Keuken- eu Werkmeid 3 October 18%. Te huur, te Voorschoten: JOHANNA EPSK4J1P, ATJEH. De Rangschikking WINKELJUFFROUW, Crème Raisin, MELKSALON, BOTERMARKT 13. CYCLES LA NEW-YORK, C. E. BERNARD, Te koop: Uit Batavia Werd gisteren aan het „N, v. d. D." geseind: „Do colonne-Stemfoort is teruggekeerd van een tweedaagscben tocht naar Blang-bintang. De vyand vluchtte. Zestien manschappen gewond. Luitenant Qontil licht gewond. Drio minderen gesneuveld". Aan de „N. R. Ct." werd gisteren uit Batavia geseind: „De troepen z\jn teruggekeerd. Pieng is in brand gestoken. Gedood zijn 7 militairen beneden den rang van officier, en gewond 32; licht gewond is luitenant Gentil." Een kenmerkend trekje gaf eene jonge dame, die ten dage, dat Toekoe Oemar de vriend der kompenie was, op Atjeh vertoefde, in ant woord op de haar coor een familielid in Neder land gedane vraagof zij dien Toekoe Oemar wel eens had gezien en ontmoet. Het ant woord luidde: „Welzeker heb ik Toekoe Oemar gezien en ontmoet; eens zelfs had ik het voorrecht een picnic by te wonen op zijn keurige buiten plaats zooals ge weet, thans vernield. Alles ging er o, zoo gezellig toe, en eerst bij het terugkeeren naar Kotta Radja bespeurde ik, dat de hoeren van het gezelschap allen van een geladen revolver voorzien waren. O, zoo gezellig 1" (Nieuws.) Bij het Departement van Kolo niën is van den Gouverneur-Gene raal van Nederlandsch-Indie ontvan gen het volgende, van heden ge- dagteekende, telegram betreffende de krijgsverrichtingen in Atjeh: „De toestand in deXXVMoekims is gunstig; in de XXVI Hoekims is het rustig. „Bij een excursie in deXXÜMoe- kims is de b nting Blang-Biltang ge nomen. „Doorgerukt werd tot het verblijf van den pretendent-sultan N. Ping. Hier werd een bivak opgeslagen en vervolgens de kampongs langs de Atjeh-rivier tot Lambada getuchtigd. „Gewond is 1 officier. Gesneuveld zijn 3 en gewond 31 militairen be neden dien rang." Eerkelfike Beriohtoa. Valkenburg: Zondag-voormiddag te halftien ds. H. Koops. Des avonds geen dienst, wijl ds. Koops te 6 uren eene beurt drnkt te vervullen te Katwijk aan Zee. Woubrugge: Ned.-Ger. Zondag voorm. te 10 en nam. te halfzeven: ds. J. Verhave, pred. te Aarlanderveen. Noordwijkorhout: Nod.-Herv. Kerk. Zondag-nam. te 2 eren, ds. Ruijs, van Oegst- geest. Burgerlijke Stand. LISSE. Geboren: Cornelia, D. van L. Lijton en A. Does. Petronella, D. van A. De Ridder en C. J. v. d. Snoek. Hasina, D. van J. Kruit en H. Baartse Cornelis Theodorus, Z van M. Duivenvoorde en M. Vreeburg Hendrika Wil- helmina, D. van Th. Smakman en G. Remmei9\vaal. NOORDWTJKERHÓUT. Geboren: Johanna, D. van J. Van Roode en J. Van den Berg. Ondertrouwd: J. Van den Burg en E. Van der Ploeg. Overleden: M. J. Veen 13 j., gedomicilieerd te Helder. A. Van don Berg 9 j. J. J. Heems kerk 1 m. RIJNSBURG Ondertrouwd: A. De Mooij jm. 22 j. en N. Ravensbergen jd. 20 j. Overleden: M. Riethoven 84 j., -wed. van D. Ten Donkelaar. SASSENHEIM. Gehuwd: J. Vink jm. 24 j. en C. Van Dijk jd. 21 j. Overleden: Jan, Z. van L. Batonburg en L. Smit, 3 jaar. Jacobus Nicolaas, Z. van 11. Opdam en M. Van Nobolen, 3 in. Mattheus, Z. van L. A. v. d. Meij en G. Van