Ntt. 11147. A0, 1896 $eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- eiz feestdagen, uitgegeven. Dit nomrner bestaat uit DRIE Bladen. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden. s Franco per posti 1 Afzonderlijke Nommers 1.10. 1.40. 0.05. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1 6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17£. Grootere lettors naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten do stad wordt 0.05 berekend. Eersle Blad. Officiëele Eennisffeyingea. NATIONALE MILITIE. Onderzoek van verlofgangers. Eurgomeeater en Wethouders van Leiden breDgen bij deze ter konnia ran de milicien-verlofgangers: lo. JOHANNES JACOBUS DUE, nummerverwis- selaar lichting 1890, gemeente 8tolwijk, lotingnr. 7, ▼an het 2de regiment veld-artillerie; 2o. QEBARDUS BRUGMAN, plaatsvervanger lich ting 1891, gemeente Rotterdam, lotingnr. 605, van het 4de regiment infanterie; So. JOHANNES KOOBEMAN, loteling liohting 1892, gemeente Leiden, lotingnr. 82, van het regiment grenadiers en jagers; 4o. LODEWIJK LOLKE8 DE BEER, loteling lich ting 1893, gemeente Leiden, lotingnr. 1, van het 4de regiment infanterie; 6o. HENDRIK WILLEM VAN WILSEM, loteling lichting 1893, gomeeate Kampen, lotingnr. 66, van het 4de regiment infanterie 6o. EGBERT DE WIT, loteling lichting 1893, ge meente Hoogezand, lotingnr. 16, van het lste regiment infanterie; 7o. CHRISTIAN VAN VALDEREN, loteling lich ting 1894, gemeente Leiden, lotingnr. 139, van het 4de regiment iofinterie; fo JOHANNES JACOBUS BREIBAOH, plaatïvor- vanger lichting 1894, gomeente Rotterdam, lotiDgnr. 698, van het 4de regiment infanterie; 9o. JOHANNES MARTINUS LODEWIKUS VOGT, loteling liohting 1894, gemeente Utrecht, lotingnr. 134, van het 5do regiment infanterie; dat zg worden opgeroepen tot hot maken eener na-inspectie voor den heer militie commissaris, welke zal plaats hebbi-n op Donderdag den 9den Juli 1896, des voormiddugs te tien uren, in het Invalidenhuis te Leiden, met last om op gemeldon tijd tor aangewezen plaatse tegenwoordig te zgn, in uniform gekleed en voorzien van de kleeding- en nitrnstingetukkon, hun bg hot vertrek met verlof medegegeven, alsmede van hun zakboekjes en ver lofpassen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LeideD, F. WAS, Burgemeester. 26 Juni 1896. E. KIST, Secretaris. Leiden, 27 Juni. "Woensdag a. s., 1 Juli, herdenkt de beer C. Ritsema Cz., conservator aan 's Ryks Museum van Natuurlijke Historie alhier, zyn 25 jarige ambtsvervulling. De dag zal stellig niet onopgemerkt voor den jubilaris voor bijgaan. In de classikale vergadoring van Leiden heeft ds. Van Walsem voorgesteld om zich tot de Synode te wenden met het verzoek om het gebruiken van de Doopsformule Matth. 28 19 verplichtend te stellen en ben, die haar niet gebruiken, te doen vallen onder het Reglement van Orde en Tucht. Nadat dr. H. G. Hagen ernstig daartegen geprotes teerd had op verschillende gronden, nam de vergadering met op drie na algemeene stem men het voorstel aan. Omtrent den op 58-jarigen leeftijd over leden, door zijne novellen by het lezend publiek zeer bekenden Ecnile Seipgens, leeraar in het Hoogduitsch aan de H. B.