voortging, ontstond er veel rumoer, zoodat de heor Harte om stilte verzocht. He voorzitter vroeg den heer Harte, de handhaving der orde aan hem over te laten, en tegelijk vermaande hy de vergadering, kalm den spreker te volgen. De heer Haite besloot nu zyne rede, waarop de heer Bahlmann de amendementen overnam. Nadat de amendementen verworpen waren, waarbij de stemming kalm verliep, heerschte aan de zijde der katholieken eenige beweging. Velen gaven blijkbaar den heer Harte gelijk, anderen den heer Bahlmann: dit was merkbaar aan handbewegingen en gebaren en aan het vrij opgewonden gepraat, zóó, dat de voorzit ter eenige malen naar die zijde stilte verzoe ken moest." Het „Centrum" ziet in de stemming over het amendement Bahlmann een rijzing der kansen van de kieswet. Het wordt steeds duidelijker, meent het blad, dat er in de Kamer een meerderheid zich vormt en naar 't schijnt, zelfs een vrij krachtige meerderheid welke de afdoening van het kiesrechtvraagstuk verlangt. Kamerleden, die onder andere omstandig heden nagenoeg zeker hun stem aan het amendement zouden hobben gegeven, stemden daarom thans tegen; terwijl van den anderen kant het vermoeden niet ongegrond is, dat ook onder de voorstemmers er meerderen zijn, die met hun votum enkel het principe der verplichte opkomst hebben willen huldigen, maar nu dit werd vorworpen nog volstrokt niet tegenstanders k outrance zijn geworden. Men denke slechts aan den heer HafTaians. Achteraf beschouwd en gelet op do stemmen- syfers, ware het wellicht beter geweest, wan neer de heer Bahlmann thans geen stemming over deze zaak had uitgelokt. "Waarschijnlijk had men baar dan later met meer kans op succes aan de orde kunnen stellen. Maar wat hiervan zjj, de voorstanders van den stem- of opkomstplicht behoeven daarom den moed nog niet te laten zinken. Bij afzonderlijke wet kan deze „nieuwig- heid" zeer goed worden ingevoerd en nog wat meer ervaring omtrent bare werking elders, zal aan een eventueele regeling geen afbreuk doen. Terecht is opgemerkt, dat het vraagstuk thans misschien nog niet rijp genoeg was voor afdoening. Maar des te minder gemoti veerd zou het daarom zy'D, indien men, naar aanleiding van de nu gevallen beslissing, tegen de wet in haar geheel ging stemmen. Gemengd Nieuws. Voor het kantongerecht alhier werd gisternamiddag te twee uren een niet onbelangrijke zaak behandeld. Gedagvaard en verschenen was de heer J. D. F. J. W., wonende te Zosterwoude, in zijn qualiteit van mede-eigenaar en beheeraer van 13 bewoonde perceelen in de Zwarte Hands- of zooals haar eigenlijke naam is Minnebroederspoort aan de Middelste- gracht alhier. Tegen hem nu was een aan klacht ingediend, wijl in die poort op den löden Februari j.l., alzoo in strijd met de plaatselijke verordening der gemeente Leiden, geen goed drinkbaar water aanwezig was, welko toestand nog niet was verbeterd op 7 April d. a. v., nadat beklaagde daartoe van gemeentewege op 21 Maart alsnog aanschrij ving had ontvangen. Als getuigen in deze zaak waren opge roepen en verschenen de professoren dr. H. W. Bakhuis Roozeboom, van Amsterdam, des tijds assistent aan het Chemisch Laboratorium alhier, en dr. H. P. Wijsman Jr., directeur van het Pbarmaceutisch Laboratorium alhier, benevens de inspecteur van politie W. Balfoort, destijds controleur van politie, de gemeento- bode W. Brakelj de brigadier van politie, tevens onbezoldigd rijksveldwachter, W. Har- kink en de stadswerker C. Baart. Allereerst werd gedaagde gehoord, die be weerde, dat bovenvermelde aanschrijving van B. en Ws. aan J. D. F. W. was gericht, alzoo aan wijlen zyn vader en niet aan go- daagde, die zich schrijft J. D. F. J. W., en