De ziekte, waaraan Richard Hol lijdende is geweest, is zoo goed als geweken, zoodat hij binnenkort zijn kamer hoopt te kunnen verlaten. In het R.-K. Gasthuis te Curasao is over leden zuster Maria Susanna (mejuffrouw Wil- helmina De Wolf)- De overledene was den 2l8ten April 1836 te Schiedam geboren, den llden Mei 1869 in de congregatie der gast- huisznsters te Breda getreden en den 2den Nov. 1871 in de koloni9 aangekomen. Bijna vijf en twintig jaar bracht zuster Susanna door in dienst der arme leprozen te Zakito, totdat een slepende en smartvolle ziekte een einde maakte aan haar verdienstelijk leven. Het stoomschip „Bundesrath," van Ham burg en Amsterdam naar Oost-Afrika, arri veerde 4 Aug. te Tanga; de „Kanzier" arri veerde 5 Aug. van Hamburg en Amsterdam te Durban; de „Maasdam," van Rotterdam naar Nieuw York, passeerde 6 Augustus Li zard; de „Prins Alexander," van Amsterdam naar Batavia, vertrok 6 Aug. van Genua; de „Schiedam," van Nieuw-York naar Amster dam, passeerde 6 Aug. Prawlepoint; de „Herzog", van Hamburg en Amsterdam naar Oost Afika, vertrok 6 Aug. van Napels. Arbeids-inspccties. Da minister van w., h. en n. heeft bepaald, dat, te rekenen van 1 September a. e., zal bevoegd zijn: in de lste ar'oeids-inspectie de adjunct-in specteur van den arbeid I. P. De Vooys, wien als standplaats wordt aangewezen de gemeente Breda; in de 2de arbeids-inspectie de adjunct inspec teur van den arbeid J. J. Klompe, wien als standplaats wordt aangewezen de gemeente Rotterdam in de 3de arbeids-inspectie de adjunct-inspec teur van don arbeid C. C. A. Last, wien als standplaats wordt aangewezen de gemeente 's Gravenhage; in de 4de arbeids inspectie de adjunct-in specteur van den arbeid M. Raven, wien als standplaats wordt aangewezen de gemeento Amsterdam; in de 6de arbeids-inspectie de adjunct-inspec teur van den arbeid D. Blanson Henkemans, wien als standplaats wordt aangewezen de gemeente Groningen. Te rekenen van 1 October a. s. zal bevoegd z(jn in de 5de arleids inspectie de adjunct inspecteur van den arbeid F. W. Bakema, wien als standplaats wordt aangewezen de gemeente Zwolle. Sts.-Ct.J Gemengd Nieuws. Door tusschenkomst van den uit gever van het „Leidsch Dagblad" is by Burg. en Weths. dezer gemeente een bedrag van 2 ontvangen ton behoeve van dealgemeene armen van Leiden. De firma weduwe A. A. Pelten- burg en Zonen, te dezer stede de oudste zaak in piano's en orgels (ze werd opgericht in 1793) heeft het recht gekregen tot het voe ren van het wapsn van H. M. de Koningin- Weduwe, Regentes van 't Koninkrijk, waar door die firma de bevoegdheid is verleend zich thans te noemen hofloverancier van H. M. de Koningin Regentes. Hedenna middag om even twee aren geraakte de vrouw van z>keren S. b\j ket spoelen van eenige kleedingstukken in do Heerengracht te water. Een paar voorbij gangers, die ijlings waren toegeschoten, mochten het geno?gen smaken de vrouw ge lukkig sposdig op het droge te brengen, waarna ze by den op don hoek van de Heeren gracht en Ouden Rjjn wonenden kastelein werd binnengebracht, alwaar haar i9ts tar ver drijving van den schrik werd toegediend. In den avond van den lOden Tuli jl. kwam een jonge man in oen logement van B., alhier, om nachtverblijf. Hem werd een kamer aangewezen en na eenige vertering te hebben gemaakt, ging de logeergast naar bed, want, per fiets van Groningen gekomen, was hjj vermoeid. Aan den knecht van het logement vertelde de logeergast,, dat :2yu fiets bij een smid op de Langegracht stond en dat hy nog een postwissel van 10 en zijn koffer wach tende was. Al die