De bekende Nederlandsche etser, de heer Willem Sreelink, te Amsterdam, vierde giste ren zijn 70sten verjaardag. Aan den avond van dezen dag had het be stuur der Maatschappij „Arti et Amicitae" in een der bovenzalen van haar gebouw een zeer groot aantal etsen van den meester bijeenge bracht en kunstvrienden uitgenoodigd deze te komen zien. Van die uitnoodiging maakten velen gebruik en met belangstelling werden de talrijke etsen bezichtigd, die zulk een waardig getuigenis afleggen van de meester schap, die de heer Steelink over de etsnaald bezit. De kunstenaar zelf bewoog zich, krachtig als by nog is, stoeds onder de bezoekers, die hem de band kwamen drukken op dezen feest dag. In de zaal prijkte bovendien het door den heer N. Van der Waay geschilderde en goed geslaagde portret van den kunstenaar. Jammer dat de tentoonstelling thans in „Arti" gehouden het bestuur belet deze kunst beschouwing der etsen eenige dagen voort te zetten; misschien dat er nog een gelegenheid komt haar te herhalen voor degenen, die gister avond niet konden komen. Heden zal den heer Steelink door kunst vrienden een diner worden aangeboden. HbL Het stoomschip „Prins Hendrik," van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 8 Mei te Suez; de „Prinses Sophie," van Amsterdam naar Batavn, passeerde 8 Mei Kaap Rocca; de „Soenda," van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 9 Mei te Suez, de „Voorwaarts" vertrok 9 Mei van Amsterdam aaar Batavia. Invitatie-concert „Sempsa Crescendo". Het^j het in den guren winter, hetzij het in den aanvang van den zomer is als de nachtegalen zich reeds doen hooren, (om de vyf jaren zelfs in het hartje van den zomer), steeds gaat men gaarne te gast by „Sempre". Ook op het tweede Invitatie-concert van gisteravond was de Stadszaal beneden en boven geheel bezet, trots de hooge tempera tuur, welke er meer en meer heerschte. De ruim rondgezonden uitnoodigingen werden in dezelfde mate beantwoord. Zelfs uit de vele fraaie to.letten kon men 'opmaken dat de beleefdheid van „Sempre" werd op pry's ge steld. Nu de dames van uEs-moll" ook zouden meezingen, was het reeds vrij groote plat form voor het orkest naar voren nog meer uitgebouwd. Een teleurstellende mededeeling was bet eerste dat de binnentredenden ontvingencoor ongesteldheid van den heer Joseph Mertens moesten diens „twee stukken voor strijkinstru menten" (Andante en Scherzinetto), welke hijzelf zou dingoeren, van het programma vervallen, dat daardoor eenige wijziging on derging. Het concert bleef er echter niet minder goed om. Het programma werd geopend met de „Scènes Alsaciennes", 7de Orkest-suite, van J. Massenet, in vier afdeelingen, waarvan vroeger in dit blad reeds een kort overzicht werd gegeven. Het orkest, bestaande uit de werkende leden van „Sempre", versterkt door leden van het Utrechtsch Stedelijk Orkest (voor de blaasinstrumenten) en musici van hier en elders, had zeker geen gemakkelijke taak, doch vervulde die loffelyk. De instru mentatie draagt natuurlijk op en top een Fransch karakter (dat overigens op het ge heels programma van dezen avond het over- heerschende was), maar ook zelfs zp, die zich daarmede minder kunnen vereenigen, zullen dankbaar geweest zyn kennis te hebben kun nen maken rryct dit werk, dat hier, evenals andere nommers van het programma, voor de eerste maal werd uitgevoerd en dat onder broken werd door een ingolaschte Fransche taptoe, uiteraard niet van zulke hooge muzi kale kunstwaarde als het overige, maar door de plaatsing eeniger musici enz. achter een openge schoven raam op den bovencorridor toch een