H0LLANDSCII SPEK, J. VAN DEB STOK, Mmlstl. ADVERTENTIE N. Gevraagd A.angehoden, ATJEH. groote stukken ijs. Een en ander bad ten gevolgd, dat een visscher in zyn woonschip to Molenond, door den bliksem word gedood. Do man zat •onmiddellijk by den mast, welke aan splinters werd geslagen, terwijl zijn vrouw en kinderen ongedeerd bleven. Mede sloeg de bliksem, daar niet ver van verwij- dord, in een boerenhuizinge (te Roodkerk), doch mot vereende kracht wist men den brand to stuiten. Tevens werd een gruttery, midden in h:t dorp Oostermeer staande, getroffen, die tot aan den grond afbrandde. Te Oosterhout sloeg de bliksem in de land- bouwerswoning, bewoond door A. Braat op het Eind van den Hout in die gemeente. "Weldra stond alles in lichterlaaie en kon niets worden gered. Het geheele huis en de inboedel werden een prooi der vlarumen. Ook eene koe, een kalf, negen konijnen en oen bond kwamen in de vlammen om. Alles is verzekerd. Eveneens sloeg te Oosterhout do bliksem in een bierp^khuis van den heer P. A. Sips, op den Gorkumschen straatweg, verbrijzelde eenige pannen, doodde een vijftal postduiven, terwijl een begin van brand ontstond, die door inmiddels toegeschoten hulp werd ge- bluscht. De bewoners kwamen met den schrik vrij. Te 's Hertogenbosch zijn in het plantsoen aan het kanaal vier groote, zware boomen ontwortel!, waardoor dit park grootendeels verni-ld is. Het geheele (nieuwe) station stond tydens het onwoder onder water, de goten konden het water niet v. rzwelgen. Te Giffen zijn van drie huiz.n te gelijk de daken afgewaaid. Ook in Zedand deed het onweder zich geldon. In 't Land van Hulst sloeg de bliksem op verschillende plaatsen in boomen- en op 't „Groot Eiland", gemeente St.-Jansteen, in do boerderij van Pieters. Alles behalve 't woon huis werd door den brand vernield. Het vee kon door spoedige hulp gered worden. Bij Zutfen werd een veldarbeider door den bliksem getroffen. Maandag morgen vond men zjjn lyk; hij was naar zijn veldgewassen gaan kijken. De ongelukkige laat een vrouw met acht kindrron achter. Te Hasselt zyn zware kastanje- en iepe loooien als dunne houtjes gebroken en neer geworpen. Da op twaalf ijzeren kolommen rustende vischafslag, staan Ie aan den oever van het Zwarte Water, is geheel uit elkander geslagen; de ijzeren kolommen zijn afgerukt van de steenen, waarin zij bevestigd waren. Hooimijten zijn geheel omgewaaid. De alge- meene schade is aanzienlijk. De weinige appels en peren, die dit jaar nog aan de boomen zaten, zijn nagenoeg alle weggewaaid. Uit Lexrcond: een koe van H. De Groot op Achthoven is door den bliksem gedood. Midden in de kom der gemeente heeft de bliksem een aantal gaatjes geboord in den achtergevel van 't hoekhuis van den hoer Swets, steenen van den muur zijn van den nok tuiten naar beneden gevallen en op den zolder liggen een aantal pakjes steen over den zolder verspreid, doordat schier de geheele gevel is getroffen, en toch gelukkig zonder brand te veroorzaken. Door het inslaan van den bliksem is to Loensens