BAD1 nu Tiro- O K880T- De Gracieuse. RIEDEL's MINERALE WATEREN en GAZEÜSE DRANKEN „Sport" Handdoeken C. KOOYKER, Goederenvervoer HJ. VAN NOUHUYS, M zwaar i waipirls. In de Koffiebaal A. SCHNABEL, Verlovings- H. C. MEERBURG M. Pz., Een Student 1884. Vraag 1896. den Nieuwen Zomerdrank F. J. DE JONfi, Koornfarugsteeg 5. A. C. EOPPENBROÜWEB, zuivere Preanger-Koffie, VERKOU W STO it HUIZEN, <35% GRTJNERT. Openbare Verkooping Vrijwillige Verkooping, goed onderhouden Inboedel, Firma C. KOOYKER, Fijne Versche Grasboter. Versche Eieren, J. DE WILDE, Hoogewoerd 74. MESSEN uit de fabriek van I0S. ROBGERS S""*, Sheffield. Hofleveranciers v. Engeland en Nederland. Uitsluitend verkrijgbaar bij de Firma H. F. H00SE- 1IANS, Breestraat 103. 4576 22 Bij de Firma 4471 34 Nieuwe Etijn 16, Hoogewoerd SO, is de inteekening opengesteld op Prijs per Ixwartaal f 1.875 Het eerste nummer van het nieuwe kwartaal verschijnt spoedig. Dcering's Zeep met den (lil. Goering's Zeep met den llil. Stoomtram LeidenVoorschotenVeur (Leidschen* dam)VoorburgDen Haag. .11 Tarief voor Bestelgoed: Bestelgoederen worden aaDgcnomen in liet Sigarenmagazijn van den Heer J. C. VAN 'T HOOFT, Breestraat 106. to op Kogelflesschen en Siphons. Breestrnnt 134, Leiden, koopt en verkoopt Effecten, wisselt Coupons, vreemd Bank papier en vreemd Geld. Geeft en neemt Geld op Prolongatie. Incasseert Wissels en Qultantlën op Binnenen Buitenland, tegen ecer billijk tarief. 169 12 Weslhavenslraat 2. Agentschap Rott. Lloyd, Ned.-Amer. Stoomvaart en naar Zuid-Afrika. Passage-Agent voor Indlë. 2278 8 Degenen, die iets te vor deren hebben van of verschuldigd zyn aan de nalatenschap van den Heer TEUNIS LEHHERRERRER Senior, gewoond heb bende op „Oud-Raadwijk", onder Zoeterwoude, en aldaar overleden den 10don Mei jl., worden verzocht daarvan vóór den lston Juli a. s. opgave of betaling te doen ten kantore van Notaris J. F. MEINERS, Noordeinde 22, te Leiden. 4535 11 vraagt §laap- en Zitkamer met Pension, tegen ongeveer 40 Gld. per maand. Duidelijke opgave, ook van condities en adres, onder letter A A Boekhandel W. BRABER, Gorkum. 4619 7 uit de Mineraalwater-Fabriek van 4643 10 Ciehelmlioading verzekerd. ADRES: 4649 7 Haarlemmerstraat 29®, Leiden. brandt men dagelijks op Duitsche wijze: 389 12 uitmuntende door geur en smaak. Pr(j9 per 5 ons J7| Cents. NIEUWE RIJN 47. BIJ 4647 IS VOORHEEN VY'. De DIRECTEUR der Hoo- gere Burgerschool geeft ken nis, dat de Toelatings examens zullen worden afgenomen op Woensdag, Donderdag, Vrtydag en Zaterdag, 8, 9, 10 en 11 Juli. Tot het inschryvcn van nieuwe Leerlingen en het geven van inlichtingen zal hy zitting houden in het gebouw der School op Dinsdag 16 en 33 Juni, des morgens van ÏO tot 13 uren. De Directeur, 4377 13 D. DE LOOS. in het Notarishuis aan Den Burg, te Leiden, by opbod Zaterdag 20 Juni 1896, by afslag Zaterdag 27 Juni 1896, des avonds te halfacht, ten overstaan van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris te Leiden, van: 1. Het HEERENHUIS met ERF en TUIN aan de Zuidzyde van de Breestraat, met een Uitgang naar de