HAAGSCH MOE J. G. FEYLBRIEF-Neijenbuiir, Eerste Collectie STB00H0PEU. V 1) VERTEN TlËX KELL ÏS' JE SfsT Uelianger m Vleesclihouwersknecht, Garfli, Band be Hom-AtliM»!'. eenige Meubilaire Goederen. Donkersteeg hoek Gade Rijn, bericht de ontvangst der Groote keuze in R0UWH0EDEN en VOILE-fULLf. op eon diepte van 20 voet in den grond geslagen. De politieagenten, waarvan u* ook eenigen gewond waren, verleenden spoedig hulp en werden door tal van vrijwilligers bijgestaan. Overal zag men menschen rondloopen, die naar bun Moed verwanten zochten, maar tal van slachtoirers waren geho 1 onkenbaar of niet terug to vinden. De ontploffing gebeurdo op een tijd, dat de meeste mannen niet thuis waren; vandaar dat het meerendeeï der slachtoffers vrouwen en kinderen zyn. Do oorzaak van de ontplof fing ligt in het duister en zal wel nooit op gehelderd worden, daar alleD, die mtt het rangeeren der waggons bezig waren, gedood z\jn. Een der vele lezingen is dat de ketel van de locomotief gesprongen is, en door den schok het dynamiet zou ontploft zijn. Volgens deskundigen kan eon schok by het rangoeren der waggons niet de oorzaak zijn geweest, omdat het dynamiet een tameiyken schok kan 'verdragen; men houdt het er voor, dat er detonators in een der wagens zijn geweest. "Wel is het verboden, detonators in denzelfden trein met dynamiet te vervoeren, maar ondanks 'de zware straf, dié daarop gesteld is, wordt het verbod toch herhaaldelijk overtreden. In de diamantvelden zijn daardoor in 1884 ver scheidene ontp'offingen voorgekomen, j Het dynamiet was bestemd voor E. Lippert. In Johannesburg zelf werd oen hevige schok gevoeld, maar niemand werd daar ge iood of ternstig gewond. Er is echter voor duizenden 'ponden sterling aan vensterglas gebroken. Het gat, hetwelk door de ontploffing in den grond werd geslagen, is zoo groot, dat 500 Kaffers een maand noodig zouden hebben om liat te grav n, zegt een berichtgever, waar schijnlijk niet zonder eenigo overdrijving. President Kruger en de laden van het Uit voerend Bewind begaven zich met een extra- trein naar het tooneel der ramp. Zy werden te Johannesburg hartelijk, maar zonder officieel veitoon ontvangen. Kruger bezocht de geïmproviseerde gasthuizen, waar hfi de gewonden bemoedigend en hun, die hulp verleenden, roerend toesprak als broeders en zusters, zeggende dat dit onheil het ver leden moest doen vergeten en de levenden verbroederen. „Digger's News" heeft een telegram uit Johannesburg van 20 dezer ontvangen van den volgende i, oud: „President Kruger is diep getroffen de dynamiet-ramp; hij heeft in verschillende toespraken gewezen op do schitterende wyze, waarop Johannesburg zichzelf heeft geholpen, met onderdrukking van de veeten der verschillende rassen, om de ellende te lenigen: hy vertrouwde, dat de verschillende onderdeelen der gemeenschap door de ramp dichlei by elkander zouden worden gebracht. President Kruger is gekozen tot president van het ondtrsteunings comité. Volgens het Londensche bureau van de „Standard and Digger's News" moet president Kruger hebben gezegd, dat de Zuid-Afrikaan- sche Spoorwegmaatschappy de schade van de ontploffing zal hebben te betalen, tot een be drag, dat geschat wordt op een millioen pond sterling, met inbegrip van het verwoeste spoorwegstation. De