afgebrand eene stelphuizing en te Nuhuisterpijp eene arbeiderswoning met het daarby behoorend schuurtje en hooiblok. Een kapitale boerenhofstede nabü Huisen werd door den bliksem getroffen en geheel in asch g-legd. Ook te Spakenburg werd een huis door het hemelvuur vernield. In de gemeente Valburg werden honder den boomen ontworteld of geknakt; ook de fruitboomen zyn, in sommige boomgaarden by tientallen, geheel tegen den grond gesla gen of van ten goed deel van hunne kroon beroofd. Waar de boomen hunne kruin nog behielieD, lagen de ptren en appels, die een goeden oogst beloofden, by hoopen op den grond. De tabak is ook hier en "daar bescha digd door het tegen elkaar slaan der sterk gewassen bladen, op sommige vlak gelegen plaatsen z-lfs gedeeJtelyk vernield door het afbr.ken van den stengel. Te Var6eveld sloeg de bliksem in de kapi tale boerdery van den landbouwer Wisselink, die geheel werd in asch gelegd. Van den inboedel werd slechts een klein gedeelte ge red. Alles was tegen bronischade verzekerd. Uit Beekbei genDe bliksem sloeg in de landbouwschuur van de wed. v. E., die totaal afbrandde en waarby twee varkens en landbouwwerktuigen door het vuur werden verteerd. Ook sloeg de bliksem in het station van den locaalspoorweg en richtte daar eenige verwoestingen aan, echter zonder brand te veroorzaken Overigens Is het Zondagavond in geheel westeiyk Europa liyk'oaar hetzelfde noodweer gow3esfc als in ons vaderland. In Belgió zijn allo verkiezingsmanifestaties uiteengeregend, zoodat slechts de dienaren van de Heilige Hermandad met vergonoegd gezicht op de straat werden gevonden. In de buurt van Parys heeft bepaald een orkaan gewoed, die zeer veel schade heeft veroorzaakt. Programma van Muziekuitvoeringen. BUITEN-SOCIËTEIT „AMICTTIA." Woensdag 20 Juli, te half-icht, door het Stafoiuziekeorps van hot 4<le ro?imeDt infanterie. Dirooteur: de heer W. Van Erp. Etrato afdeeling: No. 1. Radotaky Marach, Strauea (Vat. r); 2. Ouverture „Le Trompette do Mr. Le Prince", Bazin 3. Mareeli nnd Chor aua der Opor „Die Zauberflöto" (lato nitv.), Mozart; 4. Toreador W.ilzor, Royle5. Fantaisio do l'Opéra „Le Bal MnequéVerdi. Tweede afdeelingNo. C. Ouverture „Freia", Mrod; 7. a „Avé Maria" (arr. Van Erp), Schubert; b „Sur la montagoo" (Scènoa poêtquee, arr. Van Oaat), Qodard; 8. Fantaiaio Übor Motive au e Nealer'a .Rattoofaoger vou Hamelu", Bic'anéae; 9. „Die Waldvögleiü" polka für zwei Piaioua, Mayr. KOLONIËN. BATAVIA, 27-30 Juni. Biykens een onder dagteekening van 17 Juni van den resident van Timor en Onder hoorigheden ontvangen telegram 16 de rust in Amfoeang opnieuw verstoord. Zeven per sonen in deGouvernementslanden zyn vermoord de kampong Noswina is verwoest en de be volking van Pariti en Barati teruggetrokken in tydeiyke versterkingen beschermd door gewapende politie on kruisbooton. Pogingen tot het verkrijgen van aanraking met de vyandige hoofden bleven zonder gevolg. In do overige streken van het gewest is de poli tieke toestand normaal. Koortsen en hoest heerschen in do geheele residentie. J.