boöMoo ran deze leden vonden by anderen baetrycttng. Bescherming van ooievaars, geiyk als van kievitten en nachtegalen, werd voorts aanbevolen maar ook bestreden* Wijziging in de samenstelling der recht banken enz. Vele leden verklaarden in het Voorloopig Verslag de voorstellen tot uitbreiding van het pprsoneel van rechtbanken gaarne te zien indienen en al had men voor 's-Gravenhage waar nog bijzondere redenen golden een be^in gemaakt, men zou ongaarne denzelfden maatregel willen toepassen voor een aantal andere rechtbanken. Voor de uitbreiding van het getal rechters te Breda en Roermond waren de gronden niet aangetoond en gaarne kreeg men daar omtrent inlichtingen. Sommigen waren van oordeel, dat bet niet wenschelyk is ten deze' een algemeonen maatregel te nemen ten aan zien van alle rechtbanken 2de klasse. Die leden wilden in elk speciaal geval een speciale voordracht geiyk voor Den Haag. Andere leden kwamen tegen deze ziens wijze op. Er waren ook leden die ten aanzien van de rechtbanken 2de klasse eene andere indeellng wenschelyk zouden achten. Eindelijk werd nog opgemerkt, dat, b\j aanneming van dit wetsontwerp, de uitbreiding van het per soneel der rechtbanken te Breda en te Roer mond nog niet mag worden beschouwd de instemming der Kamer te hebben. (jremeng"tl IVieuws. Hst cagliostr•-theater van den beer Van Kinsbergen gaf gisteravond in de Stadszaal zijne eerste voorstrlling, welke wel Diet door een zeer talrijk, maar toch door een vrij goed opgekomen publiek werd bijgewoond, dat zeker bij de volgende voorstellingen in grooteren getale zal aanwezig zyn, want de opvolger van den eens zoo beroemden Ernst Baach heeft getoond zyn leermeester alle eer aan te doen. Zelfs in z\jn uiterlyk heeft hij veel overeenkomst m< t hem. Ook hy heeft bewezen iemand te zyn, die de zwarte kunst" uitnemend verstaat en al weet men als men nu naar de zaal gaat om zoo te zeggen dat men door hem beet genomen wordt, toch wil men, in de verwon dering over zpne handigheid, dit gaarne door hem gedaan worden. De goocheltoeren, di^ door hem tot inleiding van den avond werden verricht, lokten dan ook by herhaling daverende toejuichingen uit. Daarby dient opgemerkt dat de heer Van Kinsbergen tevens een aardig, gezellig prater ls, die het publiek ook op die wyzo in onze eigeu taal (wat voor eon groot gedeelte der toeschouwers natuurlijk geen goringe verdienste is) meestal vry geestig en dus in een opge wekte stemming bezig boudt. Het optreden van miss Lilson als de Kalif van Bagdad in „eomagnetiseerden" of „sla- penden" toestand met prachtige Oostersche en andere kostumos en beschenen ooor helder kalk licht, vond oven ops veel succes en het „wandeldiorama" met gezichten uit verschil lende wereldstreken en veel beweeglijke kleu renmengeling of tafereeltjes, die de toeschou wers deden schaterlachen, besloten de voor Stelling, die een bezoek ten volle waardig is. De „soiróe scientifiquo" wordt door goede muxioknommers afgewisseld. Men kan er dus oen prettigen avond doorbrongen. Door het gunstige voorjaars weder ontwikkelen de bloembollen zich zeer gunstig. De krokussen staan hier en daar reeds in bloei. Behoudens tegenspoed kan men verwachten dat omstreeks Pascben dn bya Cinten in vollen bloei zullen zyn. Ook met hot oog op do bloemencorso's te Li8se on Overvoen verwacht men eon zeer druk bezoek. Uit Katwyk aan Zee wordt van 13 Maart gemeld: De verloopen week brachten hier 11 schuiten versche visch aan; zy be- Bomden van f 56 tot f 99. Prijzengriet f 1 a f 1.20 bunschol 15 a 20 ets. per stuk schol f 7 a f 8, gr. kokant f 5.06 a f 6, scharren f 3.60 a f 4 40 per mand. Omtrent den kegelmatcb, morgen, Zondag, te Schiedam te