ARMENZORG. R.-K, WERKMEID, Loxe-Pony's niet Dogearts Beurs van Amsterdam. VBBIA AETATIS. DIENSTBODE UIT DE HAND TE HUUR. ex>anja. Bo krijgsraad to Madrid hooft te kennen gegeven, dat maarschalk Martinez Campos wel een berisping verdient, omdat hy de uitdaging ivan generaal Borrero heeft aangenomen, doch dat zijn daad niet strafbaar is voor het mili tair wetboek van strafrecht. De regeering zal dus aan den Senaat enkel vergunning vragen om generaal Borrero to mogen vervolgen. Hoewel het aantal anarchisten, dat te Barcelona is gevangengenomen, reeds meer dan ICO bedraagt, schijnt het toch, dat eenigen 'door de mazen van het net hebben weten te komen, dat door de politie voor hen werd gespreid. Zoo moet een bekend anarchist Vrydag jl. op het Italiaanscho stoomschip •„Andes" Barcelona verlaten hebben. Hi) zal echter waarschijnlijk wel in de eerste de beste haven, die de „Andes" aandoet, in hechtenis worden genomen. Denomarken« De minister van justitie, J. M. V. Nellemann, is, op zijn vorzoak, van z(jn ambt ontheven. Het lid van het Landsthing, amtmann Nicolai Rumy, te Hjoerring op Jutland, is benoemd tot minister van justitie. Effyptc. De Engelschen hebben geluk in Egypte. De Derwischen verstuiven als kaf voor den wind, waar de Egyptische trospen verschijnen. De Derwischen mogen door hun verschillende nederlagen een weinig terneergeslagen zijn, maar ontmoedigd zyn zy niet. Deze gevolg trekking mag men maken uit eon bericht van „Central News," waarin gezegd wordt, dat de overheid te C-iiro van oordeel is, dat .naar Soeakim nog drie Indische regimenten moeten worden gezondeD, daar vermoedelijk Osman Digna binnenkort versterking zal ont vangen en dan een aanval wagen zal op Soeakim. - Den Engelschen staat dus nog een harde stryd te wachten. Doch de vijand zal hen niet onvoorbereid viadtn. Mot de meeste krachtsinspanning wordt alios gedaan, om de steeds vooruitschuivende posten in verbinding te doen blyven met de hoofdmacht, waarvoor een veldtelegraaf een eerste vereischte is. Deze telegraaf is nu reeds gereod tot aan Ferkeh. Bulgaryo* Van uit Sofia wordt ten stelligste het be richt tegengesproken, dat in Bulgarije gewa pende benden worden geformeerd om naar Macedonië te vertrekken. De Bulgaarsohe Regeeriog neemt strenge maatregelen, om het vormen van dergelijke gewapende benden te voorkomen. Het comité van Macedonië had voor gisteren, Zondag, een vergadering bijeengeroepen, om daar over de Macedonische quaestie te be raadslagen. Ziild-Afriko. President Kruger ontving Zaterdag te Pre toria een monster-deputatie van burgemeesters uit alle deelen van Zuid-Afrika, om hem te 'bedanken voor de betoonde edelmoedigheid. De heer Kruger, daarop antwoordende, ver klaarde, dat zyn handeling alleen was gericht volgens den by bel, het groote boek, dat hem den te volgen weg had aangewezen, j Er moet echter niet vergeten worden, dat de burgers weerstand hebben moeten bieden aan den schok van het oogenblik, doch de iAfrikaanders weten vergiffenis te geven op het uur der overwinning. De heer Kruger vroeg wat hy moest zeggen van den persoon, die de honden tot den stryd heeft losgelaten, die het gansche schan daal heeft teweeggebracht. Hy is nog altyd vry en ontslagen van alle straf. Na de toespraak van den president hief de deputatie drie hoezees aan voor