Aan hem zal toegevoegd worden de inspec teur der telegraphic voor den algemeenen dienst, de he:r A. Kruyt. Ais vertegenwoordiger van Nedorl.-Indië op gemeld congres, is bestemd do heer J. J. Perk, referendaris aan het Ministerie van Koloniën. De heeren P. H. Kemper, hoofdingenieur, en Bouke, ingenieur van den waterstaat, brachten gisteren een bezoek: aan do visch- markt te Rotterdam. Van de w\jze van afslaan, enz. werd nota genomen, een en ander in verband met een eventueel van Rijkswege te IJmuiden op to richten markt bij de aldaar onder opzicht van genoemde ingenieurs aangelegd wordende haven» Men deelt aan het „Utr. D 1." mede, dat de oodtrhandelingen der maskerade com missie met het Nederlandsen Sportterrein te Utrecht zijn afgebroken wegons de hooge eischen, gestel door de directie van dat terrtin. Daar er geen an.er terrein in do stad Utrecht geschikt bJkt te- zijn, bestaat er mogelijkheid, dat het ridderhofspc-l in een der omliggende gemeeDten zal gehouden worden, wat dubbel te betreuren zou zijn met het oog op het bezoek der Koninginnen, dat alsdan wellicht zou komen, te vervallen. Volgens het „Utr. Dagbl." is te Utrecht eene naamlooze vennootschap opgericht onder de firma „Utruchtsche Bank-van Leening-." Da Bank zal binnenkort in werking treden en overeenkomen met de te Utrecht en elders bestaan hebbbnde en nog bestaande stede lijke banken. Do heor J. M. Kraa(jenbrink, chef-bloe mist van het koninklijk domein van het Loo, ia benoemd tot lid van verdienste van de ,Sociétó Royale ó'Horticulturo et d'Agriculture d'Anvers" (Koninklijke Maatschappij varr Tuin en Landbouw van Antwerpen). Do eindexamons der Hoogero Burger scholen in ZuiJ-iïolland zullen dit jaar in Den Haag worden gehouden. De commissie voor het afnemen dier examens is samenge steld als \olgt: lid en voorzitter dr. E. H. Groenman; leden M. Salverda do Grave, beidon te 's-Gravenhago; H. Hulshof en A. L. Hondlus te Delft, dr. J. Van Leeuwen en C. J. Thou- nisso te Schiedam, rar. J. A. Van Gilse on E. F. L. Haastert te Rotterdam, A. Langor- huizen van Uven en J. H. Van dor Voort te Gouda, dr. J. H. Meerburg en R. K. Kuipers te Gorkum, dr. Van Oven en dr. J. Romeny te Dordrecht. 136 personen zijn gedurende het jaar 1895 van de landmacht hier te lande en in West Indië van het corps mariniers en van het Oost-Indische leger gedeserteerd, omtrent wier lot bij de corpsen, waartoe zy Lehoord hebben, op 1 Januari 1890 niets stelligs be kend was. Het stoomschip „E-iam", van Rotterdam naar Nieuw York, passeordo 19 Maart Wight; de „Genoral", van Oost Afrika naar Vlissin gen en Hamburg, vertrok 19 Maart van Lis sabon; de „Koningin-Regentes", van Amster dam naar Batavia, vertrok 19 Maart van Genua; de .Kanzier" arriveerde 19 Maart van Hamburg en Amsterdam te Mozambique. Bü koninklijk besluit is, met ingang van 16 Aug. a. s., aan den heer H. N. G. Neujean, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend uit zijne betrekking van directeur van hot postkantoor to 's Gravenhage, onder dank betuiging voor de vele en goede diensten, door hem aan den lande-bewezen. Aan J. Rombout een pensioen verleond van f 400 's jaars. Gemeenteraad van Alfen. Voorzitter: de Burgemeester. Afwezig: do heer F. P. Bos. Do Voorzitter stelt aan de orde een voorstel van Burg. en Wetbs. tot wijziging van do veror dening op do belasting-invordering en wel door bijvoeging van een artikel, waarin voor de invordering toepasselijk worden verklaard- do desbetreffende artt. der Gemeentewet. Do Voorzitt r zegt tot toelichtig hiervan, dat deze wijziging noodig is geworden door het schrijven in couranten in de laatste weken, waardoor de belastingschuldigen attent zijn gemaakt op de in de vorordeDiug voorkomende leemte. Bü weigering dor betaling kunnen de aangeslagentn thans niot worden vervolgd. De heor Van Dobbou spreekt (ien wensch uit, dat dit artikel eenparig moge worden aangenomen; er ruogon misschien Raadsleden zijn, die iets tegen de schoolgeld heffing zelve hebbon, doch dezen kunnen toe. zeker niet tegen deze bepali ig zijn. 