mee letselaars sa san ïasiar. GrwtsrascMlBBl-Afsll!!! 119 V E K T E a T I S. (Zuidsingel 38). 2855 10 Dr. RüME is weder te consulteeren. 2343 4 Gfieik, Boter, Kaas en Eieren. van Haarlem en trotseerden de donkere wolkon, die elk oogonblik dreigden los te barsten, 'zoodat omstreeks éón uur in den middag de wegen tusschen Bloemendaal en O verveen, die de deelnemers aan bet corso zouden vol gen met hunne versierde rijwielen en zege wagens, dicht bevolkt waren met toeschouwers. Ook verschillende leden van de diplomatie en personen uit de hoogo kringen der resi dentie waren in gezelschap naar het bloemen corso komen zien, waartoe voor hen eene tribune beschikkaar was gesteld op een ter rein van den heer Van der Vliet, aan den Elswouderweg. Op de terreinen der stoom waschinriehting van den heer W. Yan Dieren Bijvoet had men biet stil gezeten. Daar was het namelijk, dat, door de welwillendheid van den eigenaar, die zijne gebouwen en open terreinen had beschikbaar gestold voor de regeliDgscom- missio van het bloemencorso, do stoot werd opgesteld. Den gehaelen nacht was door som mige deelnemers doorgewerkt ter voltooiing hunner versieringen. Ongeveer te twee uren, terwijl de zon belJor scheon, zette de stoet, dïo een halfuur gaans lang was, zich in beweging, nadat do jury, bestaande uit den heer C. Gebel, te fs Gravenhage, voorzitter, mevrouw Hingmau, te Overschie, mevrouw Zeewold Bully, te Haarlem, mejuffrouw E. M. A. Juta, te Lei den, den lieer J. H. Slicher, te Zoeterwoude, den heer M. Van den Brandeler, te Sassen- heim, en den heer K. Siuijterman, te Haar lem, een nauwkeurige inspectie gehouden had. Langzaam ging de stoet voorwaarts in deze volgorde lo. Huzaren to paard. 2o. Do gemeente veldwachter van Bloemen daal op een rijwiel. 3o. De char-a bancs, prachtig gedocoreerd, go- trokken do ar vier paarden, gevoerd door een koetsier in Oud Hollandsche kleederdracht, ge leid door tweo stalknechts. Hi rrop bevond zich de gevierde Wolff met zijn k*p9l! in Oud Hol landscho kleederdracht. 4o Heraut to paard, dragende het bonds- vaandol, vergezeld van zijn schildknaap. 5o. Drie versierde landauers, elk door twee paarden getrokken, waarin het Dag. Bestuur van den Bond en dïo leden dor feestcommis sie, die niet in den stoet medewerkten. 60. De verschillende perioden van het rijwiel als: Draisines, E urgers rij wielenhooge Bicycle, Kangaroe, driewieler, massievo Rover, Rover met luchtbanden, Safety-tandem voor dame en heer, triplet, quadruplet, enz. Zeer belangwekkend was de ovorgang der verschillende ry wielsoorten van de zeer oude, p. g. Deventer vélocipèdes, die ratelden en-rin gelden over den weg, tot de nieuwste triplets. Deze machines mochten niet versierd zijn, daar dit zou schaden aan de nauwkeurige voorstel ling van de geschiedenis van het rijwiel. Naast de houten tweewielers van vele jaren terug zag men bier alzoo ook het nieuwste, fraaie en glinsterende nikkelen Fortune-rywrel, model 1896, uit bet r0wiel-magazijn. van den heer Van der Stok, te Leiden, ingezonden. 