den heer Kruger en de regeering en drie voor mevrouw Kruger. Telegram mou. NIEUW-YORK, 14 Juni. De gouverneur Morton weigert beslist om als vice president J in de Ver. Staten op te treden. De ioopende quaestie blyft den toestand beheerschen, niet tegenstaande de pogingen van de verdedigers ;van Mc Kinley, om den tarieveo-stryd op den voorgrond te brengen. De uitvoer van specie uit de Vereenigde Staten in de afgeloopen week bedraagt: aan goud 1,436,838 dollars, aan zilver 753,840 dollars. De invosr van koopmansgoederen in de afgeloopen week vertegenwoordigde eene i waarde van 9,032,745 dollars, waarvan voor 1,381,120 dollars aan geweven stoften. HAVANNA, 14 Juni. De generaais hebben besloten wegens de veelvuldige regens de actieve krygsverrichtingen op Cuba te staken. 1 LONDEN, 15 Juni. Aan de „Times" wordt van Vrydag uit Kaapstad geseind, dat de Volksraad van den Oranje-Vrystaat besloot de regeeringen van de Kaapkolonie, van Natal en van Transvaal uit te noodigen tot een conferentie over een tolverbond. l)e kansen der Kieswet.; Het „Handelsblad" maakt hierover de vol gende berekening: „Artikel 1 is aangenomen met 62 tegen 36 stemmen. Onder die meerderheid van 62 stemmen waren 23 van katholieke leden. Van dezen hebben gisteren 21 zich verklaard voor het door den heer Harte losgelaten, maar door den heer Bahlmann opgeraapte amen dement over den opkomstdwaog. De heer Harte~heeft bü het intrekken van zyn voorstel do plechtigo verklaring doen hooren, dat hy en zyn medestanders nu tegen de geheele kieswet zullen stemmen. Sluiten zich nu de 36 tegenstemmers van artikel 1 by deze 21 katholieke frondeurs aan, dan valt het ontwerp Van Houten met 57 tegen ongeveer 40 stemmen. Hot lot der kieswet is thans derhalve in handen van de 36 leden, die zich tegen artikel 1 hebben verklaard, althans van een gedeelt9 dier afgevaardigden. Slechts een tiental van hen behoeft ten slotte zich by de regeling neer te leggen, om de schaal, zy het ook met geringe meerderheid, ten gunste van het ont werp te doen overslaan. Naar alle waarschynlykheid zal dit inderdaad het geval zyn en zal de meerderheid voor het ontwerp vermoedelyk nog grooter wezen dan een paar stemmen. De minderheid by art. 1 was uit zeer ver schillende elementen saamgesteld. De grootste helft (19) bestond uit de geavanceerd-liberalen, voor wie de uitbreiding niet ver genoeg gaat, en waarby zich 8 antirevolutionairen van de fractie Kuyper en de 3 radicale Kamerleden hadden aangosloten, te zamen 30. De overige zes togenstemmers achtten het kiesrecht in art. 1 omschreven te uitgebreid. Tot die kleine groep behooren 4 conservatief- liberalen, 1 katholiek en 1 anti-revolutionnair; van de meesten hunner is het wel niet te ver wachten, dat zy vrede hebben met een kies wet, die naar hun inzien voel te ver gaat. Niet zoo zullen hoogstwaarschijnlijk niet weinigen oordeelen onder het 30-tal, die juist om de tegenovergestelde reden hun stem aan artikel 1 hebben onthouden. Door zich tegen die gewichtige bepaling van de geheele rege ling te verklaren, hebben zy getuigenis afge legd van hun beginsel. Zy wisten echter tevens, dat zy aldus niet het geheele ontwerp in go- vaar brachten: het was zeker dat de groote meerderheid zich vóór art. 1 zou verklaren. Anders zal het nu by de eindstemming wezen. Een derde