't Is nu to doen om do handen van het gezag hoog te houuen, ei>, rott aanhaliog van een tekst uit de Heilige Schrift, meent hy, dat de leden allen daartoe moeten medewerken. Do hoer Vhu Abshoven is dit met don spre ker evenwol niet eens. Do verordening heeft vroeger steeds goed gewerkt on bet noodige van een bepaling, zooals tiezo thans wordt voorgesteld, ziet hij niet in. Dat op do be last. ogbetaltndeu een zedelijke pressie wordt uitgeoefend, vindt hy al vol ioende. Zy, die belasting kunnen betalen, hebben dit tot huden .steeds gedaan, en zullen dit wol blijven doen; voor de minvermogenden vindt hö ceze bepaling stuitend. Wanneer minvermogenden worden aangeslagen en zij kunnen niet be ialen, dan is het beter ben onder de onvermo gouden te rangschikken. De Voorzitter zegt, dat het hier niot te doen is de minvermogenden to kwetsen, doch om de verordening volledig te hebben. In ieder© verordening moet toch worden bepaald hce de belasting kan worden geïnd. Da on- willfgen zouden anders steens van belasting vry afin. De heer De Jong betuigt hiermede zfin adhaesie. De heer Los meent gehoord te hebben dat Ged. Staten de vorordening hebben goedge keurd en dat in den begeleidenden brief den Raad werd opgedragen voor de verdere uit voering zorg te dragen. Hoe kan dus dio uitvoering goed geschieden, inaien niet eene bepaling is opgenomen, volgens welke de be lastingplichtigen kimnen worden vervolgd l Hy is dus van oordeel, dat de Raad het voorstel moet aannemen. De Voorzitter zegt, dat op de begrooting een post is geraamd opbrongst varr school gelden en wanneer men do schoolgelden nu niet betaalt, dan zou op den post niets ont vangen. worden en zullen dus de gemeente- finand.n in de war loopen. Hy is dus vóór de aannemiog van het voorstel. Hierna wordt met stemmen-tegen 1 stem, die van den beer' Van Abshoven, het voorstel tot invoeging van eon artikel, houdende rege ling voor de vervolging by wanbetaling, aan genomen. Alsnu komt in behandeling het voorstel van B. en Ws., om dit college te machtigen tot de verlaging van de Hofbrug over te gaan, een bestek en voorwaarden te doen maken; het bestek moet worden vastgesteld en door den Minister wordon goedgekeurd. D.e heeren Los en Van Dob ben vragen hier omtrent eenige inlichtingen, waarop de. wet houder Overes mededeolt, dat de kostc-n zijn geraamd op 6000, waarvan Ryuland f 1400, het Rük ƒ3100 en de gemeente 1500 zal bijdragen, terwijl het Rijk bovendien een uit- kcering aan de gemeente zal doen ad ƒ7500, zijnde tegen den penning 30, om met de rente van dat kapitaal do brug to kunnen onderhouden. Op de vraag van den beer Van Abshoven welke brug er zal komen, antwoordt de Voor zitter: een ophaalbrug; alsmede dat na den hooibouw een begin met de verlaging zal worden gemaakt. De heeren Van Abshoven en De Jong zouden een bascule-brug, met het oog op de schoonheid van hot Dorp, wenschelyk achtoD, doch daar do heer Overes mededeelt dat de kosten dan 10,000 zouden beloopon, vindt vooral do laatste spreker het verschil nogal hoog. Omtrent de linantiöole züde van het onder werp in behandeling deelt de wethouder Kemmk nog mede, dat indertijd is gesproken over conversie der gemeenteschuld, thans nog 12,000 groot, doch