raad op het voorste gedeelte van het tooneel ging daarna weder omhoog en het koor, be geleid door instrumenten, hief een hymne op het gouden jubelfeest der St.-VIncentiusver- ecniging aan, woorden van broeder Floren- tius, muziek van P. Kallenbach met bas, sopraan, tenor, solo's en kinderkoor, een opge wekt jubelzangdicht en een hoogst feestelijk intermezzo. Dr. Scbaepman betrad vervolgens het spreek gestoelte onder algemeens toejuichingen der za<4 tot h.t houden van een feestrede. Ook hij ving aan met een woord in het Fransch tot den internuntius, vertolkende ge hechtheid en trouw aan den Heiligfn Vader der katholieke bevoking van een klein land, dat echter trotsch is op zyne vrijheid en onaf hankelijkheid. De feestredenaar, tot zijn moedertaal terug- keerend, ontwi-.rp een beeld en een karakter schets van Vincentius Paulo in zijn heiligen en t erderlyken arbeid tot bestrijding der ellende in de wereld; tot het scheppen van werken van barmhartigheid; tot herschepping der wereld door zy'n barmhartigheid en liefde v..n den Vincentius, den eere-hersteller van het woord: de liefde vergaat nimmermeer; wiens arbeid vereeuwigd werd in de con- fe ren tién van St.-Vincentïus Paulo, de won ierbaarlykste openbaring van de christen liefde en van het gemeenschapsleven en wiens weik zich heeft voortgeplant over geheel de wereld, ook over ons klein beeiiyk vaderland, waar het redding heeft gebracht in den nood. Uierby sloot zich aan een eerbisdige hulde aan tun, die bier te lande het werk van den apostel hebben geleid en bestierd, waarmde redenaar in verheven taal deed uitkomen hoe groot in de toekomst is bet arbeidsveld voor liefie en gerechtigheid en dat bestemd is om door de broeders van Vincentius te worden beploegd. Onder oorverdoovend gejuich hernam dr. Schaepman zyn plaats op het podium. Met even grooto sympathie werd vernomen de voorlezing van een telegram, waarin kardi naal Rampoila namens den Paus deVoreeni- ging geluk Wenscht met haar gouden feest, met den wenscb, dat zy op den goeden weg moge voortgaan, en onder verleening van den pauseiyken zegen. Dr. Schaepman deed hierop eene mededee- ling, die groote vreugde in de vergadering bracht, nl. dat de Staatscourant van heden- (Dcnderdag) avond zal bevatten een koninklijk besluit, waarby ter. Th. L. M. H. Borret wordt benoemd tot ridder der orde van den Neder- landschen Leeuw. De gedecoreerde maakte van de hem ge- brachto ovatie gebruik, om, onder dankbetui ging voor de onderscheiding, te verklaren, dat hy daarin meent te mogen zien de erkenning van het groote nut, dat de Vincentiusver- eeniging uit een sociaal oogpunt kon uitoefe nen, zoodat hy haar Diet beschouwt als eene erkenning van persoonlyko verdiensten, maar als eene waardeering van het nut en de voortreffelijkheid der vereeniging. Hy nooiigde allen uit een „Leve onze Koningin aan te heffen, aan welke roepstem met daverende boezees werd gevolg gegeven, terwyi in een gedeelte der zaal het Wien Noerlandsch Bloed weerklonk. De aartsbisschop van Utrecht sprak daarna nog een kort woord van dank aan den be gaafden feestredenaar, dr. Schaepman, van gelukwensch tot mr. Borret, om te eindigen met zyn zegeD uit te spreken over het vele, dat de vereeniging in de 50 jaren gedaan heeft. Met het zingen van een Te-Deum, van F. Do Wit, door het koor, werd deze feestavond besloten, die door den wethouder dr. Mouton werd bygowoond als v^itegenwoordiger van het gemeentebestuur. Provinciale Staten van Zuid-Holland. Aan de orie is de provinciale bogrooting voor 1897. (Ryksbestuur). Deze wordt zonder beraadslaging aangenomen. Daarna kwam in behandeling de provinciale huishoudelyke