Bloedzuiverings- en Laxeermiddel, to Amsterdam, met dankbetuiging voor de •diensten, door hem aan den Jande bewezen, ion is hy benoemd tot adviseur by 's Ryks iMuseum, buiten bezwaar van 's Ryks schatkist. Mbt ingang van 1 Sept. a. a. aan mr. "W. Janssj. us, op zyn verzoek, eervol ontslag vorleend als leeraar aan de R^ks hoogere burgorschool ta Warfum. Mbt ingang van 5 Aug. a. s.a de kapt. ter zee R. C. A. L. Jansen van AfFerden eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. pantser schip „Piet Htin" en dat Level alsdan opge dragen aan den kapt.-ter-zeo H. R. J. J. Thorbeeke, onder eervolle ontheffing van htt thans door hem gevoerde bevel over Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord; het bevel over Hr. Ms. wachtschip voornoemd opgedragen aan den kapt.-ter-zee H. O. Feitb. Pensioen verleond aan: A. M. Le Febre, wed. J. H. Grivel, commies 2ie klasse by 's Ryks belastingen, ƒ116; M. D. Beumers, wed. T. P. H. Hammelrath, id., 112's jaar3. Met ingang van 1 October a. s. aan den onder directeur der telegrapbie G. M A. Harm- sen en den commies der tolographie van do lste klasse J. G Horsthuis eervol ontslag 'verleend uit 's Ryks dienst. De Ycrdeeling- van Leiden in Buurten en Wijken na de annexatie. t :lot.) Buurt IIÏ. Wijk F, begrensd door het Galgewater (Noordzyde), den Morschsingel (Oost- en. Zuid zijde), den Rynsburgscnen Singel (Zuidzijde), den Maresingel (Zuidzijde), den. Heerensingel (Zuidzyde), de Oude Heerengracht (Westzijde), de Oude Vest (Noord- en Westzijde), het water langs Beestenmarkt en Koit-Galge- water (Westzyde), bevat: Steenstraat of Beestenmarkt, Nieuwe Bees tenmarkt, St.-Aagtenstraat, 1ste Binnenvest- gracht, Boerhaavestraat, Morschstraat, Kort- Galgewater, Kruisstraat en Smid&steeg, Naroistraat, Oudea Singel, Korte Mare, Lammermarkt, 2de Binnonvestgracht, Lange Scheistraat, Korte Scheistraat, Fokkostraat, Fokkeplein, Wykstraatje, Prinsensteeg, Vol molengracht of Kleine Aardappelenmarkt, Langegracht, West-Volmolensteeg, Speksteeg, JteineYe&tsteeg, 3de Binnenvestgracht, Vestwal en Begraafplaats, Oost Dwarsgracht, Emma straat, Baatstraat, Lange Zandstraat, Korte Zandstraat, Tweelingstraat, Vogelstraat, Prin sensteegje, Oostvolmolensteeg, Schapen- of Fokkepoort, Byleveldshof, Fabiaansgang of •poort, Salvatorshof, Jan De Latershof, Juf- iferspoort, Bovenwoningspoort, Rabarberpoort, Alida Maria'shof, Anna'shof, Breepoort, Jan Potagepoort, Groote- of Hagemanspoort, Guldemanspoort, Cameloonshof, Vlierbooms hof, Vliegentliartshof, Klootshof, BoereDpoort, Koninginneüof, Zwanenpoort, Bloemendaals- bof, Joh m Willemshof, Van Assendelftshof, Lijsterpoort, Vincantiuspoort, Houtmarkt, Koolgracht, Koolstraat, Brandewijnsgrachtje, Langegracht, Bolwerkstraatjo, Eerste Huig- dwarsstraat, Tweede Huigdwarsstraat, Huig straat, Brandewijnspoort, Bethlehemsbof, Blansjaars- of Bethleheinspoort, Huigshof, Hendriksstraat en De Blauwe Klok. Wijk VI, begrensd door het water langs de Turfmarkt en Paardensteeg (Oostzyde), den Ryn en den Ouden Rijn (Noordzijde) tot aan de Heerengraebt, de Hoerengracht (Westzijde) tot do Oude Vóst, de Oude Vest (Zuidzyde), pevat: t Bakkerssteeg, Ouden Ryn, even nummers, Heerengracht, van No. 136 tot en met 138, Haarlemmerstraat, Klimmende Leeuwsteog, Bokken- of Maria-Gyz^nsteeg, Koesteeg, Oude Vest, Van-der-Werfstraat, Bouwelouw&nsteeg, Lange Paradyssteeg, Duizenddraad- of Pomp- èteeg, Korte Duizenddraadsteeg of Hekkesteeg, Gedempte Volmolengracht, Janvossensteeg, Noord-Rundersüraat, Zuid Ronderstraat, Scha- gensteeg, Clarensteeg, Koddesteeg, Mirakel- steeg, Mare, Hooglandscho Kerksteeg, Lsege- werfsteeg, Korte Bouwelouwensteeg, Lambard- steeg, Korte Paradyssteeg, Groenopoort, Siot- Jansbo', Korenhof, Joost Frans v. d. Linden- poort, Meermanshof, Hazenpoort, Willem Mattbyspoort, Koningspoort, Plattepoort, Para- .dyshof, Postboornhof, Karelshof, Wernersbof, Johannespoort, Lageweidepoort, Maria Anna's hof, Klompenpoort, Pekto.ipoort, Kattenpoort, Hof van zessen, Dirkspoort, Eondracbtspoort, Olieslagerspoort, Dykenhof, Franciscushof, Dfs- Jiof, Meisjespoort, Donkersteeg, Kuip^rsslop, ^chagonsteeg, Kuiperssteeg, St.-XJrsuIa- of iloriiansteeg, Sion- of St.-Jozefsteeg, Hazen- windsteeg, Lange Vrouwenkerksteeg, Brande- wynstoeg, Turfmarkt, Caeciliastraat, Dolhuis- steeg, St -Mfchfelstraat, Klooster, Korte Lys- betli- of Scheistraat, Lange Lysbeth ofSchei straat, Korte Agnietensteeg, Lango Agnieten- tteeg, Elisab?ths-Gasthuishof, Paardensteeg, Apotbi'kersóyk, Vrouwesteeg, van No 1 tot en met 9 en van No. 2 tot en met 8, Stil- \nn Ryn, Spykerboorsteeg, Goegerritrieeg, fJcbapensteeg, Scbapenpoort, Korssepoort, Vrouwenk rkhof, Stevenshof, Coniicfcshof en Woudendorpshof. Wijk IX.begrensd door de Poel watering midden door de Haarlemmer trek vaart, dit midden volgende tot aan de Noordwestzydo van den Holl. IJzeren Spoorweg naby de brug over do Haarlemmertrekvaart langs den spoor weg on het water langs den verbindings- spoorweg naar de Sted. Gasfabriek, den Mare- en Ryn6burgersingel (Noordzyde), den Aforsch- singel (Noord- en Westzyde) en het Galge water (Noordzyde) tot aan. den Staatsspoorweg, bevat: Morschsingel, Stationsweg, .Haverzaklaan, Rynsborgorsingel, Maredyk, Van Banchem- straat, Spoorstraat, Wagenstraat, Ambacht- straat, Pieter-Huibertsbof en Piet-Heinstraat. Morschweg, v.-d.-Tasstraat, Hendriksstraat, Morschsingel, Plesmanslaan, Pesthuislaan, Heynsiusstraat, Heynsiusplein, v.d.-Helm kade, v.-d.-Helmstraat, Ambachtstraat, Stati onsweg, Stationsplein, Rynsburgerweg, Ter- Wee-park, Aloblaan, Maredyk, Vaartstraat, Vaartkade, Haarlemmerweg, Riamstraat, Raampoort en Maresingel. VERO£8I>EÏVIjVG omtrent de verdeeling der gemeente Leiden in afdeelingen, ter inlevering der stembriefjes bij de verkiezing van leden voor den Gemeenteraad. Art. 1. De gemeente wordt, ter inlevering van de stembriefjes by de verkiezing van leden van den Gemeenteraad, in drie afdeelingen verdeeld. Art. 2. In elke dier afdeelingen is een bureau van stemopneming gevestigd. Art. 3 De 1ste Afdeeling, bevattende de wyken 1, 2, 4 en 12, heeft het bureau op het Raadhuis, alwaar worden ingeleverd de stembriefjes door de kiezers, voorkomende op de kiezerslysten der voormelde wyken. Dit bureau is het hoofdbureau. Art. 4. De 2de