tsÉiii. AANBESTEDEN, S. VAN LEEUWEN, Bij C. MAASTRICHT, Itr mil aaiflofim: liBrWïiöiïmti' Ie koop aangeboden: ATJEH. ADVERT ENTIËN. Verloren V erlmisd Zoeterwondsefeeo Singel, EIKEN WERKER Gevraagd EENE DIENSTBODE, HASSELMAN, PANDEii, Aardappelenbericht De levering en bet leggen van eene Buisleicüng met daarbij beboerende Grondwerken, door en in de Gemeente Koordwijk veel wartaal spraken en beweerden dat de omnibussen in Londen door olifanten ge trokken' werden en dagen achtereen volhielden dat bokl. dronken, was, niet gedacht had, dat zs krankzinnig waren, antwoordt bekl., dat hjj dit als leek niet kon beoordeelen. De officier merkt op: „Wanneer u niet kunt beoordeelen, dat iemand, die dergelijke onge rijmde dingen zegt, krankzinnig is, dan bent u incomp.tent om aan het hoofd eener der gelijke inrichting te staanneem dan zoo spoedig mogeiyk uw ontslag, want dan be hoort gij daar ni.t langer thuis." De officier zeide nog, dat beklaagde wi3t, dat bedoelde personen krankzinnig waren, want hij had ze opgesloten. Nadat bekl dit laatste had toegegeven, vroeg de officier: „Wie geeft u bet recht iemand op te sluiten?" Beklaagde: „Om ze wat te kalmeeren, sluit ik ze een oogenblik op." Officier: „U hebt evenmin bet recht ze een oogenblik, als een dag of een maand op te sluiten. Uw gesticht is in elk geval geen gevangenis, en ik geef u wel in overweging voorzichtig te zijn, want wanneer u eens vervolgd mocht worden wegens wederrechte lijke vrijheidsberoving, dan staat daarop geen geldboete." Dr. Jacobse Boudewynse, geneesheer to Bennekom, meent dat in de bedoelde gevallen zelfs voor een leek duideluk krankzinnigheid waarneembaar was. De verpleegden in bet gesticht van bekl. zijn byna allen gekken. Pe president deelt mede, dat ook de inspec- eur van het geneeskundig staatstoezicht tot dezelfde conclusie was gekomen. De officier van justitie zegt, dat het hem voorkomt, dat wat vóór de behandeling reeds waarschijnlijk was, thans als vaststaande mag wordon aangenomen, n.l dat do inrichting van dezen beklaagde niet anders is dan een krankzinnigengesticht, niet eens een vermomd krankzinnigengesticht. Do inrichting voldoet aan alle eischen, behalve aan die, welke aan een krankzinnigengesticht moeten gesteld worden. Hy vindt hef. daarom zeer wensche- ltjk, dat het gesticht worde opgeheven of bekl. anders vergunning vraagt tot oprichting van een krankzinnigengesticht, waardoor de in richting onder staatstoezicht komt Om bekl. toe een van beide te noodzaken, zal hy een zware straf eischen en viudt hy daarom, dat de boete, welke de kantonrechter beklaagde heeft opgelegd, te licht is. Hy concludeerde derhalve, dat de rechtbank, met overneming der gronden, het vonnis van den kantonrechter zal bevestigen, met uitzondering van de opge legde straf; deze zal wyzigen en beklaagde zal veroordeelen tot een geldboete van 600, subs. 60 dagen hechtenis. Beklaagde weos op tal van verzachtende omstandigheden. I Op een vraag van een dor rechters zegt bekl. nog, dat de inrichting zichzelf niet kan bedruip9n. Ze kost hem zelf geld, terwyi ook eenige stadgenooten hem steunen. ZutfCL) Gemeenteraad van .Leiden. Zitting van hedennamiddag te 2 uren Voorzitter: de hoer Was, burgemeester. Tegenwoordig de heeren Juta, De Sturler, Dekhuyzon, Zillesen, Drucker, Du Rieu, Zaayer, ,Van Lidth de Jeude, Van Hamel, Fockema Andrese, Pora, Kerstens, Van Rhyn, Cock, Stadhouder, Van Hoeken, Van Dissel, Hassel bach, De Goeje Kaiser. Afwezig met kennisgeving de heeren Driessen, Verster van Wulvorhorst, Van Kern pen, Kroon, De Vries en Verhey van Wyk. Zonder kennisgeving de neer Siegenbeek van