beurs van Amsterdam. Qroot-Brltanoüli Een motie van den liberalen afgevaardigde Dalziel, om de zittingen van het Lagerhuis te verdagen, ten einde een nauwkeurig on derzoek in te kunnen stellen naar de niet zeer bevredigenden gang der zaken in de Kamer, is gisteren verworpen zonder dat tot stemming werd overgegaan. In dén loop der discussie verklaarde de heer Balfour, dat, indien de onderwijswet niet voor 15 Augustus was aangenomen, het voornemen niettemin bleef bestaan om haar in deze zitting, zoo niet in dit jaar, ten einde te brengen. De regeering hoopt do wetten te doen aan nemen omtrent de spoorwegen met licht spoor, de veeziekte, den aanslag der lande rijen en gedeeltelik, zoo niet geheel, de wet omtrent de wijziging der Iersche landswetten en de wet omtrent bet aanleggen van den spoorweg in Oeganda. De heer Selborno verklaarde gisteren in het Hoogerhuis, dat, zoolang de vervolging tegen Jameson nog in gang is, onmogelijk kan worden overgegaan tot het benoemen van een enquête-commissie omtrent de jongste gebeuitenissen in Zuid-Afrika. Zoo dra de vervolging ten einde is gebracht, zal het onderzoek plaats hebben. De „Daily Chronicle" ijvert sinds eenigen tijd voor het onverwijld in behandeling nemen van oen wet tot voorkoming van ongelukken in mijnen. Hoe noodzakelijk deze is, blijkt uit de volgende statistiek in het laatste nummer: Jaariybs worden een duizendtal mijnwer kers gedood en meer dan 100,000 gewond. Sinds 1851 zyn 48,219 mijnwerkers gedood en 4,500,000 gewond. De Britsche regeering heeft aan de regeering der Vereenigde Staten haar voor nemen te kennen gegeven om binnenkort een suppletoir blauwboek omtrent de Vene- zuelaansche grensquaestie uit te geven, be vattende stukken uit de Spaansche en Neder- landsche archieven in een voorloopig rapport van den heer Burr, die te 's-Gravenhage de Nederlandsche archieven bestudeert. Denemarken. Het ontslag van den heer Nellemann, als minister van justitie in Denemarken, is, wordt üit Kopenhagen gemeld, niet een ge volg van verschil van meening met zijn col lega's, doch meer een gevolg van het ver langen om rust te genieten na 20 jaren lang als een der voornaamste leden der conserva tieve partij op den voorgrond te hebben ge staan. Door zijn aftreden verliest het tegen woordige kabinet een uitstekende kracht. Het tegenwoordige kabinet werd gevormd In 1894, toen de langdurige oneenigheid tusschen regeering en volksvertegenwoordi ging, dateerende van 1889, tot een einde kwam, en de heer Estrup plaats maakte voor den heer Reedz Thott. Creta, De Turksche slrjjdkrachten op Creta zijn door de aankomst v. n nog twee bataljons uit Alexandrette versterkt tot omstreeks 20,000 manoverigens is er echter een stilstand inge treden in de ontwikkeling der gebeurtenissen. De opstandelingen hebben zich in het gebergte teruggetrokken, de Turksche troepen hebben de stad ontruimd en de stadhouder Abdullah Pacha schijnt den besten wil te hebben, de kustbewoners voor verdere beproevingen te vrijwaren. In eene proclamatie, die "Woensdag werd uitgevaardigd, wordt verkondigd, dat de rust in de lage streken is hersteld en ieder dus vrij naar zijne woning kan terugkeeren: plunderingen zouden in de toekomst met alle strengheid der wet worden tegengegaan. Te vens werd medegedeeld, dat de Porte het bijeenkomen van de nationale vergadering nu wilde toestaan,, en Donderdag jl. kon de Turksche regeering^in Konstantinopel den gezanten een telegram van Abdullah Pacha medodeelen, dat er volledige