-S. alhier, schrijft de „Tel." het volgende: Seipgens was in 1837 te Roermond gebo ren, studeerde daarna aan het klein seminarie te Rolduc en het bisschoppeiyk college van Roermond en ging daarna in 1874 naar Götingen om de Duitsche taal- en letterkunde te bestudeeren, waarvoor bij in 1875 de akte middelbaar haalde. Hij was leeraar in het Duitsch achtereenvolgens to Tiel, Zutfen en Leiden (sedert 1883). Seipgens is begonnen met het schrijven van tooneelstukken, drama's en blijspelen, waarvan „Rooie Hannes", door het Neder- landsch Tooneel vertoond, het bekendste is. Meer succes had hij met zijne novellen, waar van vele eerst io tijdschriften, in „De Gids" o. a., verschenen, om daarna ook in bundels te worden uitgegeven. Ook vele liedjes, in Limburgsch dialect geschreven, zyn bekend geworden, vooral onder het volk in zijn pro vincie. Een lied van Seipgens, „Groete", is door Gottfried Mann op muziek gezet. Uit Waddingsveen meldt men ons, dat deze week het Leesgezelschap zijn gewone jaailijksche vergadering hield. Uit het verslag bleek, dat er 44 leden zijn. De secretaris, de heer V. D. Kroon, had ontslag genomen en in diens plaats werd benoemd de heer Muller. De heer I. C. v. d. Torren werd als commissaris herkozen. Nadat enkele leden hun meening hadden gezegd over de ingaande leesavonden in 't aanstaand winterseizoen, werd de ver gadering gesloten. Den 12den Juli a. s. zal ds. Kropfeld, beroepen predikant der Geref. Kerk te Wad dingsveen, zijn intrede houden. De heer P. Eakker, te Noordwijkerhout, is benoemd aan de R.-K. parochiale school te Oudewater. Gisteren was het voor de leerlingen der naai- en br<.-ischool, die mevrouw Gevers van Kethel en Spaland te Noordwijkerhout onder houdt, een genotvolle dag. Bij de bescherm vrouw op het kasteel „Leeuwenhorst" get noodigd, werden zij daar naar hartelust onthaald en mochten zij zich verder vermaken. De school, die in een bepaalde behoefte voorziet, mag zich verheugen in gestadigen bloei. De collecte voor den gewapenden dienst heeft te Noordwijkerhout opgebracht ƒ14.18. Te Katwijk heeft de collecte ruim 21 opgebracht, te Sassenheim 15.02'/, en te Rijnsburg ƒ9.06. Tot secretaris-penningmeester van den Roversbroekpolder onder de gemeente Lis66 is benoemd de heer A. Van der Mey aldaar. In de laatst gehouden vergadering van ingelanden van den polder Nieuwkoop en Noorden is de rekening over 1895 vastge steld. De ontvangsten bedroegen ƒ20,101.61, de uitgaven 18,787.35, zoodat er over dat jaar een batig slot van ƒ1314.26 bleek aan wezig te zijn. Tevens werd in diezelfde vergadering de begrooting over 1896 vastgesteld, bedragende in ontvangst en uitgaaf 5019.02. De omslag per H. A. zal 1.50 bedragen. Het schouwjacht van den polder zal wegens den slechten toestand, waarin het verkeert, worden verkocht. Gepasseerden Woensdag, 24 Juni, was het 25 jaren geleden, dat de Eerw. heer H. T. Yan Vlasselaar, pastoor bi) de R.-K. ge meente te Lisse, voor het eerst aldaar als zoodanig optrad. Daar do jubilaris in het vorig jaar zijn gouden priesterfeest had gevierd, had hy ver zocht dezen dag ditmaal ongemerkt voorbij te laten gaan. Door den Raad van de gemeente Rijns burg is op het verzoek van A. v. Egmond Gz., om van de verdere huur van een der loka len van de openbare lagere school ontslagen te worden, gunstig beschikt en is dat lokaal ondershands verhuurd aan A. v. d. Eykel Jz., voor de som van 40 's jaars. Aanstaanden Maandagavond te halfzeven zal „De Harmonie van Warmond", onder directie van den heer J. Oostelaar, op bet terrein over het logement „De Stad Rome" aldaar haar eer8te zomerconcert geven voor hare leden. Een fraai programma zal ten ge- boore worden gebracht. Niet-leden en vreemdelingen hebben toe gang tegen betaling. Op het zestal voor predikant bij de Ned.-Herv. gemeente te Kampen komen o. a. voor dr. F. J. Los, te Bruchem, en ds. J. Draaisraa, te Steenwijk. De koning van België beeft de medaille lste klasse voor burgerlijke verdiensten toe gekend aan den heer A. Charlier, consul-gene raal van België in Nederl.