-B Door den gouverneur-generaal van, Ned.-Indië zijn do volgende beschikkingen genomen: CIVIEL DEPARTEMENT. Benoemd: tot griflier van den landraad te Brebes (Tegal) de ambtenaar op non-activiteit W J. Havenga Jr. laatst griffier van de landraden te Pekalongan on Batang (Pekalongan.) Gesteld: ter beschikking van den controleur van Tegal de ambtenaar voor den burg. dienst A. H. Maas Geesteranus. Bij den post- en telegraafdienst. Ontslagen: uit zijn betrekking wegens ziekte onder toekenning van wachtgeld, de adjunct-com mies M. H. Termeulen. JÏ e n o e m dtot ad junct-commies op ƒ80 's maands E. H. E. Hofland, thans met de waarneming dier betrekking belast; tot adjuDct-commies op 50 's maands H. L. G. Aernont, thans met de waarneming dier betrekking belast. Belast: met de waarneming der betrekking van adjunct commies op ƒ80 's maands A. F. Bloem, thans adjunct-com mies op ƒ50 's maands, met de waarneming der betrekking van adjunct commies op ƒ50 's maands en geplaatst te Se- marang Z. L. L. Masius. Benoemd: tot onderwijzer 1ste klasse J. Borgosius; tot onderwijzer 2de klasse B. Schaafsma, beiden thans met do waarneming dier betrekking belast. Gesteld: ter beschikking van den directeur der burgerlijke openbare werken de ambtenaar op non-activiteit L. Van der Tas, laatst architect der Iste klasse bij den Waterstaat en 's lands burger lijke openbare werken. Benoemd: tot controleur 1ste klasse E. L. M. Kulir en Ph. J. Van Marle, ambtenaren op non-activiteit, laatst die betrekking bekleed heb bende, met bepaling dat zij geplaatst, worden respec tievelijk in do residentie Oostkust van Sumatra en in do residentie Bali en Lombok. Belast: met de waarneming der betrekking van controleur 2de klasse J. Van Zon, ambtenaar op non-activiteit, laatst controleur 1ste klasse, met bepaling dat bij geplaatst wordt in de resi dentie westcrafdeeling van Borneo. Verplaatst: van bet gouvernoment Celebes en Onderb.naar bet gouvernement Atjeh en Ouderh. de controleur der 2ae klasse G. J. Koopman van de residentie Bali en Lombok naar het gouvernement Celebes en Onderh. de controleur lsto kl. P. G. Ch. Poptn. DEPARTEMENT VAN OORLOG. Verleend: Een maand verlof naar Poespo en Tosari iPasoe- roean) wegens ziekte aan den Isten luit. der inf. to Soerabaia J. A. Van Nieuwland. Overgeplaatst: Naar Buitenzorg de off. van gez. 2de kl. te Batavia gedet. bij bet gezondheids- établissement to Soekaboemi, A. H Vorstman. Geplaatst: Bij den gewest, en plaats, geneesk. dienst in de 3de milit. afd. op Java te Soerabaia, de off. v. gez. 2de kl. uit Nederland verwacht wordende als bestemd voor den dienst h. t. 1 H. M. Neeb. Verlengd: Met een maand het tot herstel van gezondheid verleend verlof naar Malang, aan den kapt. der art. te Soerabaia jhr. A. P. M. II. Van Pelser Berensberg. Verleend: Eon maand verlof naar Poespo en Tosari wegens ziekte, met. gelijktijdige intrekking van het hem verleend verlof naar Boeleleng, aan den off. van gez. 2de kl. te Soerabaia dr. J. Noordhoelc Hegt. Van Lombok zijn afgelost: De kapt. der inf. A. T. A. M. De Vassy, de 1ste luit.