BurgerLüke Stand. worpe baar arbeidskracht niet als „inférieure" waar op de markt, maar trachte het loon to bedingen, dat er volgens den algemeenen stand aard voor verschuldigd i3. Daarvoor volhar ding, desnoods opofferingen, over t© hebben, is een eisch, die aan het plicht- en rechtbesef der vrouwen gesteld mag worden. Willen zy aanspraak maken op een evenredig deel ln den algemeenen maatschappeiyken arbeid, dan moeten zy niet zei ven aanleiding geven tot de meoning, dat de waarde van werk verschillend is, naarmate eene mannenhand of die eener vrouw het verricht. In de Arnhcmsclie Courant kwam dezer dagen een correspondentie uit Indië voor, die nogal de aandacht verdient. Zy handelt over omkoopery, die in Indië op groote schaal scbjjnt voor te komen. Vooral de Chinee- zen hebben slag van omkoopen, en er schynen ambtenaren te wezen, die er evenzeer slag van hebben zich te laten omkoopen; zoodat het zelfs noodig werd een aanschrijving te richten aan de ambtenaren, waarin hun ver- bodon werd „nieuwjaarscadeaux" van Chinee- een te ontvangen. Doch geven we hier den briefscbrjjver het woord: „Vroeger werden de cadeaux de voorgalerij binnengebracht, thans gaan ze de achterdeur in, waar ze niet door den ambtenaar, maar wel door diens echtgenoote of huishoudster dank baar worden geaccepteerd. Ik geloof dat die aanschrijving in plaats van goed, kwaad heeft gedaan, de cadeau-ge very is er zeker niet miuder om geworden. Gelukkig zyn niet alle ambtenaren van die kracht en heb ik o. a. by het corps van het BiuneDlandsche Bestuur velen gekend, die zich niet lieten smeren. Maar byna ons geheel© politiewezen dryft op smeer. Evenals de olie de woede der golven stilt, evenzoo stilt het smeer de verbolgenheid van den politieman. Men ziet hier dan ook telkens heoren Schouten, na vry korten dienst- tyd, mot respectabele fortuinen den rentenier uithangen. Waar ook formidabel moet gesmeerd worden, is aan den boom, of de ambtenaren aldaar zyn zionde blind; een Chinees, jaren lang by den handel werkzaam, vertelde my daar eens ver makoiyke staaltjes van. Valsch geld wordt by groote hoeveelheden in kisten melk van Singapore naar hier geïm porteerd; in elke kist zitten een paar blikjes, geen melk, maar wel Honkong ryksdaalders inhoudende; de melk wordt door de impor teurs tegen den kostenden prys, ja zelfs met vorlies, van de hand gezet, de winst zit in de ryksdaalders. Manilla-sigaren worden by honderdduizenden ingesmokkeld en daar het recht op die sigaren 2 per kilo is en 100 gewone manilla sigaren pl.m. een kilo wegen, zoo is het geen wonder, dat men hier te Batavia die sigaren 15 per mille beneden don gewonen en-gro8-prys ziet verkoopen. Deze sigaren worden in luciferskisten binnenge smokkeld. In lucifers zelf bestaat ook een zeor groote smokkelhandel. Deze worden als vuurwerk aangegeven, waarop minder rechten zyn. Duizenden en nog eens duizenden lydt hot land schade door deze knoeieryen, waarvan echter velen profiteoren, daar men nu puike manilla's voor f 32 per mille koopt, die by de Europeescho Importeurs minstens ƒ47 per millo kosten." Eet Centrum vindt in deze mededeelingen aanleiding, om op het straffen van de schul digen aan te dringen, en zegt: „Horhaaldelyk is reeds sprake goweest van misbruiken in onze koloniën; misbruiken, welke vele jaren oud zyn en door sommigen als onuitroeibaar worden beschouwd, ja als passonde in het systeem 1 Maar wanneer dit laatste juist ware, in wolk oen bedenkeiyk licht zou dan ons kolo niaal stelsel verscbynen! En toch, wordt deze opvatting, welke Nederland ten eenonmale onwaardig is, niet gevoed door mededeelingen als van den correspondent der Amhemsche Courant?" Het Centrum zou zeer gaarne een ernstig onderzoek