begrooting voor 1897. In de eerste plaats wordt besloten tot ver hooging van het traktement van den brug wachter-opzichter by de brug over de Oude Maas, van 800 tot 1000. De artikelen 1 53 der begrooting worden zon "er beraadslaging goedgekeurd. By do behandeling van art. 54verbetering van den waterweg tusschen den IJsel by Gouda en de Ringvaart van den Haarlemmer- meerpolder, bespreekt de beer Rinkes Borger de quaestie van het opnemen in de bestek ken voor provinciale werken van bepalingen omtrent minimum-loon en maximum-arbeid. Als overtuigd tegenstander van dergi-lyke bepalingen, heeft spreker ten vorigen jare een poging gedaan om de zaak ter sprake te brongen en hy had gehoopt, dat Ged. Staten iets omtrent de zaak zouden zeggen, doch tovorgeefs. In de afdeelingon is hy thans er op terug gekomen, doch ook nu zonder resultaat. Hy vraagt thans aan Ged. Stat<n antwoord op de vraag: of zy genegen zijn aan de Staten de boantwoording voor te leggen van de vraag: of in de bestekken bepalingen nopens loon en arbeid zullen worden opgenomen. De hoer Goekoop zegt, dat voor zoover van Ged. Staten afhangt, in de provinciale bestekken zyn of zullen worden opgenomen bep dingen nopens den maximum-arbeid. Wil men daartegen opkomen, dan hebben do Staten zich de goedkeuring der bestekken voor te behouden of wel do Staten kunnen by motie zich uitspreken. Spr. zou daarom don heer Rinkes Borger in overweging willen geven alsnog een motie voor te stellen. Doch alvorens daartoe over te gaan, z°gt spr., dat men wel in het oog moet houden, dat Ged. Staten zich in deze grootendoels laten leiden door hetgeen in de Ryksbostekken voorkomt, omdat voor de meeste provinciale werken Rijks subsidie wordt gegeven. De heer Rinkes Borger wil nu de zaak zelve niet behandelen. Hy wilde alleen vragen of Ged. Staten de quaestie, die het hier geldt, aan het oordeel der Staten zouden willen onderwerpen. Hy stelt nu voor te besluiten, dat Ged. Staten worden uitgenoodigd, vóór het opmaken der bestakken voor dit werk, de Staten te raadplegen of daarin zullen worden opgenomen bepalingen omtrent maximum-arbeid en mini mum-loon, en zoo ja, welke. De heer Goekoop zegt, dat Ged. Staten gee nerlei bezwaren hebben tegen dit voorstel, waarna het zonder stemming wordt aange nomen. De begrooting werd hierna in uitgaaf aan genomen. Hierop was aan de orde de begrooting van inkomsten. Artt. 1 en 2 werden goedgekeurd. By art. 3 stelde de heer Korteweg als amendement voor de opcenten op de onge bouwde eigendommen te behouden op 8 en dus niet te brengen op 9, zooals Ged. Staten voorstellen. De heer WalcUck ondersteunt ten sterkste dit amendement Het amendement wordt verworpen met 37 tegen 13 stemmen. Artikelen 3-27 worden goedgekeurd en hierna de geheele begrooting aangenomen. Al de aan de orde zynde onderwerpen zyn hiermede afgehandeld, waarna deze zomer vergadering door den voorzitter uit naam der Koningin wordt gesloten. Greixiengd Nieuws. De 24ste algemoene vergade ring van den Noderlandschen Schaakbond zal alhier Zondag 26 dezer in de kleiae concertzaal van de Stadszaal worden gehouden, en go- vo'gd worden door de groote jaarlyksche schaakwedstryden van 27 tot 31 Juli. Gelyk vorige jaren, belooft ook dit jaar deze wedstryd zeer interessant te zullen zyn, daar niet alleen Leiden door zyne ligging gemakkeiyk voor de talryke schaakliefhebbers uit Zuid en Noord-Holland en Utrecht is te bereiken, maar zelf ook vele goede schakers telt. Aangaande deze wedstryden zyn de volgende bepalingen gemaakt. Er wordt gespeeld in twee klassen, naar een rooster volgens het stelsel Schurig. lederen dag worden minstens twee ronden