zün, om verbeteringen aan te brengen, omdat zy allen gelijk zullen staan. Of dit onze in dustrie zal steunen in haren strijd tegen het buitenland, mag voor het minst betwijfeld worden. De verhouding tusschen beetwortelsuiker- fabrikanten en raffinadeurs zal ook veranderen. Tot nog toe werden, ten gevolge van de be staande verhouding, de overponden in het binnenland in consumtie gebracht; in het vervolg wordt de premie betaald, onver schillig of de suiker in het binnenland blijft of uitgevoerd wordt. Wordt er nu ten ge volge van deze regeling meer suiker inge voerd, dan is de vraag of de smokkelhandel niet zal toenemen, en de Staat niet de op brengst van z\jn accijns belangrijk zal zien dalen. Het ütrechtsch Dagblad blijkt van meening te zijn, dat aan de nieuwe regeling minstens ©ven groote, zoo niet grootere bezwaren ver bonden zullen zijn dan aan de bestaande. Het blad erkent, dat het moeilijk vallen, zooniet onmogelijk blijken zal eene regeling te vinden, die aan alle betrokken belangen gelijkelijk recht doet weervaren. „Toch" zoo zeide het „zou men o. i. door geleidelijke verhooging van den aanslag Daar sap en naar ruwe suiker in het bestaande stelsel de vorderingen der iDdustne op den voet kunnen volgen, en zóó dit groote doel bereiken: dat de voordeelen voor fabrikanten en raffinadeurs slechts kunnen toenemen door uitbreiding en verbetering hunner industrie. Dit zal in het belang der landbouwers zijD, die aldus allengs meer bieten te telen krijgen, dat zal te groote uitbreiding van het totale premie-bedrag voorkomen en dus het hoofd bezwaar van het nu geldende stelsel weg nemen." „Minister Van Houten is toch zoo kwaad niet". Ziedaar de gedachte zegt de heer Haff- mans in h6t Venloosch Weekbladdie bij elk voorstander van het bijzonder onderwijs moet opgekomen zijn, toen hij het wetsontwerp tot wijziging van eenige artikelen der wet tot regeling van het lager onderwys onder de oogen kreeg. Zelfs de heer Godin de Beaufort, die nog onlangs bij de behandeling van Hoofd stuk V in de Eerste Kamer eene pbilippica tegen den minister Van Houten hield, en De Maasbodedie deze afstraffing zóó ver diend vond, dat het blad ze in haar geheel overnam, zonder van de verdediging des Ministers te gewagen, zullen, meent de heer H., ten gevolge dezer voordracht zachter ge stemd zijn al zeggen zij het niet. Het bijzonder onderwijs toch wordt door den Mi nister niet alleen evengoed behandeld als het openbaar, maar zelfs men gelooft zijn oogen met beter. Wanneer men 1 van de Me morie van Toelichting gelezen heeft, dan draait men onwillekeurig de bladzijde om, ten einde te zien wie de man is, die zoo spreekt. JawelI hij staat er onder: „De minister van binnenlaudscbe ziken Van Houten". Stond er Mackay of De S.ivoruin Lobman, men zou het zeer natuurlijk vinden, maar Van Houten 1 is geheel onverwacht. Deze „bonne marque" heeft de heer Van Houten verdiend door voor te stellen, dat van de verplichting tot het geven van onder- w i) s in do vrije en orde-oefeningen ▼oor openbare scholen, telkens voor 5 jaren door Ged. Staten ontheffing kan worden ver leend, terwijl die verplichting voor het bijzon der onderwijs geheel zal vervallen. Het Schoolbladboowel erkennende, dat men dozen weg zal moeten volgen, om uit de moeilijkheid te geraken, vindt het treurig, dat aldus de waarde der akte van bevoegdheid ▼oor vrije- en orde-oefenmgen, die vele onder wijzers in den zak hebben, voorgoed mot eon zeer aanzienlijk