spekslagerij" KEUKEN-WERKMEID. Spekslagerij Vrouwesteeg 4, bij de Haarlemmerstraat. MUSIS SACRUM, Aardappelenberiebt. KATWIJK AAN ZEE. heen, van watfr w|j hulp verwachten, laat ons dan niet twijfelen, doch werkelyk alle hulp en kracht van Hom verwachten. Ik hoop, dat de zaken zoo geregeld mogen worden, dat, wanneer de Volksraad weer zyn zitting her vat, door Gods goedheid onze onafhankelijk heid op nog hechtere grondslagen moge ge vestigd zyn. Veoezuela. Over den aanslag, den 2deo dezer gepleegd op het leven van don president van Venezuela, worden do volgende bijzonderheden gemeld: Het gebeurde terwijl een groot stierengevecht gehouden word. Opeens zag men een groote bewoging vlak boven de loge van den presi dent, er ontstond een paniek en verscheidene bozoekers vluchtten naar buiten. Intusschen vertoonden zich eenigo mannen, met revolvers gewapend, eD één hunner sprong op president Crespo too, maar hy werd door een soldaat van de wacht neergohouwon en afgemaakt. De president en zyn volgelingen hadden ook hun revolvers getrokken en verwijderden zich, door de wacht omringd, ma&r kwamen spoedig daarna terug, soldaten met de bajonet op het goweer bleven in de loge van den presi dent de wacht Houden. Cuha, De eerste tijding van beteakenis, die uit Cuba komt 6odert bot legerbestuur in andere handen is overgegaan, bewijst alweer dat de rebellen worden aangevoerd door mannen, die aan stoutmoedigheid oen groot strategisch talent paren. Van do versnippering der strijd macht, die maarschalk Martinez Campos als een grief werd aangerekend, hadden de aan voerders der rebellen Gomez en Maceo party getrokken om den opstand over te brengen naar do beide westelijke provinciën Havanna en Pmar del Rio. Dat was eon stoutmoedige, maar gewaagde ondernoming, want zy stel den zich daardoor er aan bloot, van de oostelijke provinciën, de bakermat van den opstand, te worden afgesneden. De interimaire bevelhebber van het Spaansche leger, generaal Marin, nam daartoe 2yno maatregelen, door zün 3 troepen m twee linien op te stellen de eene in de provincie Pinar del Rio op de smalste plek van het eiland, tusschen Mariel en de baai van Majama, de andere in de provincie Havanna tu&sobon de hoofdstad en de stad Batabane aan de zuidkust. Nu wordt echter gemeld, dat de rebellen aan het govaar, dat hen dreigde, tydig hebben weten te ontsnappen. Zy schijnen van de schorsing der operation, die een natuurlijk gevolg was van de wijziging in bet veldtochts plan en van de reorganisatie der Spaansche strijdmacht onder de met generaal Weyler meegekomen generaals party te hebben ge trokken, om hunne bewakers te verschalken en met het grootste gedeelte hunner volge lingen de provinciën Pinar del Rio en Havanna te verlaten. Ook wordt bericht, nat Maceo en Gomez, die ieder eon van do beide weste lijke provinciën voor bunne rekening hadden genomen, op hun terugtocht er in geslaagd zijn zich te vereenigen. Kleine verspreide benden werden er achtergelaten om de onrust gaande te houden, maar het gros van do aan hangers der rebellen tracht de bergen en bos- Bchen van Las Villas, Puerto Principe en Santiago te bereiken, om daar een guerilla- oorlog te voeren totdat het regenseizoen in Mei a. s. begint. Onder die omstandigheden is het einde van den opstand zeer zeker nog in lang niet te voorzien, en de minister president Canovas houdt daarmede blykbaar rekening, door in ernstige overweging te nemen niet de byeen- roeping, maar de ontbinding van de Cortes. Als hy de tegenwoordige Cortes byeenroept, dan onderteekent hy zyn doodvonnis als be windsman, want de liberale meerderheid van die vergadering zal wel niet gezind zün hem verder te steunen. En liever dan daartoe te besluiten, wil hy de kans wagen, om, door nieuwe verkiezingen uit te schrijven, eene Cortes te bekomen, waarvan de meerderheid hem steunen wil. Het bezwaar, dat hem tot dusver weerhield, dat het niet mogelyk is in Cuba verkiezingen te houden, zoolang de bevolking daar in open opstand is tegen de regeering, schynt