houden, kan mede gedeeld worden dat daaraan thans definitief door vier steden (Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Dordrecht) zat worden deelgenomen on dat ieder der tien afgevaardigden van iedere stad twintig ballen zal werpen, waar van tien op de smalle en tien op do breede plank. Om do volgorde wordt te 12 uren geloot. Omtrent de elders in dit noramer vermeloe vervolging, op klacht van den luite nant der cavalerie Ten Kate, tegen den heer H. F. Bultman Jr ingesteld (welke zaak Maan dag voor de rechtbank te Haarlem in behan deling komt), meldt men aan de „N. R. C." uit Haarlem nog hec volgende: Io bet vorige jaar had de heer B. met den heer Ten Kato een gesprek gevoerd overeen aangelegenheid van zeer intiemen aard; vol gens zyn boworen zou het besprokene geheim worden gehouden en had de luitenant later daarin zyn woord niet gehouden. Vandaar dat deze, toen hy den heer B., naar aanleiding van een stuk in do „Ned. Sport" en een brief van 28 April 1895 wilde noodzaken volledige 6XCU8U8 te maken, zullende by anders vol doening op de wapens eischen, ten antwoord kreeg het mak n van excuses nonsons te oor deden tegen iomand, die zyn woord had ge- brokon. Do heer Ten Kate stelde daarop de zaak in handen van een commissi a van twaalf officieren, die schriftelijk verklaarden, na tnsago en verklaring to hebben g.had, van oordeel te zyn dat: 1°. de heer Tem Kate alle pogingen in het werk had gesteld om zich te zuiveren van de hem aangedane beleediging; 2°. dat do heer Bultman in gebreke was gebleven de voldoening te geven, die van hem geëischt werd; 3°. dat de heer Ten Kate zich niet langer ter beschikking van den heer Bultman be hoefde te stellen; 4°. dat de eer van den heer Ten Kate on geschonden bleef, na de beleediging van den heer Bultman; 5°. dat liet optreden van den heer Bult man in deze zaak van dien aard was geweest, dat er geen aanleiding kan bestaan om, voor wio dan ook, gènoegdoening aan den heer Bultman te verschaffen. Naar aanleiding van dit schryven verzond de heer Bultman aan alle officieren van het Nederlandscbe leger en aan alle personen, tegen wie by meende in het juiste licht te rao ten sttllen de beschuldiging, tegen hom door den heer Ten Kate ingebracht, een bro chure, waarin den heer Ten Kate o. a. gemis aan moed wordt ten laste gelegd. Naar men nader mededeelt, liet de heer Bultman niet 26, maar 16 getuigen dagvaar den, doch moerendeels voor eon ander doel dan het in een vorig bericht vermelde. Onlangs deelden we mede, hoe de ambtenaren van de accynzen te Haarlem een belangryke ontdekking hadden gedaan van het ontduiken der accynswet. Thans hebben ze in dezelfde stad in een bierbrouwery een belangryke hoeveelheid glucose gevondeD, die niet aangegeven was. Dinsdagmorgen deden de commies-verifica teur Scheepstra en twee commiezen een inval in bedoelde fabriek en verklaarden do voor handen zynde hoeveelheid glucose verbeurd. De te betalen boete zal, naar de „N. R. Ct." meldt, zeer belangryk zyn. In de „Haarl. Ct." leest men omtrent deze zaak het volgende: Dezer dagen hebben de ambtenaren der accynzen to H-iarlem wederom een blyk van activiteit gegeven. By visitatie der bierbrouwery „Het Hert", firma H. Lans Zoon; werd een grooto hoe veelheid glucose meer bekend onder don naam aardappelstroop, ontdekt, welke werd gebruikt tot de bereiding van het bier. Nu worat in art. 28 van de zoogenaamde „Bierwtt" het in voorraad hebben van glucose zonder ver gunning strafbaar gesteld, en in de toelich ting dier wet eveneens het gebruik maken ervan, wanneer de daarvoor verschuldigde accyns niet is betaald. Daar de firma noch vergunning had tot het in voorraad hebben van