rust en orde op Creta heerscht. De mogendheden schijnen intusschon die optimistische opvatting van don toestand niet geheel te deelen, want uitParys wordt bericht, dat de Fransche aviso „Lièvre" bevel heeft ontvangen naar Creta te gaan, en by de reeds aanwezige Engelsche schepen heeft zich den 10Jen nog de kruiser „Blanche" gevoegd. De vraag is nu of er eone schikking moge lijk zal zijn, vooreerst met de nationale ver gadering en dan door bemiddeling van deze met de opstandelingen. Waarschijnlijk is dit niet, naar het oordeel van de „Köln. Ztg.", omdat de Porte wel niet verder zal gaan dan de bepalingen van het verdrag van Halepa, terwijl dit den Cretensers, blijkens een bericht uit Athene, niet meer voldoende is. Zjj eischon belangrijk meer concession, als waarborg voor 't verkrijgen van draaglijke toestanden. Dat het nu mogelijk zou zijn, de opstandelingen, di9 in de veilige schuilplaats hunner bergen reeds de aansluiting aan Griekenland hebben geproclameerd, tot het nederleggen van de wapenen te bewegen, is bezwaarlijk denkbaar; indien dus de mogendheden in dit gunstige oogenblik niet tot bemiddeling overgaan, dan is de tegenwoordige rust niet anders op te vatten dan als de stilte voor den storm. Zuia-Afrilitu Men herinnert zich de correspondentie tusschen de Transvaalsche regeering en sir Hercules Robinson gevoerd over het by een- trekken van Britsche troepen aan de west grens. Sir Hercules stelde voor, dat do Trans- vaalsche regeering officieren naar Mafeking zou zenden, om zich van de onjuistheid van de geruchten te overtuigen. Dit is geschied; twee godelegeerden zyo naar Ma feking gezonden en werdon in het kamp aldaar door Engelsche officieren rondgeleid. Volgens een telegram gaven de Transvalers hun verwondering te kennen over het gering aantal troepen, dat zy er zagen, en de afwezig heid van kanonnen. Uit de berichten uit Buluwajo mag men opmaken, dat kapitein Laing van plan is, een ware drijfjacht te houden op het overschot der Matabelenbenden, die zich verschanst heb ben in wat zy voor een sterke stelling houden een smalle vallei door loodrecht oprijzende granietrotsen ingesloten en aan beide uit einden versperd. Hy zal trachten „zooveel rebellen als maar mogelijk is in dat dal te drijven en dan een aanval doen op de stelling." Telegramraou. LONDEN, 15 Juni. De politierechter uit de Bowstreet heeft de zaak van Jameson, Wilonglhby, Conventry Gr^y en de beide gebroeders White naar het Hof van Assises verwezen. De andere beschuldigden zyn in vrijheid gesteld. Jameson en de anderen zijn op vrije voeten gesteld op voorwaarde van een borgtocht van 2000 pond sterling voor ieder. Bovendien moeten zy persoonlijk een waarborg stellen van 1000 pond sterling. In het Lagerhuis deelde de heer Curzon mede, dat er geen officiéele bevestiging was ontvangen van het bericht omtrent het landen van Engelsche troepen op Creta. WEENEN, 15 Juni. De Oostenrijk6che Kamer heeft het wetsontwerp over de suiker- belasting aangenomen bij eerste, tweede en derde lezing. De Kamer heeft heden haar laatste zifting gehouden. SINT-LOUIS, 15 Juni. De algemeene indruk over de aanstaande presidentsverkiezing in de Vereenigde Staten is, dat de republikeinen in hun verkiezings-programma zich beslist zullen verklaren ten gunsta van de handhaving van den gouden standaard. De afgevaardigden der Staten, die tot nog toe als twijfelachtig werden beschouwd, hellen allengs meer over naar deze politiek. ATJES-J. De correspondent te Batavia