ontplofte hoeveelheid dynamiet wordt op ruim 110,000 pond geschat. Sir Hercules llobinson heeft aan president Kruger een telegram gezonden om zyn deel neming te betuigen in de ramp, die Johannes burg heeft getroffen. Ook de Kaapsche minis ters en de gemeenteraad van Kaapstad zonden telegrammen. Overal in de Kaapkolonie worden gelden ingezameld voor do noodiydenden. Voortdurend sterven er nog gewonden. De directie der Ned. „Zuid-Afrikaansche Spoorwegmaatschappy" te Amsterdam ont ving heden een telegram uit Johannesburg, meldende dat 50 ton dynamiet ontploft is en dat één barer beambten, genaamd Dirk Hen drik De Bruyn, vermist wordt. Verder dat do schade aan den spoorweg omstreeks 5500 pd. st. zal bedragen en dat van het publiek omstreeks 100 personen gedood en 150 ge wond zjjn. BUITENLAND. D ui tschland, Te Beriyn zyn gistermiddag elf vergade ringen gehouden van werklieden en naaisters in het confectievak; in deze vergaderingen, die door ongeveer 15,000 personen werden bezocht, ging het stormachtig toe. Door de verschillende sprekers werd de minnelijke schikking, welke de vertegenwoordigers der werklieden getroffen hebben met de patroons, afgekeurd, en bedoelde vertegenwoordigers werden uitgemaakt voor verraders. Bygevolg zal de werkstaking in het confectievak worden voortgezet. Professor Lenbach vertoeft sedert eenigen ty 1 op Friedrichsrub, om op bevel van keizer Wilnelm een levensgroot portret van Prins Bismarck te vervaardigen voor de zaal van het paleis van den rijkskanselier. Grooc-BrltnniilA De minister van koloniën, de heer Cham berlain, heeft aan een medewerker van de „Westminster Gazette" verklaard dat van president Kruger nog geen antwoord was ontvangen op de uitnooaiging om naar Enge land to komen, zoodat men niet kan zeggen dat de uitnoodiging is aangenomen noch dat zy is van de hand gewezen. Ook was de vraag aangaande de voorwaarden, waaronder de reis zou plaats vinden, nog niet te berde gebracht. Daarentegen gaf de consul generaal van Transvaal te kermen, dat de voorwaarden •n de met Kruger te behandelen onderwerpen moeten worden vastgesteld, voordat hy naar Engelan 1 komt. In het Lagerhuis zeide gisteren minister Chamberlain het volgende: Vólgens do laatste officiëele opgaven, in 1894 verschenen, bestaat de bevolking van Transvaal uit 70,861 Transvalers en Oranje Vrijstaters, 62,509 van Ëngelsche nationaliteit on 15,558 andere uitlanders. De Kafferbe volking werd in 1891 geschat op 650.000. Do bevolking van den Rand is zec-r toege nomen sedert 1894, zoooat er over alle cijfers veel stryd bestaat. By de overeenkomst, gesloten tusschen de inlandsche hoofden en de „Chartered Com pany", is overeengekomen dat dezi maat schappij het bestuur moet hebben over de grenzen van het protectoraat Bechuanaland. Ik heb indertijd sir Hercules Robinson ge zegd, dat by aan do raaatschappy verlof kon geven grenspolitie aan te werven en het over tollige materiaal en de paarden, die niet noo dig waren voor de inlinsdcbe politie, te ver- koopen. Ingevolge deze regeling schynt dr. Jameson oen hoeveelheid gemengd materiaal gekocht te hebben, twee Maxim kanonnen en twee stukken berggeschut, maar noch gewe ren noch patronen. Ik veronderstel (1) dat deze vier kanonnen in handen der Boeren zyn