wanneer het Rijk een b|jdrago van 7500 verleent, zou hiermede de gemeenteschuld kunnen worden verminderd, on is het voor de overblijvende schuld de moeite niet waard deze nog te converteeren in een geluleening tegen minder lente. Hieromtrent zegt de Voorzitter, dat do schuld al reeds eens is geconverteerd en hy dus niet voor een nieuwe conversie zou zijn. Do heer De Jong is dit niet eens; meer malen worden schulden tweemaal geconver teerd. Verschillende gemeenten hebben de rente verlaagd en Alfen kan dit ook zeer goed doen. Voor 3% kan men tegenwoordig wel geld krijgen en de gemeente betaalt nog Nadat de heer Kemink nog heeft gezegd dat een bascule-brug 8000 zou kosten en dat alle voorwaarden door de Regeering moeten worden goedgekeurd, en B. en "Ws. de gunning van de brug aan zich wilden houden, wordt het voorstel van B. en Ws. eenparig aangenomen. Gekozen werden tot leden van het stern- bureel gedurende 1896 de heeren C. Van Abshoven en W. Los. Bü nummertrekking zyn aangewezen tot leden van de finantiötle commissie de heeren W. Los, F. P. Bos en C. Van Abshoven. Aangewezen wordt tot lid van de schuttery- commissie de heer H. Ovoros. By de hoofdelijke omvraag zegt de heer De Jong, dat hij in den laatsten tijd in schier alle bladen heeft gelezen, dat door den ge meente-veldwachter Hollebeek een man en een vrouw tegelyk in do cachot zyn gebracht en vraagt of die berichten waar zün, waarop de Voorzitter erkent dat dit werkelijk is ge schied. Do hoor De Jong protesteert dan tegen zulk eeri handelwijze uit naam van de anti-revolu- tionnairo party (van de anti-rovolutionnair© kiesveroeniging, waarvan sprekor de eer heeft penningmoester to zyn), hot feit betreurende, dat zoo inoruischt tegen de begrippen van zedelijkheid, en drukt zyn leedwezen uit, dat de Voorzitter, op grond, van het betreffende artikel der. Gemoi-ntewet, van zyne bevoegd heid geen gobruik heeft gemaakt, om het Raadsbesluit aan de Regoering ter vernieti ging voor te dragen. De Voorzitter heeft zelf het onderwerp ter spra ka gebracht en is, nu ae Raad zijn biüyk voorstel Verwierp, toch daar van Diet in beroep gekomen. Do anti-revolu- tionnairon- hebben slechts één. leiddraad, Óen wetboek, en dit is de Bybol en nergens in dien By bel staat geschreven, dat man de ge vallenen nog dieper moet laten zinken en hen niet opheffen uit hunnen staat, doch overal wordt het tegenovergesteldo gepredikt. Alle partyen zijn hier in den Raad vertegenwoor- ïg 1 en allen zullen de zedelijkheid, eerbiedi gen. Noch zedeiyk, noch godsdienstig, noch. finantiöel bezwaar kan er tegen de splitsing der cachot in twee ceelen worden ingebracht. De Voorzitter had dus van zjjn recht, hem by art. 70 der Gemeentewet toegekend, ge bruik moetai maken. In Bodegrave is er gelegenheid voor opslui ting van 3, in Zwammerdain van 4 verschil lende porsoiu-n, in Boskoop wordt op heden Je bouw van eeu arrest.mtenlokaal aanbesteed. en waarom zou men alhier niets willen uit geven De Voorzitter zegt geen recht te hebben gehad art. 70 toe te passen; wanneer de Raad do gelden tot splitsing der cachot niet toestaat, is by daar tegenover- machteloos. De hoer De Jong beweert, dat er wel van toepassing van art 70 sprake had. kunnen zyn; de Voorzitter had 2.4 uren den tijd. Wanneer zou dit artikel anders kunnen worden toegepast? De Voorzitter zegt: In de gevallen, dat de Raad weigert gelden voor een veldwachter uit te trekken en dergelijke. De heer De} Jong blyfe volhouden, dat da burgemeester anders had moeten handelen het besluit was in stryd met de zedelijkheid en voor de zedelijkheid dient do burgemeester te waken. De hoer Do Jong zal nu direct