Annexatie. BiJ testamentaire beschikking is door wyien den heer J. J. Jorritsma, overleden te Snoek, vermaakt: aan do N9d. Herv. Kerk 5000, aan de Ned. Herv. armen 5000, aan de vetce:.iging „Hulp in Nood" ƒ5000, en aan de Israélietische kerk ƒ1500, alles vry van successierechten. De minister van financiën maakt bekend dat by ontvangen heeft uit Eibergen ƒ0.83 en uit Tilburg ƒ40, wegens te weinig betaild successierecht. (Sts CL.) De minister van buitcnlandsche zaken brengt, voor zooveel noodig, ter kennis van belanghebbenden, dat, blykens mededeeling van den consul generaal te Londen, in Groot- Britanniè en Ierland voortaan van cacaoboter, tot dusver geheel vry, een invoerrecht zal worden geheven van 2 d. per Engelsch pond. De minister van binnenl. zaken heeft voor het tydvak van 1 Oct. tot en met 31 Dec. 1896 beno3md tot assistent aan het Rijkslandbouwproefstation te Goes, H E. Th. Van Sillevoldt. De gewone audiëntie van den minister van justitie zal op 14 dezer met plaats hebben. Het stoomschip „Bromo," van Rotterdam naar Java, vertrok 9 Juli van Suez; de „Conrad," van Amsterdam naar Batavia, vertrok 9 Juli van Genua; de „Spaarnöam," van Ro'terdam naar Nieuw-York, passeerde 9 Juli Prawhpoint; do „Prinses Amalia," van Batavia naar Amsterdam, passeerde 9 Juli Perim; de „Sumatra," van Amsterdam naar lava, passeerde 9 Juli Kaap Carvoeiro. By koninklyk besluit zijn eervol ont slagen bij de dienstdoende schutteryen, op hun verzo?k: a. te Arnhem, jhr. J. L. H. C. Stern, ka pitein; te Harderwyk, A. G. Mulié, auditeur; te 's-Gravenbage, M. M. Couvój Jr., kapitein to Leiden, F. H. A. Dricssen, kapitein, met vergunning om do uniform der schutterij met do onderscheiiingsteekenen aan zijn rang verbonden te blyven dragen; te Gouda, M. G. Van Frankenhuysen, kapitein, met vergunning als voren; te Amsterdam, A. O. M. Van Etten, 2de luit.; to Hilversum, A. N. Veen, 1ste luit;; b. wegens verandering van woonplaats te Leiden, E. J. W. Holleman, 2de luit.; te Middelburg, jhr. M. C. Nahuys, 2de luit.; te Utrecht, dr. W C. A. baron Van Vrodenturch, lste luit.; te Sn eek, mr. A. S. Miedëma, 2de luit.; c. onder gehoudenheiJ, dat by de op hem uit kracht der wet nog rustende ver plichtingen als gewoon lil der schutterij vol- brenge: te Rotterdam, mr. P. J. Van Wijn gaarden, kapitein. Voorts by de dienstdoende schutterijen benoemd te Tilburg, tot 2den luit. k la suite, E. M. Gummers; te Arnhem, tot kapitein, G. Andrê de la Porto; tot Isten luit. mr. C J. baron Van Tuyll va^Serooskerken te Harderwijk, tot auditeur F. A. Boombergen, te Hilversum, tot lston luit. C. De Nooy; tot 2den luit. A C Van den Wijngaard; tot 2den luit. h la sufte, J. T. L Van Hengel en H. A. Vitrk ms; te Sneek, tct 9 'dï"ïüit. G. Van der MeuFen en R. V an'Dn oasen. a&m "mej. y M~ Ilatt, weduwe van H Lut- tringsbauser, geboren te Haarlem, di^ wegens haar huwelijk met een Russisch onderdaan haar Nederlanderschap heeft verloren, ver gunning verleend tot het geven van lager onder-vys, mits zy overigons aan do daartoe by de wet gevorderde verci-chten vol loet. Met ingang van 16 dezer aan Jhr. M. W. De Jonge van E'.lemeet, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend als curgemeestei van Oost kapelle Toa&temming verleend aan dr. J. W. A. Erens, burgemeester der gemeente Valken burg, om te Houtbem te wonen. De kapitein H. J. F. Van Overveldt, van het 5Je reg. inf., op zyne aanvrage, voor den tijd van zes maanden op non-activiteit gesteld, buiten bezwaar der schatkist. Dp Eerste