<§eze 'Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven N°. 11152. Zaterdag 4 JTali. A0. I89S Leiden, 3 Juli. Feuilleton. HET KINDERMEISJE. i PRIJS DEZER COURANT: Yoor Leiden per 3 maanden. f 1-10* Franco por post-i i j B l-^O. Afzonderlijke Nommers 0.05. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1-6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Offlciëele KennisgOTlngea. JACHT. De Commiesaris dor Koningin in do provincie Znid Holland, Gezien het besluit van de Gedopnteerde 8taten van den 23aten Juni 1896, No. 60; Golet op art. 11 der wet van den iSden Judï 1857 (Staatsblad No. 87); EroDgt ter kennia van belanghebbenden, dat bij voornoemd besluit door de Gedeputeerde Staten is bepaald, dat de afzonderlijke jachten op waterwild voor dit jaar zullen worden geopend op Zaterdag den laten Angustua aanetaando, en dat miiedicn van dat tijdstip af de uitoefening dor jachtbedrijven, vermeld in art. 15, litt. d, f en h, der wet op de Jacht en vieschorrj, is geoorloofd wordende tevens herinnerd aan de bepaling van art. 1 van het Be.lcment op do uitoefening dor jacht on vieBCbery in dezo provincie, krachtens welke dio J&chton niet andera mogen plaats hebben dan op hot water, langs de etrandon, oevers van meren, plassen, rivieren en op moerassige landen. En zal doze kennisgeving, in plano gedrukt, wordon afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het Provinciaal blad en in de Nederlandsche Staatscourant worden geplaatst. 's-Gravenhage, den 27sten Juni 1896. De Commissaris der Koningin voornoemd, FOCK. De openbare les van de leerlingen der Hoogere Burgerschool voor Jongens, in het gebouw op de Pieterskerkgracht, op Dinsdag 7 Juli p.'s., is als volgt geregeld: lste klasse A. 10 103/4. Cijfer- en stel kunde (L.). 103/<H'/i- Nederlandscb. ll1/,— 12. Nat. historie. lste klasse B. 10 10s/*- Fransch. 103/4 11'/,. Hoogóuitsch (B.). ll1/, 12. Engelsch. 2de klasse A. 10 10s/4. Meetkunde. 103/4 ll1/,. Engelsch. II1/,12. Aaidrljkskunde. 2de klasse B. 10—103/4. Cijfer- en stel kunde (v. W.). 103/% - ll1/,. Meetkunde, ll1/,— 12. Nederlandsch. 3Je klasse A. 10 103/4. Engelsch. 10'/4 ll1/,. Aardrijkskunde, ll1/, 12. Cijfer- en stelkunde, (v. W.). 3do klasse B. 10 10*/4. Nederlandsch. 1Ö3A ll1/*» Nat. historie, ll1/, 12. Fransch. 4de klasse A. 10 10!/2 Scheikunde. 101/, 11. Staatswetenschappen. 11 ll1/,. Natuur kunde. ll1/,12. Kosmographie. 4de klasse B. 10101/,. Staatsweten schappen. 101/,—11. Scheikunde. 11-ll1/,. Mechanica. II1/,12. Natuurkunde. De tentoonstelling van teekeningen wordt gehouden op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag, 9, 10 en 11 Juli, van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uren, in de kleine concertzaal der Gehoor zaal (ingang Aalmarkt). Prof. G. J. B. J. Bolland, de onlangs benoemde hoogleeraar te Leiden, is gisteren met het stoomschip „Smeroe" van Java te Marseille aaDgekomen. Tot op den dag van de sluiting der ge legenheid om zich aan te melden uit. 1 Juli heeft zich alhier één persoon aange geven voor eene plaatsing op de kiezerslijst voor de Kamer van Koophandel. Ook onder de Haarlemmers bestond al zeer weinig animo om het kiesrecht voor de Kamer van Koophandel te verwerven. Ten gevolge van de nieuvre bepalingen op dit stuk, hadden in de Spaarne-stad zeker 1000 a 1200 recht 2) Maar nog lang blijft zi) by het ledikantje staan en aanschouwt haar kleinood. En zie, het is alsof haar trekken verlicht worden, de „gewone mond" begint te glimlachen Eensklaps brengt zy de hand naar de oogen en zucht diep. Het was, alsof aan het hoofd einde van het