ORGEL Voor LeiHoa of OisMw. ONDERGOEDEBEN. A.SC1ABEL, voortel G.Griiiirt Dag- en S Beurs van Amsterdam. Getneub. of Ongemeub. Kamers, A.DVERTENTIË5. Te huur gevraagd: eenige nette Meisjes MriapwM Boropt Geheel Nieuw Ingericht Magazijn van F. WES3EL, Horloger, Leidsche Schouwburg. Verceuigtlc Rottcrdamsehc Tooueelisten Haarlemmerstraat 57. SPECIALITEIT solied gemaakte DAMES- en KOTER- Pantalons, etc., Boek- en Kunsthandel GEBRS SIM EL, BERICHT VAN INZET schouwd worden als zich schuldig te hebben gemaakt aan daden, welke de veiligheid be dreigen, waarin voorzien is by artikel 223 van den militairen code, omdat zy daardoor de operaties van den vyand vergemakkelijken. Zy, die spoorwegen, telegraaf- of telephoon- Ijjnen of den goeden loop daarvan vernielen of beschadigen. Zy, die schuldig zijn aan moedwillige brandstichting. Zy, die wapens of ammunitie aan den vijand ▼erkoopen, leveren of brengen of op andere wyze deze in 'het land trachten binnen te smokkelen. Telegraaf-ambtenaren, die oorlogsberichten geven aan andere personen dan de betrokken ambtenaren. Zy, die door woord of schrift, door middel ^an de pers of op eenige andere manier het prestige van Spanje, het leger, de vrijwilli gers, de brandweer of eenige andere met het leger opereerende macht benadeelen. Zy, die door dezelfde middelen den vyand pryzen. Zy, die den vyand voorzien van paarden of ander oorlogsmateriëel. Zy, die den vyand dienen als spion zullen gestraft worden volgens al de ge strengheid der wet. Dezelfde gestrengheid der wet zal worden toegepast op ben, die den vyand als gids dienen en zich niet onmiddellyk overgeven en bowys geven van hun loyaliteit en mededeeling doen van de sterkte van den vyand; die de voeding voor het. leger vervalschen of den prys daarvan verhoogen die ontplofbare stoffen gebruiken, in stryd met het decreet van 17 October 1895; die duiven, pylen of signalen gebruiken ten dienste van den vyand. Op alle bovengenoemde overtredingen staat de doodstraf of levenslange gevangenisstraf. Telegrammeoi WASHINGTON, 3 Maart. De Seuaat der Vereenigde Staten heeft het voorstel omtrent Cuba, gist-ren door de Kamer van Afgevaar digden aangenomen, verwezen naar de com missie voor buitenlandscbe aangelegenheden. MADRID, 3 Maart. De regeering heoft het aanbod aangenomen van de Trans-Atlantische Stoomvaartmaatschappydie alle stoomschepen en haar kolenvoorraad lieeft aangeboden. Acht stoomschepon zullen onmiddellyk ge wapend en onder bevel van marine officieren geplaatst worden. De rector der universiteit heeft 50 studen ten in hechteDis laten nomen, die een mani festatie op touw wilden zetten. BRUSSEL, 3 Maart. De beer Boundos de Melsbroeck, Belgisch gezant by het Vati- caan, die zyn ontslag zal nemen, zal vervan gen worden door baron Erps, oud vertegen woordiger te Teheran. PARITS, 3 Maart. De „XXe Siècle" zegt dat de Belgische minister Van den Peereboom de overeenkomst met de Socióté Cockerill be treffende een nieuwe scheepvaartlijn tusschen het vasteland en België via OstendeTilbury heeft goedgekeurd. WASHINGTON, 3 Maart. Er wordt ver zekerd dat er tusscben Engeland en Venezuela directe onderhandelingen over do regeling van het incident te Yuruan zyn aangeknoopt tus schen de heeren Pauncefoto, Engelscb gezant, en Andrade, Venozuelaansch gezant. CANNES, 3 Maart. Het Fransche eskader is hier des voormiddags te 73/* uur aange komen. President Faure kwam te 9*/4 uur aan wal. Hy werd door de plaatselyke autori teiten