Kamer heeft heden bet wets ontwerp tot uitbreiding der grenzen van Leiden aangenomen met 38 tegen 3 stemmen. hart dreigde te breken, toon ik nu, het mes met de rechterhand krampachtig omklem mend, den aanval van het geweldige dier afwachtte. Doch zoo ver kwam het niet. Van boven kraakte een tweede schot, nog een paar schreden wankelde de beer voorwairts, to?n viel hy, met de breeds, zware voorpooten, waaruit de klauwen ver uitstaken, heftig om zich heen slaande, neer. „Dio heeft genoeg!" klonk triomfantelijk van boven de stem van mijn vriend „Wacht een oogenblik. Ik ben onmiddellijk voor den ingang en help je de sneeuw wegruimen." Patterson bad gelyk. Do beer stierf, zonder nog een poging aan te wenden, om op te staan. Snel ging ik naar don ingang van het hol en begon met myn mes en de handen de 8D66UW te verwijderen. Kort daarna boorde ik myn vriend buiten roepen. Ik antwoordde en hoorde vervolgens, hoe hy eveneens bezig was de sneeuw te verwijderen, en na korten tijd drong bet daglicht door een daarin ODt- stane opening, waarna, nadat zy groot genoeg was, Patterson naar binnen kroop en onmid dellijk naar den beer toesnelde, wiens lichaam nog stuiptrekkingen vertoonde. „Alle drommels!" riep mijn vriend met w\jd opengespalkte oogen. „Dat is een dier - by Jovef Maar ik wed, dat het een oudje is." Hij bief den kop van den beer op en schoof den muil van de lippen terug. „Inderdaad. TWEEDE KAMER. Kleeding en uitrusting. Aan de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend, strekkende om de uitgaven voor kleeding en uitrusting voor de onderofficieren en minderen te onderwerpen aan het onder zoek en de verevening van de Algemeene Rekenkamer en om dat college toezicht te doen houden over het beheer van den voor raad kleeding en uitrusting. Komt deze wet en die tot regularisatie van op den dienst van 1894 onverevend gebleven voorschotten tc-r som van ƒ1,386,000 tot stand, dan zal het deel van de verstrekte voor schotten, dat op het tydstip, waarop de wet in werking treedt, in geld aanwezig moet zijn, in 'sRyks schatkist worden gestort. Verevening. De Regeering heeft een wetsontwerp in gediend, om te voorzien in het tekort van 's Ryks schatkist door de plaats gehad heb bende uitgaaf in 1894 door de Rekenkamer te doen verevenen ten laste van het VlIIste Hoofdstuk dienst 1836, hetwelk te dien einde met 1,386,000 zal zyn te verhoogen. Wordt dit ontwerp tot wet verheven, dan zal bij aanneming van het daarmede gedane wets voorstel tot regeling van de comptabiliteit der uitgaven van kleeaiog en uitrusting van de on derofficieren en soldaten het gedeelte van het voorschot, hetwelk op uit. December 1896 in de kassen van de corpsen der landmacht en van de division marechaussee in geld aan wezig moet zyn, in 's Ryks schatkist terug gestort en onder de middelen verantwoord worden. Gemengd Nieuws. Wegens de h oogere tempera tuur zijn enkele scholen alhier, waar de thermometer boven de 80 graden Fahrenheit wees, hedennamiddag gesloten gebleven. De heer v. P., Leidsch student, wonende onder CLgstgeest, die gisteravond te tien uren onder de gemeente Stompwyk zou gaan zwemmen met een collega, is al Jaar, helaas, verdronken Omtrent hot dienstmeisje, dat op zulk een noodlottige wjjze als in ons vorig nommer werd vermeld om het leven is gekomen, wordt nog vernomen, dat bet in den avond, nadat liet haren dienst had ver laten, op den Haagweg werd gezien met gebogen hoofd, zachtjes voortloopende als wachtte zy iemandzoo richtte zy baar schreden tot