eigenaardig effect makend. Het wtrk werd met belangstelling ontvangen en de uitvoering er van daverend toegejuicht. Niet minder succes viel teü deel aan de twee gideelten uit Mann's Derde Orkestsuite (Allegro Moderato en An 'ante Mysterioso). Ook in deze heerlijke toonschepping, welke de aandacht in hooge mate gecurende het geheele werk steeds meer boeide, weerde naar het ons voorkwam, het orkest zich op bui tengewone wjjze, terwyl na afloop er van den componist-directeur een fraai bloemstuk van groen en bloemen werd vereerd. Even verdienstelijk kweet het orkest zich mede in de Inleidiog tot het derde bedrijf van "Wagner's opera „die Meistersiüger vonNürn- berg," dat wegens ontstentenis van Mortens, van de tweede naar de eerste afaeeling was verhuisd, om deze te besluiten. Een woord van hulde aan den cellist voor tiiens edel spel. Tot het instrumentale gedeelte behoorde ook het optreden van een pianist als solist, wiens naam op muzikaal gebied al eenigen tijd een goeden klank had verkregen. Boven dien, als leden van „Sempre" zelf als solisten gaan optreden, is cit een byzonder maar tevens heuglijk kenmerk van dit studenten- muziekgeztlschap. De praeses daarvan, de heer J. A. N. Patyn, droeg eerst voor Men delssohn's „Capriccio brillant", een vry zwaar werk in H moll voor piano en orkest, en deed zich daarin op de meest gunstige wijze onderscheiden. Vaste aanslag, veel technische vaardigheid en gevoelvolle voordracht zijn bij hem te waardeeren eigenschappen, welke tevens in het licht traden toen hij later een drietal kleinere nommers vertolkte. Twee fraaie kransen en veel enthusiasms vormden eeno hem gebrachte welverdiende hulde. Niet genoeg op prijs gesteld kan ook worden de medewerking op dezen avond van de dames- zangvereeniging „Es-moll", welke aan het geheel nog meer glo9d en kleur bijzette. Weet dit vrouwenkoor zich op de eigen uitvoeringen dapper te weren, nu het Cliabrior's „A la musique" zong, onder begeleiding van orkest en harp, was de uitwerking nog bekoorlijker, evenals later in de drie kleinere vrouwen koren, waarvan dat der „cigarières" uit Bizet's „Carmen" moest worden herhaald, terwyl op het „choeur des jeunes filles" uit Mann's opera „Meleanis" een verbazend sterk applaus volgde en het „Spinnerlied" uit Wagner's „der Fliegende Hollander" even lief en vlug werd gezongen. Na do reprise van het koor uit „Carmen" werd den heer Mann wederom een krans vereerd, doch het zou ons niet vreemd voor komen dat hier een vergissing in het spel is geweest en dat 't de bedoeling was de aanbie ding na zyn eigen koor te doen geschieden. De jonge dame, die in „A la musique" de sopraan solo zong, mej. D. v. d. V., élève van de Koninklyke Muziekschool te 's-Graven- hage, heeft een allerliefst geluid, dat in dit inderdaad bevallig werkje goed tot zijn recht kwam, en was vervolgens mede uit stekend in hare voordracht van Flégier's „Stan ces" en S. De Lange's „Maienlust", waarna zy drie keeren werd teruggeroepen, zoodat zy' genoodzaakt was dus nog iets ten beste ;te geveD, om dan, na haar „in het groene woud zingende vogelein"', hoe bekend dit ook moge wezen, wederom tweemaal te worden teruggeroepen. Het was dan ook met veel zuiverheid en. innigheid dat zy de verschil lende nommers voordroeg. Het conceit eindigde welk een eigen aardige tegenstelling met een concert- ouverture: „Michel Angelo" van Niels W. Gade en leverde, zoo dit nog noodig ware, een hernieuwd blyk dat de directeur, Gottfried Mann, de onder zijn schepter staanden met waardigheid weet aan te voeren en te be zielen. Rechtsgebouwen te Rotterdam. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot wijziging en verbooging van Hoofdstuk IV (Justitie) der Staatsbegrooting voor 1896. In zyne memorie van toelichting herinnert do Minister aan hetgeen reeds vroeger door hem werd medegedeeld, dat hy zich persoonlijk heeft overtuigd dat eene andere huisvesting van rechtbank en kantongerecht te Rotterdam noodzakelijk is en aan bestendiging van den bestaanden toestand niet te dtnken valt. Na lang zoeken werd een geschikt ter rein gevonden aan dea Noord Singel, gelegen vóór en terzijde van de strafgevangenis, ruim genoog voor een gebouw voor do rechtbank en de kantongerechten en een volstrekt noodig huis van bewaring en de Minister meent in het belang van de schatkist te moeten voorstellen dat terrein daarvoor te bestemmen. Ook de arrondissements rechtbank te Rotterdam geeft aan dat terrein do voorkeur. De kantonrechters aldaar hebben eenige bedenkingen geopperd tegen het voorgestelde plan, o. a. wat betreft den afstand van het centrum der stad, doch zich ten slotte met de beschouwingen der rechtbank vereenigd. De gezamenlijke koeten zyn geraamd op f 615,000. Cicmeentcraad van Alkemade. Tegenwoordig: alle leden. Voorzitter: de burgemeester. Na lezing der notulen van de vorige ver gadering, welke onveranderd worden goed gekeurd lo. "Wordt met algemeene stemmen vast gesteld een besluit tot regeling der in 1896 to houden kermis van 24 29 Augs., hetwelk aan Ged. Staten ter goedkeuring zal worden ingezonden. 2o. Wordt nader in behandeling genomen het aangehouden adres van dr. Jorissen, om eervol ontslag als gemeente-geneesheer van Roelofarendsveen, met voorstel van Burge meester en Wethouders hem dit te verleenen. Na eenige bespreking, waaruit o. a. blykt dat de heer Van Rjjzen hem het ontslag niet eorvol zon willen toekennen wegens zjjn haastig vertrek, wordt hem het gevraagd eervol ontslag met 9 stemmen verleend. De beer Van Rijzen stemde tegen, deheerElstgeest hield zich buiten stemming Alsnu komt aan de orde de voorziening in de vacature van gemeente-geneesheer voor Roelofarendsveen. Een voorstel van B. en Ws., om dr. Rooswinkel aan te stellen tot gemeente geneesheer voor Roelofarendsveen en Ryp- Wetering c. a., op eene jaarwedde van f 1000, onder verplichting eene vroedvrouw te stellen te R\jp-Wetering:, en dr. Kimmel eene jaar wedde van f 400 toe te kennen voor Oude- Wetering c. a., vond by geen der leden instemming. Na eenige discussiën wordt op voorstel van den heer Bakker met algemeene stemmen besloten: eene oproeping te doen voor gemeente-geneesheer te Roelofarendsveen op eene jaarlyksche toelage van f 500, tot ultimo December 1897; goedgekeurd, dat dr. Rooswinkel de betrekking van dr. Jorissen ge- heeft durende de maand April waargenomen, en bepaald de verdere waarneming dezer betrek king gedurende de vacature aan de genees- heeren Rooswinkel en Kimmel op te dragen, en een juist des morgens ingekomen adres van dr. Kimmel aangaande deze zaak Yoor kennisgeving aan te nemen. 3. Wordt nader in behandeling genomen het adres van het bestuur van den Yeender- en Lijkerpolder buiten de bedijking om subsidie in kosten van verbetering en be- scho.iing van het sluispad te Roelofarends veen; wordt gelezen een tweede sedert de vorige vergadering ingekomen adres van dien poldor, om het bedoelde pad geheel voor ge meente rekening te onderhouden. De heer Bakker zette in korte bewoordingen uiteen do billijkheid, om op dit laatste verzoekschrift in te gaan, doch werd hierin door eenige leden wedersproken, die het wonschelyker achten eene subsidie toe te staan in de kosten van