AANBESTEDING Notaris J. J. IER LAAG Cz., l^inantiëele Kroniek. Het heeft de Beurs in de afgeloopcn week niet ontbroken aan eene vaste stemming, doch de handel alleen liet veel te wenschen over. Het buitenland gaf een enkel sein tot verlevendiging, en zoo bleef de geheele fond- sen markt in kalme houding. De Londensche Beurs interesseert zich de laatste dagen voor weinig andors dan Zuid-Afrikaansche waarden en de speculatieve beweging in mynaandeelen wordt grooter. Yoor Amerika heerscht weinig belangstelling. Do Weener Beurs bleef ook zonder bepaald karakter en Berlyn was onder den invloed van een ingediend voorstel by de regeering, om in de nieuwe Beurswet de noodige bepalingen op te nemen, ten einde de premie aff lires geheel uit den Beurshandel te doen verdwenen. Het is niet te verwonderen dat daartegen groote oppositie is ontstaan, voornamelijk van den kant der Beursspecu lanten, en hoewel het nu zeer onzeker is, dat eene dergelijke hoogst ingrijpende ver andering zoo gemakkelijk zal kunnen worden ingevoerd, bracht toch de bespreking daarvan een zeer ongunstigen indruk teweeg. Alleen maakte Parijs eene uitzondering op den algomeenen geest en werden van daar zeer willige markten gemeld. Hollandsche waardeD hadden een rustig verloop, alleen koloniale waarden maakten eene gunstige uitzondering. Tabak 8-aandeelen trokken zeer do aandacht, voornamelijk door den levendigen handel, welke in D e 1 i-B a t a v i a- en D e 1 i- aandcelen plaats vond. Do dividend-ramiogen vallen voor de meeste Maatschappijen gunstig uit. Verder was de willige houding voor aandeelen N e d.-I n d i s c h e Handels bank en Handelmaatschappij ook van invloed op de cultuurwaarden, in verband met do steeds stijgende suikerprijzen. Het laat zich voorzien, dat door de gebeurtenissen op Cuba een verder vast verloop voor dit artikel te verwachten, blijft en hierdoor valt de koersverbeffïng voor ondernemingen, welke belangrijk bij de suikerindustrie zijn betrokken, gemakkelijk te verklaren. Aandeelen Petroleu ra bronnen in Nederl.-Indiö vervolgden hunne opgaande bewoging, waartoe de mededeoling, gedaan omtrent de petroleum-opbrengst in 1895, ruim 1 330,000 kisten, wel aanleiding gaf. De pro ductie vermeerderde in het afgeloopen jaar mot ruim 25 pet. en op het oogenbhk is de Maatschappij krachtig ingericht om de op brengst tot ruim 140 000 kisten per maand op to voertn, hotgoen wederom eene aan- zienlijko vermeerdering voor 1896 doet ver wachten. Do Beurs kon zich niot geheel onttrekken aan don ontstemmenden invloed, veroorzaakt door de scherpe daling der pandbrieven der Northwestern Hypotheekbank. Gelukkig is hot voor hot oogenblik, dat voor dit fonds eone groote contramine partij be- 8'. at, welke het thans geraden oordeelde tot dekking over te gaan. Daaraan is hot herstel der laatste dagon dan ook voornamelijk te danken en vormden do dokking9aankoopon een goed tegenwicht tegenover het buiten gewoon sterk aanbod uit de provinciën. Eoro beschouwing omtrent den aard der workzaamheden eener hypotheekbank in Amerika behoort in dezo kolommen minder thuis, doch wol kan er op worden gewezen, dat hare positie, in verband met do Ameri- kaan8che wetten, eene geheel andero is dan men zich, met de Hollandsche wetgeving voor oogen, zal voorstellen. Do bijna ongelooflijke waardeverandoringen, welke eigendommen in de gewone steden kunnen ondorgaan, doen tevens de mogelijk heid ontstaan, dat eene hypotheekbank, zoo het