ATJEH. De 40 Cents 1. Het beidden van een wiel, terwijl men een ander wiel met de hand leidde; de afstand was 200 M. 2. De naald wedstrijd; daarbij moest men 100 M. rijden, afstijgen en een draad in een naald steken. 3. Het aan ééne zijde op het wiel zitten en dus éón trapper gebruiken. 4. Het biljet plakken; vjjftig meter moest men afleggen, daarna op een staand bord eeD biljet plakken; en 150 M. terug afleggen. 5. Het voortbewegen van een bouten hoepel gedurende het rijden. 6. De rit op een slingorenden weg met hindernissen, bestaande in ijzeren staven. 7. Het rijden van een afstand van 100 M met een ei op een lepel in de eeno band. 8. Het rijden in paren met gekruiste handen. 9. De parasol-wedstrijd, het openen van een parasol gedurende den rit en het sluiten er van vóór het punt van aankomst. 10. De schildpadwedstrijd, waarby de laatst- aangekomene won, terwijl ieder afviel, die maar even met den voet den grond raakte. De prijzen bestonden uit verschillende voor werpen en werden door de hertogin van Teek uitgereikt. (Hvr.) Sedert korten tijd fs in Duitseh land als bouwmateriaal een nieuwe steen in gebruik, nl. die van glas. Volgens mededeeling van het Duitsche Patentbureel is de naam van „Glasbaustein" aan het product gegeven, omdat het uit glas is geblazc-n in den gewonen baksteenvorm. Het nieuwe materiaal leent zich in het bijzonder voor gewelven en andere dak-constructie, wandafscbeiöing en waar licht, isoleering en d rgelijke eigenschappen ge- wenscht zijn. Een loodgieter, die in een koffie huis te Par\js eene bierpomp hersteld had, zette, om te kijken of de toestel goed werkte, een vat bier aan de pomp. Door te hooge drukking sprong met een h.vigen knal het vat uiteen en verbrijzelde het hoofd van den ongelukkige. Grand Prix de Paris. Het sport- blad „De Athleet" ontving gisteren de volgende depeche In de demi finalos kwamen als eersten aan Morin, Jacquelin, Eden. In de beslissing was Morin eerste, Jacquelin tweede en Eden derde. Met groote belangstelling werd onder de wielrijders de uitslag van dezen wedstrijd tegemoet gezien. De uitslag wekte groote teleurstelling. Naar het „Utr. Dbl." verneemt, brak bij de eindspurt het zadel van Elen; ware. dit niet htt geval geweest, de uitslag zou dan ver- mosdelyk anders geweest zijn. Het „Petit Journal" bevat nadere mededeelingen omtrent de omstandigheden, waaronder de markies De Morés aan de Tri politaansche grens den dood heeft gevonden. De Arabieren, die de lijken van den markies en van den tolk Abd-el Hack In de oase El- Uatia afhaalden, hebben van de bewoners van Sinaun (op 30 mijlen afstands van El-Uatia gelegen), waarheen De Morés terugkeeren wilde om zich betere dieren en gidsen te verschaffen, vernomen, dat de karavaan om 10 uren 's morgens on ier leiding van de Tuaregs opbrak. De markies, die^ achtergebleven was om op het vertrek een oog te houden, bespeurde, dat niet de richting naar Sinaun, maar die naar het Zuiden ingeslagen werd. Hy pro testeerde en dreef zyn kameel naar de spits van den stoet, waarvan hij de leiding wilde overnemen. Hij werd door drie Tuaregs met lansstooten en sabelhouwen overvallen, trok zyn revolver, doodde een tegenstander, wondde den tweede en joeg den derde op de vlucht. Ofschoon aan een been, aan de heup en aan het handge wricht gewond, hield hy nog twee uren lang stand tegen een overmachtigen vijand totdat hij van achter door