die voorts de hem door den kantonrechter gedane vragen meerendeels schouderophalend met oen „ik weet het niet" beantwoordde, zoodat Z.Ed.Achtb. met gedaagde weinig op schoot. Yan de getuigen werd in de eerste plaats gehoord de stadswerker C. Baart, die ver klaarde 3 malen, in Februari, in Maart en in April, in vereeniging met den controleur van politie Balfoort 2 floss;hen, de eene met water uit do put achter perceel 5 en de ander met water uit de put in de poort zelf te hebben gevuld, de beide eerste malen dit water, na behoorlijke verzegeling der flessehen, ter onder zoeking te hebben gebracht naar het Chemisch en de dordo maal naar het Pharmaceutisch Laboratorium. Deze verklaringen kwamen in hoofdzaak overeen met die van den tweeden getuige, den inspecteur Balfoort, die verklaarde, dat andere gelegenheden tor verkrijging van water in do poort niet werden gevonden. Vervolgens werden gehoord, eerst dr. H. W. Bakhuis Rooseboom, daarna dr. H. P. Wijsman Jr., die als resultaat hunner onderzoekingen rapporteerden, dat het water in die flessehen onzuiver en voor drinkwater ten eenonmale ongeschikt is. Eerstgenoemde deskundige grondde zijn verklaring hoofdzakelijk op het te sterko gehalte aan keukenzout, laatstge noemde op dat aan ammonia. Nadat nog de gomoentebodo W. Brakel was gehoord, dio met de persoonlijke overhandi ging van gemelde aanschrijving was belast geweest, kwam aan het woord de ambtenaar van het Openbaar Ministerie, die het argument van ged., als zou niet hij, maar zijn overleden vader aanschrijving hebben ontvangen, als niet geldende beschouwde, daar de bedoeling duidelijk en hot verschil in voorletters in deze van geen beteekeois is. Het ten laste gelegde wettig en overtui gend bewezen achtende, meende het Op. Min. een voorbeeldige straf te moeten eischen, opdat men zou begrijpen, dat het ernst met deze zaak wordt. Waar B. en Ws. in deze met zooveel geduld en zachtheid waren te werk gegaaD, meende het Op. Min., dat het spreekwoord hier in toepassing moest worden gebracht: „Wie niet hoeren wil, moet voelen." Do eisch luidde 13 boeten, elk van f 10 of 5 dagen principale hechtenis. Tegen dezen eisch had ged. niet veel in het openbaar in to brengen. Alleen beriep hij zich op een belofte, die naar zijn zeggen hem door wijlen burgemeester De Laat de Kanter zou gedaan zijn, dat nl. van stads wege duinwater zou wordon verstrekt. Op de vraag van den kantonrechter of hij deze belofte by B. en Ws. had gereleveerd, luidde het antwoord ontkennend. Hij eindigde met te verklaren, dat hij zich tot H. M. onze geëerbiedigde Koniogin zou wenden. Nadat de uitspraak van den kantonrechter was bepaald op gisteren ovor 14 dagen, werd de zitting te ruim 4 uren gesloten. Bij den winkelier K., inde Don- kersteeg alhier, vervoegde zich gisternamiddag een persoon, die om sajet vroeg. Even nadat de man in don winkel was, had hy uit een pak sajet, ongevraagd, een knot gehaald en in zijn zak gestoken, hetgeen door do win keljuffrouw werd opgemerkt, die er den man opmerkzaam opmaakte. Hij zeide echter dat die knot sajet van hem was, waarop de heer K. in den winkel kwam, die den man vast hield en de politie liet halen, die weldra kwam. De man werd naar het commissariaat over gebracht, waar bleek dat by reeds meerdere knotten in de zakken zijner jas had ver borgen, welke alle door den heer K. als diens eigendom werden herkend. Op de Oude Heerengracht alhier werd gisteravond de assistentie der politie ingeroepen, omdat een aldaar liggende schipper, die beschonken was, het verschillenden per sonen lastig maakte. Eenige agenten van politie waren spoedig ter plaatse aanwezig, doch toen zij don beschonkene wilden