van de „N. R. C." seinde gisteren: „Men zegt, dat Toek03 Oemar te Lam Pisang is teruggekeerd. „Door de algemeene opinie worden do onbe dachtzame politiek, door generaal Vetter ge volgd door het ter-zijde stellen van luitenant kolonel Van Heutsz, en de ruwheid van kolo nel Stemfoort afgekeurd". Hierbij teekent de „N. R. C." het vol gende aan: „Het is 2eer goed mogelijk, dat Toekce Oemar weder in Lam Pisang is teruggekeerd, nadat onze troepen de IV Moekims verlaten hebben en nu de marine eene landing in Lepong voorbereidt. Hij heeft altijd gezworven op de westkust en in het westelijk gedeelte van Groot-Atjeh. Daar liggen zyne bezittingen en belangen, daar heefc bij connecti.s. In de XXVI en vooral in de XXII Moekims is hy een vreemdeling. Tusschen de bovenlanders uit het diepe gedeelte der Atjehriviervallei, die nu als wijkplaats voor hem openstaat, en de benedenlanders heeft zelden veel sympa thie bestaan. Daar zal Pamglima Poiim hem niet met open armon ontvangen en blyft hy dus liever weg. Over een maand zit Oemar wellicht weder in Melaboe. Hem te vangon zal niet mogelijk zyn en is van minder be lang, nu zyn party vernietigd heet. „Wat het veroordeelen van generaal Vetter aangaat, ook dat is begrypelyk genoeg. Gedu rende drie jaren hebben wy op Atjeh getracht te leven in goede verstandhouding met de hoofden en bevolking buiten de linie. Door het verraad van Oemar en het wegloopen van de meeste hoofden veranderde de toestand niet zonder schokken. Weinig of niets werd wellicht nog bepaald omtronfc de houding, die in het vervolg tegen hen zal worden aange nomen. Onzekerheid verving de schynbare rust van vroeger. Velen zullen daarin aan leiding vinden des generaals handelingen te veroordeelen, vergetende, dat zachte heelmees ters stinkende wonden maken. Van hetgeen hy deed, kunnen wy nu alleen zeggen, dat hy handelde met groote energie c-n voort varendheid, waardoor het verzet met één slag werd vernietigd en voorloopig ten minste em partijgangersoorlog werd voorkomen, die ons groote zorg had kunnen baron. „Het komt ons voor, dat Van Heutsz ge bruikt word, waar hy behoorde, aan het hoofd van zyn troep. Omdat deze begaafde hoofd officier, vroeger chef van den staf van generaal VanTeyn oen belangryke brochure schreef over de houding, die wy tegenover Atjeh moesten aannemen, is het nog niet noodig, dat gene raal Vetter zyn macht als regeerings com missaris in zyn handen legt. Als hy het noodig oordeelt, zal hy de adviezen van Van Heutsz vragen; tot zoo lang heeft die officier zich slechts met hem aangewezen werk te bemoeien. Hy is te goed militair, om dat zelf niet in de eerste plaats te begrypen. „Dat kolonel Stemfoort ruwheid wordt ver weten, komt ons niet vreemd voor. Daarvan heeft hy den naam uit vroegere jaren overge houden. Die ruwheid kan misschien weder herleefd zyn te midden van den harden stryd en nu een contrast vormen met de zachtere manieren, van pas en gebruikelyk tydens de voorafgegane rustige periode, waarin ons leger moest toezien, dat Oemar voor ons vocht Maar zy behoeft niet zoo sterk veroordeeld te worden, nu de kolonel nog alleen als mili taire commandant heeft te handelen en geen politiek gezag uitoefent. E-n Atjeher begrijpt trouwens fcardhandigheid eD desnoods ruwheid beter dan lankmoedigbti l en zachtheid. Zyn voornaamste hoofden vestigden hun invloed met behulp der beide eerstgenoemde eigen schappen." Uit achtereenvolgens bij het Depar tement van Koloniën ingekomen telegraphische berichten