- adjudant der inf. R. B. M. De Wijs, de 1ste luit. der inf. F. C. Van Swieten, en do 2de luit. der inf. L. J. Resner, die de bestemming zullen volgen, welke bun door hun dienstchefs zal worden aan gewezen. BUITENLAND. Frankrijk, Te Rysel is de rust nog niet geheel weer gekeerd. De verkiezing van een lid voor den Algomeenen Raad, welke Zondag plaats had, hood gereede aanleiding voor nieuwe be toogingen. Patrouilles doorkruisten den ge- heelen dag de stad, de orde werd echter niet verstoord. Gekozen is de sociaal-democratische candidaat met 2005 stemmen; zyn tegen stander, een gematigd republikein, verkreeg 1956 stemmen. epttnje. Een werkelooze te Madrid heeft den minister president Canovas del Castillo op straat be- leedigd en bedreigd. De man is gevangen genomen* Men gelooft, dat hy gekrenkt is in zyn geestvermogens en hecht geen gewicht aan het voorval. GrootoBrltannlIk In het Lagerhuis verklaarde gisteren de onderstaatssecretaris van buitenlandsche zaken de heer Curzon, dat ter bevordering van de Britsche handelsbelangen in het buitenland verschillende nieuwe regelingen zijn getroffen. O. a. zullen twee nieuwo handelsattachés worden benoemd, waarvan een voor Duitsch- land, Nederland en het Scandinavisch Schier eiland, die zal resideeren te Berlyn. Verder deelde de heer Curzon mede, dat Engeland officieel zal deelnemen aan de ten toonstelling van 1897 te Brussel en aan die van 1900 te Parys. Het Huis nam het Oeganda spoorwegont- werp in tweede lezing aan met 239'tegen S6 stemmen. Op het internationaal-socialisti6ch congres te Londen werd hot besluit tot wering van anarchisten genomen in een bijeenkomst der Britsche gedelegeerden, gehouden vóór de opening van het coDgres. Aan enkele anarchisten werd toegang ge weigerd, doch vele slaagden er in binnen to dringen. Na vele vergeefsche pogingen kreeg een anarchist het woord; hy bestreed het be sluit tot weigering der anarchisten onder een hevig rumoer, dat de verdaging van het coDgres tot morgen noodzakelyk maakte. De anarchisten bestormden de vc-rhooging of het platform in de zaal, doch werden terug gedreven. Vorcenigde Sta,ten. De hoer Bryan is teruggekomen van zyn voornemen om de populistische candida- tuur niet aan te nemen, dan wanneer de heer Sewall wordt candidaat gesteld voor het vice-presidentschap. Hy heeft aan de „N. York Herald" geschreven, dat van enkele voorwaarden (die hy niet noemt) zal af hangen of hy aanneemt. Zyn vrienden hopen dat de heer "Watson, die door de populistische con ventie is verkozen als candidaat voor het vice presidentschap, zich zal terugtrekken ten gunste van den heer Sewall, den democra- tischen candidaat. Zuid-Afrika. De benoeming van Paul Kruger en generaal Joubert tot grootofficieren en van dr. Leyds tot commandeur van het Legioen van Eer heeft in de Zuid-Afrika insche Republiek een zeer goeden indruk gemaakt. Rotterdam, 27 Juli. Op de veemarkt wars heden aangevoerd: paarden, veulona, 159 rnnderea 249 vette kalveren, nuohtere kalveren, 1602 schapen, 518 varkens, biggen, bokken. De prijzen van hst vee warsn ala volgt: randerm late qual. 64 a c., 2de qual. 60 a c., Sde qual. 58 a e.' oasen lst-e qual. 64 a c., 2de qual. 60 a c-, 3de qual. 58 a c.; stieren lete qnaL a c., 2de qual. a c., 8de qu&l. a c.; kalveren late qualiteit 82 a en 2de qual. 75 a c., 3de qua'. 