Afdeeling, bevattende de wyken 3, 7, 8,10 en 11, en de 3de Afdeeling, bevattende de wyken 5, 6 en 9, hebben elk het bureau ter plaatse door Burgemeester en Wethouders in eeno dier wyken aan te wyzen, alwaar worden iogeleverd do stembriefjes door de kiezers, voorkomende op do kiezerslysten der genoemde wyken. Deze bureaux zyn de onderbureaux. De verordening van 19 Januari 1888 wordt by de in werking-treding van dtze Verordening ingetrokken. Ceuiccnieraad van Sassenhclm. Tegenwoordig de hoeren: M. v. d. Brandeler, voorzitter; S. Baron Van Heemstra, J. A. Chirbon, J. J. Kruyff, W. v. d. Bruggen, B. P. Roest en C. J. Speelman. De notulen der vorige vergadering worden, na voorlezing, zonder stemming goedgekeurd. Ingekomen waren: eenige besluiten van af een overschrijving, dienst 1895 en 1896, gosdgekeurd door Gedeputeerde Staten. Het bezwaarschrift van L. Kruyff tegen zyn aanslag in den Hoofdelyken Omslag besloot men in een gesloten vergadering te behandelen. Het request van A. Frylink om den kaai muur, die, door het uitdiepen der vaart, aan de overzijde der oude losplaats is verzakt, voor gemeentekosten te doen herstellen. B. en Ws. stellen voor op dit verzoek afwyzend te beschikken. Dienovereenkomstig wordt besloten. Het adres der werkliedenvereniging „Patri monium", te Sassenheim, tot afschaffing der volksfeesten. De Voorzitter leidde het debat hierover in met zich als ni.-t-voorstander van volksfeesten oE kermissen te verklaren, maar toch niet te kunnen nalaten te doen opmerken, dat men ook met ingezstenen moest rekoi.ing houden, voor wie bet de eenigste feestdag van het jaar was. De heer J. J. Kruyff verklaarde zich totaal tegen volksfeesten en was van oordeel, dat het volk al meer dan genoeg ontspanning had. De heer v. d. Bruggen verklaarde zich ook geen voorstander, maar zou liever zien, dat de volksfeesten voor de kinderen alleen waren en niet voor de groote menschen. Over de niet of wel afschaffing der feesten werd echter geen besluit genomen, daar inge volge de politie verordening, in verband met art. 188 der Gemeentewet, de toestemming tot het houden daarvan aan den burgemeester is opgedragen. De door Burgemeester en Wethouders overgelegde rekening en verantwoording over 1895 van den ontvanger, waarvan het ver moedelijk batig saldo bedroeg 1044.52, werd voorloopig vastgesteld. Tot het voorstel van Burgemeester en Wethouders, om een nadere regeling vast te stellen, der schoolgelden voor kinderen uit andere gemeenten, die hier de school be zoeken, werd in beginsel besloten. Het door den bouwmeester Johs. Mooltnaar aangenomen werk aan de Oude losplaats bleek, by nader onderzoek door Burgemeester en Wethouders, niet te voldoen aan de in het bestek gestelde voorwaarden. Uit het hierover gevoerde debat, waarin de heer 8. Baron Yan Heemstra de technische bezwaren uiteenzette, kwam men tot het besluit, den aannemer het geleverde work te doen afbreken en weer nieuw op te bouwen, naar bestek en voorwaarden. Een kundig opzichter zou men belasten met het toezicht daarover. De Kerklaan wordt voor een groot gedeelte bestraat, waarvoor de kosten zijn geraamd op ƒ340. Als torn ging men over tot een gesloten vergadering. De vergadering heropend zijnde, werd be sloten aan dr. A. G. Metzlar een jaarlyksch honorarium tos te kennen van 100 en 5 voor iodtre verlossing van armlastigen. HLrna werd de vergadering gesloten. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur t Hoe moet ik aan met den hoofdelijken omslag van Zoeterwoude? Ik heb voor zes maanden betaald, een mede-dorpeling voor zeven maanden. Moet ik nu nog óén maand by betalen wegens myn geringen aanslag slechts enkele conten of krflg ik aio van Zoeterwoude, dat my altyd heel genadig be"- handeld heeft, cadeau. Dit laatste heel graag, al is het bedrag nóg zoo luttel. Kryg ik het niet cadeau, wanneer moet ik myn centjes deponeeren of worden ze gehaald? Ik vraag dit, om een waarschuwing te ontgaan. Zobterwoude (stadsgedeelte), 30 Juli. G. [Uit ons door den gemeenteontvanger van Zoeterwoude welwillend vorstrekto inlichting blykt, dat, aangezien de grensverandering ingaat met 1 Augustus en niet met 1 Juli, zooals aanvankelyk bepaald was, do bedoelde belastingschuldigen van Zoeterwoude, die slechts voor zes maanden betaalden, alsnog één maand moeten by betalen, hetgeen kan plaats hebben vóór 1 September e. k. Na dien datum kan tot vervolging worden over gegaan. G. krijgt dus niets cadeau. Red.] Ditrgeriyke Stand ran Leiden, van 23 tot en met '29 Juli. BEVALLEN: M. k. Palombo gob. Randolfi D M. Florijn geb. Rijken Z. G. O. Braxliovon geb. Van Iterson Z. W. Zitkzoo geb. Woijevs D. S. E. Weckwert geb. De Man D. A. Onderwater geb. Van Lauren Z. H. Redegeld geb. Van dor Lubbo Z. W. E. Ober geb Schatman D. M. E. Van der Post geb. De Jong D. W. Labordus geb. Knotter J. Gijliels gob. De llaas 2 Z. E. Breetvelt geb. Bonte Z. T. Slegtenhorstgob. Verhoef Z. D. A. Koole geb. Van Eijk D. M. Do Ia Rïe geb. Zonderwijk 1). Af. A. Dool geb. Du ij vorm an Z. E. Van der Vos geb. Favier Z. J. Janssen geb. Van Eckel Z. AI. M. Holl geb. Oldenburg Z. C. Van der Klein geb. De Vrind D. C. Verboeven geb. Neuteboom D. T. Koreman geb. Havers D. E. Schouten geb. Schouten D. J. Vermond geb. De Wit. D. J. Dreef geb. Teske D. P. AI. De Ru geb. Kwestro D. J. J. Vclthuijzeri geb. Nagtegeller Z. W. Heuzen geb. Van Leeuwen D. A. E. Sirach geb. Kouwenborg Z. L. Van Hooidonk geb Vermond Z. GEHUWD: J. Filippo jm. en J. Heijjers jd. C. C. J. VrijhofE jnu en J. Zandvliet jd. A. De Klerk jm. en J. S. Van Es jd. C. Ruijgrok jm en C. Al. Brakel jd. J. Olivier wednr. en AI. O. C. Segaar wed. D. C. Schuit jm. en G. Noest jd. 1. A. Berkhout jm. en C. Van Biezen jd. OVERLEDEN: B. E. Van der Schaaf D 23 m. Af. Eems geb. De Knecht V. 44 j. S. D. M. Otten geb. Van Lieshout V. 43 H. M. Kuhlraan D. 30 j. AI. Van Dam geb. Gijzenij leveul. D. W. M. Van der Voort Z. 3 m. P. M. Doove D. 3 in. A. Bijlevold W. 86 j. AI. A. P. De Zwart D. 3 m. RECLAMES, a 25 Cents por regel. Door duizenden Pro- fessoren en Genees- ^eeren beproefd, toe- pf' fé'tfl gediend en aanbevo- lenSedtrt 14 jaren bet publiek be- kond en gezocht als hët !