7o. Zegewagen van den Bond, naar tc-ekening van Jan Feith, getrokken door 4 paarden, geleid door stalknechts, allen in kostuum. Op het onderste gedeelte van de kar,, aan eiken ho k een piëdestal, waarop een hellebardier; allego 'ïische groepen: vooraan „de rijwielindustrie", ter linkerzijde „de commissie voor verbLteiing der wegen", ter rechterzijde „de groep van toe risten en racors", in bet midden „do rechtsge leerde commissie" en achteraan „militaire wiel rijders". Op de eerste étage: „de geschiedenis van het rijwiel", voorgesteld door een ouden man met een boek in de hand, omringd door alle wielrydende volkeren. Op de tweede étago: Nederlandsche Maagd met de vlag, met haar hand rustende op een rijwiel. Dit was een zeer interessant nummer en gaf den oningewijde een juist overzicht van al de voordellen, die de A. N. W.-B. den witlryder verschaft. Daarop volgden 12 wielrydersvereenrgingen, cie alle verschillende figuren te zien gaven, verkregen 0. a. door slingers van witte en gele tulpen- Zonder uitzondering was veel zorg daar aan besteedbijna alle ry wielan waren letterlijk onder de bloemen bedolven, die op kunstige wijzs aan ail3 deelen van de fiets bevestigd waren, zonder do rijders in hunne bewegingen to belemmeren. Onder de versierde vereenigingen trokken „Swift" uit Schiedam, „AU Right" uit Leiden en „Stalen Ros" uit Rotterdam bijzonder de -aandacht. „Stalen Ros'' gaf een drietal aancecge- koppelde safeties naast elkander te aan schouwen, waarboven een keurige versiering was nan gebracht. Van do leden van „All Right" was het gewoon club kostuum versierd met bloemen, 'terwijl in dezelfde kleuren ook do rijwielen wai.n voorzien van. pluimen of bouquetten van witte en paarse hiacynten, gele narcissen, afgewisseld met groen, wat dadelijk, in ver band met de verdere .versieringen aan de onderdeelen der rijwielen, een köurig effect maakte en de aandacht op do geheels groep der 13 leden deed vestigen. Overigens zou het onöoanlyk zyn elk rijwiel afzonderlijk te noemen en elke club als groep te beschrijven. Daarvoor was er van het goede te veel» Zeker is het, dat er heelwat werk van gemaakt is, en dat eon bonte men geling van kleuren de machines in allerlei soort en vorm zoo aantrekkelijk mogelijk .maakte. Er waren parapluies, zwanen, schepen, im?.nd9n, wiegen, schuiten, eeoe verscheiden heid, to groot om in détails te treden. Vooral de clubs hadden veel werk van de versiering en kostumes gemaakt Zij stelden alle wat anders voor. Onder de deelnemers aan den optocht ver dienen echter nog bijzondere vermelding de beide Zwaanridders, Mephisto, het bruidsmeisje, de rijdende Eiffeltoron op Vioo van de ware grootte, enz. Het orgaan van den bond „De Kampioen" kwam mede in den onafzienbaren stoet voor, voorgesteld door een ten strijde toegerusten ridder, vergezeld van twee kla roendragers, allen te paard, gaande ter zijde van elk paard een schildknaap. E. D. O. kenmerkte zich door eigenaardige kleederdracht: gepoeierde pruik, roodzijden rok en zv^rt-satynen korte broek. Veal lachlust verwekte voorts een baker, die, op esn rijwiel gezotc-n, met een zuigeling tegen zich aangeklemd, lustig voortpoddelde. De stoet werd gesloten door de afdeeling „Rijwielhandel", waarby verschillende rijwiel handelaren op kunstige en fraaie wijze aan prezen. Yan den vooruitgang in de rijwiel industrie gaf deze groep reclamewagens een duidelijke voorstelling te midden van de prachtigste on geurigste hyacinten. Zonder ernstige ongevallen volgde de lange stoet den voorgeschreven weg. Da jurytent werd tweemaal gepasseerd; deze tent, staande in de gemeente Bloemen daal, naby do inrichting der firma Bijvoet, was. tevens gereserveerd voor de Engelsche dames en heeren, die met grooto belang stelling