beheer niet buitongewoon omzichtig on streng geschiedt, in onoverkomelijke moei lijkheden wordt gewikkeld, en men vreest, dat dit wol eenigszins met deze instelling hot geval is. Do Europeesche afdeeling behield voort durend oen zeer vast karakter, hoewel de koorson weinig variatiën aanwijzen. Italië brokkelde iets af, by flauwer buitonlandsche noteering, wolk verloop by do resultaten der Italiaanscho expeditie niet te verwonderen is. Oostonryk8che en Russische fondsen bleven op hun gowoon niveau, zonder noe menswaardige verandering. Portugeescho fondsen daarentegen namen op het laatst eene buitengewone positie in, door do vry bolang- ryke ryzing, welke in navolging van Parijs hier plaats vond. Dezo koorsvorheffing werd in verband gebracht met geruchten eener nieuwe leening, waaromtrent evenwel nog de noodige byzondorheden ontbraken. Het slot der vele tegenstrijdige berichten is toch, dat de Turksche regeoring met de Ottoman8che Bank eone nieuwe leening heeft afgesloten. Deze leening, groot 3,240,000 T. pd., mot eon rentevoet van 6 pet., wordt togen 85 pet. overgenomen. Als onderpand daarvoor zyn verschillende tienden aangeno men. De onderhandelingen, welke langoren tyd tnsschen de Regeering en buitenlandsche geldinstituten hangende waren, zyn echter door deze leening niet afgebroken, daar boven genoemd bedrag by lange na niet voorziet in de behoeften der Turksche schatkist, in de voorziening waarvan zy zich ten slotte toch niot zal kunnen onttrekken. Turksche en Madrid-loten werden sterk voor Parys ge kocht en levendige handel ontwikkelde zich ln nieuwe Wladikawkasobligatiën, welke gunstig ontvangen en met y/k pet. premie verhandeld werden. Ten opzichte dezer obliga- tiën is het niet recht duideiyk op welken grond zy als prioriteiten worden uitgegeven, aangezien zy geen byzondere hypotheekrech ten en geen bevoorrecht verband tegenover eventueele latere uirgiften kunnen doen gelden. Zuid Amerikaanscbe waarden onder vonden weinig belangstelling; alleen valt eenige betere stemming voor Maxwell- waarden te vormeiden, in verband met do gunstige ontvangstcyfers. Met grooten spoed heeft de directie der Peruvian Co. maatregelen overwogen om in eene regeling te voorzien en heeft te dien opzichte hare plannen openbaar gemaakt. Zy stelt voor om de aanstaande April-coupon slechts met óén dordo uit te betalen en ge durende de vyf volgende jaren de helft. Na dien tydzal er misschien gelegenheid zyn om na te gaan in hoover doze regeling is nagekomen. De oorzaak van de tegenwoor dige moeilijkheden is geheel te zoeken by de Peruaansche regeering, welke steeds in ge breke is gebleven om de achterstallige kosten van troepenvervoer en hot deel der guano- opbrengsten aan de Corporation af to dragen. Mocht deze regeling nu door de obligatie houders worden goedgekeurd, dan zal ver meden worden dat een receiver over de Cor poration wordt aangesteld, hetgeen Diet anders dan in het voordeel der houders kan zyn. De Amerikaansche Spoorwegmarkt was niet goed op dreef, aangezien van Amerika een vry lustelooze stemming uitging. De resul taten der nieuwe leening zyn maar half be vredigend, want al is de leening buitengewoon volteekend, zoo biykt nu toch meer en meer dat verscheidene inschrijvers hunne verplich tingen te dien opzichte niet kunnen nakomen en hunne inschryviügen niet kunnen gestand doen. Daarby komt de overtuiging, dat de leening-operatie slechts ten deele doeltreft, daar het goud, voor de