bedrag verlaagd wordt, ja, byna allo waarde verliest. Want de weinige gemeenten, die in de eerste jaren tot de in voering van het vak zullen overgaan, zijn spoedig van de noodige onderwijskrachten voor zien, terwijl daaronder ook nog vele zijn, die zich de weelde kunnen veroorloven van een ouierwijzer, niet met akte j} maar met de akte gymnastiek I. o. of m. o. aan te stellen. Het Schoolblad vraagt echter, of de bedoelde door Ged. Staten te vorleenen vrijstelling slechts voor alle openbare scholen in oene gemeente gezamenlilk gegeven zal wordon? Of zal ook voor enkele scholen in eene ge meente de vrijstelling kunnen geweigerd en voor andere verleend wordon Uit de bewoor dingen van de voorgestelde wijzigingen volgt, zegt het blad, niet, dat een bevestigende be amwoording van dezo laatste vraag uitgesloten is, doch uitdrukkelijk gezegd wordt het niet. En nu zou bet wenschelijk zijn, dat de vrij stelling voor bepaalde scholen niet voor ge- heole gemeenten gegeven wordt. Want zoowol in steden als op het platteland zyn de om standigheden vanverschillende scholen zeer ongelijk. Wanneer men in de toekomst nog iets verwacht van het vak, dan zal het dit zijn, dat het zich langzamerhand zelfs de sympathie van onderwijzers, autoriteiten en ouders der leerlingen verovere. Dit zal, meent Het School blad, niet beter geschieden, dan doordat op enkele scholen in eene gemeente het vak worde ingevoerd. Volgens „Medicus", die in hot Handelslla l een ingezonden stuk plaatst naar aanleiding van beschouwingen van „Mars" over het dragen van wapenen, zit het ge>a r niet in den go wapenden soldaat, maar in hit gewapend zijn van een tyddyk krankzinnige of een lijder aan acute alcohol-vergiftiging of, zooals men het slapjes noemt, van een be- schonkene. Daar zit hem de kneep; zooals terecht wordt opgemerkt, „is het drankgebruik in Nederland ontzettend in zwang". Door den soldaat zonder wapenen te laten rondloopen, maakt men een caricatuur van den maD;een ongewapend militair is als militair iets onbe staanbaars; hij is maar half gekleed en eene treurige verschijning, omdat hy daar gaat als een, dien men zijn wapen heeft moeten af nemen, opdat h|j er geen kwaad mede doen zou. De schr. meent, dat uit de enquête des ministers blijken zal dat de oorzaak ligt „in de vereering van het hersenvergif alcohol, door een deel onzer maatschappij." Dit vergif moet uit het leger evenals uit de burgerij ver dreven wordeD, en in de kast van den apotheker gebracht, waar het op zijn plaats is. Dan zal geen minister meer genoodzaakt zijo, langs den omweg van den militair belachiyk te maken, dezen sluipmoordenaar te lijf te gaan. „Mars" blfift daarop het antwoord niet schul dig. Hjj stemt toe, dat wie den drankduivel bestrijdt, een uitstekend werk doet. Men kan het eene doen en het andere niet nalaten. Men kan drankmisbruik bestrijden, en toch de wapenen thuislaten. Dat een militair zonder wapen een belachiyk caricatuur, iets onbe staanbaars, eene treurige figuur is, bestrijdt „Mars", door er op te wijzen, dat de officieren na vier uren en de officieren van gezondheid altijd zonder wapeüon zijn. Als alleen soldaten zonder wapenen belachiyk zijn, en niet de offi cieren, dan moet men ieder met zijn eDbleems uit wandelen zenden: den mineur met een vaatje dynamiet, den torpedist met een water- mijntje, enz. Neen, weet ge wat belachiyk is? Dat men de infanteristen, die geen sabel hebben, en er dus niet mode uit wandelen kunnen