het corso gadesloegen. Zy noemden het in éón woord „splendid" zooals Velo on Flora gisteren zegevierden; h03wel te halfvier een hevige regenbui kwam opzetten, die aan do algemeene feestvreugde echter weinig af breuk deed. De drio muziekcorpsen waren in versierde wagens verdekt opgesteld en bliezen er lustig op los. Wolff was natuurlijk met het oudo Wilhelmus begonnen. De stoet werd herhaaldelijk door het publiek toegejuicht en dikwerf heerschte er bijzondere geestdrift, onder het publiek. „En haïe" stonden de toeschouwera overal langa den weg ge schaard, en het moet gezegd wordenieder heeft, medegekolpen om de orde te hand haven. In de Elswoutslaan stonden honderden rijtuigen met menschen, die er een picnic-dag van gemaakt hadden. Van do meeste huizen wapperde do vaderlandsche driekleur en op vele buitenplaatsen en aan koffiehuizen waren keurige versieringen met toepasselijke opschrif ten aangebracht. De deelnemers aan den stoet werden, op verscheidene plaatsen met bloemen bestrooid,. Het was reeds halfzes, toen de lange stoet in de inrichting der firma Bijvoet ond.r hevige stortbuien terugkeerde en de president der jury, de heer C. Go bel, afdeelingscoasul in Zuid-Holland, de bekroningen bekend maakte. Zy; werden als volgt toogekond. Mededingende vereonigiugen. 1ste Prijs, grootc gouden medaille, All Right", le Leiden. 2de Prys, verguld zilveren medaille, Swift", te Schiedam. 3ie Prijs, verguld-zilveren medaille, „Ket- tinggangers", te Haarlem. Deze vereenigingen waren zóó fraai, dat ze bij de jury eigenlijk allo voor den eersten prys van Nederland in aanmerking waren gekomen. 4'de Prijs, zilveren medaille, „E. D. C\ Amsterdam. 5io Prys, zilveren medaille, „T. H. O. R", Rotterdam. 6de Prys, bronzen medaille, „Stalen Ros", Rotterdam. Van de Zuid Hollandsche club behaalde weder den Isten prijsgouden mcd., „AU Right", te Leiden; 2den pr., verg.-zilv. med., „Swift?*, Sc-hïadam; 3:en pr., zilv. med., „T. H. O. R.'\ Rotterdam; 4den pr., bronzen mei., „Stalen Ros", Rotterdam. Extra prijs „Utile Duki", Den Haag, bestaande uit een tydmeter, uitgeloofd door den heer Melehers, te Schiedam, voor de geestigste versiering. Van de Amsterdamsche club won „E. D. O." de zïlveren med., uitgeloofd door „Amster- öamsch Wielrydersbondslokaal." Voor den schoonst versierden heerentwee- wieler bshaalde den lsten prys Mephistopheles (de heer W. F. Wagner, te Amsterdam). 2de prijs: de wielrijder, die don Eiffeltoren voorstelde en daaronder reed. Voorde schoonst versierden damestweswieler beh.iaide den lsten prijs mcj. Kaiser, te Lcidenr wier rijwiel met prachtige logen versierd was. De tweede prys werd aan een priêel met kind toegekend. Meer persoons-rijwielen. lsto prys. Esn tandempaar, heer en dame, versierd met wilto hyacinten. 2de prijs. Twee liceren uit Leiden op tandem het wapen dezer stad voorstellen ck. Da prijs voor de geestigste groep werd niet toegekend. Den prys voor de fraaiste groep behaalden de jongedames Van Laar, uit Bloemendaal, voorstelende een bruidsmeisjs met pages. Zeer eervolle vermeldingen behaalden Lohen grin en het tandempaar, de heeren Hoogstraten en Ver voort, uit Leiden. De groep, voorstellende do Hollandsche vlag, bestaande uit drie personen, waarvan twee kinderen, kreeg een 2den prys. Een eervolle vermelding behaalde „James Watt", terwyjl mej. Kaiser, te Leiden, den prijs behaalde, uitgeloofd door mevrouw