gespeeld en wel van des morgens 9 tot des namiddags 2 uren en van 7 tot des avonds 12 uren. De prijzen zullen onder de deelnemers wor den verdeeld volgens het stelsel-Sonnenborn Berger. Het is de eerste maal dat deze vergadering en wedstrijden te Leiden worden gehouden. Dat de Leidsche schakers dus met verlangen naar de volgende week uitzien, behoeft zeker niet nader te worden gezegd. By de gisteren gehoucLen wieler- wedstryden, uitgeschreven door den bekenden sportman L. C. Dudok de Wit op het land goed „Slangenvecht", te Breukelen, behaalde do heer P. T. De Jong, lid der L. W.-Y. „All Right", een tweeden prys, zynde ver guld-zilveren medaille. Een jongen van ongeveer 12 jaar heeft te Hillegom het ongeluk gehad van een in vollen gang zynden schommel af te vallen en met het hoof! tegen een paal terecht te komen. Bewusteloos en hevig bloedend uit ver scheidene wonden aan het hoofd, werd by opgenomen en per rytuig naar den dokter vervoerd. Hoewel de toestand niet levens gevaarlijk is, blijft hy zeer zorgwekkend. Dit droevig ongeval moet geweten worden aan de onvoorzichtigheid van een jongmensch, dat het kind tegen zyn wil te hoog opzette en aldus het ongeluk veroorzaakte. Door de politie is reeds een onderzoek ingesteld. Te Noordwyk a/Z ee vertoeven nu reeds ongeveer 100 badgasten meer dan op hetzelfde tydstip in 1895. Een minderjarige dienstbode, te 's Gravenhage, die de ouderlyke woning sedert eenigon tyd ontloopen was en wier opsporing door de ouders was verzocht, werd eergisteren door de politie naar hare woning in het hofje van Sas aldaar teruggebracht. Eenige oogenblikken daarna ontvluchtte zy weder en sprong aan het Bezuidenhout te water. In bewusteloozen toestand werd zy per brancard naar het gemeente-ziekenhuis gebracht. Een pakhuisknecht te Schiedam vermiste deze week van een bedrag van ƒ6000, die hy in zyn woning aan bankpapier had liggen, 3920. Als dader van dezen diefstal is aangehouden een smidsbaas te Schiedam, een neef van den bestolene, die zich tydens de afwezigheid der bewoners tot de woning toegang had verschaft met een valschen sleutel. De sleutels, noodig om by het geld te kunnen komen, lagen vooreen bekende voor het grypen. De Rotterdamsche Cricket- en Footballclub „Sparta" zal haar derden inter nationalen athletischen wedstryd houden op Zaterdag 22 Aug. a. s., te één uur, op het excercitieterrein van de dd. schuttery te Rotterdam (linker-Rottekade). De inschry- vingen worden gesloten op Maandag 17 Aug. a. s. bij den hoer T. H. Muntenga, Hoofd stee 3, aldaar. Gistermiddag is op de Beurs te Amsterdam een bekend korenfactor, de heer Schagen van Soelen, plotseling ineengezakt en spoedig daarop overleden. Op den Haarlemmerdijk aldaar werd gister avond ongeveer halfzeven een jongen van een jaar of tien door eon met een paard bespannen kar overreden. Do wielen gingen den armen knaap over den hals, zoodat hy voor dood werd opgenomen. Hy werd onmiddellyk per brancard naar het Gasthuis gebracht. In de Willemstraat te dier stede wilde Dinsdagavond eene moeder haar kindje van vier maanden wat wonderolie ingeven. Een ouder dochtertje, dat moeder even zou helpen, gaf by vergissing het verkeerde flescbje, dat teerolie bevatte, een vloeistof, die wel dezelfde kleur heeft als wonderolie, maar lang zoo'n onschuldig middel niet is. De moeder diende het kind dit middel toe, met het vreeselyk gevolg, dat het wicht na korten tyd aan de ge volgen bezweek. Een uitstervende kermis. —Er is in Utrecht al heelwat geageerd togen de kermis. De gemeenteraad besloot steeds dit „volks vermaak" te handhaven, maar verklaarde uit- drukkeiyk er by, dat het zyn eigen dood