J. L ureypii. j Do aanleiding daartoe was, dat er minder aannen in een ploeg gebezigd worden dan algens de werklieden met de overeenkomsten estaanbaar is. Beurs vaa Amsterdam. Amerikaansch Orgel. Triumfgloeibrander ad f 3.50 Concurrentgloeibrander 1.75 Alle Gloeilicbt-artikelen Een arbeider van de zuivelfabriek LNoerlandia", te Leiden, die niet uitmuntte Joor vlijt en betamelijkheid, en die reeds Qeermalen was gespaard om dor wille van brouw en kinieren, maakte het eindelijk te bont en kreeg zijn ontslag. Daarover kwaad teworden, trachtte hij zich te wreken op den bDder directeur den heer B. Jr., hoewel ceze uist meermalen voor hem in de bres was jesp rongen. Daags na zijn ontslag zocht v. R. twist bet zijn gewezen patroon en trachtte hem het kaasmagazijn met een groot mes een Iteek in do borst toe te brengen, welke toe leg mislukte doordat do heer B. zich DDiöraaide, waardoor de stoot in den rug erecbt kwam, doch niet doordrong, daar de punt van het mes brak. Wegens poging tot zwaro mishandeling had v. R, zich gisteren voor de Haagsche [rechtbank te verantwoorden. De beklaagde beweerde niet precies meer te weten wat hy gedaan had, maar in de instructie had hij tich alles zeer goed herinnerd -en eerlek be tend dat by, hevig verbitterd op den heer Jr., omdat hem zijn ontslag was aan- zegd dezen had aangevallen. Bovendien vas dit door getuigen gezien, die, toen de beer B zich omdra üde, iets met een metaal- chtigen klank op den grond hadden hooren tallen, hetgeen later bleek de punt te zijn van tan mes, dat den vorigen dag nog in het pakhuis was. Die punt paste clan ook aan bet mes, heden in judicio aanwezig. Subst. officier van justitie mr. Pleyte, het bewijs geleverd achtende, dat beklaagde zich heeft schuldig gemaakt aan eene poging tot iware mishandeling, vorderde 6 maanden ge vangenisstraf. Uitspraak over 8 dagen. Qistermiddaghebbente Rotter- iam, naar de „N. R. Crt." mededeelt, alle bootwerkers, die op stroom werkzaam zijn bij het lossen en laden van ijzererts, den fbeid gestaakt. Tegen a. s. Zondag is een grooto meeting belegd. Het aantal der gisteravond op eene vergadering aanwezigen kan op een kleine WO worden geschat. Heden seint men ona uit Rotterdam dat bet aan bet adres van de firma Wm. H. 0. Muller en Co. gekomen stoomschip „Drott" tn het kantoor der firma Muller den ge- lieeleu dag door de politie werd bewaakt. )ngeregeldheden kwamen niet voor. Toch is stemming onder de werklieden niet vrede lievend. De „Teutonia", een ijzerertsboot van Poti aan de Zwarte Zee, heden te Rotterdam ver wacht wordende, gaat door Daar Vlissmgen. j Andere te verwachten booten gaan naar Amsterdam om te lossen. Men meldt uit "Velp: Zondag avond jl. omstreeks haïfacht heeft een zekere M. Albers, bleekersknecht alhier, zyne vrouw [oor eenige messteken vermoord. Hy is een 62 jarig gepensionneerd O.