stortiogen op de nieuwe obligatiên benoooigd, direct of indirect uit de schatkist wordt genomen, zoodat hier eenigs zins de cirkelgang wordt aanschouwd. Zoo werd op een dag anderhalf millioen dollars goud uit de schatkist genomen, terwijl slechts voor een half millioen goud daarin werd ge stort. Voor het oogenblik zal echter door de nieuwe leeniDg zyn bereikt, dat geen noemens waardige hoeveelheid goud meer aan de schat kist zal worden onttrokken, en indien de voorraad genoeg op peil kan worden gehou den, ook geen beweging zal ontstaan om nit voorzorg goud daaraan te ontnemen. Doch met dit al bostaat or volstrekt geen zekerheid, dat niet binnen korten of langen tyd de han delsbalans wel aanleiding zal goven, dat de zelfde bewegiDg van voren af weer begint, iets, wat alleen door grondige horvorming van het muntstelsel kan worden vermeden. Do handel in Spoorwegwaarden was zeer stil. Voor enkele aandeolaoorten bestoud eenige speculatieve vraag, o. a. voor Louisville Nashville, in verband met do zeer aan- zienlyko vormoerdering der ontvangsten, welke in de tweedo weok van Februari 97,000 dollars hooger waren. C a n a d i a n - P a c i f i c-aan deelen werden wederom voor Beriynsche rekening van de markt genomen. Binnenkort zal een regelingsplan wordeD openbaargemaakt voor de Oregon Sbort-Utab Northern, waarby van de aandeelhouders vermoedolyk eene bijstorting van 10 pet. zal worden ge vorderd. "Welke opofferingen van de obligatio- houdors zullen worden gevergd, is nog onbe kond; doch ongetwijfeld zullen zy op de een of andere wyze iets van hun bezit of van hunne rechten mooten prijsgeven. Ook is het reorganisatie plan betreffende de Norfolk Wo8tern to verwachten, waarin zal worden voorgesteld dat door de houders van preferente aandeelen eene storting van 12 pet. zal worden gedaan. Groote ontevredenheid ontstaat tegen het besluit van de directie der Atchison, om voortaan de wekeiyksche ontvangsten met moer te publiceeren en alleen in maandstaten eon overzicht der ontvangsten te goven. De „Chronicle" is in bare beschouwing niet malsch en verklaart ronduit dat het openbaar- makon der wekeiyksche ontvangsten reeds daarom wenschoiyk is, om te voorkomen dat door hen, die uit den aard hunner intiemere betrekking tot de Maatschappy, spoediger kunnen zyn ingelicht, geen kwade praktyken kunnen worden uitgeoefend of voordeelen behaald op het publiek, dat eerst zooveel later van den stand der ontvangsten kan zyn in gelicht. Nu byna alle houdors van Atchison- waarden zich min of moer aanzienlyke opof feringen hebben moeten getroosten, gaat het niet aan hen thans zooveel langer omtrent de resultaten der exploitatie in het onzekere te laten, te meer, omdat do ontvangsten nog een bedenkelyken teruggang blijven aantoonen. Rijnlandsche Bank, Gemeenteraad van Aarlanderveen. Voorzitter: de Burgemeester. Afwezig de heoren mr. C. Van der Lee en J. Kop. Na opening der vergadering worden de notulen gelezen en eenparig goedgekeurd. Gelezen en voor kennisgeving aangenomen o. a. het proces-verbaal van de opneming der boeken en kas van den gemeente-ontvanger, aanwyzende oen kassa saldo van f 3268.33. Benoemd werden tot leden van het stem- bureel in het onderkiesdistrict (dorp) de heeren: mr. C. Van der Lee, G. Van Veen Dzn. en J. Kop, de eerste als voorzitter, on van het stembureel aan de Lage Zyde de heeren M. Van Muiswinkel en J. A. Wolmerstett, terwyl allo overige Raadsleden als hunne plaatsver