verhalen waren intusschen, zooals later bleek, verzonnen, want de man had geen fiets, geen koffer, geen postwissel van 10; in 't kortgeen cent. Toen de logementhouder in do gaten kreeg, dat h(j voorgelogen was, wendde hij zich tot de politie, die den logeergast op haar bureel deed komen. Terwyl hij aldaar was, miste de vrouw van den logementhouder eenige vrouwenkledingstukken uit een linnenkast, welke boven stond op de kamer, den logeer gast aangewezen. Die goederen werden op het bureau in het bezit van den jongenman gevonden; het eene etuk over het andere aangetrokken. Heden voor de Haagsche rechtbank, waar H. W dit z\jn de voorletters van den logeer gast zich had to verantwoorden, beweerde hij dat de logementhouder hem zelf onder den invloed van eenige cognacjes geper mitteerd had die op hem gevonden goederen uit do linnenkast te nemen. De tcon van den beklaagde ter terecht zitting was verregaando brutaal, zoodat by herhaalde malen tot de orde geroepen werd, ja zelfs bedreigd werd met verwydering uit de zaal. Het O. M. releveerende de vroegere veroor deelden van beklaagde wegens diefstal vor derde één jaar. D3 toegevoegde verdediger betwistte, dat het wegnemen van goederen uit een kast in de kamer, die beklaagdo in huur had, diefstal zoude zyn en achtte één jaar gevangenisstraf voor een zoo luttele waarde te hoog. Uitspraak over acht dagen. Ten huize van den gemeente geneesheer te Zoeterwoudo op het dorp zal gelegenheid zyn tot kostelooze in- en herin- enting op Maandag, Dinsdag en Woensdag, 10, 11 en 12 Aug. a. b., des voormiddags te halfnegen. Do werkstaking te Alfen aan don Ryn duurt voort, aangezien de heer Yan Vliet de beide bestuursleden der afdeeling van den Sigarenmakersbond niet meer in 't werk wil nemen. Steeds nog moeten de jon gens door de politie beschermd naar de fabriek worden gebracht. De rijkspolitie maakte gisteravond charges met de bajonet, waarby één persoon in de zyde werd gewond, zoodat geneeskundige hulp noodig was. Ook moest or eenige malen worden gevuurd, waarby evenwel niemand werd getroffen. Te Katwyk aan Zee zyn gisteren van do haringvisschery aangekomen drie schuiten, KW. 87, 71, schippers A. v. d. Plas en Jb. Yan Beelen Bz., beide voor de reedery Katwyk aan Zee, en de KW. 37, schipper C. Kuyt Az., reedery Polvliet en Blaaderen, met een vangst van 360, 300, 308 kantjes pekelharing. Publiek verkocht 26 kantjes steurbaring voor 11.20 a 11.40 per kantje. Nog verkocht 3 kantjes zoutevisch voor 12 a 16 per kantje en 37a ton koolvisch voor 6.20 a 6.90 per ton. Gisteren brachten een Zandvoortsche en een Katwyksche schuit hare versche visch aan en besomden 37 en 54. Giotermiddag in afslag gebracht een partytje volle pekelharing. Opgehouden voor 8 75. Een partytje maatjes- (20 ton) verkocht voor 6.70 per ton, restant opgehouden. Prys: tarbotjes 0.75 a /"l, grietjes 40 a 60 c., tong 50 a 70 c., alles per stuk; schol (doode) 4.70, braad ƒ3.45, keu ƒ1.65, schar 6.75, alles per mand. Woensdag jl. is aan den Kruisweg te Haarlemmermeer door C. De G. een werk man op ergerlyke wyze mishandeld door hem een lat met spykers in het aangezicht te gooien, zoodat de spykers hem door den neus en de lippen zyn gedrongen. De G. meende, dat hy 't vorig jaar was vertrokken zonder over een week brood te betalen, hoewel de mishandelde zegt er niets van te weten. De wielryders, tegen wie de vorige week door het Openb. Ministerie by het kantongerecht te 's-Gravenhage eene geldboete van 50 cents werd gevorderd, wegens het beryden met hunne vélocipèdes van de Vesnestraat tusachen de Groenmarkt