-I. militair. Drie aessteken in de borst on op het hoofd en ene snede over den pols had hy zyn vrouw to gebracht. Nadat zfi nog uit haar huis by een zekeren D. in huis was gevlucht, overleed zij tenge- ▼ol2e van veel bloedverlies aldaar, zittende op een stoel. Spoedig was de burgemeester van Rheden (mr. A. H. Brandt) met drie gemeente veldwachters en een rijksveldwachter ter plaatse van den moord aanwezig. Alcors voornoemd had zich intusschon in zijn hui* opgesloten, zoodat de deur en ensters met geweld moesten worden geopend, et kostte heel wat moeite hem te arresteeren, aarna hy naar het arrestanten huis te Velp erd overgebracht, achtervolgd door honder en menschen, die hem allerlei scheldwoorden eriopen. De moordenaar staat by de politie en justitie Hechts aangeschreveu. Meermalen was tusschen het echtpaar hevige Btryd en 8 dagen geleden verliet hy haar. Zondagavond onverwacht thuiskomende, ond hy zyne echtgenoote met eenige familie edon in feestelyke stemming Er ontstond ene woordenwisseling, tot de man met het mes gewapend zyne vrouw aanviel. ■- M óndag-middag, te ruim twee uren, arri- eerde de justitie uit Arnhem, ten einde den oordenaar by het vreeaeiyk verminkte ïyk te brengen en hem in verhoor t.e nemen. Dit is reeds de tweede moord, die binnen den tyd van een jaar te Velp plaats vindt. Smaadschrift. In bet gerechtsgebouw te Haarlem heerschte stermorgen gToote drukte. Het publiek van aliukluivers en tydelyk op vrye voeten zynde oefjes, dat anders de rechtzaal groo'.endeels uit, had plaats gemaakt voor een deftig publiek, bestaande uit cavalerie-officieren, officieren van andere wapens en vele notabelen van Haarlem, die, hetzfi als getuigen, hetzy als belangstellenden in de wak van den heer H. F. Bultman Hzn. (bet smaadschrift tegen den lsten luit. der huzaren J. M. H. Kate, te Amersfoort) aanwezig waren. Het eigenaardige der zaak was o.' a. ook dit, dat de beklaagde het niet noodig had geoordeeld zich door een auvocat te doen ter zyde staan, vermoedelyk om het kiesche der zaak en om de vele kleine byzonderheden en feiten, waar .-an de beklaagde zelf het meest op de hoogte kan zjjn. Grocte vellen, volgeschreven met aantee- penmgen, lagen voor den beklaagde op de Ten balustrade van het beschuldigdenbankje, waar uit deze telkens wanneer de president hem daartoa in de gelegenheid stelde, stof putte om vele vragen aan de getuigen te doen stellen, die op de zaak een voor hem gunstig licht moesten werpen. De griffier, mr. Rasch, had allereerst een zware taak te vervullen, daar hem do voor lezing dor gebeele brochure, alsmede van ver scheidene andere schrifturen, w6rJ opgedragen. De beklaagde erkende, desgevraagd, dat hy het bewuste smaadschrift in 250 exemplaren heeft laten drukken en verspreiden, meest onder de cavalerie officieren van het Neder- landsche leger. Er waren 17 getuigen charge, 10 décharge gedagvaard. Nadat Draaisma, letterzetier te Amsterdam, gehoord was over het drukken van het ge schrift, kwam du beleedigde party, luitenant Ten Kate, als getuige op. Dj eigeniyke aanleiding tot de geheele zaak, een engagements quaestio, werd zooveel mogelyk uit de debatten en verklaringen ge weerd deze was echter de reden, waarom beklaagde en beleodigde party in Januari 1895 op de kamer-van laatstgenoemde een gesprek hadden, over don inhoud van welk gesprek luit Ten Kate aan beklaagde (volgens diens lezing) zyu eerewoord als officier zou hebben gegeven, dat hy alles geheim zoude houden. Naderhand had getuige toch over do zaak gesproken, volgens hemzelf omdat hy nooit op eerewoord geheimhouding beloofd had. Beklaagde bleef volhouden van wel en zeide dat getuige toen ter tyd zeer