gedeelte der voorstemmers van art. 1 zal afvallig worden, als zy zich aan het dreigement van den hoer Harte hou den. Din beteekent het „tegen" der liberale on anti-revolutionnaire linkerzyde den val van hot ontwerp. Daartoe zullen stellig niet allen willen medewerken. Zy zouden er reden toe hebben, indien gegrond uitzicht bestond dat binnenkort een ander kiesrecht, naar hun inzicht, tot stand zal komen. "Wie hunner gelooft echter aan zulk een schoone toekomst? Hun stemmen tegen het ontwerp kan dus enkel het gevolg hebben, dat niet enkel een zeer uitgebreid kiesrecht, zooals zy 't wen- schen, noch thans, noch in de eerste jaren wordt verkregen, maar dat ook de vry aan- zieniyke uitbreiding, welke nu te verkrygen is, achterwege blyft. Zulk een nonpossumus öf alles óf niets moge voor heethoofden, dwepers ofpolitieke speculanten aantrokkelykheid hebben, ernstige Staatslieden bedenken zich wel tienmaal, alvorens zy hun land aan de gevolgen van dergelyke pohtiek prysgeven. De „Standaard" is van oordeel, dat het amendement over opkomst-plicht de kansen op aanneming van het kieswet-ontwerp niet heeft verbeterd; vooral niet, nu de heer Bahlmann visch of kuit wilde hebben, en tot een stemming dwong. Toch was dit laatste h. i. noodzakelyk. „Dat ge een amendement intrekt, zoo het u uitsluitend om discussie te doen was, kan uitnemend zynmaar zulk intrekken is on geoorloofd, als aan uw amendement, volgens uw bedoeling, het lot der wet moet hangen", zegt de „Stand.", die van oordeel is, dat de heor Bahlmann door zyn onverwacht en kloek op treden de positie der Roomschen heeft gered. En dan vervolgt genoemd blad: „Doch men weet nu dan ook, dat op vier na alle Roomsche Kamerleden met het amen dement meegingen; en hieronder twintig, die hun stem aan artikel één gaven. „Volvoeren nu deze twintig Kamerleden hun plan, om niet alleen niet voor, maar, au grand completzelfs tegen de wet te stemmen, dan komt het ontwerp, zoo ook do vier conserva tieve tegenstanders van art. 1 zich tegen het ontwerp verklaren, en de beide partyen in oppositie in hun oppositie geen kamp geven, in gevaar. Met zekerheid is hieromtrent nog niets te zeggen. M9n weet niet, of ook de stemming over art. 7 (gemeenteraadsverkiezingen) nog zal nawerken. Alleen dit staat nu reeds vast, dat van een nationale wet geen sprake is; dat de helling al wordt opgezet, waar men het scheepke, indien het al by ongeluk van stapel liep, ter kalefatering zal hebben op tehalon; en dat de heer Yan Houten, hoe talentvol ook veelszins zyn verdediging was, toch, zoo min als ministeriëelo vrinden, een ont werp schoon kan schilderen, getimmerd uit zóó vermolmd en zóó kwasterig hout." Uit cle RechtzaaL Voor de Haagsche rechtbank had zich heden in de eerste plaats te verantwoorden J. R., wegens dronkenschap ontslagen brugwachter te Leiden, die den rechercheur der haven recherche J. v. d. Z. had uitgescholden voor schurk en oplichter. Zyn zoon, D. R., had met eenige soortgelijke woorden de leemten, door zyn vader nog gelaten, aangevuld en zoo stond het tweetal heden terecht. Ter nadere toe lichting diene nog, dat de scheldwoorden niet direct tot v. d. Z. gericht werden, maar diens vrouw welwillend was uitgenoodigd hem die over te brengen, van welken last zy zich i zeldzaam getrouw kweet, waarop v. d. Z. een klacht