ledikantje de aartsengel Fröbel had gestaan, dezelfde, die eenvoudige kinder meisjes, welke „kinderliefde" niet weten schappelijk geleerd hebben, ait yd uit het paradya verjaagt. Bezorgd zocht zy haar bed op. Daar, in de kussens, voogden zich andere zorgen by de genoemde. Do eene zuster ia getrouwd met een kleermaker, die voor een hongerloon moet werken; zy lyden altyd gebrek met hun vier kinderen. Er moet geholpen worden l De andere zuster ia zieke- ïyk en verlaat telkens den dienst, om in het ziekenhuis opgenomen te worden. Dan de oude moeder, die een plaatsje in het armenhuis achter een kopje dunne koffie heeft.... Helpen! Helpen! Louise moet helpen 1 Hoor, is er niet „Nenna" geroepen? Ja, de melk was goed, zy bekwam den kleine uitstekend, hy groeide zichtbaar. De man, die eiken dag de melk van de inrichting in netjes geëtiquetteerde flesschen bezorgde, had er zelf pleizier van. Hg kende de ge- wichts-, eetlust- en verleringsverhoudingen om tot kiezer te wordon verheven. Slechts 5 echter hebben zich daartoe aangemeld. Te Zaandam is, evenals te Schiedam, geen enkele aanvraag ingekomen om op de lyst te worden geplaatst. In Den Haag meldden zich 17 kiezers aan. De plechtige byzetting in den kODink- ïyken grafkelder te Delft van het op verlan gen van Hare Majesteit de Koningin-Regentes uit Italië op Hollandscben bodem overge brachte stoffeiyk hulsel van Willem George Frederik van Oranje-Nassau, bad heden plaats. Geiyk bekend, verliet het prinselyk hulsel den lsten Juli oes middernachts Padua, onder geleide van luitenant-kolonel baron Sirtema van Grove6tins, adjudant, en van jhr. Van Suchtelen, ordonnance-officier van Hare Majes teit. Hedenochtend te 10 u. 43 minuten kwam het in de residentie aan, aan het Staatsspoor-station opgewacht door den chef van Hr. Ms. Militair Huis, luitenant generaal graaf Dumonceau, benevens Hr. Ms. adjudant jhr. v. d. Poll. Over do bestaande verbindingsiyn tusschen de stations van Staats- en Hollandsche spoor werd het stoffeiyk overblyfsel onmiddellyk na aankomst verder langs den Hollandschen spoorweg naar Delft vervoerd, begeleid door de vier genoemde hofvraardigheidsbekleeders. Te ruim lialftwaalf kwam de trein daar aan, onder het gebulder der minuutschoten van de artillerie. Aan het station bevonden zich, nevens de leden van Harer Majesteits Civiel en Militair Huis, burgemeester en wethouders van Dellt, de commandanten van het garnizoen en der schuttery aldaar, terwyl generaal Verspyck, adjudant-generaal der Koningin, namens Hare Majesteiten een krans op de kist, die overdekt was met de Nederlandsche vlag, legJe. Veertien onderofficieren van verschillende wapens droegen de lykbaar uit den trein naar het stationsplein, waar onderofficieren der artillerie de kist op een met zes paarden bespannen artillerie-affuit bevestigden, ten aanschouwe van een eerewackt van twee eskadrons van het 3de regiment huzaren. Hierna formeerde zich de stoet, die langs de Houttuinen, het Binnenwater, het Oude Delft en de Nieuwstraat, wilke straten alle afgezet waren, naar de Nieuwe Kerk trok. De stoet werd geopend door 12 trompetters der huzaren, op zwarte paarden gezeten, ge volgd door oen eskadron huzaren. Daarna kwam het affuit met de kist, ter rechterzyde omgeven door luitenant kolonel Van Groves- tins en generaal Dumonceau en ter linker- zyde door generaal Verspyck en majoor Van de Poll. De trein werd weder besloten door een eskadron huzaren. Ook het kerkplein was afgezet en rechts en links van den toegang tot de kerk stonden als eerewacht een compagnie van het 4de regiment infanterie. Dezelfde leden