en de Kettingstraat in de richting naar de Groonmarkt, zyn gisteren door den kanton rechter ontslagen van rechtsvervolging. In het vonnis werd o. a. overwogen: dat de bepaling van artikel 60 der Algomeene Politieverordening voor 's-Gravenhage van 23 Juli 1895 No. 3: „Htt is verboden te bery- den" enz. alleen ziet op vervoermiidelen, bestemd om door een of meer trekdieren te worden voortbewogen, zooals duidelyk blykt uit de laatste alinea, luidende: „Deze bepa lingen zyn, voor zooveel betreft het Kort Achterom en het gedeelte der Veenestraat tusachen de Groenmarkt en de Kettingstraat van toepassing ook op hand- en kruiwagens, enz.", welke alinea geen zin zoude hebben, wanneer het verbod op alle denkbare ver voermiddelen toepasselyk was. Dat bovendien art. 62 dier Verordening, luidende: „Het is verboden met rywielen te beryden", enz., ten aanzien van rywielen ge heel byzondero bepalingen bevat; dat by deze bepalingen echter niet is verboden met een rywiel het gedeelte der Veenestraat tus- schen de Groenmarkt en do Kettingstraat in de richting naar de Groenmarkt te beryden, zoodat dit feit niet strafbaar ia. De gewezen ge m een te-secretari s en gemeente-ontvanger van Alkmaar zyn heden naar de gevangenis te Scheveningen overgebracht tot het ondergaan van de hun opgelegde straf. Voor het „concours hippique", dat aanst. Zaterdag en Zondag op het Sport terrein in Den Haag zal plaats hebben, zyn reeds meer dan 200 inschry vingen ingekomen. Het belooft dus een levendig sportfeest te worden. In de afgeloopen maand werden te Scheveningen gebruikt 14,709 buitenbaden en 1363 binnenbaden, tegen 13,862 buitenbaden en 1131 binnenbaden in hetzelfde tydsverloop in 1895. Toen gistervoormiddag een officier uit Den Haag met een troep van den Waalödorperwog kwam marcheeren, liep hy, gelyk gebruikeiyk is, eenige meters vooruit, om zich op de stoomtrambaan van het Staats spoor, welke langs dien weg leidt, te verge wissen of de baan vry was, ten einde zyn detachement een veiligen voortmarach te kunnen verzekeren. Hy keek daartoe het eerst naar de zyde van Scheveningen, waar door hy niet tydig genoeg ontdekte, dat uit de richting van Den Haag een tram kwam. Door laatstbedoelde tram werd hy aangereden, waardoor hy viel en een slag van de machine tegen het hoofd kreeg, aan welk lichaamsdeel hy een wond bekwam. Na voorloopig in het gebouwtje van het schietgezelschap „St.-Hubert" te zyn binnen gedragen, werd de officier later per brancard naar Den Haag vervoerd. Aan het Korte Groenewegje te 's-Gravenhage werd gistermiddag een meisje van 4 jaren, in een hofje aldaar wonende, door een wagen van de Brood- emMeelfabriek overreden. Het werd in het ziekenhuis opge nomen, alwaar het bleek reeds overleden te zyn. Van een S c heveningschen logger van de firma G. Den Duik, schipper A. Bal, is Woensdagavond te Vlaardingen de 42-jarige matroos Westerduin vermist; waarschyniyk is hy over boord geslagen en verdronken. De man laat een vrouw en zes kinderen na. Aan het vierjarig meisje, dat in de Keizerstraat te Scheveningen door een tramwagen is overreden, is in het ziekenhuis een verbyzeld been afgezet. De kleine is naar omstandigheden wel. De matinées in de „Tent" in 't Haagsche Bosch zullen voortaan 's Zondags te 3 uren in plaats van te 2 u. 15 min. be ginnen. Te Rotterdam is bericht ont vangen, dat het barkschip „Noach 5," knpitein Yil, van de firma Koning en Co. alda-r, te Pekalongan lossende, ls verbrand. De burgemeester van Mynshee- renland, de heer Kaptein, die voor zyn ge zondheid te Carlsbad vertoefde, kwam deze week