indiende. Subst. off- van justitie, mr. Pleyte, vorderde voor J. R. 1 maand en voor D. R. 7 dagen. P. Kuit Rynsburg, in April jl. door de rechtbank nog zeer clement behandeld toen hy zich aan diefstal van bloemen had schul dig gemaakt, stond heden alweer terecht wegens een soortgelyk misdryf, waarmede hy een bloemkwoeker te Voorschoten een schade van ongeveer 40 had berokkend. Mr. Pleyte vorderde thans 14 dagen ge vangenisstraf. Vervolgens stond terecht H. d. W., sjouwer uit Leiden, eerst onlangs gestraft met 3 maanden, die nu alweer terechtstond wegens diefstal van granaten, toebehoorende aan de Koninklyke NoJorlandsche Grofsmedery te Leiden. Het O. M. vorderde nu 5 maanden. Voor W. J. G., bleekersknecht te Leiden, die zich tegen de politie verzette en een agent uitschold, werd 7 dagen geëischt. Alsnog stond terecht C. V., boerenknecht uit Zegwaard, die loterijen organiseerde op paarden, die niet verloot werden. Dergelyke praktyken hoopt het O. M. hem te verleeren door 69ne gevangenisstraf van 1 maand. By verstek werd vervolgens behandeld de zaak van G. W., huisvrouw V. C. v. d. V., werkster te Alfen, die zich schuldig bad ge maakt aan diefstal van eenige sieraden en een flesch cognac. Wat de vrouw, die wegens hare „positie" niet verschenen was, tot de dief.tallen had gebracht, Heek niet. Volgens hare meesteresse was 't eene flinke werkster. Wyzonde op de bekentenis van do beklaagde, vorderde het O. M. 3 maanden. Ten slotte werd heden voor W. E., werk man uit Koudekerk die zich schuldig maakte aan mishandeling, na binnen de laatste 5 jaren wegens mishandeling te zyn veroordeeld, 3 maanden gevangenisstraf geëischt. Uitspraak in alle thans behandelde zaken heden over acht dagen. De Haagsche rechtbank veroordeelde heden den werkman aldaar, die zich schuldig maakte aan oplichtiDg, tot 2 jaren; den stoker uit Dordrecht, die een gehuurd rywiel verkocht, tot 1 jaar; den smid uit Smilde, die uit een magazijn te 's-Gravenhage een karpet ontvreemdde, tot 6 maanden; den arc eiders- jongen uit Loosduinen, die aldaar moedwillig eenig goud vernielde, tol 3 boote of 3 dagen; de drie jongens uit Noordwyk alsvoreu ieder tot 5 dagen; de kuipers jongen uit Katwyk aan Zee, die aldaar een meisje mishandelde, tot 5 boete of 5 dagen; den meubelmaker uit LsideD, die alhier een agent van politie beleedigde, tot 5 boete of 5 dagenden man, die in een tappery in de Kerksteeg aan het Levendaal te Leiden een ruit ingooide, tot 5 boete of 5 dagen; den koopman uit Leidon, die een Ryksveldwachter beleedigde, tot ƒ5 of 5 dagen hechtenis, en den arbeider uit Ryns- burg, die zich schuldig maakte aan strafbare handelingen tegenover een jonge:ocbter, tot ƒ10 boete of 10 dagen gevangenisstraf. Door de rechtbank te Utrecht werd heden G. v. G, wonende te Bodegrave, beklaagd van mishandeling van M. C. K., aldaar ge pleegd, veroordeeld tot 1 boeto, subsidiair 1 dag hechtenis. LEIDEN, 15 Juni. By de heden gehouden openbare ver- kooping van cokes in party en van 10 en 5 heet., was de prys ƒ4.50 en 2.25. De jaarlykscbe collecte voor den ge wa penden dienst zal te Zoeterwoude gehouden worden op Woensdag en Donderdag 17 en 18 Juni a. s. Do loting voor de rustende schutterij zal te Zegwaard gehouden worden op Don derdag 18 Juni a. s, des namiddags te 6 ureD, en te Zoetermeer des