dicht by Voorschoten, waar zy dcor hare houding de aandacht trok der bewoners. Spoedig keerde zy to n terug en liep flink door. en omstreeks halftien in den avond schijnt zy tot de uitvoering van haar verschrikkelijk plan te zyn overgegaan(Deze tyd althans wordt- aangegeven door het borings; dat zy by zich droegj. Hel J(jk is per wagen naar de gemeente Zoeterwoude vervoerd, alwaar het door hare betrekkingen is herkend Ze bleek te zyn do dochter van deo hi r ter stede won?nden kleermaker L. Hedenavond wordt het lyk van het onge lukkige slachtoffer r.aar hare woning vervoerd en morgen, Zaterdag, zal het stoffelijk over schot van het nog zoo jeugdige meisje naar de laatste rustplaats worden gebracht. Een zesjarig zoonrjo van den beer v. d T., wonende aan de Oranjegracht, had gisteravond omstreeks hal/negen bet ongeluk in de Kyfgracht te vallen Met zeer veel moeite, wegens de daar liggende balken van de stcomboutzagerjj van den heer Van Hoeken, werd hij door eenige aldaar wonende personen gered. Men verneemt, dat do Neder- landsche justitie de uitlevering hoeft aange vraagd van den luittnant-kwartiermeester M. L. Jochem, die zich te Antw. rpen bevond en zijne papieren te Leiden opvroeg, ten einde to Antwerpen in hec huwelyk te treden. Alvorens evenwel de B .-igische regeering aan het verzoek, tot uitlevering kon voldoen, schijnt de voortvluchtige luitenant lont geroken te hebben en heeft hy zyn domicilie naar Frankryk verplaatst. Door de Haagecbe rechtbank werd heden bevestigd het vonnis van den Her is een zeer oud exemplaar. Zie maar eens di9 bruine, geheel en al afgeslepen tanden I Never mind! Het is een beer, zooals er maar zelden gevoDden worden; al heeft het vel, wegens de vele jaren, die het beest geleefd heeft, ook niet veel waarde, het blyft toch altijd om zyn reusachtige grootte een merkwaardigheid „Voor uw verzameling," vulde ik aan. „O neen! Gy hebt er het eerste recht op," antwoordde Patterson; toen ik hem echter verzekerde, dat ik hem het vel gaarne afstond, was hy zeer verheugd en begon den beer onmiddillyk het vel af te stroopen „Ik hielp hem en vertelde hem daarby, hoe ik my het dier van het lyf gehouden had, tot hy juist op tyd gekomen was en my daardoor voor een gevaarlijken strya met den beer bewaard had. „Nu. meende Patterson, „dat is de zonder hngste berengeschiedenis, die ik ooit gehoord heb. In 't vervolg zal ik nooit weer zonder eon doosje Zweedsche lucifers in den zak op do jacht gaan." En daarby barstte by in een zóó schaterend gelach uit, dat ik tegen wi! ec dank mee instemmen moest. N'u nog laat ik my met door den goed koopen prijs van andere lucifers verleiden en gebruik alleen, niet.^ogenstaonde myn vrouw het weelde noemt, de echte Jönköpings, „utan 8 waf vel och fosfor." Leidschn kantonrecht.r, waarby een H-iagsche schipper, voerende een schuit, gedreven door een petroleummotor, veroordeeld werd wegens het niet vertoonen van de vercisebte lichten. Vrygesproken werden de twee schippers uit Alfen, die terechtstonden wegens op lichting. Men meldt uit Sassenheim: In den laatsten tyd neemt de bloembollencultuur in deze gemeente enorm toe. Verscheidene perceelen land, tot nog toe als weiland ge bruikt, zyn in bloembollenland omgezet en hebben daardoor een drie- of viermaal grootere waarde verkregen. Een natuurlijk gevolg hiervan is, dat er voel bygebouwd wordt en de gemeente, wat zielenaantal betreft, zear toegenomen is. Ter bevestiging hiervan kunnen de volgende cyfers dienen: De bevolking, die op 1 Januari 1895 