gevallen. Eon telegram uit Johannesburg aan de Londensche bladen (dat tot nog toe volstrekt niet bevestigd is) verzekert dat do Boeren op de grens zich wapenen. Men verwacht, volgens dit telegram, eene beweging tegen de En- gelschen. Kruger zou Engeland niet durven bezoeken, uit vrees van afgezet to worden. Orauje-Vi-ijgtoat. De heer Stoyn is met grooto meerderheid gekozen tot president van den Oranje-Vrystaat. Martin us Teunis Steyn is Yrystater van geboorte. Op 20-jarigen leeftijd kwam hy in Nederland en studeerde te Deventer, zyn leer meesters roemden hem als een zeer intelligent jonkman. Te Londen voltooide hy zyn studio in de rechten, en by zyn terugkeer in den Vrystaat werd hy tot rechter in het hoog gerechtshof benoemd. Voor de betrekkingon tusschen den Oranje- Vrystraat en Transvaal is zijn verkiezing van groot belang, want do nieuwo president is beslist anti Engolschgezind, en de voorstan ders van eon nauwere aaneensluiting, tusschen de beide zuster-republieken zullen in hem een krachtigen steun vinden. Het conflict in Frankrijk. In den Senaat las gisteren de heer Demóle, voortdurend in de rede gevallen door de lin kerzijde, de volgende varklaring voor: „Na de verklaring van den minister-presi dent in do Kamer, oordeelen wij het onnoo- dig onze interpellatie te handhaven, welke nu geen reden van bestaan meer heeft en waar aan het ministerie door zyn houding by voor baat. do constitutioneele sanctie weigerde. Het ministerie is van plan te regeeren zon der Senaat, meenende de eene Kamer tegen de andere te kunnen inroepen, en bewerende dat het ministerie niet voor den Senaat ter verantwoording kan worden geroepen. Wy protesteeren tegen deze inbreuk op de grond wet. Wy zfjn voornemens do macht, welke de republikeinsche grondwet aan den Senaat heeft gegeveu, ongeschonden te behouden. Wy bevestigen opnieuw ons recht van con trole en de verantwoordelijkheid der ministers voor de beide Kamers. Ons parlementair ant woord zou kunnen zijn een volstrekte wei gering om verder mede te werken, maar de Senaat wil geen storing brengen in de werk zaamheid der wetgevende macht. Ondanks de houding der ministers, is de Senaat van plan zyn plicht te doenhy is van plan, zyn rechten ongeschonden te handhaven en zal rekenschap vragen aan het ministerie. Het land zal uit spraak doen tusschen de ministers, die zich niet ontzien de ernstigste crisis uit te lokken, en de vergadering, die het conflict niet wil verergeren." De minister-president Bourgeois protes teerde tegen deze verklaring. Een motie om over te gaan lot de orde van den dag, zonder meer, werd door de democraten voorgesteld, maar verworpen met 174 tegen 88 stemmen. E n motie van den heer Labiche, luidende: „De Senaat, zyn goedkeuring hechtende aan de voorgelezen verklaring, gaat over tot do orde van den dag," werd aangenomen met 184 tegen 60 stommen. De zitting werd daarna verdaagd tot Dinsdag. Telegrammen. ATHENE, 21 Februari. In de provincie Seleno, op het eiland Creta, heeft de Turksche bevolking wraak genomen over het vermoorden van twee'Turken en 12'Christenen vermoord. De Christenen uit de naburige dorpen hebben daarop de Turken omsingeld. Er zyn troepen gezonden. MADRID, 21 Februari. Maarschalk Martinez Campos heeft zyn benoeming tot lid van den oppersUn krygsraad geweigerd. PRETORIA, 21 Februari. Vyftig burgers in de Z.