ontvangen. De groothertog Michael en de heer Gladstone begroetten hom. Terwyl de stoet naar het Raadhuis toog, hadden er uiteenlooponde manifestation plaats. Men riep: „levo Faure! leve Bourgeois! leve de Senaat l" President Faure ontving in hot raadhuis den heer Gladstone, wien hy vroeg of de politieke werkeloosheid hem niet zwaar viel. Gladstone antwoordde dat hy steeds de Engelsche aangelegenheden van zeer naby volgt, en deelde voorts mede dat hy Maandag naar Londen terugkeert, zonder zich te Parys op te houden. De minister Bourgeois bracht vervolgens den heer Gladstone een bezoek. PARIJS, 4 Maart. Een hevige brand, die nog voortwoedt, vernielde het magazyn van décors van het „Théatre de l'Ambigu comique" in de ruo Albourg. Het vuur neemt een groote uitbreiding en bedreigt ook de naburige huizen. Persoonlyke ongelukken zyn niet te betreuren. KASSOWITZ, 4 Maart. Hedennacht is brand uitgebroken in de Kleophasmyn. Tot nog toe zyn 21 lyken gevonden. Het lot der overige honderd man is nog onzeker. LONDEN, 4 Maart. De „Daily Chronicle" verneemt uit Weenen, dat de onderhandelingen voor de conversie der Turksche leeningen tot rog toe zonder resultaat zijn gebleven. De heer Edgar Vincent is naar Konstantinopel vertrokken. ROME, 4 Maart. De „Popolo" maakt be kend dat het Kabinet niet zyn ontslag zal nemen. Particuliere telegrammen maken mel ding van manifestatiën te Milaan. De troepen kwamen tusschenbeide en vele personen wer den gewond. Te Rome hebben 2000 personen eene vflan- öige manifestatie gehouden. De karabiniers hebben ze uit elkander gedreven. Te Pavia belette de bevolking het vertrek ▼an troepen naar Afrika en brak den spoor weg op. Gemengd Nieuws. Voor de liofhebbers van biljarten is morgenavond weer gelegenheid om mooi spel te zien. In het café „Die Porte von Cleve" nl. zal een onderlinge wedstryd gehouden worden tusschen de pryswinners van het dezer dagen aldaar plaats gehad hebbende biljart-concours en hen, die by vorige wedstryden prijzen be haalden en ook in h9t jongste concours heb ben deelgenomen. Als pryzen zyn door den heer Coster daar voor fraaie kunstvoorwerpen beschikbaar gesteld. By het laatst gehouden concours werden inderdaad zeldzaam hooge aantallen van pun ten in 25 stooten gemaakt. De 1ste prys toch word behaald met 74, de 2de met 72, de 3de met 69 en de 4de met 66 punten. Bovendien was nog uitgeloofd een prys voor een party van 25 stooten zonder mis stoot. Deze werd behaald met 53 punten. Voor de Haagsche rechtbank werd gisteren gepleit in een zaak betreffende het recht van uitzicht op een erf onder Katwyk, waarvan de eigenaar den gedaagde gedagvaard had tot het wegnemen van op dat erf aangebrachte vensters. De gedaagde, de burgemeester van Katwyk q.q., (ged. in ondervry waring) ontkende by monde van zyn advocaat mr. Goudsmit het eigendomsrecht van den eischer, die zich voor zyn eigendom op verjaring beroepen had. Ged. toch meende dat de eischer zelf er kend had het bezit niet te goeder trouw gehad te hebben en in gebreke was gebleven z\)n titel, waarop liet bezit zou steunen, te noemen. Mr. J. A. De Ranirz, voor den eischer op tredende, hield het goed recht van den eigen dom van het erf staande en betoogde dat het de taak van ged. was de kwade trouw te bewyzen, terwyl hy overigens meende dat van 't noemen van een titel geen sprake be hoefde te zijn, aangezien het een bezit gold van langer dan 30 jaren, maar zelfs dat dit, hoewel ten overvloede, niet geschied zou zyn, ontkende