glucosenoch de ac cyns betaald had, is proces verbaal t gen haar opgemaakt en de govonden glucose verbeurd verklaard. Eene zware boete kan hiervan het gevolg zyn daar voor bet KG. 5 cent accyns moet betaald worden, in het algemoen de boete tienmaal het verschuldigde bedrag aan accyn zen bedraagt en het aaDtal kilogrammen glu cose,in de bierbrouwery gevonden, zeer groot moet zyn. Do verschuldigde belasting is voor glucose hoogor dan voor zuiver moutmeel, want */3 KG. glucose staat in dit opzicht gelyk met 1 KG. moutmeel. In de G er ar d-D o u-straat te Am- sterdam is oen inrichting, waar door een paar aardige strykstortjo3 voor eigen rekening een fijne strykinrichting wordt gehouden. De moisjes, 4 in getal, werken sedert eenigen tyd met lust, en hebben werkeiyk het zaakje op een goede hoogto gebracht. Natuurlijk" hebben zy, by bet oprichten der zaak, eenigo overeenkomsten gesloten, en nu doet het geval zich voor, dat oen der artikelen van die overeenkomst inhoudt dat zy, zoolang ze in de combinatie zyn, geen vryer mogen hebben. Tweo jaar ruim, dat zegt wat, was alles zonder „vryer" gegaan, maar Marie, een aller aardigste brunette, was zoo dringend aange sproken om „eeriyke verkeering" door een in de buurt wonend drogist, dat ze had toege stemd om eons eon tyd hem als haar met gezel op wandelingen, enz. te dulden. Zaterdagochtend was Marie alleen thuis, daar de anderen op weg waren om het fijne wasthgoed te bezorgen, toen de man van de drogeryen en de rabarber zyn liefste nog even wildo zien, om af te spreken voor den Zonnag, en toegelaten werd in een kamer achter de strykery. Of het zaakje nu verraden, of wel, of er toeval in het spel was, dit is zeker, dat, ler- wyi Marie met haar schat aan het afspreken was om Zondagavond naar den schouwburg te gaaD, plotseling de drie andere deelhebsters in de zaak naderden. Marie sloot vol schrik haar drogist in een vry diepe kast in de strykery, en hierin moest by een vol uur doorbrengen. Maardat was nog niet alles. Toen de jongste van de vier haar wykje had a/ge- loopen, en haar mand in de kast wilde ber gen, ontdekte zy deD gevangene. Byna op hetzelfde oogenblik kwamen de twee andere dames binnen ennu moest het hooge woord er uit. Natuuriyk lokte een op luiden toon ingezette woordenwisseling veel bekyks. Marie heeft te kiezen tusschen haren drogist of baar uitzetting uit de vannootschap. Volksdagbl.) By het afbreken van de tentoon- stellingsgebouwen achter het Ryksmusoum te Amsterdam zyn gisteren een paar spanten gevallöD, waardoor 2 werklieden ernstig ge kwetst werden. Do werklieden wenscken met het oog op het gevaar waaraan zy blootstaan, hun arbeid niet meer voort te zetten, dan tegen 3 cents loon moer per uur, zoodat dit dan 25 cent zou bedragen. Men herinnert zich dat iets dergelyks ook by den opbouw plaats had. Terwijl de moeder even afwezig was, viel gistermorgen het 2 jarig kind van den schoenmaker M. to Doetinckem in een pot met kokend water. Nagenoeg over het geheele lichaam ontving hrt kind zulke hevige brandwonden, dat or vrees bestaat dat het kind aan de gevolgen zal overlyden. Men meldt uit Amsterdam aan de „N. R. Ct.": Een eigenbouwer, oie aan de 2de Nassaustraat op den hoek van de Nassaukade een blok huizen liet zetten, zag zich Woensdag door de bouwcommissie ge noodzaakt van een tweetal dezer gebouwen een verdieping af te breken, aangezien zy, in stryd met de stedelyke verordening, te hoog gebouwd waren. Men zal zich nu met vyf verdiepingen, in plaats van zes moeten vergenoegen. De oud6te ingezetene van Reou- wyk, by Gouda, de wed. Pardyk, overleed dezer dagen in don ouderdom van 97 jaren. De h u 1 z e n f a b r i e k der firma QuadvliegVan