nu niet meer zoo zwaar by hem te wegen. Althans tegenover den liberalen leider Sagasta, die op dat bezwaar zeer den nadruk legt, heeft hy, zooals ons eergisteren opgenomen telegram vermeldt, verklaard het zeer wel mogelyk te achten op Cuba verkiezingen te houden. Wist Sagasta een boter middel, om aan den oorlog op Cuba •en einde te maken, dan moest hy 't maar •eggen. Het schynt dus dat Canovas met het denk *eeld omgaat, om aan de nieuwe Cortes, die oaar zijn zin zullen zyn samengesteld, een plan voor te leggen, om den oorlog op Cuba te beëindigen. KOLONIËN. BATAVIA, 22 Januari. De „Deli-Ct." verneemt over het gebeurde met een koelie op de Boga-estate: Den 17den gaf de administrateur van Boga aan de CbiDeezen laat om brand in de alang- alang te blusschen. By die gelegenheid ver wondde de Chineesche koelie Tjew Ah Tjeng den tandil Tan Ah Lak met een parang, wyi deze de luien onder de koelies met stokslagen tot harder werken aanspoorde. De administra teur arresteerde daarop den schuldige, dien by by deze gelegenheid ook nog eenige stok slagen gaf, en trok hem by zyn staart van een 5 voet hooge baleh-baleb, welke in de kedei stond, en bracht hem naar zjjn huis, waar hy ongeveer een uur later plotseling overleed. Toen de koelies dit vernamen, maakten zy zich met geweld meester van het lyk, vermees terden eenige aan Maleiers toobeboorende sampans en begaven zich op weg naar den controleur van Laboean, die, eon en ander ver nemende, zich onmiddeliyk met het stoom schip „Jin Hap", in gezelschap van den lui tenant Chinees Lim Tek Soei, den djaksa, en een twintigtal gewapende politie-oppassers naar Boga begaf. De koelies waren intusschen in plaats van naar Laboean, met het lyk naar Eindjey ge togen, werwaarts de dokter djawa van Laboean later gezonden werd om tegenwoordig te zijn by de schouwing. Tegen de administrateur zal naar aanleidiDg van deze treurige zaak waarschyrilyk een aanklacht wegens doodslag worden ingooiend. Door den gouverneur-generaal van Ned -lndië zyn de volgende beschikkingen genomen: Civiel Departement. Benoemd: Tot hoofdcom mies bij het departement van justitie, de ambt. voor do rechterlijke macht nu. A. IJ. Walknte, thans ter beschikking van den directeur van justitie. Bij de exploitatie der Staatsspoorwegen op Java. Bepaald: Dat de 1ste commies L. C. Van Beusochem en de commies voor den stationsdienst A. Prins bij do WesterJijnen geplaatst blijveD. Overgeplaatst: Van de Wester- naar do Qosterlijnen de 2de commies L. P. Kerdijk en de commies voor den stationsdienst Ph. D. Lecomte. Goedgekeurd: Lat door den Landraad te Djember is benoemd tot buit. subst.-griffier buiten bezwaar van den lande bij die rechtbank, W. F. Morpeij. Benoemd: Tot plaatsvervangend lid in de commissie voor het klein notaris-examen, bedoeld bij artikel 161 van het reglement, op het notaris ambt in Nederlandse!) Indid (Staatsblad I860 No. 3 en 1894 No. 214) voor het jaar 1896 to Makassar mr. 11. Ch. Van Meerten, subst.-olï. van justitie bij den raad van justitie aldaar. Gesteld: Ter beschikking van den directeur van Binnenlandsch Bestuur, ten einde in een boschdistrict te worden werkzaam gesteld, de technische ambtenaar van het Boschwezen J. S. Van Braam. Departement van Oorlog. Ontslagen: Wegens volbrachten diensttijd eervol uit 's lands dienst, de gewezen buigeriijko schrijver 4do kl. bij de militaire administratie R. J. \V. Van den Broek. Verlengd: Met een maand het tot herstel van gezondheid verleend verlof naar Malang aan den idcn luit. der genie te Soerabaia W. G- Loefi. Verleend: Een maand verlof naar Djokja karta wegens ziekle aan den 2den luit. der inf. te Magelang G. W. Mazee; eeu maand verlof naar Sockaboemi wegens ziekte aan den lsten luit. der inf., geöv. van Atjeli naar Batavia, J. De Gelder. O.