>esle, gocd- koopste en on schadelijkste dat vooral in bet voor- en najaar verkozen wordt en bij voorkeur genomen in plaats van Engelsch Zout, Droppels, Drankjes en Bitter- water. Het étiket der eebte Zwitserscbo Pillen van Apotheker RICHARD BRANDT moet een wit kruis z(jn van den vorm zooals boven staande afbeelding, op een rood veld. De da- gelykscbe kosten by gebruik zyn slechts 3 centen. Niet anders te verkrygen dan in dooejes a 70 cents in de apotheken. Hoofd- Dfepöt: F. E. VAN SANTEN KOLFF, Rotterdam. 5682 24 Gemengd Nieiiw&. Eon met puin beladen praam werd gisternamiddag in hot Galgewater alhier door een stoomboot aangevaren. De schipper van do welira zinkende praam kon zich, door op de stoomboot over te springen, nog tydig redden. Een schip"porsjongon, die gister- namiddag in den Vliet,, voorby de Naakte Sluis, op een vaartuig aan het boomen was, had het ongeluk, doordat de boom brak, in het water te vallen. Door het toesteken van haken mocht het den schipper, gelukken den drenke ling te redden en hem weer op het vaartuig te brengen. Een jongen, die, na herhaald waarschuwen, toch voortging met pogingen om op een bierwagen te klimmen, had' gistt-rnamiddag in de buurt „Vroewyk" alhier het ongeluk van dien wagen te vallen en een wi.-l over de beenen te krijgen, waardoor dat lichaamsdeel ietwat gekneusd werd. Heden is by het vertrok van trein 1000 dtr H. IJ.-S.-M. van Rotterdam, de conducteur G. J. Evers onder den frcia geraakt. Hoofd en linkerhand zyn verbryzeld. Do dood van den ongelukkige is onmiddellijk ingetreden-. In de gemeente Hillegom hebben eenige wielryders hot pTan opgevat een WleLr- Volksfeest te organiseeren met wedstryden, enz. Een en ander zal 3 September a. s. plaats hebben, hoofdzakelijk voor inwoners van Hill-jgom. Een wegwedstrijd voor ry wielen met pneumaticbanden zal ook voor liefhebbers uit andere gemeenten open zyn. toestemming van den burgemeester is reeds verkregen, terwyl voor eenige fraaie prijzen zal worden gezorgd. De harddravoryvereenigingte Ryswyk hield gisteren eene harddravery. Ingeschreven waren 13 paarden. De prys bedroeg f250, terwyl 3 premiën, groot respee tisvelyk 75, f 50 en ƒ25, waren uitgeloofd. Het terrein van den wedstryd aan den straatweg van 's Gravenhage naar Delft was herschapen in een compleet kermisterrein: draaimolens, koek- en poffertjeskramen en wat dies meer zy. Ook de bookmakers ont braken niet. Er was veel publiek aanwezig. De prys werd gewonnon door hot paard „Caesar", beryder A. Siderius en eigenaar H. K. Glas, te Loppersum; de 1ste premie door „De vliegende Hollander", beryder J. G. Do Boer, eigenaar J. Smulders, Utrecht; de 2de premie door „Augusta", beryderB. Schippers, eigenaar J. G. Matse, Mydrecht; do 3de premie door „Arcbos", beryder P. J. De Boer, eige naar J. Dö Boer, Wateringen. In een der beslissende ritten werd „De Vlie gende Hollander", cie het eerst aan de eind str-iep was, gedi3qualificeerd, als hebbende doorgeslagen. Na afloop van den wedstryd werd een optocht gehouden door het bestuur der Vereeniging en de pryswinners naar het woonhuis van den burgemeester, waar deze oen toespraak hield. De 's-Gravenhaagsche stoom- bootdienst voor passagiers en goederen ver voerde sedert den dag der opening, 22 Juli jl., ongeve?r 900 passagiers