DrlFlï. Gevestigd te Leiden, Hotel Plaats Royaal (Noordeinde 54); V erloren, Boekverkooping bij BIMRSDIJK HERMANS. De politie te 's-Gravenhage heeft op heeterdaad twee beruchte etroopers betrapt, toen zy in den nacht van Dinsdag op Woens dag in de omstreken dier stad kippenroof pleegden. Do buit werd nog op hen bevonden. Beiden zyn zy overgebracht naar het Huis van Bewaring, terwijl de politie meent in dit tweetal de bedrijvers te hebben ontdekt van de vele diefstallen van pluimvee, die in den laatsten tijd in Den Haag werden gepleegd. Naar men verneemt wordt door de justitie te 's-Gravenhage een onderzoek ingesteld naar de gegrondheid van een klacht, ingediend tegen een gemachtigde tot den ver koop van vaartuigen in eenige visschers- havens in de provincie Zuid-Holland, wegens beweerde verduistering van de opbrengst tot een bedrag van ongeveer f 5000. Men meldt uit Rotterdam: Het westen der stad werd gisteravond door de politie zoodanig gealarmeerd, dat men een zeer ernstigen brand vermoedde. Het bleek intusschen dat deze, uitgebroken in een aarde- werk-pakhuisje, gevestigd in pand 67 van de Delftschestraat, van geenerlei beteekenis was. Twee handspuiten waren in staat om in kor ten tijd het vuur te blusschen. De schade aan het aardewerk is vry belangrijk. De bierhuishouder De Wol ff, die Vrijdag jl. door het gerechtshof te Amsterdam tot 4 jaren gevangenisstraf werd veroordeeld en in den avond van dienzelfden dag uit de cellulaire gevangenis aan de Weteringschans ontsnapte, is door een inspecteur van politie in zijne woning in de St.-Anna-straat gevat Te Denekamp hebben de kleeren van het vijfjarig dochterlje van don landbou wer B. Tijink, in de buurtschap Groot-Agelo, terwijl de moeder in het achterhuis hare bezigheden verrichtte ook de vader was afwezig vuur gevat. Op het geschreeuw van de kleine kwam de moeder toeloopen, doch het kind had reeds zulke hevige brand wonden bekomen, dat het kort daarna overleed. De A m e ri k a a n s c h e biljartspeler Ives maakte te Amsterdam gisteravond in „Wildens Academie" 500 punten groot kader in éón uur tijds. De heer Ives is iemand van kleine gestalte, tenger en donker van uiterlijk. Hjj speelt uiterst bedaard, hoewel zonder talmen, heeft een prachtigen, lossen stoot en een haast onfeilbare maat. Hy speelt bijna even ge makkelijk links als rechts. De li9er Wilden scheen gisteravond weinig op stoot. Het spel van den heer Ives was des te mooier, daar het kader zoo ruim mogelijk was genomen en er gespeeld werd op een tijzonder groot biljart. Aangezien de heer Wilden 650 op de 1000 heeft vóór gekregen, is de stand der party thans: Ives 500, Wilden 707. Hedenavond wordt de party uitgespeeld. Zeven Nederlandsche typografen zyn benoemd tot letterzetter aan de Lands arukkery te Pretoria (Transvaal) op eone jaarlyksche bezoldiging van 3600. 't Getal sollicitanten naar deze betrekkingen was 170. Gisternamiddag halfvier ont- stond er brand in een hooimyt te Asperen. Door den feilen wind aangewakkerd, sloegen de vlammen over op de belendende gebouwen met hooibergen, zoodat in korten tyd ongeveer 20 huizen met 30 hooibergen een prooi der vlammen werden. Een achttal stuks vee ver brandden. Gisteravond te 9 uren duurde de brand nog steeds voort. De Hervormde kerk is geheel verbrand en de toren was brandende. Per stoomschip „Smeroe" is van Batavia teruggezonden de Indische militair J. Heynen, van wien in October van het vorige jaar is gebleken, dat hy met valsche papieren heeft dienst genomen en genaamd is P. Peeters. Van Rotterdam zal hy onder geleide naar Harderwyk worden overgebracht, om, na by het werfdepot mot een briefje van ontslag uit den dienst to zyn verwijderd, aan de justitie te worden overgegeven, ten einde voor boven genoemd feit terecht te staan. De mede in die zaak betrokken personen, nl. de secretaris der gemeente Swalmen (L en zekere J. Deelen, te Melick, agent van een