N. Brummer, te Rotterdambestemd voor het fraaist ver sierde rywiel van een dame-Bondslid, woon achtig in Zuid-Holland. Bijzondere aandacht trok ook de hser S. Browne, kunstrijder fn dienst der Huinber- fabriek, die op z\jn Eiffeltoreniy wiel in den stoet voorkwam. Het was inderdaad eon verbazende hoogte, waar by zijn rywiel betrapte en bestuurde, zonder het evonwicht te verliezc-n. Alleen toen het te hard begon te regenen en de weg daardoor minder gunstig werd, verliet hij zijn verheven plaats, om vervolgens naast zijn machine te loopen, van wc-Iker fabriek, gelyk men weet, de heer Dse alhier agent is. De regelingscomraissie van het bloemen corso bestond uit de heeren A. Koolhoven, te Overveen, voorzitter; G. M. J. Muller Massis, te Amsterdam; Jan B. H. Bruinier, to Amster dam; P. Bijvoet, te Overveen; L. II. Daniels, te Amsterdam; Jan Feith, te Air sterdam; E. H. Kniyff Lz., te SassenheimJ. A. Leupen, to Haarlem; C. A. Schröier, te Am sterdam; A. F. H. Van der Stok, te Leiden. Dadelijk na afloop van het corso, dat door do hevige regenbuien een oogenblik dreigde verstoord te worden, snelden do duizenden naar het station te Haarlem, dat als het ware bestormd werd. Vtle extra-treinen voer den do reizigers nog laat in deu avond weg, nadat zij geruimen tijd in het station waren opgepropt geweest in het hevigsto gedrang. Leiien, dat zulk een buitengewoon groot con tingent toaschouwers leverde, heeft bovendien aldus ook het leeuwenaandeel behaald wat de uitgeloofde prijzen betreft, nl. drie eerste pryzen, éón tweeden prijs, éón buitengewonen prys en éón zeer eervolle vermelding. „All Right" staat van allen bovenaan en verwierf den lsten prys voor fraaiheid van al de mededingende Nederlandsche vereeni gingen en tevens den lsten fraaiheidsprfjs voor de Zuid Hollan Jsche vere.-nigingen. Komt den deelnemers daarom oen woord van hulde toe, ni9t onvermeld mag hier blyvendonaam van deD heer M. J. Van Laren, bloemist aan den Maronoyk alhier, aan wien de uitvoering van verschillende door leden of hot bestuur gedane gegevens was opgedragen, en op de uitvo:ring, het is thans weder gebleken, komt liet toch voornamelijk ann. Het moet ook voor hom een groote voldoening zijn geweest toen hy vernam dat zyn werk met de hoogste uitgtloofde onderscheiding was bekroon 1 geworden. Een indrukwekkende plechtigheid. Te Warmond hadhedenvoormildag de ter-aardo-bostelling plaats van het stoffelyk overschot van wylcn Mgr. David Staas, in leven laatstelijk president van het groot Seminaria aldaar, geheimkamerheer van Z. H. den Paus en proost van het kathedraal-kapittel van Haarlem. In wolko hooge Achting Mgr. Staas by zyn meJegeesLlyken stond, bewees de grooto. priesterschaar, zoowel uit het bisdom Haarlem als uit andere bisdom men, cïe was opgekomen in do kapel van bet Seminarie, om de laatste hulde aan den overledene te bewyzen en tegen woordig te zyn bij, den plechtigen lykdienst, die ongeveer te 10 uren aanving met het lezen der lijkmis door Z. D. H. den bisschop van Haarlem, Mgr. Bottemanne, die daartoe mede was overgekomen. Met diepe aandacht en onder ademlooze stilte werd vervolgens aangeboord de scboono lijkrede van den weleerw. heer N. J Smeuldtrs, deken van Noordwyk en pastoor te Warmond. Z.Eerw. begon zyn rode mot de herinnering aan do ontmoeting van Jezus en Maria op den morgen der opstanding, er op wyzende, dat de woorden Maria-Rabbo