verbetering, die volgens begrooting van den gemeente-opzichter zh f460 zullen be dragen. Nadat nog eenige leden hierover het woord hebben gevoerd, wordt op 's Voorzitters voorstel met algemeene stemmen besloten de helft in de zuivere kosten by te dragen tot aan een maximum-bedrag van f 250, onder voorwaarde dat de begrooting, bestek en tee- kening en aanbesteding door het Dagelyksch Bestuur moeten worden goedgekeurd, en met bepaling, dat het behoorlijk onderhoud van het werk ten laste des polders blyft; tevens worut goedgevonden de uitbetaling dezer by- drage te regelen by de begrooting voor 1897. 4. Omtrent liet verzoek van J. H. Gelker tot het maken van een afwatevingsgootje langs zyn woonhuis, wordt besloten deze zaak ter afdoening te stellen in handen van Burg. en Weths. 5. Wordt voorgenomen eene rekening van H. Verby, te Woubrugge, wegens meer ge leverd hout- en ijzerwerk aan de 3 bruggen te Roelofarendsveen, ten bedrage van f 145.61°, met voorstel van Burg. en Weths. deze goed te keuren en hen te-machtigen tot uitbeta ling, waartoe wordt besloten, nadat nog eenige ophelderingen aangaande deze nota zullen zyn gevraagd. Daarna niets meer te behandelen zijnde en geen dor leden verder het woord verlangende, wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. £en naam. Onlangs werd gemel 1, dat een inwoner van Hengeloo zyn dochtertje by den Burgerlijken Stand had aangegeven onder de namen Derkje Anarchistine en Lij eenige dagen later door den ambtenaar ontboden werd, die ham mee deelde, dat hy zjjn kind den tweeden naam niet mocht geven: de minister wilde het niet hebben. Naar aanleiding daarvan schrijft de „Ge meentestem": Het bezwaar van den minister berust blijk baar op art. 1 der bier te lande nog als gel dig erkende Fransche wet van 11 Germinal an XI (1 April 1803) waarby aan de ambte naren van den B. S. verboden is in de ge boorteregisters andere voornamen in te schrij ven dan de namen, in de onderscheidene almanakken in gebruik, en die van bekende personen in de oude geschiedenis. De naam „Anarchistine" zal daarin wel tevergeefs ge zocht worden. Intusschen zal, om dion gewraakten naam in de geboorteakte, wanneer die gelyk men in casu uit de woorden „eenige dagen later" wel mag opmaken reeds ingeschreven is, te kunnen schrappen, een rechterlijk vonnis tot verbetering dier akte noodig zijn. Die verbetering kan echter alleen aoor de belang hebbende partij (bier de vader) worden ver zocht (art. 71 B. W.) Het Openb. Ministerie is daartoe niet bevoegd, zooals by verschillende rechterlijke uitspraken is beslist. Is dus de vader weigerachtig bedoeld verzoek te doen, dan zal de naam Anarchistine in de akte moeten behouden blyven. Gremengcl Nieuws. Door het gerechtshof te 's-G r a- venhage is dezer dagen een voor handel en industrie belangrijke uitspraak gedaan. Het college heeft nl. beslist dat eene naamlooze vennootschap dia niet heeft voldaan aan de bepaling van art. 38 in verband met art. 39 Wetboek van Koophandel (inschrijving der akte van vennootschap op de openbare registers) niet werkt tegenover derden en derhalve door dezen geen faillietverklaring der vennootschap kan worden verkregen. Van deze beslissing is cassatie aangeteeker.d. Het gerechtshof te 's-Gravenhage hoeft bevestigd de veroordeeling van den koopman Pistenist, uit Londen, tot 2 jaar en 6 maanden, wegens poging om zich op een valschen of vervalschten reiswissel door een bankier in Den Haag geld te doen afgeven. Hedenochtend is een tramtrein van de H. IJ.-S.