K°. 11068 Dinsdag 34 Maart. A°. 1896 feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 23 Maart. Feuilleton. Het visioen van Marcus Swainson. DSCH PHIJS DEZER CODRANT: Voor Leiden per 3 maanden. Franco por post Afzonderlijke Hommers f 1.10. 1.40. 0.05. PRIJS DER ADVERTENTEËN: Van 1 6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17J. Groot.ore letters naar plaatsruimte. Yoor het incasseeren bulten do stad wordt 0.05 berekend, Oftieicole Hennissr^vintfei». Burgemeester en Wethouders van Leiden bren gen naar aanleiding van artikel '27 der erordeniug van den Bsten November 189*1, op de keuring van vee en vleesch binnen deze gemeente, ter alge- mcene kennis dat: JACOBUS DE LA RlE, wonende Ihterstegracht No. 40 te Leiden, op den 13den Februari 1895 werd bekeurd wegens het te Leiden vervoeren van vleesch. dat to' bederf was overgegaan, en dat hij deswege den lsten April 1895 vverd veroordoeld tot 6 boute of o dagen hechtenis ANTONIUS WILHELMUS VAN RHIJN, wo nende Korenbrugsteeg No. 8 te Leiden, op den lsten Augustus 1895 werd bekeurd, wegens het te Leiden als slager voorhanden hebben van vleesch, dat tot bederf is overgegaan, en dat bij deswege den 23sten September 1895 werd veroordeeld tot f 2 boete of '2 dagen hechtenis; FREDERIK WILLEM MEIJERS, wonende Groenesteeg No. 40 te Loiden, op den 4don Oct. 1895 werd bekeurd, wegeus het in de gemeente Leiden, bij goedgekeurd vleesch, afkomstig van een aan tuber culose lijdend dier en voorzien van het stempel „parelziokte", als verkooper niet plaatsen van een voor het publiek duidelijk kenbaar opschrift, waaroo vermeld staat ,dil vleesch moet goed gekookt worden", terwijl dit door den Inspecteur der Vleeschkeuring was noodig geacht, en dat hy deswege den I3den Februari 1896 word ver oordeeld tot10 boete of 5 dagen hechtenis; WILLEM OVKRDUIN, wonende Haarlemmer straat No. 16 to Leiden, op 16 November 1895 werd bekeurd, wegens het te Leiden vervoeren van ongekeurd vleesch, en dat hij deswege den lOden Februari 1896 werd veroordeeld tot ƒ2 boete of 2 dagen hechtenis; ANTONIUS COHNELIS MIL, wonende te Kat wijk, op 30 December 1895 werd bekeurd, wegens het te Leiden vervoeren van ongekeurd vleesch, en dat hij deswege den lOden Februari 1896 werd veroordeeld tot/3 boete of 2 dagen hechtenis. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 21 Maart 1896. E. KIST, Secretaris. Het kiescollege der Waalscho gemeente alhier is gisteren vergaderd geweest, ten einde een predikant aan te wijzen ter vervulling der vacature, ontstaan door het vertrek van den heer N. Nardi. Van de 41 leden waren 33 tegenwoordig. Ingekomen was een verzoekschrift van eenige Rden en niet-leden der gemeente, den wenscli uitsprekende, dat de heer Nardi be roepen mocht worden. Eerst werd een gros opgemaakt, waar bovenaan werd gesteld de naam van den heer E. Bourlier, als teeken van hulde wegens de toewijding, waarmede deze heer de gemeente gedurende de vacature bijstaat. Verder werden er op geplaatst al de namen welke door eenig lid der vergadering daartoe werden opgegeven. Eene lijst ontstond, die (alphabetisch gerang schikt) aldus luidt: F. Alizon, Frankrijk; A. Berthó, FraDkryk; S. Cler, Frankrijk; F. Dau- banton, Amsterdam; P. E. Huth,'s-Hertogen bosch; J. J. Knap, Groningen; S. Lacheret, Delft; J. W. A. Van der Mey, Zwolle, en A. Pynacker Hordijk, Nijmegen. Door stemming werd dit gros teruggebracht tob het drietal Alizon, Cler, Knap, waaruit eindelijk de gewichtige keuze werd gedaan. Zy viel op een der twee eerstgenoemden, oie zich, als vreemdeliag, nog aan een colloquium cloctum moet onderwerpen, zoolat zyn naam voorshands niet