zien iDgesteld. Zyn de medegedeelde foiten waar, dan moet aan dit schandaal een eind worden gemaakt; zyo ze gelasterd, dan moet dit aangetoond worden; met onverschil ligheid mogen zulke zware beschuldigingen niet worden voorbygegaan. Bloemencorso te Overveeu. Omtrent het bloemenfeest te Overveen 6chryft „De Kampioen" nog bet volgende: „Zoo zal dan wanneer met dit Corso werkeiyk datgene bereikt wordt, wat de commissie zich voorstelt te bereiken aan onze Bondsfeeéten een geheel nieuw genre wordon toegevoegd. Had de Bond tot nu toe elk jaar de feesteiykheden ter gelegenheü harer nationale en internationale Kampioen schappen, deod tot nu toe het Zaalrydors- Kampioenschap i's winters de Bondsleden uit alle gedeelten van ons land te zamen komen, mot dit Bloemencorso gaat ouze A. N. W.-B. zich op een nieuw gebied bewegen: de ont wikkeling en bevordering van den goeden smaak en den zin voor het schoone onder de beoefonaars van de wielersport. „De wederontluiking der lentebloesems, de wijdvermaarde hyaciutonblooityd zal dan worden het groote voorj larsfeest, dat allen byeenbrengt. De machines zullen worden ge tooid met de eerste bloamen na don doocschen, Bomberen winterslaap; dit feest zal het symbool worden van de ontwakende natuur. En de priesters, die by deze plechtige hoogty van de te voorscbyn tredende lente de processie vormen, 't. zullen zyn de volgelingen van koningin Velo. Hun sieraad zal zyn de lieflyke bode, die de komst der lentebruid aankondigt: hun wierook zal de bedwelmende geur der hyacinten zyn en in plechtigen, langen stoet zullen zy trekken door die kleurryke streken van ontwakende weiden en veldenhet tintelend en flonkerend nikkel hunner ry wielen bedolven onder den kostbaren last van bloemen en groen. En in een bedwelming van opstygende geuren en verbinding van vele schitterende kleuren zal die processie der wielryders zich kronkelen door de opstrahnde bloembollenvelden tot een groote, plechtige hulde aan de ontwakende natuur". Het plan om het Bloemencorso ook gedeel- teiyk op Haarlemsch grondgebied te doen plaats hebben, is in duigen gevallen, omdat de burge meester van Haarlem uit redenen van gods- dienstigen aard, geen toestemming wil geven tot het houden van optochten tienen zyne ge meente op Zondag. De commissie weet op dit oogenblik nog niet welke weg nu met den stoet moet worden gemaakt. Gisteren heeft een omnibus der Tramweg- maatschappy Haarlem Bloemendaal in de omstreken een pro frit gedaan, doch een ge schikt keerpunt heeft men nog niet kunnen vinden. Gemeenteraad van Noordwijk. Afwezig de heer Homan, wegens onge steldheid. Na opening der vergadering en vaststelling van de notulen der vorige vergadering, wordt een scbryven om onderstand van J Hoog- weg Fz. ter afdoening gerenvoieerd aan B. en W8. Thans komt aan de orde een voorstel van B. en W8., om, met intrekking der buitenge wone belooning voor buitengewone werkzaam heden, de jaarwedde van den opzichter over de gemeentewerken te verhoogen met 100 en te bepalen op 250. Nadat de hoeren C. Alkemade en De Groot, het standpunt, door hen omtrent deze zaak in do vorige vergadering ingfnomen, hadden verdedigd, wordt het voorstel aangenomen met 8 tegen 2 stemmen, die der heeren A. W. Alkemade en Smit. Na beraadslaging wordt met algemeene stommen besloten: den Duinweg over eene lengte van 1500 en eene breedte van 2.5 M. te bestraten. De uitvoering dezor werkzaam heden wordt evenwei uitgesteld totdat weder oude keien tegen lagen prys zullen verkryg- baar zyn. Mocht by onderzoek blyken, dat do kans daarop in de eerstvolgende tyden Diet bestaat, dan zullen B. en "VVs. nadere voor stellen doen tot uitvoering van het besluit. Vervolgens wordt besloten ondersbands