hy. Het Openb. Min. zal in deze zaak over 14 dagen conclusie nemen. Te "Woerden is een werkman aan 'sryks centraal magazyn van kleeding aldaar, zekere V., in hechtenis genomen, verdacht van diefstal. Hy zal voor den krygsraad terechtstaan. By vonnis van den krygsraad in het 2de militaire arrondissement, stand plaats 's-Hertogenbosch, is de 1ste luit. by het 2de reg. huzaren J. J. v. Q. schuldig verklaard aan schaking eener minderjarige vrouw, en te dier zake veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. Do krygsraad in het 3de militaire arron dissement, standplaats Arnhem, verklaarde den kapt.-kwartierm. by het Iste reg. vesting artillerie N. H. M. Van A. schuldig aan ontrouw en falsiteit in eene militaire admini stratie en bewind van penningen, en veroor deelde hem, onder aanneming van ver zachtende omstandigheden, tot eene militaire detentie voor den tyd van één jaar, met toerekening der preventieve hechtenis van af 3 Augustus 1895. Van beide bovengenoemde uitspraken is de advocaat-Gscaal voor Hr. Ms. zee- en land macht in hooger beroep gekomen by het Hoog Militair Gerechtshof. De wind, die gisteren en heden sterk uit het westen blies, levert voor Scheveningen geen gevaar, daar de richting van den wind langs de kust gaat. Toch kwamen vele Hagenaars naar Scheveningen, in do meening hooge, onstuimige zeeën te zullen zien. Naar wjj vernemen, is een aan vang gemaakt met het bóuwen van een tweede volksbadhuis voor rekening van den heer Krantz, naby het reeds bestaande, aan den Ouden Singel, over de Janvossensteegs- brug. Het heien ten d i e n s t e v a n d e n bouw van een laboratorium op een terrein van „Vreewyk", naby deze gemeente, is ge ëindigd Het groot aantal palen zit er in den grond en de beide locomobielen zyn heden van het terrein verwyderd. Ook te Alfen komt een geval van diphtheritus voor. TWEEDE HAMER. Zitting van heden. Per telegraaf.) De beraadslaging over do voorgestelde aan hechting van het stadsgedeelte van Nieuwer- Amstel aan Arasterdam werd voortgezet. De heer De Kanter bestreed degrenswyzi- ging en wraakte de vergelyking van deze regeling met die van Rotterdam. Rotterdam toch kreeg geheele gemeenten en geen stuk ken daarvan, zooals met N. Amstel wel het geval is. Uit moreel oogpunt is de wet onver dedigbaar, want men heeft de plattelands gemeente eerst laten ontwikkelen en doet dus onrecht aan het overblyvendo gedeelte. Zyner- zyds noemt spr. de groote steden de para sieten van het platteland en hy geeft de voorkeur aan annexatie van geheel N.-Amstel by Amsterdam, dan aan deze gedeeltelyke afneming, waardoor ook te voorkomen Is dat de bewoners van het aan te hechten gedeelte hun verbiyf naar het overbiyvende N.-Amstel zullen verleggen, waardoor de panden op Amsterdam's gebied in waarde teruggaan en de landeryen in N.-Amstel in prys ryzen. De beer Rutgers ontvouwde tot verdediging van het ontwerp zyn vroeger standpunt dat nu de materiëele grenzen tusschen steden en platteland zyn vervallen, do deelen der buiten gemeenten, wier bouw eigeniyk is uitgegaan van de groote aangrenzende stad, daarby be- hooren gevoegd, ter wille ook van de een heid van beheeren van het beginsel, dat zy die de lusten dragen van de stad, ook de lasten moeten betalen. De greisverandering zou beëindigen het voorrecht dat honderden eigenlijke Amsterdammers, zich aan de in komstenbelasting onttrekken. Hy weet de oppositie tegen de grensverandering hoe aan de aloude zucht om Amsterdam klein te houden door verbrokkelingen, verschillende bezwaren weerleggende, ontkende hy dat eenige inbreuk op de gemeeatelyke zelfstan digheid of slechts eenige schade wordt toe gebracht aan een plattelandsbelang, dit laatste met er op te wyzen dat 24,000 van de 30,000 N.