een kogel in den nek gedood werd. De overigen waren reeds lang dood of overmand. In de woestijn was het gerucht verspreid, dat alle kisten en koffers, die Morés mee voerde, tot aan den rand met goud en voor werpen van waarde gevuld waren. Daardoor werd hij het slachtoffer van roovers. Programma van Muziekuitvoeringen. ZOMERZORG. Dinedag 14 Juli, to halfachfc, door bet Stafmuziekcorps vau bet 4de Regiment iDfinterie. Directeur: de heer W. Van Erp. E^ratc afdooliog: No. 1. „3 October-Mar ch", W. Van Erp; 2. Ouverture „Die Zauborflöte", Mozart; 3. a. MédiUtion, adaptéo au lr. Prélude do 8. Bach, arr. pour mueiqne Militaire par Van Oest, Gounod; b. Air do Baeeo do l'Opéra: „Le Chalet",Adam; 4. Fantasie de l'Opéra „Cavalloria RusticaDa", Maecagni. Tweede afdeeling: No. 5. „Academische Feeotmarsch" (lete üitv.), Rehl; 6. „Verbotene Frficbte", Walzor, arr. Van Erp, Maan7. „Coppólia" Ballet, Suito d'Orcbeatre, Dêlibee; 8. Fantaiaie eur „Carmen", Opéra de Bizet, Mann. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur l Alle lezers van uw geacht Dagblad zullen zoker met mij de zelfopofferende redding van den 11-jarigen H. F. R. door An dries Sard ij n, werkman aan de Gasfabriek alhier, met innig genoegen waardeeren! Even vóór het lezen van dit bericht ont moette ik ook een wagenbeladen met ledig vaatwerkwaarvan de bestuurder (ofschoon deze niet jeugdigmocht genoemd worden) evenmin vóór zich uit kon zien Zou het niet noodzakelijk blijken te ztfn, dat op laaing (vooral van ledige vaten) en bestuurders van wagens in deze gemeente moer toezicht wordt gehouden? Leiden, 10 Juli 1896. Uw Abonné X BUITENLAND. Frankrijk, In de Fransche Kamer eindigde Zaterdag de interpellatie van den heer Pourquery de Boisserin over den toestand op Madagascar met het aannemen der eenvoudige orde van den dag. Minister Méline las vervolgens het decreet voor, waarbij de zitting wordt gesloten, en daarna ging de vergadering uiteen. Dui tsohlancU De Duitsche ambassadeur graaf Münster heeft officiéél aan de Fransche regeering mededeeling gedaan, dat Duitsehland zal deel nemen aan de wereldtentoonstelling van 1900 te Parijs. Dit is de eerste maal sinds den oorlog van 1870-71, dat Duitsehland deel neemt aan eene Parijsche tentoonstelling. Esn zekere politieke beteekenis kan aan het be sluit der rijksregeering niet worden ontzegd. De omstandigheid, dat ook andere mogend heden, die zich vroeger onthielden, ditmaal deelnemen aan de tentoonstelling, kon voor de rijksregeering van geen beteekenis zijn, want zij heeft bij herhaling getoond in staat te. wezen, om met betrekking tot Frankrijk haar eigen onafhankelyken weg te gaan. "Wanneer zij tot het besluit gekomen is, Duitsehland in het jaar 1900 officieel in Parijs te laten optreden, dan heeft zy blijkbaar do overtuiging verkregen, dat ao betrekkingen tusschen de beide staten in uie mate ver beterd zijn, dat Buitschlands deelneming ge Techtvaardigd is en vriendelijk zal worden opgenomen. Om die reden kan men het be sluit van de rijksregeering niet anders dan met vreugde begroeten. De aandacht verdient eene opmerking, die de „Figaro" vastknoopt aan den lof, dieD zy den Duitschen keizer brengt voor zyn besluit Zij 6chrgft: .Duitsehland en inzonderheid Pruisen heeft zyne jonkers, zooals wy onze chauvinisten hebben Deze laatsten hebben door hun woest getier tot in den allerlaatsten tyd de Fransche kunstenaars