te verhuren a 50 cent per week, aan C. Vermast, jachtopzientr in de duinen te Noordwyk aan Zee, de woning verbonden aan de ziekenbarak aldaar; onder bepaling dat hy deze onmiddel lijk zal moeten ontruimen zoodra een lyder aan eenige besmettelyke ziekte ter verpleging wordt opgenomen. Do heer Van Eeden stemde togen. Hierna gaat de Raad over tot eene vergade ring met gesloten deuren, ter behandeling van een bezwaarschrift tegen don hoofde- ïyken omslag. BUITENLAND. Dui tsohland. Het feestmaal ter viering van den gedenk dag der opening van den eersten Rijksdag van het Duitsche Ryk op 21 Maart 1871 werd in de prachtige „Wandelhalle" van hetRyks- dag gebouw gehouden. Aan tien tafels waren omstreeks 400 deelnemers gezeten; de eere plaats werd ingenomen door de leden, die de zitting van 21 Maart 1871 hadden bygewoond. Onder dezen was ook de tegenwoordige rijks kanselier vorst Von Hohenlohe-Schillingfürst, die door het Beiersche district Forchheim (het 4de van Ober Franken) naar den eersten Ryks- dag was afgevaardigd en als eerste onder voorzitter deel heeft uitgemaakt van het pre- si.ium dier vergadering. Na den toost op keizer en ryk, die door den president baron Von Buol-Beerenberg werd uitgebracht, kweet zich vorst Hohenlohe van de taak om een dronk uit te brengen op de mannen, die onder 's keizers leiding vóór 25 jaren Duitschland tot de overwinning en door do overwinning tot de eenheid gebracht hebben. Van de overledenen wydde hy een byzonder woord van herinnering aan keizer Frederik, den toenmaligen kroonprins, en de veldmaar schalken Von Roon en Von Moltke, van wie hy getuigde, dat zy voortloven in de herinne ring, in de dankbare vereering van het Duit sche volk. Daarna ging hy aldus voort: „Één echter, de grootste onder de mannen van dien tyd, staat nog overeind, als een der eiken van het Sakseuwoud, vorst Von Bismarck, die met zorgenden blik de lotge vallen van het Ryk gadeslaat en menig ver- manond woord richt tot de epigonen van den grooten tyd. De man, die, toen wy na do eerste mislukte pogingen om de eenheid te verkrygen, aan Duitschlands toekomst wilden vertwytelen, van zyn kant noch de hoop noch den moed liet zakken; die in langen, moeite vollen diplomatlekon arbeid de wegen effende, die tot de vorming van Duitschlands eenheid leidden, en die, toen het oogenblik gekomen, toen het zaad gerypt was, het oogenblik aangreep en met de hem eigen kracht de bezwaren overwon, die zich van alle zyden hom in den weg stelden. „Zoo is hy, de trouwe dienaar van zyn keizerlyken meester, de eigenlyke stichter van het Ryk geworden. „Het is een schoone trek in het karakter van het Duitsche volk, dat het zonder voor behoud trouwe vereering wydt aan den man, die zyn leven heeft Ingezet om den sedert eeuwen onbevredigdon vurigen wensch van de Duitsche natie te vervullen. Het Duitsche volk weet het als oen kosteiyk geschenk der Voorzienigheid te waardeeren, dat in dezen tyd juist deze man met het bestuur van de zaken des lands was belast. „Laat ons en hier spreek ik tot de politieke tegenstanders van den eersten kan selier laat ons heden de dagen van kamp en stryd vergeten en ons allen vereenigen in den kreet: Leve vorst Von Bismarck 1" Dit waren de beide eenige feestdronken, die werden uitgebracht. Eene eigenaardigheid by de rangschikking der dischgenooten was, dat zy naarmate van de fractiën, waartoe zy be hoorden, aan verschillende tafels hadden plaats genomen. De verbroedering der leden op dit herinneringsfeest ging niet zóó ver, dat zy zich aan tafel onder elkaar mengden; evenals in de vergaderzaal zelve, schaarden de politieke geestverwanten zich by een; con servatieven, katholieken, nationaal liberalen, vryzinnigen waren aan