-Amstelaren, Amsterdamsche zielen zyn. (Gelach) Hy waarschuwde ten slotte tegen het zich laten meeslopen door particuliere belangen van belanghebbenden. De heer Heemskerkrepliceerende, stelde nog in het licht hoe de annexatie eenige be- dryven met ondergang bedreigt en niet in het belang, doch tot nadeel van Amsterdam is. De heer 't Hooft sprak ook tegen de annexatie, vooral met het oog op de gemeente SloUn, wier belangen zullen geschaad worden. De heer Kuyper veroordeelde de annexatie als middel tot regeling der lusten en lasten tusschen beide gemeenten en betoogde dat 's Ministers voorstel niets anders is dan de uitwerking van de propaganda voor een lieve- lingstbeorie, en opperde voorts staatsrechte- lyko bezwaren en deed uitkomen dat by deze grensregeling de gemeentelijke zelfstandigheid wordt aangetast, niet by die betreffende Lei den en Utrechtwaartegen spr. geen bezwaar heeft. Had men de gemeente Niouwer-Amstel niet allerlei verplichtingen opgelegd, waar door zy van dorp, stad is geworden, dan ware de aanhechting verdedigbaar, nu niet. Ook bestreed hy 's Ministers stelling, dat als de steden bloeien, het platteland evenzeer vooruitgaat, en wees er op hoe Brussel, ofschoon omringd door voorsteden, geen moei lijkheden ondervindt. Bij het ter perse gaan van dit noiumcr ontvingen wij per telegraaf uit Den Hang het bericht dat de Kaïner de grensregeling tusschen Amsterdam en Nieuwer-Amstel o*. s. heeft aan genomen met 6ti tegen 23 stemmen. Gemeenteraad van llazerswoade. Zitting van hedmmorgern. Aeademie-nieawii Een schrale agenda en geen discussie, hoe kon deze zitting, te 11 uren door den Voor zitter geopend, anders dan van korten duur zyD. Bovendien verviel h t eerste punt van de agenda, omdat or geen ingekomen stukken waren. By de behandeling van het tweede punt: af- en overschry vingen op de begrooting, dienst 1895, tot ton gezamenlijk bedrag van f 310, waartoe zonder hoofdelyko stemming werd besloten, gaf de heer Straathof in overweging wat meer zuinigheid te betrachten in betrek king tot de verlichting in het dorp, door des avonds by helder maanlicht de lantaarns niet te laten branden. De Voorzitter beloofde dat deze opmerking by B. en "Ws. een punt van overweging zal uitmaken. Het laatste punt der agenda, het voorstel van B. en Ws. om aan J Voortman, op aiens verzoek, voor drie jaren, tegen f 2.50 'sjaars, in huur af te staan een stukje grond, begrensd door zyn woning en de openbare school in het dorp, werd eveneens zonder hoofdelyke stemming goedgekeurd. Daar voorts geen der leden meer het woord verlangde, werd de vergadering, nog geen half uur na de opening, door de Voorzitter gesloten. LEIDEN, A Maart. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 4° C. 39.2^ Fahrenheithedenmorgen 8 uren 2° C. 35.6 F.; 'smiddags om 12 uren 6.5° C. m 43.7° F.; 'snamiddaga 4 uren 6.5° C. 43.7° F. De gemeenteraad van Amsterdam be noemde heden aan de gemeentelyke univer siteit aldaar tot hoogleeraar in de scheikunde (in de plaats van dr. Van 't Hofïj dr. W. H. Bakhuis Roozeboom, en tot hoogleeraar in de verloskunde en de leer der vrouwenziekten (in de plaats van dr. Van der Mey) prof. dr. H. Treub, beiden te Leiden. De Raai der gemeente