Heukelom. Door den Voorzitter werd medegedeeld dat o. m. waren ingekomen: i De rekening en verantwoording dienst 1895 van deLeiJscheDuinwaterleiding-Maatschappy. De rekoning dienst 1895 van de Stedelyke Werkinrichting. Een statistische bydrage tot de kennis om trent den duur van het beschuttend vermogen der vaccine, uitgegeven door de Vereeniging •voor inrichtingen tot bevordering der koepok inenting. Aan de orde kwamen de volgende punten 1°. Verzoek van Dr. H. Kamerlingh Onnes, om vrijstelling van schoolgeld, Hoogere Burger school voor Jongens. (121) 2°. Idem als voren van 11. H. Roelofs Heyr- rnans. (121) 3°. Idem als voren van J M. Obreen. (123) 4°. Idem als voren van P. Laverman. (123) 5°. Verzoek van het Kerkbestuur van Onze Lieve Vrouwe Onbevlekte Ontvangenis aan de Har- L. tebrug, ter bekoming in eigendom van eene k; strook grond, gelegen aan de Mare, tot vor- grooting van hot kerkgebouw. (125) 6°. Suppletoire begrooling en staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1895, van de Stedelijke "Werkinrichting. (131) 7°. Rekening over Is95 van de Vereeniging tot bevordenug vnn den bouw van Werkmans woningen. (12'i) 8'. Rekening o%er 1895 van de Bank-van-Lee- ning. (182) 9°. Idem van het Gereformeerd Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. (133) 10°. Idem van de Stedelijke Gasfabriek. (134) 11°. Verslag van Commissarissen der Stedelijke Gasfabriok over 1895. 12\ Suppletoire staat gemeentebegrooting dienst 1895. (124) 135. Voorstel tot het verlcenon van afschrijving en terugbetaling van plaatselijke directe belas ting, dienst 1895. (135) X4°. Voorstel omtrent cone verplaatsing van bet urinoir in do Kerksteeg bij hot Levendaal. (127) 15°. Idem omtrent het plaatsen van oen urinoir aan de Korte Mare. (128) 16'. ldoin tot het doen rooien van een boom bij Musis Sacrum." (129) 17°. Verzoek van E. B. Van den Berg, te Noord- wijkorhout, ter bekoming in eigendom van grond aan den Haarlommertrekweg. (130). Zonder debat en zonder hoofdelyko stem ming werd achtereenvolgens gunstig be schikt op de punten 1 4. j By punt 5 vroeg de heer Du Rieu of het geen overweging verdiende, dat by het ver- grooten van bedoelde kerk een tweede uit gang worde gemaakt; op do overgelegde fcee- kening althans meent hö daarvan niets gezien te hebbeu. De Voorzitter geloofde, dat in het nieuwo plan wel op een tweeden uitgang is gerekend, doch beloofde in ieder geval er met het kerkbestuur over te zullen spreken. Het verzoek zelf werd daarna toegestaan. Goedgekeurd werden ook de punten 610, aangenomen voor kennisgeving en onder dank zegging aan commissarissen het verslag be doeld in punt 11, en ten slotte goedgekeurd de punten 12—17. Vóór de stemming over punt 9 verwyderde do beer Juta als regent zich tydeiyk uit de zaal en vóór de stemming over de rekening punt 10 de heeren Juta, Kaiser en Zillesen, als commissarissen van de gasfabriok. De geheele vergadering duurde nog geen tien minuten. TWEEDE UA91ER. Zitting van liedenPer telegraaf.) Voortzetting der behayideling van de Kieswet. Heden kwam aan de orde art. 55 betref fende het uur van aanvang en sluiting der stemming, nl. van 's morgens 8 tot 's nam. 5 uren. Verschillende amendementen werden toe gelicht, om dio tydstippen te veranderen, als door de heeren: lo. Bastert en 3 medeleden, om wan 9—3 uren te stemmen in gemeenten beneden 3000 inwoners. 2o Holdt, ora algemeen stembureau te houden vau 's morgens 9 tot 's avonds 9 uren, ton einde allon kiesgerechtigden mogelyk te makon hun burgerplicht te vervullen, met name de groote meerderheid van werklieden, en waardoor kan vervallen de verplichting van dn patroons om hun werklieden gelegen heid te geven tot stemmen. 