vangers zyn aangewezen. Benoemd tot leden van de financiêele com missie de heeren M. Van Muiswinkel, mr. C. Van der Lee en A. Beyerinck. Idem tot lid van de schuttery-commissle de heer G. Van Niekerk. De Voorzitter stilt aan de orde het voorstel van B. en Ws. tot verlaging van het maximum der to verleenen vergunningen tot den ver koop van sterken drank in het klein en brengt in herinnering, dat iu 1891 by koninklyk be sluit dit maximum, op voorstel van den Raad, voor den tyd van 5 jaren werd teruggebracht op 10. Die termyn van 5 jaren zal spoedig om z|jn en B. en Ws. achten met het oog op de openbare orde en zedeiykbeid het ver meerderen van het aantal vergunningen niet gewenscht. Tevens wordt voorlozing gedaan van een adres van het bestuur der Martha- stichting të Alfen, waarin kennis wordt ge geven van het voornemen, om met 1 Mei a. s. de vergunning, aan.dat gebouw verbonden, te laten vervallen. Met het oog hierop wenschen B en Ws. het maximum thans bepaald ge zien op 10. De heer P. J. Van Niekerk vindt verlaging van het maximum niet gewenschtde fraudu leuze verkoop van sterken drank wordt hier door in de hand gewerkt en voor do go meente-financiën is do verlaging nadeelig iedere vergunning brengt per jaar minstens f 25 gulden op. Do Voorzitter, de heer Van Borssum Waalkes en de heer Van Muiswinkel be- sfcryden de rienswjjze van den heer Van Niekerk op den grond, in het voorstel van B. en Ws. genoemd, terwyl men van oordeel is, dat het niet opgaat ter wille van de ge meentekas het aantal vergunningen te ver meerderen. Het voorstel van B. en Ws., hierna in stemming gebracht, wordt aangenomen met 7 tegen 2 stemmen, die van de heeren J. G. Bocxe en P. J. Van Niekerk. Nadat in een besloten vergadering over de verschillende aanslagen is gesproken, wordt het kohier van den hoofdelijken omslag vast gesteld met 341 contribuabelen tot een ge- zamenlyk bedrag van f 5584. Niets moor aan de orde zynde, wordt de vergadering hierna gesloten. Wie hecfl die ruil ingeworpen? Duitxchlaml aan Engeland. Onderstaand gedicht van den Duitschen Michel aan den Engelschen John Buil werd on6 toegezonden door oen onzer stadgenooten, die in den bewusten kritieken tyd te Berlyn vertoefde en aldus getuigo was van de alge- meeno, diepe deelneming en opgewondenheid tevens ten gunste van Transvaal, toen het bekend werd aan welken verraderlyken inval het' had blootgestaan. Het gedicht aan John Bull is daarom van groote beteekenis, omdat het zeer treffend do algemeeno stemming in het Duitscbe Ryk weergeeft: Michel an John Bull. Eine Epistel. Motto „Du stolzos England, schUme did)I" Ei, ei, Herr Vetter I Sagt, was macht Ibr da Fiir faule Sachcn in Südafrika? Mich düDkt, Ibr wiir't. geniigend fetl und dick. Was achDappt Ibr nacb der kleinen Republik? Habt Ihr Eucb nicht gemastet schon zum PJatzen? Bekamt Ihr eins auf Eure freche Pratzen Wie Ibr Eucb angestellt bei diesem Streicb: HeimtQckisch war cs und brutal zugleich. Der dumme Boer, lappiscb, grob und scblicbt, Risz Eucb die Larve weg vom Angesicbt, Vom zornrot pustenden. Zum Donnerwetter, Seid Ihr es selber? Guten Tag. lierr Vetter 1 Fürwahr, dor Lorbeer ist nicht neidenswei t, Mit dom Ihr wieder Euern Rubin vermebrtl Ihr soid blamiert. Fast möcht' man Eucb bodauern Urn die Lektion durcb eine bandvoll Bauern. Was? Siibelrasseln wollt Ibr noch und scbimpfen? Des Kaisers Ritterwort noch verunglimpfen? Ibr rat' Eucb, Dicker, laszt die Possen sein Und steekt