oven naar huis, om deel te nemen ain de verkiezing voor een Raadslid. Ontvreemd zyn door middel van opensluiting en binnenbraak irt den nacht van 1 op 2 Aug. jl., ten nadeele van mevr de wed. A., Prinsengracht 762, bovenhuis, te Amsterdam: 8 zilveren vergulde thee lepeltjes; 2 gouden lepeltjes; 2 zilveren saus lepels; 12 glad zilveren lepels en 12 oito vorken; 2 zilveren groentelepels; 1 hoeren necessaire; 2 oorknopjes; 12 zwaar zilveren theelepels met een bloempje en 12 gewone, van binnen gekarteld; 2 zilveren zoutvaatjes met 2 zilveren schepjes; 1 zilveren taart- schotel met hengsel; 1 zilver.n sigaren- standaard; 1 Chineesch theekannetje, met zilver bewerkt; 1 zilveren klontjestang; 2 zilveren tafelschellen4 zilveren sörvet-banden 1 zwart glad zilveren asperge-tang; 4 gouden ringen met juweelen steentjes2 kleine gouden broches, antiek, eenigszins bewerkt met een pareltje en eenige juweeltjes; 1 gouden slang ketting, met ovaalvormig medaillon, waarop een juweelen steentje; 1 gouden heeren horloge; 2 gewone ouderwetsche gouden dames-horloges; 3diamanten heeren-overhemd- knoopjes, in goud gezet; 1 paar gewone gerimpelde gouden heeren-mancbetknoopen met drie bybehoorende overhemdsknoopjes; eenige losse roosjes en wat losse briljantjes. De Commissaris van Politie in de 5de sectie te Amsterdam verzoekt opsporing, in-beslag- neming en bericht. Om kwart vóór twaalven ont stond hedenmorgen een hevige uitslaande brand op de Leidschegracht, te Amsterdam. Do brandweer was spoedig bezig met het blusschingswerk. De bewoners op de bovenverdieping waren tydens de vlammen woedden bezig kostbaar heden in veiligheid te brengen. Op het dringend aansporen van een man, die zich naar boven spoodde, hebben zy het brandende perceel ylings verlaten. Yoor de rechtbank te Amsterdam had zich gisteren te verantwoorden J. T. E., brievenbesteller aldaar, die, belast zynde met höt innen van gelden op postquitanties, in die hoedanigheid een bedrag van 706.76 wel geïnd, maar niet verantwoord zou hebben. Bekl. was reeds vóór 16 jaren veroordeeld wegens verduistering tot een gevangenisstraf van 3 maanden. Bekl. heeft van de achtergehouden gelden een pak kleeren gekocht, benevens eenige gouden sieraden. Daarna heeft hy een reis door Duitschland gemaakt, en toen het geld op was, heeft by zich in handen der Neder- landsche politie gesteld. Dit wordt alles door bekl. erkend. Het blykt ook, dat bekl. ge trouwd was, maar korten tyd na elkaar zyn jonge vrouw en pasgeboren kindje door den dood verloren had. Bekl. is later hertrouwd, maar was toen in financiêele moeilykheden. Hy had reeds geld geleend om te kunnen trouwen en kwam er vervolgens toe, misbruik te maken van het vertrouwen, in hem gesteld. Een paar ambtenaren der posteryon legden eonige verklaringen af omtrent de wyze, waarop de controle ten postkantore in de afd. post quitanties en wissels wordt uitgeoefend. De off. van justitie mr. Regout vroeg hier toepassing van art. 359 van het W. v. S. en meende, dat bekl. als ambtenaar gelden had verduisterd. Door de bekentenis en de ge tuigenissen waren de feiten z. i. voldoende be wezen. Spr. requireerde een gevangenisstraf van één jaar. Uitspraak over 8 dagen. Naar we reeds meldden, vertrok gistermorgen uit Amsterdam een stoomspuit, „de Triton", onder den sectie brandmeester Boele on den brandmeester Yan den Burg, benevens twaalf manschappen, tot het verlee- nen van assistentie by den brand in h9t groote rystpakhuis der firma Bloemendaal en Laan, te Wormerveer. De brand ontstond waarschyniyk door het gloeiend worden van