uit 1645 zielen bestond, is nu gostegen tot 1803 en dus in den tyd van anderhalf jaar mee 158 zielen of 9.5 pet. toegenomen Ook dit jaar klagen de bloemisten niet over het gewas, alleen zyn de pryzen, dia in het buitenland gemaakt worden, vry Jaag, wat toe te schryven is aan de enorme concur rentie. (Nw.) De toestand van den slagers knecht te 's Gravenbage, die Zaterdag-avond door een messreek zwaar werd gewond en in het ziekenhuis wordt verpleegd, geelt alles zins hoop op herstel. In den namiddag van 29 Meijl, omstreek3 halfzeven, ontmoette een min of meer beschonken zeeman ain.den Schiedam- schendijk te Rotterdam eene vrouw, die een kind (meisje) by zich had en welke vrouw zich beklaagde, dat zy niet in staat was ge weest haar kind dien d<±g te voeden. De gohuwde zeeman noodigde daarom c'ie vrouw uit met h;t kind mede te gaan naar zyne woning, alwaar by hun van eten zou voorzien. Na in zyne woning te zyn gekomen, heeft die vrouw zich ongemerkt weten te ver- wydtren met achterlating van bet kind, terwyl zy verder niels van zi h hoeft doen hooren. De vrouw had, zooals later bleek, in de woning van den zeaman een briefje achtergelaten, waaruit kon worden opgemaakt, dat zy uit Amsterdam afkomstig en dat zy, of het kind, te Maastricht geboren zou zyn. Het zoowel in bei.'e gemeenten als te Rotterdam ingesteld onderzoek heeft echter geenerlei resultaten gehad. Signalement van do vrouw; ongeveer 25 jjren en wellicht kellnerin. Dj commissaris van politie in de 4de af- deeling te Rotterdam verzoekt opsporing, aanhouding en overbrcijgïfcg van deze vrouw of inlichtingen die tot hare ontdekking kuntvcii Jeiden. De rechtbank te Roermond heeft den man uit Haarlemmermeer, wegens vals h beid in geschn.te voor dienstneming in O.-L, veroordeeld tot 10 maanden gevangenisstraf, vermin lerd met den tij dien hy in voor- loopige hechtenis heeft doorgebracht, en den zaakwaarnemer te Roermond, aangeklaagd de behulpzame hand te hebben geboden tot het v.rkrygen van die valsche geschri:ton, vrij gesproken. De eisch luidde voor den eerste 2 en voor den zaakwairnemer 3 jaren gevangenisstraf. Do werkstaking op de stearine- kaarsenfabriek „Apollo," te Schiedam, kan als gccindigd beschouwd worden. In een gister avond gehouden vergadering bleek men ge noegen te nemen met de voorstellen der directie. Aangemaand werd thans o idorlïnge verschillen niet verder uit te pluizen. De wedrennen op Clingendaal op 16 en 18 Juli a. s. zullen dit jaar wa3r schynlyk alles overtreffen, wat tot hsden op dit gebied ia ons land to aanschouwen is ge geven. Niet minder toch dan circa 20,000 aan pryzen zyn uitgeloofd, waarom zoowel de beste paarden uit ons land, alsook uit muntende paarden uit aabunge ryken, zullen stryden. Niet minder dan 130 paarden, waaronder uit België en Duitschland, zyn ingeschreven voor de negeD verschillende nummers ren nen an 70 barddravers voor de zes nummers barddraveryen, zoodat men gerust mag ver wachten, zeer interessante wedstrijden te zul len bywonen. Omtrent deze hoogst belangryke wedrennen en harddraveryeD wordt nog medegedeeld, dat er kosten noch moeite gespaard zyn om de renbaan op haar mooist te doeD uitkomen. Dagelyks wordt de baan besproeid, zoodat zy als 't ware van de droogtö niets te lyden heaft. De tribune is evenals het vorige jaar zoodanig ingericht, dat men van daaruit, ge- makkelyk gezeten, een prachtig overzicht over de geheels baan heeft. In een goede gelegenheid om naar Clingen daaJ te komen is op zeer practische wyze voorzien. Op