van het Civiele en Militaire Huis der Koningin, die by aankomst van het stoffelyk overschot aan het station te Delft tegenwoordig waren, bevonden zich nu ook by de kerk, alsmede do burgemeester van Delft, als commissaris van den koninklyken van al zyn kleine afnemers. De keukenmeid heeft een goed oogje op hem geworpenzie eens hier: een weduwnaar, groot, vriendelyk, buitengewoon zindeiyk on de fooien regenen op hem neer. Maar van keukenmeiden wilde hy niets weten; die vielen buiten zyn branche. Wat kan het ook een keukenmeid interes seeren, dat hy drie kinderen heeft vier, zes en acht jaar? Terwyl de keukenmeid by deze bekentenis stokte, vroeg Louise bezorgd: „Wie paBt hen op?" „Die moeten zich maar zei ven redden. Myn achtjarige kookt al de beste soep. En do buren zyn geen onmenschen. Dus morgen een flesch meer? Adieu, damesI" En terwyl hy zich het dappere snorretje streek, dat een wachtmeester beter zou hebben gestaan dan dezen melkman, ging hy heen. „Lieve Hemel, vier, zes en acht jaar en die moeten zichzelven oppassen! en als de buren nu eens niot van kinderen hielden Louise herinnerde zich haar eigen jeugd, toen zy ook op achtjarigen leeftyd al soep gekookt had, althans als er wat was, om soep van te koken. Zoo zou alles gebleven zyn, ofschoon ook Louise niet geheel het gezochte ideaal was, totdat op zekeren dag een tante van mevrouw het hui3 met haar adviezen bezocht. Zy was nooit getrouwd geweest, gaf zich echter in alles, wat de opvoeding van kinderen betreft, voor autoriteit uit. Zjj kende „het kind van de wieg tot do school" van buiten en wist volgens Preyer precies, den hoeveelsten dag grafkelder, en graaf Van Limburg Stirura, kamerheer, die aangewezen was ter ontvangst van de vreemde gezanten, o. a. die van Duitsch- land, Oostenrijk en Italië, die namens hunne souvereineo kransen op de kist nederlegden. Staat van de bevolking der gemeente Benthuizen naar de onderscheidene gods dienstige gezindten op 31 Dec. 1895: Ned.-Herv. 295 m. 284 v. 579 pers. Remonstrant 1 1 2 Chr.-Gereformoerd 32 76 R.-Katholiek 9 16 Tot geene der gen. gez. behoorende 3 7 Totaal353 m. 327 v. 680 pers. Naar aanleiding van de verschillende veronderstellingen, die reeds gemaakt zyn omtrent het doel van het aaostaande bezoek van den Chineeschen staatsman Li-Hung-Chang hier te lande, zyn wy in staat mede te deelen dat geenerlei zending of opdracht vanwege zyn Souverein daaraan ten grondslag ligt. Hy komt in zyn waardigheid van Groot-Kanselier van het uitgestrekte Ryk een visite van ver welkoming maken en biyk geven van de vriendschappeiyke gezindheid van don Keizer van China voor de Nederlandsche Dynastie tegenover de hooge personen van Hare Majes teiten de Kor-inginnen en de oude vriend schapsbetrekkingen, die van oudsher tusschen de beide landen dagteekenen, bevestigen. Zyn komst, oen zuiver beleefdheidsbezoek, staat dan ook niet in verband met het sluiten van een of ander handelsverdrag. Htt decoratief van het Kurhaus te Scheve ringen by het bezoek aldaar van Li-Hung- Chang, uitgevoerd door den decoratie schilder den heer Sommer, zal bestaan uit eene ver siering, voorstellende een Chineeschen tempel ter afscheiding van de receptiezaal van de Uble-d'höte-zaal, waar de Regeering den Chi neeschen gezant een diner aanbiedt. Aan de vensters langs de trap, leidende naar de hofloge in de Kurzaal en naar de aangrenzende loges, zullen transparanten wor den aangebracht, beschilderd met Chineesche versieringen, omgevende de wapens van Li- Hung Chang. In geiyken styl worden bladzyden beschil derd in „het gouden boek", dat ter teekening zal