verhinderd, aan de tentoonstellingen aan gene zyde var. den R\jn deel te nemen. Had dat niet den jonkers als voorwendsel kunnen dienen om te verlan gen, dat het Duitsche rijk zich onthield eeno uitnoodiging gunstig op te nemen? GestelJ de rollen waren omgekeerd en de tentoon stelling van 1900 werd in Berlijn gehouden; zouden de schendbladen dan het parlement, den ministers en den president der republiek de vrijheid hebben gelaten, te handelen zooals de Duitsche keizer tegenover ons handelt?" In den ouderdom van 82 jaar is te Berlijn overleden de bekende geleerde Ernst Curtius. H\j heeft zich vooral bekend gemaakt door zijn pogingen om de liefde van het publiek voor de Grieksche kunst weer levendig te maken. Daarvoor ontzag hij zich geen moeite en veel wat van de Grieksche oudheid voor merkwaardigs tot ons is gekomen, is een gevolg van de groote liefde van Curtius voor al wat klassiek was. Curtius heeft gestudeerd te Berlijn, Gót- tingen en Eonn, in welke laatste plaats by later onderwijzer werd van prins Fredenk Wilhelm, den lateren keizer Frederik Gedurendb zijn verblijf te Bonn schreef hy zijn geschiedenis van Griekenland. Dit werk wern zeer gunstig ontvangen, maar vormt toch niet de kern van zjjn vreten schappelijk denken en onderzoeken. De blijvende beteekenis van Curtius ligt veelmeer op het zuiver archeologisch gebied. Hier schreef bjj een aantal fondamentaio werken, waaronder „Naxos," „Olympia," „El phesos" en „Peloponnesos" als meesterwerken gelden. Kort na de vestiging van het Duitsche keizerrijk werd onder leiding van Curtius een expeditie naar Griekenland gezonden, om de overblijfselen van Oud-Hellas weer aan het daglicht te brengen. België, Volgens de reeds bekende cjjfers van de gisteren gehouden herstemmingen voor de Kamer van Vertegenwoordiging zullen de eandidaten der katholieken herkozen worden te Brussel en Antwerpen. De regeering zal in de Kamer een meerderheid van 60 stemmen behouden. Vóór 5 Juli telde de Kamer 104 katholieken, 28 socialisten en 20 radicalen of liberalen. Den 5den Juli werd een liberaal afgevaar digde van Arlon vervangen door een katholiek. Thans zal, indien te Nyvel en Philippe vil le de meerderheid verkregen wordt door een katholiek, de nieuwe Karner bevatten 110 katholieken, 28 socialisten en 14 liberalen of radicalen. Te Brussel en Antwerpen zjjn gis teren 29 katholieken met groote meerderheid verkozen. Daar hebben z\j dus hunne position be houden; de hoofdstad bljjft 18, de eerste koopstad 11 katholieken naar de Kamer afvaardigen. De katholieken hebben bjjna over de geheele linie de overwinning behaald. Over 35 Kamer zetels moest worden herstemd; daarvan hebben zjj er 29 gewonnen. Zjj hebben bjj de eerste stemming reeds 76 zetels bezet; nu hebben zjj er nog 29 bygekregen. Hunne overwegende meerderheid is niet slechts bevestigd, maar zelfs nog versterkt. Alles blyft bij het oude; alleen heeft in den stryd tusschen do uiterste partyen het ver nietigingsproces van de gematigde elementen der oppositie nog verdere vorderingen gemaakt. De liberalen zijn nu nog slechts door 3 leden in de 152 leden tellende Kamer vertegen woordigd. Italië. In Italiö is een ministeriëele crisis ont staan, waaraan de Kamer niet direct schuld heeft en waar de politiek tameiyk wol buiten staat. Do minister van oorlog stond er op, dat zyn militair wetsontwerp nog in deze zitting der Kamer, dus vóór de