het Tornooiveld te 's-Gravenhage z\jD flinke rytuigen gestationneerd, die te halftwaalf eD halfóén van daar zullen ver trekken naar de renbaan, om dan na afloop der rennen de bezoekers weder naar 's-Gra- veDhage terug te brengen. Het tarief is zeer biliyk gesteld: I per persoon voor heen er. terug. Toen de schutter J. S., te Rot terdam, gisteren zyn geweer schoonmaakte, ging dit plotseling af. Hy kreeg een ernstige, maar niet gevaarlyke, wond aan den hals. Men denkt, dat tr een losse patroon op zat. Dj man is naar het gasthuis vervoerd. Een eerste vechtersbaas te Rot- terdam, een opperman, P. De B. genaamd, beet eerst zijn buurman in de hand en bracht vervolg ns zyn vrouw, die tusschen beide kwam, eene bytwonde toe. Naar het „Hbl." verneemt, zyn de officieren, die by het standje in de War moesstraat te Amsterdam betrokken zijn, dour de politie uit het arrest ontslagen. De officier van justitie, mr. Ort, heeft geen termen gevonden, om hen in preventieve hechtenis te houden. De directie ran den Parkschouw burg te Amsterdam deelt ons mede, dat, niet tegenstaande den aangekondigden verkoop van het gebouw, de exploitatie geregeld zal worden voortgezet. Tel.) Volgen» het „N. v. d. D." zou de heer J. P. H. Secton, te Haarlem, er in geslaagd zyn by het gebruik vari acetyleen- licht eenige verbeteringen van beteekenis aan te brengen, waardoor alle gevaar voor ont ploffing moet verdwenen zyn, het'licht zonder walmen brandt en de helderheid gepaard gaat met groo'e regelmatigheid, terwyl bovendien de prys nog goedkooper zou zyn. De genoemde uitvineer heeft met den heer Moringer aldaar een fabriek opgericht tot het leveren volgens dit systeem Het programma van den inter nationalen wedstryd, die Zondag a. s. ge houden wordt tusschen Rotterdam Utrecht en terug vanwege de Rott. Wielryders- vereeniging „T H. O. R.", is verschenen. Ingeschreven 35 amateurs uit Nevelland, Duitschland, België, Denemarken en Frankryk en 35 professionals uit Nedc-rland, België en Duitschland. Of Cordang mededingt is nog niet met zekerheid bekend. De afstand van den te ryden weg bedraagt 113 6 K.M.; dank zy de welwillende mede werking der burgemeesters van de tusschen liggen.de gemeenten, zyn de noodige veilig heidsmaatregelen getroffen. De pryzen voor de amateurs bestaan uit gouden, verguli zilveren en zilveren medailles en kunstvoorwerpen, voor de professionals uit geldprijzen, van 150 tot 25. De jury bestaat uit de heeren Frans Netscher, voorzitter kamprechter, Paul Rous seau, uit Parys, redacteur van „Paiis Yelo", 2de voorzitter kamprechter, E. De Benkei iar, starter, Jan Van Selms, commissaris van het keerpunt te Utrecht, B. Haentjes en Joh M Van Hoek, commissarissen, en Joh. J. Meyer, secretaris. Uit Rotterdam meldt men nog, dat de bekende weg racer Paul BorJ aldaar gistc-ren arriveerde met entraineurs en den boven genoemden redacteur van de „Paris Vtlo." Zy zyn uit Parys overgekomen om zich te trainen voor de race, cis Zondag tusschen Rotterdam en Utrecht wordt gehouden. Gistermorgen te 4 uren geraakte in den C.»th rynen-singal bij de Zouikeet te Utrecht een man, die te veel ar.n Bacchus had geofferd, te water, met het ongelukkig gevolg, dat hy levenloos is opgehaald. Denzelfden morgen is aldaar uit het water opgehaald het lyk van zekeren M., die sedert een pa.r dagen vermist was. Te Roermond is een valsch tweemarkstuk in beslag genomen, dragende de beeltenis van Keizer Wilhelm I en het jaar 1876. Het is loodkleurig en cof van klank. Door een politieagent te