Oudshoorn stelde in zyne heden gehouden vergadering met algemeene stemmen op voorstel van het lid Den Hertog, nadat het door B. en Ws. was geamendeerd, vast een verordening, volgens welke, behoudens de bestaande wettige rechten, de verkoop van sterken drank in het klein niet mag worden vergund voor localiteiten, gevestigd van de Aarbrug tot aan de voor malige Leerhoeve. Tot leden van gemeenteraden zyn gekozen: te Arnhem de heer V. G. A. Bosch; te Dordrecht do heer A. C. Van Nievervaart. Te Kampen moet herstemming plaats heb ben tusschen de heeren Van Hasselt en De Groot. Leiden: Heden is alhier bevorderd tot doctor in de geneeskunde de heer P. B. Van Loo, geboren te Haarlem, na verdediging van een academisch proefschrift, getiteldrDe pathologische atresie van den Graafschen follikel." Geslaagd is voor het aanvullings- en theo retisch apothekers examen de heer A. Oo-t- boek. 4 Maart 1896. Kerkelyke Berichten* Woubrugge: Donderdag 5 Maart, 's avonds te halfzeven, ds. A. Knoll, van Zwyndrecht. Staatsleningen. Vor. Koers pCt. koers. heden Nod., Cert. Nat W. Schuld 2 92% 92% 100% 100% dito dito dito8 100 100% Hongarijo, Goudl. 1831/93 4 102 Italir, Inschrijving 1862/81 5 74% WA 92 73% Oostcnr., ObL Pap. Mei,Nov. 5 dito Zilv. Juli 5 84% Polen, ObL Schatk. 1814 4 Portugal, Oil. 18581881 met ticket 100 .3 26% 20% id. Tabakalecning. 4% 91% 92 Rusland, Binnonl. 1891. 4 62% 9S% 62% dito 1S8J bij Rothschild Rb. 625 4 98% dito Hope Co. 3889 90 Rb. 625 4 as 9ö% Obl. Lecning 1867,69 £20 .4 101% 101% in Goud Leen. 1881 5 101% Spanje, Perp. Schuld Buitcnl. 4 67 Turkije, Dou&no Obl. 1836. 5 91 dito Geconv. Lccning Serie C 22% Egypto, Obl. Leoning 1S76 4 103% Mexico, Biuncnlandsch5 43% 43% 71 70 Ind. en Fin. Ondernemingen. Koloniale Bank Aand. 65% 77% 75% Ned. Hanilelm. Aand. 145% 142 Spoorwcgleeningen. Holl. IJzercn-Spw.-Mi). Aand. 113 101% 101 M. t. Expl. v. St Spw. Aand. 95% Ned. Contr.-Spoorvr. Obl /"250 3 92% 92% Italic, Z.-ltal. Spw. Obl. A-H 8 50% 00 Polen, Wora.-Weênen Aand. ICO 169% dito Prior. Oblig. 4 99 Rusl., Balt Spw.-AancL. 3 62% 62% Fa6t Spw.-Alij. Aand. Iwaug Dombr. Obl. ZR. G25 4% 99% Weicbsel ZR. Aand 74% 74 Wladikawka* Obl. Rb. 125 4 *7% 97% Amerika, Atthison Trust 4 78% 78% dito Obl. .e ELyp. lelt. A 3 23% 20% Central Pacific Aand. 15% Chic Erio lo llj'p. ObL 5 107% Denver Rio Grande C. V. A. 13% 13% Louisv. Nosliv. Cert v. Aand. 52% 53% Misü, Kans. Texas C- v. A. 12% 12% Union Pac. C. v. A. 7% 7% 6C% 57% Oregon Short Lino oblig. 5 29% 29 Premielecnmgen. Nedcil., Stad Amstord. /"100 3 112% Madrid 1868 3 36 -T Turkgo, Leoning 1870 29% 29% Een HEER, geen Student, (z. b. b. h. h.) vraagt Prolongatie 3. Baltimore Obio 19. Aand. Stoomv.-My. „Nederland" 154% Aand. Pakketvaart 155. Petroleumbronnen Ned. Indië 455. Aand. Arkansas Constr. Trust Cert. 920. Voorspoedig bevallen van eene Dochter J. P. PERVOOST, Echtgenoote van A. F. VAN BEEK. Letden, 4 Maart 1896. (Lange Diefsteeg 16). 1656 5 Den 3den Maart overleed, te 's Gravenhag", na een kortstondig lydcn, onze geliefde Zoon, Broader en Behuwdbroeder EVERT VAN ENGELENBURG, Weduwnaar van JANNETJE VAN HEST, in den ouderdom van 46 jaren. Uit aller naam: Wed. E. VAN ENGELENBURG, geb. Van Embden. Leiden, 4 Maart 1896. (Langebrug 28). 1658 11 Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele bewyzen van belangstelling, ondervonden by gelegenheid van de geboorte van onzen Zoon, betuigen wy onzen harte lyken dank. J. Th. KLEYN. M. P. KLEYN Oudshoorn. 