vacantie, behandeld zou worden. De minister-president echter, de heer Di Rudini, verzette zich daartegen, voor zoover bekend niet uit politieke beweegredenen, doch op den practischen grond, dat de meeste Kamer leden waarschyniyk hun zomeruitatapje zouden verkiezen boven de genoegens van een politiek debat en er dus geen voldoend aantal leden zou overblijven om een wettig besluit te kan nen nemen. De meerderheid in den ministerraad deelde de vrees van den premier en zoo werd be sloten, het ontwerp niet aanhangig te maken, maar tot November te verdagen. De minister van oorlog liet zich dit niet welgevallen en trad af. Men vermoedt dat een paar collega's zich met hem solidair ver klaard hebben. In tik geval volgde het geheele kabinet het voorbeeld van den minister van oorlog en vroeg de heer üi Rudini namens alle leden van het ministerie den koning om eervol ontslag. Dit werd aangenomen, doch Di Rudini is weer belast met de vorming van een nieuw kabinet, zoodat het te voorzien is, dat het oude met enkele wijzigingen nog eens zal optreden. Even vóór het aftreden is onder het minis terie Di Rudini nog een belangrijke hervor ming tot stand gebracht. Voor geheel Italiö is namelyk op voorstel van 11 afgevaardigden de burgemeesterskeuze ing9vo:-rd, d. w. z. dat voortaan de burgemeester eener gemeente niét door de regeering worat aangesteld, doch door de inwoners zeiven gekozen. Oorspronkelyk werden zy, evenals hier te lande, coor den koning beDoemd, by de ge meentewet van Crispi werd in 1889 bepaald, dat in provincie en distnetshoofdsteden, be nevens in steden met meer dan 10,000 inwoners de keuze door de inwoners zou ge schieden en in kleinere gemeenten de koning den burgemeester steeds benoemen zou uit de gemeenteraadsleden. Nu zjjn ce kleinere gemeenten ten opzichte der burgemeesterkeuze met de grootere gelijk gesteld. Volgens de „Köln. Zeit." verwacht men te Rome dat de ministerieels crisis reeds binnen een paar dagen opgelost zal zjjn. Als nieuwe minister van oorlog worot Luigi Pelloux genoemd. Transvaal. De Eerste Volksraad heeft de oude wet afgeschaft, welke verbiest, dat Roomsch- Katholiekon ambtenaren der republiek zjjn. Deze maatregel wordt te Pretoria beschouwd als de eerste schrede eener meer liberale politiek van de zijde der regeering, van wie het betreffende voorstel was uitgegaan. Vereonigdc Staten. D6 conventie te Cmcago. heeft den neer Arthur S'dwall, uit Maine, by vyfdo stem ming tot candidaac voor het vice-president- scbap benoemd. Telegrammoa, LOGAN (Iowa), 12 Juli Gisteravond kwa men twee in tegenovergestelde richting gaande passagiorstreiaen op de Chicago—Northwes ternlyn met elkander in botsing. Er werden 27 personen gedood en 51 gewond. Het heet dat de machinist de instructies niet in acht genomen had, die hy had ontvangen. NIEUW-York, 12 Juli. De invoer van koop mansgoederen in de afgeloopen week ver tegenwoordigt eene waarde vau 8,174,170 dollars, waarvan voor 1,623,955 dollas aan goweven stoffen. De uitvoer van specie in de afgeloopen week bedroeg: aan goud 215,762voor Duiscbland; aan zilver 1,237,202. BRUSSEL, 13 Juli. Het eindresultaat der verkiezingen voor do Kamer is, dat daarin zitten 111 antiliberalen, 12 liberalen en 29 socialisten en dus de meerderheid der anti liberalen 70 stemmen bedraagt, tegen 58 in de vorige Kamer. LEIDEN, 13 Juli. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 17° C. 62.6° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 173 C. 62.6' F.; 'smiddags om 12 uren 22^ C. =71 6' F.; 'snamiauaga 4 uren 23° C. 73 4° F. Gedurende de 2de helft der maand Juüi zjjn aan het postkantoor alhier bezorgd de volgende brieven, welke, door onbekendheid der geadresseerden, niet besteld konden worden: K. Thyssen, AmsterdamHuigons, Dordrecht Zantberg, Ginneken; Levensverz.-My. Oranje- Nassau, 'a Gravenhage; H. Boogaars, Roer mond; wed. W. Lindeman, J. Bosselaar, wed. Bütner, Rotterdam; M. Pasuon, niet ver meld. Briefkaarten: I. Wessel, D. Francken, Amsterdam; "VV. K. H. Ypos, J. De Roo, 's-Gravenhage; J. v. d. Berg, Leiden; D. Janssen, Rotterdam; F. Bos, J. Meursinghe, F. De "Wolf, niet vermeld. Brief, verzonden geweest naar het buiten land: A. Krause, Beriyn. By de heden gehouden openbare ver- kooping van cokes in partyen van 50, 10 c-n 5 heet., was de prys f 21.50, f 4 50 en f 2.25. Te Utrecht is overleden prof. dr. H. G. Kleyn, sedert September 1888 hoogleeraar in de Godgeleerdheid aldaar. Geboren 7 Nov. 1859, studeerde by te Leiden, en werd aldaar den 26sten Juni 1882, bevorderd tot doctor eerst in de Semitische letterkunde, op een proef schrift: „Het leven van Johannes van Telia door Elias", daarna in de Go f geleerdheid, eveneens op een proefschrift: Jacobus Bara- daeus, de stichter der Syrische raonophyeie- ti8che kerk", beide cum. laude. Van 18841888 predikant achtereenvolgens ts Wyngaarden en te Hooge Zwaluwe, trok hy reeds spoedig de aandacht door verschil- lendo geschriften over onderwerpen, betrekking hebbende op de geschiedenis en de inrichting van onze Ned. herv. kerk. Toen prof. Doedes in 1888 wegens het bereiken van den zeventig-jarigen leeftijd zyn ambt moest neerleggen, werd de opengevallen plaats aan Kleyn aangeboden, met dien ver stande dat de uitlegging van de boeken des N. Verbonds aan prof. Cramer overging en hy belast werd met het onderwys in de ge schiedenis van het christendom, de christe- lyke archaelogie en de encyclopaedic der God geleerdheid. Ten vorigen jare na den dood van prof. Cramer stond hy laatstgenoemd vak af aan prof. Bdljon en nam in de plaats daarvan het onderwys in de dogmen geschiedenis op zich. Het Utr. Studencorps heeft wegens het overlyden van den hoogleeraar Kleyn den rouw aangenomen voor den tyd van acht dagen. (77. D.) Overmorgen, 15 dezer, vertrektj van Den Haag naar Neuwied een deputatie van in gezetenen uit de residentie, om, namens dezen, Z. D. H. den vorst en H. K. II. de vorstin Von Wiod, geboren Marie prinses der Neder landen de gelukwenschen en een blyk van sympathie aaD te bieden by gelegenheid van het Zilveren Echtfeest van hot Vorstenpaar op 18 Juli a. 8. De commissie, belast met deze vereerende opdracht, bestaat uit de heerenF. Van Bjjlandt, buitengewoon gezant en gevolmach tigd minister; A. Lycklame Nyeholt; gop. luitenant kol. F. De Bas; J. J. baron Taets van Amerongen, stalmeester van wylen Prins Frederik; J. D. Dietz, waarn.