ri deze droave gebeurtenis, het overlyden van Mgr. Staas, omvatten, die zoo plotseling tot zyn Meester werd opgeroepen. Vervolgens schetste de redenaar de levens geschiedenis van den overledene, die zulke hooge waardigheden bekleedde, maar wiens innerlijke waarde daardoor pist verhoogd werd. Die innerlyke waarde bezat hij reeds, toen h(j nog onder het ouderlyk aak verkeerde, ja ook toen bij Neerlands koning diende. De uniform, toen door hem gedragen, sierde hem evengoed als later het purper, als priester kleding. De twee hoofddeugden van den overledene no9mde spreker zachtmoedigheid en ootmoed. Die deugden spreidde de overledene in al de kerkelijke ambten, die hy bekhedde, ten toon. D9 voetwassching was voor hein eon der heerlijkste plechtigheden, eigenlijk was zyn leven één voetwassching, een getrouwe af spiegeling van het leven van Jezus, dia sprak „Leert van mij, dat ik zachtmoedig ben en nederig van hart." Als sub-regent van „Hageveld" vervulde de overledene de moeilijke taak, die dit ambt hem oplegde, met ijver en nauwgezetheid en wist hy zich de achting en liefde der semina risten te verwerven. Als pastoor, eerst te Brielle, daarna te Noordwykerhout, kenmerkte de overledene zich onder z'jn parochianen al9 een trouw herder onder zijne schapen. Als president van het groot seminarie te Warmond verwierf hy zich nog moer liefde en achting. Hier was hy de magneetnaald, die allen, zoowel professoren als seminaristen tot zich trok. Den eersten was by oen vriend en raad gever, den laatsten een vader. Zijn persoon lijkheid dwong dezen alle achting en eerbied af. Spr. zelf was do overledene oveneens oen intiem vriend; geen geheimen bestonden voor hen. Zoo gaarne hadden zyn vriendeD, ambt- genooten, studenten en bloedverwanten d«n overledene willen behouden 1 Waar Gods wil het adders beschikt heeft, blyve de nage dachtenis van Mgr. Staas in dankbare herinne ring b(j hen voortleven! Na het uitspreken dezer rede en hot ver vullen van andere ïykplech'igbeden dóór Mgr. den bisschop van Haailem, werd do lijkkist uit de kapel van het seminarie naar de lijk koets gedragen door seminaristen en voorts per lykwagen vervoerd naar de parochiale kerk. Dit geschiedde op plechtstatige wijze. Vóór do lijkkoets gingon de seminaristen, daarachter de bloedverwanten van den over ledene en tal van geestelijken, van onder scheiden rang. Nadat ook in de kerk de gebruikelijke lyk- plechtigheden waren vervuld, werd «ie lijk kist daaruit gedragen, ook nu door seminaris ten, en grafwaarts geleid. Onder ademlooze stille word zy in den grafkelder neergelaten en wierpen vrienden en verwanten daarop eea laatsten weemoe- digon blik. Ook langs den weg, dien de stoet naar het kerkhof nam, getuigden velen van hun deel neming. Geveilde perceeloa. Gehouden verkooping aan Den Burg al bier op Zaterdag 11 April 189G, ten overstaan van lo. Mr. J. A. F. Coebergh, notaris te Leidtn De smederij in de Grutterspoort, in bod f ISO, kooper de hoer P. v. d. Horst; het huis, Noordrunderst9eg 4, in bod f 510, kooper de heer G. F. Smit; twee buizen, Langs Bouwe louwesteeg 48 en 50, in tod 710, kooper de heer S. G. Van Buuren, voor f 712; het huis, Van-dor-Werf straat 46, in lod f 1015, kooper de heer B. Raumann qq.; het huis, alsvoren, 48, in bert f 580, kooper de heer P. M. Van 09rle qq.twee huizen, Caeciliastraat 77 en 75, in fco! fbz0, kooper de heer S. G Van BuureD, voor f 552. 