arres teeren, ondervonden zij zooveel verzet van eenige aanhangers van hunnen arrestant, dat zij verplicht waren van hunne sabels gebruik te maken, wilden zy dien arrestant behouden. Hierdoor werden do belhamels op eenigen afstand gehouden, doch thans werd naar de agenten met steenen geworpen, zoodat zij niet dan na veel moeite met den arrestant op het commissariaat aanlandden. Bij deze verrichtingen is een der agenten met een mes in het been zóó ernstig ver wond, dat by buiten dienst is gesteld moeten worden, terwijl een ander door den hond van den arrestant in het been is gebeten, zoodat beiden thans geneeskundig behandeld worden. Proces-verbaal wordt opgemaakt. Aan het spoorstation alhier werd hedenochtend opgenomen een door ver- T moeidhoid neergevallen postduif, gemerkt Het dier wordt aan het station bewaard voor eventueele navraag. Zaterdag-namiddag geraakte te Zegwaard het zesjarig dochtertje van H. A. In 't Veen aldaar, in de Zegwaardscheweg- watering, hetwelk werd opgemerkt door do moeder, die zich gekleed te water begaf om haar kind te roddon. Het gevolg was, dat de inmiddels te hulp gekomen buren handen vol werk hadden om moeder en kind behouden op het droge te brengen. Zaterdag werd een doovo vrouw, op don hoek Koningstraat-Tullinghstraat te 's Gravenhage, ondanks het rommen van den koetsier, door een tram overreden. Zy is weinig oogenblikken later in het gemeente ziekenhuis aan de bekomen wonden overleden. Z o n d a g-n acht werd op het Spui te 's-Gravenhage iemand aangevallen door een huzaar. Met do sabel werd bem een diepe wondo aan het voorhoofd toegebracht. B\j zyne arrestatie verklaarde de cavalerist, dat by zich in den persoon, op wien hy wraak wilde nemen, vergist had. Da gewonde werd door dr. Filet aan het bureel aan de Groentenmarkt verbonden. Den 11de n, 12de n, 13den en 14den Augustus a. s. zal te Loosduinon een schietwedstrijd worden gehouden vanwege don Bond der Rustende Schutterijen in Zuid- Holland en het lsto bataljon rustende Schut terij te Loosduinen. Voor dezen kampstrijd is door hot Ryk een belangrijke subsidie voor den aankoop van prijzen toegezegd. Bootwerkers to Rotterdam. - Dat het bestuur van den „N. N. B.-B." te Rot terdam er niet bij stilzit, bewijzen de laatste dagen weder. Zaterdag-avond leidde het een vergadering der schippersvereeniging, waarin de belangen der schippers besproken werden, en Zondag eon vergadering van de granenopbouders- on kolendragers vereeniging. In deze laatste werd besloten, een bezoldigd bestuurslid aan to stellen, die overal tegenwoordig moot z\jn om, waar de belangen zijner medeleden te kort worden gedaan, op to treden. Als zoo danig werd benoemd L. Ooykaas. Nog werd besloten de 8 a 9 commissarissen met 5 te vermeerderen. Ook zal eerstdaags een ontwerp-regloment van ordo in behandeling komen. Eveneens werd nog eon vergadering ge houden der Rotterdamsche sleepers-vereeni- ging, waarin een reglement werd vastgesteld en tevens een loonlijst. Verder werd besloten een wijkvergadering te houden, waarin besproken zal worden de oprichting van een fonds tegen ziekte en ongelukken. Zaterdag-avond en -nacht zijn wederom, naar do „N. Rott. Ct." meldt, huiswaarts koerende bootwerkers in de Boompjes en op don Varkenoordschenweg mishandeld ge worden, omdat zij tjjdens de staking gewerkt hebben. De Hooge Raad h e e f t g i s t e r e n verworpen het beroep van den koopman uit Schoonhoven tegen diens veroordeeling tot 14 dagen gevangenisstraf wegens poging tot omkooping b\j eene verkiezing. Eveneens verwierp dit college het beroep van den kastelein te Amsterdam, die door het gerechtshof aldaar tot 45 dagen gevange nisstraf was