N°. 11103. Woensdag 6 Mei A0.1333 feze <§surant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven Eerste Blad. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leidon per 3 maanden. a f 1.10. Franco per post 1.40. Afzonderlijke Nommers .-;»»»»» 0.05. PRIJS DER AD VERTENTIEN Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor hot incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Officieel© Kennisgorinffen. SCHUTTERIJ. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat, ter voldoening aan de wet van 11 April 1827 (Staatsblad No. 17), een aan vang zal worden gemaakt met de inschrijving voor den schutterlijken dienst van degenen, welke daartoe dit jaar in de verplichting vallen. Dat deze inschrijving zal geschieden in tien afzonderlijke iegislera, mot dien verstande, dat de personen, geboren in 1862 tot 1870 ingesloten, welke zich hier ter stede, sedert de vorige in schrijving, uit andere plaatsen metterwoon hebben nedergezet, waaronder ook zijn begrepen do mili tairen, die sedert de laatste inschrijving hun paspoort verkregen en zich alhier hebben geves tigd, alsmede de zich in dit Rijk en binnen deze Êemeente sinds de laatste inschrijving gevestigd ebbende vreemdelingen, zullen worden ingeschre ven achter-in de registers, waartoe zij volgens hun nen ouderdom behooronterwijl de geborenen in het jaar 1871 zullen worden geplaatst in een nieuw register, te weten: het eerste van denjaro 1896 en het tiendo, of dat der geborenen in 1861, van het vorige jaar, zal komen te vervallen. Dat van de inschrijving niomand der bovenge noemde personen is uitgezonderd, al vermeende hij tot de vrijgestelden of uitgeslotenen te behoo- ren, en dus ook niet die personen, welke reeds hun ontslag uit den schutterlijken dienst hebben bekomen. Dat de registers van inschrijving, iDgevolge art. 5 van bet Koninklijk besluit van 21 Maart 1828 (Staatsblad No. 6j, zullen wordon geopend op Vrijdag den 15den Mei aanstaande, en op Maandag den lsten Juni daaraanvolgende zullen worden gesloten. Dat den belanghebbenden bij deze nog wordt herinnerd, dat zij bij de inschrijving tevens zullen moeten opgeven hunne woonplaats, benevens liet straatnommer hunner woning, hun beroep en dat hunner ouders, zoo die nog in leven zün, alsmede den tijd van inwoning alhier; en eindelijk of zij ingeschrevenen gehuwd of ongehuwd ziju, en in het eerste geval of zij kinderen hebben, zoo ja, hoeveel van ellc geslacht; wordende de gehuwden aangemaand, om zich van een extract uit liet huwolijksregister te voorzien, om daarop door den buurt-commissaris, in wiens gebuurte zij wonen, het getal hunner kinderen te doen certificeeron, ten einde daarvan bij de inschrijving te doen blijken, zullende almcdo tot de afgifte dier huwe lijks-extracten van af heden worden gevaceerd ter Secretarie dezer gemeente (afdeeliug burgerlijke stand), van des Yoormiddag3 9 tot 's namiddags 4 uren. Dat, ten eindo deze inschrijving geregeld afloope, een ieder, daartoe in de termeu vallende, wordt opgeroepen, om zich te vervoegen in een dei vertrekken van het Raadhuis, en wel: Op Vrijdag den 15den Mei 1896, de bewoners van Wijk I, II en III; Op Zaterdag den 16dcn Mei 1896 de bewoners van wijk IV en V Op Maandag den lSden Mei 1896, de bewoners van wijk VI. benovens de bewoners van wijk IX; Op Dinsdag den 19den Mei 1896, de bewoners van wijk VII en VIII; telken dage van des voormiddags 10 tot des namiddags 2 uren, met uitnoodiging, om op den bepaalden dag zich stiptelijk ter aaDgeauider plaatse aan to melden, ten einde men zich niet te wijten hebbo de govolgen, welke uit het achterblijven zouden ontstaan; zullende wijders het tijdstip, dat de registers ter inzage zullen liggen, en de dagen der loting, welko volgens de wet, vóór den lsten Juli aanstaande geheel zal moeten zijn afgo- loopon, nader worden beleend gemaakt. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester, 1 Mei 1896. E. KIST, Secretaris. Leiden, 5 Mei. Heden ontvingen wy het verslag der commissie van beheer over den toestand en de werkzaamheden van de Stedelijke Gasfa briek gedurende het jaar 1895, hetwelk in de meeste opzichten een gunstig jaar mag worden genoemd. Het gasverbruik steeg, de cokes vond gereeden aftrek, voor koolteer werden goede pryzen bedongen, slechts de ammoniakpryzen daalden aanmerkelijk. De commissie van beheer bestaat thans uit de heeren H. C. Juta, commissaris-voorzitter; dr. P. J. Kaiser, commissaris, aftredend in 1896; P. Zillesen, commissaris, aftredend ra 1897. De drukking van het gas was steeds vol doende, hoewel op enkele uiteinden der stad, met name op den Witten Singel en den Haagweg bij vermeerderd gasverbruik deze de grens heeft bereikt; de avonddrukking aan de fabriek was bij de grootste gasafname 60 millim., de dagdrukking werd gehouden op 30 mM., ter wijl deze ook dit jaar bij strenge koude op 35 mM. voor de gaskachels werd opgevoerd. De prijs van het gas bleef voor gewone gasverbruikers 5 cents per M3, terwijl voor de muntgasverbruikers deze werd verhoogd met 1 cent, welke moet dieoen om aflossing en rente te dekken van het aanlegkapitaal der muntmeters en leidingen; aanvankelijk schijnt deze verhooging voldoende te zijn. Het aantal gasmeters, welke het verbruik registreerden, was op 1 Januari 1895: 3468 stuks. In 1895 werd dit aantal met 134 stuks gewoDe en 87 stuks muntgasmeters vermeer- erd, zoodat aan het eindo dos jaars 3689 stuks in gobruik waren, welko naar de grootte dor moters gerekend 29,510 lichten vertegen woordigen. Hiervan waren 46.27 pet. natte en 53 73 pet. droge. Zyj registreerden te zamen 4,438,094 Ms, zijnde 316,119 M3 me9r dan in 1894 of 8.25 pet. Over de meterlichten berekend geeft dit een gasverbruik van 150.39 H3 per pit. De bovengenoemde 87 stuks muntmeters registreerden te zamen 3395 M3, waarvan dus verkregen werd tot aflossing en rente van het daarin gestoken kapitaal f 33.95. De commissie stelt zich voor in haar jaar verslag steeds deze opgave te doen, om daar door de zekerheid te vorkrijgen of de meerdere betaling van 1 cent per M3 al of niet vol doende zal bl'jken te zijn. Aangezien eerst in November met een klein aantal muntgasverbruikers is begonnen, is uit den «aard der zaak het ontvangen bedrag nog zeer gering; by het opmaken van dit verslag in Maart 1896 bereikte het aantal aanvragen reeds byna het cyfer van 350. Het aant«al straatlantaarns bedroeg op 1 Januari 1895 835 gewone vlammen, 3 lan taarns in het Elisabeth-Hof, benevens 10 Kraussós. In 1895 werden by geplaatst; 3 stuks gewone lantaarns en 2 stuks lantaarns ten behoeve van den Havendienst. De totale verlichting op uit0 December 1895 bestond dus uit 838 ge wone lantaarns, verdeeld in 345 avond en 493 nachtvlammen. De gasgloeivorlichting werd eenigszins uit gebreid en wel mtt Kindermans' gloeibran- ders in do richting Hoogewoerd, Plantsoen; de reden van deze uitbreiding moet niet wor den gezocht in de zooveel voordeeliger exploi tatiekosten, want een feit biyft het dat de onkosten, aan gloeilicbamen (kousjes) het voor deel van minder gasverbruik blyft overtreffen; aangezien evenwel do verlichting dor straten betor is dan met de vleermuisbranders, meen den commissarissen oene uitbreiding als de bovengenoemde gerechtvaardigd. Als hunne vaste meening kunnen zy even wel uitspreken, dat de ondergrond hier ter stede, die schudding en trilling aan de lantaarnpalen mededeelt, aan de algemeene toe passing van deze methode veel moeiiykhsden in den weg zal leggen. De juistheid dezer meening