een gehiddraad van den electrischen aanleg. Al spoedig breidde het vuur zich op ont zettende wyze uit. Alle brandspuiten van Wormerveer en uit de omliggende gemeenten waren ter plaatse en werkten. De brand liet zich echter steeds zoo ernstig aanzien, dat de burgemeester van Wormerveer langs tele- graphischen weg hulp verzocht aan den bur gemeester van Amsterdam. Door het optreden met vereenigde krachten mocht men er in slagen, de stoomrystpel- fabriek te behouden. Doch alle pakhuizen, gelegen tusschen de fabriek en het nieuwe pakhuis „Batavia", zyn een prooi der vlammen geworden. De brand, die eerst gebluscht scheen, begon later opnieuw te woeden, zoodat nog steeds met kracht moet worden gewerkt om de fabriek te behouden. De pakhuizen, ruim 50,000 balen ryst be vattende, waren alle tegen brandschade ver zekerd, op beurspolis aan de beurs te Araster dam, voor een bedrag van ƒ400,000 a 450,000; grootendeels by de firma Ter Meulen te Am sterdam. Ondanks de verzekering is de schade nog zeer aanzienlyk. Blykens veeartsenykundige ver- klaring zyn 13 schapen van den veehouder S., te Nederhorst den Berg, ïydende aan schapen- schurft. Te Deventer werd Woensdag de eerste tafelhonig te koop aangeboden. De hoe danigheid was uitmuntend. Daartoe gemachtigd door den directeur, jhr. Yan Reigersberg Yersluys, luit.- kol. der huzaren, heeft de „Nederlandsche Yereeniging tot Bescherming van Dieren" eene belooning geschonken ten bedrage van 25 aan de manschappen van het remonte- depot te Millingen, voor hun mo9dig optreden by hot redden der paarden in den nacht van 26 op 27 Juli. De hooge mouwen waren haar noodlottig, het jonge meisje, dat Woensdag avond op den Arnhemachen weg te Amers foort onder een rytuig geraakte. Het paard van dat voertuig schrikte en sprong zywaarts, waardoor een der lantaarnhouders vastraakte aan de wyd uitstaande mouw der jonge dame, die daardoor viel en onder de wielen geraakte. Hoewel zy vry ernstig aan de knieën gewond werd, kon zy toch, nadat haar geneeskundige hulp verleend was, huiswaarts keeren. Niet kwaad bedacht. Een bede laar telde Woensdag deftig zyn 40 centen entrée uit om toegang tot het Zangersfeest op „Lockhorst" by Amersfoort te krijgen. Nu, hy maakte aardig zaken en daarom vond hy het zeker dubbel jammer, dat de politie hem terdege beduidde, om zyn „inzame lingen" te staken, een bevel, waaraan hy slechts noode gövolg gaf en niet dan onder hevig gepruttel over de bemoeizucht van de handhavers der wet. {Tel.) Te Groningen is door B. en Ws. bepaald, dat het gebruik van rywielen op openbare voet of wandelpaden en op de klinkers verboden is, terwyl verzocht wordt aan allen, die van een rywiel gebruik maken, niet anders dan met matige snelheid te ryden en zooveel mogelyk uit te wyken voor voet gangers. Ook te Nymegen bestaat het plan om op den aanst. verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina des avonds een lampion corso door wielryder3 te houden. De rechtbank te Roermond hooft den militie-agent te Melick veroordeeld tot 15 maanden gevangenisstraf, verminderd met de voorloopige hechtenis, wegens medeplich tigheid aan valschheid in geschrift. De gemeente-secretaris nit Swalmen werd vry ge sproken. In de afgeloopen week is de weesinrichting te Neerbosch door ruim 1500 personen bezocht. Gistervoormiddag, omstreeks negen uren, is te Made (N.