4 Maart 1896. 1663 7 De Heer en Mevrouw BRUYN De Vries betuigen hunnen hartelyken dank voor de vele bewyzen van belangstelling, by de geboorte van hunnen Zoon ondervonden. Hazerswoude, 4 Maart 1896. 1649 5 Onzen hartelyken dank aan allen, voor de zoovele bewyzen van deelneming, ontvangen zoo by de ziekte als by het overiyden van ons geliefd oudste Dochtertje ANTJE, cn in 't byzonder aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. IDZERDA. Mede namens de Familie, J. H. STAFLEU. M. M. STAFLEU-Van EIJK. Leiden, 4de Groenesteeg 76. 1655 10 De DIRECTEUR der Registratie en Domeinen voor, Zuid-Holland maakt bekend dat het TIENDRECHT van dea Staat op goede ren in Zuid-Holland gelegen, vóór den aanstaanden oogst kan worden afge kocht, mits de belanghebbenden zich daaitoe vóór den lsten April 1896 aanmelden by den Ontvanger der Registratie en Domeinen in den kring van wiens kantoor de tiendplichtige gronden gelegen zyn. 1650 14 Het ten laste van den afkooper komende loon van 's Ryks schatter bedraagt niet meer dan vijf galden daags en wordt door tu8schenkom8t van den Ontvanger uitbetaald. een Stal voor minstens »ler paarden met ruim Koetshuis en Koetsiersu-onlng. Brieven met prijsopgave onder No. 1069 aan bet Bureel van dit Blad. 6 (doch voorzien van kloedeu en gorcijnon). Met of zonder ponsion. Brieven met volledig* opgaaf onder No. 1666 aan het Bureel van dit Blad. 8 Er biedt zich aan, tegen half Maart of dadelyk: een zeer net MEISJE, oud 29 jaar, voor Huishoudster of voor Meid-Alleen, in een heel klein gezin, P. G., van goede getuigen voorzien. Br. fr. onder No. 3035 Adv. Bur. A. HACK, Den Haag. 1670 8 Op de Ateliers Uoogcn Ryndfjk 3§ kunnen nog 1668 5 geplaatst worden, bekend met de naaimachine. van het Horloges, Pendules, Regulateurs,Klok ken, Wekkers, Nikkelen KctfiDgcn, enz., enz. Voorradig; eene fijne collectis Gouden Dames-Rciuontolrs. Aanbevelend, Haarlemmerstraat 118, 1661 15 recht over de Donkertsaeg Directie: LE GRAB HASPELS. Maandag Maart 1896 9de Abonnements-Voorstelling. Tooneelspol in 5 bedry ven van Alex Dumas Fils Vertaling van G. S. Het s(uk speelt te Parijs. Het 1ste en 5de bedrijf by Olivier, het 2de by Mevr. Do Verniöres, het 3de en het 4do bij Suzanne. Wegens uitgebreidheid d. Voorstelling Aanvang te ?'/4 uren. PRIJZEN DER PLAATSEN: Loge ƒ2. Baignoires ƒ1.60, Parterre ƒ1.20, Galery ƒ0.50. Plaatsen kunnenook schrlftciyk, eiken werkdag van 10 tot 4 uren besproken worden bij de BureelistePapengracht 28, en op den Speeldag aan den Schouwburg, van 10 tot 2 uren, a 10 Cents extra per plaats. 1659 28 Ter overneming aangebodeneen prachtig Amerikaanse)» Orgel met spiegelkast, voor ƒ150.-. 1664 8 IN ALS. 1665 20 desverkie/.end naar maat en eigen model. IN UBN VAN BREESTRAAT 35, te Leiden, kan een JÖNGMEN8CH, eenigs- zins bekend met moderne talen, ter op'el- ding worden geplaatst. 1662 11 Zich in persoon aao te melden By de veiling op Maaudag 2 Maart 1896 zyD het hoogst in bod gebracht: Het HEEKENHUIS „Neyenburgh", gen irkt B 192 cum annexis aa:i de Oost- of School straat te Wassenaar, op f 9200.— En de HUIZEN, gemeikt A 99 en A 100, met KOESTAL, ERF en TUIN aan den Straatweg naar Lelden nabij den Papenweg en den Dell, onder Wassenaar, op f 2700. De gunning zal plaats hebben ten overstaan vaD de Notarissen DIETZ en VERKOREN op Maandag 9 Maart 1896, 's avonds 7 uren, in het Venduhuis der Notarissen te 's Gravt n- hage. 1654 16

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3