zenuwachtig en opgewonden was geweest en 't dus zeker zal vergeten zyn. Beklaagde deed meerdere vragen, o. a. of getuige uit eigen beweging de aanklacht had ingediend of op instigatie van zyn superieuron. Getuige ontkendo hot laatste. Getuige vermeldde verder, dat hyzelf aan beklaagde de uitdaging voor een duel had geschreven, omdat de Nederlandscbe wetten verbieden het overbrengen van een uitdaging tot tweegevecht. Do hoeren Van Capellen en Ram, die als getuigen voor do beleedigde party by een eventueel duel zouden opgetreden zyn, beves tigden luit. Ten Kate's verklaringen. Getuige A. Van Wickevoort Crommelin zei, dat hy den indruk kreeg dat beklaagde werkelyk een duel gewild bad, evenals ge tuige Van Pallandt. Beide heeren zouden beklaagdes getuigeu op diens verzoek geweest zyn, doch de eerote had geweigerd en de tweede kreeg van beklaagde zelf bericht, dat de tegenparty „eieren voor zyn geld had ge kozen" en dus het duel niet moer noodig was. De volgende getuigen, allen artillerie- of cavalerie-officieren, legden verklaringen af over de vergaderingen van officieren, die als eere- raad fungeerden, of over diverse brieven van beklaagde. De na de pauze gehoorde getuigen a décharge leverden weinig ter ontlasting van beklaagde op. Alleen verklaarde jhr. Bicker, dat be klaagde hem toentertijd had medegedeeld, dat luit. Ten Kate hem zfin eerewoord voor geheimhouding had gegeven. Velen der ge tuigen wisten zich niets meer van de zaak te herinneren. Na afloop van het getuigenverhoor vroeg de president, mr. Sloet, of bekl. met het scbryven van den „open brief" het doel van beleedigirig heeft gehad, waarop deze in een klein pleidooi verviel, waaruit bleek, dat hy niet met het dool om te beleedigen, doch om zyn eigen positie tegenover zyn sportvrienden te rectihceeren, het geschrift gepubliceerd had, daar 't voor hem een onhoudbare toestand was door zyn konnissen op de renbaan en overal, waar hy ze ontmoette, „genegeerd" te worden, omdat hy, volgens hen, het duel had geweigerd, waar dit plicht was. Mr. Van Outeren, als ambtunaar van het O. M. thans aan 't woord komende, bracht allereerst hulde aan den rechter commissaris, die de zaak voiyverig geïnstrueerd had. Voor hem is 't de vraag: Heeft de beklaagde ge zondigd tegen art. 261 Wetb. v. Strafrecht (smaadschrift)? Het antwoord moet zyn ejV'. Bekl. heeft immers gepubliceerd met het doel daaraan ruchtbaarheid te geven, de bro chure waarin luit. Ten Kate ten laste gelegd wordt zyn eerewoord gebroken te hebben; verder heeft beklaagde daarin gezegd dat luit. Ten Kate tegenover den Raad van Eer der officieren scheeve voorstellingen van de aan leiding had gegeven. Kon bekl. nu aantoonen, dat werkelyk luit. Ten Kate zyn eerewoord had gegeven, dan was hy niet strafbaar; dat kon by ech ter niet. De ambtenaar van bet O. M. neemt 't ech ter beklaagde niet kwalyk, dat hy niet ge duelleerd heeft, want dit blijft volgens onze wet „misdryf. Echter had de heer Bultman voor de oor- spronkelyke secondanten nieuwe moeten zoe ken, toen de eersten niet konden of wilden, 't Heeft er dus voel van of beklaagde het duel niet gemeend had. Ten slotte had mr. Van Outeren de eer zes maanden te eischen tegen den beklaagde. Beklaagde, thans nog 't woord voerende, zocht