wordt bevestigd door het feit, dat de beschadiging van kousjes op consoles, vast aan de buitenmuren der huizen aangebracht, belangrijk minder is dan by de branders op palen geplaatst. Verschillende middelen wer den tevergeefs aangowend om de schadelyke werking van het trillen der palen op do koudjes tegen te gaan, zooals het aanbrengen van veerapparaten op verschillende wyzen, het toepassen van zoogenaamde kousjes beschermers enz., alles evenwel zonder succes. In dit nommer komt eene advertentie voor, waarby wordt aangekondigd dat by voldoence inteekening a. s. zomer in „Zoroer- zorg" door het stafmuziekcorps van het vierde reg. inf. weder een serie van acht concerten zal plaats hebben. De abonnés op do muziekuitvoeringen aldaar ziilltn zich nog levendig herinneren hoe uit stekend deze den vorigen zomer hebben vol iaan. Aanbeveling, om ook nu op de inteeken- lyston te toekenen, kan dus eigoniyk vry wel overt odig geacht worden. Wy bepalen er ons alzoo slechts toe om op deze hernieuwde gelegenheid om in den fraaien tuin andermaal schoone concerten by te woneD, de aandacht te vestigen, en den wensch uit te spreken dat de lysten spoedig van het noodige aantal handteekoningen mogen voorzien zynl De „Leidsche Dilettantenclub" gaf gister- arond, onder voor den tyd des jaars bewon derenswaardig groote belangstelling en thans, in gunstige afwyking met vroeger, zonder 't b\jzyn van piepjonge kindertjes, in de concert zaal Ephraïm de laatste uitvoering met intro ductie in dit seizoen. Wenschelyk ware het geweest, in meer dan één opzicht, dat we hadden kunnen schryven: de laatste uitvoe ring (van de vele tooneelvereenigingen alhier) in dit seizoen gaf de „Leidsche Dilettanten club"; immers, do meest gewenschte periode des jaars voor een gezellig samenzyn in een zaal, kan, by de reeds lange dagen en voor velen drukkere werkzaamheden, als afgesloten be schouwd worden. Toch konden we ons niet alzoo uitdrukken, want naar we vernamen is er nog een vereeniging, welko lang na de groote schoonmaak, nota bene in Juni en heusch niet in de open lucht, eene uitvoering zal geven. Zóó doende kan men ook van óit („goede" durven we zoo maar niet zeggen) te veel krygen. In zyn openingswoord verklaarde de Voor zitter der Club o. a. dat het succes nu grooter zou zyn c'an vorige malen; de critiek liethy over aan de Redactie en alle aanwezigen, als zy maar wilden bedenken dat ze met dilettanten te doen haden. Nu, het succes moge dan grooter, d. w. z. het handengeklap en het voetenge trappel mogen geweldiger geweest zyn dan in 't verledene het spel der „oude garde" is o. i. wel eens beter, losser geweest. En waardoor? Velo, wellicht alle vroeger gekozen stukken vielen beter onder haar bereik dan het historisch romantisch drama in drie bedrijven David Rizzio", dat gisteravond door satyn, fluweel, zyde, degens en vederen in vervoering moest brengen. Het is elkeen niet gegeven zich naar behooren, als een echt edelman, te bewegen in zestiende eeuwsche kostumes, al zyn deze dan ook zoo sieriyk, bevallig en frisch als by deze gelegenheid, dank zy den zorgen van den heer G. A. J. Van der Werf. Hadden allen ze gedragen als hy, die op het programma stond aangeduid als „Lord Rbutven", dan hadden we in dezen alle reden tot pryzon gehad. Voorts, althans naar ons oordeel, en het dilettantschap niet vergetende, muntte graaf Darnley (was dat een koninkiyke figuur?) uit door onduidelykheid van sprekenliet George Douglas, die beter voor Sire had kunnen doorgaan, zich niet al to veel door zyn kleedy van de wys brengen en was hy als waan zinnige heel goadwas graaf De Moreto over 't gehoel te koel; deed Rizzio zich kennen als een verdiensteiyk zanger, beschaafd spre ker en volkomen in staat om den stervende to