den Heuvel te Jabeek (L.) is eergisternacht door brand vermeld. E n groot aantal werklieden zyn daardoor voorloopig tot werkeloosheid gadoemd. De oorzaak van dit onheil is onbekend De Dinsdag te Koewacht gear resteerde kippenkoopman E. M. Van Stekene (België) heelt bekend medeplichtig te z(jn aan do verschillende kippendiefstallen, die in den laatsten tyd zyn voorgtkomen. Tevens heeft by zyne handlangers bekend gemaakt, die door de Belgische politie achter slot en grendel gezet zyn, zoodat eene gevaarlyke bande, die er haar werk van maakte op boerenhofsteden de kippenhokken te ledigen, voor eenigen tyd onschadelyk gemaakt is. Noordpoolballon. De voorbe- roidselen voor den ballontocht van Andree zyn in vollen gang. Het bovenste deel van den ballon is geresd en de sterkte van de stof en de naden is door tot honderdmaal herhaalde beproevingen verzekerd. 84 ton zwavelzuur worden naar Spitsbergen mede genomen tot bereiding van het waterstofgas, waarmede de ballon gevuld worot. Op dat eiland wordt voor den ballon een loods ge bouwd, 25 meter hoog en 37 breed, bedekt met vilt en met vensters van gelatine. Tot het vervoer van de voorwerpen zal zelfs op Spitsbergen een spoorbaan van l'/2 kilometer van het strand af worden aangelegd. De Londensche bark „Vocoa" was met een lading jute uit Calcutta ver trokken. In de Golf van Bengalen geraakte de lading in brand, en toon alle pogingen om het vuur te blusschen ydel bleven, nam de bemanning, uit 80 koppen bestaande, hare toevlucht in de booten. Na 15 dagen op zee rondgezwalkt to hebben, werden de schepe lingen opgenomen door een stoomboot en naar Java gebracht. De veerman de baas! Te Grave werdon reeds voor jaren klachten vernomen over het veer op de Maas, en vooral in aen laatsten tyd, nu geen halve pont meer n dienst is ten behoeve van rytuigen; meer malen ook werden pogingen aangewend om verbetering in dien toestand te brengen, door by den betrokken Minister om hulp te ver zoeken. Uit het volgende kan blyken, dat er zelfs een minister niets aan doen kan. In 1672 gaf het stedelyk bestuur van Grave op verzoek van den eigenaar van btt veer voor die stad (Herman Arts) eene echriftelyke verklaring, dat hy de rechtmatigo erfgenaam was, en dat reeds sedert onheuglyke tyden zyne voorzaten, biykens daarvan hestaande brieven, in 't ongestoord bezit waren geweest; dat bovendien noch de stad zelve, noch de Prins van Oranje of de Staten der Republiek iets er op te pretendeeren hadden, en dat zelfs in tyden van oorlog, wanneer er bruggen over de rivier waren geslagen, de wettige erven het daarby bepaalde veergeld van overtocht hadden bekomen. Hoewel het stadsbestuur later (23 Mei 1833) zich het recht aanmatigde om een reglement op het veer voor te schryven, werd dit buiten kracht gesteld, op verzoek van de toenmalige eigenaars, die protest hadden aangeteekend. De gouverneur vau Noord Brabant werd by regeeringsbesluit van 3 Maart 1836 gehandhaafd in zyn opgeworpen conflict tegen den gemeenteraad van Grave, en zoo bleef de veerman de baas. Te Londen is Woensdag ine en verkooplokaal een vulkaan te koop aangeboden voor 4000 pd. st.; niemand scheen echter zin te hebben om een bod te doen. De bedoelde vuurspuwende berg ligt op een der Liparische eilanden en schynt de berg t9 zyn, door Vergiliu8 aangeduid als de woonplaats vau Vulcanus. De eigenaar staat er voor in, dat de vulkaan zeer geregeld rust en werkt en nooit uitbarst zonder behoorlyk te waar schuwen. Zeer geschikt voor den wijnbouw werpt hy bovendien ryke mineraliën uit. Te Athus (Belgisch Luxemburg) zyn ten gevolge van het springen van een ketel in een staalgietery vyf werklieden om gekomen en zes zwaar gekwetst. Uit St.