betreffende Atjeh blijkt, dat aan hunne wonden zijn overleden de korporaal J. H. Weekers en de fuselier C. Neve; dat gesneuveld is de fuselier F. Van Dongendat vermist is (vermoedelijk gesneuveld) de fuselier H. J. Claes- sens; dat gevaarlijk gewond is de fuselier D. Bokma en licht gewond de 2de luit. der inf. H. N. Boerrigter. Het „Hbl." ontving heden het vol gende Atjeh-telegram „Al onze troepen rukken op naar Mon Tassik (ten zuidoosten van onze stelling) over Lampermai en Kroeng Crloempang." TWEEDE KA.MEIC. Zitting van heden. Per telegraaf.) Voortgezette behandeling van de Kieswet. Kruis of streop? Dit was de vraag, die de Kamer heden by de hervatting van het kios- rtchtdebat had te beslissen door het amen- dement-Sandors op art. 76, om slechts één merkteeken voor de aanduidiog van den can- dilaat op het stembilj t aan te nemen en daarvoor het kruis te kiezen en dus de streep te laten vervallen. Nog het liefst had hy hst Bslgische stelsel, bestaande in het met een stempel zwart maken van een wit hokje vóór den naam van den candidaat. De beer Michiels van Verduynen stelde voor dat systeem in t9 voeren. De verrichting van den kiszer zou bestaan in het met potlood zwart maken van een wit stipj), geplaatst in een stemvak voor den naam van den candidaat zyn er keuze. Do Minister was bereid het Belgische stelsel in te voeren, doch alleen voor de verkiezing van slechts één persoon, dus niet wanneer er meer personen to kiezen zyn, zooals voor Prov. Stat.n en gemeenteraad. Hy nam het amendement over, waardoor het amend.-San- i er i verviel. Overeenkomstig het nader voorstel van de Regeer.ng werd nu bepaald, dat den dag na de stemming de uitslag door het hoofdstem- bureau wor.-it vastgest-'ld. Op art. 126 (districten) werd aangenomen met 51 tegen 23 stemmen een amendement- Lueassc, om de gemeente Arnemuiden van het kiesdistrict Goes over te brengen naar Middelburg. De districtensplitsing, ook voor de groote steden, werd goedgekeurd met 68 tegen 6 stemmen. Tegen de heeren Schepel, Yiruly, Rutgers, Royaards, A. Smit en Pytcersen. Bij de strafbepalingen werd de boete tegen patroons, die niet voldoen aan de verplichting tot het verstrekken van opgaven omtrent de looakiezers, vastgesteld op ten hoogste 3. Do heer Van Gennep heeft voorgesteld een gevangenisstraf ten hoogste van 3 maanden te bedreigen tegen hem, die een candidaten- lyst inlevert, wetende dat zo onderteekend is door niet kiezers, en tegen hem, die, wetende geen kiezer to zyn, zoodanige lyst onderteekent bij de candidaat9telling. De heer Heemskerk bestreed die strafbepaling. De Minister liet de beslissing aan do Kamer over, maar achtte de bepaling onnoodig. Na zeer uitvoerig debat voegde de heer Van Gennep er by gevangenisstraf of geld boete van hoogstens f 120, terwyl hy tevens eisc'nte, dat die onbevoegde handteekeningen het aantal zouden reöuceeren tot beneden 40. Het amendement-Van Gennep werd aange nomen met 61 tegen 28 stommen. In den loop der zitting van hedon is, by de regeling der verdere werkzaamheden, be sloten, dat na de Kieswet aan de orde zullen worden gesteld verschillende ontwerpen, als dat tot verbetering van de Overyselsche Vecht, omtrent den spoorweg Batavia—Anjer en de interpellatie-Cremer. Het voorstd om dc grensregeling van Leiden en omgeving alsdan ook te be handelen, vond verzet by den heer Donner, die uitstel voorstelde, wat bestreden werd door de hoeren Bool en Rutgers, die voor uitstal geen enkele reden zagen. Hat voorstel tot behandeling der grensregeling werd aan genomen met 62 tegen 25 stemmen. LEEUE», 16 Juni. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 24° C. 75.2° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 21.5° 0. 70.7 J F.; 'smiddag3 om 12 uren 24^ C. 75.2° F.; 'snamiddags 4 uren 25° C. 77° F. De loting voor de Schuttery zal te Zoeter- woude ten Raaahuize plaats hebben op Don derdag 25 Juni a. s., des voormiddags te halfelf. Te Benthuizen waren ter rykskeuriög van paarden ingeschreven 73 paarden. Van dit aantal werden er 17 als trekpaarden en 1 als battery-paard geschikt bevonden. De opbrengst van de jaariyksche collecte voor den gewapenden dienst heeft aldaar, na affrek der onverraydeiykste kosten, opge bracht eene som van f 4.75. De verpachting van het gemeente-visch- water heeft er dit j iar f 20 opgebracht. De Raad der gemeente Hillegom besloot op voorstel van de beide wethouders do trak tementen van burgemeester, secretaris en ontvanger te herzien en behoudens hoogere goedkeuring vast te stellen op 1000, ƒ750 en f 300, alzoo respectievelyk te verhoogen met f 250, f 100 en f 25. De heer Michiels van Verduynen ver toonde heden in de Kamerzitting by de ver dediging van zyn later overgenomen amen dement tot invoering van de Belgische wyze van stemmen aan zyne medeleden en later aan de pers de stembiljetten daar to lande in gebruik met de zwarte stemvakken, waarin de witte stipjes moeten worden zwart gemaakt en het kiezerspotlood, aangenomen door de Belgische Regeering, waarmede die verrichting moet geschieden. Het potlood is met een ketting bevestigd aan don lessenaar. Donderdag, 18 dezer, zal het 40 j3ren geleden zyn, dat de burgemeester van Am sterdam, mr. Vening Meinesz, aan de Leidsche hoogeschool tot doctor in de rechten werd bevorderd. Het huiselyk drama te St.- Jacoti-Parochie, waarvan melding werd gemaakt, bl jkt minder ernstig te zyn geweest dan men aanvankelijk meende; van doodslag is geen sprake. Uit een door de marechaussee ingesteld onderzoek is wel gebleken, dat de aanstaande bruidegom met zyn broeder ernstig was hand gemeen geweest, doch teveDS, dat de wonde, eerstgenoemden toegebracht, van minder be- denkeiyken aard is. In een open rytuig, waarvoor een vier span liep, deden gisteravond HH. MM. do Koninginnen met gevolg een rytoer door de gemeente Eemnes. Het saldo van 's ryks schatkist bedroeg op 13 dezer: by de Nederlandsche Bank f 1,512,8S5,305, en by de betaalmeesters 1,688,772.23, te zamen 3,201,657.53s. H. M. de Koningin-Regentes zal morgen- namiddag het diaconessenhuis en het Andreas- gasthuis te Utrecht bezoeken. Het hoofd van de Nederlandsche Missie by de kroningsplechtigheid te Moskou, baron Du Tour van Bellinchave, begaf zich heden middag van Den Haag naar Soestdyk om zyne opwachting t9 maken aan H. M. de Koningin- Regentos na den terugkeer van het gezant schap in de residentie. Met het afnemen van het grootambte naars examen voor den Indischen dienst (tweede gedeelte) is gisteren te 's Graven- hage een aanvang gemaakt. By het departement van koloniën hadden zich daartoe 43 candidaten aangemeld. 