uit zyn aanteekeningen 't een en ander op. Hy zeide: „Ik wilde slechts het moreel bewjjs leveren dat luit. Ten Kate zyn woord had gegeven. Ik heb gehandeld tot noodzake lijke zelfverdediging. Ik was onmogelyk in de maalscliappö wanneer ik de zaak Het rusten Over den juridischen kant der zaak wilde bekl. zich niet uitlaten, daar hy daar geen verstand van had. Vele juristen in de zaal betreurden het dat bekl. geen verdediger had gekoz n, daar er voor een handig advocaat nog veel zou te zeggen go vreest zyn. De uitspraak is op 26 Maart bepaald. (T.) BUITENLAND. D ui tschland. In de Zaterdag gehouden zitting van den Duitscben Ryksdag zeide director Kayser, dat, indien hetgeen don vorigen dag door den heer Bobel was gezegd, de waarheid was, de Staats- procureur dadeiyk een crimineel onderzoek tegen Peters had moeten instellen. De inlich tingen, door het ministerie van koloniën van getuigen ingewonnen, hebben juridisch niet de schuld van Bebel bewezen. "Wat echter den brief aangaat van Poters aan bisschop Tucker, waarvan door Bebel werd gesproken, biervan was het ministerie van koloniën tot hiertoe niets bekend; en daarom, vervolgde de heer Kayser, heeft de Rykskanselier op myn heden gedaan voorstel een verder onder zoek naar de beschuldigingen tegen Peters gelast Our den afloop vaü dit onderzoek zal mededeeling gedaan worden. {Bravo's). De heer Arnim (Duitsebe Ryksparly) las eon brief voor van dr. Petors, tot hem gericht. Daarin noemt Peters de door Bebel uitgespro kon beweringen ten deele onwaar, ten deelt» overdreven. Een vrouwelijke bediende van dr. Peters is in het geheel niet gestraft. Wel werd een ander negermeisje, dat echtei niet in dienst was van dr. Peters, ter dood ver oordeeld; dit meisje was in Februari 1892 door den krijgsraad wegens spionnage en hoog verraad tot zes maanden dwangarbeid ver oordeel! en na eeD poging om to ontvluchten werd de doodstraf over haar uitgesproken. fDoor Bebel werd in de Vrydag gehouden zitting van den Ryksdag beweerd, dat ue be kendo reiziger Peters zich in Alrika schuldig heeft gemaakt aan grooto wreedheden en over tredingen der wet. Hy keurde het scherp af, dat aan zoo iemand een voorname positie in Afrika was toegedacht on hem een wachtgeld van 6000 mark was toegekend. Onder meer zeide hy, dat door den bis schop Tucker uit het station Oscbi een brief was geschreven, waarin hy het aangekondigde bezoek van dr. Peters aan hel station afwees met de opmerking, dat hy met een moorde naar niets te doen wilde hebben.J Ook gisteren was aan de orde de discussie over de koloniale aangelegenheden. In den loop van het debat protesteerde directeur Kayser tegen de bewering van Bebel, dat gevallen als van Leist, Weblau en Peters kenmerkend zouden zyn vooi de koloniale ambtenaren. Hy wyst daartegenover op de onderdruk king van den slavenhandel in de koloniën, waarop men trotscb mag zyn Ook uit een economisch oogpunt hebben de koloniën zicb goed ontwikkeld. De afgevaardigde Kardorll merkte op, dat er in den Rijksdag voor een verstandige kolo niale politiek steeds oen meerderheid te vinden zal zyn. Gedurende den verderen loop der debatten merkte db beer Bebel op, dat dr Peters zich zoolang staande heeft kunnen houden, omdat hy „hoogmogende" beschermers had De