- Paul de Loanda is te Lis- sabon telegraphisch bericht ontvangen, dat bet kruitmagazyn van het fort Penedo Woens dag in de lucht is gevlogen, waarby S sol daten en één matroos gedood, tien soldaten gewond zyn. De ontploffing was door een der slachtoffers moedwillig veroorzaakt. To Liverpool vond een schoor steenveger by het vegen van een schoorsteen een zak met 40 pd. st. in geld. De vrouw des huizes, wie hy den zak bracht, ontstelde hevig, barstte in tranen uit en verloor byna het bowustzyn. Zy had voor geruimen tijd het geld, hare~-8paarpenningen, verstopt en de plaats vergoten. Daarop had zy haar zoon, een losbol,' verweten het gestolen te hebben. Met verontwaardiging ontkende hy en verliet de woning ora nimmer terug te koeren en zonder ooit iets van zich te doen hooren. Op vry groote schaal heeft in Lanaye op Belgisch grondgebied, vlak by de Nederland8Che grens, een bergstorting plaats gehad. Zooals men weet, strekt zich do St. Pieters berg langs het kanaal uit. Een ontzagiyk rots blok, ter lengte en hoogte van ongeveer 30 meter, met oen gemiddelde dikte van twee en een halven meter, stortte Woensdagavond met een donderend geraas naar beneden. De geheele weg tot aan het kanaal is -versperd door eon borg van groote en kleine rotsblok ken, waarvan eenige tot in het kanaal terecht kwamen en een aldaar liggend vaartuig be schadigden. Geheele boomen zyn medegesleept. Reeds sedert geruimen tyd waB het voor- velen geen geheim, dat een dergeiyk onheil dat ook monschenleven8 had kunnen kosten, langs den openbaren weg te vreezen was. Het dreigend rotsgevaarte, dat vlak naast een woning ligt, vertoonde reeds lang vry breede spleten, zoodat in het voorjaar wel gevaar moest ontstaan. De ongewoon zachte winter deed evenwel thans minder gevaar duchten. Op meer plaatsen, waar zelfs de weg vry smal, ja zelfs beneden de tien meter is, vereischt de toestand voorzorg. Een in te stellen onder zoek zou nog plaatsen aanwyzen, waar in de toekomst gevaar is te vreezen, en een nieuwe ramp zou dus gemakkeiyk te voorkomen zyn door aldaar de rotsen opzettelyk te doen springen. Hierdoor zou tevens de op som mige plaatsen al te smalle weg verbreed worden. Deze is reeds de derde groote bergstorting in een tyd van 14 jaren. Voor den politierechter in de Bowstraat te Londen was Woensdag een goochelaar gedagvaard, wegens stremming van het verkeer. By verklaarde welbekend by de politie te zyn en te werken met mar motjes, kaarten en munten. De daad by het woord voegende, haalde hy plotseling uit een ledigen hoed, tot verbazing des rechters en vermaak van het publiek, een marmot, die hy onmiddeliyk in een groene kool veranderde. De rechter liet zich door dit kunststukje echter niet vermurwen en beboette hem met 5 shillings. Jaap Eden is gisteren naar Parys vertrokken, om als professional deel te nemen aan verschillende aldaar te houden wieier- wetstryden. Te Londen zyn in de 14 dagen, fat de muilkorven-verordemng van kracht is, 6500 honden door de politie opgepakt. Hiervan zyn er 350 door de eigenaars opgeêischt. 4000 honden stierven den verstikkingsdood en de rest verwacht zyn lot nog in h«t „Tehuis voor bondtn". De Jericho-roos, Anastatico hierochuntica, is een woestynplant en groeit op de onvruchtbare vlakten van Palestina, Arabië, Egypte en het Sinaï-schiereiland. Wanneer de zomer met zoidelyken gloed intreedt, werpt de Jericho-roos haar bladeren en bloemen af, waarna de takjes zich in den vorm van oen kogel dicht in elkaar rollen; schroeiende Oostenwinden maken de plant uit den grond los en voeren haar mylen ver weg naar de zee. Op dezen zwerftocht worden de Jericho rozen door de daar wonende Be- doulnen