veroordeeld wegens verzet tegen een veldwachter, die, op Koninginnedag, het koffiehuis van den Wereldbazaar op de tentoon stelling aldaar wilde ontruimen toon het slui tingsuur was aangebroken. Betreffende de vro«ger medegedeelde vorde- riüg in booger beroep tegen den Staat en de Maatschappij tot Exploitatie van Staats spoorwegen, van een schippersknecht by de voormalige Rijnspoorwegmaatschappij die, by overgang van laatstgenoemde Maatschappij aan den Staat wel in dienst werd gehouden, doch een anderen werkkring kreeg, ondanks zfln protest, terwijl by later ontslagen werd toon hy een ziekte kreeg, die hy aan den hem vreemden arbeid toeschreef, concludeerde gisteren de procureur-generaal bij het gerechts hof te 's-Gravenhage, mr. Byleveld, tot be vestiging van het vonnis in eersten aar;leg, waarby den schippersknecht diens eisch was ontzegd. ZEA. betoogdo o. a., dat uit art. 6 der tusschen de Expl.-My. en de voormalige Ryn- spoorwegmaatschappy getroffen overeenkomst niet valt af te leiden de verplichting van eerstgenoemde Maatschappij, om beambten, die in haren dienst overgaan, te handhaven in dezelfde functie, waarin zy op het tydstip der overname werkzaam waren. De uitspraak is bepaald op 29 Juni a. s. Zondagmiddag, terwijl de bewo ners ter kerke waren, ontstond een hevige brand in de hoeve van den landbovwer Bte Goorle. Huis, inboedel, acht stuks vee en een paard werden een prooi der vlammen. Drie koeien konden nog gered worden. Alleen het huis was tegen brandschade verzekerd. Door eon onbekende oorzaak brak Maandagmorgen een hevige brand uit in de boerenbehuizing V2n den landbouwer M. Bentum, aan het Westerdiep te Wildervank. In het achterhuis ontstaan, breidde de brand zich snel over de schuur uit, zoodat deze ge heel uitbrandde en slechts de muren gedeelte lijk zyn blijven staan. Yan het voorgedeelte is iets bohoudon geblöven, ook van den inboedel is nog oen klein gedeelte gered. Drie varkens en twee kalveren zijn echter ver brand. Huis en inboedel waren verzekerd. Het huis voor f 5500 en het losse goed voor f 5000, beido by do Tielscho Verzokoring- Maatschappy. To Maastricht is Zondagavond zekere Fortier, werkman, oud 24 jaren, te water geraakt en levenloos daaruit opgehaald. De 17-jarige T. IJ., looper by de firma Yan Genl Loos te Amersfoort, is by het baden in de nabyheid van de Ylashut in de Eem verdronken. Eon winkelknecht te Broda, dio da onvoorzichtigheid beging een vat spiritus by hot licht eener kaars af te tappen, werd daarvan het slachtoffer. Op een gegeven oogen- blik viel een druppel van het vocht in do vlam en onmiddellijk stond do kleeding van den knecht in lichterlaaie. De bekomen brand wonden zyn zoo ernstig, dat men voor zijn leven vreest. Men meldt uit Maastricht: Yan de 80 deelnemers aan de hoftornojispelen te Utrecht hobben 78 hunne medewerking aan dio spelen hier ter stode toagezegd. Voor een 100-tal anonieme deolnomers wordt door het bestuur van den „Cercle Equ?stre" gezorgd, evenals voor 38 paarden, terwyl de studenten 20 paarden uit Utrecht medebrengen. De loden van hot studentencorps zullen by voorkeur by leden van den „Cerclo Equestre" gehuisvest worden, om do hotels voor vreem delingen vry to laten. Do deelnemers aan de tornooispelen zullen plechtig op hot stadhuis worden ontvangen, terwyl van gemeentewege alles zal gedaan worden om den luister der feesten te verhoo- gen. Alleenlijk heeft het gemeentebestuur gemeend het stadhuis niet tot het geven van oen bal te mogen beschikbaar stellen en zal dit nu in de redoutezalen plaats hebben, waartoo het geheel© comeaiegebouw wordt afgehuurd. Te Antwerpen ontdekte iemand, dat hy een nachtegaal in zyn tuin had. Hy