Amster dam ts naar hot politiebureel gebracht een 14-jarige jongen, die op het Beursplcintje op het zien van den agent een voorwerp m het Rokin te water wierp en eenige centen op strjat gooide. Do agent heeft hiervan twee 2'/, cent stokken gevonden. Tegelykerty J ver voegde zich aan het bureel een persoon, die mededeelde, dat hy gezien had, dat vorenbe doelde jongen een damesportemonnaie by zich had, welke hy vermoedelyk op het Rokin had gerold en op het zien van den agent te water geworpen. De rechtbank te Utrecht veroor- doelde P. D. d. J., won. te Wilms, bekl. van diefstal van 12 kippen, een haan, eenige konynen en 6 duiven uit schuren der erven en ten nadeere van J. v. d G. en J. B., te Vjnkeveen en Wilnis gepleegd, tot 6 maanden gevangenisstraf. Woensdagmiddag had to Grolloo (Dr.) het volgende ongeluk plaats. Terwyl twee dochters van H. T. Kuipers van 't hooiland naar huis terugkeerden, werden beiden door den bliksem getroffen, 't Bleek, dat de oudsto geen letsel bekomen had. De jongste, 16 jarige, evenwel bleef op de plaats dood. Gisterochtend ontvluchtte te Vlissingen een klassiaan de kazerne. Door een patrouille werd hy onmiddeliyk achter volgd. Deze kon hem niet arresteeren omdat hy zich - tot over de knieën in de modder badende in het leeggeloopen verlaatvestje, dat achter de bomvrije kazerne gelegen is, begaf. In het midden daarvan zal, hy op een ouden emmer vroolyk eenige liedjes te zingen. Tegen negen uren werden drie klasaiunen gezonden om hem te halen. Na veel moeite gelukte het bem te grypen, doch daar zy begrepen dat ze hem toch niet met geweld konden medenemen, omdat zy zelf mo.iiyk op hunne beenen konden bljjven staan, wisten zy' hem met goede woorden over te halen er uit te komen. Onder een toevloed van een groot aantal menschen werd hy vervolgens naar de kazerne teruggebracht. Te Triëst heeft in een werkplaats ten gevolge van het breken van een „zeker- heidslamp" een geweldige ontploffing plaats gevonden. Vyf arbeiders werden gekwetst en één is reeds aan zyn wonden overleden. De door do ontploffing veroorzaakte brand heeft een schade van pl. m. 80,000 aangericht Te NeunkircheD, by Weenen, heerscht een alg-raeene werkstaking in alle fabrieken. To Woenen hebben de beendraaiers don arbeid moeten neerleggen, caar de patroons wegons boycott van drie hunner hunne fabrieken hebben gesloten. De Parysche politie heeft haar slag geslagen in het Bois do Boulogne en voorlaatsten nacht alle kreupelhout doorzocht en daaroy 22 ridders van den blooten hemel opgepikt: vagebonden, bedelaars tn erger volk. Onder hen was er een, die onder zyn lompon een maillot van slangevel droeg, dat een inwoner in Tongkin hom aange maakt had om van rbeumatiek te genezen. By dezo jicht heeft de politie veal nut gehad van een olectriscbo lamp, die haar stralen tot 50 M ver wegzendt. Do Henley wedstryden. - Gisteren was hut do laatsto dag van de Royal Henley Regatta.' Volgens een telegram uit Londen aan het „Hbl was het in do stad Henley on langs do riviei voller dan ooit. Zoolang de oudste menschen zich herinneren, is het de eerste maal dat het alle diie dagen mooi weer was. Gisteren was het prachtig weer met holdere zon, terwyl een frissche bries uitbot zuidwesten de lucht heeilyk koel maakte. Ziehier den dofi itieven uitslag van de races. 1 Grand Challenge Cup (ac&triems) De Le.>nJer-Oéuo slaat de Thames Rowing Club tamuiyk gemakkelyk met 2'/, lengto. Tyd 47 min. 48 sec. 2. Wyfold Challenge Cup (vierriems). Trinity College (Dublin) slaat de London Rowing Club. 3. Visitors' Challenge Cup (vierriems). Caius Collego (Cambridge) slaat Magdalen Collége (Oxford). 