geen voor stel doen, doch zal nader op de zaak terug komen, terwyl de burgemeester belooft zyn aandacht aan het geval te zullen wyden. De heer Van Dobben is het met de. uitleg ging van art. 70- der Gemeentewet door d6n heer Do Jong met eens hy ziet in den inhoud (het artikel even voorlezende): geen noodzaak voor den burgemeester, om. het onderwerpe- l(jke Raadsbesluit niet ten uitvoer te leggen, waarop de heer De Jong nogmaals zegt, dat het besluit, ook volgens het oordeel des Voor zitters, in stryd is met de zedelykheid, dat daardoor een toestand is bestendigd, dien de Voorzitter niet kan- goedkeuren. Do heer Overes zegt, dat co toestand aan eigen schuld i3 te wyten. In 3 maandeD tyd zyn 60 personen in het arrestantenlokaal opgenomen, waaronder slechts 2 in één nacht van 5 Januari tot 10 Maart zyn slechts 14 personen opgenomen, en wat den toestand aangaande de zedelijkheid betreft,daaromtrent behoeft het zoo nauw niet te worden genomen. Als zich weer zulk een geval- voordoet, kunnen man en vrouw worden- gescheiden, één ia het arrestantenlokaal en één naar den Aardyk of een naar het kantongerechtsgebouw. In het Dagelyksch Bestuurvan Aarlanderveen is dit onderwerp ook behandeld en daar is besloten het lokaal niet te splitsen, doch ook een van berde arrestanten naar den Aardyk to brengenwaarom zou. het dus hier moeten, geschieden De heer De Jong is het met den heer Overes eens, dat het eenmaal in do 3 maanden is geschied, dat een man en- eene vrouw in hetzelfde lokaal werden opgenomen. Is één maal te veel, het moest nooit gebeuren. We bohoeven aan het Ryk niet te vragen of we van de cachot gebruik mogen maken we kunnen er zelf wel een bouwen. Neein de zedelykheid als bezwaar weg, dan nog is splitsing hoog noo Ag, vooral by het opsluiten van vechtersbazen. Spreker kan niet alles zoggen wat by denkt, maar 't is hier geen geldquaestie of verschil1 over godsdienst of zedelykheid, maar het heeft een andere oor zaak, waarem men tegen de splitsing is. Het advies van den gemeente-architect omtrent do kosten der splitsing vindt hy ook nog altyd te hoog. De hoer Overos zegt, dat aan het Ryk niet behoeft te worden gevraagd om gebruikmaking van de cachot by hot kantorrgerechtsgebouw; het zyn passanten, die worden opgesloten, en voor het onderhoud van dezen is het Ryk verplicht. De heer Do Jong zegt, dat het Ryk er toch anders over denkt; men vindt gevange nissen voor mannen en gevangenissen voor vrouwen. Welk© richting men is toegedaan, een opsluiting van een man en een vtouw in één lokaal keurt niemand goed. De beer Overes zegt, dat het nog niet be wezen is, dat er cm zedelykheid is gepleegd-, waarop de heer De Jong weer antwoordt dat dan alle redeneering ophoudt. De Voorzitter zegt nog, dat er nu twee Burgemeesters zyn, en dat de toestand nu geheel andere is dan vroeger, toen er één Burgemeester was, die over twee lokaloD had te beschikken. De heer Streng zegt, dat het wel gehuwde liedên kunnen zyn geweest en dan geeft de gezomenlyke opsluiting toch zooveel niet, waarop de Voorzitter repliceert dat hem juist gisteren bleek, dat dit niet zoo was, doch dat ze maar met elkander huisdenal waren ze evenwel getrouwd, dan ging gezamenlijke op sluiting toch ook niet. Wie kan bewyzen, dat die zwervelingen gehuwd, zyn? Na nog eeniga discussie, vraagt de heer Van Dobben het woord over een ander onder werp. Het doet dezen heer leed, dat het D. B. in deze vergadering zulke onaangename woor den moeat hooren* maar dit zal hem toch niet verhinderen ten opzichte van het kohier van den hoofdelyken omslag, dat in deza ver gadering zal worden vastgesteld, hulde te brengen aan het