65 a c.; achtpen la e qual. 50 a c.. 2de qual. 45 a o.; alle9 per KQ.; varkens lete qual. 33 a c., 2de qua). 32 a c., 3de qual. 31 a c., licht «oort a c., allee por FG. Handel in varkeaa traag, runderen, kalveren en ecbapon vlug. Telegrammen, MILWAUKEE, 27 Juli. Het Hooggerechts hof der Vereenigde Staten heeft den verkoop van den Northern Pacific- Spoorweg bekrachtigd. Het reorganisatie-comité neemt bezit van den spoorweg zoodra de wettelyke formaliteiten zyn vervuld. De kooper betaalt de onkosten van den verkoop. Ten westen van de rivier Missouri zyn voor den spoorweg gronden aangekocht tegen den prys van 600,000 dollars. Couponuolcering rol»eni opgace ran de Coupon-Ma'.daar. Ooutourilk, Papior 2L10 dito Zllvor 21.10 Fran9cbo f 47.70 Dlverec Rljfcsmark ƒ58.85 Buasea Goud I'.oobela ƒ1.90% dito In Zilveren Roebela /l 25% AmerlkoADKcbo Goad Dollars/ 2.45% Beleeulne pCt. Geboren JÜH1WA, Dochter van N. DREEF en J. DREEFTeskk. Lelden, 26 Juli 1896. 5651 6 Geboren WILLEN FREDERIH, Zoon van N. A. VAN WUK Az. en A. J. VAN WLJK Van Wittkloostoijn. Zoeterwoude, 26 Juli 1896. 6652 6 HARTELIJK DANK aan onzen geachten Patroon den Heer H. VAN NIFTERIK, voor do hoogst prettige wyz-, waarop wy in Amsterdam het 25-jarig bestaan der Boekdrukkery hebben herdacht. HET PERSONEEL. Leiden, 28 Juli 1896. 5658 7 een annkomende Smidsknecht, by JOH. DEK «i 7.SMKV, Hooigracht 12-14. 6663 4 voor Heer op leeftyd of Dame: een étage van drie gedeeltelyk gemeubileerde Kamers, by eene beschaafde Dame (Weduwe). Liefst zonder Pension. Prachtige stand. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 5668. 8 PRIMA GEROOKT 5361 6 23 CKSTS PK» PO\D. Hoogewoerd 66. Bijzondere prijsnoteering van onderstaande artikelen voor de maand Augustus. Sny boon messenf 0.30 Citroenp^rsen0.17£ Nikkelen Nachtlampjes0.30 Mosterdlepels, bout 0.03 Bytringen met muziek 0.15 Hercules Portemonnaies0.40 Kogelfleschdrukkers0.10 Hoedenborstels 0 30 Geldbeurzen0 10 Horlogekasten0.15 Eierklussers 0.10 Wasrollen„0.12% Zandloopers0.10 Beste Kleerborstels„0.30 Klontjestangen0.10 Theeschepjes.0.05 Suikerschepjes, nikkel 0.10 Taartscheppers 0.10 Bsste Haarborstels„0.30 Lombok Tabakspypen0.30 Schoenhoorns0.10 Mika-Rookvangers0.10 Schotsche Bieibol0.80 Nikkelen Ocarino's0.25 Schotsche Naaldenkokers 0.30 Speldendoosjes -0.30 Speldgarnituur0.30 Ivoren Nagelschuiers 0.30 Nikkelen Bnl étuis0.15 Scheerkwasten0.15 Beenen Eierlepels, per doz. 0.60 Hoornen Stofkammen0.15 Ivoren Tandenborstels0.15 Nikkelen Haarkammen0.15 Nikkelen Servotbanden0.30 KInderkammen0.15 Kristal Wynkurken0.20 Lederen Tabakzakken0.20 Palmhouten Duimstokken 0.06 Japansche Presenteerblaadjes 