op bekende, toegankelyke plaatsen opgezameld en te Bethlehem aan de markt gebracht. Komt de plant, wanneer zy het zeestrand bertikt, met het water in aanraking, dan ontplooit zy zich weer, de zaadhuisjes springen open en de zaadkorrels worden door de in het Oosten regelmatig terugkeerende Westenwinden weder naar de woestenyen gedreven, alwaar zy in de dorre, kale wilder nis een aangename afwisseling en versiering vormen. Men kan de bovenbeschreven ontplooiing van het gewas herhalen, wanneer men het in een kom of glas water legt. Reeds na verloop van een half uur begint het merkwaardige schouwspel. De roos ont plooit zich, ook al heeft zy misschien jaren lang droog gelegen, tot op haar dubbele grootte, het geraamte der plant begint zich uit te zetten, het trokt vol vocht en neemt een blauwe of blauwachtige kleur aan; en dan vormen er zich kleine bloembladeren, die kleine geelroode bloemen ontwikkelen. Wordt de plant droog, dan rolt zy zich weer evenals vroeger ineen. De roos van Jericho is byzonder geschikt tot een voor iedereen welkom geschenk. (Semptr virens.) Een kantonrechter voor het kantongerecht. Gisteren kon men te Zutfen het zeker niet veel voorkomende geval aanschouwen, dat voor den kantonrechter (waarnemend de heer mr. H. Van Lochem de Josseling de Jong( als gedaagde was versohenen de heer jhr. mr. D. W. v. A. De K., zelf kantonrechter, om te pleiten in zyne zaak, waar hy, blykens het verslag in de „Zutf. Ct', door het bestuur der Hulpbank te Zutfen was gedaagd om de andere helft eener borgstelling ten beboeve van zekeren C. C. M. te betalen, nadat hy de helft der schuld van genoemden C. C. M. aan de Hulpbank had afgedaan. Mr. De K. had zich door zekeren J. t S. laten overhalen om met dezen voor genoemden C. C. M. borg te zyn by do Hulpbank voor i een dezen in voorschot verleend bedrag. Slechts drio -weektermynen waren door den schulde naar afgedaan en toen deze nu met de noor derzon vertrokken was, heeft het bostuur der Hulpbank den eonen borg, den heer De K., aangesproken, omdat het van de uitmuntende solvabiliteit van dien borg verzekerd was, terwyl aan den anderen kant het bestuur der Hulpbank zich van het onvermogen van den andoren borg, J. t. S.f overtuigd hield. Door den heer De K. werd nu de helft van de nog ten laste van M. staande schuld tegen behooriyke quitantie daarvoor gekweten. Doch nu werd ook door dezen gedaagde, die door h9t bestuur der Hulpbank verder ook voor de andere helft is aangesproken, de juridische rechtmatigheid van dezen eisch ontkend, op grond van verschillende artikelen van het B. W. en op grond van verschi lende arresten,' ook als zynde hy, na de splitsing dier schuld vordering, als borg niet hoofdeiyk meer voor het geheel aansprakelyk. Mr. J. B. Sölner verdedig ie, mede op grond van verschillende artikelen van het B. W. en van de wetsinterpretatie van een paar by uitstek geleerde deskundigen, in dezen geheel de houding van het bestuur der Hulphank, die zulke schulden meet verhalen op dengene, die er goed voor is en anders by het nazien der boeken tereent van plichtverzuim zou beschuldigd worden; hy verdedigde mede op grond van verschillende artikelen van het B. W. en van diverse recht spraken, dat het artikel waarop gedaagde zich beroept, niet van toepassing is, doch dat de onderhavige, door mr. De K. aangegane verbintenis wordt geregeld door de artikelen van het B. W., regelende de solidaire (hoof dei yke) verbintenissen. Met belangstelling ziet men de uitspraak van den kantonrechter in deze zaak te gemoet. Hooge waterstanden. De volgende berichten zyn nog ontvangen: Grave: Rivierstand te 7 uur gisteravond 10.58 M. Water staande. De beDedenmond