3o. Pynappel, om, wanneer de stembus tot 's avonds 9 uren geopend blyft, den aanvang dor stemming te bepalen 's middags 12 uren of anders den tegeowoordigen tyd van 9 tot 5 uren te behouden, ook des winters. 4o. Zyima, om de stembus van 9 tot 9 uren slechts 8 uren onafgebroken te openen. By de verdediging der door hem voorge stelde regeling deelde de Minister van Binnen- landsche Zaken mede, dat de onderwerpelyke bepalingen omtrent het kiezen en do stemming uitsluitend toepasselyk zyn voor de verkiezing voor de Tweede Kamer der Statc-n Generaal en dus vryheid overblyft om andere wette- ïyke regelen te stellen voor de provinciale en gemeenteverkiezingen. Hy' betwyfelde of er een meerderheid ware te vinden voor stemming op den Zondag, waardoor alle moeilykheden zyn op te heffen, en daarom stelt hy de toepassing van dit denkbeeld niet voor. De Min. had het minsto bezwaar tegen het hoofdamendement-Pynappel om de stembus van 9 tot 5 uren open te stellen, welk voor stel ook het eenige was, dat de commissie steunde van de geheele reeks amendementen op de stemuron. Aan bet einde der discussie nam de hoer Heldt het sub-amendement Pynappel over (stemming van 12 uren v.m. tot 9 uren 's avonds.) Het amendement-Zylma (acht achtereen volgende uren) werd verworpen met 55 tegen 33 stemmen. Het amend.-Heldt (van 12 tot 9 ureD) werd verworpen met 56 tegen 32 st. Het amend.-Pynappel (van 9 tot 5 uren) werd verworpen met 52 tegen 37 st. Het amend.-Bastert (9 tot 3 uren voor gemeenten beneden 3000 inwoners) werd verworpenwaarna het Regoeringsartikel (8 tot 5 uren) werd aangenomen. Verworpen is met 47 tegen 41 stemmen het amend.-Sanders om op kosten der candi- daten agenten van controle by de opening der stembussen toe te laten. AC A DEMIE-NIEUWS. Leiden: Geslaagd zyn voor het candidaats- examen in godgeleerdheid, tweede gedeelte, de heeren A. H. Haentjes en H. C. Briët; voor het eerste natuurkundig examen de heer G. A. J. Timmers; voor het examen voor den Indischen dienst mr. J. A. J. Jansen; voor het candidaats-oxamen in de genees kunde de heer C D. Van Rossem; voor het tweede natuurkundig examen de heer L. Backer Overbetk. BUITENLAND. Dul tigohlantf. Er zyn nu toch te Berlyn officiëele be richten gekomen over de jongste troebelen te Nanking. De onderofficier Krause (in het eerste telegram werd hy officier genoemd) is inderdaad door een messteek gewond, maar niet levensgevaaTlyk; voorts werden nog eenigo Chineesche soldaten gekwetst; geen officieren. Als aanleiding cot het standje wordt opgegeven, dat „oude" troepen op „nieuwe" troepen verbitterd waren, omdat dezo laatste het exercitie terrein in beslag haddeo genomen. De gouverneur vaardigde een proclamatio uit, maar in weerwil daarvan heeft den 4den dezer een nieuwe botsing plaats gehad; met welk gevolg wordt niet gemeld. De comman dant van het Duitsche eskader maakt z'ch gereed, de maatregelen der Chineesche autori teiten krachtdadig te ondersteunen. Te Metz zyn twee Engelscho officieren in hechtenis genomen onder de verdenking van spionnage, maar weer vrygelaten, toen hun onschuld bleek. Zy waren naar Metz gekomen, om de slagvelden in de omstreken te bezoeken, en hadden den toren van de kathedraal bestegen om schetsen te maken van do omgeving. Dit had de achterdocht van een schildwacht gewekt. lëpau.iu. To Barcelona zyn een h n le-dtal anar chisten gearresteerd. Do zwaarste verdenking rust op oen mulat, Luis L fact genaamd, di9 by de ontploffing licht gewond werd. De werkliedenverenigingen hebben in een manifest geprotesteerd tegen het optreden der