den Berg, 7 m Aaltje, D. van G. De Bruin en J. De Jong, 3 w. STOMPWIJK. Bevallen: J. Teunissen geb. Jasperse Z. Ondertrouwd: F. C. De Bruin jm. 26 j. en E. Mal jd 35 j. Overleden: J. Van der Salm m. 66 j., wednr. ▼an M. Van Leeuwen. VALKENBURG. Geboren: Ario, Z. van A. Kerpeishoek en B. Vijlbrief Pieter, Z. van II. Peet en S. Ouwehand. Cornells, Z. van C. Var- kevisser en A. Binnendijk. Een levenloos ge boren kind van A. De Vries en T. Van dor Does. Overleden: II. Kort, ongohuwd, 69 j. VEUR. Bevallen: P. Van der Togt gob. Van der Geest Z. WOUBRUGGE. Geboren: Arie, Z. van N. C. Van Dam en W. Van der Knaap. Elizabeth, D. van L. Van den Lubbe on A. Schrama. Overleden: J. Buitenhuis, 19 m., D. van J. Buitenhuis on J. Rijkaart, C. A. Van der Voorn, jd. 23 j. ZOEfERWOUDE. Geboren: Adriaantjo, D. van W. Van Ueffelen en A. Van der Linde. Willem Frederilc. Z. van N. A. Van Wijk en A. J. Van Witteloostuijn. Margaretha Maria. D. van J. Straathof en H. J. Moons. Christina Maria Antonia, D. van A. Kohlbeck en G. A. Veeren. Gehuwd: A. Sauveplanno jm. 24 j. on S. C. La Breo jd. 24 j. Overleden: C. Vink, eebtg. van C. Schrader, 85 j. C. Van Leeuwen jd. 22 j. BUITENLAND. Duitsohland, Op last van den rijkskanselier heeft men ln Duitschland een onderzoek ingesteld of het noodig 13, dat er maatregelen worden getroffen tegen den invoer van vleesch van Amerikaan- ache paarden, dat, naar men beweerde, vooral door België werd geïmporteerd. Het onder zoek heeft aan het licht gebracht, dat geen bijzondere maatregelen noodig zyn en de ver balen omtrent het paardenvleesch schromelijk zijn overdreven. Vorst Ferdinand van Bulgarije heeft een bezoek afgelegd by prins-regent Leopold van Beieren. De prins-rogent heeft den vorst de orde van St.-Hubertus geschonken. Keizer Wilhelm is van zün Noorsche reis teruggekoerdDonderdag-avond is de „Hohen- zollern" te Kiel aangekomen. In navolging van den Duitschen keizer heeft ook de hertog van Saksen-Coburg per telegram aan den bevelvoerenden admiraal zyn harteiyke deelneming betuigd in het verlies van de kanonneerboot „litis". Oroot"Brltanalli Het Hoogerhuis nam gisteren de Ierscbe landwet in tweede lezing aan. Het internationaal Socialistisch Congres te Londen heeft gisteren hot rapport der onderwys-commissie aangenomen. In dit rapport wordt verklaard, dat het de plicht van den Staat en van de regeering is zorg te dragen voor de volledige opleiding van eiken burger van de kinderkamer tot de hooge- school door afschaffing der schoolgelden en door te voorzien in het onderhoud der scholieren. Het rapport keurt af den arbeid van kin deren beneden achttien jaren, den nachtarbeid en een arbeidstyd van meer dan 24 uren per week en beveelt aan de fabriekswetgeving in alle landen uniform te regelen en de bepalin gen voor fabrieksarbeid ook van kracht te verklaren voor huisarbeid. De „Globe" is boos. Lord Wolseley heeft het Engelsche leger in Indië beleedigd. Hy heeft daarvan gezegd: „Wy zouden onze Indische troepen niet tegenover Europeesche soldaten moeten plaatsen. Ik zou niet gra3g met Frankrijk en Duitschland of eenig ander leger vechten met Indische troepen." Dat is één