gaan, als por-gelogenheid voorziet van een bajonet. Is er iemand, die meent, dat zulk een slakkesteker het martiaal unerlyk van den soldaat veruoogt? Wy betwyfelen het. Wel kan men den door ons beoogden maat regel onoordeelkundig toepassen, door als het ware straf to bedreigen op het gewapend zyn; het is geen kunst, het beginsel belacblijk toe te passen, doch laat men eeüvoudig bepalen, dat na vier uren of nog beter na het middag appèl de soldaten, die voor hun genoegen uit gaan, ongewapend do kazerne verlaten. Vele chefe hebben sinds jaren met succes dien maatregel toegepast, maar by het departe ment van oorlog wil men er, als algemeenen maatregel, niet van hooren. In het Weekblad voor Zuivelbereiding en Veeteelt staat het volgende te lezen van dr. Sw., te W., over acetyleen-licht by de zuivelbereiding. Van weinig uitvindingen wordt in het begin met zooveel ophef en tevredenheid gesproken als van acetyleen-gaslicht. En niet te ver wonderen. Prof. Pictet heeft gezegdcertaine- mont l'acetylöne éclairera Je monde" en waarlyk, o's men het ziet, men zal deze uitspraak aurven bevestigen. Het is prachtig licht en het zal zeer zeker eens een groot deel van do aarde verlichten als de prys het maar toelaat. Wy zagen hot aan de fabriek van de firma Louwmans Co afdeeling zuivelbereiding F. H. Pyttersen te Sneek. Het is zeer heldor en buitengewoon scherp licht. Het wordt verkregen uit calcium-carbid, een verbinding van hot metalen calcium met koolstof. In de bereiding bee't het dit voor boven gewoon gaslicht, dat het zeer zuiver verkregen wordt, waardoor geen dure toe- stollen noodig zyn tot zuivering, zooals by do gewone lichtgasbereiding. De grondstof voor bereiding calcium carbid wordt in bussen verkocht en kost en gros f 0 30 por kilo. Voor de ontwikkeling van het gas is by de bovengenoemde firma aanwezig een toestel, bestaande uit ten eerste een bus met calcium-cnrbid, die door middel van een gutta-percha slang in gemeenschap staat met oen hooger staand vat, dat water inhoudt. Door uit dit laatste vat wafer te doen drup pelen op hot calcium carbid, begint do gas- ontwikkeling. Het gevormde gas wordt opge vangen in een gashouder en kan van daar uit door gewone gasleidingen gebracht worden waar men het wenscht te hebben. De ge noemde firma gebruikte nog gewone branders, maar is nog zoekonde naar het voordeeligste. Zeker is het, dat do sterkte van het nieuwe licht veol grooter is dan van gowoon gaslicht. In werkplaatsen, waar vroeger acht en negen pilten noodig waren, branden thans tweo en drie lichten, en het is er buitengewoon licht; kleine oneffenheden op den muur waren nauw keurig te zien. Van een opgave van kosten onthield de firma zich vooralsnog liever, omdat ze pas sinds eenige dagon het nieuwe licut oDtstak. Dr. Bleekrode zoido in een dezer dagen door hem gehouden lezing: „Elke opgegeven prys is eigenlyk oen fan- tasioprys, omdat er thans nog goon fabrikatie in het groot voor industriöale doeleinden be staat." Aan spr. zelf kost het met zyn gebrek kige hulpmiddelon /*1.85 per kub. meter, doch gerekend, dat het licht minstens 15-maal ster ker is dan gewoon gas, kan uien rekenen, dat het hem op ongeveer 12 cent per kub. meter komt. Er is echtor een fabriek in Amerika, waar de fabrikatie slechts 1.2 cent per kub. met«. r kost. Wat nu do kosten betreft, vertrouwen wy, dat het onzen industriöolen wel spoodig geluk ken zal met polroleum verlichting te kunnen coucurreeren en dan is do