typeeren. De graaf van Bothwell bleek een meester in 't buigen en in 't afnemen van een gevederd hoofddeksel te zyn en was toch zichtbaar geen geboren edelman. Vader Beek- fort, gy spandet de kroon dezen avond, wat het goede betreft wel te verstaan. Arthur was byna een goed lyfknaap. De uitspraak der Engelsche namen viel ons erg mee. Het tooaeel zag er telkens goed uit, veel beter dan vroeger. Daarin gaat men vooruit. Jammer, dat in dit stuk geen vrouwelyko dilettanten behoefden op te treden l Het nastukje, het blyspel in één bedryf „De twee Dooven", was veel, veel beter dan het drama. Allen waren nu veelnatuurlyker: gewone menschen. De souffleur weerde zich dapper; hy toonde menigmaal goede longen te hebben, vooral in de laatste acte van het drama. Hy moet toen voor den stervende bepaald hinderlyk geweest zyn. Of was hem een wenk gegeven om goed voor te zeggen? Dan is by zonder schuld I In de pauze werd drie leden het eerelid- maatscbap der Vereeniging aangeboden by monde van den president en hun bet insigne op de borst gehecht door diens vingeren. Die leden bedankten voor die onderscheiding. Tegen één uur was de voorstelling geëin digd. Later begon het bal. De banier was wèl, groen was niet in de zaal aanwezig. Do Nederlandsche mail met berichten uit Batavia tot 7 April wordt hedenavond alhier verwacht. Tot voorzitter van den Ouden Hofpolder te Oegstgeest is gekozen de heer H. Duiven voorde. Te Voorschoten is heden aangeplakt de bekendmaking, waarby 19 eigenaars van paarden worden opgeroepen om hunne paarden te doen keuren op Woensdag 27 Mei a. s., des namiddags te één uur, op de Voorstraat aldaar. 3 eig'enaars moeten ieder 3, 8 ieder 2, en 8 ieder 1 paard voor de commissie brengen. Wyken A en C leveren ieder 10, wyk B 13 paarden. Belanghebbenden wordt in het by- zonder gewezen op de bepalingen omtrent drachtige en veulenmerriën en paarden, die wegens ongesteldheid niet voor de commissie kunnen worden gebracht. Omtrent deze paarden moet eene verklaring van een gediplomeerd veearts worden overgelegd. Belanghebbenden kunnen kosteloos van den districts- of plaatsverv. districts-veearts zulk eene ver klaring bekomen. Het laatst op f 3597 vastgesteld kohier van den boofdelyken omslag der gemeente Alkemade, dienst 1896, bevat ditmaal de namen van ruim 400 contribuabelen, verdeeld over 17 klassen. De hoogste aanslag is 64, de laagste f 17. Naar men verneemt, zal het buitenge wone gezantschap, hetwelk H. M. de Koningin- Regentes by de kroningsfeesten in Rusland zal vertegenwoordigen en aan het hoofd waarvan baron Du Tour van Bellinchave als ambassadeur staat, in den avond van Dinsdag 12 Mei de residentie verlaten, om over Berlyn en Warschau do reis naar Moskou aan te nemen. Do minister van binnenl. zaken, de hoer Van Houten, wordt hedenavond uit Ems in Den Haag terugverwacht. De ouJ-minister Fransen Van de Putte heeft gistermiddag hersteld Den Haag ver laten, om op zyn buitenverbiyf te Zeist den zomer door te brengen. De minister van koloniën, mr. Bergsma, die sedert ecnige dagen in België vertoeft, wordt in den loop dezer week in Den Haag terugverwacht. Men zegt dat, hoewel in den toestand van R. Hol (die in Den Haag verpleegd wordt) verbetering is gekomen, do kans gering ia, dat hy al zyn vroegere werkzaamheden zal kunnen hervatten. Vad De heer A. Voitus Van Hamme heeft ce directie van de Fransche Opera in Den Haag aangevraagd voor 1897/98 en twee volgende jaren. Hy zou groote opera, opera- comique, operette en ballet geven. Generaal Booth zal volgens „De Oor logskreet" Zaterdag 4 Juli te Amsterdam aankomen en Zondag daarop verschillende meetings leiden. Vervolgens tezoskt hy Den Haag op Maandag 6, Rotterdam op Dinsdag Juli en is op den velddag op Woensdag 8 