worden aangeboden. Het volgend zestal voor predikant by de Ned. Herv. gemeente te 's Gravenhage ia opgemaakt: drs. J. A. Cramer, te Alkmaar; F. E. Daubanton, te Amsteroam; J. H. Gerritsen, te DedemsvaartJ.W. Gunning Jr., te Eerbeek B. Van Meer, te Utrecht; en ds. C. J. Van Paassen, te Meppel. Naar men verneemt, zal de heer Van Asperen, directeur van het Rykstelegraaf- kantoor in Den Haag, thans met verlof tot herstel van gezondheid, na het einde van zyn verloftyd 's Ryks dienst verlaten. Tot lid van den gemeenteraad van Gouda is gekozen de heer G. Prince (liberaal), met 526 stemmen. Op den heer H. W. M. Steevens (anti rev.) waren 320 stemmen uitgebracht. Naar de „N. R. Ct." verneemt, zal te Prinsenhage een Christelyk asyl voor drank zuchtigen worden opgericht. een normale kindermond het woord „Kar- toflel" duideiyk moest kunnen uitspreken. Nu vond zy "Wolfje sedert haar laatste bezoek zeer veranderd. Hoezoo? Wel, destyds lachte hy al druk en ferm als een groote. Waarom doet hy het nu niet meer? „Lach eens, Wolfje!" Maar de kleine zag de gestrenge oud-tante met zyn heldere kykers strak aan klapte daarop met de handjes in de lucht, zeide „B£-b£l" (d. w. z dat gezicht bevalt my niet) en wierp zich aan de borst zyner lieve Nenna. Tante was zeer boos en wierp Louise een vernietigenden blik toe, die het meisje deed schrikken. En toen zy met haar nicht alleen was, kwam zy uit den boek: de meid had het kind besmet met -haar armeluismicrobe. Het heeft het lachen verleerd. Vroolykheid is de zon voor een kind. Ed lachen ls van zooveel gewicht voor de spysvertering, omdat de wurmpjes nog niet aan gymnastiek doen. (Zy zelf turnde natuuriyk „Zweedsch" naar Angerstein). Het gaat verkeerd, het gaat verkeerdl Om 's Hemels wil I Het was een vreeseiyk alarm. Tante Ermelina heeft geiyk; het kind mist zonneschijn 1 Van liefde voor kinderen geen spoor integendeel 1 Anderen hebben het ook al gezegd: die meid moet geen hart hebben l Zy doet haar plicht voor het geld, daarmede uit. Geen hart om 's Hemels wil het is be8metteiyk. „Ons kind is in gevaar 1" Toevallig had de tante ook al een plaats vervangster in petto. Een beproefde kinder juffrouw natuuriyk; in de theorie der prac- In de zomervergadering van de Neder landsche Vereeniging voor Psychiatrie, den lsten JuJi op het gesticht „De Brinkgreve" te Deventer gehouden, werd de volgende motie by acclamatie aangenomen: „De Nederlandsche Vereeniging voor Psychi atrie, kennis genomen hebbende van het ont slag van den hoogleeraar Winkler, betreurt ten zeerste, dat door de regeering de belangen van het psychiatrisch onderwys aan de Aca demie door dit ontslag zoozeer uit het oog zijn verloren. Door H. M. de Koningin i3 eene gift van 100 geschonken aan de Maatschappy tot verzachting van het lot van behoeftige kraam vrouwen en pasgeboren kinderen in de pro vincie Noord Brabant. Men meldt aan de „Tel."Zooals te voor zien was, heeft de commissie in zake de grensverandering te Vryenban eenstemmig besloten een afkeurend advies uit te brengen. De heer P. A. Van Merkesteyn zal op den 12den Juli a. s. in het genot van zyn volle gezondheid den dag herdenken, waarop by 50 jaren by het lager onderwys te Baarn werkzaam is. Tevens i3 by dan 50 jaren koster by de Herv. gemeente. De „Tyd" bevat een ingezonden artikel „van het Studentenfeest in 't Sticht". De inzender wil niet „eene beschryving geven van de heerlyke kostumes, waarin niet alleen de hoofdpersonen der maskerade, met Maxi- miliaan op den voorgrond, schitterden, maar waarin ook de heeren, dio eene ondergeschikte rol vervulden, ja zelfs de anonymi