toekomst van het acetyleen-licht verzekerd. In de zuivelbereiding t >cb is alleen te concurreoren u gen de petro leum. De olectri che verlicliling, in enkele groote fabrieken aangebracht, kan wegens te groote kosten niet algemeen worden, tenzy de installatie goedkooper kan dan tot dusver. De voordeelen van -het acetyleen-licht boven petroleum zyn voor de zuivelbereiding vele, als by v.: lo. Men heeft geen lampen noodig en derhal ve ook geen glazen, wat een heele bezuiniging zal geven. In de meeste fabrieken tocht het veel en de glazen worden met natte vingers Gemeenteraad van Woubrugge. Zitting van gisteren De heer A. L Wichers, burgemeester, opent de vergadering te half-L io in tegenwoordigheid der he-ren Van D.im, Peters, Van Waringen, Van der Voorn, Van Griethuizen en Zwetsloot. Afwezig wegens zi-kte is do heer Visser. De do'uien worden gelezen i-ri gearresteerd. Behalve een missive van Gedeputeerde Staten, waarby blykt, dat over 1S94 niets te veel en niets te weinig is ontvangen aan rykssuosidie in de kosten van het Uger onder wijs, is ingekomen een schryven van den beer J H Costerman Boodt, arts te Goorl (Noord Braband), waar'r.y deze verklaart, in aanmerking te willen komen voor do betrek king van gemeente geneesheer te Wuubrugt/e, benevt-de een schryven van den heer F. M Van Deventer, arts te Loi'1erdorp, vroeger gemeente-geneesheer te Woubrugge, waarin deze verzoekt, tot waarnemend gemeente geneesheer alhier te worden benoemd. Op grond, dat dr Moesman ni-»t heelt voldaan a;m do vofplichtingon, di zyn ïnstrucrie als waarnemend gemeente-geneesheer hem oplegde, stellen B en Ws voor, dien aokier met ingang van 19 Februari jl. uit zyn be trekking ie ontsl au Dit voorstel wordt zonder hoofdelyke stem ming aangenomen Di antwoord op eon mondeling verzoek van den bro-der van mevrouw Moesman, tot den Voorzitter gericht, dat de gemeente van haar voor de som van 5000 gulden het huis koope, vroeger door dr Moesman te Woubrugge be woond, stellen B. en Ws. den Raad voor, reque6trant te berichten, dat de geraeei te in de gegeven omstandigheden niet van zins is, bedoeld pand aan te koopen De beer Van Gri thuizen vraagt, of B. en Ws. ook tegen aankoop zyn, indien een ge schikter prys kan worden bedongen De Voorzitter z-gt, dat B en Ws. het in de gegeven omstandigheden nitt raadzaam achten, tot aankoop over te gaanzy meenen, dat het de tyd niet is, om in onderhande ling hierover te treden. Zonder hoofdelyke stemming wordt het voorstel van B. en Ws. aangenomen Hierna wordt met alge-mee:,e stemmen tot gemeente-gen esheer gekozeu de heer J. H. Costerman B« o t, arts te Goorl. (N.-Br), Wat het verzoek van dr. Van Deventer aangaat, stellen B. en Ws. voor, dit voor- loopig voor kennisgeving aan te nemen, aan gezien niet bekend is, wanneer de nieuw bono ;mde geneesheer in functie treedt. De agenda afgehandeld zynde en de Voor zitter de gebruiKuiyke rondvraag doende, vestigt de heer Van Griethuizen do aandacht op de 8Choeiïng by de machine aan den weg naar 's Molenaars en vraagt wiens eigen dom die schooling is. Z. i. eischt ze her stelling. De Voorzitter antwoordt, dat die weg niet ontgaat aan de aandacht van B en Ws., dat ZEd. den opzichter zal laten onderzoeken, wie eigenaar dier schoeiing is, de gemeente of de polaer; doch ZEd. meent, dat dit laatste het geval is. Geen der andere leden het woord verlan gende, sluit de Voorzitter de openbare ver gadering. De Egyptische quaestie. Het aan de orde stellen van do Egyptische quaestio wordt te Berlyn ernstig opgero men. Reeds in het begin van Januari zin speelden de Engelsche diplomaten er op, dat Engeland, om een eind te maken aan z(jn geïsoleerde positie in Europa, zich met Frank ryk zou kunnen verstaan over de ontruiming van Egypte. Daarmede klopt wat de „Nation .1 Ztg." schryft: De Egyptische quaestie is hoofvizakeiyk door den Franschen gezant De Courcel met lord Salisbury op het tapyt g.