wel zou sterven. Dat zag men niet verkeerd in. De bekende luimige Utrechtsche correspondent van de „N. Rott. Ct." (Is. v. Rennes) schryft: 't Wordt elk jaar minder met onze kermis Heden was 't alweer, zooals reeds zooveel jaren, Hoveniers Maandag zonder hoveniers, en ofschoon dienstboden on werklieden uit de stad nog altyd hun conventioneelen ker- misuitgaanadag vierden en er dientengevolge reeds in den voormiddag grooto beweging langs de straten heerschte, bood het kermis vermaak dit jaar ,weer niet veel aantrekke- lyks aan. Zelfs „kleine" paardenspellen versmaden tegenwoordig de Utrechtsche kermis en do eigtnlyke „clou" van de soms zoo vermaarde jaarmarkt is Tewe met zyn reuzenorgel, zyn Yeuetiaansche gondels en Russische arrosleden. Daar z t het den geheelen dag vol met schreeuwende, joelende, hygen ie en zweetende menscben, die op en neer „rutschen" en in het rond zwieren, alsof d<it de voorbereiding was tot esn hooger genot, dat daarna tusschen de walmende kramen of in de rookerige koffie huizen zal gesmaakt worden. Tewe's collega's, al zyn ze ook minder grootsch ingericht, het Hippodröme, waar eiken dag een dozyn paarden en een dromrïie- daris worden afgebeuld; de schaatsenbaan, waar mot dit warme weer een aantal jonge lieden dagelijks zichzelven afbeulen hebben het overal even druk. Maar in de Lepelstraat, waar het voorheen van den voormiddag af vol was van begeorige poffertjeseters, begint men tegenwoordig eerst in den avond te „lepelen." De paar k^ein9 tenten van Alber en Bascb, en de slangenkuil kondigen zelfs geen middagvoorstellingen meer aan. Wat vroeger ondo:nlyk zou zyn geweest voor paard en rytuig: om door de dichte menschen- menigte heen te dringen, zag men heden zonder eenig bezwaar door wielryders volvoeren. Toch was het niet ongezellig op het Vreienburg, de Neude en het Janskerkhof en in de straten, die deze pleinen verbinden het vias er gezellig en vrooiyk en men miste er het ruwe gedrang en het losbandig gewoel en gehos, dat de Utrechtsche kermis van vroeger tyd kenmerkte. In boever daartoe ook by dragen de anti-kermisvermnkelykhaden, die in verschillende lokalen in do stad (o. a. door zanguitvoeringen) gegeven worden, valt niet te beslissen, doch zeker is het, dat ook in „Tivoli," dat geheel aan het andere eind der stad gelegen is, veel publiek getrokken wordt door het grand spectacle-concert Van Haarlem. Of het een tesken des tyds mag genoemd worden dan wel of het ligt aan gebrek aan iets anders, weet ik niet, maar de reus Raymond, die een schuit met zeven men scben op zyn schouders neemt als een pakjes drager een zwaren koffer, mag zich in een voortdurenden byval van het publiek ver heugen. De krachtmeters, die naast zyn tent staan, maken na de ontelbare voorstellingen, die Ray mond geeft, dan ook goede zaken door den lust, dien hy by zyn bezoekers scbynt opge wekt te hebben, om ook al is het dan maar met den houten hamer hun spierkracht eens te beproeven. Hoe overigens de kermis hier ook in de schatting van „belanghebbenden" begint te dalen, ervoer ik hedenochtend door het volgende niet onvermakelyke g9val. Ik stond, daar de temperatuur het veroorloofde, op het voorbalkon van de tram, waar do koet sier in vergelyking met den conducteur steeds weinig spraakzaam my begon te vertellen, dat een oogenblik te voren een paar heeren hem gevraagd hadden waarom by hun geen kermis wenschto. „Maar ik zal u danken, me neer," zei de paardenbestuurder, „dat is geen kermis om iemand voor te wenschen. Neen, ik laat het nu maar aan de lieeren zeivers over. Als iemand my een kwartje of een dub beltje geven wil of daar ik niet in myn vestzakje tastte of