3 hun ner hebben zich echter vóór den aanvang teruggetrokken, zoodat vandaag door 40 can didaten aan het examen werd deelgenomen. Het duurt tot 29 dezer; den 30sten wordt de uitslag bekend. Den lsten Juli d. a. v. vangt het grootambtenaars-examen (eerste gedeelte) aan, waarvoor zich 92 personen heb ben aangegeven. Dit duurt tot 23 Juli; den 24sten Juli wor den de resultaten daarvan bekend gemaakt. De heer Chr. P. W. Kriens, te Haarlem, vierde gisteren, onder tal van bljken van be langstelling, het vyf-en twintigjarig jubileum van zyn loopbaan als toonkunstonaar. Ontel bare kaartjes ontving hy en vele geschenken, als bloemstukken, een fraaien armstoel van zyne leerlingen van den cursus daar ter stede, enz. Ook van leerlingen in andere plaatsen kwamen geschenken. Daar de jubilaris voor het concert, dat hedenavond ter gelegenheid van zyn feest wordt gegeven, moest repe- teeren, kon hy slechts weinig bezoek ont vangen. De heer P. H. v. d. Meulen, technoloog, assistent in de scheikunde aan de Polytech nische School to Delft, is te Bazel cum laude gepromoveerd tot doctor in de philosophie op het proefschrift: „Zur Kenntniss einiger Derivate der Camphersaure und derHemipin s&ure". Uit Delft wordt gemeld, dat dr. S. Hooge- werff, hoogleeraar aan de Polytochnischo School aldaar, in aanmerking komt voor een benoeming aan de Amsterdamsche Universiteit. Het stoomschip „Bellerophon," van Am sterdam en Liverpool naar Java, arriveerde 14 Juni te Singapore; de „General," van Oost-Afrika naar Hamburg, arriveerde 14 Juni te Marseille; de „Reichstag," van Hamburg en Amsterdam naar Oost Afrika, arriveerde 15 Juni te Aden. do n zorgen. Onraiddellyk werd het Ijk naar de algemeene begraafplaats vervoerd. Het lyk van B, die in don nacht van Zaterdag op Zondag in het Merwedekanaal te Utrecht is verdronken, is heden in den vroe gen morgen, ia de nabyheid der plaats, waar hy verdronken is, opgehaald. Den heer D. Lautenbach Ezn. te Utrecht is do levering opgedragen van machi naal timmerwerk tea behoeve van den bouw eener kerk voor de gereformeerde gemeente te Pretoria. Gisteren werden nabyLoener- sloot twee koeien door den trein overreden. Het eene dier was dood en het andere kwam met een paar schrammen vry. De dieren be hoorden in eigendom aan den veehouder S. v. d. Bosch. Het verzenden van kersen uit de Neder-Betuwe naar Engeland begint heden. De prys, aio verwacht wordt, is 16 ct. per 'A Kg. Volgens mededeeling van don landraad te Kleef is naby de Groasbeeksche grenzen op onderscheidene hoeven en in wei den in Pruisen mond- en klauwzeer uitge broken. Een tiental dagen geleden ver dween uit de woning van een koffiehuishou der te Douay zyn 15-jarige zoon Arthur. Het Ijk van den knaap werd Donderdag jl. in een moeras teruggevonden. Het hoofJ was zeer opgezwollen en de tong hing uit den mond. Zeventien jiar geleden ging van denzelfden koffiehuishouder, Loroy, een achtjarig doch tertje in de nabyheid der woning tea boal- schap doen. Het meisje keerde Liet lerug. Het lijkje werd vele dagen later uit de rivier opgehaald, met een prop inl den mond en vele sporen van een geweldadige behande ling. De moordenaar van het meisje is nooit ontdekt. Gisternacht is te Nymegen het instrumentenmagazyn van Römer in de Hout straat- geheel uitgebrand. ACADEMIE-NIEUWS. Leiden: Geslaagd is voor het examen voor den Indischen dienst, mr. G. J. Nolst Trénitó; voor het eerste natuurkundig examen, de heer W. Hoeffelmanvoor het canaidaats- examen in de scheikunde de heei C. G. A. Van Dorp. Utrecht: Bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde (met lof) de heer A. A. Nyland, observator aan de Sterrenwacht te Utrecht, geboren te Utrecht, na verdediging van een proefschrift, getiteld: „Over een byzondore soort van geheele function." Groningen: De faculteit van letteren en wijsbegeerte aan de ryks universiteit te Groningen wenscht den