-Afr. Republiek zyn opgeroepen om geheimen dienst te doen aan den Rand. LONDEN, 21 Febr. Met betrekking tot een telegram uit Konstantinopel aan de „Times" verneemt Reuters Office, dat de Turksche gezant geen enkele instructie van den sultan ontvangen heeft om de Engelsche regeering uit te nooöigen, de positie van Egypte te regelen in overleg met de souvereine mo gendheid. WEENEN, 21 Februari. In de Oosteniyk- sche Kamer van Afgevaardigden werd liedon de discussie voortgezet over het ontwerp tot wyziging van het kiesrecht. Het voorstel van den heer Lueger, om het ontwerp te verzenden naar een speciale com missie, werd verworpen. De Kamer nam het voorstel aao, om het te verzenden naar de gewone commissie tot herziening der kieswer. WEENEN, 21 Februari. Het dividend van de Austro Creditanstalt over 1895 bedraagt 19 gulden. N1EUW-YORK, 21 Februari. Te Havanna gaat het nog niot bevestigde gerucht, dat Antonio Maceo gesneuveld is. SOFIA, 21 Februari. Uit Konstantinopel komt het bericht dat de Softa's, die als zen delingen uitgezonden zyn, niettegenstaande de verzekeringen der Porte, gewelddadigheden tegen de christenen plegen om hen tot den Islam te bekeeren. NIEUW-YORK, 21 Februari. De gouduitvoer der Vereenigde Staten bedrodg in de afge- loopen week 22,931 dollars, die van zilver 645,615 dollars. De invoer van koopmans goederen bedroeg 8,804,448 dollars, waarvan 2,811,i38 voor geweven stoffen. ROME, 22 Februari. Tot het afzenden van ni-uwe versterkingen is besloten. Tien batal jons zullen bestemd worden om de posities by Senafé, Gedefalassi en Asmara te behouden. ATHENE, 22 Februari. Het vertrek van het Russisch eskader is uitgesteld. BERLIJN, 22 Februari. De nadere bericliten over het verloop van de vergaderingen der werkstakers in het confectievak luiden zeer verschillend. Enkele ochtendbladen melden, dat de motie om do werkstakiDg te eindigen, is 'aangenomen in zeven vergaderingen en is verworpen in vier vergaderingen. De commissie van vertegenwoordigers deelt in de „Vorw&rts" mede, dat de groote meerderheid der aroei- ders en arbeidsters de werkstaking wil ein digen. In slechts enkele byeenkomsten is tot voortzettiug der staking besloten. De com missie verzoekt tevens de inzamelingen voort te zetten, orn geleende gelden te kunnen terugbetak-n. fierkoiyke Beriohten» Leiderdorp: Zondagavond te half zeven hoopt in de NeJ.-Herv. kerk op te treden ds. T. Doavcndans, predikant te Iloogmade. Beursbericht. Amstbiidam, 22 Februari. De markt was heden onveranderd, by na zonder handel. Alleen Atcbisons waren vaster. Het totaal der inschryvingon op 56,736,4)00 R. M. 4-pets.-Prioriujts-o ligatiën Wla ikow- kas-spoorweg, waarvoor te Amsterdam by de heeren Lippm nn Rosenthal Co. de ge legenheid op 20 dezer was opengesteld, heeft ruim 940 niilliotn R. M. bedragèn. Dd leoning is dus circa 17-maal volteokenJ. Koninklijli Instituut voor de Taal-, Land- en Volkenkunde van» Mcd.