hatelykheid aan het Indische leger; maar hy heeft nog meer slechte dingen gezegd en daarom schryft de „Globe": „Het is maar goed, dat lord Wolseley niet laDger „onze eenige generaal" is, omdat in den eenigen oorlog, welke volgens velen onver- my ielyk is, die met Rusland, ons Indisch leger een belangryke rol zou spelen; en wy zouden niet graag zien, dat ons leger geroepen was, een commandant te moeten volgen, zoo impopulair als lord Wolsoley zal zyn na de roekelooze en zonderlinge beleediging, welke hy den Inoischen soldaat heeft aangedaan." Cuba. Generaal Linares heeft op Cuba, naby Ramon Yagua, de troepen verslagen van Calisto Garcia, Cebrero en Periquito Perez. De Span jaarden kregen verscheiden gewonden door ontplofbaro kogels. Zy hebben zich meester gemaakt van de correspondentie van Calisto en Garcia Maximo Gomez. Een der hoofden der opstandelingen, Jubam Bruno Zaias, die zeer gezien was, is gedood in een gevecht by Gabriel, waar de Cubanen 45 man hebben verloren. Het lilk van den gesneuvelden hoofdman is tentoongesteld te Quivitan. De „Ind. beige" verneemt, dat op het eiland Pinos by Cuba oen samenzwering is ontdekt tegen de Spaansche overheid. Toen de gouverneur van het eiland door een der straten van de hoofdstad ging, die naar do kerk leidt, hoorde hy een vrouw op den drempel van een der huizen om hulp roepen. De gou verneur trad onmiddellijk de woning binnen, waar een hinderlaag was voorbereid. De samenzweerders, hem ziende, namen de vlucht en ontkwamen naar de Vereeuigde Staten. Hun doel is zich van het eiland meester te maken. Naar Pinos, waar zich meer dan zeshon derd gedeporteerde Cubanen bevinden, zyn versterkingen g-zonden. Een bericht uit Nieuw York meldt, dat zich Dog 300 man hebben aangesloten by de samen zweerders op Pinos. Telegrammen. ROME, 31 Juli De Staatscourant bevat het besluit, waarby de zitting van het parlement wordt verdaagd. ATHENE, 31 Juli. Men verzekert, dat de Porte alle eischen der Cretenzers van de hand heeft gewezen. BERLIJN, 31 Juli. Luidens een telegram van den gouverneur van Dar-es-S-la&m (in Duitsch-Oost-Afrika) is de plantage-directeur Friedrich Scbroeder van de Oost Afrikaansche Plantage-maatschappy door de rechtbank te Tanga, wegens het plegen van gewelddadig heden, veroordeeld tot vyftion jaren tucht huisstraf. LONDEN, 31 Juli. In het Lagerhuis legde de minister van binnenlandsche zaken, Sir M. White Ridley, de volgende verklaring af: „In aanmerking nemende alle omstandig heden van de zaak, heb ik het myn plicht geacht aan H. M. de Koningin voor te stellen ten opzichte van Jameson en zyn gezellen clementie uit te oefenen, opdat zy zullen worden behandeld als gevangenen eerste klasse." Deze verklaring werd met toejuichingen ontvangen. Jameson en zya medegevangenen zyn reeds hedenmiddag van Worruswood Scrubbs over gebracht naar de gevangenis Holloway, waar zy dus zullen deelen in do voorrechten van eerste klasse-gevangenen. ATHENE, 31 Juli. Een nieuw gevecht tus- schen de opstandelingen en de troepen in het binnenland van Macedonië heeft een govaar- lyke opgewondenheid onder de Mahoraoiaan- sche bevolking van Saloniki verwekt. LONDEN, 1 Augustus. De „Daily Telegraph" ontvangt uit Pretoria het bericht, dat president Kruger geen telegrammen ontving betreffende het vonnis van Jameson, en dat niets bekend is van het voornemen der regeering om ver mindering der opgelegde straffen te vragen. LEIDEAT, 1 Augustus. Thermometerstand: gisteravond om 8 oren 15.5° C. 59.9° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 173 C. 62.6F.; 'a middags om 12 uren 20.5^ C. =68.9' F.'e namiddags 4 uren 19.5° C. 67.1° F. De gemeenteraad van 's Hertogenbosch heeft met 11 stemmen tot derden geneesheer aan het geneeskundig gesticht „Reinier Yan Arkel" benoemd dr. J. M. W. Kramer, te Leiden. Vier stemmen waren uitgebracht op aen heer H. Lobacb. Naar men verneemt, zal de heer Kramer de benoeming echter niet aannemen. In de gisteravond gehouden vergadering van de Hollandsche Maatschappy van Land bouw, afdeeling Alfen, is met 18 tegen 17 stemmen besloten, dit jaar vanwege de af deeling geen harddraverij te houden. Naar het „Volksdagblad" verneemt, heeft de heer Den Hartog, onderwyzer te Amster dam, het volgend schryvon gezonden aan de heeren Baert en Van Doorne, de beleedigde schoolhoofden: „Mynheer! Hoewel ik sinds geruimen tyd tot de overtuiging gekomen ben, dat ik u op den bewusten Woensdagmiddag op hetLeid- scheplein onrecht aangodaan heb, en 't myn aanvankelijk voornemen was, u na de to vallen beslissing in den Raad dat te bekennen, zal ik echter nu reeds mot de volgende verklaring tot u komen: „Ik betuig dan by dezen myn leedwezen, dat ik u in het openbaar, tegenover men- scben, die van de zaak niets afwisten, beb aangesproken op eene wyze, dio niet met de wetten van fatsoen en wellevendheid is overeen te brengen, en bied u daarvoor myne verontschuldiging aan. „Met verschuloigdo gevoelens, (w. g.) M. DEN HARTOG." Dr. J. A. Cramer, predikant by de Ned.- Hervormde gemeente te Alkmaar, beeft het beroep naar 's-Gravonhago aangenomen. De legatie te 's-Gravenhage van Vene zuela is gevestigd in perceel 23 a aan de Lange Houtstraat. Volgens de laatste Indische berichten zyn voorgedragen tot predikant te Batavia ds. C. Rogge, van verlof terugverwacht, en tot predikant te Fort-Do-Kock de heer A. J. Ten Bokkel Huinink. Dr. W. M. H. Sclnger, hoogleeraar te Gro ningen, is van zyne ziekt'e hersteld. De 2de luitenant M. Tydeman, van het 5de regiment infanterie, vertrok heden met 37 onderofficieren en minderen van het corps naar Woenen, ten eindo aldaar gedurende deze maand garnizoen to houden, in hoofd zaak ter bewaking van Rijks-eigendommen. In de werkplaats van de firma N. B. Logher, te 's-Gravenhage, is dezer dagen een stuk werk voltooid, dat getuigt van de kunst- krachten, waarover die firma beschikt. Hot is een kostbare, in het vuur vergulden, zilveren kelk, bestemd voor een der heeren theologanten van het Seminarie te Warmond by gelegenheid van diens wyding tot priester. De kelk is ontworpen in Gothïschen styl en een meesterstuk van dryfwerk. De beker zelf rust in een A jour bewerkte versiering; de schacht vertoont Gothische kolonnetten, en ook de greep is in denzelfden geest uit gevoerd en versierd met edelgesteenten. Op den voet, verdeeld in zes