Langebrug, plaatseiyk gemerkt No. 61, groot 2 aren, bevattende beneden: witmarmeren Gang, twee Kamers en Suite, flinken drogen Kelder, Keuken, Tuin kamer met Kasten en Tuin met Priëol; boven: fraaie Voorkamer, Logeer- en twee Achterkamers, Zolder met Dienstbodekamer en Vliering. De Kamers zyn behangen en voorzien van Stookplaatsen, waarvan enkele met marmeren Schoorsteenmantel, Kasten en andere gemakken. Het perceel heeft Gas- en Duinwaterleiding en was in eigen gebruik. Te zien: in de weken van veiling en afslag op Dinsdag en Donderdag van 11 3 uren. 2. Het WINKELHUIS te Leiden, aan de Zuidzyde van do Haarlemmerstraat No. 19, groot 65 centiaren, bevattende beneden: Winkel, Kamertje achter den winkel, Binnenkamer, Keuken en Plaatsje; boven: groote Voorkamer, twee Slaapkamers en Zolder. Do Kamers zyn behangen en voorzien van Stookplaatsen, Kasten en verdere gemakken. Het perceel heeft Gas- en Duinwaterleiding, is verhuurd tot 1 September 1898 voor f 600 per jaar, te voldoen per maand; de Boven- voorkamer met Slaapkamer zyn onder ver huurd voor f 250 per jaar. Te zienin de weken van veiling en afslag op Dinsdag en Donderdag van 1 4 uren. 3. Het WINKELHUIS te Leiden, aan de Zuidzyde van het Rapenburg No. 3, naby het Noordeinde, groot 39 centiaren, bevattende beneden: Winkel, Binnenkamer, Kelder en Plaatsje; boven: Voor- en Achterkamer en Zolder met Kamertje. De Kamers zyn behan gen en voorzien van Kasten, Stookplaatsen en verdere gemakken. Het perceel is verhuurd: beneden voor f 2.25 por week en boven voor f 8.— per maand. To zi?n in de weken van veiling en afslag op Dinsdag en Vrydag van 10-2 uren. 4. Het BURGERWOONHUIS te Leiden, aan den Apothekersdyk No. 24, groot 81 centiaren, bevattende, beneden: marmeren Gang, Voor kamer, Binnenkamer met Bedstede, drogen Kelder, ruime Keuken, waarboven Achter kamer met Turfzolder, voorts: Plaats; boven fraaie Voor- en Achterkamer, grooten Zolder on Vliering. De kamers zijn behangen en voor zien van Kasten, Stookplaatsen en vele ge makken. Het perceel heeft Gas- en Duinwater leiding. Godeelteiyk in eigen gebruik en ge deeltelijk verhuurd tot 1 Sept. 1896, voor f 325 per jaar. Te bezichtigen in do weken van veiling en afslag van 1 4 uron. Te aanvaarden 1 September 1896. 5. Het BURGER WOONHUIS te Leiden, aan de Zuidzyde van het Rapenburg No. 119, op den hoek van den Vliet, groot 73 centiaren, bevattende beneden: Gang, Zykamer, groote Binnenkamer, Keuken, drogen Kelder en Plaatsje; boven, 1ste etagetwee Voorkamers en Keuken; 2de etage: Voorkamer, Dienst bodekamer en Zolder. De kamers zyn behan gen en voorzien van Kasten, Stookplaatsen en vele gemakken. Het perceel heeft Duin- waterif iling en is verhuurd geweest voor f 375. per jaar. Te zien in de weken van veiling en afslag op Dinsdag en Donderdag van 11 2 uren. 6. Het HUIS en ERF te Leiden in de 3de Gortestraat No. 96, groot 25 centiaren. Verhuurd por week voor f 1.40. Het perceel heeft Duinwaterleiding. Te bezichtigen daags vóór en op de dagen van veiling en afslag van 10 2 uren. 7. Het goed onderhouden HUIS met ERF, TUIN-, MOESGROND en groote SCHUUR, aan den Hoogen Ryndyk onder Zoeterwoude, strekkende van den straatweg tot den Ryn, gemerkt Z, 189, groot 2 aren, 91 centiaren, bevattende: Koepel- en Rynkamer, nog drie Kamers, Keuken, Kelder, groot Achterhuis en Zolder; voorts Tuin met Vruchtboomen, Moesgrond, flinke Schuur en Kipp.