-Sndië. In de heden gehouden algemeone vergade ring bracht de secretaris, de heer E. B. Kiel- stra, verslag uit over het jaar 1895. Daarin wordt een woord van hulde gebracht aan het overleden bestuurslid Canne en aan verschilltnde gestorveD leden van het Insti tuut, o. a. professor Veth, den oud-mini6ter Van Dedem en Raden Mas Ismangoen Danoe Winoto. Het aintal leden bleef ongeveer station- nair: 551. Behalve de „Byörag n" (het Instituutstij 1- schrilt), gaf de Vereeniging in 1895 uit een fraai plaatwerk, „De Garébégs te Djokjokarta," door dr. Groneman, benevens een woorden boek van de Gablareesche taal, door M. J. Van Baarda. In het „India Office" te Londen wordt, met geldeiyken steun der regeeiing, een onderzoek ingesteld naar de stukken, voor de Indische geschiedenis van belang. De nieuwe catalogus der boekerfl van het Instituut is nog in bowerking. De geld middelen zyn, ondanks de genoemde uitgaven van buitengewoon aard, in goeden staat, doch vooral met het oog op do noodzukeiyk- heid, om, by de steeds voortgaande uitbreiding der bibliotheek, binnen wJnige jaren een ruimer gebouw te betrakken, blyft financiëele vooruitgang noodig en dus vermeerdering van het aantal leden gewenscht. Tot leden van het Instituut werden be noemd: in Nederland, de heeren M. J. Van Baarda, W. A. J. De Menthon Bake, H. W. A. Van den Wall Bake, R. W. J. C. Van den Wall Bake, jhr. W. H. Teding van Berkhout, G. F. M. Borel, M. J. Van Bosse, W. Broese Van Gróenou, mr. P. Brooshooft, prof. dr. C. H. Th. Bussemaker, jhr. J. A. W. L. Cornets De Groot van Kraayenburg, jhr. J. P. J. Van der Does de Bye, R. Van Eek, O. C. E8chauzier, P. Eschauzier, G. J. Van Heek, P. J. F. Van Heutsz, mr. G. Van der Jagt, B. C. De Jong, G. Kramer, E. L. M. Kühr, P. J. Van Marie, J, F. Niermoyer, G. Nypels, mr. P. Maclaine Pont, A. J. Prager, A. Prei), mr. J. H. Fransen van de Putte, E. K. G. Rose, J. W Van Soest, W. Stork, D. Tolle naar en T. Van der Zee; in Oost- en West Indiö, de heeren A. S. Carpentier Alting, mr. W. C. Berkhout, L. G. Bertsch, G. M. Bleckmann, K. Céphas, mr. P. L. A. Collard, J. Dinger, J. P. Dom, R. G. Doorman, Ch. Etty, Th. Ch. Etty, A. E. G. C. G. Eelders, D. H. Fraenkel, L. Th. Gon- salves, Th. J. Van Haren Noman, mr. A. D. H. Heringa, O. E. V. Hermans, H. J. Ho fa- winkel, G. Van Houten, J. R. Jacobs, Z. H. Kamerling, E. J. Kerkhoven, A. Kisjes, mr. J. F. Kramer, dr. A. H. C. Van Leeuwen; rnr. P. Lugt, mr. R. Tj. Mees, G. C. F. W. Mundt, S. C. Van Musschenbroek, Th. A. De Neve, E. L. Van Rouveroy van Nieuwaal, jhr. W. D. Van Nispen, J. B. Paimckz, A. E. Piera, J. B. Pias, F. J. J. Prins, A. J. baron Quarles de Quarles, IJ. Radersina, H. W. Van Harens- waay, G. C. W. C. Van der Schoor, H. A. Schraler, J. B. Snepvangers, W. J. Staal, mr. W. Tonckens, mr. W. C. Voenstra, P. Veile ma, J. A. Vetter, A. J. G. A. Wiemans. jbr. Van der Wyck en jhr. O. Van der Wijck. LEIIDM, 22 Februari. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 0.5° C. 32.9^ Fahrenheithedenmorgen 8 uren 5° C. 23 F.; 's miidag3 om 12 uren 1° C. 33.8^ F.; 'snamiiiags i uren 3.5° C. 38.3° F. Men scbryfl ons uit Leiderdorp dd. 21 dezer: Gisteravond trad in de Ned.