ving het dier, gaf het ondor den linkervleugel een merk en zond het met eenige postduiven, die hy had, naar Compiègne. Hier werden ze 's morgens om 7 uur 35 min. opgelaten. Om 8 uur 39 min. was do nachtegaal weer in zyn nest terug, terwyl de postduiven eerst om 11 uur 30 min. kwamen aanvliegen. De nachtegaal had den afstand van 235 KM. alzoo in 1 uur en 4 min. afgelegd. Eeno te Aquila, in Italië, vor- schijnende courant hooft onlangs de galanterie jegens hare lezeressen zoo ver gedreven, dat zy eeno prysvraag uitschreef over hot volgende onderwerp: „"Wolke is do schoonstesignorina (meisje), die de lezer kent?" Yan de 15 schoonen, die de meeste stemmen op zich vereenigden, werd er eene door het lot gekozen, die een prys kreeg en welker portret in het blad werd opgenomen. Nu heeft de galante redactie weer een andoro prysvraag uitge schreven, die evenwel nogal gevaarlyk ïykt. Zy luidt: „Welke is de schoonste signora, die de lezer kent?" Het gevaar zal men inzien, als men weet, dat signora „getrouwde vrouw" boteekent. Te verwonderen zal het niet zyn, als men binnenkort van bloedige drama's te Aquila hoort. De stad Bremen heeft dezer dagen een buitenkansje gebad. By de verdeeling dor Franscho oorlogsschatting van 5 milliard is destyds een gedokte onverdeeli overgebleven, dat dezer dagen is uitbetaald. Het aandeel voor Bremen bedroegnegen pfennige of de somma van nog geen 6 cents. In de strafgevangenis te Potza- revatz, in Servië, is eene vrouw overleden, dio in 1891 tot levenslange tuchthuisstraf was veroordeeld wegens verschillende struik- rooveryen. Zy en haar man waren vele jaren de schrik der landbewoners, totdat do gen darmen hen oindelyk wisten to arresteeren. De man werd ter dood gebracht, en do vrouw, zooals gezegd, naar het tuchthuis verwezen; waar zy thans door den dood verlost is uit hare gevangenschap. Het flibustiersvaartuig „Ber muda," welks kapitein gearresteerd is wegens schending der neutraliteitswetten, is met een loods als gezagvoerder naar Cuba vertrokken, met 100 man aan boord, eon voorraad ammu nitie en 350 kilo dynamiet. Volgens een telegram, hetwelk do verte genwoordiger te Parys van do revolutionnaire regeering op Cuba uit Nieuw-York hoeft ont vangen, worden do Spaansche troepen getei sterd door de gele koorts en de zwarte pokken. Do cholera breidt zich voort durend in Egypte uit en is nu reeds doorge drongen tot Assoean, waarheen de ziekte door do booten is overgebracht. In Mei was het gemiddelde dageljjksehe sterftecyfer 41, maar over de maand Juni is het tot dusver reeds 93. Deze cyfers zyn echter eer te klein dan te groot, daar het gezondheidsdepartement niet over de middelen beschikt om een nauwkeurige statistiek samen te stellen. Het bulletin van Zaterdag gaf 89 sterfge vallen aan over 52 plaatsen. Dn de Sfed. Wcrklnr. zyn opgenomen: DATUM DAGEN. Volw. pera. Klnfle- ron. Totaal 7 Juni. Zondag 45 10 55 8 Maandag. 74 10 84 9 DinBdag 70 11 81 10 Woensdag. 79 16 94 11 Donderdag 78 15 93 12 Vrgdag 73 11 84 13 Zaterdag. 73 11 84 Marktberichten. Badegrave, 16 Juni. Aangevoerd 311 wagens Kaae, eamon 18,413 atuka, wogende 82,393 KG. Prgs late soort Goudache f 23.a f 25.50, zvraardore f 2de aoort f 17.— a ƒ19.50; Derbykaas, prrja late Boort f 25.a f2de aoovl f 19.50 a 21.50; Edammer Kaas, prq® late aoort f 25.a f 2de aoort ƒ20.50 a 22.wagen Leidacho Kaaa: het schippond. Handel matig. Voe. Aangovoerd 6 paarden, hitten, 206 lam meren en bigt®D- Botterdam, 15 Juni. Er was heden een meer dan voldoende aanroer van Tarwe, maar overigens werd er weinig aangeboden. INLANDSCBE GRANEN. "Witte Tarwo. In het begin W6rden hoogoro prijzen gevraagd, maar niet ingewilligd. Al spoedig werd toen het meerendeel tot vorige prijzen afgegeven en opgeruimd. Wat hooger gelimiteerd bleef vond geen nemers. Enkelo van de puikste partijtjes worden boven de noteering betaald. Carmila nog even ecbaare. Vlaam. on Zeoaw., de beste ƒ6.70 tot ƒ7.