-Indië. Het hoofd en het personeel der Yenezue laansche legatie voor Nederland zyD te Parijs aangekomen. Mr. A. F. K. Hartogh, lid van de Tweede Kamer, zal zich te 's Gravenhage ook als advocaat vestigen. Hij heeft daartoe gisteren voor den Hoogen Raad den eed afgelegd. Naar wi) vernemen, zal Prins Albert van Pruisen, wiens komst te Scheveningen men reeds in het voorjaar wist te melden, dit jaar de badplaats niet bezoeken. Naar het „Haagsche Dagbl." uit goede bron verneemt, moet bij de anti-revolutionnaire leden der Staten van Zeeland voor een can didatuur voor het lidmaatschap der Eerste Kamer ernstig in aanmerking komen jbr. mr. F. A. J. Van Asch Van Wijck, oud-gou verneur van Suriname. Naar het „Hbl." verneemt, is Hr. Ms. „De Ruyter" door den m>nister van marine aangewezen, om te Nieuwediep te vervangen Hr. Ms. „Friso", welke met zoovele berri- berrilyders uit Java is aangekomen. De be manning is gisteren op de „De Ruyter" over gegaan. De minister van w., h. en n. brengt ter kennis, dat, met wijziging in zooverre van zijne beschikking van 8 Juni jl., zij, die aan het examen voor adspirant ingenieur voor het stoomwezen wenschen deel te nemen, zich daartoe by den minister van w., h. en n. kunnen aanmelden vóór 10 Juli a. s. Gedeputeerde Staten van Zuid Holland hebben der Staten-Vergadering ongunstig ge adviseerd omtrent het ontwerp van den minister van binnenlandsche zaken, die hit gevoelen van de Staten vroeg, tot splitsing van Rotterdam in vijf kiesdistricten voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten De commissie van rapporteurs uit de Tweede Kamer voor het wetsontwerp op Kamers van Arbeid, hield gisteren een con ferentie met de ministers van justitie en waterstaat. Als een bewijs van de groote populari teit der kilometerboekjes wordt medegedeeld, dat goiur.i dj het eerste half jaar van hunne verkrijgbaarstelling, van 1 Dec. 1895 tot 1 Juni 1896, niet minder dan 37,388 stuks voor de drie klassen zijn afgegeven, vertegen woordigende een bedrag van ruim ƒ700,000. Het bericht van het vinden van het ge beente van Prins Frederik te Padua wordt bevestigd. Het was besloten in een kleine looden kist, zooals men dacht, begraven in den tuin van de kerk der Eremitani, naast het graf der gravin Von Fürstenstein. De opgraving geschiedde in tegenwoordigheid van den prefect, den Hollandschen gezant en andere autoriteiten. Hr. Ms. korvet „Sommelsdijk", onder bevei van den kapt.-luit. ter zee J. Cardinaal, is 25 deter van Curasao vertrokken ter aan vaarding van de terugreis naar Nederland. De Rotterdamsche correspondent van het „Hbl" schrijft: Naar ik uit goede bron vernoem, is men reeds nu met den aanleg van het gemeente-»- ïyk telephoonnet en de inrichting van het centraal-bureel te Rotterdam zoo ver gevor derd, dat, indien noodig, reeds half Juli met de exploitatie zou kunnen worden begonnen. De maanden, die ons nog scheiden van het eindigen der concessie van de Bell-Maat schappij, kunnen dus uitsluitend wordtn ge bruikt voor de oefeniDg van het aan te stellen personeel, zoodat dit, zoodra zijn diensten in ernst gevergd worden, volkomen op de hoogte van zyn taak zal zijn. Dit kranige resultaat, dat grootendeels werd verkregen met behulp van de werklieden der gemeente, legt zeker een goede getuigenis af van de uitstekende inrichting der afdeeling „Openbare werken", en zal er zeker toe by- drageD, om hun, die wel eens over de duurte dezer afdeeling klagen, in verband met den lust van dtn directeur, om zooveel mogeiyk alles met eigen krachten te doen, duidelijk te ma ken, dat tegenover die veronderstelde meer dere kosten, ook voordeelen staan, die niet zijn weg te cyferen, en dia hoofdzakelijk aan het licht komen, indien er