militieverzekeringmaatschappy, bevinden zich daarvoor te Roermond reeds in arrest. {Zw. a.) Een treurig ongeluk had Dins dagmiddag omstreeks 3 uren te Vroomshoop plaats. Een 5 tal arbeiders, werkzaam zynde op het landgoed „Nieuw Gelderland", door den regen verhinderd voort te werken en daarom huiswaarts koerende, wilden zich met een bootje over het kanaal laten zetten. Door een kevigen rukwind kantelde het bootje en kwam het 5 tal te water. Twee van hen een gehuwdo arbeider en een ongehuwde beiden uit Magele, verdronken. De drie anderen werden met veel moeite gered. Eén van deze drie is niet buiten gevaar. Uit Mesopotamië komen berich ten over uitgestrekte overstroomingen. De Tigris is bulten zyn oevers getreden en veel menschen en vee moeten verdronken zyn; o. a. werd een rondtrekkende troep van 600 Arabieren door het water medegesleept BUITENLAND. Frankrijb, By het bezoek van den president der repu bliek aan Nizza, werd daar gisteren een ge- denkteeken onthuld ter herinnering aan de ▼ereeniging van Nizza met Frankryk. Die ▼ereeniring beeft tweemalen plaats gehad. Den 31sten Mei 1793 werd by besluit van de nationale conventie bepaald, dat „het voor malige graafschap Nizza, met de Fransche republiek vereenigd, voorloopig een 85ste departement zal vormen onder den naam van departement der Zee-Alpen." By de verdragen, gesloten op het congres te "Weenen van 1814, werd het oud-graaf schap Nizza wedor by Sardinië gevoegd, Voor de tweede maal werd het met Frankryk ver eenigd door het verdrag van 24 Maart 1860, tusschen de kabinetten van Parys en Turyn gesloten, en die vereenigd werd bekrachtigd door eene den 22sten April van dat jaar ge houden volksstemming, waarby van de 29,142 ingeschreven kiezers zich 24,448 voor en slechts 160 tegen de iniyving by Frankryk verklaarden. Het monument strekt tot herinnering zoo wel aan de eerste als aan de tweede iniyving. De plechtige onthulling had te drie uren plaats, in tegenwoordigheid van een ontzag lyke menigte. President Faure werd toego- sproken door den bisschop, die in herinnering bracht dat de geestelykhoid de verecniging van Nizza met Frankryk heeft toegejuicht, en dat de bewoners van Nizza ook nu niets liever wenschen dan Franschen te uiyven. Do politie nam twee anarchisten in arrest, die wel papieren, maar geen wapenen by zich hadden. De Czarewitch heeft te Nizza een bezoek gebracht aan den heer Faure. De trein van den president haalde hem af van La Turbie. Na eenige minuten een gesprek te hebben gehad met de heeren Bourgeois en Lockroy, hadden de president, 'io Czarewitch en de groothertogen van Oldenburg en Leuchten- berg een vriendschappelyk onderhoud, dat 15 minuten duurde. Den prinsen werd met groot ceremoniêel uitgeleide gedaan. De president ontving er ook bezoek van den vorst van Monaco. By don feestmaaltyd, welke den president werd aangeboden door den gemeenteraad, waren alleon de consuls van Rusland en der Vereenigde Staten tegen woordig. In antwoord op een toespraak van den burgemeester zeido de heer Faure, dat alle Franschen elkaar moesten tegemoetkomen ia een geest van eendracht en vrede en de belan gen der natie stellen boven alles. Dan werkte men mede aan de grootheid des lands, en dat is het ware middel, om aan de Republiek de plaats in de wereld te verzekeren, waarop zy recht heeft. Cuba. Volgens een telegram uit Havana van 4 Maart zyn de opstandelingen in verschillende ontmoetingen verslagen; o. a. te Mamey, waar de 3000 opstandelingen een verlies hadden van 35 dooden en een vyftigtal gewonden. Bovendien hadden zy veel wapenen, ammu nitie en paarden verloren. De Spanjaarden hadden 4 dooden en 19 gewonden. De prins van Bourbon, zoon van den graaf van Caserte, heeft zich vooral onderscheiden. De nederlaag der Italianen in Afrika. De volgende telegrammen zyn nog ont vangen Rome 4 Maart. In het rapport van gene raal Baratieri wordt gezegd, dat na hot terugtrekken der colonne Al bert