- bracht Lord Salisbury schijnt niet ongeneigd, aangegrepen, waardoor er talloos veel breken. 2o. Men bespeurt geen petroleumlucht meer want het nieuwe gas is by goede behandeling reukvry. 3o. Men kan veel duideiyker alles onderschei den, wat zoo terdege te pas komt by het af scheppen van den room, het karnen en kneden van de boter en „last not least" by het melk- o derzoek Hoe moeiiyk gaat niet het aflezen van proeven by petroleumlicht. in te gaan op de ontruiming van Egypte, waarvan hy een vnendscbappelyke verhouding tof. Frankryk v rwacht, zoo iets als ae ver houding tusschen Duitscbland en Rusland Ten opzichte van een in ons vorig num mer vermeld telegram uit KonstantinopeJ, dat de „Times' gisteren bevatte, verneemt men aan do Turksche ambassade, dat de Turkscho gezant aan lord Salisbury geen vourstel omtient Egypte heeft gedaan. De gezant draagt geen k nnis van de commissie, die naar het heet door den sultan zou be noemd zyn om bepaalde voorstellen te formu leeron e.i do positie van Egypte te regelen De gezant beweert dat hy heelemaal niets weet van de quaestie, welke door twee tele grammen uit Konstantiuopel aan de „Times" is ter 8praku ge racbt. Ook lord Salisbury heeft gezegd dat hem niets bekend is van de stappen vaD Turkye, waarvan het tel- gram van do „Times" spreekt. Engeland heeft, zooals bekend is, nooit beweerd, dat de bezetting van Egypte door zyne Loepen duurzaam moet zyn Het heeft zelfs meermalen zyne verplichting erkend om Egypte te ontruimen, wanneer er voldoende waarborgen bestonden tegen een terugkeeren van de toestanden, die aanleiding gegeven hadden tot het binnenrukken van de Brit6chb bozettingstro pan Maar even stellig beeft En geland voor zich aanspraak gemaakt op het recht, om zelf het tydstip van de ontruiming te bepalen. „Wy kunnen", zeide lord Salisbury in 1885 in het Hoogerhuis, „onmogelyk Egypte terugbrengen in den to -stand, waarin h*t zich vóór de lancing van onze troepen bevond, EngeUnd zou zich met ecbande bedekken, wanneer het Egypte aan zyn lot overliet en prys gaf aan de anarchie en den chaos, die daaruit zou voortvloeien". Daarby is het tot uusver gebleven, en op alle pogingen van Turkye, om de quaestie der ontruiming van Egypte te berde te brengen, volgde steeds een zelfde antwoord. Met het oog op de pertinente verklaringen zoowel van Engelands eersten min ster als van den Turkschen gezant te Londen, dat hun n.e's bekend is van ce stappen van den Sul tan, waarop in het telegram der „Times" wordt gedoeld, most men natuuriyk aannemen, dat de correspondent van dat blad te Kon- stantinopel verkeerd ingelicht geweest is. Daaruit volgt echter nog niet, dat de Egyp tische quaestio op dit oogenblik geheel zou rusten Hel tegendeel mag zelfs worden aangenomen op grond van berichten van andere zyde. Aan de „Köln. Ztg." wordt namelyk uit Londen bericht, dat er tusschen de kabinet ten te Londen en to Parys onderhandelingen gaande zyn, die, zoo al niet de ontruiming van Egypte, dan toch eene wyziging in E -ge- lands po-itie in het Nyldal ten doel heboen. Sedert eemgen tyd reecs sehynen die onder handelingen in het diepste geheim gevoerd te worden. Van waar het initiatief uitging, is voor 't oogenblik i:Og onbekend, maar te gezant der Franscho repuoliek te Londen vervult in dezo onderhandelingen een gewich tige rol. Zyn voortdurend heen en weer reizen tusschen Londen en Parys had reeds sedert eenige woken d9 aandacht getrokken Dat de Briische regeering tegenover de eerste aanvrage niet eene beslist atwyzende houdiDg lieelt aangenomen, blykt volgens den bericht gever der „Köln. Ztg." reeds uit don duur der besprekingen. Het oogenblik sckyut echter nog niet gekomen te zijn, om, tot liet nemen van e9n defiDitief besluit, het Britsche kabi net in zyn gebeel in de onderhandelingen in te wyden. Het „Journal des Débats" begroet het be richt, dat er onderhandelingen over deze zaak gaando zyn, met ingenomenheid. Hoe meer de zaak overwogen worat, des te meer wordt het duidelijk, volgens dit orgaan, dat in deze quaestio ao belangen van Groot-Bntannië tn Frankryk volkomen identiek zyn, en het koestert daarom de hoop, dat uit de vriend- schappeiyke overleggingen tusschen de beide landen eene regeling moge voortvloeien, be vredigend voor beide landen. De St.-Petersburgsche „Novosti" roert in een artikel over het Russisch-Fransche bondgenoot schap de quaestie even aan, om op te merken, dat de regeling van de Egyptische quaesti9 in geen geval aan dat bondgenootschap afbreuk kan doen, omdat het geen aggressieve bedoe lingen heeft. Rusland kan tegen eene toena- ring tusschen Engeland en Frankryk evenmin bedenking hebben als tegen eene tusschen Frankryk en Duitschland. Hoe de uitslag van deze overleggingen moge zyn, men zou aan de Engelsche regeering onrecht doen, wanneer men wilde verzwygen, dat de voogdy, die zy nu sinds byna veertien jaren over Egypte uitoefent, aan de innerlyke ontwikkeling en de herleving van het door zyne beheerschers aan den rand van den financieelen afgrond gebrachte land, welks bevolking dientengevolge aan ae schandelykste onderdrukking blootstond, z-er ten goede ge komen is. Dat blykt ook uit de onlangs in een onder voorzitterschap van den kbedive te Cairo gehouden ministerraad medegedeelde uitkomsten van het laatst verloopen dienst jaar. De rekening van dat jaar neeft een batig saldo opgeleverd van 1,088,000 pd. st.; daar van worden 756,000 pd. st. g-stort in de kas van de openbare schuld en over de rest van 332,000 pd. st. kan de regeering beschikken voor byzondere uitgaven van openbaar nut, als draineerings- en bevloeiingswerken en spoorwegen. Hier en Ginds. Het jongste nummer der „Deutsche Bau- zeitung" bevat het ontwerp van een uitbrei ding der stad Embeck, een plaatsje van SOOO zielen, gelegen in het Umetnal en te bereiken langs een zytak der spoorwegiyn Hannover Cassel. Dat plan, voor dat uiterst kleine en een voudige landstadje, strekt zich uit over eene opp rvlakte, zes- of zevenmaal zoo groot als het thans bebouwde deel dier gemeente. Ginds is zoo te uoen gubruikelyk. Ginds rekent men op aanwas der stedeiyke bevol king. Ginds is men zich bewust oat de grenB der bebouwing steeds voortschrijdt en op het heden een morgen volgt. Eu bier? Hier wil men aan gemeenten nieuwe grenzen geven, zelfs binnen bet ter rein nu en dan, waar thans reeds bebouwing zich uitstrekt. „Een grensverandering is geen stadsbouw- plarj." Neen, maar gr«ns*er«uideringen dienen, volgens de eigen