vakken, pry- ken in vyf vakken voorstellingen uit het Oude en Nieuwe Testament, zeer getrouw weergegeven naar bescheiden uit de Konink- lyke Bibliotheek, ln het zesde vak vindt men een diamanten kruis, een familiestuk van den aanstaanden priester. De kelk blyft tot half Augustus in de ateliers tentoongesteld. De heer D. H. G. Bellaard, te Utrecht, is tot leeraar aan het gymnasium te 's-Heitogen- bosch benoemd in de plaats van den heer Kalpa, die op zyn verzoek is gepensionneerd. Met den benoemde stonden op de voordracl t de heertn J. Prinsen, te Loosduinen, en M. J. Van der Meer, te Leiden. Gemengd Nieuws. Door het Openb. Ministerie by het kantongerecht alhier werd hedenmiddag t9gen B., eigenaar van twee perceelen iü de Huigstraat, wegens overtreding van art. 20 der Verordening op het Bouwen en Sloopen, 2 boeten, elk van f 10 of 5 dagen hechtenis geeischt. Uit de verklaring van den heer Dr. Dek- huyzon, wethonder, bleek, dat B. geheel aan sprak eiyk is, daar deze niet vóór 12 Juni maar eerst op 15 Juni zich Daar het kantoor der Leidsche Duinwater Maatschappy en toen pas naar dr. D. had begeven. Had hy dit tydig vóór 12 Juni gedaan, dan had de Maat schappy, krachtens contract met de gomeeote Leiden, een hoofdbuis in de straat aangelegd. Naar men ons uit Noord wjjk moldt, zyn daar 12 bunders helm, hooi en wat zich daar meer in bevond, verurand. Aan water tot bluasching viel nirt te denkon, zoo dat men zich met oe tegenwoordige droogt9 kan voorstellen welk een snelle uitbreiding do vlammen namen Nog geen drie jaren geleden zyn er wel driehonderd roeden verbrand. To3n was het vuur door jongens aangestoken. By den landbouwer J. De Bruin te Aarlanderveen is door den districts veearts beemetteiyke vlekziekte geconstateerd. Hed en nacht is te Aarlanderveen de duiker, die onder het Aarkanaal ligt en de gemeenschap onderhoudt van den Noord en Zuileioderpolder en den Steekterpolder, gebarsten. Door den slechten toestand van de duikerpolderzyde kon de houten water- keering den drang van het water Diet meer houden en drong het buitenwater zich met geweld door den duiker, waardoor het polder water in den Steekterpolder ieder uur 2 cen timeter stygt. Met zakken zand, zeil.oek, 8troo, riet en klei tracht men het stroomend water te stoppen, torwyi timmerlieden bezig zyn een kistdam to 6laan. Te Renkum is gisterochtend uit den Ryn een lyk opgehaald van een net ge kleed persoon, vermoedeiyk de heer Dufrenne, uit Arnhem, die Zondagavond bfi het hevig onweder met zyn zoontje onder Oosterbeek van de stoomboot „Concordia" over boord is geslagen en verdronken. By Wageningen is uit de rivier opgevischt een kinderlyk, vermoedelyk het 6-jarig jon getje van den heer Dufrenne. Het lijkje is naar het lijkenhuis te Wageningen overge bracht. Eon juffrouw verloor by het ba den in zee te Scheveningen by het lucht happen haar kunstgebit. Eanige uren later werd het by eb op het strand door kinderen teruggevonden en bij den ondernemer van het „Volkszeebad" geJoponeerd. Officieel© Kennisgevingeiib Inkomstenbelasting 1996. Burgemeester en Wethouders vsn Leiden brengen in berinnering, dat met SI Juli a. s. de eerste termijn