one en ver schillende bataillons de vyarid de positie der Italianen overmeesterde. Er werd k bout po.tant op de officieren geschoten. Er ont stond een verwoed gevecht, dat eindigde mot een algemeene nederlaag. Er is nog altyd geen nieuws van de bri- gade-Daröormida en de generaals Arimondi en Albertone. Het is onmogelyk zich nog een voorstelling te vormen van don ernst van den slag. {Tweede Tel.) Verscheidene afgevaardigden achten een ministerieele crisis onvermydelyk. Er hoerscht groote spanning. Volgens de bladen is in den ministerraad besloten, dat het ministerie zyn ontslag zal vragen. De heer Crispi heeft koning Humbert doen weten, dat generaal Baldissera te Massowah is aangekomen. By koninkiyk besluit is generaal Baldissera benoemd tot opperbevelhebber van de Italiaan- sche troepen in Afrika en generaal BaratLri ontheven van zyn functies als gouverneur vau Eritrea. Milaan, 4 Maart. Ongeveer 30000 per sonen namen deel aan een anti Afrikaansche manifestatie. Er werden heftige redevoeringen uitgesproken. By doze gelegenheid is één persoon gedood en zyn er verscheiden en gewond. Rome, 4 Maart. Allo bladen bevestigen het bericht, dat het kabinet zyn ontslag heeft genomen, hetgeen morgen aan de Kamers zal worden medegedeeld. De zitting der Kamers zal daarna verdaagd worden, ten einde de beslissing der kroon af te wachten. De koning heeft de presidenten der Kamers by zich ontboden. TWEEDE HAMER. Zitting yan heden. {Per telegraaf.) Verschillende ontwerpen waren thans aan de orde. De Kamer vereenigde zich met het ont werp, dat strekt om by afmaking van een aan mond- en klauwzeer ïydend dier meer dan de helft der waarde als schadeloosstelling toe te kennen. De minister Van Houten beval het voorstel vooral aan in het belang der afmaking, noodig met het oog op de toelating van ons vee in het buitenland, 'thans nu België en Frankryk weer geopend zyn voor ods vee en als krach tig middel tegen het mond- en klauwzeer. By de beraadslaging over de Rijkssubsidie van f 266,000 voor stoomtramwegen van Rotterdam naar de Hoeksche Waard en van ƒ94,000 voor Oldenzaal naar Dsnekamp en naar de Pruisische grens, drong de heer Van Gijn aan op aansluiting van de tram aan het spoorstation te Barendrecht in plaats van te Rotterdam 'n op het verplichten der Rotter- damsche Trammaatschappy den aanleg van aansluitende stoomtramlynen te vergemakke- lyken. Dit laatste, zeido de Minister van Waterstaat is de bedoeling, maar hy had bezwaar tegen de aansluiting te Barendrecht, waarna de subsidiën werden goedgekeurd. De verhooging van het subsidie tot 47,000 aan den West-Indischen maildienst voor de vaart van Amsterdam naar Paramaribo en Curasao en terug, vind de heer Hintsen niet gewettigd omdat een maandelyksche vaart voldoende is en de drie-wekeiyksche onnoo- dig, doch de heer Guyol verdedigde de niet fiooge subsi Jiever hooging vooral wegens het belang voor Nederland van een eigen verbin ding met de Koloniën, onafhankeiyk van vreem den, waarby de heer Bahlmann zich aansloot ter bevordering van de directe nationale stoom vaartlijnen en in de overtuiging dat de vaart reeds over een paar jaar tut een 14-daagsche vaart zal worden uirgebreid. Spr. opperde het denkbeeld om het gebruik der mailstoomers als marine-resorveschepen te bedingen. Na verdediging door den Minister van Wa terstaat in het belang ook van den postdienst, werd het contract met den W I. maildienst goedgekeurd met 57 tegen 8 steramen. Het wetsontwerp omtrent de nieuwe rege ling betreffende het toezicht op het gebruik van stoom toestellen werd aangenomen. Htt araendoment der Commissie van Rap porteurs, om te voorkomen dat vreemde stoom- toestellen buiten het toezicht vallen, tenzy ze voldoen aan wettelyke bepalingen in het land van herkomst, werd door den minister en den heer Platt bestreden voor zoover het stoom toestellen van vreemde stoomvaartuigen betreft. Desniettemin werd het amendement