den stumpfen Degen wieder ein! Zwiscben die Beine könnt' er Eucb geraten Und noch verscbönern Eure Heldenthaten Wo's was zu fressen giebt. feid Ibr nicht faul Und wo die Ebre klein, ist grosz das Maul. Nun stellt Ihr Eure Feindschaft rnir in Sicbt: Das, Uerr von Wollsack, imponiert mir nicht, Denn Euro „Fveundschaft" geb' icb gerue her, Stets war sio heuchlerLcb und niemaJs „fair,'' Nor Ibr zog't Nutzen d'raus. So soi es denn! Der .Frennd" betrug sich nicht als „gentleman." Verschlissen ist, wie Ibr aocb tobt und schreit, Der alte Nimbus „Eurer Herrlichkeit." Die Rolle, die man lang.zu gut Euch hielt, Als Weltsckmarotzer. ist jetzt ausgespiolt. Noch andre Leute giebt's jetzt auf der Welt, '3 lat hobo Zeit, dasz man Eucb knapper balt! Man kennt Euch jetzt. Blosz noch die Arroganz 1st Eucb gobliebeo vod dom einst'gen Glanz, Vom GlaDZ, der ritterlicb einst war uud echt: Jetzt aind Eucb alle Scbliche gut und recht. Gleicb dem ortappton Roszdieb steht Ibr da Wie klingt da stolz das „Rule Britannia!" Karlsruhe i. B. Robert Haasz. BUITENLAND. Ooatenrjjk-Hong.-Monarohie, Het wetsontwerp tot hervorming van het kiesrecht, dat het ministerie-Badeni in Oosten rijk heeft iDgediend, is in den Ryksraad met een xekere reserve ontvangen, die echter, zooals de ,Neue freie Presse" opmerkt, geens zins als een ongunstig voorteeken van het ontwerp moet worden opgevat. De totale indruk van de ontvangst, die het ontwerp gevonden heeft, kan aldus worden samen gevat, dat het nergens eenige geestdrift heeft opgewekt, maar ook, uitgezonderd bij de Jong-Czechen, nergens besliste bestrijding gevonden heeft. De stemming is een koel- critische, maar geen afwyzende. Tot deze niet ongunstige beoordeeling, die het ontwerp aanvankelijk vindt, zal wel het meest de overtuiging bydragen, die algemeen heerscht, dat dit ontwerp het uiterste is wat voorshands bereikbaar ia. Scherpe afkeuring vindt het ontwerp in de organen der iu het parlement vertegenwoor digde partyen alleen onder die der Jong-Czech en, en overigens natuurlijk in de socialistische pers, die de nieuwe, door het algemeen stem recht gekozen groep als een caricatuur van het algemeen stemrecht voorstelt. Maar voor de beoordeeling in het parlement is dat van geen belang, W3nt in deD Oostenrykschen Ryksraad bestaat nog geen socialistische partysocialistische afgevaardigden zullen daar hun intrede doen, als de nieuws kieswet, die een vijfde groep van afgevaardigden in 't leven zal roepen, in werking is. In conservatieve kringen worden bedenkingen gekoesterd met het oog op de buitenlandsche politiek, omdat men vreest dat door den toevloed van 72 socialistische, radicale, nationale en anti liberale afgevaardigen de samenstelling van de Oosten- rykscbe delegatie eene belangrijke verandering zou kunnen ondergaan. De rogeering heeft niettemin goeden moed, dat zy er in slagen zal de voreisebte meerderheid van twee derden der stemmen te verwerven. Rusland. Vooral de verlichting van het Kremlin tydens de kroningsfeesten te Moskou belooft buitengewoon schoon te zullen worden. Niet minder dan 500,000 lichten zullen de oude Czarenwjjk in gloed zotten, o. a. 14,000 electriscbe lampen op den toren „Iwan de Groote." Op elk kanteel zal een Bengaalsch licht stralen; alle architectonische lijnen worden verhelderd door gekleurde lampions. De tuinen worden in lichtzeeön herschapen en de muren aan den kant van het Roode Plein zullen in een feilen gloed van wuivende gas