0.20 Flesschenbakjes 0.04 Kraftenbakjes0.20 Kluwenbakjes 0.25 Peper- en Zoutstel met nikkel 0.15 Japansche Stoffer en Blik 0.30 Kop en Schotel0.30 Diverse Gemberpotjes0.30 Scheerspiegels0.30 Gekleurde Pianokaarsen0.12a Nikkelen Tafelschellen 0.30 Rieten Rolmatten0.25 Tafelloopers 0 25 Vleeschkloppers0.30 Brittannia Puncblepels0,20 Sauslepels0.20 Soepl-pels0.40 Suikerstrooiers 0.20 Poetsers voor Lamps Balge-glazen 0.30 Beste Aardappelmos met been hecht 0.10 Komkommerschaaf0.25 Hercules Kurkentrekkers 0.30 Pottenschrappers0.07 Keukenspiegels0.40 Beste Brooimossen 0.30 Salade Lspel en -Vork0.30 Nootmuskaatrasp met bewaarder. 0.07J Brittannia Koflkzeeften0.20 Bouillonzeelten0.10 Kinderboterhamtrommels 0.80 Bcleefil aanbevelend, 5667 78 O rota. Volgens een „Central-News" telegram zou Abdullah pacha als militair opperbevelhebber op Crcta worden vervangen door Chazi Osman- pacha, den held van Plevna. Deze Is reeds op weg naar het eiland. De Cretenser Landdag heeft Donderdag voor de tweede maal vergaderd. De Farysche „Tempa" weet uit vertrouw bare bron mede te deelen, dat de Porte ge neigd is om aanzienlyke concessies te doen, ten einde de bevrsjiging van het eiland te bespoedigen. De opstandelingen op Creta verwachten spoe dig een nieuwen aanvoer van wapenen en ammunitie. De gouverneur heeft verklaard, dat by met alle macht de landing zal be letten. Marktberlohten. Bodegraven, 28 Juli. Aan^evoe-i 313 wagena Ka**, aamen 18,644 atuk8, wegend© 8 J, 173 KG. Prga lato aoort Goudaelie 24.a - zwaardere f 2de aoort f 17.a 19. Derbykam, prijs lsto aoort ƒ23.50 a 2ao boovc ƒ18.50 a f 20. Edammer Kaaa, prijs late aoort a 2de aoort ƒ19.a 22.wagon Leidache Kaaa: het schippond. Handel matig. Scllicdam, 27 Juli. Noteering van de Make- iaara. Moutwijn 6.50, Jenever ƒ10.50, idem Aniat. proef 12.per Ned. vat on zonder fuat, zonder do belasting. Spoeling-commissie /0.80 per ketel. Noteering van don Braudorebond. Moutwijn f 6I/2 a per heet. et„ zonder fuet en zonder belasting. Rotterdam, 27 Juli. Do markt toonde weder c-en maligen doch voldoenden toevoer ■van Tarwe. Overigens was er Rogge, Winter Gerat en Koo'zaad van den Nieuwen oogst. Do koopluet waa niet geanimeerd, maar toch bleef er niet veel odverkocht over. INLANDSCRE GRANEN. Witte Tarwe. Do boato soorten lieten zich weder vlug verl oopen, sommige moosters hoven de notec- ring. Het overige ging langzaam van do hand; prjj- zen onveraLdord. Canada met klein aanbod. Vlaam. en Zeeuw., de besto ƒ6.60 tot 6.80 dito dito middelb. „5.75 „G,20 Flakk. en Overm., de bceto G.40 G.60 dito dito middelb. „6.60 „6. Mindere en geringe soorten. „5.25 „5.50 Canada„5.40 „5.75 Voorts werd verkocht per 100 Kilo. Goede qualiteib Witte tot 8.60 Middel dito8.25 Mindere dito«7.75 „8.10 Roode Tarwe slechts enkele monatera Polder wer den getoond in prijzc-n van ƒ175 tot 195 naar qualiteit. Roggo. Er waren eenige monsters Nieuwe van goede voldoonde qualitoit, die van ƒ4.10 tot 4.35 genomen wordon om te probeeren. Gerst. Van Jar ge komt weinig meer voor. De Nieuwe Winter was nu in klear veel minder dau dio vroegc-r gedorachen wao en deze liet zich dan ook moeilgk vorkoopeu. Nieuwe extra blanke Winter van ƒ4.25 tot 4.75 bruinkleurige 8.70 4. Afwijkei.de soorten 3.40 9.60 Por 100 Kilo werd verkocht. Extra Blanke*°t ƒ7.25 Gowonc5.90 6.40 Havor schaars en vasf. Blanke en wichtige qualitoit. van 3.30 tot 3.50 Zeeuwache en andereinl. Voer*.