-B.) een felle brand uitgebroken by den arbeider J. Roeien, waar door diens huizing, benevens de huizing van den arbeider A. Ligthart en de boerenhof stede van den landbouwer A. Kommeren, ge heel in asch- zyn gelegd. Een mei6je van 4 maanden, dochtertje van I. Roeien, is, in de wieg liggende, mode ver brand. Den inboedel van A. Kommeren uit gezonderd, welke slechts godeelteiyk gered is kunnen worden, ia alles tegen brandschade verzekerd. Op enkele plaatsen in de Krim- penerwaard komt vlekziekte onder de varkens voor; te Bergambacht zyn verscheidene dieren aan deze ziekte bezwekeD. In de Alblasserwaard is het hennepgewas ten gevolge van de laatste regens goed vooruitgekomen, zoodat een flinke opbrengst kan worden verwacht. Het plukken der gelling is thans in vollen gang. Uit Zevenaar wordt geschreven: De oogst en verzending der zwarte bessen is thans in Gelderland geheel afgeloopen en algemeen zyn de verbouwers in deze streken zeer tevreden. De opbrengst was middelmatig, maar daartegenover de pryzen zeer hoog. Gere geld werd 18 a 24 cents per KG. besteed, zoo dat de pryzen rykelyk goed maakten wat de quantiteit minder was. Te Moergestel zyn gisteravond zes woningen door brand vernield. Het grootste deel der inboedels, waarvan eenige niet verzekerd waren, is eene prooi der vlam men geworden. Do bran d in het veen te Emuï er Compascuum strekt zich thans over verschei dene bunders oppervlakte uit. De burge meester van Emmen is daar ter plaatse maat regelen komen nemen om zoo mogelyk ver dere verspreiding van het vuur tegen te gaan. By opsteken van den wind is het gevaar zeer grootalleen een aanhoudende regentyd kan de ramp, die aldaar dreigt, bezweren. Uit Stad-aan-'t-Haringvliet wordt aan de „N. R. Ct." gemeld, dat daar sedert eenigen tyd in niet geringe mate de typhus heerscht. Yerscheidene personen zyn aan die ziekte bezweken, ia één gezin zelfs werd reeds het vierde offer geëischt. De toestand is er dan ook deerniswaardig, te meer, daar er geen,, geneeskundige is gevestigd, en medische hulp steeds in een andere gemeente moet worden ingeroepen. Deze onhoudbare tosstand duurt reeds van 1887 af, en niet tegenstaande de ingezetenen verzoekschriften, aan den Raad indienden, is er nog niet do minste verandering in gekomen. Zekere J. Beetsma, t e D o k k u m, voorgevende te zyn handelaar in eetwaren, enz., die zich by den officier van justitie te 's-Gravenhage had beklaagd over de hande ling van den heer H. J. Yan den Berg, koffio- en theehandelaar aldaar, die hom, in plaats van thee, onder rembours steenen had toege zonden, om zoodoende betaling te^rlangen voor de vorige, nog onbetaalde rekening hoeft het bericht ontvangen, dat die firma geen strafbare handeling heeft gepleegd. Gisteren had nab(j het station "Waardenburg een spoorwegwerker het ongeluk, onder een lorne te geraken, met het treurig gevolg, dat de raderen over een zyner beenen gingen. Met den trein van 8.08 werd de man, die gisteren voot de eerste maal dienst de.d, te Kuilenburg aangebracht, alwaar hy ter verpleging in het Barbaragesticht werd opge. nomen. Het been is gedeeltelyk geamputeerd» Ook te Kolderwolde (Fr.) heeft de windhoos gewoed: een aantal pannen van het dak eener visscherswoning werd afge rukt en een eind weegs weggeslingerd. Ver volgens bracht zy in onderscheidene vaarten in de nabyheid groote beroering teweeg, ging over oen stuk weiland en deel daar van een hoop kleiaarde groote stukken tot een aan- zienlyke hoogte stygen. Een vrouwenjak was onderweg meegenomen, benevens eeüige plan ken. Het vee toonde zich zeer angstig. Men herinnert zich, dat onlangs tegen M. K., secretaris en ontvanger van Scherpenisse, die verdacht wordt van verduis tering van gelden, door de rechtbank te Zieriksee rechtsingang is verleend met bevel tot