-My, nabij de halte Duinstraat te Scheveningen van achteren tegen een stil staand convooi geloopen, waardoor twee passa giers gekwetst werden en eenige schade aan het materiëel ontstond. De afrit bezuiden het „Hotel Zeerust" te Scheveningen is gereed. Deze begint aan de achterzyde naby het station van het Holl. Spoor aan het strand, is ongeveer 100 meter lang by eeno breedte van 8 meter en eindigt aan den duinvoet by de gedenk naald. Z\j is ook geschikt om de bommbn op het strand te brengen. Naar aanleiding van het besluit der firma Jos. De Poorter, te Rotterdam, om het loon van 5 ceDts per last op 4'/2 cent te brengen, is gisteren aldaar een algemeene werkstaking op de graan- en ertsbooten uit gebroken. Onder politie-bescherming werd in den namiddag op zeer enkele booten het werk begonnen. Uitgeschreven door den Nieuwen Neder- landschen Bootwerkersbond, had gisteravond in het Verkooplokaal to Rotterdam een ver gadering van bootwerkers plaats, welke by- zonder druk was bezocht en tot by twaalven heeft geduurd. Beslist moest worden omtrent het al of niet proclameeren van een algpmeene werk staking. Door een tweetal bestuursleden werd met een enkel woord de aanleiding geschetst van het nederleggen van den arbeid op gisteren. Ujt hun woorden viel in de eerste plaats op te maken, dat het bestuur van den Bond hoegenaamd niets geweten heeft van de neiging der bootwerkers om te staken. Het was ge steld voor een feit. Het hield zich op het oogenolik niet alleen bezig met de loonsver mindering, door de firma Do Poorter ingesteld, doch ook met het werk aan de kolentip aan de binnenhaven, waar in den laatsten tyd geen f 2.50 meer betaald werd, doch slechts f 2 of 35 stuivers. Nu was evenwel de vraag wat gedaan moest worden. Men liet de beantwoording dezer vraag aan de vergadering over. Opmerking verdient verder, dat beide be stuursleden, die het woord voerden. De Jong en De Heer, thans in hun eerste toespraak van meening bleken dat de geest der boot werkers niet op algemeene staking gericht was, die ook niet gerechtvaardigd zou zyn tegenover de patroons, die het oude loon bleven uitbetalen. Het eenige wat men wenschto was handhaving van de oude Iconen, ook door de firma Muller Codie naar het oordeel der sprekers aanleiding had gegeven, dat ook andere cargadoors op het loon gingen beknib belen. Daarna voerden evenwel andere sprekers, waaronder de bekende Snelleman, het woord, die wel degelijk de algen;eene staking aan rieden, wat mt-t gejuich bogroet werd. Het bestuurslid De Heer waarschuwde evenwel voor overylde besluiten. Hij' deed het voorstel, voorloopig het werk te hervatten, van elke soort bootwerkers enkele afgevaardigden te benoemen en dezen samen te brengen met de cargadoors, ten einde gezamenlyk voor eiken tak van dienst schriftelijk een loontarief vast te stellen, waarvan niet meer mocht worden afgeweken. Dit voorstel bleek zoowel voor als tegen standers te hebben en een oogenblik scheen het ook of de voorstanders do overhand zouden behalen, vooral toen enkele meer bezadigde sprekers het krachtig hadden aanbevolen; er werd zelfs van de bestuurstafel een motie in dezen geest aan de vergadering voorgesteld, later nog zoodanig gewijzigd, dat binnen 8 dagen een beslissing door de cargadoors hierop moest zyn genomen. Thans lieten evenwel eenige met goede longen voorziene aanwezigen zicb weer hooren om deze motion af te keuren, zoodat zy niet eens in stemming werden gebracht. Van toen af nam do vergadering een meer rumoerig karakter aan, zoodat het eindeiyk moeilyk was te begrypen wat men eigenlijk wilde. Men hoorde spreken van het staken by de firma Muller alleen, by ben, die bet oude loon