namiddags te 7 uren ten raadhuize dier gemeenten. De ministers van binnenlandsche zaken en van waterstaat begaven zich hedenochtend naar Soostdyk ter audiëntie by H. M. de Koningin Regentes. Do matinee, bij Hare Majesteit de Koningiu Regentes op haar Paleis te Soe3t- dyk to geven, is bepaald op Vrydag 19 Juni. Hodenocbtend is in de residentie terug gekeerd hot buitengewoon gezantschap, dat H. M. de Koningin Regentes vertegenwoordigde by de Kroningsfeesten in Rusland, bestaande uit baron Du Tour van Bellinchave, hoofd der missie, en do heeren baron Taets van Amerongen, kamerheer; ritmeester jhr. Van Tets, adjudant, en den lsten luitenant, graaf Du Monceau, ordonnanco officier. De heeren van het gezantschap werden met Hofrytuigen van het Holl. Spoorweg station afgehaald. Het huldoblyk, aan Richard Hol ver leden jaar vereerd op zfin 70sten verjaardag, nl. zyn buste, is thans in klei voltooid door den beeldhouwer, den heer A. W. M. Odé Jr. Ze zal deze week voor de deelnemers in diens atelier tor bezichtiging worden gesteld, om daarna in gips gegoten en in marmer over gebracht to worden. Met den toestand van den heer Hol ging het in de laatste dagen langzaam vooruit. Hoofd- en verdere officieren van don generalen staf gaan deze week een verkennings reis door het land maken. HH. MM. de Koninginnen met een heer en eene dame van HDr. gevolg woonden gis terochtend onder gehoor van dr. H. H. Meu- lenbelt, pred. der Ned.-Herv. gemeente te Baarn, de godsdienstoefening aldaar by. De staatscommissie te Amsterdam, voor het practisch apothtkers-examen, heeft van de tweede groep der candidaten het diploma uit gereikt aan de heeren: G. H. Blanken, geb. te Zwartewaal; L. C. G. Douwes Dekker, geb. te Bodegrave: M. F. L. Ennema, geb. te Kampen; M. H. Popta, Soerabaia; J. Van der Werf, geb. te Wonsc-radeel. Nog geslaagd voor het examen apothekers bediende, mej. A. C. H. Van de Weg. H.H. M.M. de Koningin en de Koningin- Regentes hebben niet lang gewacht met een bewijs van sympathie voor het plan, om Nicolaï'8 nagedachtenis door een stofFelyk huldebiyk te eeren. Een bydrage van 100 is de commissie toegezegd. Toen hedenmorgon de veldar tillerie uit Leiden onder Wassenaar oefenin gen hield, had de stukryder Vellingen hot ongeluk door het struikelen van zyn paard op den grond te vallen, waarop hy van het volgende paard een trap ontving, waardooi hy bewusteloos bleef liggen. In vliegenden galop reed hierop een der manschappen naar Leiden om geneeskundige hulp en een ziekenwagen, weike laatste darfe- ïyk uitrukte, terwyl do militaire dokter poi fiets naar het terrein des onheils reed. Uitwendige verwondingen waren by den veld-artillerist niet op te merken, zcodat hy, naar Leiden vervoerd, ter verdere observatie in het militaire hospitaal alhier werd opge nomen. Do stoomtram der HolJandsche Spoor wegmaatschappy vervoerde gisteren ruim 13,000 personen naar en van Scheveningen. Op de Staatsspoortram naar Scheveningen bedroeg het verkeer gisteren 11,000 personen. In eene sloot, loopendo langs den Jutfaaschen weg, to Utrecht, werd Zaterdagavond omstreeks halfzeven, op kor ten afstand van de styfselfabriek, het lijkje gevonden van een ruim 3-jarig knaapje. Het kind, een zoontjo van de weduwe Faan dien weg woonachtig, schynt kort te voren met een iets ouder zusje aan