spoedeischende ar beid te verrichten valt. "Wat deze uitkomst nog mooier maakt, is het als vry z©ker meegedeelde feit, dat de raming van 650,000 niet zal worden over schreden. Van de „Vereeniging tot bevordering van Beeldende Kunsten", die onder bet beheer staat van de bestuurderen der maatschappij „Arti et Amicitiae", te Amsterdam, ontvangen wij het prospectus der premie, die over 1896 aan de leden zal worden gezonden. Die premie is een exemplaar van het plaat werk over het vermaarde schilderijen-cabinet van „Teyler's Stichting" te Haarlem. Het zal bevatten 12 photogravures van oude en van moderne meesters, als van: Anth. Van Dijk, Meindert Hoddema, A. Van Ostade, Rembrandt, J. Bakker Korff, J. Bosboom, Jozef Israels, Anton Mauve en J. "Weissen- bruch. Naar aanleiding van deze premie-uitgave voldoen ook wij gaarne aan het verzoc-k om nog eens de aandacht op deze Vereeniging te vestigen. Opgericht in het jaar 1845, verspreidde zij tijdens haar 50 jarig bestaan onder bare leden ongeveer 2100 kunstwerken. Bovendien deed zij 45 gravures waaronder verschil lende etsm vervaardigen, oie telken jare als premie zijn uitgereikt. De premie 1895 bestond in een plaatwerk over de bekende verzameling van den heer H. W. Mesdag, te 's Gravenhage. Sedert hare oprichting werd alleen voor 't aankoopen van kunstwerken als prijzen der verloting een bedrag van bijna 5 tonnen gouds besteed. Alle aan te koopen en te verloten schilderijen, teekeningen, enz. zijn door Nederlandsche meesters vervaardigd, zoo ook de bovengemelde gravures en etsen. Van eiken verkoop wordt 5 pet. gestort in het Weduwen- en Weezenfonds der maatschappij „Arti et Amicitiae", waardoor eene Diet onbe langrijke som aan gemeld Fonds ten goede is gekomen. Bovendien is de belangstelling van het publiek in de laatste jaren buitengewoon toegenomen. Sedert 1893 traden by de 2346 2179 nieuwe leden toe, terwyi het aantal correspondenten steeg van 145 tot 281. Het lidmaatschap bedraagt 5 's jaars, waarvoor men een lot in de tegen het einde van December te houden verloting ontvangt, benevens als premie 1896 het plaatwerk over het schilderyen cabinet van Teyler's Stichting" te Haarlem. Het plan bestaat om op deze wijze, gedurende de eerstvolgende jaren, de verschillende particuliere verzamelingen van ons land in den vorm van plaatwerken voor een ieder blyvend toegankelijk te stellen. Jhr. W. A. Teding van Berkbout, leeraar iu de Engelsche en Nederlandsche talen a;n de Hoogere Burgerschool te Goes, heeft tegen 1 September aanst. eervol ontslag gevraagd wegens voortdurende ongesteldheid. De gemeenteraad van Tiel verleende eervol ontslag aan den heer P. A. Van Westhreene als leeraar aan het gymnasium, en benoemde in diens plaats dr. A. Drost Jr., die tydelyk reeds als leeraar in de oude talen aan het gymnasium werkzaam was. Door de arrondissementsrechtbank te '8-Hertogenbosch is, ter vervulling van de vacature van kantonrechter te Vechel, opge maakt de navolgende alpbabetische lyst van aanbeveling: mr. F. A. Hengst, advocaat en procureur te 's-Hertogenboschmr. A. L. N. baron Sloet tot Everlo, griffier by het kanton gerecht te Tilburg, en jhr. mr. G. M. R. Testa, griffier by het kantongerecht te Vechel. De gemeenteraad van Alkmaar heeft besloten tegen D. Poll, ontslagen gemeente ontvanger, als schuldenaar, en tegen de ven nootschap „De Nederlandsche Maatscbappy van Zekerheidsstelling voor ambtenaren en beambten" als borg eene reeks vorderingen in te stellen tot vergoeding eener som van ƒ59,394.26. De gevraagde concessie voor den aanleg en de exploitatie van een stoomtram van Bever- wyk naar Alkmaar zal worden verleend. Het bestuur