afzonderlyke tafels ge zeten. De sociaal-domocraten schitterden door hunno afwezigheid. Italia. De verklaringen van den nieuwen Italiaan- schen minister president, markies Di Rudini, over het standpunt van het nieuwe kabinet in de Afrikaansche politiek, luiden in den thans volledig bekenden tekst nog meer be slist dan in het uittreksel, dat de telegraaf er van overbracht. Met het oog op het ge wicht van deze uitingen ter beoordeeling van de gansche politiek der nieuwe regeering, laten wy zo hier, woordelyk vertaald, volgen „Wy zullen de vredesonderhandelingen voortzotten, die door onze voorgangers inge leid zyn. Wy zullen ze met behoedzaamheid voortzetten, met fierheid en inzondtrheid met het vaste besluit., elk voorstel af te wyzen, dat niet in overeenstemming zou zyn met onze waardigheid. Overigens geloof ik, dot het in Afrika veel meer waard is, in plaats van zelfs schynbaar voordeeligo verdragen te slui ten, door feiten een met onze belangen stroo kenden staat van zaken ln 't leven te roepen. Middelorwyl zal men de vyandelykheden voort zetten, en welke gebeurtenissen zich ook mogen afspelen, die zullen niet geschorst worden, zoolang er niet een toestand is gesch ipen, die ons gdegenheid geeft, de belangen van onze koloniën en de gevoelens van het It liaansche volk te bevredigen. Waarvoor ik echter legen over de Kamer kan instaan, dat is, dat wy nooit eene uitbreidingspolitiek zullen ondor- nemen. Ik beweer zelfs, dat het nieuwe kabinet, hoadanig ook hot lot van onze wapenen moge wezen on hoe ook de politieke en moreele ver houdingen zyn, dio uit den togenwoordigon veld tocht kunnen voortvloeien, in geen geval aanstuurt op. de verovering van T i g r e. Zelfs voor het geval, dat de Negus ons Tigre zou willen aanbieden, zouden wy het als een voor onze belangen noodlottig ge schenk afwyzen; want zy, die zich inbeelden in Tigre macht, -roem en rykdoaimen te vin den, weten niet wat Ethiopië is, of wel zy weten het al te goed en willen ons met opzet in eene onderneming dry ven, die, zonde rechtstreeksch of verwijderd nut, al onze krachten zou verteren. Wy mogen niet, om het onbekende te zoeken, onze positie in Europa verzwakken of verliezen. „Voor 't geval, dat de gebeurtenissen ons daarheen leiden, een vredesverdrag tot stand to brengen, willen wy op geenerlei wi)zo de voorwaarde van ons be schermheerschap over Abossy nië daarin o p n e m e n. Ik handhaaf in dit opzicht de meeningen, die ik in de jaren 1891 en 1892 heb uitgesproken. Wy kunnen niet uit eene dubbelzinnige formuleering een volleoig recht afleiden, en indien dit recht voorhanden ware, dan zouden wy in ons eigen belang daarvan moeten afzien." B©lg;ïö. De verhouding tusschen de liberale moer- derheid van den gemeenteraad van Hoboken en den antilbc-ralen burgemeester, den heer Coöü, wordt steeds spannender. De liberalen hadden voor Zondag een mani festatie op touw gezet ter eere van den vorigen burgemeester, den heer Yan de Perre. De heer Coen had echter de manifestatie verboden, waarop do gemeenteraad Zaterdag avond tot een spoed-eischende vergadering werd byeengero^pen, in welke vergadering werd besloten het recht van een manifestatie toe te laten of te verbieden, niet meer te doen berusten by den burgemeeet.