anarchisten. Ten bate van de nabesta nden der slachtoffers is eon inschryving geopend. De begrafenis der slachtoffers heoft plaats gehad onder deelneming van de geheele stad alle winkels waren gesloten en de balkons der huizen langs den weg, dien de treurige stoot passeerde, waren met rouwfloers behan gen. Do stoet werd voorafgegaan door eon militaire kapol, die een trourmarsch speel le; de zeven lykwagens waren bedekt met prach tige kransen; de bisschop, do geheele geos- telykheid en al de civiele en militaire auto riteiten volgden de lyken naar het kerkhof. Het volk was zeer onder den indruk van do droeve plechtigheid; eenige vrouwen vielen in zwym, toen do stoet voorbytrok. Telegraiujiiüu. WASHINGTON, 10 Juni. Blykens het ver slag van het Landbouwbureau is de met katoen beplante oppervlakto in acres 116*/io van de laatste jaren. Ü3 gemiddelJe stand is 972/,0l het hoogste cyfer siuds vyfiien jaren. De mtt wintertarwe beplante oppervlakte is 22,794,000 acres, met zomc-rtarwe 11,825,000 acres. De gemiddelde stand van wintertarwe is 77V,o, van zomert2rwö 997i0- De met haver beplante oppervlakte is 987,o, en de gemiddelde stand 987,o- De met rogge beplante oppervlakte is 697i0» en de gemiddelde stand 857,o- BUDA-PESTH, 10 Juni. Do i>u iget commissi9 van do Oostenrykscbe delegatie heeft de ge wone en de buitengewone begrooting van oorlog aangenomen. De minister kondigde aan, dat otn nieuw strafwetboek voor het k'ygsvolk in bewerking is. LOUDEN, 11 Juni. De „Times" ontvangt uit Prettria het bericht, dat het gevoel van onrust in regeeringskr ngen nog niet is ge weken. Do bewegingen der Engdscbo troepen in het Noorden worden met het greotste wan trouwen gadegeslagen. Da vhr leiders van het Reform Committee hebbc-n, op grond van een wenk, die, n ;ar motnen, uit goede bron afkoi stig is, aan de regeering veertigduizend pond sterling aan gtbolen voor liefdadige doeleinden, als z'y in vrijheid worden gesteld. Dit verdoek en het vermelden van den ontvangen wenk hebben in den Uitvoerenden Raad ee'rng misverstand gewekt, waardoor do beslissing zou kunnen vertraagd wordon. De onderhandelingen tusschen Transvaal en den Oranje-Yrystaat betreffende h-:t spoor wegnet van den Yrfistaat worden nog voort- gc-zot. Een loening z..l waarschijnlijk in Duitsch- land en Nederl.md worden uitgeschreven, om het spoorwegnet over to nemen en de uit breiding tot stand te brengen. Officieel© lieuulijgeviu^en. DRANKWET. Burgemeester en Wethoudera van Leiden brecgon ter algemeoLe konnis, dat door ANTONIE M\AS, een verzoekschrift ia iügediend om vergunning voor den kleinhandel in sterken drank in het pu.ee 1 Haarlemmerstraat No. 210. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 10 Juni 1896. E. KIST, Secretaris. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leidea brengt tor algemeen© kennis, dat aan den Ontvangor dor Directe Belastingen is ter hand gesteld do supple!o ro kohieren der Pcreoneelo Bolastieg Nos. II en 15 van den dienst lSQó/Oü en executoir verklaard den 9don Juni Jl., en herinnert voorla den belanghebbenden aan hunuo verplichting om den aanslug op den bij do Wet bo- paalden voet to voldo.