van het departement Edam der Maatschappy tot Nut van 't Algemeen heeft eene circulaire gericht tot alle depar tementen, om steun te erlangen voor de viering van het honderdjarig bestaan van het departement Edam. Het voornemen is opgevat in het „stich tingshuis" een gedenksteen te plaatsen mot eene beeltenis van den stichter Jan Nieuwen- huyzen. Met den beeldhouwer Bart Van Hove, te Amsterdam, zyn reeds onderhande lingen aangekoopt. Htt departement Edam kan echter onmoguiyk alleen de kosten dragen. Indien de kleine departementen iets geven en de grootere iets meer, zal Edam's poging om een monument op te richten, in het gebouw zelf, waar de eerste steen voor de stichting der Maatschappy werd gelegd, ongetwyfeld met succes worden bekroond. Door de arrondissements-rechtbank te Alkmaar is, ter vervulling van eene vacature van rechter in dat college, opgemaakt de navolgende alphabetische lyst van aanbeveling mr. L. J. A. Van Lidtb de Jeude; jbr. mr R. De Marees van Swinderen, substituut griffiers bij de arrond.-rechtbanken te Amster dam en Zutfen, en mr. Th. Thooft, kanton rechter te Harderwyk. By beschikking van den minister van binnenl. zaken is bepaald, dat de commissie, aan welke wordt opgedragen het examineeren van hen, die eene akte van bekwaamheid voor middelbaar onderwys in land- en tuin bouwkunde en houtteelt of de akte voor lager onderwys in de landbouwkunde wenschen te verkryg6n, voor het jaar 1896 zitting zal houden te Wagoningen; en zyn benoemd: tot lid en voorzitter dier commissie, F. B. Löhnis, inspecteur van het middelbaar onderwys; tot leden: L. Broc-kema, directeur van en A. H Berkhout, dr. H. Bos, J. Van Dam, S. Lako, 'dr. O. Pitsch, dr. E. Giltay en G. Reindcrs, leeraren aan de Rijks landbouwschool te Wageningen; dr. J. Ritzeraa Bos, te Am sterdam, dr. K. H. M. Van der Zande, te Hoorn, J. Deidema, Ryks landbouwleeraar te Groningen, P. Van Hoek, idem te 's Hertogen bosch, L. G. J. Kakebeeke, idem te Goes, J. Z. Ten Rodengate Marissen, directeur van de G. A. Van-Swieten-landbouwscbool te "Wil lemsoord. Het stoomschip „Reichstag," van Ham burg en Amsterdam naar Oost-Afrika, arri veerde 25 Juni te Dar-as-Salem; de „Zaan dam" arriveerde 26 Juni van Nieuw York te Amsterdam; de „Conrad" vertrok 27 Juni van Amsterdam naar Batavia; de „Prinses Amalia," van Batavia naar Amsterdam, ver trok 27 Juni van Padang. By koninklyk besluit is aan den heer H. De Sola, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend als consul der Nederlanden te Panama. Met ingang van 16 Aug. 1896, benoemd tot directeur van het postkantoor te 's-Graven- hage J. W. Konig, thans te Nymegen. Met ingang van 1 Juli a. s., aan den op zichter van den Rykswaterstaat lste kl.f J. G. Grutterink, wegens ziels- en lichaamsge breken, eervol ontslag als zoodanig verleend. Eervol ontslagen, met ingang van 1 Juli 1896, T. Van der Zee, op zyn verzoek, als burgemeester van Enschedee. Voor den ty j van twee jaren de heen- en terugreis daaronder begrepen gedetacheerd by het leger in Nedorlandsch-Indië, de eerste luitenant P. Van Asselt, van het corps pon tonniers. alsmede de tweede luitenants J. J Hocke, van het lste, en G. N Van Affelen van Saemsfoort, van het 4de regt. vestiug- artillerie. Gemengd Nieuws. Zekere H., van Katwyk, die gisteravond aan de Ooft- of Kalvermarkt te Leiden zyn geld uit den zak wilde halen om de door hom gekochte aardbeziën te betalen, kwam, tot zyn schrik, tot de ont dekking, dat zyn portemonnaie m;t gc-'d verdwenen was. Men behoeft niet te vragen of er onder de kooplui, die daar aanwezig waren, opschudding ontstond. De man moet op het oogenblik zonder cent op zak ge