-admini- strateur van 's Prinsen nalatenschap, en den Kunstschilder C. Bisschop, sedert jaren vriend des huizes van HH. HH. Een groot gedeelte van den inventaris der zilverkamers uit de paleizen van de familie Von Wied daar ter stede is heden naar Neuwied overgebracht, om te worden in ge bruik genomen by de feesten ter gelegenheid van den zilvoren bruiloft van den Vorst en de Vorstin. Hedenmorgen vertrok van het corps gonietroepen, te Utrecht, de sergeant T. H. J. Murkens, achtereenvolgens naar Amster dam, Haarlem, Billegommerbeek, Leiden en Katwyk, tot het doen van kadastrale opne mingen aldaar ten behoeve van oorlogs-tele- graafverbindingen. Het bericht van de „N R. C.", als zou de heer J. P. v. d. Wallen, administrateur der Volksbroolbakkory, te Utrecht, zonder orde op zyn zaken te stellen, cie gemeente hebben verlaten, is, naar het „Utr. Dbl." mede deelt, onjuist. BidoelJe administrateur gaf jl. Maandag avond aan het bestuur der Volksbroodbak- kery k.nni9, dat hy ontslag nam tegen Woens dagavond 8 uren d. a. v. Van eenige fraude is tot nog toe niets gebleken. KOLONIËN. BATAVIA, 10 Juni. De secretaris van Djokdja O. E. V. Hermens gaat met tweejarig verlof naar Europa wegens ziekte. De kapitein der infanterie J. A. Willems heeft eervol ontslag uit Hr. Ms. militairen dienst gevraagd. De leerares aan de H. B.-S. voor Meisjes, te Batavia, raej. E. Van Loon, die gedurende den vacantietijd voor haar genoegen een uitstapje zou maken in de Preanger, ligt, naar wy ver nemen, zeer ziek in het Gezondheids-etablisse ment te SoekaboemL De civiel geneesheer te Koedoes, P. Adriani, heeft eervol ontslag als zoodanig gevraagd. Do onderwyzeres 2de kl. T. Zyista gaat met een jaar buitenlandsch verlof. Door den Gouverneur-Generaal van Ned.Tndië zijn de volgende beschikkingen genomen: DE PARTE M E N '1 VAN OORLOG Verleend: twee maanden verlof naar Sindanglaija en Garoct wegens ziekte, aan den kapt. der inf. geöv. van Atjeh naar Batavia, J. II. Oh G. Angenent; tweo maanden verlof naar Boekahocmi en Garoet wegens ziekto. aan den kapt. der iuf. geêv. van Atjeh naar Batavia, W. FA. Lucher, een maand verlof naar Semarang wegens parti culiere belangen aan den milit. paardenarts 1ste klas-se te Salatiga, J. De Jongh. Geplaatst, bij aankomst bij don gew. en plaats, gcnecsk. dienst van de 1ste militaivo afd. op Java te Weltevreden, de off. v. gez. 2de kl uit Nederland verwacht wordende als bestemd voor den dienst h. t. 1. W. J. Van der Scheer Overgeplaatst: bij het late depoL-bataljon, de 2de luit. der inf. bij het 17de bat. inf. D.H.J. Van Bremen. CIVIEL DEPARTEMENT.Ontslagen: eervol uit 's lands dienst, de gewezen posthouder der ondei afdeeling Amfoong, afdeeling Timor (Timor en ondorhoorigheden) D. M. Pelt. Uit een by het Département van Koloniën ontvangen telegram blykt, dat by de jongste operation in Atjeh govaarlyk is gewond de cavalerist R. Van Schuylenburg, en dat licht zyn gewond de lete luitenants der infanterie J. H. Hoekstein en C. G. Meerburg. Gemengd Nieuws. Do volgende inrichtingen zullen de a. s. Leidsche kermis bezoeken: Lammermarkt: Wed. Mullens' acrobaten, goochelen, enz.; 3 a 4 draaimolens; v. Hattem de Graaf, sloomcaroussel en Blanus paar denspel. Nieuwe Beestenmarkt: Damman'spanorama, scbiettenten, oliekoeken, theater, enz., 't Hart gymnastiek, Huntjes wonderkoe, Lohofl luchtschommel, H. Meyer hydrea, vhchver maken en electriciteit. Turfmarkt: F. J. Ris, ververschingen, Minerva's en somnambule's. Beestenmarkt: Muller, dwaaltuin en poffer- kramen. Steenstraat: Wed. Rombach's hippodröme, F. Luiten's beignetskraam, Swaab's photo- grapbie, v. Buuren koek, enz. Kort Rapenburg: C. J. Visser, ko k, enz. Bloemmarkt: N. Theunissen, werptent, teekers dwaalhof, Jongomaet, beignetskraam, Laquemant, id., Wesseling, wafelenkraam, Van der