werkte over 1600 M. met 28 c. M. De Elft- weg was watervry. Gorkum: Mm legt buiten de Waterpoort op het verhoogde gedeelte hulpbruggen, daar de rivier buiten hare oevers is getreden en de te verwachten was het lagere gedeelte wel geheel onder zal zetten. Deventer: Trots den nog 6terken was van het IJselwater en dat enkele lagere wegen enz. by de stad dreigen of beginnen onder te loopen, zyn hier voor de bewoners der buitenwijken en de lagere gedeelten by do stad g ruststellende berichten uit het buitenland ontvangen, die elke vrees voor groote overstrooming doen verdwynen. Nymegen: De Waal is zoo hoog ge stegen, dat het water tegen de sto.-pen der huizen in de omgoving van het veer spoelt, terwyl de laag gelegen benedenverdiepingen der huizen en kelders aan de W alkade en aangrenzende straten door het kwelwater vol- loopon. Zoo ver het oog reikt, staan all uiterwaarden en buitenpolders diep onder water, terwyl hier en daar een hoeve of steenfabriek daarboven uitsteekt. Kuilenburg: Gisteravond te 6 uren waa de waterhoogte aan de Rykspeilschaal 5.30 M. -f- N. A. P. Gewassen sedert des mor gens 11 uren 4 cM. Overtocht met dubbel veergeld per gierpont. Dieren: De overtocht per pont kan niet meer geschieden. Zevenaar; De overtocht aan het veer van hier op Pannerden is voor rytuigen gestremd. Het verkeer wordt onderhouden per ro«r>oot. Ingen (Neder-Betuwe): Da uiterwaar den zyn ingeloopen en ontvangen door 't slib- boudende Rynwater etne goede bemesting. De steenovens moeten ophouden met grond werk. Er wordt veel riviervisch gevangen. De rivier de Lek heeft thans een hoogte van 4,20 M. -f- N. A. P. bereikt; de uiterwaarden loopen onder. Burgerlijke Stand. ALKEMADE. Gebo en; Gerarda Cornelia,D. van J. Zandvliet en h. Akerboom. Marlinua, Z. van P. Broost en M. C. Kozijn. Agnes Cor nelia, D. van A. Tan der Yoort en N. Disseldorp. Johanna Clazina, D. van J. A. Byland enJ. Bakker. Overleden: Petrus Nicolaas Waasdorp, m., Z. van G. Waasdorp en N. Van Tol. Bei nardus Van der Meer, 12 d., Z. van G. Van der Meer en A. Elstgeest. Petrus Noordermeer. 46 j., onge huwd, Z. van G. Noordermeer, overleden, en A. Akerboom. KATWIJK. Geboren: Maria, Z, van J. Minnee en M. v. Delft. Gerardus Johannes Joseph, Z. van C. W Moerel en \V. U. Wilko. Kniertje, I), van B. Verdoes on M. C. Haasnoot. Pietor, Z. van D. De Jong en A. v. d. Ven. Johanna, D. v. A. Den Haan en A. W. Hakker. Overleden: Alida Sneyders lj. Arie Krnijt L j. Maria De Vreugd 5 j. LISSE. Geboren Geertje, D. van J. De Regt en W. Heuvel. Petronella Maria, D. van J. Jelicrse en P. Goedeiunns. RIJNSBURG Overleden: Anna Van Marion 90 jTrijntje Van Egmond 17 j., D. van W. Van Egmond en J. M. Zwam. Maria De Groot 43 j. SASSENHEIM. Geboren: Pieter, Z. van P. Van Leeuwen en C. Van Veen. Overleden: Levenloos kind van P. Van Leeu wen en C. Van Veen. WARMOND. Geboren: Christina Jacoba, D. van J. Van der Voort on J. Brood. Een levenloos aangegeven kind van het vrouwo- lijk geslacht van A Van Tongeren A. De Groot. WOÜBRCGGE. Geboren: Hendrik, Z. van J. Stoof on E. Hartman. Getrouwd: Gerrit Rip, jm. 24 j. en Johann» Vromans jd. 23 j. Overleden Gerritje, 18 m., D. van J. Van Leijden en J. Hartman Cornells, 18 m., Z. van J. Bontenbal en A.De Bloois. Frederik Cornelia Nanuings 62 j., echtg. van A. Kempenaar. ZOETEKWOUDE. Geboren; Helena, D. van P. J. Karremans eu J. v. d. Akker. Alida Christina, D. van L. Houniet en A. Zwarts. .Tan, Z. van J. D. Midderham en J. Willemse. Gerardus, Z. van D. J. N. Verboog en A. M. De Vos. Overleden: B. Kret Z> 5 j. J. C. C. Willems D. 23 j. J. v. <L Ploeg, echtg. va J. v. d. Holst, 32 j.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2