den slootkant te hebben gespeold, daarby voorover in het water te zyn gevallen en verdronken. Het ïykje werd gevonden door zekeren Van D., die, den weg passeerende, eerst een paar klompjes en iets verder het kind zag dry ven. Nadat goblakon was, dat de levensgeesten reeds, waren geweken, werd het lykje naar do moedor gebracht, aan wie het zusje niets scheen te hebben verteld van het ongeluk, dat haar broertje was overkomen. De smart der mosder, dio op zulk eene noodlottige wyze haar joDgsten lieveling verloor, is niet te be schrijven. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 23° C. 73.4° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 22' C. 71.6' F.; 's middags om 12 uren 28° C. -- 82.4° F.; 'snamiauags i uren 30° C. 86° F. ACADEMIE-NIEUWS. Leiden: Geslaagd z'fin voor het candi- daats-examen in de rechten do heeren H. C. Van Schouwenburg en H. Polvliet. Voor het 2do natuurkundig examen de heeren Murk Jansen en L. P. J. De ro3S. Alfen, 15 Juni. Aanpovoerd 80 wagens kaas parlgoD, te zamen 1584 stulia. Prij3: Goudselio kaas lsto qnal. ƒ21.— a f 23.—zwaardere a 2de qual. fll.ir- 20.—. Edammerkaas lsto qnalitoit ƒ25.— Derby 23. Handel matig. Utrecht, 15 Juni. Op de heden alhier gehouden paardenmarkt waron 705 paaTdon en veulens aange voerd. Do paardon werdeu verkocht van f 60 tot f 700; do veulens van ƒ100 tot 250. ADVERTENTIËN.^ 15 Juni 1896. Staalsiecningen. "Vor. pCt. koers. itfo<L, Cert Nat. W. Schuld 2% dito dito dito8 dito dito dito3 Hongarije; Goudl. 1SSI/93 4 Italic, Inschrijving 1852/81 5 Oostcnr.. ObL Pap. MeiNov. 5 dito Zilv. Juli .5 Polen, Obl. Schalk. 1814 4 Portugal, ObL 18531884 met ticket 100,.3 ld. Tahakaleening. 4% Rusland, Binnen]. 1804. 4 «litolSSObij Rothschild Rb. 625 4 dito nopofc Co. 18SD 00 lib. G25 4 Obl. Leoning 18C7,CO J' 20 .4 in Goud Leen. 1S3I 5 Spanje, Terp. Scliulil BnitonL 4 Turkije, Douane Obl. 1S36. 6 dito Goconv. Loening SorioC Egypte, Obl. Leoning 1876 4 Mcsito, IJiiincnlamlscli. .5 Brazilië. Obl. 18894 Ind. en Fin. Ondernemingen. Koloniale Hank Aand. N T. Il.nnlbk. Aanil. Ned. üanduiui. Aand. Spoorwcglecnïngen. tïoll. IJzercn-Spw.-Mi), Aand. Obl. dito3% 41. t. Expl. v. St. Spw. Aand. Ncd. Contr.-Spoorvr. Obl. ƒ250 3 Italië, Z.-Ital. Spw. Obl. A-H 3 Polen, Wara.-Wconcit Aand,. dito Prior. Oblig. 4 Rus]., Balt Spw.-Aand.. 3 Fast. Spw,-My. Aanil. [wang. Douibr. Obl. ZR. 625 4)4 Weicbsol ZR. Aand.. Wlüdikawlcas Obl. Rb. 125 4 Amerika, Atchison Trust 4 dilo ObL 2e Ilyp. lctt. A 3 Central Pacific Aand. Chic Eric le Hyp. ObL 5 Donvcr Rio Grande C. v. A Looisv. Nasbv. Ccrt, v. Aand. Misa. Kans. Texas C. v. A Union Pac. C. v. A. Canadian Pacific C. v. A Oregon Short Lino oblig. 5 Premieleenlngon. Nederl, Stad AmbtonL /"100 8 Madrid 18G38 Turküu. Droning 1870 Prolongatie 4. Aand. Stoomv. My. „Nederland" 149 Aand. Pakketvaart 146. Aand. Arkansas Constr. Trust Cert. 865. Petroleumbronnen Ned.-Indiu 518. 9134 10014 100% 102% 82% 85)4 25% 01% 63% 99 99*5 101% 101% 61% 91% 21% 103*5 44 73% 59% 73% 137*5 "3% 101% 97 92% 53*5 151% 93% 52% 83 101 73% 98 77% 23% 16% 13 7% Cl*5 26% 111% 37 27% Koers heden 91% 100% 100% 85% 81% 25% 91% 63% 99 99 101% 22 43% 74 *7% 113 101 63*5 83% 100% 75% 97% 77% 21% 16% 7 13% 11% 8% 61% 25% 38 27% Ondertrouwd PIETER 1ZAAK SCHREGEL en CHARLOTTE BROUWER, z™ I 12 <604 (SL-Jorissteeg 35.) Eenige en algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van eene welgeschapen Dochter L. BRONSGEESTSteenvoorden. Leiden, 14 Juni 1896. (Nieuwstraat 34)^ 4587 4 Bevallen van een Zoon G v. VLIET—Schilthüizen. Leiden, 14 JuDi 1896. 