een sigaar of zoo, dan moet hy dat uit eigen beweging maar doen." Met dien laatsten wenk kreeg hy my zoo waarlyk nog beet tot myn eigen verwon dering. By de ongunstige invloeden, welke op het oogenblik onzen kaashandel behserschen, voegde zich in de laatste dagen de warme weersgesteldheid, waarby het schier onmogelyk was jonge kaas te verzenden en de handel dus voor de opkoopers aan nog grooter risico onderworpen was. By de groote aan voeren, die nog altyd blyven aanhouden, was in de vorige week de handel in Goudsche kaas nog trager dan anders en gingen de noteeringen van dit artikel op de meeste mark ten achteruit. De kaashandelaars blyven klagen, dat zoo weinig fijne waar wordt aangetroffenover „korte kaas" vooral wordt algemeen geklaagd. Zware kaas van prima qualiteit wordt nog altyd zeer gezocht, doch op de markten weinig verhandeld; de boeren, die ze in voorraad hebben, vinden gelegenheid genoeg ze aan huis boven de gewone markt- noteeringen te verkoopen. Met Edammer gaat het al slechter: de noteeringen. die in de laatste jaren geregeld hooger stonden dan Goudsche, zyn nu aanmerkelyk lager en de beste waar zelfs blyft nog 3 a f 4 beneden den prys, welke verleden jaar om dezen tyd werd besteed. In de Alblasserwaard werd de vorige week van f 15 tot 21 besteed, in de Lopiker-en Krimpenerwaard liepen de pryzen van 1ste soort Goudsche van ƒ21 ƒ22, zwaardere 23-ƒ27, 2ie soort 15-ƒ19. Derby lste soort ƒ21 ƒ22, 2de soort ƒ181/! 20, Edammer lste soort ƒ21 ƒ23, 2de soort 19-ƒ201/,. (U. D.) In de Yinkenbuurt te Utrecht, waar het thans ook kermis is, kregen gister middag twee buurvrouwen over eene kleinig heid een hooggaanden twist, waarby de eene zóó driftig werd, dat zy hare tegenparty eerst met eene bezemsteel een slag op het hoofd en daarna met een klomp een slag in het aangezicht toebracht. Zooals zich laat denken, liet deze zich ook niet onbetuigd, waarvan het gevolg was, dat, toen het den buren gelukte, de vechtenden te scheiden, beiden met een bebloed aange zicht uit het strydperk traden en terstond troost by de politie gingen zoeken. Eon treurig ongeluk had eergïs- termorgen te Rysen plaats. Een zandtrein uit Apeldoorn moest kruisen met den perso nentrein, die te 7.22 van Almeloo aankomt. De eerste werd daarom op een zyspoor gereden, waarop zich echter een losse wagen bevond, die, naar men zegt, door onbevoegden te ver was opgeschoven, waardoor de zand trein niet behoorlijk kon passeeren. Ongeluk kig zaten op een der wagens twee arbeiders met de beenen naar buiten, waardoor deze lichaamsdeelen met kracht tusschen de wagens beklemd raakten, met het treurig gevolg, dat ze ale het ware werden verpletterd. Dr. Immink, te Rijsen, verleende de eerste geneeskundige hulp, waarna korten tyd later dr. Da Ylieger uit Almeloo arriveerde om de amputatie te verrichten By beide onge- lukkigen moesten de beide beenen worden afgezet. Do twee arbeiders zijn daarna te 1 u. 44 m. naar het ziekenhuis te Almeloo getranspor teerd, alwaar de een, G. Sf.eller genaamd, reeds kort daarop is overleden. De naam van den ander is G. Buurman. Beiden waren te Apeldoorn woonachtig, ge huwd en vader van resp 5 en 6 kinderen. Tegen de beide personen P. en t. K., die den wagen hebben v.rschoven, is proces-ver baal opgemaakt. Te Harderwijk brak eergister- middag brand uit op den zolder van den ge weermaker K. Holsteyn, in de Bruggestraat. Op dien zolder was, behalve 10 KG. bus kruit, ook eenig vuurwerk geborgen. Het dak stortte weldra in, waarna eene kleine boeveel heid buskruit, die niet in veiligheid gebracht had kunnen worden, ontplofte. Het mocht echter gelukken de vlammen te stuiten. Huis