vlammen staan. Voorts zijn nu reeds sedert weken, vele arbeiders bezig om op het Kodoenskoje veld, tegenover het paleis van Peter den Grooten, het Ktizerlyk Paviljoen te bouwen in den Russischen bouwstyl van de 15do eeuw. Op dat plein worden verder gebouwd: vier schouw burgen (open arena's), twaalf Russische schom mels, een circus, elf caroussels, tien muziek- tribunes, elf buffetten en twee en twintig verschillende loodsen. Het gemeentebestuur van Moskou zit ook niet stil. Het doet by de poort van Twer, waardoor de czaar binnenkomt, een prachtig paviljoen oprichten en de gansche weg, dien de stoet volgt, wordt ryk versierd. Boven dien worden alle boulevards en alle pleinen verlicht. Men zal den studenten, die nogal eens onlusten veroorzaken, vóór de kroning vaeantie geven en zy hebben te verstaan gekregen dat men hen tydens de feesten liever niet te Moskou zou zien. Si am. Het Siam verdrag tusschen Engeland en Frankryk is, zooals de LondeDsche corres pondent van de „Manchester Guardian" mede deelt, niet volledig openbaar gemaakt Er bestaat eeD geheim toevoegsel, een zooge- naamdo „note verbale", dat niet in bet eigen- lyke verdrag opgenomen is, en krachtens hetwelk het aan geen der mogendheden ver guud zal zyn in Siameesch gebied buiten het gewaarborgde gedeelte van het Menam dal binnen te rukken. Groot-Britannië kan dus zyn gebied op hot schiereiland Malakka niet vergrooten en Frankryk niet in het tusschen den Menam en den Mekong gelegen gedeelte. Zoo is inderdaad geheel Siam beschermd, het Menamdal door het eigeniyk verdrag, de rest door de „note verbale." Frankryk heeft zich intusschen het recht voorbehouden, zyn met Siam gesloten vredes verdrag uit te voeren. Het behoudt ook in de 25 KM. breeae strook aan de Siameesche zyde van den Mekong het recht handelsagenten te houden. Eveneens zegt de „note verbale" niets over de voortdurende bezetting van Cban- tabun Voor het overige echter wordt de integriteit van geheel Siam door het verdrag gewaarborgd. Vervolg der Advertentiën. Op Zaterdag den 29sfcn Februari ,896. des namiddags te 2 uren, is de Firma JASi ZCIIRDEE6 dl ZOON voornemens AAN TE BESTEDEN Het maken van een KETEL HUIS, met bemetseling van twee Stoomketels en daarmede in verband staande werken. Het plan met de voorwaarden liggen ter inzage en overneming aan de fabriek (ingang Zandstraat), terwyl de aanwijzing in loco zal plaats hebben op Woensdag den 26sten Februari 1896,des voormildags te 11 uren. Verdere inlichtingen geeft de Architect W. F. VAN DER HEIJDEN, 1 76 20 Doezastraat 43. Leiden, 22 Februari 1896. Zy, die iets te vorderen hebben van of verschul digd zyn aan de nalaten schap van den Heor JKfcEïVOGE- IjEZAXG, gewoond hebbtnde te Leiden (Turfmarkt 3) en aldaar over) .den 28 Januari 1896, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen, uilerlyk 1°. Maart a. s., ten kantore van J. A. VAN HAMEL, Notaris te Leiden. 1397 10 van Bouwmaterialen, (om contant geld), op de terreinen naast de Buitenplaats „Vredes- lust," te Koudekerk, op Woensdag den ASden Maart 1&Ö6, des voormiddags to lO area, en zoo noodig op den daaropvol- g nden dag, ten overstaan van den te Hazera- woude gevestigden Notaris O. KORTEWEG, HOOFDZAKELIJK BESTAANDE IN: Verglaasde en onverglaasde Buizen, Schoor» steenpotten en -Kapjes, Privaattrechters, Elle bogen, Dakpannen, Muurteg. l.'jes, Gres- en Kannebuïzen, eenige honderde hectoliters Tras, Portlandcemont, duizen icn Steenen, Pan nen en Tegels, dikke en dunne Bakken, enz., enz. Voorts eenige "Wagens, Gereedschappen, Planken en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. 