of huur lingeD, zich vertoonden aan de opgetogen menigte. Verrukkelyk, dat stralend geflonker van gepolijst, verzilverd of verguld metaal en kostbare stoffen; heerlyk, dat vlammend fon kelen van imitatie edelgesteentende oogen streelend, die edele vormen en lynen van smaakvolle harnassen en pracht kleedyen der ridders, van de trotsch bepluimde helmen en gracieus golvende fluweelen en zyden gewa den der middeleeuwsche ryksgrooten. Wtlk een smaak, welk een kunstzin, en vooral ook welk eene groote kunstvaardigheid is daar ten toon gespreid 1" De schr. meent echter, dat met aangewende middelen nog heelwat méér had kunnen bereikt worden en dat het meerdere te bereiken zonder scha en allicht, met voordeel zou kunnen beproefd worden: Nu hebben we slechts een fantastisch ge schitter en gefonkel gezien, een spel van kleuren, bekoorlyk om aan te ziendoch geen lust der oogen, die een biyvendon indruk geeft. Het middeleeuwsche feest, dat de zonen der Stichtsche Alma Mater der feestvierende gemeente hebben toegezegd, den intocht van Maximiliaan, koning van Bohemen, hobben wy niet gezien. Die is immers niet vertoond door do deelnemers aan den kostbaren rid derstoet, die niet in hun rolleefden. Wel werd den toeschouwers veel gegeven door de tentoonstelling, ja, dat is bet woord, door de voorbytrekkende tentoonstelling van heerlyke, historie-getrouwe kostumes. Maar wat meer is: de actie van den vorstelijken intocht, de door spel te verkrygen illusie, die indruk maakt, hebben de heeren niet geschonken". tische kinderopvoeding had zy nommer 1 en zy kent ongeveer tweehonderd paedagogisch beproefde kinderliederen. Het aanbod werkte verbluffend op het voor haar kind bezorgde moederhart, en zoo hief dan de aartsengel Fröbel zyn zwaard op en decreteerde: Weg uit dit paradysl Louise ontving deze opzegging gelyk zy er zoo menige andere ontvangen had. Met dit verschil alleen, dat zy den slag nu pyoiyker gevoelde. Zy boog het hoofd en zeide niets; maar zy maakte een beweging, om haar lieveling, van wien men haar wegjoeg, aan heur borst te drukken; zy deed het Diet neen, niet voor 't oog van de menschen, er mag gebeuren wat wil Maar des nachts zat zy voor het ledikantje en snikte, snikte, den doek voor den mond, opdat niemand het bemerken zou. Weg! Ook van hemDitmaal blyft een stuk van heur hart hangen! Zonder Wolfje, zy kan het zich niet voorstellen. En geen kind zal zy weer zoo liefhebben als dit, niet éénl Men zal zo haar aanzien, deze scheiding en al de smart. Neen, het ia beter, niet meer by kinderen te gaan. Als men ze liefgekregen heeft, moet men gaan. Het is verschrikkelyk wreed „Wolfje, zul jezul je my ook niet vergeten snikt zy tegen het slapende engelekopje. Den anderen dag vertelde zy het den melk man, en zonderliDg, ditmaal speelde een smarteiyk trekje om haar mond, alsof hy niet tot de menschen behoorde, voor wie zy heur hart verbergen moest. „Nooit weer by kinderen, nooit weer Men meldt ons van bevoegde zyde, dat luit.-kol. L. De Vlaming niet hot voornemen heeft den dienst met p9nsioen te verlaten, maar op zyn verzoek als directeur der cadettenschool te Alkmaar aftreedt. Men seinde gisteren uit Arnhem aan het „Haagsche Dagblad": De toestand van generaal Bloem is steeds vooruitgaande. Er wordeD geen dagelyksche berichten meer gegeven. Voor rekening van een Engelsch kunstlief hebber zullen de beroomde geschilderde glazen van het kerkgebouw der Ned.