vervalt van de Inkomstenbelasting en dat alzoo op den lateii Augustus n.e. een zoade gedeelte van den eanslag moet zijn voldaan. Zy uoodi^en mitsdien belanghebbenden uit, om, tor voorkoming van vervoigingskosten, tot de betaling vau het verschuldigde ten kantore van den Gomeento OntvaDger over te gaan. Burgemeester co Wet'noudora voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 27 Juli 1896. E. KIST, Secretaris. Marktberichten, Heden overleed, na een langdurig lyden, in den ouderdom van 87 jaren, Mejuffrouw SUSANNA ALBARTA DE L'ECLUSE. Leiden, Namens de Familie, 30 Juli 1896. A. A. RENSINK, (Stille Ryn 14.) Execut.-Test Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. 5705 7 Leiden. 1 Aug. Granen werdon heden nog niet rnim aangeboden. Wi te Tarwe van puike qualiteit was gevraagd, doch tchaarech aaugetodtD. Ds uiouwe Wintergerst was nu meer uit'.enloopend van qualiteit en voor het Koolzaad waren de vraag- pryzeu wat hooger. Witte Tarwe ƒ0.90 a ƒ6.80. Roodo ƒ5.00 a f 6. Walla-Walla ƒ6.- a ƒ6.10. Pooluche ƒ6.25 a ƒ6.10 per 80 KG. Rogge ƒ3.25 a ƒ3.50 per 74 KG. Zomergeret a Winter- ƒ3.60 a 4.50, Chevalier- ƒ4.40 a 4.75 per HL. Haver ƒ2.90 a 3.20 per 50 KG. Blauwe Erwten per HL. Paardenboonen /4.50 4.75 por HL. Duivenboonoa 6.80 a f G.por HL. BrninebooDon a per HL. Koolzaad 6.75 7.20 per HL. Kanarie-zaad 4.75 a ƒ6.1 0 per HL. Hennepzaad 5.75 a 6.50 per HL. Boter. Aanvoer 7950 kilogr.; lete qnalit. per 1/^ vat ƒ48.a 54.2do qualit. per 1/4 vat 42.a f 46. leto qnalit. per kilogr. 1.20 a 1.S5; 2de qualit. per kilogr. ƒ1.05 a 1.15. Lange Zwarte Turf, 450,000 stuks, 2.70 a ƒ3.00 per duizend. Schiedam, 1 Augustus. Noteering van de Make aars. Moutwijn 6.50, Jonover ƒ10.60, idem Amst. proef 12.per Ned. vat eu «ouder fust, zonder de belasting. Spoeling-commissie ƒ1.20 per kotel. Noteering van den Brandorebond. Moutwijn 6l/s a 6/a Per beet. ct., zonder fust en zonder belasting. iDYERTENTIËN. Op den 13den Augustus a. s. hopen onze geliefde Ouders NICOLAAS MAZUREL en CATHARINA DE RIDDER door Gods goedheid hunne Veertigjarige echtvercenlglng te gedenken. Hunne dankbare KinderenBehuwd- en Kleinkindtven. Leiden, 1 Augustus 1896. (Galgewater 12.) 5738 11 Vijf-en-twlntlgjarige Echtverccnlglng. Zoo de Heer wil en wy leven, hopen 10 Aug. onze geliefde Ouders JACOB PLAATZER en GRIETJE PASSCHIER den dag te herdenken, waarop zy vóór 25 jaren door den Echt zyn verbonden. Hunne dankbare Kinderen: GERARDUS HUBERT US PLAATZER. NEELTJE PLAATZER. MARGARETHA GEERTRUI PLAATZER. CATHARINA PLAATZER. JAN PLAATZER. CORNELIS PLAATZER. WILLEM PLAATZER. 5755 17 Noordwijk aan Zee, 29 Juli 1896. Voorspoedig bevallen van een Zoon J. T. E. POLLMAÏsN Boonekamp. Leiden, 31 Juli 1896. Eenige kennisgeving. 5748 4 Heden overleed, na een kort, maar smarte lijk lyden, onze jongs e lieveling PETRUS JOHANNES FRANCISCUS, in den leeltyd van bjjr.a 5 maanden. J. B. W. VAN BERKEL. G. VAN BERKEL- Jurgkns. Leiden, 31 Juli 1896. (b/d. Doelen Kazerne 2). Algemcene kennisgeving. 