instructie en aanhouding. Onderscheidene ingezetenen van Scherpenisse nu hebben van den waarnemenden gemeente ontvanger eene waarschuwing ontvangen om den nog openstaanden hoofdelyken omslag over 1895 te voldoen. Gelukkig konden velen hunne quitantie nog toonen. De werkstaking aan de gasfabrie ken te Lissabon duurt voort, maar met behulp van soldaten en mariniers wordt het werk gedaan, zoodat een deel van de straten kan verlicht worden De directie heeft laten bekend maken, dat, als de stakers niet Donderdag (gisteren) het werk hervatten, een voldoend aantal buitenlanders, Engelschen, Franschesi en Belgen, voor vast zouden aangesteld worden, en ook andere lantaarnopstekers zouden worden in di-nst genomen. Koningin Yictoria heeft zilveren medailles laten slaan voor de bewoners van Ouessant en Molène, die ty de ramp van de „Drummond Castle" zooveel edelmoedigheid en sympathie voor de slachtoffers aan den dag hebben gelegd. De medaille draagt aan de voorzijde een portret van de koningin en aan de keerzyde het opschrift: „E-n teeken van dankbaarheid van koningin Yictoria. Stoomschip „Drummond Castle." 16 Juni 1896." De cholera heeft nu opgehouden te heerschen langs de linie van het Egyptisch expeditiecorps; er kwam slechts één nieuw geval voor te Akasheh. Te Konstantinopel werd een Turksche bedelaar door de politie nagezet. De achtervolgde vluchtte in het paleis van het Oostenryksche gezantschapongeacht het volkenrecht, drong de politie dat gebouw bin nen en arresteerde den man aldaar. Wegens deze schending van zyn volken- rechtelyk praerogatief eischte de gezant Freï- herr von Galice voldoening en de terugbrenging van den bedelaar, aan welken eisch onmiddel- lyk gehoor werd gegeven. Een aantal proefnemingen, met het doel te bepalen, wolke boomen het meest onderhevig zyn aan bliksemslagen, worden in het blad „Die Nntur" medegedeeld. Daaruit blykt, dat de boomen in twee klassen kunnen, verdeeld worden, te weten: boomen ryk aan zetmeelstoffen, als de Eik, Populier, Wilg, Iep en de Esch; en boomen ryk aan olie-, achtige stoffen, als de Linde, Berk en de Beuk. De boomen der eerste categorie zyn veel meer dan die der tweede aan het inslaan van den bliksem onderhevig. Daaruit komt het gebruik voort in de nabyheid der woningen eenig? populieren te planten, dio moeten dienon voor bliksemafleiders. De ondervinding heeft be^ wezen, dat dor hout beter geleider is dan sappig bout. Door een 6-jarigo waarneming heeft men kunnen constateeren, dat in een woud, behel zende 11 pet. eiken, 70 pet. essclien, 13 pet. dennen, de eik 159-maal, de beuk 21- on de den 20-maal door den bliksem worden ge troffen. Te Elsenthal, in Oostenryk, hooft men zeker het record geslagen van een leven den boom in een nieuwsblad te veranderen. Om 7.35 's morgens had men drie boomen voor dit doel geveld, wolke 9.34 van hun schors waren ontdaan en voor den molen waren klaar gemaakt, die er papier van maakte. Met dit papier liep men naar een drukkery, waar om 10 uren dus 145 minuten na het vellen der toornen - de eerste courant van het nieuwe papier verscheen. Yo 1 g en 8 „De Ny v." he er s ch t op de Amerikaan8che bicyclemarkt een soort van paniek, ten gevolge van overproductie, sterke concurrentie en daaruit volgende faillissementen. In de vorige maand hebben zich reeds 25 rywiel-firma's bankroet gemeld. Byna dageiyks hebben veilingen van fietsen van gefailleerde of noodlydende fabrikanten plaats, by welke „high grade wheels" van 100 dollars fabrieksprye hoogstens 35 dollar opbrengen.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2