4590 3 Bevallen van eene Dochter M R VAN DER STORM Uljeb. Zoeterwoude, 14 Juni 1896. (Ryn en Schiekade) 4580 4 Voorspoedig bevallen van een welgeschapen Dochter Mevrouw J A. E. COUVÉE Ban- gert 4597 4 Amsterdam, 14 Juni 1896 Ons lief kindje werd ons heden door den dood ontnomen. L G. PRINS, Huyser van Reenkn. Haarlem, 13 Juni 1896. 4591 5 Heden overleed, zacht en kalm, na eene kortstondige ziekte, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader de Heer JOHANNES PETRUS HEMERIK, iu den ouderdom van ruim 67jaren. Uit aller naam, Wed. J p. HEMERIK Wendel. Leiden, 14 Juni 1896. (Üeorengracht 96). Algemeéni kennisgeving. 4600 10 Heden overleed, na een langdurig en gedul dig lyden, tol onze diepe droefheid, onze innig geliefde jongste Dochter, Zuster, Behuwd zuster en Tante, JOHANNA MARIA PETRO- NELLa, in den ouderdom van 17 jaren. O. A. LABREE. S. C. LABREE Borgerding. Zoeterwoude, 15 Juni 1896. (Witte Singel F 43). 4601 9 Voor de tairyke bewyzen van hartelyko deelneming, ondervonden tydens de ziekte en by het overlydon van onzen innig geliefden Echtgenoot en Vader den Heer JOHAN FREDER1K CORNELIS PRINCE, betuigen wy onzen oprechten dank. Wed. A. I. PRINCE Wernink. M. M. PRINCE. C. P. PRINCE. G. PRINCE. Soest, 13 Juni 1896. (Huize Rustoord). 4549 12 Voor de velo bewyzen van deelneming, ondervonden by het overlijden van onzen iunig geliefden Broeder en Behuwdbroeder den Heer J. F. C. PRINCE, te Soest, be tuigen wij onzen hartelyken dank. I C. P. M. MOERBEEK, Leiden, Prince. R. G. MOERBEEK. G. PRINCE. Gouda, L. E. H. PRINCE, Schim van der Loefp. 13 Juni 1896. 4550 12 By vonnis der Arr.-Rechtbank te 's-Gra venhage van den 12den Mei 1896 in het huvve- lyk, bestaande tusschen SARA. AGATHA VAN A MLR O.tl, te Leiden, en FRA*g IBLRTOG, to Delft, op vordering van eerst genoemde, door Echtscheiding ontbonden verklaard, met alle gevolgen, daaraan door de wet verbonden. De Procureur der Eischeres, 4594 10 Mr. J. C. VAN DER LIP. B|j beschikkingen van den Hoogen Baad, dd. 22 Mei 1S06, goedgekeurd bü Koninklüt Besluit, dd. 2 Juni 1896, No. 41, zyn aan de Heeren: CIIKISTIAAN IIAGEMAXS en nAKIEL I!iVfiEUA!*», beiden gedomici lieerd lo Leiden, verleend brieven van mccrdcrjarigverUlarlng, waarbij aan elk hunner zün gegeven al de rechten, aan meer derjarigen to gekend, behoudens do bepaling van Art. 478 van bet Eurgeriyk Wetboek. 4605 13Mr. O. W. SIFKES. Voor een oppassend man wordt eene be trekking gevraagd als Loop- of JPak- huisknecht. Müvrouw VAN KLEEFF, Utrochtscho Veor, geeft inlichtingen. 4545 6 Tegen 1°. Aug. wordt in een klein gezin eene eenvoudige, deg*lyko R.-K. 4607 8 gevraagd, bovon do 25 jaar. Goed kunnen koken, flink en netjes werken en goede ge tuigen zün vereiscblen. Adres te bevragen: KOOYKER'S Filiaal, Hoogewoerd 20. GEVRAAGD, tegen half Juk, in een groot gezin: eene eenvoudige, lllnke liefst v..n buiten. Spreekuur: Woensdagavond van halfacht tot 9 uren. 4G03 7 Adres: Haarlemmerstraat 134-136. PIETERSKERKGRACHT 2a. 4506 t

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3