openbaar gemaakt mag wordeD. De tenor, die by de uitvoering van „the golden Lgend", onder leiding van den beer Willem Van Iperen, als solist zA medewerken, is de heer Urlus, van de Nederlan Ische opera, die in den laatsten tijd veel naam maakt. Mej. Jeannette De Jong is de sopraan van de beroemde Drei Hollanderionon, die in don laatsten tijd zooveel roem inoogsten in Duitsch land, Weenen, enz. Te Noorawyk vierden de eerwaarde zusters (van de Congregatie van J. M. J.) haar patroonfeest en tevens de herdenking van den dag, waarop zy 12»/a jaar geleden haar intocht in Noorjwyk deden. Men schryft van daar dienaangaande het volgende: Wat Slot.) XL Veel treffende gevallen had de gryze presi dent der rechtbank bygewoond, maar geen zoo onverwacht als deze verschyning. Daar stond de man, van wien gezegd werd dat hy vermoord zou zyn, in levenden lyve, en tegenover hem de vermeende moordenaar. Was de doode opgostaan, om onrecht te voorkomen?" „Do gevangene Langley is onschuldig," bpgon Swainson; „nog juist iDtyls kom ik hier om dat te kunnen verklaren. Dien be westen avond ging ik hem bezoeken, om goed to maken wat ik misdreven bad, en daarom stak ik een notitieboekje by mij, waarin 60 pond ia banknoten/ Daar ik wist, dat LaDgley trotsch en fijn- zy in dat achtste eener eeuw voor Noordwyks jeugd gewrocht hebben, is iedereen bekend. Gedurende dien tyd wisten zy op de bewaar school den kleinen de eerste beginselen der wetenschappen, doch vooral godsdienstzin, in te prenten, terwyl zy sedert anderhalf jaar de vrouwelijke leerlingen der parochiale school onder haar leiding hadden. Groot was dan ook de belangstelling, die zich onder allerlei vorm uitte, zelfs van andersdenkenden. Geluk- wenschen van de geesteiykheid en de voor naamste ingezetenen, geschenken van velerlei aard getuigden van de groote liefde, die de eerwaarde zusters in ons midden genieten. Omstreeks den middag kwamen een twintigtal jongens en meisjes der parochiale school, onder 't aanbieden van een fraai geschenk, een toepasselyk lied zingen, terwyl verder een aantal oud leerlingen der naaischool, dio van de zusters in eenige zaken onderwys ontvangen, eveneens van haar belangstelling deden blyken. Kortom, men mag zeggen: gedurende het kortstondig verblyf der eer waarde zusters in ons dorp hebben zy zich aller sympathie weten te verwerven. Mogen zy nog tal van j ren haar zorgen wyden aan Noordwyks jeugd! Z. H. de Paus heeft tot buitengewoon gehoimkamerheer benoemd 'den hoogeerw. heer A J. Brouwer, kanunnik van het Haar- lemsch kathediaul kapittel en regent van het seminarie „Hageveld", te Voo hout. Men meldt uit 's Gravenhage: Het gebouw der nieuwo Remonstrantsche kerk, aan de Laan alhier, dat oen week ge leden, inwendig, nog een chaos van bouw materialen te zien gaf, is thans zoo ver gt-reed, dat gisteren de inwyding kon plaats vinden. By het binnentreden wordt men reeds dadelyk getroffen door de vriondeiyke om geving en het aangename licht, dat door de fraaio boogramen met gebrand glas uit de fabriek van de heeren Schouten, te Delft binnenvalt. Do inwendige ruimte is 29 meter lang en 21 meter breed, biedt plaats voor ongeveer 1000 personen en is byna grooter gewor den dan de vroegere kerk. De zitplaatsen, vaste banken en stoelen, zyn in het vieikant aangebracht. Vlak tegen over den preekstoel van eikenhout, ryk ge beeldhouwd, is eene galery met zitplaatsen, waar men het oude orgel hoopt te kunnen herplaatsen. Rechts en links van den katheJer vindt men twee zeer mooi bewerkte eiken houten banken. Voor ventilatie en vele ruime uitgangen is zorg gedragen. De verwarming geschiedt voorloopig met