aan genomen met 48 tegen 17 stemmen ten aanzien van vreemde stoomtoebtellen en met 66 stemmen tegen 1 ten aanzien van ver- vo rbare stoomtoestellen van vreemdelingen en tydeiyk hier gebruikt wordende. Ook is aangenomen het onteigeningsontwerp voor don spoorweg Rotterdam n.nar Zuid- Beierland met een zytak naar Oud Beierland. Telegrammen* NIEUW YORK, 4 Mairt. Een telegram uit Caracas aan de „Herald" meldt, dat Venezuela weigerde te voldoen aan hot verzoek van Engeland om het incident (Jruan te beschouwen als een afzonderlgke zaak, en de schadeloos stelling te betalen De regeering van Venezuela verklaart, dat het toestaan van dien eisch gc-luk zou staan met de erkenning der rechten van Engeland op het betwiste terrein, en dringt er op aan, dat do geheolo quaestie aan schcidsrechteriyke uitspraak zal worden onderworpen. WASHINGTON, 4 Maart. De Senaats commissie voor de buitenlandsche aangelegen heden heeft den Senaat aanbevolen, de reso lutie van het Huis betreffende Cuba niet aan te nemen, maar een conferentie van commissios uit de beide Kamers voor to stellen. De Senaat heeft conform de aanbeveling der commissie besloten en benoemde een speciale commissie om met een commissie uit het Huis te confereeren. BLOEMFONTEIN, 5 Maart. De heer Steyn, de nieuwe president van den Oranje-Vrystaat, heeft gisteren den eed als zoodanig afgelegd. LONDEN, 5 Maart. Dr. Leyds, de Trans- vaalsche staats secretaris, is gisteren hier aangekomen. ROME, 5 Maart. De Abessiniërs, gebruik makende van den gedemoraliseerden toestand der Italianen, hebben geheele bataljons met de lans afgemaakt. Men zegt dat Menelik een nieuwen aanval voorbereidt op Asmara, waarheen het overschot van het Italiaansche leger teruggetrokken is. De verazen worden geschat op tienduizend man. Generaal Baratieri en Ellena zyn in de overhaast gevlucht. Er wordt verzekerd dat generaal Baratieri ter beschikking zal worden gesteld van den advocaat-generaal, om te onderzoeken in hoe verre de generaal verantwoordelyk is voor de nederlaag. LONDEN, 5 Maart. Aan de „Times" wordt uit Madrid gemeld, dat de Fransche regeering agn die van Spanje finantiëelon steun beloofde by het uitschryven van een leening van vyf- entwi tig millioen franken; hier tegenover ontvangt Frankryk dan belangryke concessies betreffende Marokko. MADRID, 5 Maart. Do universiteiten zijn tydeiyk gesloten wegens de heerschende opgewondenheid. De regeering heeft besloten oen buitengewoon krediet beschikbaar te Btellen voor de vloot. Het besluit betreffende de benoeming van den hertog van Tetuan tot minister van buitenlandsche zaken, zal morgen geteekend worden. MADRID, 4 Maart. De heer Elduayen, minister van buitenlandsche zaken, beeft ontslag gevraagd wegens gezondheidsredenen. De hertog de Tetuan zal zyn portefeuille overnemen. LONDEN, 5 Maart. Aan de „Times" werd gisteren uit Kaapstad geseind: Commandant Kronje is naar Pretoria ontboden om aan de rego.ring roede te deelen onder welke voor waarden dr. Jameson zich heeft overgegeven. Hy verzekert dat do overgave feitelyk onvoor- waardeiyk was; hy beloofde alleen het leven van Jameson en van zyn manschappen te sparen, totdat hy hen aan de regeering zou hebben uitgeleverd. Tegeiykertyd ontvangt de „Times" ook uit Pretoria het bericht dat de verklaring van de regeGring betreffende de opgave van Jameson aldus luidt: Nadat de witte vlag geheschen was, vroeg de commandant der Boeren be velen te Pretoria. Hy ontving eveneens het antwoord, dat de opgave on voorwaard el yk moest zyn. Dit werd aangenomen, doch nadat de opgave plaats had, eischten vele opge wonden Boeren, dat de officieren onmiddeliyk zouden worden doodgeschoten. Toen riep sir John Willoughby .de bescherming van Kronje in. LEIDEN, 5 Maart. Heden is het 25 jaren geleden, dat ds. G. Van Herwaarden, alhier, het predikambt by de Ned.