2o. J. F. Meiners, notaris te Leiden: Het heerenhuis c. a., Rapenburg 65, het winkel huis, Aalmarkt 23, en h=t huls met bouw grond, aan den Rynsburgersingel, zyn niet gegund. ATJEH. Het „N. v. d. D." ontving het vol gende telegram: Biloel en Lamkoeujit geslecht. Twaalf minderen gewond. Dit tulegram is heden door een officiéél telegram bevestigd. Echter is daarin spr.iko van 10 mindere gewonde militairen. Do „Tel." ontving het volgende telegram: Bentings van B1I02I en Lamkoeujit ver« rand. Ammunitie en kanonnen naar Kotta Radja getracht. Acht gewonden. Telegram ra e 11. BULUWAYO, 12 April. Op 28 mijlan af- stands van Buluwayo werd een afdeeling van 130 man onder kapitein Brand heftig asngu- valbn en omsingeld door een aanzienlijke macht Matabelen. De afdeeling verschoot al hare munitie, doch sloeg zich door den vijand heen. Spoedig daarop sloot zich by liaar een sterke troep aan, die ter ondersteuning was gezonden. Kapitein Brand verloor vyf üoodeu en zestien gckwetstc-n. De opstand breidt zich steeds uit, met den dag wordt de toestand ernstiger. Het verlies der Matabelen wordt geschat op 150 dooden en 400 gewonden. XJit de Rechtzaal. „Vanwege do kinders" kregen twee vrou wen uit Leiderdorp op den 14den Maart jl twist, welke nog verhoogd werd door een propriteitsquaestie en verschil over territo riaal gebied bij het straatschrobben. Do eene juffrouw nam een „houtje" ter eventueele zelfverdediging en do andere juffrouw trok haar slof en gaf, door de parade heen zooals de schermmeesters dat noemen, haar tegen standster een klap in haar gelaat, waardoor een klein bloeden! wondje ontstond. In plaats van elkaar na afloop van het duel rilderlyk de hand te geven werd de hulp vandejusti tie ingeroepen; do juffrouw vatide slof moest voor de H.iagsche rechtbank komen en hoorde daar heden f 2 boete of 2 dagen voor ffaar eischen. Verder had zich hoden te verantwoordon W. T. J. M., uit Leiden, die evenwel ni t gekomen was, zooiat zyn zaak by verstek behandeld werd. "Wat de man van zijn berozp is, bleek niet, wel, dat hy een tyzonöere voorliefde had voor bybels en er volstrekt geen bezwaar in zag om een ti.ntal van die boeken to stelen, in Gereformeerde kerken te L-.-iden, waar onderscheidene vrouwen en dames die hadden laten liggen. Zou men aanvankelijk denken dat het een zwak voor kerkboeken was cat don man deed stelen, weldra bleek dat do man ailes gapte wat binnen zyn bereik kwam, want ook een stukadoorshamer werd door hem ge stolen en voor een kleinigheid verkocht, evenzoo do bybels. Subst. officier van justitie, mr. Van But- tingha Withers, vorderde voor den delinquent, op wiens gedrag vroeger nooit iets te zeggen was en die volg-ms zyn verhoor voor den commissaris van po'uio uit honger had ge stolen, 4 maanden gevangenisstraf. Een juffrouw uit Katwijk aan den Ryn, di9 nogal van den tongriem gesneden was, kreeg op den 18den Februari van den deur waarder der plaatsolijke belastingen aldaar bezoek om het schoolgeld op te halen. De juffrouw oordeelde de quitantie niet akkoord en in plaats van nu dooiietnvojuig naar oen g mtente ontvanger te gaar, schold,zy den ambtenaar uit voor een „smeerlap", die aan den eersten boom den besten moest worden opgehangen. Het scheen, dat het vrouwtje nogal erg zenmvachtig was. Het O, M. nam dit in aanmerking en vorderde f 25 boete of 10 dagcu. Voor T. Z., die te Leiden in