hoer Lieber verklaarde, dat de krygs- raad van Peters, die het vonnis over de negervrouw uitsprak, een der waJglykste „fin-db-6iecle larcea was Het hoofdstuk der begrooting, betrekking hebbende op het salana van den directeur der koloniale afdeellng, werd goedgekeurd. Eveneens werden, overeenkomstig de voor stellen der commissie, de afzondoriyke be- grooiingen voor Oost-Afrika, Kameroen en Togoland aangenomen. Groot-Urltnnn(S. In het Engolscbe Lagerhuis zeide gisteren de vice-minister van buitenlandscho zaken Curzon, dat de sinds eenige weken ontvangen berichten melding maken van een voorge nomen oprukken der Derwischen in de rich ting van Kassala en het zenden van ver sterkingen in de richting van Dongola. Het gevaar waardoor Kassala bedreigd wordt, moet zyn_ terugslag doen gevoelen in Egypte. De nederlaag der Italianen by Adua vermeer derde de ongerustheid; spreker kent echter den moed der Italiaansche troepen en hoopt dat zy de eer der vlag zullen hoog houden. De Italianen voeren niet alleen stryd tegen de Abes- 8lniörs, maar houden Kassala bezet, en als de Derwischen door een overwinning worden aan gevuurd, zouden zy een gevaar worden voor Italië en Egypte, maar ook voor de Europeesche zaak, nl. de zaak der beschaving. Er werd dus besloten dat in het tegenwoordig en blyvend belaDg van Egypte, een expeditie zal uitruk ken naar Akashed op ongeveer tweederde van den afstand tusschen "Wady Haifa en Dongola. Of de expeditie tot Dongola zal gaan, hangt niet alleen af van militaire, maar ook van politieke en finantiëele overwegin gen. De regeering hoopt dat de expeditie een afleiding zal wezen voor de Italianen, die te Kassala belegerd worden en Egypte zal red den uit het dreigend gevaar, dat, als men er niets tegen deed, weldra geduchte verhoudin gen zou kunnen aannemen. (Toejuichingen.) De heer William Harcourt vroeg gelegenheid om zulk een ernstige zaak te bespreken. De heer Balfour zeide dat de regeering daartoe bereid is, hetzy dadeiyk of later, te weten Donderdag of Vrydag. De heer Labouchere stelde een motie voor om de zitting te verdagen, ten einde de zaak te bespreken. Deze motie werd door sir C. Dfike ondersteund. Sir Wil li.ven Harcourt zeide dat, als deze stap der regeering de eerste stap tot de actieve politiek in Egypte is, men er zich tegen moet verzetten. De heer Balfour verdedigde de handelwy'ze der regeering, als noodig in h.t belang van Egypte en in het bolang der beschaving; het optreden in de to. komst zal van de om standigheden afhangen. De motie-Labouthere werd verworpen met 268 tegen 126 stemmen. Telegrammen. CAïRO, 16 Maart. Du Egyptische Regeering zal aan de schatkist vergunning vragen om 500,000 Turksclie ponden te leenen als alge meen reaervelonds, ten einde de kosten van db expeditie naar Dongola te dekken. LISSABON, 16 Maart. De minister van financiën zal aan de Cortes machtiging vragen tot geheele conversie der Portugeesche schuld en by voorbaat de bezitters van schuldbrieven uitnuudigen om du conversie te aanvaarden PARIJS, 16 Maart. Ten gevolge van inlich tingen uit byzondere bron kan opnieuw het gerucht tegengesproken worden betreffeude eene Congoleesche expeditie naar Soedan uit voorzorg echter om de Derwischen naar Ëabr-el Ghazal te dry ven, heeft, ten gevolge van het oprukken der Egyptische troepen naar Khartoem, de Congostaat zyn kamp aan den Nyi opgeslagen en aan Frankrijk voor gesteld definitief mede te werken tegen de Derwischen. OREL, 17 Maart, in de provincie Orel zyn in den algeloopen nacht tydens eon hevigen storm 130 personen doodgevroren. Vele paar den en honderden stuks vee zyn omgekomen. 