per dag. Zondag jl. maakten ruim 1(500 personen van het bootje gebruik, om een tochtje naar on van Delft te doen. B. en Ws. van Den Haag hebben aan ruim 30 aanvragers vergund, op den ver jaardag der Regentes met een inrichting voor ververschingen of vermakelykheid eene stand plaats in te nemen. Nu, wegens do afronding van den Delflandschen muur voor Scheveningen, het daar onlangs van gemeentewege aange legd. slag zal vervallen, heeft de permanente commissie uit de reedery gisternamiddag aan 't strand naar een geschikte plaats omgezien, waar een nieuwe afrit yan de hoogte naar het strand kan worden gemaakt. Op hot dak van een boerdery onder Zevenhuizen, ly Gouda, is thans de kop van een paard gelegd, om de betoovering te doen wyken van een driejarig knaapje„Do zwarte kip" was reeds gekookt, doch zonder succes By een inbraak ten huize van den heer Jac. Koopman, gymnastitk-onder- wyzer en ry vsielhandelaar in de Van Oldenbar- nevel-it-slraat te Rotterdam, is een som van 300 gulden ontvreemd. Sedert ongeveer 14 dagen wordt te Rotterdam vermist een pakje, inhoudende ƒ2000 4'/a pcts.-obligatiën Koninklyke Neder- landsche Exploitatie-Maatschappy van Petro leum bro nea in Neder! Indiö Nos. 1415 en 1416 met coupons van 1 Oct. 1896 en vol gendo. Door de Rolterdamsche politie wordt opspo ring verzocht. Wegens het heetloopen van een der assen, moest gisteravond een B.-rytuig worden vtrwyierd uit den Paryschen trein te Rotterdam, met het gevolg,, dat de trein 17 minuten te laat te Amsterdam aankwam. De metselaar Willem Yroomans, cie op de Gedempte Botersloot te Rotterdam door een vrouw met een mes gestoken is, is ni-t levensgevaarlyk gewond. De vrouw is na verhoor op vrye voiten gesteld. Gisterna.middag wist aan het station D. P. te Rotterdam een gevangene aan hst toezicht van een rijksveldwachter te ont snappen. Door dezen achtervolgd, rende hy het Stationsplein op, doch werd spoedig met de hulp van een pohtie-agent en van eenige burgers gegrepen. Naar gemeld wordt,, zal met 1 S:-ptemvier te Amsterdam een rywiel-pakket- ten -ienst worden, ingesteld. Er worden 60 posten in do stad opgericht met bussen voor de pakketten, welke zestien- maal pir dag gelicht zullen worden. Twee honderd wielrijders worden in dienst genomen en de nieuwe Maatscbappy, zal trachten met het Rijk een overeenkomst aan te gaan voor het bezorgen der postpakketten. Aan het hoofd wordt geplaatst de heer De Leur, thans direc teur der Transportmaatschappy „Holland." Hedennacht ontstond te Amster dam in perceel 142, lste Parkstraat 3 hoog,— eigenaar de heer Leeflang, brand, doordien een nachtlichtje, te dicht by een bed geplaatst, het gordyn in vlam zette. Snel breidde de brand zich uit, di9 door de spoedig ter plaatse aanwezige brandweer tot het uitbranden der derde verdiep:ng bepaald bleef. Trots het middernachtelijk uur, werd het ge vaar nog zoo tydig ontdekt, dat het gezin zich in allerijl kon redden, zoodat dan ook geen persoonlyke ongelukken te betreuren zyn. Alles is tegen brandschade verzekerd. Een lastig vrouwtje. - De ever- haalder Jan T., te Amsterdam, die met zyn vlet de verbinding onderhoudt tusachen