-IIerv. gemeente aanvaardde. Zyne vorige standplaatsen waren Garyp, Loos duinen, Dordrecht, Arnhem, Bennebroek en Delft, van waar tot den jubilaris eveneens harteiyke gel uk wenschen kwamen, maar ook waren er velen, die, hem hebbende leeren kennen, er tevens behoefte aan hadden hem by gelegenheid van dit feest, in den vorm van een geschenk, een blyk hunner achting, hunner waardeering, hunner erkenteiykheid of van hun vriendschap to geven. Daarom had zich hier ter stede eene com missie gevormd, bestaande uit de heeren prof. dr. J. H. Gunning, voorzitter, A. E. Van Kempen, P. Fontein Jr., H. M. Sasso, J. P. Fontein en J. B. Meynen, die niet tevergeefs voor dit doel zich tot een breeden kriDg van personen wendde en zich van miduag, nadat de jubilaris reeds Zondag zyn 25 jarige evangeliebediening kerkelyk had herdacht, van de aangename taak kon kwyten den leeraar het huldeblyk aan te bieden, bestaande in een doelmatig en smaak vol meubelstuk, waarby tevens een album, de namen der gevers en geefsters bevattende, gevoegd was. Ook vele andere vrienden en vereerders van hier en elders kwamen den jubilaris hunne opwachting maken, waarby niet ont braken de leden van de Gemeente-commissie en andere kerkeiyke colleges, noch hoofden van christelyke scholen on bestuurderen van „Pniël", noch ambtgenooten. Namens de commissie voor het huldeblyk weid Z. Eerw. toegesproken door prof. Gunning. Het huldeblyk, waarvoor ook vrienden uit vorige standplaatsen hebben by'gedragen, be stond uit een prachtig bewerkte schryftafel met stoel in renaissance styi en rocaille- inktkoker. De commissie uit het bestuur van „Pniël" bestond uit de heeren P. J. Mulder, J. Fontein en A. J. De Lange, als wier tolk de heer Mulder optrad, die hem een voorzittershamer (als voorzittsr van „Pniél") aanbood. Ds. Van Herwaarden, hoewel te dezer stede, als opvolger van den naar Utrecht vertrokken dr. J. H. Gunning Jr., nog slechts kort ge vestigd, mocht, ook door zyn wykaröeid, vooral in het wykgebouw „Pniël", op ondub belzinnige wyze de ervaring opdoen hoezeer hy zich ook hier de algemeene achting reeds heeft verworven. Voor al de hem geschonken blykon van genegenheid betuigde hy by herhaling zyn innigen aank. Dinsdag-avond na afloop van de Bybellezing in „Pniël" was Z.Eorw. reeds een prachtigo stoel namens vele Bybellezingbezoekors aan geboden. In eene druk bezochte vergadering van belangstellenden te Amsterdam in de koffie cultuur, byeengeroepen door eene commissie, aan welker hoofd de heer W. J. Geertsema zich had gesteld, ontwikkelde dr. Treub, direc teur van 's lands Plantentuin te Buitenzorg, gistermiddag in „Concordia" zyne denkbeelden omtrent de stichting van een proefstation voor de koffiecultuur op Java. Spr.'s argumenten voor de stichting van zulk eon station bleken kort samengevat de voigende te zyn: de meening dat koloniale landbouw by uitzondering geheel op empirie zou kunnen en moeten berusten, is voor Ned.- Indië reeds voorlang opgegeven. Het tegen deel werdt thans ingezien, getuigen de tairyko vragen betreffende die cultuur to Buitenzorg inkomend; de onthouding van wetenschap- peiyk onderzoek ten aanzien der koffie is dus slechts aan toevallige omst-mdighefen toe te schryven. Spreker zeide dat een proefstation het best te Buitenzorg zou te stichten zyn. Daar is eene bibliotheek, daar wordt deskundige leiding van het onderzoek aangetroffen; de onder zoekers bezoeken van daar uit de plaatsen waar de cultuur wordt gedreven, doen hunne voorloopige waarnemingen in loco als voor bereiding voor het nauwgezet onderzoek te Buitenzorg. Het proefstation zou het best te schoeien zyn op de leest van dat der Deliplanters- vereeniging. De kosten van inrichting zouden 30,000 gld. bedragen per jaar gedurende 5 jaren. Daarby wordt gerekend op twee natuur onderzoekers, een vertrouwd met onderzoeking van ziekten, met levensleer en bouw der planten; de ander voor het argricultuur- chemisch onderzoek. Nadat enkele der aanwezigen eenige in lichtingen hadden