niet betaalden, enz. Hieraan werd ten slotte een einde gemaakt door den voorzitter, die de handen liet opsteken door ben, die voor algemeene staking waren. Aangenomen werd, dat de groote meerder heid zich daarvoor had verklaard, zoodat van heden af op geen enkele boot, ook niet op de beurtbooten, gewerkt zal worden altyd volgens de vergadering. Het zal intusschen nog moeten blijken in boeverre aan dit bevel gevolg zal worden gegeven. Ten slotte mag niet onvermeld blyven dat van de bestuurstafel nog de verzuchting werd gehoord, dat het te betreuren was dat men voor eenige weken het bemiddelingsvoorstel van den burgemeester niet bad aangenomen. Na afloop der vergadering trok een kleine honderd bootwerkers, waaronder eenige com missieleden, naar Feienoord, om te trachten de aldaar nog werkzame bootwerkers tot sta king over te halen. Op een in de Spoorweg haven liggend stoomschip, met zaad geladen, gaf men aan hun verzoek gehoor, doch toen de bootwerkers daarna omstreeks middernacht beproefden gemeenschap te krijgen met het zich aan boord van de aan de Stieltjeskade liggende Hullbooten bevindende werkvolk, was de politie daar, om hen te beletten zich door overklimming op het aldaar afgezette terrein toegang te verschaffen. De pogingen der commissieleden en van de overige boot werkers, om dit werkvolk tot staking over te halen, bleven daardoor vruchteloos. Eén hunner, die zich in opruienden zin uit liet, werd door de politie ingerekend, waarop de overigen op aanmaning der politie uiteen gingen. Te 1 uur in den nacht had op Feienoord alles weder het gewone aanzien. Op de yzerertsboot „Hilda" en op het met kopererts geladen stoomschip „Rio Tinto," beide liggende in de Binnenhaven, werd gister avond nog doorgewerkt, hoewel eenige com missieleden uit de bootwerkers hebben ge tracht het werkvolk tot staking over te halen. Aan boord van de stoomschepen „Eduard" en „Adler," liggende aan de Prins-Hendrik kade, eindigde het werkvolk gisteravond den arbeid, om naar de vergadering te kunnen gaan. Het werk op deze stoomschepen is daarop op last van de gezagvoerders door de equipage voortgezet, omdat beide schepen morgen moeten vertrekken. Op de op stroom ilggende stoomschepen is de staking, een enkel vaartuig uitgezonderd, algemeen geworden. Te Utrecht is een dienstmeisje, wier kleeren mot een nachtlichtje in aanra king kwamen, aan do gevolgen van de op gedane ernstige brandwonden overleden. Men moldtuit Dokkum aan do „N. R. Ct.": Twee arbeiders, die getracht hadden veld arbeid in de naburige provincie Groningen to vinden, keerden onverrichterzake terug. Onder weg gingen beiden aan den weg, onder het dorp Engwierum, liggen slapen. Eén hunner had een bedrag van f 450 by zich. By zyn ontwaken miste hy dit bedrag. Thuiskomende, detlde hy zyn vermoeden aan de politie mee, en het leidde tot de ontdekking, dat zyn kameraad dit bedrag hem in den slaap had ontvreemd. De dader heeft bekend en is reeds in handen der justitie. De moordenaar dr. Holmes, die van het moorden een beroep had gemaakt on van den <lood - van 22 personen wordt beschuldigd^ is Donderdag te Philadelphia opgehangen. Op het schavot hield hy een toespraak; twee moorden bekende hy, maar aan do overige twintig verklaarde hy zich onschuldig. Het proces van dezen misdadiger is een dor meost sensatiewekkende uit de geschiedenis der crimineels rechtspleging in Amerika ge weest. In de Berlynsche tentoonstelling is reeds brand geweest en wel in het keLl huis voor de electrische verlichting. Gelukkig was het nog dag en werd het vuur spoedig gebluscht. In de kas van de