-n. Leiden, Do Burgemees'er voornoemd, 11 Juni 1896. F. WAS. Marktberlohten. Delft) 11 Judï. Granen werden heden met vol doende aanbod aanvankelijk booger gehouden doch later tot onveranderde prijzen verkocht. Witte Tarwe 5.5) a f 6.75. Eoode ƒ5.40 a ƒ5.90. Rogge ƒ3.50 4.10. Zomergerst ƒ3.40 a ƒ3.60. Cbe/alio - ƒ4.23 a ƒ1.90. Haver 1.90 a ƒ3.10. B auwo Erwten ƒ1.75 a ƒ6.50. Brmacboonc-n ƒ9.25 a ƒ11 25. Paar ionbconou 4.50 a ƒ4.90. Duivi-nloouen ƒ5.50 a ƒ5.90. Koo.'zaad a Zomer-Koolzaai a Kauariozaad ƒ5.75 a 6.60. Hennep zaad P.75 a ƒ6.50, alles j er HL Schiedam, 10 Juui. Noteer.ng van da Mako laars. Montwijn ƒ0.50, Jenever f 10.50, idem Ams:. proef 12.per Nod. vat on zonder Inot, zondor de bolasting. Spoeling-commissie /0.60 por kotel. Notooring van den Branderabond. Moutwijn a por boet. ct., zonder fust on zonder bolaatin/. Woerden, 10 Juni. Kaas. Do aanroer ter markt op beden bedroog 232 partijen; prijs van Goudeche hooikaas lsto soort 20 a 24, 2de soort 16 a 19. Haadol redelijk. Onder dagteekening van heden seint de correspondent van het „Hbld." te Batavia: „De troepen zijn teruggekeerd. Lamkrah is verbrand. De bevolking is naar bet gebergte gevlucht. Ons geheele verlies aan gesneuvelden en gewonden bedraagt twintig min deren." Een officieel Atjeh-telegram be vestigt de gisteren en heden in ons blad voorkomende berichten. LEIBEJT, 11 Juul. Thermometeratand: gisteravond om 8 uren 16° C. 60.8° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren ÏG5 C. 60.8F.; '8miudag3 om 12 uren 20.5'> C. 68.9* F.'s namiddags 4 uren 21° C. 69.8' F. Door den heer C. A. J. M. Mattern, te Zoeterwoude, wordt ons medegedeeld dat door hem heden vergunning is aangevraagd voor het aanleggen en exploiteeren van een stoom- of electrische tram van Leiden of liever gezegd van het begin der Heerenstraat (gem. Zoeterwouda) naar Zoetermeer Zeg waard, in aansluiting met de treinen naar Gouda en Den Haag. Tot professor in de dogmatische theo logie aan het seminarie te Rysenburg is door mgr. H. v. d. Wetering, aartsbisschop, be noemd de zeereerw. heer E. A. Van Hins- bergb, kap. te Hengeloo (O Uit minnenijd had C. v. G.te BoJegrave, M C. K. op den arm geslagen; dat zal hem 3 boete of 3 dagen hechtenis k03ten, indien althans deze eisch bevestigd wordt van het O. M. by de rechtbank te Utrecht, waarvoor by gisteren terecht stond. Twee Duitsche kellnerinnen, die in de Casuaristraat te 's Gravenhago op kamers verbiyf hielden, maar op grond van do vreemde lingenwet uit het land moesten verwyderd worden, werden gisterochtend vroeg door twee inspecteurs der recherche daartoe ia hare tydelyko woning opgezocht. By de komst dezer ambtenaren trachtten beide vrouwen te ontkomen door zich in nachtgewaad uit een op een plat uitkomend raam te laten zakko.i en het venster van de aangrenzende woning binnen te klimmen. Het gelukte den inspecteurs echter het tweetal te vinden en mede te nemen. Gisternacht ongeveer óónuur ontstond brand ten huize van M. Ifpel aan den Sleeuwykschen dijk, die dcor de buren gebluscht werd. Te 3 uren echter barstte hy opnieuw los en brandde het geheele perceel uit. Oorzaak onbekend. Hot nieuwe jacht van keizer Wilhelm, „Meteor," heeft by de zeilwpdstryden te Cowes de „Brittanma" vau den prins van Wales geslagen. Ondertrouwd: JOHANNES F. SCHNABEL en GEERJRUIDA KOS. Leiden, 11 Juni 1896. 4496 5 Ondertrouwd P. II. KAPTEIJN, Pred te Oterleek (N.-H.), en J. G. BURGERSDIJIC. Oterleek, zoeterwoude, Ruwclioksxollrckking 2 Juli 1S9G. Geen receptie. 4490 9 Bevallen van eene flinke Boehfer M C. PONT--Broekhof Leiden, 10 Juni 1896 4500 3 Gisteren hier teruggekeerd uit het Zuiden, waar zy tevergeefs herstel van gezondheid had gezocht, overleed heden alhier, myne geliefde Nicht Mejuffrouw MARIE OTTELINE ADRIENNE VAN DEK HEIDE, op den jeug digen leeftyd van 27 jartn Jhr. Mr. A J RETHAAN MACARÉ, Execute ui-Testamentair Haarlem, 9 Juni 1896. 4456 9 Heden overleed onze geliefde Zuster, Be. huwdzustir en Tante Mejuffrouw S. M. TEN HOLTEN, in den ouderdom van 54 jaar. Leiden, UiL aller naam, 10 Juni 1896. C. A. TEN HOLTEN. (Papegracht 26.) 