— dito dito middelb. 6.10 „6.50 Flakk. en Overm., de beate 6.50 6.80 dito dito middelb. 6.0 6.30 Mindere en geringeöoorton 5.60 5.80 Canada5.50 5.90 Voorts werd verkocht per 100 Kilo. Goe Jo qualiteit Witto 8-12'^ tot f 8.25 De betero soorten zijn op 8.50 tot 9 te notecren. Roode Tarwe uit de Poldera van ƒ180 tot ƒ198. Rogge werd tot de bestaande prijzen maar ge deeltelijk aan benoodigden verkocht. Zeeuwacho en VI., naarqual., ƒ8.90, f 4.20 tot 4.35 Overm. en N.-Brab., „3.70, „3.80 .4.10 Geringere soorten 8.40 3.60 Gerat is onveranderd te notoere^, maar de aan voer blijft kleia. Vlaam. en Zeouwscho Winter- van 3.60 tot 3.80 Overmaaecho en Flakk. 3.40 3.70 Afw. en mindere eoorten VI., Zeeuw, on Flakk. Zomer- 8.50 3.80 Mindere qualiteit Chevalier3.75 5. Geone vorkoopon per gewicht. Haver schaars en 10 cents booger. Blanke en wichtige qualiteit. van ƒ3.30 tot 3.50 Zeeuwsohe en andore inl. Voers.2.90 3.20 Lichtero dito dito 2.60 2.80 Geringere eoorten Voorts word gedaan per 100 Kilo. Voeraoorten naar qualiteit ƒ6.10 tot ƒ6.60 Spelt niet aangevoerd. Paardonbooneu weinig gevraagd. Vlaamacbo en Zeeuwacbe 4-60 tot 4.85 Overmaaeche4-60 4.75 Geringere eoorten4-20 4.35 Daivenboonen 5.70 tot ƒ6. Schapenbooneu niet aangeboden. Bruineboonen 25 cents lager, maar de mindero qualiteit bleef meestal over. Walcherechevan ƒ10.76 tot 11. De beete Vlaam. on Zeeuw. 10.25 10.75 Ordinaire dito dito 9.9.75 Mindere7.50 8.60 Wittebooon zonder handel. Blauwe Erwten gingen tot vorigo prijzen 4.60 tot ƒ5.10 weder Tan do hand. Schokkers niet verhandeld. Koolzaad schaars, maar ook niet gevraagd. Hennepzaad ƒ5.75 tot 6.75. Kanariezaad zondor verandering. Het besto ƒ6.50 tot ƒ7.—, middel-qualiteit ƒ5.25 tot f 6.en geringore troorton ƒ4.tot ƒ6.—. BUITENLANDSOHE GRANEN. Tarwe is hier wodor zoor schaars en bonoodigden moeeten hoogore prijzen betalen, vooral voor do eoorten, dio niet met Rogge vermengd zijn. Voor Odoaea werd ƒ160 tot ƒ168 volgota qunlr-eit inge willigd. Van Roggo ia de voorraad nogal verminderd; er zijn ondersebtideno partijen van cerate qualiteit opge ruimd. Do stemming is nu niet mcor zoo flauw. Helenaƒ106 dito uit zeebootƒ108 oontant. Beesarabieche ƒ100 tot 108 dito stoomende 101 102 Nicolajof„99 102 Moldau 100 101 Don&n95 97 Bulgaarscbe93 100 Taganrog etoomende. 97 98 Gerst was wat lager te koopc-D. Ode.'aa 94 tot 99 dito uit zeeboot 91 98 dito stoomende. 91 94 Taganrog 92 94 Haver algemeen iets hooger; voorraad kleiD. Boekweit hooger verkooht, State. ƒ135 tot 140 Canada130 133 Boekwoitgrntten sohaars. Grove Potersburgerƒ212 Voererwten in flauwere stemming. Maïs met goeden handtl tot iets lagere prijzen. Bonte Amerikaanscbo84 tot 86 dito uit zeèboot 80 dito van mind. qual. 75 81 dito Juoi aflading 80 81 Rondo soorton van gezonde qnahteit ztjn eohaars. Rotterdam* 15 Juni. Op de veemarkt waren hedon aangevoord: paarden, veulens, 112 rundoren, 288 vette kalveren, nuchtere kalveren, 464 eohapen, 436 varkens, biggen, bok. De prgzen van bet veo waren als volgt: runderen lsto qual. 70 a e., 2de quat. 66 a c., 3ie qual. 61 a c.; ossen late qual. 7J a c., 2do qual. 66 a c., 3de qual. 61 a c.; etiereu late qaal. 62 Cm 2de qual. 53 a c., 3Jo qual. 56 a c., kalveren Isle qualileit 80 a c., 2de qual. 75 a c., 3de qua'. 