-r, doch by het college van schepenen. Bijgevolg werd Zondag de beraamde mani festatie toch gehouden. De burgemeester trachtte de manifestanton door een dertigtal politie-agenten uiteen te jaren, waarin hy echter niet is geslaagd. Koning Leopold der Belgen heeft in de afgeloopen week mot den minister van oorlog, generaal Brassine, een onderhoud gehad, dat vier uren duurde. Volgens de berichten liep de beraadslaging over den militairen toestand aan den Congo en den Nyl. Aan de tegenspraak der berichten omtrent een expeditie tegen de Derwischen hechten sommige Belgische bladen niet veel waarde. De „Patriotte" verzekert dat baron Dhanis met een sterke legermacht aan de grenzen van den Congo-Staat ligt. Qroot-BritanalS^ Baron De Courcel, Fransch gezant te Lon- d n, heeft Zondag een langdurig onderhoud gehad met lord Salisbury. De gezant heeft daarna talryke depechos gewisseld met zyn regetring. De Britsche regeering hoeft besloten, dat aan de dappere soldaten, die den veldtocht tegen de Ashantynen hebben medegemaakt, een geldeiyke belooning zal worden uitge reikt. De soldaten krygen 30 sh. elk en de hoogste uitgeloofde belooning, zestig maal zoo groot, ontvangt de opperbevelhebber, kol. sir Francis Scott. Zuld-Afrika* De „Volksstem" schryft: Volgens de laatste berichten zoo lezen we in de „Potchef- stroomer" stelt de regeering het volste vertrouwen in den commandant-generaalmet andere woorden zy is tot de overtuiging ge komen, dat de heer Joubert tydens den laatsten oorlog tegen Jameson, in elk opzicht zyn plicht gedaan heeft. Het doet ons zeer leed, dat de burgers van dit district, voor zooverre wy' in staat geweest zyn hun meening daar omtrent te vernemen, volstrekt rfiet van het zelfde gevoelen zyn als de regeering. Wan neer de generaal het zou wagen om zich hier te vertoonen, zoo zyn wy er zeker van, dat de burgers hem menige bittere pil zouden doen slikken. Voorloopig willen we ZEd. Ge strenge er op voorbereiden, dat het geheels Potchefstroorasche district een hoogst ongun stige opinie over zyn houding uitdrukt, tydens de Jamesonberoering. Zeer leelyke by namen worden hem gegeven, die we nu nog liever verzwygen, omdat we bevreesd zyn, den tyd vooruit te loopen. In dit geval laten we liever do burgers zelve spreken. We houden onze kolommen gaarne open om hun gedachten te publiceeren. Om de zachtste uitdrukking te gebruiken, is de houding van commandant- generaal P. J. Joubert hoogst onverklaarbaar en geheimzinnig. Niet ten onrechte zegt elkeen Wat doen we met zoo een commandant- generaal?! In „Land en Yolk" verscheen een brief van generaal Joubert in verband met de on ware berichten, welke naar ZEds. Gestr.'s beweren onder het volk verspreid worden. In dien brief komt voor een opgave van pa tronen en geweren, beschikbaar op diverse dorpen onzer Republiek op 31 December 1895 „zooals uit de lyst blykt." Het is te hopen, dat „de lyst" metdewer- kelykheid overeenkomt, voegt de „Volksstem" hierby. ALKEMADE. Geboren: Clazina Theodora, D. van Cornelis Straathof en Geertruida Jacoba Vordegaal. Jannetje, D. van Cornelis VanZijll en Aaltje Buurman. Picter Leonardus, Z. van Pieter Do Jou en Petronella Gerarda Paauw Maria Cornelia, D. van Petrus Van der Meer en Susanna Maria Muis. Adrianus, Z. van Willem Van der Meer on Adriana Zaal. Cornelis Jozef, Z. van Reinier Turk en Klara Van Kins. Ovorlcden: Johanna Margaretha De Prie, 2 m., D. van Johannes Jacobus De Prie en Adriana Maria Naderman. Clazina Theodora Straathof 2 d D. van Cornelis Straathof en Geertruida Jacoba Verdegaal. Levenloos aangegeven een kind van het mann. gesl. van Hendrik Wortraan en Petronella Van de Grint. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: L. Do Ridder en G. Renooij. J. Benschop en J. Hartman. Gehuwd: C. Dekker en C. De Gier. Bevallen: B. A. De Vos geb. Roos Z. K. Cuperus geb. Geluk D. J. Warmerdam geb. Van Bakkum D. T. Korsman geb. Levering D. A. Ten Hagen geb. Huis D. L. Bakkor geb. Metselaar D. P. M. Do Vlieger geb. Straathof D. M. Honcoop geb. Van der Beek Z. A. Sluijs geb. Van Klaveren Z. L. Kamerman geb. Stander Z. It. Van der Meijdon geb. Verschuren leveul. Z. C. P. Buis geb. Oosterom D. Overleden: M. Van dor Walt 7 j. C. G. Huiberts 7 m. G. Bezemer geb. Palsrok 76 j. H1LLEGOM. G eboren: LeonardusGysbertus, Z, van Ij. Teeuwen en J. Oolders. Jarig, Z. van W. Pors en D. Kooy. Josephine Margaretha, D. van A. Corboo en J. Waasdorp. Klaasje en Johannes, D. en Z. van J. Schoonenberg en G. Prins te Zaandam. Overleden: A. Hoogzaad, wed. D. Rijndors, 88 j. H. Goozen 22 j. T. Kooy 8 j. Tl. Van Ast 8 m. NOORD WIJK. Geboren: Cornelia, D. van T. Van der Werff on E. Soeteman. Grietje, D. van Cornelis Hcllenberg en Grietje De Mol. Overleden: Thomas Verloop 85 j., gehuwd met Jacoba Do Jong. Helena Aardenburg 24 j., gehuwd met Franciscus Van den Berg.Cornelis Alkemade 68 j., gehuwd met Maria Kietmeijer. NOORD WIJ KERHOUT. Geboren: Laurentius, Z van A. Van der Raad en A. Verbate. Jacobus Josephus, Z. van J. Weijers en M. Scbolten. Petrus Josephus, Z. van P. J. Warmerdam en G. Weijers. Maria, D. van A. Duivenvoorden en T. Van Eeden. Gemengd Nieuws. Zondag-morgen onderkerktyd geraakte te Rynzaterwoude een klein kind in een treede en diepe sloot. Op het hulpgeschrei snelle weldra de moeder toe, die het kind nasprong, maar nu bleek het, dat er twee drenkelingen om hulp verlegen waren. Geluk kig, dat mej. Vermaas, onderwijzeres, spoedig ter plaatse was, om eerst het kind en daarna de moeder op het droge te halen. Uit Lisse schryft men: De hya cinten beginnen kleur te bekennen, nu hot weder de laatste dagen zoo zomerachtig is geworden. Als het zoo blyft, is het zeker, dat Paschen juist in den vollen bloeitijd zal Vin-en, wat zeker een aangenaam vooruitzicht is zoowel voor hen, die voor 't eerst of by vernieuwing een kykje willen nemen, alsmede niet het minst voor de tram en vele caféhou ders. By goed weder zal dan ook zeker alles die dagen er weder even gezellig uitzien. Een milicien der infanterie van de lichting van het vorige jaar, die te Delft op wacht stond aan het exercitieveld, heeft des nachts zyn post verlaten, met achterlating zyDer wapenen. Volgens de „N. S." heeft de Utrechtsche studenten-roeivereeniging „Tri ton" een nieuwe achtriems outrigged besttli by de firma Deichmann en Ritchie, te Rot terdam. In een der nieuwe straten naby het Sarphatipark te Amsterdam werden de bewonors, die zich vergastten aan de tonen van don Schoonen Blauwen Donau en "een gedeelte van de Mascotta onaangenaam verrast. Hot was namelyk op een reusachtig draai orgel, dat deze stukken werden ten gehoor® gebracht, doch plotseling, ondanks alle pogingen van den draaienden virtuoos, bracht het orgel niets anders dan een serie van piepende en blazende geluiden voort. Wat de oorzaak daarvan was? De knecht van den orgelman, een gezonde^ stevige knaap, was gewoon dat zyn moedefr eiken dag op de vastgestelde plaats, waar hy kwam spelen, zyn middagmaal liet bezorgen. Ook ditmaal was door de vrouw correct op tyd het pannetje met de consumtie be zorgd, maar haar Dirk had nog een paar klantjes te bedienen of nog geen trek genoeg kortom .-hy zette de pan in het instrument, om het straks te consumeeren. Maar, o! noodlot 1 Door een schok was het pannetje gekanteld en de inhoud grootendeels er uit geloopen. Begrypeiyk is, dat de aardappelen, de saua en stukjes, die zich tusschen het mechaniek vastwerkten door het draaien, geen oorzaak waren om het muzikaal geheel te veraange namen. Dirk kreeg onder groot kabaal zyn ontslag. (Tijd). In Spanje zal Donderdag een eigenaardig feest plaats hebben, dat zeer zeker ook zyne nuttige zyde heeft. De jeugdige Koning Alfonso zal, vergezeld van zyne moeder, het hof en een groot aantal grandes. van het ryk, eenige mylen buiten de hoofdstad eon pijnboom gaan planten. Na hem zullen 2000 schoolkinderen uit Madrid hetzelfde doen. Voor deze gelegenheid