fmantiëel beleid van B. en Ws., die zorg droegen dat dit kohier 500 minder in hoofdsom aanwyst dan in 1S95. De heer De Jong acht de woorden van den heer Van Dobben niet gerechtvaardigd; wel heeft hy het D. B. in minder aangename woorden geïnterpelleerd, doch hy heeft niets gezegd dan de waarheid, al was die. waarheid hard; doch een beschuldiging daaromtrent verwacht hy niet. De heer Overes bedankte den heer Van Dobben voor zyn hulde. Het D. B. behaod.lt de zaken steeds met allen ernst en behartigt de belangen der gemeente. Hierna gaat de vergadering over in gesloten zitting ter behandeling van het kolder van den hoofdelyken omslag. Gemeenteraad van Sassenhefim. Zitting van gisteravond. De heer Van den Brandeler, burgemeester, opent te halfacht de vergadering in tegen woordigheid van alle leden. Nadat de notuli-n zyn gelezen en gearres teerd, komt ter tafel een request van aan gelanden van het voorste gedeelte der Hofjes laan by de Dorpsstraat, L. H. Van Ravenstein e. a. om bestrating varr dat gedeelte, ten einde tot oen beteren- toestand van dien weg te komen. Requestranten verklaren zich bereid, in de kosten dier bestrating, welko zy op '450 schatten, voor de helft by te dragen. B. en Ws. maken bezwaar, aan dit ver zoek thans gevolg te geven; zy achten het wenscheiyk, eerst den legger op do-wegen en voetpaden af te wachten en stellen voor, dit verzoek in beraad ta houden tot de behan deling der begrooting voor 1897, aangezien ook de tegenwoordige toestand der g6moente- financiën een dergelyke uitgave thans niet. toelaat. Aldus wordt door den Raad besloten. Vervolgens komt ter tafel een verzoek van dr. A. G. Motzlar, om tegemoetkoming van gemeentewege in de nadeelige saldo's, die hy lijdt, doordien vele arbeiders niet in staat zyn, hem een honorarium uit te keeren even redig aan de diensten, die hy presteert, en ook armbesturen hierin niet voldoende te ge- moet komen. De heer Metzlar wyst voorts in zyn verzoek op de uitbreiding der bevolking op het verrichten van den doodsehouw, hem door B. en Ws. opgedragen, op het gratis- verschaffen van gelegenheid tot vaccinatie en. hetverleenen van hulp aan armen, die ten laste der gemeente komen. Op grond van een em ander vraagt requestrant om een jaarlykach honorarium van 300 voor het waarnemen. der verloskundige en een van 100 voor het vervullen der geneeskundige praktyk ten be hoeve van gemeentelyke armen. De Voorzitter acht toelichting noodzakeiyk- eni komt op tegea den schyn, dien het adres- zou kunnen gaven, alsof dr. Metzlar alles gratis verrichtte, wat hy voor de gemeente doet. Spr. wyst er op, dat den dokter voor elke vaccinatie ƒ1 wordt betaalddat.de gemeente sléchts één armlastige heeft, dat dé dokter jaarlijks een rekening, inzendt voor aan dezen armlastige verleende hulp en dat dr. Metzlar ook het verrichten van doodsehouw, wat B. era Ws. hem pas hebben opgedragen, in reke ning kan brengen. De heer Van dor Bruggen zegt, dal dr. Mètzlar ieder jaar zyn rekening bjj de diaconie van zyn kerkelyke gemeente, indient en haar ook elk jaar betaald, krygt. De heer Speelman zegt, dat. dit ook het geval is by de diaconie zyner. kork en de heer Meynen verklaart, zich nLfcete kunnen verheeldeo, dat dr. Metzlar aan de diaconie zyner kerkelyke gemeente ooit ta kort komt. Den Voorzitter lykt een bodrag van ƒ300, geluk dl'. Metzlar waagt, veel te hoog- toe, ook in vergeiyking met hatgeem LLsse en Hillegom aan haar gemeente genees heeren uitkeeren, al neemt hy in aanmerking, dat in die gemeenten bussen bestaan. Rekent spr. het aantal accouchementen, die. de gemeente., heeft te bekostigen, op 15, dan zou by een honorarium