voorschot-ver- eeniging te Schwabach is een tekort van een millioen mark ontdekt. Do verduisteringen dagteekenen reeds van 1870. In Tunis is het gezin vaneen Engelschen zendeling uitgemoord. Dr. L a;b, van de Anglikaansche kerk, woonde in een villa op korten afstand van Sfan. Dinsd. g vond men man, vrouw en kind gruwelijk vermoordde v/aakhond werd met afgesne den hals in den tum gevonden. Men seby'nt hier met een wraakneming te doen te heb ben, althans diefstal is niet de beweegreden van de misdaad geweest, want het geld en do kostbaarheden waren onaangeroerd gela ten. Drie inlanders zyn in hechtenis genomen. T o 13 e r 1 ij n heerscht een w e r k- stakïng in de industrie der muziekinstrumen ten, ruim 3000 werklieden hebben gestaakt. De werkstaking in de wapenfabriek ta Herstal is nagenoeg geëindigd. BUITENLAND. België, De Kamer van Vertegen woorjigers heeft sedert verscheidene dagen beraadslaagd over het wetsontwerp, waarvan de strekking is, de garantie van den Belgischen Staat te geven aan de obligatie doening van 10 millioan franks, uit te geven door den Congo Spoorweg. Nadat verscheidene voor- en t-, gen standers aan bet woord waren geweest, heeft de minister van financiën in de zitting van gisteren het wetsontwerp warm verdedigd. De minister verklaarde te zullen aftreden, als hot ontwerp werd verworpen. Omtrent het XXIIIste Nederlandsch Taal en Letterkundig Congres te Antwerpen scbryft men ons van daar het volgende: Wy meldden verleden week dat de by- tredingen uit Noord-Nederland zoo menig-, vuldig als klinkend waren, en dat zy de beste vooruitzichten deden koesteren voor het welge- lukken van het Congres. Ziehier, ten bewyze, eenige rmmen, die wy nemen uit de lange lijst, ons door de inrich- tings-commissie meegedeeld. H. H. prof. M. A. P. C. Poejhekke, Ny- megonprof. M. Horn, SchiedamJ. A. F. Orbaan, Amsterdam; prof. G. Ivalff, Amster dam; mej. Daisy E. A. Junius, Arnhem; H. H. C. K. Hont, Amsterdam; prof. M. Degeraad, Grave; Ramondt, Heteren; mr. A J. E. A. Bik, 's-GravenhageE. G. Cohen, uitgevers, Arnhem; J. C. Overwaarde, archivist te Dordrecht; C. Bake, 's-Gravenhage; J. F. M. Sterck, lid van den gemeenteraad, Amster dam; F. H. Van Looy, Amsterdam; Lucie Broedelet, dichteres, Hilversum A. V. L. Broe- delet, kunstschilder, id.; dr. E. Laurillard, Amsterdam; dr. Jan Ten Brink, Lei Jen; Wouter Nijhoff, Den Haag P. E. Huet, Goes; dr. H. C. Muller, Amsterdam; P. W. Kooien, pr., Utrecht; M. A. Sipman, hoofdopsteller van do „Arnhemsche Courant," Arnhem. Er komen nu weer ongunstige berichten over de werkstaking te Herstel, by Luik. Wel zyn een goede honderd stakers weer aan den arbeid gegaan, maar de groote meerder heid verlangt voldoening van haar eisehen. De directeuren verklaarden gisteren aan een deputatie van werkstakers, dat zy dezen niet meer beschouwen als tot hun personeel be- hoorend. Portugal. Het wetsontwerp tot conversie der Portu- geesche staatsschuld zal dit jaar niet meer in de Cortez (die Zaterdag gesloten wordon) in behandeling komen. De minister van fioan- ciën Ribeiro wil eerst de opinie van de houders der schuld hooren. Turkjje. Gisteren is het Turkscho gezantschap, dat den Sultan by de kroning van den Czaar gaat vertegenwoordigen, naar Odessa vertrokken. Het bestaat uit Zia Pacha, Kostaki Effendi, Karatheodori Effendi, den generaal-majoor Said Pacha, een secretaris van het paleis, twree adjudanten en een deputatie van het oecumenische patriarchaat, benevens vertegen woordigers van de patriarchen van Jeruzalem, Antiochië en Alexandrië.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2