den nacht van 22 op 23 Maart de brugwachters aan de Ilavenbrug beleedigde en zich tegon de politie verzette, werd 2 maanden gevorderd; en voor P. v. Z., uit Rynsburg, die bollen ont vreemdde van eens anders land, 2 maanden. LËÏIIË.V, 13 April. De gemeenteraad van Leiden zal a. s. Donderdag-namiddag te twee uren eene ver gadering houden. Volgens in dit nommer voorkomen e advertentie zal de algemeene ledenvergadering vod de verceniging „De Practische Ambachts school" alhier gehouden worden op a. s. Woensdag avond. Wy vestigen er do aandacht op, dat de voor ieder toegankulyko tentoonstelling en de open bare les zullen plaats hebben op Donderdag en Vrijdag 16 en 17 April van 9 tot 12 'en van 2 tot 5 uren. By ae heden gehouden openbare ver kooping van cokes, in party en van 10 en 5 hectoliters, waren de prijzen f 4 50 en f 2.25. -- Tusschen Den Haag en Haarlem liepen gisteren 10 extra treinen, terwyl do gewone treinen zeer versterkt waren. Zoo verliet 0. a. des ochtends de Fransche trein met 24 rij tuigen het stat.on Den Haag in de richting van Haarlem. De laatsto trein kwam uit Amsterdam en Haarlem 's nachts bij halftwee in D. nHaag aan. Aan het station der Holl. IJz.-Sp.-Mij in Don Haag stoqden hedenochtend hond.rden rywielen geread om door do eigenaren te worden afgehaald, welko machines, gister avond to Haarlom als passagiersgoid afg go- ven, met een nacht goederentrein naar de ver schillende bestemmingsplaatsen zijn vervoer Veiloofd A. C. A. STROHMEIJER en D. JURRIAANSE. Bad Harzboro. Leidkn. 2816 6 Bevallen van eon Meisje M, VLASMAN—v. d. Pokl. Leiden, 12 April 1S96. Algemeene kennisgeving. 2847 4 Tot dfépo droef hril van hare kinderen» behuwd-,. kLein- en achterkleinkinderen,over leed heden, in den lioog,en oudprdoni van 95 jaar, Vrouwo LOUISE SOPÜIE BLU3SÉ, Weduwe Du. C. J. C. REUVENS. Leiden, Uit aller naam 11 April 1896- L. A. REUVENS. (Breestraat 27.) 2852 9 Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Voor do vele bewyzen van deelneming, ontvangen by het ovorljjri-.n var. onzen innig geliffden E ditgenoot, Zoon, Schoonzoon. Broe der cn B^huwdtroi'der JACOB LEMA1R, be tuigen wy onz^n hartelyken dank. Uit a lf-r naam. Wed. J. LEMAIR Zwaan. Leiden, 13 April 1896. 2S41 8 Voor do vele en hartelijke blijken van be langstelling, betoond, inzonderheid door zijn geachten Patroon den Beer J. v. d. VOET, by het plotseling overlyden van mjju geliefden Echtgenoot W. M. KOPPIER, betuig ik, mede namens mijne Ouder3 en wederzydscho be trekkingen, myn oprechten en hartelijken dank. Wed. W. M. KOPPIER Hollebeek Lelden, 13 April L896. Do oadergeteekenden betuigen, ook namens hunne kin leren, hunnen hartelyken dank aan allen, di9 hun bewyzen van deelneming gaven by bet overlijden van hunnen geliefden Zood, don Heer N. M. JAFIKSE, Luitenant ter Zee lste klasse. Het is hun onmogelijk dit te dotn aan iader ii het bijzonder, dio belangstelling heeft betoond bij dit voor hen zoo smartelijk verlies. G JAPIKSE A. E JAPIKSE-Kocwenbero. Leiden, 13 April 1896. 2837 13 CEfRAACD: Adres: II. Dï GBIAFF og55 5 Metselaar, Koudekerk. Door verandering van zaken Ier over neming aangeboden: eene welbeklante X Ain 2854 Adres: SCHEURS, Toller.sstr. 43, Den Haag. van groote en kleine ïnlanilsclic Heren aan het soliedst adres in 'c Groot cn Klein: J. BIJLEVEL9 Jr., MiJdclwog 8. 2857 5

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3