-Herv. Kerk alhior op dr. J. Th. Do Visser, predikant te Amsterdam, die, uitgenoodigd door de Chr. Jongelingsvereeniging „Abiléne", eene lezing hield over zyn bezoek te Jeruzalem. Eene tairyke schaar, waaronder vele per sonen van allerlei rang en stand, ook uit de omliggende gemeenten, vooral uit Leiden, was opg komen om deze zoo schoon© en indruk wekkende lezing te hooren, welke van het begin tot het einde met de grootste aandacht werd gevolgd. In den geest werden wy geleid uit het Nylland naar de stad des Grooten Konïngs „Jeruzalem", om te aanschouwen do ruïne, zy het dan ook eene prachtige ruïne, die zich, zoowel binnen als buiten haar veste, aan het oog van den vreemdeling voordoet. Wij hadden een vertrouwbaar geleide, te weten den redenaar zelf, die niet met zijn geestesoog alleen, maar ook met het oog des lichaams de werkeiykbeid, de koude werkelijk heid heeft aanschouwd. Da hartroerende in drukken, die zich van ons meester maakten by het zien van dat schoone panorama, kun nen we saamvatten in dit ééno woord: Jeru zalem is een eenige stad, eenig om haar ligging, maar ook eenig om haar verachting. [Toen spr. eenigen tyd geleden over hetzelfde onderwerp te Leiïen eene lezing had gehou den, werd daarvan in dit blad reeds een over zicht gegeven.J Do vergadering te Leiderdorp nu droeg met li t oog op de plaats, waar de lezing gehouden werd, een godsdienstig karakter. Z9 werd door spr. geopend met gebed on gesloten met d mkzegging, terwyl een keurige inleiding naar aanleiding van e n gedeelte uit Jesaja's pro fetie de lezing voorafging. Ook werden nog gezongen Ps. 121: 1 en 4 en Ps. 116: 11. Voorts werdep nog gehouden een collecte voor den gezegenden arbeid der Protestanten te Jeruzalem en een voor de Jongelingsver eeniging als tegemoetkoming in do bestrydïng der kosten, waarvan de op rengst de warme belangstelling der gevers tornde. Buitengewoon was alzoo het voorrecht en groot kan de oer genoemd worden, welko bovenvermelde vereeniging en tevens de LMderdorpsche Hervormde gemeente te beurt viel, doch.het was om zeer bijzondere redenen, dat dr. De Visser de vriendoiykheid had om aan de uitnoodiging gevolg te geven, waar door ZE-rvv. hier zeer velen een aangenamen en leerrijken avond heeft verschaft, waarop de Jongelingsvereeniging „Abiléne" steeds met voldoening en dankbaarheid mag terug zien en waarvoor do geachte spr. door ds. Nierstrasz, voorzitter der vereeniging, in korte en hartelijke bewoordingen werd dankgezegd. Leiden. 22 Ffebruari. Granen werden beden vol doende aangeboden; de handel was echter van weinig belang eu de prijzen glngo i weer iete terug. Witte Tarwo word in puike qcaliteit niot aange boden, en de gewone soorten ziju Diet gewild. Rogge werd lager verkocht. Haver prijshoudend. Boouc-n in zi iaooiten meer gevraagd. Kanariezaad zonder ha del. Witte Tarwe ƒ5.So a f 7.Roode ƒ5.50 a ƒ6.15. Walla-Walla 6.20 a ü.25. Poolache 6.20 a ƒ6.40 per 80 KG. Rogge ƒ8.50 a 3.80 per 74 KG. Zomergorat ƒ3.10 a ƒ3.30, Winter- ƒ3.70 a ƒ4.60, Chevalier- 4.50 a 4.80 per HL. Haver ƒ2.75 a ƒ3.10 per 50 KG. Blauwe Erwten ƒ4.20 a ƒ5.10 per HL. Paardenboonen f 4.50 a 4.70 per HL. Duivenboonen ƒ5.50 a 5.75 per HL. Bruinoboonen f 10.a ƒ10.75 per HL. Koolzaad /6.50 a f 7.50 per HL. Kananezaad ƒ6.a ƒ6.40 per HL. Hennepzaad ƒ6.a 7.25 per HL. Botor. Aanvoer -1450 kilogr.; late qualit. per 1/^ vat ƒ60.— a ƒ66.2de qualit. por V* vat. ƒ54.a 68.