Amstel- «lyk en Weesperzyio ter hoogte van de Hoe- demakersstraat, staat reeds geruimen tyd op voet van oorlog met zekeren S. Deze laatste liet geen gelegenheid voorby gaan om htt den ouden vletter man lastig te maken en by werd hierin trouw bygestaan door zyn vronvr, die m de wandeling- „de kat" wordt genoemd. Dinsdag-avond kwam het tot een uitbarsting en T. en S. gaven elkaar eenige muilperen, die raak waren. Juffrouw S. trok zich dat sterk aan: muilperen uitgeven was iets, wat haar man toekwam, muilperen ontvangon, anders dan van de liefkoozende hand zijner wettige huisvrouw, kwam in het geheel niet te pas, en juffrouw S. besloot wraak te nemen. Zy ging gistermorgen naar de vlet van T., nam hierin plaats, baalde een stuk hout te voorschijn en begon op eene van groote be kwaamheid in het vak getuigende wyze op den kop van don ouden Jan te timmeren. Jan, die eerst eenigszins onder den indruk verkeerde, begreep ten slotte eindelyk, dat aan deze beukery een einde moest komen, en over de wyze waarop behoefde hy zich niet lang te bedenken. Hy pakt de juffrouw, ondanks haar geweldig tegenstribbelen en niet zonder een paar wel gemikte opstoppers te hebben ontvangen, beet, en zet haar overboord. Aan den kant is de Amstel niet ditp, zoodat geen gevaar voor verdrinken bestond en de juffrouw alleen met een nat pak vry kwam. Het bad kalmeerde haar echter niet; toen zy weer aan land kwam, begon zü een woordenwisseling, waar aan door eenige politie-agenten een einde werd gemaakt. (Volksdagblad). Dat de langdurige droogte niet zonder invloed bleef op de kaasproductie, begint merkbaar te worden aan de verminderde aanvoeren op de meeste markten; do aan voeren zyn echter nog belangryk grooter dan verleden jaar op het einde van Juli en by den kolossalen overvloed van Goudsche kaas ge durende dezen zomer is de vermindering van nog te weinig betoekenis, om op de notoerin- gen van invloed te zyn. De pry zen van afwykende qualiteiten liepen de vorige week zelfs nog terug; de handel in prima soorten was een weinig vlugger, wat echter moet toe geschreven worden aan de omstandigheid, dat de klachten over slechte qualiteiten nog toe nemen en werkelyk fijne waar hoe langer hoe zeldzamer wordt aangetroffen. Prima export- kaas, van 7 tot 9 halve kilo's zwaar, is op 't oogenblik gezocht, en zware kaas, mits van uitstekende qu.iliteit, betrekkelyk hoog in prys. Edammer verkeert nog altyd in dezelfde ongunstige conditie; in de vorige week liepen do noteeringen iets hooger, doch tengevolge van den verminderden aanvoer. In de vorige week werd in de Alblasser- waard van f 15 tot f 21 besteen, in. do Lopiker- en Krimpenerwaard liepen de pryzen van lste soort Goudsche van 12 22.50, zwaardere tot 27,, 2de soort 14-ƒ20, Derby lste soort 21 24, 2de soort 18 20, Edammer lste soort 21 ƒ23.50, 2de soort 19-/-21. U D Te Deventer was een vrouw bezig zich in een vlaag van waanzin den hals af te snyden, juist toen haar man in het woonvertrek kwam, waarop hy haar het mes ontnam. Gelukkig was ae wonde nog niet gevaarlyk. Te Nymegen is de groenten- venter Hofman by een vechtparty door een collega AVouters met een mes