gevraagd, welke door den heer Treub werden gegeven, sprak de ver- gadering by acclamatie de wenschelykheid uit der stichting van een proefstation te Buitenzorg, Tot vorming van het kapitaai werd het het denkbeeld aan de hand gedaan dat 30 instellingen of 30 personen garantie voor het bedrag zouden geven voor den tyd van 5 jaren aan eene commissie, welke zich dan met den heer Treub in verbinding zou stellen. Aan de commissie, welke de vergadering byeen heeft geroepen, werd na eenig debat over het flnantiëele vraagstuk de opdracht verstrekt, de desbetreffende denkbeelden to onderzoeken. In die commissie hebben zit tng de heeren W. J. Geertsema, S. P. Yan Eeghen. F. J. H. De Wetstein Pilster, G. Kramer, L. B. Stennekes en de firma Waller Plate, De persoon, die alhier in de Kraaierstraat een flesch jenever zonder betaling medenam en daarna een zyner vervolgers met een mes nogal ernstig verwondde, is op last van den commissaris van politie naar de gevangenis te 's-Gravenhage overgebracht ter beschikking van den officier van justitie. Door de politie alhier is eene hoeveelheid pypen, afkomstig van de Albuminefabriek en van daar ontvreemd, by een opkooper in be slag genomen. Van dezen diefstal wordt ver dacht iemand, die te Alfen woonachtig is. Het oudste Kamerlid, de luit.-generaal P. G. J. Van der Schrieck is hedenmiddag in den ouderdom van 84 jaren ontslapen. Hy was de oudste opperofficier der infanterie van het leger en telde 60 dienstjaren. Wegens dit overiyden is nu de heer Donner het oudste Kamerlid in jaren geworden. Te Alblasserdam is heden baron Taets Van Amerongen, laatstelyk ambtenaar ter secretarie te Oosterbeek, feesteiyk ingehaald en plechtig geïnstalleerd als burgemeester. Voor het gerechtshof te 's-Gravenhage diende heden de zaak van den persoon uit Noordwyk, die wegens valschheid in geschrifte en opzettelyke gebruikmaking van valsche geschriften als echt ten nadtele van verschil lende credietinstollingen, zoo bier ter stede als elders, door de Haagsche rechtbank is veroordeeld tot 18 maanden gevangenisstraf. Het Openbaar Ministerie, van oordeel dat de Rechtbank ten aanzien van een gedeelte der aanklacht ten onrechte eene vrijspraak heeft gegeven, vorderde verhooging der opge legde straf tot 3 jaar. Do verdediger, mr. H J. M. Do Vries, meende daarentegen dat de straf behoorde verminderd te worden. Uitspraak 19 dezer. Op den Nieuwen Ryn tusschen Hooigracht en Hartesteeg werd van middag een boom gerooid. Een man stond er nog met een ladder tegen. De boom valt om er de man met de ladder te water. Natuuriyk waren er spoedig genoeg handen aanwezig om hem weer op het droge te h lpen. ADVERT ENTIËN. Ondertrouwd: F. WESSEL 1688 5 en R. WOLF. Leiden, 5 Maart 1896. Getrouwd W. VAN ROSSUM DU CHATTEL KN ANTOINETTE M. VINK, die, ook namens wederzijdsche Familie, hunnen hartelyken dank betuigen voor de vele blij ken van belangstelling, hy hun huwelyk ondervonden. Leiden, j maart 1896_ Oegstoeest, j 1683 IC Heden overleed onze geliefde Dochter en Zuster H. A. C. HULST, in den ouder lom van 27 jaar. Wed. D. HULST Groeneyk. J. P. L. HULST. Leiden, 4 Maart 1896. Volstrekt eenige kennisgeving. 1678 7 Voor de vele bewyzen van deelneming, ontvangen by het overiyden van onze ge liefde Moeder, Behuwd* en Grootmoeder Moj. HENDRIKA REYNERS, Wed van den Heer F. J. LANDZAAT, betuigen wy onzen hartelyken dank. 1680 8 Leiden, Uit aller naam, 5 Maart 1896. F. J. LANDZAAT. 1492 10 A.rts. Dagelijks van IO 127a nur Ic con- sultecren, vooral voor ooglljdcrs. gaande van de Morsclipoortkazerne langs den Morschweg: een Portcmonnale, lnbou «lende ƒ85 aan bankbiljetten. Tegen belooning terug te bezorgen: 1696 7 Morschweg 198, Vrydag avond (6 Maart) te halfzeven: Taal» en Letterkunde; Algemeenheden, Oostersche Klassirke, Duitsche en Engelsche Taal- ei Letterkunde. Nos. 1693 2258 van den Cata jOgus. 1675 9

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3