van 300, per accouchement 20 worden betaald en dit acht spr. een te hoog bedrag. De Voorzitter zegt voorts, dat er fedtelyk geen gemeentelyke armen zyn. Een andere vraag is echter, hoe zullen bedoelde kosten uit de begrooting van dit jaar gedekt worden. Spr. weet het niet en daarom geeft hy in overweging, dat de Raad deze zaak in bedenking boude tot de behandeling der" be grooting voor 1897; en dit aan dr. Metzlar worde medegedeeld met de by voeging echter, dat de gevraagde honoraria den Raad te hoog voorkomen. Aldus wordt besloten. Na mededeeling, dat door een onbekende 100 is geschonken voor de gemeentekas en nadat de Raad verklaard heeft, die schenking te aanvaarden, wordt overgegaan tot de be noeming van een plaatsvervangend secretaris, waartoe de heer P. S. Van Zanten, en van een plaatsvervangend gemeente ontvanger, waartoe do heer mr. D. A. Van Eek wordt verkozen. Met de vtrkozenen stond op da door B, en Ws. opgemaakte voordrachten de Jaetr S. Walraven. Alsnu komt ter tafel een bezwaarschrift van den heer H. M. J. Wattol, cand.-notaris, tegen de plaatsing van den naam des hoeren S. baron Van Heemstra, wethouder, op de lyst van kiezers voor den gemeenteraad, en tevens het verzoek, dien Daam. daarop te schrappen. Adressant betoogt, dat do heer baron Van Heemstra geen inwoner vau S .s sonheim, maar van Amsterdam is, waar hy z(Jn LoofJverblyf heeft, en het zyn voornemen is geweest, te Amsterdam, te wonen. Een en ander, in den. breede ontwikkeld, gelijk vroeger ook. reeds door adressant geschiedde in het Tydschrift voor Gemeente-Ahministraue, doet den heer Wattol beweren, dot da heer S. baron Van Heemstra een der vereischten mist, om kiezer voor den gemeenteraad van Sassen heim te kunnen zyn. De Voorzitter zegt, den heer baron Van Heemstra met dit schryven in kenuis ge steld te hebben, ten einde hem de gelegen heid te geven, zich in den Raad te ver wee- ren; van welke gelegenheid helanghebbende heelt gebruik gemaakt. In geschrifte, waar van de secretaris voorlezing doet, tracht de heer Van Heemstra de argumenten van den h-itr Wattol te weerleggen. Vooropstellende, dat hij lid der Provinciale Staten van Zuid Hol- ijad is onLkent de heer Van Heemstra het voornemen te hebben gehad, zich in Amster dam, waar hy slechts ty.deiyk verblyft, metterwoon te vestigen, en houdt staande, dat by ingezetene van Sassenheim is geble ven, hiervoor o. m. aanvoerende, dat hy hier voor een vol jaar in den hoofdelyken omslag is aangeslagen en diem aanslag ook in zyn geheel heeft voldaan. De heer Kruyff vraagt den heer baron Van Heemstra, of, indien particuliere omstandig heden hem nopen, Amsterdam te verlaten, by weer op dezelfde wijze als vroeger in Sassenheim zal komen wonen. De heer baron Van Heemstra antwoordt bevestigend en verlaat voor zoolang als over; deza zaak wordt beraadslaagd, de raadszaal. Meent de heer Cbarbon,. dat alleen een juri dische uitspraak het al of niot wettige van het plaatsen van den naam des heeren Van Heemstra op de kiezerslijst voor den Gemeente raad moet aantoon en, do Voorzitter meent, dat de Raad volkomen gerustgesteld wordt door het feit, dat de heerbaron Van Heemstra ongestoord zitting heeft in de Provinciale Staten van Zuid-Holland, wat, is de meening van den heer Wattel rechtskundig juist, dan. toeh ook een onregelmatigheid is.. De heer Kruyff wil. het; adres ter zyde leggen, waar liy zich niet bevoegd acht, uit-, spraak, ta doen; de Voorzitter is echter tegen terzydestelling. Den heer Roest doet het adres van den heer Wattel denken aan de vroegere trekschuit. Waarom komt hy eerst nu met een adres? Spr. vraagt, of er soms ook andere.motieven in het spel zyn. en waarschuwt er den Raad voor, dan heer baron. Van Heemstra geen klap in het aangezicht te geven door zich uit te spreken voor het schrappen van zyn naam op genoemda lyst. De Voorzittbr laat alle persoonlijke zaken buiten de quaestie. 