5744 9 Hoden oveileed, te Haarlem, op ruim 73- jarigen leeftijd, onze Vader de Heer JACOBUS THYMEN KORT. 5747 6 Leiden, J. C. KORT. 31 Juli 1896. A. KORT - Hartqbruïk, Volstrekt eenige kennisgeving. Ondergeteekende betuigt zyn welgemeeDden dank, naast God, aan den Weled. Zeergel. Heer SIKKERS voor de uitstekende behan deling by de verlossing zyner Echtgenoote. J. C. KOOLE. Leiden, 1 Augustus 1896. 5763 6 in het faillissement «f. G. VFUNRBEE, te Leiden, is ter griffie gedeponeerd, om aldaar gedurendo 14 dagen te blyven ter inzage van een ieder. Zoo daartegen geen verzet plaats heeft, zal de rekeningen verantwoording worden afgelegd op 22 Augustus a. s., des voormiddags te 10 uren. De Curator, 5740 11 Mr. J. H. GOUDSMIT. Ondergeteekende geeft by deze te kennen, dat hy zyn Schoen makersalFalre heeft overgedaan aan H v. d. HOEK. Hier mede myn dank betuigende voor de gunst, welke ik genoten heb, beveel ik by deze myn opvolger in het byzonder aan. C. v. d. WERF. Voorschoten, 1 Augustus 1896. 5760 9 Ondergeteekende heeft do eer UEd. in kennis te stellen dat hy de Schoenmakerij van den Heer C. v. d. WERF heeft overge nomen. Belovende een nette en solide be diening, vly ik my UEd. vertrouwen en gunst te mogen genieten. Reparation en nieuw werk worden spoedig en netjes afgeleverd. Hoogachtend, UEd. Dw. Dienaar, II. TJk% HF.R UOEK. Voorschoten, 1 Augustus 1896. Op verzoek worden reparation af gehaald. 5761 13 Gevraagd, voor ons Modemagazijn: eene van goede getuigen voorzion. 5767 5 Adres: WISBRUN LIFFMAWN. Den 26sten Juli overleden, te Arnhem, door oen noodlottig toeval, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Broeder, óe Heer A. A. DUFRENNE, en zyn Zoontje JOHAN. B. G. DUFRENNE. A. C. DUFRENNE-Bergh. Leiden, 1 Augustus 1896. 5765 7 By deze vervullen wy den treurigen plicht u kennis te geven van het overlyden van onze innig geliefde Mo :der, Zuster en Behuwd zuster en Tante M&j. de Wed. HENDERIKA VAN ROOIJEN Den Hoed, in den ouderdom van 62 jaren. Uit aller naam, JOHANNA VAN ROOIJEN. Leiden, 1 Augustus 1896. (Heinsiusplein 321.) 5756 10 Eene fatsoenl. en nette 6759 6 gevraagd, om dadolijk in dienst ta treden. Zich in persoon aan te melden: Terweepark No. 2, Zondagmorgen tusschen 10 en 12 uren. "Voorhanden: 5758 5 lsle-kla»se-5Iachlnc met G. J. banden, volle garantie, in verschillende afmttingeD voorbanden, alook Dameg-Iiy wielen. 2de klasse Fransche Ry wielen, com pleet a f115. 5764 12 middelweg 27. Oude Rijn 164. een net HEEKEÏÏHIJE9 met TUISJj voot drie jaar nieuw gebouwd, riant uitzicht gd van vela gemakken voorzien. Huurpr. f300. Te aanvaarden 1 Nov. of eerder. Adres: Mej. Wed. A. VISSER, Voorschoten. 5712 7 Firma vanouds YAN DER PLAS, dankt hare geachte Begunstigers voor de ruime gunst, liaar gedurende de Kermis geschonken. Maakt ook bekend, datzy met hare Poffertjes kraam heden is overgeplaatst naar de Langcbrug over het Van der-Werff parker daar gedurende eenigen tyd eiken dag zal bakken. Hopende door goede consumtie en nette bediening de gunst wederom to mogen onder- vinitn. 5746 13 eene I91'BI6EI,E 9SEEPKWS.net Vouw machine uit do fkbri-.k van KÖNIG BAUEP te Würzburg. Ilrukopparvlakto 65 X 95 cll Dagelijks in werking te zien. Brioven onder No. 5731 aan het Buree van dit Blad.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3