schryver d^r verhan deling over „de taal des Statenbybeli en de bybehoorende kantteekeningen", die tot motto koos: „De lippen der wetenschap zyn een kostelick kleynoot. Spr. 20 15," eene eer volle vermelding toe te kennen. Om die reden wordt de schryver van genoemde verhande ling uitgenoodigd zich bekend te maken - n verlof te geven tot het openen van zj'n naam briefje. Officieel© Hennlftgevingon. Burgemeester en Wethouders d?r gemeente Leidon brengen ter algemeene kennii dat do pas age over do draaibrug in den Morse hein gel nabij de Pe stbuislaan, wegens bersto'liug, vai 17 Juni tot 28 Juni a. e. gobeel zal gestremd zjjn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Loidcn, F. WAS, Burgemeester. 16 Tnni 1»°R K. EIST. Secretaris. 16 Juni 1896. Staatsleonlngen. pCt. .2* Vor. koers. Gistermiddag heeft zekere M., kramer te Tilburg, door verdrinking con einoe aan z(jn leven gemaakt. Vier personen, die zich in do nabyheid bevonden, zagen, dal M. sprong in de „Buunder", oen water in do naburige gemeeuto Ensct.ot. Wol snelden zy toe om hom to reddon, doch dit is hun niet gelukt. G i s t er n a m i d d ag is despinnery van de Gebroodors Driosson, te Aalten, afge brand, waardoor 150 menschon werkeloos zyn geworden. Do man en 5 kinderen ooner in den nacht van Zaterdag op Zondag jl. in het Slop van Willem Klein to 's-Gravenbage overleden vrouw, moesten gisteren ineendir poUtiebureelen den nacht door'orengor, daar, wegens de felle hitte, het verblyf in het sterfhuis voor de gezondheid hoogst schadeiyk werd. Ook de buren kwamen by do politie aan dringen om voor een spoedige begrafenis te Kod., Cert. Sat W. Schuld dito dito dito 8 dito dito dito8 Hongarije, Goud). 1881&3 4 1 talii?, Inschrijving 1862/81 6 Üostonr., Obl. Pap. MdNov. 6 dito Zilv. Juli .6 Polon, OIL Schalk. 1814 4 Portugal, O hl. 18*31884 met ticket 100 .8 id. Tabakdeoning. 4)4 llusland, Binnenl. 1804. 4 'litolSüObjj Rothschild Rb. 62-5 4 dito Ilope Co. 1383 00 Rh. 626 4 Obl. Lccuing 1867,69 J' 20 .4 in Goud Leen. 1S81 5 Spanje, Pcrp. Schuld BuitcnL 4 Turkije, Douano Obl. 1SS6. 5 dito Gccouv. Leening SorioO ligyptc, Obl. Ltcning 1S76 4 Mexico, Biuiicn land sell6 Brazilië, Obl. 1SS94 Ind. en Fin. Ondernemingen. Kolonialo Bank Aund. R.-I. Ilandbk. Aand. Sed. llandolm. Aand. Spoorweglcenmgen. Uoll. IJzoron-Spw.-M'ij. Aand. Obl. dito3)4 M. t. Bxpl. v. St. Spvr. Aand. Kcd. Cuuir.-Spaonv. Obl. f 250 3 Italië, Z.-ltal. Spw. Obl. A-H 3 I'oteu, War;. Weenon Aand.. r dito Prior. Oblig.4 ItnsL Balt. Sjw. Annd.. .3 l ast. Spw.-llij. Aund. I wang. lknnln. Obl. ZO. 625 4)4 Wcichscl ZK. Aand •V!-''iküwksis Old. Rb. 125 4 Aml-rik-, Ai. Ii7»oii Trust .4 dito Obl. -e Hyp. lett. A3 Central I'.-uihc A«ml. Chic Lil Hyp. ObL 5 Dob ver Rio Gruiutc C. v. A. LouisY. Niisbv. Curt. v. Aaud. Miss. Knus. Tcv.ia 0. v. A. Union Pnc. C. v. A. Canadian Pacific C. v. A. Oregon. Short Line oblig. 5 Prcmieieeiingen. Xederl., Stad Auisleid. f 10} 8 Madrid 1868 Turku Leaning 1870 Prolongatie 4j4 Aand. Pakketvaart 147. Aand. Arkansas Constr. Trust Cert. 850. Petroleumbronnen NecL-Inuiö 545. ltoJK 100)4 103 82^4 SWja 84J4 93 25% 91% 63)4 101% 104 01)4 91)4 1031>jfl 41 73% 69% 74 130% 113% 101 97 92% 63% 161% 98% 62 84% 100% 76% 97% 78% 2»% 10% 107 13% 49% 12 8% 61% 26% 111% 37 27% Ko«r3 hodou 91% 100% 103 103 85% 84% 93% 20% 91% 63% 99 9 3ÜÜ 101*8 103% 43% 73 136% 113% 101 97% 63% 161 99% 62% 82% 75% 78% 25 16% 13% 50% 12*j| 8% 28% 103%

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3