en inboedel waren verzekerd. Gistermiddag sloegen teOsch eensklaps de vlammen uit de woning van J. K., terwijl eenige oogenblikken later ook de pas sedert acht dagen voltooide woning van P. werd aangetast. Weinig water en groote droogto waren oorzaak, dat weinig kon worden gered en alles tot den grond afbrandde. Daar P. nog niet verzekerd was, lydt hij groote schade. De nieuwbenoemde secretaris van Borculo werd by zyn installatie door den burgemeester als volgt toegesproken: „Mynheer de Secretaris I Het is de eerste maal, dat ik U met dien titel aanspreek. Ge zult my kunnen vergeven en U kunnen voor stellen, waarom ik niet met een straal van woorden en lofuitingen U ben tegemoet ge komen. Had ik zulks gedaan, dan ware ik van huichelary te betichten, en ik ben wars van alles wat huichelary is. „Het was de zoon van een vriend van my, waarvoor ik met open vizier heb gestreden. Ge zult nooit kunnen zeggen„de burgemees ter, waarmee ik samenwerk, heeft ze achter de mouw." Ik sta hier open en rond tegen over U. Toen ge by my kwaamt, vroeg U of ik een familielid wensctKe benoemd te zien, dat U zich dan zoudt terugtrekken. Dit was schoon van U gehandeld, hierdoor hebt ge bewyzen gegeven, dat ge uwe positie begrypt, uwe positie waardig zijt. Maar ge weet ook, dat ik toen geantwoord heb, dat ge U niet zoudt terugtrekken, dat ik my voor een familielid zou beyveren, doch dat ook U het beste beentje zoudt voorzetten om benoemd te worden. De Raad, die U meteen complex van elf eenheden, benoemde, meende in uw brein te zien weggelegd een schat van studio en wetenschappen, die ik hoop dat in uwe werkzaamheden zoo zullen schitteren, dat ze lang nog mogen doorstralen. Als vyand sta ik niet tegenover U, doch als vriend evenmin, want wy kennen elkander niet en onbekend maakt onbemind. „Ik hoop, dat de hand, die U hier wordt toegestoken, door U zal aangenomen worden, dat onze samenwerking van dien aard zal zyn, dat ge nooit zult kunnou zoggen: „Ik heb berouw die haud aangenomen te hebben." Tydens de sollicitatie naar de vacante betrekking van hoofd der school te Biggekerke ontving het gemeentebestuur aldaar een brief van een onderwyzir tot intrekking zyner sollicitatie. Door het schryven by de teruggezonden 6tukken bleek den sollicitant, dat men hem een kool had willen stoven. Hy had zyne sollicitatie niet inge trokken, maar wilde integendeel gaarne be noemd worden. Schooltoezicht en justitie onderzoeken de zaak. „Ik meende te trouwen, en hot lukte my nietl" Dit refrein kan, volgens de „Sch. Ct.," G. De B., te Oudewater, wel tot z\)n ïyfdeuntje maken, want tot tweemalen toe was hy in ondertrouw opgenomen en beide keeren moest hy tot zyn spyt ondervinden, dat by zijn bruidje de liefde al zeer onbestendig van duur was, en z(j weigerde met hem in 't huweiykstootje van wal te steken. Yan het Syrisch weeshuis te Jeruzilem is het 35ste jaarverslag verschenen, hetwelk eerstdaags aan belanghebbenden zal worden verzonden. Deze arbeid is de meest gewichtige van alle evangeliesatiewerk in het H ilige land. Yan uit het weesbuis gaan de joüge mannen, uit velerlei stam en volk, christelijk opgeleid, als evangelisten, schoolmeesters, werklieden en landbouwers uit over geheel Palestina en daar buiten. De oude vader Schneller staat nu sedert 35 jaren, maar steeds onvermoeid, aan het hoofd van het huis, en de daaraan verbonden land bouwkolonie. Het getal verpleegden bedraagt thans 153, waarvan 14 meisjes; 3 zyn blind. Het per soneel bestaat uit 47 personen. In alle uitgaven wordt, voor zoover de geringd opbrengsten daar beneden blyven,. door vry willige by dragen voorzien en is dit in 1895 weder