70 a c.; aclupen late qual. 50 a c., 2de qual. 45 a c.; alles per KG.; varkens late quel. 34 a c., 2do qual. 33 a o., 3do qual. 32 a o., licht aoort a c., alles per KG. Handel tamelijk vlug. met middolmatigen aauvoor. Schiedam, 15 Juoi. Noteer.ng van de Make- taare. Moutwijn ƒ6.50. Jenever -/H®.50, incm Amst. proef P®r Ned. vat en zonder fust, zonder de bolaating. Spoobng-commiasie ƒ0.60 per ketel. Noteering van den Brandorsbond. Moutwijn ƒ5t/g a per heet. ct.zon lor fust on zonder bBlasting. Londen, 15 Juni. Frieache Boter 74 a 78 ah. Louden, 15 Jun!. Ter veemarkt ziju aangevoerd: runderen 1300, schapen on lammeren 11..000, halvoren 15, varkens 65. Prijzen: beste runderen 2/4 a 4/4, echapen cn lammeren 3/2 a 5/4, Kalveren 3/- a 4/8, Varkens 2/- a 3/4. BUITENLAND. Duittfohland, De Ryksdag heeft gisteren by tweede lezing hat wetsontwerp omtrent de hervorming der vierde bataljons aangenomen en het voorstel verworpen van den heer Richter, om den tweejarigen diensttyd by do wet vast te stellen. De nationaal-liberalen, het Centrum, de Vrijzinnige Vereeniging en de conservatieven hadden zich tegen het voorstel verklaard. De Ryksdag heeft tevens by tweede lozing de aanvullings-begrooting, welke ten doel hooft hot gebied der Nieuw-Guinea-Maat- schappy op Nieuw Guinea over to doen gaan op den Staat, verworpen, overeenkomstig het voorstel der commissie. Heden voortzetting dor beraadslaging. Li Hung Chang is met groot gevolg to Berly'n aangekomen 6n heeft zyn intrek ge- nomon in het Kaiserhof Hotol, waar 34 ver trekken waren ingericht voor de Aziaten. De voor den onderkoning bestemde kamers zijn in Chineoschen styl versierd en men had ook gezorgd voor eenige kanarievogels, wetende dat hy een groot liefhebber van dezo dieren is. Aan het station waren do Chineesche ambas sadeur, een kamerheer van het hof, de com mandant van Berlijn en andere autoriteiten aanwezig voor de ontvangst. Li-Hung-Chang droeg een geelzyden kleed; hy scheen zeer vermoeid door de lange rvis en moest zoowel by het uitstappen uit don trein als by het instappen in het hofrytuig wordon ondersteund. Zondagmorgen werd by door den keiz r in audiëntio ontvangen; al do prinsen van het koninklijk huis en de ministers van staat waren tegenwoordig by hèï onderhoud, dat een half uur duurde. Zaterdag was het tien jaren geleden, dat koning Ludwig II van B.iercn op onge lukkige wyzo aan zyn eind kwam. Ter ber innering aan het treurig lot van diea vorst is Zaterdag door den prms regent in het Slot park te Bey do eerste steen gelegd voor een kapel. Italië. To Civita Yocchia ligt thans een Engelsch eskader, waarvan de manschappen godurig uitstapjes in de omstreken maken. Zaterdag brachten 900 van de Engelsche zeelieden een bezoek aan Rome. Op het Janiculum, voor het standbeeld var. Garibaldi, hielden zy een demonstratie, welke door hot volk beantwoord werd met den kreet „Evviva 1'Inghilterral" Zondag woonden 350 katholieke zeelieden van het eskader een mis by, welko door den Paus werd gecelebreerd in de Sixtynscho kapel. Na afloop werden al de Engelsche officieren voorgesteld aan den Paus, die allen hartelyk toesprak. Dos middags werden de manschappen op kosten van do Engelsche ingezetenen onthaald in de Portico Corlomagno; het feestmaal werd bygowoond door ec-n groot aantal hooggeplaatste geestelyken, Romeinscho prinsen en andere notabelen. Mgr. Stonor stelde een dronk in op den Paus en koningin Victoria. In het vrysprekend vonnis, door den krygsraad to Massowah uitgesproken over generaal Baratieri, wordt het betreurd, dat het commando ovor de Italiaanscho troepen niet aan betere handen was toevertrouwd. Do indruk is vry algemeen, dat de krygs raad den generaal niet heeft willen straffen omdat de hoofdschuldigen ongestraft moesten blyven.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2