't Geldt hier slechts de vraag: wat is wettig? Spr. vraagt, of.een der leden een met redenen omkleed voorstel heeft. Dit niet het geval zynde, komen B. en Ws. met zulk een voorstel (waaraan echter de heer baron Van Heemstra, tevens wethouder, niot had medegewerkt), 't Dagelyksch Bestuur is van oordeel, dat de heer baron Van Heem stra z(jn domicilie heeft in de gemeente Sas* senheira, clen hoofdzetel van zyn vermogen; ook omdat door hem nimmer een verklaring van verandering van woonplaats werd afgelegd, maar hy integendeel by zyn vertrek naar Amsterdam B. en Ws. nadrukkelijk verzekerde, daar slechts tydelftk te vertoeven, en dus ingezetene van Sassenheim bleef. Op grond van een en ander, doorB. en W. in den breede ontwikkeld, stellen deze voor, op het adres van den heer Wattel afwijzend te beschikken en den naam van den heer S. baron Van. Heemstra op de lyst van kiezers voor don gemeenteraad te behouden. Aldus bestuit de Raad met 4 tegen 2 stem men, die der heeren Speelman en Charbon. Hierna gaat de openbare in oen gesloten zitting over, ter behandeling van het kohier van den hoofdelyken omslag. Gr e ju engd Nieu w s. Voor belanghebbenden deelen we mede dat de Buurtcommissarrs der derde afdeeling, de heer W. F. Hofkes, verhuisd is van den Ouden Singel No. 232 naar Nieuwe Beestenmarkt No. 1 A. Een perceel, dat nogal lotswis- selingen ondergaat, is dat op de Botermarkt, in óe laatste jaren eerst bestemd voor den verkoop van luxe-artikelen, daarna van uur- w;erken en thans van rundvleescb. Daartoe moest het natuuriyk weer eenige verande ringen ondergaan in verband met de nieuwe bestemming, welko de heerN. Van Wingen Jz. er nu aan. gegeven heelt. Diens vleesch- houwery kenmerkt zich door netheid (o. a. helder witte wanden, een nieuwe parkotvloer en nieuwe met witmarmer bedekte tafels en banken) en 's avonds door een goede ver lichting. Gisteravond kon hy dan ook al ondervinden dat zyn winkel en wat daarin, reeds aan den haak hing, op dezen drukkeu stand veel bekijks heefr: en dat zal zeker voor hem een spoorslag te meer zyn om voor puike waar te blijven zorgen. De Russische hofjager, omtrent wiens werkzaamheden met dieren we gisteren een en ander mededeelden,, dat „zyne goed keuring" mocht wegdragen, is. niet tevreden over het Leidsche publiek, dat zoo weinig belang stelt in hem en de zynen. Naar uit een in dit blad voorkomende advertentie blykt, zullen de toegaDgspryztn door hem daarom verlaagd worden. Men meldt irit Rjjnsburg: De krokussen staan reeds in volls bloei, en de tulpen komen flink boven den prond. Brengt dezo maand geen sneeuwbuien, dan zullen ook de tulpen vroeg in bloei komen. Er zullen dit jaar twee groene veilingen gehouden worden, to zamen uitmakende ruim 1800 Rönl. roeden. Te Aarlanderveen (dorp) doet zich een geval van typhus voor: Yoor het gerechtshof te 's G-ra- venhage diende gisteren de zaak van den voddenraper S. K. aldaar, door do Haagsche rechtbank tot 2'/j jaar gevangenisstraf ver oordeeld wegens mishandeling, welke den dooi ten gevolge heeft gehad op 6 Dec. jL in de St.-Jacobstraat aldaar, gepleegd op den koopman in schuurzand B. De veroordeeld» èn de officier van justitis (die 4 jaar gevan genisstraf had geëischt) waren in appèl ge*- komen. De veroordeelde bleet' by zyne ont> kentenis, bewerende dat hy zjjn overleden

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2