kachels, doch wordt later vervangen door centrale verwarming. Achter de kerk zyn de trouw- en catechi satiekamers. De voorzyde van het gebouw heeft men ingericht tot particuliere woonhui zeD, die verhuurd worden, zoodat op alle mogelyke wyzo van de beschikbare ruimte party is getrokken. Het ontwerp werd gemaakt door den heer J. J. Van Nieukerken, architect in Den Haag, en uitgevoerd door den heer J. H. Stelwagen, aannemer te Rotterdam, onder toezicht van den heer J. I. Van Wuyckhuise, als opzichter. Binnen een paar weken zal het gebouw geheel gereed zyn. Een zeer talryk gehoor had gisteren gevolg gegeven aan de uitnoodiging, en gebruik ge maakt van de bevoegdheid, om tegenwoordig te zyn by de plechtige inwyding der nieuwe kerk. Als officieele vertegenwoordigers van regee ring en gemeente waren aanwezig de ministers van financiën en van justitie, en de wethouders jhr. mr. O. J. Repelaar van Molenaarsgraaf gevoelig is, wilde ik het hem niet geven in byzyn van zyn gezin, eh daarom verzocht ik hem my een eindje te vergezellen. Hy was my zeer dankbaar voor de gift en zeide, dat ik hem en zyn familie gelukkig maakte. Hy nam afscheid van my, zeggende, dat by myn zoon en my morgen wachtte te dineeren. Ik liep door, biydo aan myn ingeving ge volg te hebben gegeven en daarover naden kend, toen ik plotseling van achteren door iemand werd aangegrepen. „Eindeiyk heb ik u dan, Fairfax 1" riep by in mijn oor. „Nog een persoon kwam my achterop en greep my eveneens aan. Wy worstelden en myn hoed rolde af en in het kanaal. Daar ik dacht, dat ik met dieven te doen had, was ik biy geen geld by my te hebban. Langs het kanaal en door High-Street sleepten zy my voort, waar zy een rytuig aanriepen. Ik schreeuwde en verzette my uit alle macht, doch één der beide mannon fluisterde den koetsier iets in het oor; deze lachte en zeide: en dr. J. Th. Monten Voorts waren depu tatiën aanwezig van den Nederlandschen Pro testantenbond van zustergemeonten en kerk besturen. De kerkeraad van de NeLHerv. gemeente had gemeend voor de uitnoodiging te moeten bedanken. D9 plechtigheid werd geopend met een Dinklied, van Haydn, gezongen door een koor onder leiding van den heer Daniël De Lange, waarna ds. Heering, predikant der Remonstrantsche gemeente, eene schoone rede hield, naar aanleiding van Zacharia 1 3 (Keert tot My weer, spreekt de Heer der heirsc.haren, en ik zal tot u wederkeeren). Door koor en gemeente werden nog ver schillende fraaie lofliederen gezoügen waarna ds. Heering den aanwezigen autoriteiten en den gemeenteleden dank betuigde voor hunne belangstelling en aan ontworper, bouwmeester en uitvoerders van bet kerkgebouw hulde bracht voor bun arbeid. De genoodigden werlen na afloop der plechtigheid in de consistoriekamer gerecepieerd, De Haagsche Kronieker van de „N. Gron. Crt." schryft het volgende: Men zegt, dat H. M. Wilhelmina in October a. s. haar belydenis zal doen en zy bereidt zich daartoe met ernst voor. Doch ook allerlei andere studiën nemen al haar tyd in beslag. Koningin Wilhelmina heeft tegenwoordig zeven uren les per dag. Zoodra de Koningin als lidmaat der Kerk zal zyn aangenomen, zal er eeDige verandering komen in haar optredeb. Het volgend jaar zal de jeugdige Vor3tinr meer in 't publiek verschynen en ook aan alle hoffeesten deel nemen, tervryl zy dan ook meer in aanraking zal worden gebracht met degenen, wier raad en voorlichting zy noodig zal hebben by de uitoefening barer regeeringstaak. Thans be palen zich die aanrakingen nog slechts tot ontmoeting aan den koniniyken disch met allerlei autoriteiten, de Ministers, leden van den Raad van "Voogdy, dtn gouverneur