woorden van den Minister, om stadsbou wplannen mogelyk te maken. Niettemin: stadsbouwpL.nneu maakt men bier gewoonlijk niet, en grens veranderingen onvoldoende. Toch loopt de wetgeving hier en ginds zoo veel niet uit elkaar. Da Pru sische onteige ningswet van 11 Juni 1874 is niet zooveel oeter dan de onze van 1851, waarby wy eenter eene rooilynen-wet als die van 2 Juli 1875 maar al te noode missen, <jn voor grens- veranderingen tusschen gemeenten zyn daar evenals hier tal van formaliteiten vereischt. Maar waar de praktyk beter zou zyn? Hier ol ginds? (17 D) Burgerlijke Stand van Leiden, van 20 tot met 26 Februari. BEVALLEN - M. S Van Hees geb. Favier D. J. Filippo geb De Wit L). J. M. btikvoortgeb. Btegstraaten Z. J. Mieremet geb. Mieloo Z. C Bink geb. v. d. Reyden Z. A. Schats geb. Eikelboom D. H. C. M. Hollebeek geb. Van Egmond Z. J. Bourgeois geb. Olivier D. E. O, Bicsot geb. V'aasdurp D. J. M. Perquin geb. Knijnenburg D. J E Kasteelen geb. Hak kaart D J. Sjardiju geb. v. d. Linden Z. J Betgen geb. Ligtvoet D. Al. A. Tierolf geb. De GraafF D. W. Rotteveel geb. Vermeulen D. Y. Ten Haken geb KeitsinaZ. J. M. Van Haasteren geb. Van Egmoud Z. A. Vervors geb. Cornet D. C. J Aniba geb Stikkelmnn Z. M J .sperse geb. Harms D. A. bimons geb. Shenngs D. J. C. Crama geb. blegten borst D. J. Delmeer geb. Stikkeloruui D. Al. E. Lange- zaal geb. De Graaf D. M. J. Peters geb. I)e Brum Z. J. Al v. d. Puil geb. Schmitz D. S. E. v. d. Reyden geb. v. d. Borg D. M. J. ■v d. Horst geb. 'leeuwen D. GEHUWD; W. B. Van Oosten jm. en M.S. Van Klaveien jd. V. Fakkel jm. en E. Flanderhijn jd W Vau Steenbergen jm. en Al. Van Tongeren jd P. J Mofetiaar jm. en E. Houweling jd. J. De Neef jm. en J. i)e Vet jd. H. C. Caspary jm en C C Van Baren jd. OVERLEDEN: C. E. A. Willcbrands D.71 j. J. J. Zindel Al 52 j. N Murks geb. Regeer W. 72 j. J Ai. Crama D. 5 in E. Do Bolster geb De Vrind V. G1 j. J. S. M Erades D. 4 m W. A Vinkestciu Z. 10 i. li. Landzaat geb. Reyners W. 70 j. C. J. Van Houten D. 19 m B Kuiper D. 3 i. W. Sierat D 9 m. C. Scheen Z. '1 m. K. erlind VV. 72 j. J C. Wassenaar M. 87 j. G. b. PoppZ. 15m. J. Eikerbout geb. Van Vliet V. 55 j. H. J. Molenaar D. 16 d. M. R. Broekhuyzen D. 20 m. J. Van der Meer D. 7 d. H. Corpol Z. 6 m. W. 11. Jongmans M. 51 j. J. Valkenburg Z. 5. j. J. Kleyn Al. 64 j. A. Van Huik geb. Dreeft VV. 88 j. M. J Cornelissen Staats V. 32 j J. G. Van Evert Z. 21 in. P. L. H. Ammerlaan M. 35 j. J. P. Frankhuyzen AL 85 j. M Vroom M. 21 j. J. F Bij Z. 3j. T. W. Zeegers D. 77 j A. Van den Burg D. 6 j E. Bonte geb. Zirkzee W. 84 j. HILLEGOM. Getrouwd: G. Faas jm.22j en K. Gabel jd. 26 j Geboren: Johannes Wilhelmus, Z. van P. Van Maris en M Van der Voet Nicolaas, Z. van A. Goulooze en M. Van Gennep. Petrus Matthias, Z. van F. J. Lommerse en G. Van Ruiten. Dirk, Z van II. Evers eD N. vSoet Cornelia, D. van Th. Van Schie en M. Van Steijn. CJasine, D. van J. Ras eu W. Winters. Adiianus Petrus, Z. van 11. Zeestraten en H. Goemans. Anna Dina. D van 1. Heeres en A. Zuide-.duin. Overleden: Levenloos aangegeven kind van P. Van der Linden AI. Van der Meer. NOORD WIJK. Geboren: Johannes Pieter, Z. van J. Passchier en M. Barnhoorn. Alida, D. van M. v. Beeleu en J. v. Beelen. Geertruido Ad:iana, D. van J. v. Oosten en I. Plug. Gerar- d.na Wilhelmina, D. vnn A. H. Alkemade en A- Gordijn. Catharina Elisabeth D. van W. F. Zonneveld en J. Janson.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 6