mogelyk geweest. Uit Nederland bleven echter do opbrengsten, vergeleken met die van andere landen, hoogst onbeduidend. Van de 83,000 marken, die be- noodigd waren, zond Noord-Duitschland er 37,600, Zuid-Duitschland 18,600, Zwitserland 6400, Rusland 5000, Noorwegen en Zweden 2400, Noord-Amenka 6100 en Nederland 80. Dit is beschamend en de wensch wordt uitge sproken, dat het dit nieuwe tydperk beter moge worden. Correspondent voor dit weeshuis is nog steeds de heer W. Van OosGrwyk Benyn, to Zeist. Te Peterswolde zyn 17 gebouwen afgebrand. Twee kinderen kwamen in de vlammen om, terwyl een derde, dat door een leerling van het gymnasium te Berlyn was gered, spoedig daarop overleed. De gebouwen waren slechts hag verzeker .1. In Tunis moot hetvreeselykwarm zyn geweest. De theruiqmett vveos zelfs in de schaduw 45 graden Celsius aan. En juist in die heete dagen werd door de zouaven een velj-manoeuvro uitgevoerd, wtlko dan ook het ongelukkig gevolg h - eft gehad, dat vier soldaten stierven en verschillende andere zwaar ziek werden. Uit Cairo wordt gemold, dat de cholera afneemt. Zondag kwam» n in geheel Egypte 159 ziekte- en 119 sterfgevallen voor. Van de Egypt ische soldaten sti rfei' slechts één. Het Engelsche stoomschip „Siërra Caiima," van Mauri ius naar R.ivgoeo, is by de Malediwen verongelukt. Geen der opvarenden is gered. Een spoorwegongeluk heefi plaats gehad op de lynlwango oJDombrowa. Naar uit Warschau gemeld wordt, zyn daarby 11 personen gedood en 13 gewond. Burgerlijke Stand rail Leiden van 15 tot en met 22 Juli. BEVALLEN: H. W. Metselaar geb. Piersma a. A. Kortebein geb. Dorreman D. J. P Blom geb. Alt D. M. C. Boom geb Delmee D. l'. Qujjs geb. Vos Z. I. M. W. Stikkelmar geb. Van Velzen D. G. J. Nieuwcnhuijsen geb Klinkhamer Z. C. Den Os ccb. Mol D. G. Kooroman geb. Kramp Z. W. C. Stikkelorutn geb. Buijteweg Z. M. C. Boon geb. Mierernot s, E. M. Korenhof geb. De Wolf Z. A. Werter geb. Van Stralen Z. C. Smit geb Van Oosten Z. C. Pracht geb. Blansjee Z. J. F Breedevelt geb. DuivesteynZ. J. Ju geb. Hakke: D. A. 11. Dirkse geb. Van Vuuren Z. en D. C. M. Wagemans geb. Trouwee D. H. Van de Tuijn geb. Massaar D. K. Van Dreumel geb Blankvoort Z. N. Kamp gob. Van den Berg Z. - P. M. Leget geb. Ravensbergen D. S. Van de Zeeuw geb Flandrijn Z. GEHU WD: J. Van Houten wedr. en E. Leeman» we(j. Lardeo jm. en C. Stikkelorum wed. G. H. Laagland im. en P. M. Maassen wed-- J. Taffijn jm. en S Segijn jd. P J. M. VandeD Heuvel jm en W. F. Maartense jd. C. G. B. Vai den Upwich wedr. en A. J. Van LiDdonk jd. OVERLEDENM. Van der Glas Z. 2 m. A. F. Van Bemmel Z 9 m. J Smit geb. Tis meer v, 57 j. J. Plomp Z. 3 m. 1'. S. W Parmen tier D. 21 j. - W. E. Alofs geb. Kerk vliet v. 55 j. C. M. Bev D 13 in A. P. Zonne veld D. 28 j. L Engelbregt wed Pierotw.83j. M. L. F. Scholfce D. in. 0. E. Boom geb. Blijbie w. 66 j N. Van Wijk L. 15 m. W. C. Fasseur D. 10 m. II. Bouman Z. 1 j KOLONIËN. BATAVIA, 19-23 Juni. Vervolg De koning van Siam heeft aan den heer Lieftinck, resident van Bali en Lombok, het commandeurskruis der kroonorde van Siam gescho'iken. en andere onderschei .fingen aan vele ambtenaren, die hy op reis had ontmoet. De „Locoirotiof" deelt met z-jkerheid mede, dat de koning Semarang zal bezo-kon in de tweede helft van Juli, om van daar uit de terugreis naar Bangkok te aanvaarden. Do regent van Blora Raden Mas Tenjoeng- g09ng Tjokronegoro zal in Augustus in den echt treden met de dochter van den regent van Madioen Raden Mas Adipatti Broto df Ningrat, by welke gelegenheid op beide plaat sen schitterende fesston zullen gegeven worde'

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2