der pro vincie, den burgemeester van Den Haag, den rechtskundigen adviseur van H. M., enz. Ik geloot', dat het voomameiyk met het oog op den overgang&tyd voor haar kerkelyke belydenis is, dat HH. MM. dezen zomer niet by de feesten ter viering van het 25-jarig huwelyk van den vorst en de vorstin Von Wied zullen tegenwoordig zijn. Men hoort daar overigens weinig van. De commissie, die zich hier heeft gevormd om HH. MM. een huldetiyk aan te bieden, werkt in zeer be perkten kring en tracht dit huldebetoon te beperken tot de gepensionneerde oud-dienaren van Prins Frederik en zyn gezin. Zal men 't daarby laten? Of zal zich nog een commissie vormen om Prinses Marie der Nederlanden te toonen, dat de Nederlandsche natie haar nog steeds achting en genegenheid toedraagt? Als dat het plan mocht zyn, dan dient meu er toch nu mee te beginnen. De heer Joh. Schmier zond dezer dagen aan de Koninginnen de door hem gemaakte vertalingen van „Charles VI", „Galathee" en Roméo et Juliette". Een dankbetuiging van den particuli. ren secretaris van H. M. de Regentes is thans daarvoor door hem ont vangen. De Nederlandscho Bell-Telephoon Maat- schappy heeft, naar hot „Vad." verneemt, oen gunstige beschikking verkregen op haar ver zoek, om het tarief voor het gebruik van de publieke telephoonstations in locaal verkeer belangryk te mogen verlagen. Met ingang van 1 April zal slechts 0.10 per gesprek berekend worden; ook zal het aantal publieke stations in Den Haag weldra belangryk worden uitgebreid. „Ik dacht al: hy ziet er zoo wonderiyk uit." „Met hun drieën duwden ze my in het rytuig en snel zette de man nu zyn paard in draf. Een halfuur later bevond ik my in een krankzinnigengesticht. Men had my aangezien voor mya broeder, die reeds twintig jaar lang daar verpleegd werd en dien morgen had weten te ontsnappen. Al dien tyd had ik my nooit om hem bekommerd en dit was nu een gerechte straf voor myn liefdeloosheid." „Hoe lang bleeft gy in dat gesticht?" „Ik ben nu eerst vrygelaten." „Het is onbogrypeiyk, dat zoo iets in ons land kan plaats vinden." „Mag ik de waarheid der woorden beves tigen van den heer Swainson?" vroeg een man met een mager gelaat en scherpe trekken. „Ik ben Dr. Harst, de geneesheer van het gösticht, waar men, helaas, den heer Swain son heeft opgesloten. Door de gelykenis met zyn tweelingbroeder is deze dwaze daad geschied. Ik ben juist teruggekomen van een vacantiereis in Egypte en heb dus aan de Burg. en Weths. van Den Haag stellen den Raad voor om gunstig t9 beschikken op lo. het adres van de Haagsche Tramweg- Maatschappy, d.d. 20 Januari jl., houdende verzoek om concessie voor den aanleg en de exploitatie als doorloopende ïyn van eene lyn, aanvangende aan de Beeklaan, gaande over het Regentesseplein en Koningsplein, door de Prins-Hendrik-straat naar het Prins Hendrik plein en aldaar aansluitende aan de bestaande lyn, gaande door de Zoutman- Piet-Hein- en Prinse-straat over het Plein naar de Laan van Nieuw-Oost-Indië. 2o. het verzoek om vergunning tot het verlengen van de bestaande lyn Laan van Nieuw-Oost-Indië Laan van Meerdervoort van af de Zoutmanstraat door de Laan van Meer dervoort tot het Sweelinckploin en, volgens eene nader by Burg. en Weths. ingekomen aanvrage, van daar naar de Groot-Hertogin- nelaan. B. en Ws. deolen daarby den Raad mede, dat het in hunne bedoeling ligt op de nieuwe lynen, zoomede op de bestaande lyn Laan van Meerdervoort—Laan van Nieuw Oost-Indió dubbel spoor toe te staan overal, waar zulks technisch niet mogeiyk is, hetgeen echter slechts op weinig plaatsen en dan nog over geringe afstanden het geval zal zyn. Voorts ligt het volgens