worden medailles geslagen^ waarvan de koning er een in goud zal ont vangen, dragende het opschrift„Eerste boom- feest, ingesteld onder de regeering van Alfonso XIII. 1896." Eik jaar wordt een dergelyk feest gehou den, totdat de omstreken van Madrid geheel beplant zyn. De kinderen zullen elk jaar, onder leiding van hunne leermeesters, naar de boomen gaan zien, die zy geplant hebb :n. Op deze wyze wil men hen opwekken om later hun eigen grond met boomen te be planten. Een grappige byzonderheid om trent de reis van den president der Fransche republiek wordt nog uit Arles bericht. De pre sident had het gemeentebestuur verwittigd, dat by by zyn bezoek ook het ziekenhuis wilde bezoeken. Daar er echter toevallig geen enkele patiënt was, deed het bestuur een beroep op de bereidwilligheid der burgers, van wie eenigen zich genegen toonden, ter eere van den president de rol van zieken op ziek te nemen. De president moet zeer verheugd geweest zyn, dat de patiëDten in het zieken huis van Arles er zoo goed uitzagen. By het dorpje Eichen, in het Schwarzwald, 3 KM. ten oosten van Schopf- heim, is plotseling op geheimzinnige wyze een meer ontstaan. Den eenen dag was het nog bouwgrond en toen de bewoners den vol genden morgen opstonden, zagen zy tot hun verbazing een meer. Dit geheimzinnige ver- schynsel heeft zich daar ter plaatse reed® meer voorgedaan. Op een goeden dag kwam het meer en op een goeden dag verdween het weer even geheimzinnig als het gekomen was. In het jaar 1800 heeft zich dit ver- schynsel zelfs 5-maal herhaald en in 1867 is het ook voorgekomen. Het besloeg toen eene oppervlakte van 2 hectaren lands. Ea nu is het plotseling we9r uit don grond ver rezen. Men wil dit geheimzinnige natuurver- 8cbynsel verklaren door het aannemen van het bestaan van onderaardsche stroomen, die, als ze sterk gezwollen zyn, door de aard korst heendringen en, als het water weer valt, ook weer binnen hun onderaardsche oevers teruggaan. Raoul Kosczalski een meisje? De Beriynsche correspondent van het Ame- rikaansche blad „Sunday Journal" verklaart positief dat de jonge pianist een meisj9 i6 van pl. m. 16 jaar. Nu dit is bekend geworden, hoort men van alle kanten; dat heb ik wel gedacht, ik dacht altyd dat er iets vrouwe- lyks iu het optreden was van het virtuoosje, hy boog niet als een jongen, de vader liet het kind nooit van zyn zyde, enz. enz. De keizer van Duitschland moet hebben opgemerkt, dat hy nog nooit een jongetje had gezien met zoo'n gevuld gezichtje en zulke fijn gevormde handen. Aan het hof te Berlyn was Raoul niet te bewegen met de jonge prinsen aan gewone jongensspelen deel te nemen. Als reden voor de mystificatie wordt opgegeven öat het publiek in den regel niet zooveel belang stelling betoont voor een jong meisje als voor een jongetje, hetgeen ook al weer als zooveel andere stellingen te bewyzen zou zyn. Het is to wenschen, dat de vader eens eerlyk op biecht, want het publiek heeft het volste recht, de waarheid te vernemen. Voor de kunst komt het er anders weinig op aan of de jonge pianist een tweede Frju Schuman of Carren'o of Sophie Monter zal worden, of wel een tweede d'. Albert, Lamond Busoni of Padenewski. (U. D.) Duizend gedeporteerden zyn uit Nieuw-Caledonië naar Sydney ontsnapt en hebben zich over Australië verspreid. De regeering zal by de volksvertegenwoordiging een wet indienen om hen uit het land te zetten. Het „Journal of Commerce'' schryft: De enorme vleescbinvoer van de laatste weken heeft de markt te Londen en Liverpool letterlyk met rund- en schapen- vleesch overstroomd. De pryzen zyn buiten gewoon laag; het kost moeite, goed vleescb kwyt te raken voor S'/i—4 d.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 6