— leto qualit. per kilogr. ƒ1.50 a ƒ1.65; 2de qualit. per kilogr. ƒ1.35 a ƒ1.45. Lange Zwarte Turf, 270,000 stuks ƒ3.25 a 3.75 per duizend. Schiedam, 21 Febr. Notcoring van de Make laars. Moatwqn ƒ8.Jenever ƒ12. idem Amst. proef ƒ13.50 per NecL vat en zonder fust, zonder de belasting. Spoeling-commissie heden 1.10 per ketel. Noteering van den Brandorsbond. Moutwijn 6Va a por hoet. ct., zonder fust en zonder belasting. Op den 8 ten Maart hopen cm ze geljefce* Ouders NICOLAAS VAN DEN HOED en MEI NT JE DUBBELDEMAN hunne 25-jarige Echt vereen f ging te herdenk, en. Hunne dankbare Kinderen en Klein- kinderen. Leiden, 24 Februari 1896. (Üitersbegracht No. 161). 1-360 li Heden oveileed, na een smartoiyk lijden, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder LIJNTJE VAN DERBREGGEN, Wed. van den Heer H. MEURS, in den ouderdom van ruim 81 jaar. T i A. v. d. BREGGF.N - Meurs. Ltimutden J F_ yAN DEU BBjiGGEN 1 J. SCHOUTEN'-Mnuus. Alfeiu -B. C. SC JOU Tl»'. I AVtd. F. SCHUT Miruiis. Koudekerk. Wed. C. D MJDURS—v. d. Linde Haarlem. H. VLASVELD. Alfen, 20 Fetruari 1896. 1370 13 Heden overleed, na langdurigoongest-lutn i myr.e innig g-liofde Echtgtnoote JOHa&NA BULLEMAN, in den ouderdom van iGj iren, my nalatende zes kinderen. J. B. WIJNSTRA. Amsterdam, 20 Februari 1S96. (Van-Oldenbarneveld kade 15.) 1392 Algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig lijden, tot onze diepdroefheid, ouzi innig geliefde Moe'er, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. HEN- DRIKA REYNERS, Wed. van den Heer F. J. LANDZAAT, in den ouderdom van t-JjDa 71 jaren. Lejdzn, Uit all°r naain, 21 Februari 1896. F. J. *NrZAAT (Steenstraat 9.) 81 10 Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Nog treurende over het verlies van Vrouw en Kind, trof my heden weder een zware slag, door het afsterven van mijn geliefden Zoon JACOB, in den ouderdom van 9 jaar en 6 maanden, na een smartelijk ïyden van 17 dagen. 1404 8 G. v. d. DOES Wz. Katwijk aan den Rijn, 22 Februari 1896 DANKBETUIGING voor de vele bewijzen van deelneming, ont rangen na het overlyden onzer jir:ve Zm ter Mevrouw A. I. C. VEËNENBOSDe Jongii van Arkel, te Hoorn. 1325 7 C. Til DE JONGH VAN ARKEL. Leiden, Februari^ 1896 Voor de vele bewijzen van deelneming gedurende do ziekto en by het overlijden van onze Jievo Moeder, Behuwd- tn Grootmoeder Mrj. de Wed. J. HOPPEZAK, geb. Hakkaart, betuigen wy onzen hart< lykvn dank. Mede namens do Familie, A. G. HOPPEZAK. Leiden, 22 Februari 189G. 1391 8 GEVRAAGD, niet ouder dan 17 jaren, be kend met taftlaienenBreeetraat, Hotel „De Zon."HU 5 gevraagd, voor vast werk. Vereischten zyn: grondige vakkennis, eerlijkheid en vry van sterken drank. Nieuwe Rijn 30. 1409 6 Om dadelijk in dienst te treden, gevraagd b(j H. J. v. BLAADEREN, Hoogl. Kerkgracht 6. 1401 4 Wordt gevraagd: eene Juffrouw cf Leerlinge. Brieven franco onder lett. a/d. Boekli. J. W. v. LEEUWEN, Maarsmans- steeg, Leiden. 1406 6 Timmerman, Metselaar, Mandenmaker. In de kom der gemeente Sasseniieim, aan ruim vaarwater, TE HUUR: een HUIS en SCMUUIt, voor vele doeleinden geschikt, achtereenvolgens in gebruik als boven ver meld; te bevragen by J. C. GULDEMOND, te Hillegom. 1372 7 De Notaris FRIJLINCK, te Warmond, zal op Woensdag Februari 1896, des voor middags te 110» uren, ten huize van de Wed. D. VaN DER KWAAK, te Warmond, om contant geld, PUBLIEK VERKOOPEN: j Te btzichtigen 's morgens Tóór de verkooping. I 1402 8 1410 34

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3