Juli. Gisteren overleed te 's-Gravenhage op 83 jarigen leeftyd de heer G. K. C. Wildeman, geboren te -Zwolle 20 Sopt. 1812, officier in de orde van de Eikekroon, ridder in de orde van het zwaard van Zweden, gerechtigd tot het dragen van het Metalen Kruis, gc-pension- neerd kolonel der cavalerie. In dienst getreden als cadet by de artillerie- en genie-scbool te Delft en vervolgens by de Kon. Militaire Aca demie, den lsten Sept. 1827, nam hy deel aan den tiendaagschen veldtocht als cadet wachtmeester by het regiment lanciers No. 10. In 1832 werd hy 2de luitenant by genoemd regiment en in 1839 lsto luitenant. Van 1 Nov. 1845 tot 1 Nov. 1848 was by ordon- nance-offieier van Z. M. Willem II. In 1853 werd hy ritmeester, in 1858 majoor. Als zoodanig weri hy door de Regeeriog naar Zweden gezonden in Juni 1859 ter by woning der groote manoeuvres by Stokliolm. Als luite nant kolonel, welken rang hy in 1863 ver wierf, werd hy in 1868, toen hy by het 1ste reg. huzaren was geplaatst, op zyn verzoek gepensionneerd en by die gelegenheid verkreeg hy den rang van kolonel. Het comité tot uitzending van zendings- zusters naar Ned.-Indiö, gevestigd te Utrecht, en bestaande uit de dames mevr. v. Vollen hovenDe Wildt, douair. bar. Quarles de Quarlesv. Dongen, jonkvr. C. Th. B. barones Van Lynden, jonkvr. S. baronos Van Lynden, mejoukvr. M. Buma, mejonkvr. C. Van Heusde en ds. M. A. Adriani, directeur der Utr. Zendiugs- vereeniging, ds. P. Groote, allen aldaar, en mr. J. M. Hoog, te 's-Gravenhage, roepen thans ten minste vier goed gevormde diaco nessen op, één of meer vreemde talen machtig, om naar Inaiê te gaan, ten einde daar, met de reeds aldaar onder leiding van den heer en mevr. De Graaf te Depok werkzame drie diaconessen, onder die leiding aanvankelyk het personeel te vormen van het Diaconessen- huis, dat nog dit jaar te Batavia op een hoog en gezond gelegen punt zal geopend wordon. Het bestuur van het Diaconessenhuis te Utrecht stond twee bekwame en geschikte diaconessen uit dat huis voor genoemd doel af. Het comité voornoemd vraagt thans van belangstellenden bydragen, om de uitzending der vier nu noodige diaconessen mogeiyk te maken. Het bestuur van het op te richten diaco nessenhuis te Batavia bestaat uit de hoeren W. E. Van Charante en ds. J. H. Klomp, te Batavia, en den heer en mevr. De Graaf—Koo- man, te Depok. Zondag avond hield de R.-K. Spoorweg ambtenaren vereeniging (opgericht 10 April jl.) in het gebouw v. K. en W. te Utrecht hare eerste algemeene vorgadering. Na de opening door den voorzitter hield dr. H. J. A. M. Schaepman een korte en gloedvolle installatieredo ovor het vereeDigings- leven der spoorwegambtenaren en zette het doel eener vereeniging uiteen. Een 40-tal loden traden daarna als lid toe. De heer E. J. B. H. M. Engeringb, loco directeur generaal, die den leden eenige op wekkende woorden toesprak over het nut dezer vereeniging, verklaarde het bescherm heerschap aan te nemen, terwyl dr. Scbaop- man als donateur toetrad. Hierna had de verkiezing plaats van een definitief bestuur, waarvan de uitslag was, dat gekozen werden de hh. Weening (president), Petri, Vossenaar, Van Hal, Van Ryn en Zandkuil. Na afdoening van eenige huisboudelyke zaken werd nog medegedeeld dat in eeno volgende algemeene vergadering voor de leden zou optreden de eerw. pater Errman, jrofessor to Katwyk. (H. D) Te Buitenzorg is overleden de heer K. F. Holle, adviseur honorair voor inlandsche zaken, ridder van den N^erlandscben Leeuw en de Oranj a Nassau-orde. Het bekende adres, aan do Koningin gericht door de officieren der Haarlemsche schutterij en behelzende het gemotiveerd verzoek om te bevorderen het tot stand komea eener verbeterde schutterywet, gaat dezer dagen in zee. Adhaesie i3 