weest zyn, waarom besloten werd onderling het geld voor de tram byeen te brengen, ten einde hem de moeite te besparen om naar Katwyk te loopen. Deze week werden op „Rhynzigt" genomen 880 zwembaden door heeren en 158 door dames. Temperatuur van het water 22° Celsius. Morgen zal te Hilversum de return-match plaats hebben van „Ajax", uit Leiden, tegen „Amstel", uit Amsterdam. Dj winnende club zal daardoor grooto kans op het lste klasse-kampioenschap verkrygen. Men schryft ons heden uit Alfen aan den Ryn: Den 13den Juni jl. was bet 4 jaar geleden dat de Kaasmarkt te Alfen werd opgericht. Sedert die oprichting werden aangevoerd 6168 wagens kaas, te zamen 393,294 stuks. Hoewel de markt niet sterk vooruitgaat, kan toch niet worden ontkend dat met ge noegen terug kan wordon gezien. De gemid delde aanvoer per jaar bedroeg 1542 wagens, terwyl in 1895 nog werden aangevoerd 1643 wagens, dus 101 wagen8 boven het gemid delde aantal. Van de werf der Gebr. Boot, te Leiderdorp, zyn met goed gevolg te water ge laten een yzeren klipperschip ter grootte van 150 lasten, gebouwd voor rekening van den hear H. Broekmeulen, te Rotterdam, en een yzeren klipperscbip ter grootte van 105 lasten, gebouwd voor rekening van den heer A. Kuy- pers, te Beuningen. Tevens werden de kielen gelegd voor een yzeren boeierschip, te bouwen voor rekening van den heer G. Visser, to Alkmaar, voor een yzeren klipperscbip, ter grootte van 50 lasten, te bouwen voor reke ning van den heer P. Uiterweord, te Mourik, en voor een yzeren hevelaak, ter grootte van 40 lasten, te bouwen voor rekening van den heer A. Tuürmans, te "Wageningen. Gistemamid dag te vyfurenis het tweejarig zoontje van F. v. d. Voort, bouwman te Stompwyk, in een sloot by het erf te water geraakt en eenigen tyd daarna levenloos opgehaald. De ter hulp geroepen geneeskundige kon, nadat pogingen in het werk waren gesteld om de levensgeesten op te vrekken, slechts den dood constateeren. De arbeider J. v. S., te Lisse, van wiens verdwynen onlangs werd melding ge maakt, heeft thans aan zyne betrekkingen doen weten, dat hy zich te Amsterdam be vindt en alaaar tracht werk te bekomen. Volgens het „HaagscheDagblad" zal de illuminatie van het Haagsche Bosch ter gelegenheid van den geboortedag van de Koningin Regentes zeer luisterrijk zyn. Mochten sommigen by het groote decoratie stuk van verleden jaar zich afvragen wat het toch eigeniyk voorstelde, thans heeft men zich aan een ontwerp gehouden, dat met zorg en smaak wordt geconstrueerd. Het decoratiestuk, dat ongeveer op dezelfde plaats, doch in een eenigszins andere richting zal verrijzen, stelt voor een „oud-Hollandsch stadstafereel," waarvan de eigenaardig archi tectonische lynen door tallooze gekleurde lichtjes zullen worden aangeduid. De ontwerpers werden geïnspireerd door een der overblyfselen van oud-Hollandsche bouw kunst, nl. de poort van Amersfoort, waarvan een vrye navolging zal worden gemaakt. Het geheel zal door zyn schilderachtige torentjes en muren met kapitoelen, een vaste brug en een ophaalbrug te midden van den grooten vyver een recht fantastischen indruk i maken. Een gekostumeerdo gondelvaart zou by deze omgeving zeker passend zyn en in de verbeelding een waterfeest voor oogen tooveren, zooals onze voorouders het plachten te vieren. Te '8 Gravenhage is vermist een talon van een zilveren Oostenrykscho metalliek, groot 100 florynen, no. 526,978. Het is go- bleken, dat deze talon is aangeboden en men daarvoor een nieuw couponblad, waarvan de 2de coupon 1 Juli a. s. vervalt, heeft ontvangen. De politie verzoekt den bankiers cn effjct^n-

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 1