Zee, id., Wed. Epskamp en anderen, poffertjeskramen. Aalmarkt Wed. De Nies c. 8., gebak, A. Coster, photographie. HavenSagaert, wonderkoe. Tegelaar, pof fertje?, Maltha, wafelen. Eerste Binnenvestgraebt: C. Spark, panop ticum, wed. Kruger, luchtballon, schommel. Idem of Aalmarkt: Trompetten's Afrika. Hedenochtend omstreeks twaalf uren had er aan den Zoeterwoudschen Singel een ongeval plaats, dat nog betrekkelyk goed is afgeloopen. Twaalf militairen van de cavalerie kwamen aanryden, en voor een daarstaande groenten- kar een uitwykenden pas makende, dachten een tweetal fietsryders, gezeten op een tandem, dat zy nog wel tusschen den wagen en de militairen door konden. Zy hadden echter mis gerekend, want terwyi zy voorbyreden, werd een der paarden schichtig en gaf een trap tegen do fiets, waardoor zyn poot in deze verward geraakte. De beide beryders werden tegen den grond gesliagerd, zoüder echter eenig letsel te bekomen. De fiets was evenwel geheel stuk. De gasfitter P., werkzaam in het in aanbouw zynde gebouw der Kookschool aan de lete Van-den-Boschstraat te's-Graven hage, viel beden, door een mistred, van de tweede op de eerste verdieping. De man kwam zóó ongelukkig neer, dat hy onmiJdellyk dood was. By de gisteren op de Amster- damsche Wielerbaan gehouden wedstryden is in den wedsrryd over 2000 meter voor be- roepsryders met beslissing over 3000 meter den prys behaald door P. Langeveld, uit Amsterdam, in 6 21l/s- sec. De buitenlander Misai, uit, Brussel, was tweede in 6 m. 22l/s en Tatloo, uit Luik, derde. De winner van dezen hier te lande pas ingestelden prys ontvangt f 10 per dag en behoeft eene uitdaging niet aan to nemen dan na 14 dagen dat geld genoten te hebben. Langeveld kreeg dus den wat men in Frankryk noemt ^Brassard"-prys, een rood wit-blauw lint, met zwart-roode lussen met gouden franje. Met dit eereteeken om den arm reed de overwinnaar de baan rond, overal toegejuicht. Beursbericht. Amsterdam, 13 Juli. A\ed.- Zuid-Afrikaansche Sporen 219. Prolongatie 4. De foncisenmarkt was heden wederom onver anderd stil. voor het plaatsen van Kleine Advert i-ntiëa moeten by de advertentie worden gevoegd. Wanneer dit niet geschiedt, wordt de adveitentie niet geplaatst. Al feil, 13 Juli. Aangevoerd 34 wageus kaaa, partgen, te zamen 1731 atuka. Prijs: Goudacho kaas lste qnal. f 21.— a f 23. zwaardere a f2de quaL 717.a ƒ20.Edammer kaas a f - Derby 2 e qual. f 20. Handel matig 1DVERTENTIËN. Bevallen van een Zoon W. OORT, Echt- genoote van 5328 4 "W. B. OORT, lste Luitt. Inf. te Palimanan (lava) Voorspoedig bevallen van oen Zoon M. C. DIEBEN Biesiot. Leidf.n, 13 Juli 1896. Algemeenc kennisgeving. 5827 4 Voorspoedig bevallen van een Zoon J. M. BRUMMELKAMP Mildkrs. Rotterdam, 13 Juli 1896. 5312 3 Heden overleed, te Buurmalsen, onze zeer geachte Zwager, deWelEdeleHeerN. HOOFF J. B. VAN DER HEIJDEN, Lassciidit. W F VAN DER HEIJDEN. Leiden, 10 Juli 1896. Eenige kennisgeving. 5276 7 O vei leden, op 36-jarigen leeftyd, Dr. HEN--; DRIK GERRIT KLEYN, Hoogleeraar in do Godgeleerdheid aan de Ryks-Universiteit ta Utrecht. Wed. Dr. H. G. KLEYN-Vos. "Wel. Dr. H. A. KLEYN Van den Es. Utrecht, 11 Mei 1890. 5325 7 Pleüen overleed ons g liofd jongste kindje, GERARDUS FRANCISCUS, 5 maanden oud. Leiden, J. J. VAN TERTHOLEN 12 Juli 1896. en Echtgencote. Eenige en algemeene kennisgeving. 5313 5

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3