„2.90 „3.20 Lichtero dito dito 2.60 2.80 Voorts word gedaan per 100 Kilo. Voerqualiteitƒ6.tot ƒ6.20 Koolzaad. Eenige aanvoer van Nieuw, dat redelgk gotd voldeed. AUoa werd verkocht tot ƒ7, 7.25 a ƒ7.50 volgens qualitoit. Hennepzaad ƒ5.75 tot 6.75. Kanariozaad met kleinen aanvoer; prgzen onver anderd. Het beate ƒ6.25 tot- ƒ6.50, middel-qualiteit 5.25 tot ƒ5.75 on geringere soorten ƒ4.tot ƒ5. BUITENLANDBCHE GRANEN. Tarwe verkeerde in vaatcro stemming. Prijzen dooreen ƒ8.hooger. In loco werd echter zoo goep als niet9 aangohodon. AaDgekomc-n Nieuwe R dwiuier 2 werd tot ƒ15979 coutaDt uit zeeboot geda n en Dantziger ƒ177 tot flh3 naar qnalitoit. Van do Exportmarkten werd op aflading ook weiuig geoffreerd. Rogge, eerst wat vaster, werd later rainier en met meer a&DQrang aangeboden. De omzet waa ten a.otte niet onbelangrijk. Helena naar qualiteit96 tot 103 dito etoomoude. 100 102 Bese&rabieche 96 97 ('ito uit Zeeboot 95 Taganrog 97 Nicolajef95 96 Donau 90 91 Petersburgor„„9G dito mindere90 92 dito etoomende 88 90 Gorat met zeer kleinen voorraad; prgzen vast. Tagaprogtot f 95 Odeaea94 95 dito atooinende93 Havor is zeer schaars. Revalƒ6.60 Archangel 5.C0 Boekweit ia langzaam opgoroimd. Boekweitgrutten nog even atik Grove Petersburg^ƒ205 dito etoomende204 Middol dito „187 Voorerwten van ƒ4.40 tot 4.65. Maïs in loco ecbaara en vaat; op latere levering met veel handel tot iets lagere prgzen. Bonte Amerikaanecho87 tot f 88 dito mindere qualiteit 88 86 dito Aug.-afladiDg 82 dito 4 1. maanden 81 82 Foxanian stoomonde90 Cinqantin106 „110 dito Roode 98 100 LEIDEN, 2W Juli. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 15.5° C. 59.9° Fahrenheit; heuenmorgen 8 uren 16.5° C. 61.7W F.; 's middags om 12 uren 2P C. 69.3* F. 's namidaa^3 4 uren 18.5° C. 65.3* F. Bij de opvoering gisteravond van Sar- dou's tooneelspel „Dora" in den schouwburg alhier, als laatsto kermis-voorstelling door de Vereenigde Rotterdamsche Tooneelisten, werd aan mevr. Coelingh-Vorderinan, die dd rol van Vorstin Bariatine vervulde, namens de burger-schouwburg commissie een fraai bloem stuk overhandigd. De minister van buitenlandsche zaken, jhr. mr. Roéll, is hedenmiddag met den Staatsspoor te 4 uren van Den Haag naar Bazel afgereisd. Men deelt thans mede, dat generaal Garcia, de gezant van Venezuela te 's-Graven- hage, vergezeld van den secretaris en den «attaché der legatie, zich gisteren naar de Rijksarchieven hebben begeven en aldaar den geheelen namiddag hebben doorgebracht ten einde een onderzoek in te stellen in de be scheiden, die licht kunnen verschaffen omtrent de grenzen van bet Vonezuelaamsch grond