-Herv. gemeente te Ter Aa (Utrworden gerestaureerd. Deze glazen, die dagteekenen uit het begin der 17de eeuw, waren door den tand des tyds in een deerniswaardigen toestand gebracht, zoodat het te vreezen stond, dat eerlang van dit gedenkstuk der Oud-Nedarlandsche schilder kunst niet veel meer over zou zyn. Gelukkig zal die vrees niet bewaarheid worden. Da glazen zyn thans verzonden naar het wel bekend atelier van den heer Schouten, te Delft. Door eenige Utrechtsche bladen werd gemeld, dat door bovengeno9mden kunstliefhebber aan de kerk een orgel met monumentaal front ten geschenke gegeven zou worden. Van deze schenking is echter by de gemeente nog niets officiéél bekend. Het stoomschip „Oengaran," van Java naar Rotterdam, vertrok 1 Juli van Perina; de „Soenda," van Amsterdam naar Batawa, vertrok 30 Juni van Djeddah; de „Lnertes arriveerde 28 Juni van Amsterdam to Batavia; de „Maasdam," van Roterdam naar Nieuw York, passeerde 2 Juli Lizard, By koninklyk besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Utrecht, ter standplaats de gemeente Utrecht, jhr. W. E. Bosch van Oud Amelisweerd, candidaat- notaris aldaar; tot notaris binnen het arron dissement Dordrecht, ter standplaats de ge meente Gorkum, A. J. Reumer, thans notaris te Almkerk; tot kantonrecbter-plaatsver- vanger in het kanton te Amersfoort, mr. J. C. H. Prikken, advocaat en procureur to Amersfoort. Toestemming verleend aan W. G. M. Eyck van Zuylichem, burgemeester der gemeente Nyeveen, om tot 1 Mei 1897 te Meppol to wonen. Tot ieeraar aan de Rykslandbouwschool te Wageningen benoemd: lo. P. N. W. Van Dam en B. H. Schroven, beiden aldaar, en zulks met ingang van 1 September 1896; 2o. K. H. Klein, mede aldaar, voor het tydvak van 1 September 1896 tot en met 31 Augustus 1897. Pensioen verleend aan: W. Hajen, commies lste kl. by '8 Ryks belastingen, 3S4; Adr. Van der Minne, ontvanger der directe belas tingen, enz., 2667M. Renirie, wed. M. Berkei, opzichter over de werktuiglyke inrichtingen, tevens meester instrumentmaker by de directie der artillerie-, stapel- en constructiemagazynea te Delft, 234A. W. Hirschig, wed. mr. D. F. Van Leeuwen, officier van justitie, 600; jonkvrouw L. E. A. E. Van der Maesen de Sombreff, wed. mr. H. T. Westenberg, sub stituut-officier van justitie, ƒ600; H. Kroder, wed. H. Bisschop, brieven- en telegrambesteller, ƒ150; J. C. Buyen, wed. W. A. A. Do Haan, landmeter lste kl. van het kadaster, ƒ550; „01" zeide hy nu en zette de mand vol ledige flesachoD, die hy juist in de hand hield, op de keukentafel. „Gy gaat enen stotterde hy, verbluft door do mededeeling. Hy heeft zulke goede, trouwe, brave oogen als er van kinderen sprake was, blonken ze Ze zou gaarne zyn kinderen eens gezien hebben. En er was al, half uit scherts half uit ernst afgesproken, dat hy ze haar eens wou laten zien op een barer uitgaansnamiddagen. Buiten, heel netjes op de promenade ja, dat wilde zy doen! Zy had zich er al op verheugd, want op do zeldzame uitgaansdagen, die haar tot nu toe gegund waren, had zy niets dan ellende gezien, by den kleermaker, haar zwager, by haar zuster in het ziekenhuis. Dit zou haar eerste wezeniyke Zondag worden! Daarmede is het nu ook uit! Want zy wii weg, weg „Waarheen, juffrouw?" „Naar het platteland, ik weet het niet in geen geval wil ik langer kinderen zien Haar stem haperde. „O! Kyk nou eens aanl Als ik my dal nu eens zoo aantrok! Ik breng nu al tien jaar melk rond. En ik heb er myn grootste pleizier in, hoe de kinderen er van gedyen. Alsof het myn eigen kinderen waren. En er gaat geen dag voorby, dat er niet een opgezegd wordt. Wat zal ik doen? Ze kunnen nam> lyk niet altyd gesteriliseerde melk drinken, juffrouw I" (Wordt vervolgd.) '1

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 1