geschonken door officieren van 54 corpsen schutterij ir Nederland. Het trekt zeer de aandacht, dat van de Haagsche schuttery, die juist in den laatsten tyd de gevolgen van de gebrekkige wet moet ondervinden, 8lechts twee officieren hunne instemming met het adres hebben betuigd. De „Vereeniging van Burgerlijke Inge nieurs" zal Zaterdag in Den Ha^g esn bui tengewone algemeene vergadering houden, waarin besproken zal worden een tot de Tweede Kamer te richten adres in zako het ontwerp van wet tot wyziging van het bestuur der Polytechnische School. Bovendien zal er rapport worden uitgebracht over de voorstellen van de commissie der Maatschappy tot bevordering van nyverhoia in zake het vakonderwijs. By koninklyk besluit is mr. A. M. D. baron Sweerts de Landas Wytorgh, gezant schapssecretaris der eerste klasse by Hr. Ms, gezantschap te Berlyn, bevorderd tot gezant- schapsraad. Met 12 tegen 4 stemmen nam de ge meenteraad te Zutfen aan het in eene vorige zitting door jhr. mr. D. W. Van Andringa da Kemponaer gedane voorstel, om terug te komen op een verleden jaar genomen besluit tot oprichting eenor gemeentelyke bank-van- leening. Te Maassluis overleed iD den ouderdom van 72 jaren de heer M. Wuister, oudste wethouder, en sedert vele jaren lid van don gemeenteraad. Na een vergeiykend examen, waaraan door 27 sollicitanten werd deelgenomen, is door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland de heer P. Enserinck, te Gorkum, tot 2den klerk ter provinciale griffie benoemd. Hr. Ms. fregat „Van Sp-yk", onder bevel van den kapt. ter zee F. K. Engel- brecht, is in den namiddag van den 2den dezer van Salonika vertrokken. Het stoomschip „Bellerophon", van Am sterdam naar Java, vertrok 2 Mei van Liver pool; de „Cyclops", van Java en Penang naar Amsterdam, arriveerde 3 Mei te Suez; de „Merapi", van Batavia naar Rotterdam, arri veerde 3 Mei te Marseille; de „Oengaran", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 4 Mei van Perim; de „Prins Willem III" vertrok 2 Mei van Nieuw York naar West-Indië; do „Java", van Batavia naar Amsterdam, arii- veerde 4 Mei te Marseille; de „Werkendam" arriveerde 4 Mei van Rotterdam te Nieuw-York. De gewone audiëntie van een minister van financiën zal op Donderdag 7 dezer niet plaats hebben. By koninklyk besluit is aan den adel borst 1ste kl. W. L. Pilaar, mot 6 Mei a. s., op zyn verzoek, eervol ontslag uit den zee-- dienst veriaend. Pensioen verleend aan; J. D. Hartman, commies 1ste kl. by 's Ryks belastingen, ƒ602; P. Lamers, commies 2de kl. by id., ƒ389 'a jaars. Aan den eervol ontslagen assistent-maga- zynmeester by het centraal magazijn van militaire kleeding en uitrusting to' Woerden, J. Hinrichs, met ingang van 1 Januari 1896, een tweede pensioen tosgekend van 445 's jaars. Een tooneel-revue heeft, als Z9 vertoond wordt elders dan waar de handeling eigenlyk plaats grypt, dit tegen, dat de bedoeling van alles niet even goed zóó begrepen wordt geiyk I de schryver zich had voorgesteld, waardoor I ook de beteekenis van vele toespelingen op personen of zaken niet wordt gevat. Zoo is het i ook met de „Maandag-houders", welke revue gisteravond in de Stadsznal alhier werd ver toond, waarby het publiek vry talrflk was opgekomen; een bewys, dat ze toch de belang stelling of nieuwsgierigheid had getrokken. Al ging voor oningewyden van wat voor Amsterdammers alleraardigst raag zyn, veel verloren (of ook omdat niet overal alles even duidelyk te verstaan was), toch werd er om de malligheden en aan-de kaak stelleryen dikwyls harteiyk gelachen. Dit pleit niet wei nig voor den geest van den scbryver, den heer A. Reyding, gd het spel der artisten, omtrent welk laatste uit den aard dor z-ak

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 1