-nhok. De Kamers zyn behangen en voorzien van Kas ten, Stookplaatsen en vele gemakken. Het perceel is verhuurd tot 1 Aug. 1896 voor f 80.per jaar, met beding dat de kosten van onderhoud geheel komen voor rekening van den huurder. Te zienDinsdag en Donderdag in de weken van veiling en afslag van 10 3 uren. Betaling der kooppenningen van al de per- ceelen 1 Augustus 1896. 4369 114 Meerdere inlichtingen zyn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris COE BERGH, alwaar tusschen de veiling en den afslag op alle werkdagen, van 10 2 uren, verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van één vijfde der verhoogsora. wegens verhuizing, om contant geld, op Vrij dag 19 Juni 1896, des morgens te lOuren, aan het perceel aan het RapenburgNo. 162, te Leiden, ten overstaan van den Deurwaarder P. 11. VAN THIEL, van een als: mahonie- en eikenhouten Kas ten, Tafels, Stoelen, Spiegels, Kleeden, Pendule, Gordynen, Ja loezieèn, Kachels, Koper-, Glas-, Blik- en Aardewerk, en wat meer ten verkoop zal worden aangeboden. Te zien: Donderdag 18 Juni, van 10 2 uren. VOORTS: op Vrydag 19 Juni 1896, des namiddags te 3 uren, in het Nutsgcbonw te Leiden, van eene party Lappen Bukskin g, Eskimo, Cheviot, Kam garen, Bever teen, Voering, gemaakte Panta lons, Kinderpakjes, enz. Eindelyk: Toonbank, Winkelkasten, Win- kelga8ornamonten, Kleerstaan- ders, mahoniehouten Secretaire en wat meer ten verkoop zal worden aange boden. Beboorende tot den faillieten boedel van P. VAN DER KOLK. 4577 30 Te zien op den verkoopdag van 12 2 uren. en andere Gclegcnlieldskanrtcn in ruime keuze voorhanden, tegen zóér voordeelige conditiën. 2849 9 Nieuwe Rijn 16. Hoogewocrd 20. fl.SO per KGr. 3549 8 3'/,, 4 en -4:'/, Cts. "Wilt gij schoon zijn"? Wasch u dan met Zy is de 1090 20 beste Zeep der wereld. "Wilt gij schoon blijven? Gebruik dan voor uw Tollet uitsluitend Beter Zoep bestaat er niet. Overal verkry^baar voor 25 Cts. per stuk. 0-5 KG. ƒ0.10, 5-10 KG. ƒ0.15, 10-20 KG. 0.20, 20-25 KG. ƒ0.21, 25—30 KG. 0.22, 30-35 KG. 0.23, 35 -40 KG. ƒ0.24, 40—50 KG. ƒ0.25. 1334 27 4445 22 bank geworpen had en die geen aanstalten maakte om hem te helpen. Eindelyk was h6t Her weg gelukt, de kist uit den weg te ruimen, nu boog hy zich neer, sloeg voorzichtig zyn armen om den bewustelooze, legde hem op de bank en begon de wonde te verbinden. Doch eensklaps sprong hy op en staarde in sprakelooze verwondering den verwonde aan. Geen twyfel! Het was een vrouw, een jonge, schoone vrouw, die daar voor hem lag, en nu kon hy zich ook de snelle ge negenheid verklaren, die hy voor den zoo- genaamden Joe opgevat had. Eer hy nog den mond tot eon vraag kon openen, sloeg de gewonde de oogen op en keek hem aan. Een onbeschryflyke mengeling van smart, angst, weemoed en trots lag