1375 28 Alles twee dagen te voren afgenommerd te zien op bovengenoemde terreinen. Nadere inlichtingen te bekomen ten kan tore van Notaris KORTEWEG, alsmede by den Notaris N. A. VAN BUUREN, te Charlois. TE LEIHEN, zal by opbod en afslag op Zater- liflüSlill dagen 7 en 14 Maart 1896, des avonds te zeven uren, in het Notarishuis aan Den Burg, te Leiden, publiek veilen en vorkoopen: Het WOONHUIS en ERF, te Leiden, aan de Langebrug, No. 20, Kadaster Sectie Gf No. 133S, groot 1 are, 71 centiaren, bevat tende beneden: ruimen Kelder met toegang van af de straat, Gang, Voorkamer met Alkoof, Achterkamer, Keukeu, Plaats en Bergplaats; boven: groote en kleine Voor kamer, Achterkamer met Privaat, afgeschoten Zolder en Vliering. Verhuurd tot 1 Augustus 1896, voor f33.35 per maand, grondbelasting f 25.40. Betaling der kooppenningen en aanvaarding, behoudens gestanddoemng der loopendehuur, 15 April 1896. Gas- en Duinwaterleiding zjjn eigendom var* den tegen woord igen huurder. Te bezichtigen Donderdags en Vrydags in de weken van veiling en afslag, van 10 tot 2 uren. Meerdere inlichtingen te bekomen zoo ten Kantore van den Notaris J. WILLEMS, te Haarlem, als ten Kantore van Notaris TER LAAG voornoemd. 1393 32 31 'D k0t Notarishuis aan Den fiHHaa! Burg, te Diden, by opbod op aaaast Zaterdag 7 Msart 1895, bij af slag op Zaterdag 14 Maart 1896, telkens des avonds te zeven uren, ten overstaan van W F. KAISER, Notaris te Leiden, van No. Een goed onderhouden HEEREN HUIS en ERF met grooten TUIN, te Leiden, a?.n de O.Z. van do Garenmarkt, No. 36, groot 3 aren, 37 centiaren, en Poort met uit gang naar de Zydgracht, groot 18 centiaren. Dit Huis bevat beneden: Vestibule on Gang met wit Marmer. Voorkamer, Achter kamer met Serre, Tuinkamer met openslaanle deuren aan den Tuin, Keuken met vaste glazen Kast en Bykeuken met Stellingen en Bergplaatsen voor Brandstuilen, en boven: 2 Voorkamers en 4 Achterkamers, Provisie kamertje, Zolders met 2 afgeschoten Kamer tjes en Bergplaatsen, benevens Vliering. Het perceel is voorzien van vele vaste Kasten en verdere gemakken en heeft Gas- en Duin- waterleiding. No. 2. Een perceel bestaande iu WINKEL HUIS en ERF, benevens BOVENHUIS met afzonderlijken Opgang, aan de O.Z. van de Nieuwstoeg No. 10 te Leiden, groot 96 cen tiaren, met uitgang in eeti Poort, uitkomende in de Nieuwsteeg. Het Winkelhuis bevatVoorhuis of Winkel met groote Spiegelruit, 2 Opkamors, Binnen kamer, Keuken, Keiler, Binnenplaats, Boven kamer en Bergplaats, en het Bovenhuis 1ste Etage: 2 Voorkamers, Achterkamer en Keuken, en 2de Etage: Voorkamer, 2 Achter kamers, Bergplaats en Zolder. De meeste Kamers zyn voorzien vaD Stookplaatsen en Kasten, terwyl in het perceel Gas- en Duin waterleiding aanwezig is. No. 3- Een GEBOUW, vroeger gediend hebbende tot Drukkery, met TUIN en BIN NENPLAATS, gelegen te Leiden, achter het perceel No. 2 en uitgang hebbende door eene poort naar de Nieuwsteeg, ter grootte van ongeveer 2 aren, 11 centlaren. De perceelen zyn te bezichtigen op eiken Dinsdag en Vry dag vóór den afslag van 1 tot 3 uren en te aanvaarden by de betaling op den lBden April 1896. Meerdere inlichtingen zyn to verkrygen ten Kantore van voornoemden Notaris KAISER, Breestraat No. 157, te Leiden. 1390 5S

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 10