4. Stewards' Challenge Cup (vierriems). De London R. C. slaat de Thames R. C. Dj eerste had van meet af de leiJing en won met óén lengto. Ty i 8 min. 42 sec. 5. Ladi s Challenge Plate (achtriems) Eton slaat Balliol Col ege (Oxford). 6. Diamond Sculls. Guinness, van de Leander dub shat Beaumontr van de Burton R. C. Laatstgenoemde had vooraf den Ameri- k an M: Dowtll van de Delaware Boating Club (Chicago.) geslagen. 7. Thames Cnallenge Cup (achtriems). Em manuel CoiLge (Cambridge) slaat de Société d'Encouragement au Sport nautique de Paris. De Latste verovert dus de tweede plaats en den zilveren beker. 8. NickaU's Challenge Cup (tweeriems). Da London R. C. slaat New College (Oxford). KOLONIËN. BATAVIA, 3-9 Juni. Wy vernemen nader omtrent bet ontwerp van mr. T. H. Der Kinderen voor een regeling der rechtsbe eeling in burgerlyke zaken onder do mlandscho christenen, dat de hoofdbeginselen caarvan zyn: onttr. kking van den inlandschen christen op burgerrechterlyk gebied a n den met do Europeescho burgerlyke en handels wetgeving geheel onbekenden inlandschen rech ter en dus aan de rechtspraak van districts hoofden en regenten of daarmede gelijkstaande hoofden in ae Buitenbeziitingen." Di j recht spraak zou daarentegen zonder bezwaar opge dragen kunnen llyven of worden aan Euro- peesche magistraten of residentierechtors, zoo mede aan die landraden, waarin ook inlandsche christenen zitting hebben. (Bot. A7bl - De „Java Boie" meldt: „Binnenkort zal een reserve-bataljon infanterie worden op gericht en er be.- taan ook plannen voor de oprichting van een tweede reserve-bataljon. Sposdig wordt verder de uitzending uit Nederland verwacht van 5000 geweren M. 95j het repeteergeweer, dat in Atjeh wonderen heeft verricht, en van een verbazende hoe veelheid patronen." - De koning van Siam beeft by zyn bezoek te Batavia do volgende decoraties verleend: Benoemd zyn in de orde van de Kroon van Siam tot: Grootkruis: jhr. C. H. A. Yan der Wyck, gouv. generaal. Groot officier: mr. W. A. Engelbrecht, J. Mullemeister, G. A. Scherer, E. C. baron Sweerts de Lindas Wyborgh, jhr. J. G, O. S. Von Schmi'lt auf Altenstadt. Commandeur: jhr. O. Van der Wyck, W. A. SchneiJer, J. G- Snethlaga, A. D. J. Penn, J. Kinsbergen. Officier: P. M. L. De Bruyn Prince, A. J. baron Quarles de Quarles, A. G. Valette, J. Boers. Ridders: W. Keuchonius, A. W. V. Hinne, E. C. Gravendaai. Broeder: J. Gentenaar. In do orde van den Witten Olifant van Siam tot Grootofficier W. O. Gallois, G. Kruys. Commandeur: L. J. Resner, J. J. K. De Moulin, M. Segov, Ch. R. Bakhuizen van den Brink, dr. M. Treub, L. M. Kan. Officier: G J. P. Valette, mr. J. W. Th. Cohen Stuart, W. H. Midgeley, mr. J. Schou tendorp, Joh. G. Van Dam. Toegekend do medaille van verdienste aan dr. J L. A Bran des. - Ean correspondent der „Java bode" ta Makassar schryft o. a. het volgende aan zyn blad: In het gewone leven dragen hier de dames noch 's morgens noch 's avonds, wanneer ze wandelen of op visite gaan, een hoed. Moefc er echter iemand weggebracht worden, dan moet een potje voor den dag komen en o heere-lic-vertje wat een modellen komen me dan uit de doos! Zoo was er Zondagochtend ook weer eene unieke collectie voor een museum. Ik waag my aan geene gedétailloerda beschryving, daar ik niet goed tule van satyu kan onderscheiden en dus grove technische

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2