in dezen blik. Heur hand zocht die van den joDgen schilder en drukte haar krampachtig. „Gy hebt n>yn geheim geraden," zeide zy met zachte stem. „Ja, myn vriend, ik ben een vrouw, en, ik zweer het u, een ongelukkige vrouw, dio uw modeiyden waard is." „Houd u bedaard," viel Werner haar in de rede. „Dank liever aan uw wonde en laten wy maatregelen nemen om u te helpen." Woemoedig glimlachend schudde zy het hoofd. „Ik voel, dat geen hulp meer mogeiyk is," antwoordde zy. „Ook de beste dokter zou my niet kunnen redden. Ik ben doodeiyk getroffen. Neen, laat maar, geen verband, ocb, kwel my niet! Maar luister naar hetgeen ik u zeggen zal, het is gewichtig voor u, en ik zou zoo gaarn9 toch eenmaal in myn leven een mensch gelukkig gemaakt hebbeD, eer ik sterf." Zy beproefde eenige keeren diep adem te halon en by elk dezer pynlyke pogingen vertoonde zich oen lichtrood schuim op haar bleeke lippen. „Spreek," zeide Werner, „en ik zweer u, dat al uw beschikkingen oen heilig testament voor my zullen zyn." „Goed, ik dank u! Doch overtuig u eerst, of die dddr niets hoort." Herweg stootte den vagebond met den voet aan, zonder dat deze er eenige nota van nam. „Hy slaapt nog altijd zyn roes uit," zeide Werner. „Luister dan ocb, wat valt my het spre ken al moeilyk; ik vrees, dat ik zeer kort moet zyn. Ik heet Annie Grant en ben nu twee jaar getrouwd met Frank Grant, die in de 14de straat te Nieuw-York een groote juwelierszaak dryft. Hy is zeer ryk, maar even onbarmhartig, wreed en gierig. Hy was myn oom en is zes en twintig jaar ouder dan ik. Daar ik arm was en ouderloos, moest ik het als een geluk beschouwen, dat hy my in zyn huis opnam en my in zyn winkel een betrekking gaf. Op zekeren dag zoide by my, dat hy met my trouwen wilde. Ik bekende hem, dat ik hem wel dankbaar was, maar hem niet liefhad, dat myn hart een zyner arbeiders behoorde, een jongen goud smid, dien hy steeds voor den knapsten en eerlyksten zyner bedienden verklaard had. Grant zeide geen woord; hy knikte alleen met het hoofd. Acht dagen later werd myn geliefde eens klaps gearresteerd; Grant beschuldigde hem van diefstalmen vond in zyn woning eenige ringen, die ongetwyfeld Grants eigendom waren. De joDge man bezwoer zyn onschuld, doch by kon niet zoggen, hoe de ringen in zyn huis gekomen waren, en vier jaren ge- vaogenisstraf luidde het vonnis. Ook ik twyfelde aan hem en vier weken later was ik Grants vrouw. Weldra vervloekte ik het oogenblik, waarop ik het geworden was. Zyn gierigheid, zyn wantrouwen, zyn ruwheid 'groeiden by den dag en dikwyis, als by gedronken had, mishandelde hy my en beleedigde my door de laagste en gemeenste scheldwoorden. Doch dat was nog niet alles! Ik kwam te weten, dat Grant myn geliefde valscheiyk beschuldigd, dat hy zelf in diens woning de ringen verborgen had, om hem in het verderf te storten." Annie maakte een pauzo, de pö'n in haar borst nam de overhand en eerst toen de aanval voorby was, ging zy voort: „En toch hield ik het by hem vol, maar ik wachtte op het oogenblik, dat geschikt zou zyn, om my op hem te wreken. Voor acht dagen