dusdanig in het gelaat, de handen, enz. verwond, dat zijn opneming in het ziekenhuis noodsakelyk was. De dader werd gearresteerd. Een en ander had een grooten volksoploop ten gevolge. Te Breda liep Dinsdag een 6-jarig knaapje tusschen de rails van de stoomtram op den Tramsingc-1 te spelen. Toen de tram aankwam, greep de jongen naar de locomotief, viel, en had het ongeluk, dat hem btide cee- nen werden overredm, die verbrijzeld werden. Geneeskundige hulp werd sp jedig vorleend, doch kon niet verhoeden dat hot knaapje weldra overleed. Zondag heeft een 30jarig man, die met zyn vrouw en kind reeds geruimen tyd te Enschedee in een slaapstee doorbracht, zyn 2-jarig kind, een jongetje, by z(jn vader in de buuitschap Drieve, onder Lonneker, onder een struik te vondeling gelegd. Het kind was zoo verwaarloosd, dat do gTOO'utiders hot niet kenden en de buren naar uen burgemeester van Lonneker liepen, ten einde dez^n van een en ander in kennis te stelten Htt jongetje is door d©> zorgen dt-r politie bij een oom en tante gebracht, die, hojvwd zelf kinderen hebbende, het kin l gaarno wilten hebben. Dö officier van justitie is van ee$ en ander in kennis gesteld, terwyl toen de moeder, di3 evenals haar man nogal veel mi nbruik maakt van sterken drank, eergistermorgen het kind weer kwam opvragen, dit nog niet weer aan haar is teruggegeven, wyl zj het zoo vreeselyk verwaarloosd had. Op den 4den Augustus zal te Baarn in de omgeving van het badhotel een bloemencorso gehouden worden, dat zeer schit terend belooft te zjjn. Versierde en niet-ver sierde rywïelen, bokken- en sportkarren zullen op het terrein verschijnen, waar tevens ver schillende wedstrijden gehoaden zullen worden. Inschryvingen moeten vóór 1 Aug. geschieden by den beer Pos, Koningsweg, Baain De a. s. Zaterdag te B iarn in de Heemstra laan te houden bar idr<tvcrij zal, naar het „U. D." mededeelt, tusschen. 3 en 4 uren door H. M. de Koningin worden bezocht. De prys, dien H. M. beschikbaar stelt, zal door haar persoonlyk aan den winnnr worden overhandigd. Te Borg. orcompacia (Gr.) is do boerenplaats van den heer Ch. Smid door onbekende oorzaak afgerrand. Een paard, een koe en drie varkens werden met .en inboedeL een prooi der vlammen. Het overige vee liep in de weido. T e W ij k-M. aastriebtis eon onge huwd werkman by het uitgraven van fon damenten onder afvallende aarde bedolven geraakt en op de plaats dood gerieven. Maandagmorgen ontsnapten vier klassianen uit het hospitaal te Ylissingan, waar ze verpleegd werden. Op den Stoesehen datn zijn. ze door de politie opgepakt en met den trein naar Vlissingen teruggebracht. De mannen werden per rytuig naar de kazerne gebracht, natuurlijk onder een grooten toeloop van» nieuwsgierigen. MiddelbCL) By drie paardeD, welke uit Enge land waren aangevoerd en hadden gestaan op den stal van Meyer Pool, naby de Vee markt te Rotterdam, is, na slachting, aan het abattoir aldaar, kwade droes geconstateerd. Uit de rivier deWaal naby Zalt- Bommel is het iyk opgehaald van A. v. d H., herkomstig uit Heinenoord, die Zondag bij het baden is verdronken.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2