4482 6 DANKBETUIGING. Voor de vele blyken van belangstelling, by onze vyf-en-twintig-jarigo Echtvereeniging ondervonden, betuigen wy, ook namens onze Kinderen, onzen hartely'ken dank. J. J. VERBRUGGE. A. VERBRUGGE - De Graaf. Leiden, 11 Juni 1896. 4493 9 (Loriaanshofje No. 4, Varkenmarkt). Be 3de Veaificatlc-VergadcrJng in het Faillissement van 12. N. BliEXDERS, Broodbakker en Winkelier, wonende te Leiden, waarin zal wordon geraadpleegd en gestemd over het door den gefailleerde aangeboden accoord, zal plaats hebben op Woensdag den gstcn «Pulü 1696, des voormiddags te knartler over tien uur, in het Ge bouw der Rechtbank, te 's Gravenhage, Korte Vyverberg No. 3. 4492 11 Mr O. W. SIPKES. 11 Juni 1896. Het BESTUUR der Leidscïie Bouw maatschappij geeft kennis aan HH. Aandeel houders, dat van af 15 Juni a. s. Coupon No. 2 betaalbaar is gesteld met 50 gulden per aan deel by do Rynlandscho Bankvereeniging. 4487 7 eene lange flïoudeo BROCHU, vermoedelyk tusschen Rapenburg (Oostzyde) en Nieuwstraat. Tegen belooning terug te bezorgen: 4499 6 Hooigracht 22. van Pantsocn IÖ7 naar 4428 8 „Huize Weltevreden.* kan terstond geplaatst worden. Adres: Nieuwstraat 33. 4491 4 een flinke, fatsoonlyke JOEGEN in he Photographisch Magazyn. 4481 ïiO Apotliekersdijk 29 Zich aan te melden: 's avonds na 8 uren. Mevrouw 1IENKI VAN DB VELDE Plantsoen 1, vraagt wegens liuweiyk, mei 1 Augustus: eene 4498 9 Keukenmeid, goed kunnende koken en genegen huiswerk te verrichten, en eene Werkmeid, goei voor haar werk. Aanbiedingen in persoon dei avonds na 7 uren of des morgens vóór 12 urea 2 jaar in Den Haag gediend hebbende, zoek/ in Leiden plaatsing, liefst als 9Ield-alleea 23 jaar oud, een burgerpot kunnende kokei en van goede getuigen voorzien. Adres franco brieven letter T Adv.-Burear van G. LOS, Hoogewoerd 65. 4489 l TE H.XJUFL: einn Zit- en Slaapkamer, met of zoodei Ponsion, prachtig uitzicht, te O.^s'geest, by Leiden. Brieven frar co onder letter W No. 80£ aan KOOYKER*s Csutraal-Advertentie-Bureau Nieuwo Ryn 16. 4497 7 "Vleescliliou-vvei*, kunnen twee bekwame Siagersknechti geplaatst worden. 4477 9 een Drooddepól met 70 zeer nette straat klanten, goed burgerbestaan afwerpend en nettr stand. Br. Fr. Nr. 1726 aan Firma W. J. VAN H00G8TRATEN, Piet-Hein straat 29, 's-Hage 4476 6 in bet centrum der stad: een HUIS met 5 a 6 Kamers. Brieven onder No. 4495 aan het Bureol van dit Blad. 5 I f 1™0 per kilo. Adres: UE». J.STEEKUAIJER, Man- denmakerssteeg 4, by de Waag. 3930 6 groote en kleine partyen ledige Bordeaux- wijn-Dkslioofdco, van ongeveer 225 liter. Levering franco wal Rotterdam. Brieven onder No. 4479 aan het Bureel van dit Blid. 6 Leiden, Hoogewoerd 115, GROOTSTE TAP1JIIIA1VDEL. Ongeveer 54iO ÏBesfantera TTnpUt- goed, geschikt vcor grooto en kleine kamers, alsmede Loopcr» en Gordijn stoffen en Vloerzeilen, worden bui- j tengewoon goedkoop OPGERVIÜD. j 's Avonds n.i W uren gesloten. 4416 12 Heden nog verscb uit hot land ontvangen: prima qualittit Paarsen, Zccuwsche/ «Painmcn en Franschcn, I I, 16, 18 ea 20 £en«9 de Decaliter on voor weder- verkoopers tot concurreerenden prys per Hecto liter verkrygbaar by J. PEEEEBOO». Levendaal 23. 4468 10 Do DIRECTIE van de Gasfabriek te Noordwijk zal in hel openbaar op Vrijdag 19 Juni a. s., in het Café „Zomerzorg", te Leiden, nabij het Station, des morgens teil uren: Bestek en teekening zyn te verkrygen ad 1.— ten kantore der Directio, alwaar ook inlichtingen zyn te verkrygen. Aanwyzirg in loco a. s. Woensdag, des mor gens te 12 uren. 4473 24 De Dlrecfie van de Gasfabriek te Koordwijk

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3