gebied in verband met het geschil tusschen Amerika en Groot-Britannië. Het hoofd van het gezantschap, die binnen weinige dagen de residentie zal verlaten, hoeft het uitgangspunt voor het onderzoek vastge steld, hetwelk, na zyn vertrek, zal worden voortgezet door den heer Goiticoa, gezant schapssecretaris, bygestaan door den attaché, in aansluiting met de reeds in 1894 gedane naspoiiogen. Met den pleiziertrein 3de klasse naar Arnhom, enz. vertrokken hedenmorgen van hier 380 personen. De Hollander, dio in het Bois de la Cambre to Brussel hangende aan een boom is gevonden, is herkend als te zyn een Rotterdammer, Arnold Van B., oud 35 jaar. Het lyk zal heden worden begraven. Een noodlottige vechtpartij. Gistermorgen en -namiddag hebben hevige vechtpartyen plarfts gehad op een halfuur afstand van ZwolJe, en wel in de buurtschap Ittersum, gemeente Zwollerkerspel. Het ge vecht werd geleverd tusschen kermisreizigers, die zich aldaar in hunne woonwagens ophiel den. "Willem Bos, 33 jaren, raakte eerst slaags met A. Ter Linde; deze sloeg met een stok, tsrwyl zyn 16-jarige stiefzoon, Johannes Mulderei, "W. Bos met een mes in den rug en arm stak, waardoor Bos spoedig dood neerviel. De daders werden naar het politie-bureel overgebracht en de vermoorde W. Bos naar het passantenhuis, waar spoedig de subst.- officier van justitie met den rechtercommis saris een gerechteiyk onderzoek hield. Een andere kermisreiziger, H. Wennink, die mede door A. Ter Linde werd geslagen en verwond, werd naar het ziekenhuis overge bracht. De correspondent der „N. R. Ct." te Batavia seinde gisteren „Drie bataljons zyn naar Tjot Madé ver trokken tot het oprichten eener versterking." Tjot Madé is een kampong van 200 meter in het vierkant, gelegen op 1200 meter ooste- ïyk van onzen post Lam Permai, in het ooste- ïyk front der geconcentreerde linie. Burgerlijke Stand van Leiden. Eerste huwelijksafkondiging van 26 Juli. G. Langezaal jrn. 24 j. en P. J. Koreejd. 26 j. J. H. Van der Kaay jrn. 23 j. en S. M. Van Eijk jd. 22 j. D. Dirkse jm. 24 j. ou M. Peereuboom jd. 25 j. J- G. M.irtijn jm. 26 j. en M. Van Nieropjd. 29 j. N. Bink jm. 26 j. en C. Keereweer jd. 25 j. J J- Geenjaar jm. 25 j. en M. A. De Beunje jd. 21 j. R. J Fuik jm. 22 j. en A.M. Fontein jd. 22 j. H. Blansjaar jm. 21 j. en H. Nieuwen- hu^sen jd. 20 j. HILLEGOM. Ondertrouwd: A- De Graaf jm. 26 j. en A. Van Kesteren jd. 32 j. Getrouwd: J. C. Ohmstede jm. 27 j. en Z. Koning jd, 23 j. Geboren: Arie, Z. v. P. De Geus en A. C. Hemelt. Maria Helena, D. v. _C. W. v. Maris en A. M. v. d. Zanden. Hendricus, Z. v. H. J. Flylkema en A. Jansma. Geertruida Johanna, I). v. J. Postmus en D. J. v. d. Eist. Grietje Geertruida, D. v. A. v. d. Lee en G, Aangeenbrng. Willem Cornelis, Z. v. D.J. Heij en J.Verweij. Holena. I). v. K. Hagedoorn en Ch. J. Do Nijs. Overleden: Catharina Raaphorst 1 m., D, v. H. Raaphorst en M. C. Bierman, Anthonia Agatha Melkert, 10 m., D. v. J. A. Melkert en M. A. Waasdorp.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3