17 Maart 1896. Staatsieeningen. Vor Koera pCt koers. heden Nod., Cart Nat. W. Schuld 2% mi 92* 100% 100% dito dito dito 3 100% 100% Hongarije, Goudl. 1831.4)3 4 102% 102 Italic, Inschrijving 1862/81 5 T8 78% Uoctonr., Otil. Pap. Mei,Not. 6 84% 84% dito Zilv. Juli 5 84% 84% Polon, Obl. Schatk. 1814 93% Portugal. Obl. 18581884 ui«t tickot 100 a 26% 20% id. Tab&ktdeunJng- -1J4 92% 91% Uaaland, Binnonl. 1894. 4 63% 63% dito 1889by UotliKclu'Id Itb. 625 4 98% 98% dito üope& Co. lBSOiMJ Rb. 625 4 98% 08% Obl. Lcomng 1867,09 J' 20 4 101% 102% in Gouil Lucii 1884 5 101% 101 Spanje, Perp. Schold Buitoni. 4 59% 60 Turkije, Dou&no Obl. 1836. 6 94 dito Gccouv. Leem ng SjnoO 22 22 Egypte, Obl. Lcening 1876 103 Mexico, 13iiii-iilandxch 5 43% 43% Brazilië, Obl. IS&9. 4 71% Ind. cn Fin. Ondernemingen. Kolomnln Bank Aand. 64 64% N.-l llandhk. AamL 76% 75% Ned. Hinde)m Aanil. 146 141% Spoorwegleuningen. Holl IJaeren-Spw. tög. Aand. 112% 112% 101% 101% M. t. 15rpl. v, St. Spw. Aand. 90 Ncd. Centr.-Spoocw. Obl. ƒ250 J 92% 92% Italië, Z.-ltaL Spw. Obl. A - H 3 51% 81% Polen. War».-Wuonen Aand.. 162 dito Plior. Oblig, 97% RugI., Balt. Spw. Aand.. 3 82% 62 Past. Spw.-Mij Aand. 78 Iwang Dorobr ObL- ZR. 625 Wtithecl Z1L Aand 73% Wlndikawkas Obl. Rb 125 4 97% 97% Amerika, Atchison Trust 4 77% dito Obl 2b Hyp. lott. A 3 25% 26% Central Pacific Aand. 15% 15% Chic ft Eric lc llyp. ObL 6 107 Don vei ftio Grande 0. v. A. 13% 13% Louisv. N.iahv Cert v. >\aud. 52% Miss. Kans Toxas C. v. A. 12% 12% Union Pac. C. v. A. 7% 7% Canadian Pacific C v. A. 67% 67% Oregon Short Lino oblig. 6 29% 29% Prcmielecnlngen. NedorL, Stad Auihtcni. f 10U 3 1U% 111% Madrid 1838 8 36 35% Turkii- l.oenine 1870 28% 28% Prolongatie 4K Baltimore Ohio 16% Aand. Pakketvaart 155. Petroleumbronnon Ned.-Indië 460. Aand. Arkansas Constr. Trust Cert. 873 M arktberlohten. Bodegravo, 17 Maart» Aangevoerd 12 wagons Eaaa eatnon 783 Rtuka, wegende 8023 EG. Prijs late aoort Goudeohe fa fzwaardere f 2de soort f 22.a fDorbvkaaa, prijs 1ste soort fa f2de soort fa f Edammer Eaas, prge lste soort f a f—.—, 2de soort f 22.— a f—Leidache Kaas. f—.— het eohippond. Handel matig. ADVERTENT ÏËN. Heden overleed, tot onzo diepe droefheid, na eene ongesteldheid van slechte twee dagen, onze geliefde Echtgenoote en liefhebbende Moeder CATHARINA MARIA VAN DER WILK Van Hoeken, in den ouderdom van ruim een en zestig jaren. A. VAN DER WILK APLONIA A. VAN DER WILK. Wabmond, 12 Maart 1896. 1948 10 Eenige en algemecne kennisgeving. Heden overleed, te Warmond, onze geliefde Zuster en Behuwdzuster CATHARINA MARIA VAN HOEKEN, Echtgenoote van den Heer A. VAN DER WILK. 1949 8 Uit aller naam, J. VAN HOEKEN. Oeostoeest, 12 Maart 1896 Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, te Utrecht, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mej. de Wed. F. A. v. REEMST v. Tussenbroek, in den ouderdom van 73 jaren. H. J. GESINK-v. REEMST. G. GES1NK. 2027 8 Leiden, 15 Maart 1896. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Heden overleed, na langdurig lijden, mijn geliefde Echtgenoot ISAAC JACOBSON, In den ouderdom van 50 jaren. Wed. R. JACOBSON Dondoep. Leiden, 16 Maart 1896. 2020 6 Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed onze jongste lieveling MARIA, slechts 3 weken oud. H. LANGEZAAL. M. E. LANGEZAAL-De Geaap. Leiden, 16 Maart 1896. (Hooigracht 88.) 2016 6 Hedenavond te halftwaalf overleed, zeer onverwacht, in den oudordom van 56 jaar, onze geliefde Echtgenoot, Vader en Behuwd- vader du Heer CORNELIS HAKKER, in leven Ondernemer der Stoomboot Katwyk aan Zou--Leiden. 2032 9 Uit aller naam, Wed. C. HAKKER Ten Zjjtiioff. Katwijk aan Zee, 16 Maart 1896. Bedroefd geven wij n by dezen kennis, dat onze lieveling JANSJE GRrETJE in den aan- valligen leeftyd van jaar heden is over leden. 2028 8 H DE BOER B. DE BOER-Noyen. Leiden, 17 Maart 1896. (Haven 28a). De Heer en Mevrouw ZJJLKER Laten- stein Van Voorst betuigen hun dank voor de vele bewyzen van belangstelling, bjj do geboorte van hun Zoon ondervonden Kraamvisites worden bij voorkeur afgewacht op Woensdag 25 Maart, des namiddags van S - 5 uren. 2039 7 Een ieder, die nog iets te vorderen heeft van de KooU- schooi, Groenhazengracht No. 4, wordt verzocht de REKENING vóór 20 Maart a. s. in te zenden aan de Penningmeesteres 1982 10 Mevrouw FRCNTZEN, Witte Singel 356. Ter overneming; aangebodeneen prachtig Amcrlk. Orgel, voor ƒ140, zoo goed als nieuw, met 5 jaar garantie. Adres: Rapenburg 75. 2037 6 J. L. Creyghton. Afdeellng: Petroleum. Do notoering waa hoden: Op houten fust f 8,40. Op yzoren fust 6.60. Uitsluitend prima Amerikaansclie, bekende condities. 2041 8 tel in het Notarishuis aan Den Burg to Leidtn, by opbod op Zaterdag 28 Maart 1896, de3 nam. to 7 uren, by afslag op Zaterdag 4 April 1896, des nam to halfaelit, ten over staan van Mr. L. M. J. H KERSTENS, Notaris te Leiden, van Perc 1 Het HUIS en ERF, gelogen te Leiden aaD de Korte Oranjegracht, naby den Zuidsingel, No. 9, groot 81 centiaren. In drie gedeelten verhuurd voor f 3.60 per wtek, Perc X 3 en 4 Drie HUIZEN en ERVEN, gelogeD al» voren iri de Looierstra »t, Nos. 49, 61 en 53, elk gToot 87 centiaren. Verhuurd Nos 49 en 51 ad f 2.25 en No. 53 ad 2.20 per week. Perc. Nö. 5. Het HU 18, gelegen als voren aan de Doelenachtergracht No 6, groot 12 centiaren Te bezichtigen Nos 1 4 daags vóór en op de dagen van veiling en afslag van 10 2 uren en No 5 op do dagen van .veiling en afslag van 1-2 uren 2036 31 Te aanvaarden na de betaling der koop penningen, den lsten Mei 1896. Meerdere inlichtingen tj bekomen ton kantore van voornoemden NotarU. Afdeeling: Gasgloeilicht. Behalve den reeds alom bekenden KINDERMANSBRANDER leveren wy nu ook met veel succes: compleet met glas en kousje. Prima Gloeikousjes tot vermin derde pryzen. "Wy leveren ook Kousjes op ander systeem Branders, die niet door ons geleverd zyn. 2042 28 Aangezien onze Branders nu vol doende bekend zyn, worden Branders op proef niet meer geplaatst. Inlichtingen en kostenbegroolingen voor geheele verlichtingen van huizen en winkels worden gaarne verstrekt. netto Contant.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3