kwam het eindelyk, dit lang verbeide uur der wrake. Ik had een brief uit het westen gekregen, waarin myn geliefde my schreef, dat hy reeds na een gevangenisstraf van twee jaar vrygelaten was, dat hy my nog maals zyn onschuld bezwoer en alleen ge lukkig kon worden, als ik z'yn vrouw werd. Myn besluit was spoedig genomen. Ik wilde vluchten, doch niet zonder Grant ddar te treffen, waar by het gevoeligst was. En alleen wie hem in zyn eigendom benadeelde, berokkende hem leed. Ik trof hem midden in het hart, want terwyl hy zwaar beschonken sliep, maakte ik my van zyn sloutels meester en nam de kostbaarste juweelen en kleinoodiëD. Deze mannenkleeren had ik my vroeger reeds aangeschaft. Ik trok ze aan en vluchtte eerst naar Baltimore, waar ik eenige dagen bleef. Toen ik in de couranten las, dat Grant een heele schaar detectives op my afgezonden bad, besloot ik, Baltimore te verlaten. Ik meende evenwel, dat het verstandiger was te jumpen, daar men een dievegge, die voor honderd duizend dollars briljanten by zich heeft, wel niet in een goederenwagen zou zoeken. Welnu, het noodlot heeft my achterhaald, ik ga hier te gronde, doch met myn laatsten ademtocht bezweer ik u, den kostbaren buit niet aan Grant terug te geven; word er ryk en gelukkig mede. Hier hier op myn borst draag ik den sleutel, die dozen koffer daar opent. Hy bevat doch open hem zelf snel open hem!" Herweg nam den sleutel uit de met zweet bedekte, bevend8 hand, doch eer hy naar den koffer ging, zeide hy„Annie Grant, gy hadt roden, om u te wrekeD, ik niet! Ik zal deze juweelen bewaren, doch alleen, om zo aan den rechtmatigen eigenaar terug te geven." De stervende richtte zich op, heur oogen hadden een onnatuurlyke grootte aangenomen en glansden vreemd. „Waanzinnige," lispelde zy. „Je werpt eon vermogen op straat bedenk toch, niemand ziet je niemand kan een bewijs tegen je inbrengen wees niet dwaas 1" „Ik kan niet ik wil eerlijk blyveo!" „Dat is het verstandigste, wat gy ktfnde*- zeggen," liet zich eensklaps een stem hooren, en op hetzelfde oogenblik kwam de tramp onder de bank weg. „Ik ben detective," zoide hy kalm, „ik leg beslag op dezen koffer, en u, Annie Grant, arresteer ik." „Zwyg, meneer!" riep Herweg boos. „Ziet gy niet, dat deze ongelukkige door een hoogere macht aan de aardsche gerechtigheid onttrokken is?" En daar legde by Annie's hoofd in zyn arm en hield haar als een liefhebbende broeder vast, toen het jonge leven van de aarde scheidde. Te Chicago werd Annie begraven. Hoe zonderling steekt haar grafheuvel af by de andere, die zich zoo naakt en kaal op het armenkerkhof verheffenHaar graf wordt bedekt door viooltjes en vergeot-mlj-nietjes. Na eenigen tyd werd er ook een gedenksteen opgericht, die haar naam droeg. Men vertelde, dat een jonge schilder voor alles gezorgd had en het graf dikwyis ureo lang bezocht treurig nadenkend. En de dwaze man behoefde in 't geheel niet treurig te zyn, vertolden de menschen verder, want hy verdiende geld, veel geld. En dat wa* immers de hoofdzaak in het leven?

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 6