door B. en Ws. ontvangen mededeeling in het voornemen van de Haagsche Tramwegmaatschappy om de trajecten Beeklaan - hoek Zoutmanstraat resp. Sweelinckplein (Groot-Hertoginnelaan) Prins- Hendrik-plein te beschouwen als eene sectie voor elk der beide lynen, waarvoor 0.05 zal worden berekend, doch met dien ver stande, dat voor hen, die drie of meer sectiën afleggen, bywyze van proef eeno beduidende reductie wordt toegestaan voor drie sectiën van 0 021/.,, voor vier sectien van ƒ0.05 en voor 5 sectiën van 0.07 Va en dat derhalve niettegenstaande de lynen aanzienlyk verlengd worden en uit 5 sectiën zullen bestaan, bet tarief voor de geheele lyn wordt ƒ0.0171/! tegenover thans 0.20 by 4 sectiën. In de Zaterdag jl. te Amsterdam gehou den algemeene vergadering van de vereeniging „Het Buitenland" zyn herbenoemd tot leden van het algemeen bestuur de heeren D. Cordes, F. Driessen, P. N. Muller, J. F. Mutsaerts Jr. en mr. E. N. Iiahussen, en is nieuw benoemd tot lid van hetzelfde bestuur de heer mr. A. J. Cohen Stuart, secretaris van de Kamer van Koophandel, aldaar. Ingevolge besluit van het algemeen bestuur treedt de heer Cohen Stuart op als lid van het dageiyksch bestuur en als secretaris, ter vervanging van mr. E. J. Everwyn Lange Jr., die wegens een voorgenomen reis naar het buitenland zich genoodzaakt heeft gezien het secretarisschap neer te leggen. De heer W. A. Viruly Verbrugge, te Rotterdam, is benoemd tot „Membre d'Hon neur do la Socióté Royale d' Horticulture et d'Agriculture d'Anvers." By koninklyk besluit is bepaald, dat de kapiteins-magazynuieester dor artillerie, die 30 jaren dienst hebben als officier, tot majoor- magazynmeester bovordord kunnen worden. Door eenigo leden van het Delftsch Studentencorps is eon fanfare-cnuziekge- zelschap opgericht. Als directeur zal optre den de heer W. Keereweer, kapelmeester cler dd. schuttory. Naar het „Vad." meldt, is de heer M. H. Van 't Kruys reeds bezig aan een tweede opera: „Le Compromis des Nobles." De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal op Donderdag 27 dezer niet plaats hebben. vergissing part noch deel. De bewakers zyn eerst korten tyd in dienst, zoodat zy al de eigenaardigheden van Fairfax, alias "Walter Swainson, nog niet kenden." „Maar waarom werd hy Fairfax genoemd?" „Dat gebeurde op verzoek van zyn broeder, den heer Marcus Swainson, doch daar hy in twintig jaar zyn broeder niet heeft bezocht, is hy dit feit ongetwyfeld vergeten." „Dus gy meent, dat het ïyk, dat In het kanaal gevonden is „Dat van Fairfax, des heeren Swainsons broeder, waseenige jaren geleden is hy nog eens ontsnapt en toen bad hy den weg go- vonden naar de woning van een vroegeren vriend, den heer Langley. Met een blind jongetje heeft hy toen, op de stoep, zitten praten en ik geloof zeker, dat hy nu weder den weg naar dat huis heeft gezocht. Door den mist is hy zeker in het kanaal geloopen." Een ademlooze stilte heerschte er in de zaal, als vreesde men iets van de woorden van Dr. Harst te zullen verliezen. Lsngley werd vry gesproken en de eerste, die De minister van marine heeft het vol gende bepaald: lo. de luit. ter zee 2de kl, jhr. J. H. O. Van den Bosch, dienende aan boord van Hr. Ms. instructieschip „Nautilus," wordt, met intrekking van zijne op non-activiteit- stelling, met 1 April a, s. overgeplaatst aan boord van Hr. Ms. logementschip „Neptunus;" eveneens wordt met dienzelfden datum aan boord van laatstgenoemden bodem geplaatst de luit. ter zee 2de kl. K. Lofvers; 2o. de adel borsten 1ste kl. jhr. H. K. B. Rendorp, J A. Wichers Hoetb, L. KI003, A. F. Hansen, H. B. L. Braam, J. C. F. Hooykaas, O. Van Slooten en A. E. Tbierens, allen dienende aan boord van Hr. Ms. instructieschip „Nau tilus," worden met 1 April a. s. op non ac tiviteit gesteld. Naar de „Dordr. Ct." verneemt, zal ook d heer D. A. N. Vriasendorp, president van de Kamer van Koophandel te Dordrecht, zitting hebben in de Staatscommissie voor het onder zoek der verbetering van den waterweg van Dordrecht naar zee. Naar de „Arnh. Ct." verneemt, hebben Ged. Staten van Gelderland bezwaar gemaakt tegen de bepaling e:ner onlangs door den Raad dor gemeente Nymegen vastgestelde verordening, waarby aan B. en Ws. de be voegdheid werd verleend, dispensatie toe te staan van het door den Raad vastgestelde uur van opening en sluiting dor koffiehui sen, enz., op grond dat bodoolde bevoegdheid, ingevolge art. 188 der gemeentewet, niet aan B. en Ws., maar slechts aan den burgemees ter kan worden gegeven. De heer W. L. Bosscbart, zaakgelas tigde en consul-generaal te Teheran, zal 26 en 27 Maart e. k., van des voormiddags elf tot des namiddags drie uren, aan het depar tement van buitonlandscho zaken te 's-Gra- venhage voor belanghebbonden by den handel met Porziü te spreken zyn. Sts. Ct Hot stoomschip „Genoral", van Oost- Afrika naar Vlissingen en Hamburg, passeordo 21 Maart Ouessant; de „Maasdam" arriveerde 22 Maart van Rotterdam to Nieuw York; de „Prins Alexander", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 22 Maart to Southampton do „Prinses Sophie", van Batavia naar Am sterdam, arriveerde 22 Maart te Suez; de „Schiedam", van Amsterdam naarNieuw-York, passeerde 22 Maart Dover; de „Telemachus", van Amsterdam en Liverpool naar Java, arriveerde 20 Maart te Singapore; de „Titan", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 21 Maart to Port Said; de „Veendam" vertrok 21 Maart van Nieuw-York naar Rotterdam de „Voorwaarts", van Batavia naar Amster dam, vertrok 22 Maart van Port-Said; de „Zaandam" vertrok 21 Maart van Nieuw- York naar Amsterdam; do „Drento" is 21 Maart van Rotterdam te Batavia aangekomen de „Gelderland" is 21 Maart van Rotterdam naar Batavia vortrokken. By koninklyk beRluit is vergund aan jhr. H. M. Van der Wyck, minister van marine, het aannemen der versierselen van ridder- grootkruis der militaire orde van de Heilige Maagd of der Ontvangenis van Villa Vigosa, waartoe by door den koning van Portugal is benoemd. Met ingang van 1 Mei a. s. op pensioen ge steld: lo. de kolonel, commandant van het corps mariniers, A. H. W. De Gelder, krachtens artikel 33, 2, letter a, der wet van 28 Aug., en 2o. de lste luit. van het corps mariniers J. C. Van Hoek, krachtens artikel 33, 2, letter c, dorzelfde wet; en hun toegekend: aan eerstgenoemde een pensioen van ƒ2100 en aan laatstgenoemde een pensioen van 539 'sjaars, benevens eene verhooging van ieders pensioen ingevolge artikel 1, c, der wet hem ontroerd de hand drukte, was Swainson. „We hebben beider, geleden, Langley," zeide hy, „maar myn ïyden was verdiend, het uwe niet; laat mö het droevig verleden uitwisschen door uw toekomst helder te maken." „Laat dat ons beider streven zynl" ant woordde Langley. „Er is iets, dat ik u nimmer zal vergeven, Madge," zeide Rose: „dat gy niets hebt ge zegd van uw plan om weg te loopen." „Ik heb een brief achtergelaten, omdat ik „Een brief. „Ja, in het pakje; ik begreep dat Alec het u 't eerst zou laten zien." Rose herinnerde zich nu, dat Alec de papieren had verbrand. Spoedig na dezen treurigen tyd braken er vroolijker dagen aan voor Rose, daar zy eenige maanden later mevrouw Babbs werd. De firma is nu niet meer Swainson &Co., maar Swainson Zoon.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 1