-partemcnl van Mai rne. (J v o r g e p 1 a a t s t(bij bet tijdstip van uit-dienst-ïtelling van het stoom schip „Gier" en m-dienst-stelling van de „Sperwer") van de „Gier" op de „Sperwer" de 2de stuurman A. IJendriksen, de 3de 'stuurman li. C. IJkeina, de lsle machinist E. E. P. Van der Meerscb, de 2de machinist. J. J. Hendrik, de 3de machinist H. C. Meijer on de leerling machinist A Bachet; van do „Gier" op de „Albatios" de gezaghebber 3do klasse J. li. Do Bos en de 1ste stuurman J. C. Tichelman; van llr .Ms. wachtschip „Gcdeh" naar Hr. Ms. flottielje „Bal de olf. van adm. 2de kl. C. P. Soutendam: van Hr. Ms flottieljevaartuig „Bnli" naar Hr. Ms. wachtschip „Gedch de olF. van adm. 2de kl. F. H. 11. Bodde; van het ss. „Arend" op het ss. „Gier" do 2de machinist J. F. Brouwenaar; van het ss „Zeeduif" op het ss. „Arend", de 2de machinist Ph. B. Van der Hoeven; van het ss. „Reiger"' op het ss. „Zeeduif', do 2de machinist L. Bruijno T ij cl e 1 ij k gedetacheerd: V an de „Gier" op de „Sperwer" de lsle machinist W. F. Stolk en de 3de machinist A. Sauer; van de „Albatros" op de „Sperwer" de gezag hebber 1ste k). U. Uges. Overgeplaatst: Van de „Albatros" op do „Sperwer", de gezaghebber 1ste kl. L. Alings en do 1ste stuurman H. Vorstcr. Telegram me m SOFIA, 19 Februari. Het crimineels ge rechtshof te Konstantinopel hooft Moerad- Boy by verstek ter dood veroordeeld, wegens aanslag op de veiligheid van het ryk. Zyn goederen zyn verbeurd verklaard. Een tiental zeeofficieren is in hechtenis genomen. JOHANNESBURG, 19 Februari. Heden heeft eene zware dynamietontploffing plaats gehad to Viederdorp, een arme voorstad van Johannes burg, de gansche buurt is in de lucht ge vlogen. Honderden huizen zyn vernield en het verlies van menscbenlevens is waar- schynlyk buitengewoon groot. Hot politie-corps en de inwoners zyn druk bezig do lijken van onder de puinhoopen te voorschijn te halen. In alle buizen van Johannesburg zyn de vensterruiten gebroken. Tweede Tel) Het dynamiet was geladen in acht goederenwagens; men was bezig die te rangeeren toen de ontploffing plaats had. In den grond werd een ontzaglyk gat gesla gen van derlig voet diepte. Alle huizen op een afstand van een halve mijl op de plaats des onheils zyn als van den bodem weggevaagd. Reeds zyn veertig lyken, voor het meeren- deel vreeselyk verminkt, teruggevondendoch het werk tot het onderzooken van de bouw vallen is nog nauwelyks begonnen. Een paar honderd meer ernstig gekwetsten zyn in bet hospitaal opgenomen, waarvan er reeds ver schillenden overleden zyn. Men gelooft dat er zeer weinig blanken gedood zyo. LONDEN, 19 Februari. Volgens een bericht van Lloyd van heden is de Duitsche mailboot „Kanzier waarop Rhodes zich bevindt, gis teren in het Kanaal aan den grond gevaren. Het schip wordt gelost. De scheepvaart is gestremd. KONSTANTINOPEL, 19 Februari. Alle mogendheden hebben haar toestemming ge geven tot de erkenning van prins Ferdinand van Bulgarije. MADRID, 20 Februari. Een telegram uit Havanna (Cuba) meldt dat de hoofden der opstandelingen, Maceo en Maximo Gomez, er in geslaagd zyn zich te vereenigen. LONDEN, 20 Februari. De „Daily Tele graph" spreekt het gisteren verbreide gerucht tegen, dat de Engelsche regeering pogingen in het werk stolt om de Delagoa baai te koopen. LONDEN, 20 Februari. Aan de „Times" wordt van Zondag uit O iessa gemeld, dat volgens een modedeoling uit Orel ongeveer 1500 man troepen naar Wladiwostock zyn ingescheept. Een tweede kruiser met verster kingen zil binnen veertien dagen volgen. BLOEMFONTEIN, 20 Februari. De uitslag der presidentsverkiezing is nog niet volledig bekend. Do heer Steyn heeft nu 1597 en de heer Fraser 684 stommen. MADRID, 20 Februari. Gisteravond om halftien zyn vyf spriugbussen in den tuin van het paleis ontploft. Daarby vielen geen ongelukkon voor. Men gelooft aan een anar- chistiscgen aanslag of aan een manifestatie van republikeinen. XJit de Rechtzaal* Iemand op middel baron leeftijd, die eenige jaren geleden te Leiden de betrekking be- kleeddo van kassier by de naamlooze ven nootschap „De Leidsche Katoenmaatschappy" had zich heden voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden wogens het zich in den loop van 1893 toeeigen <n van onderscheidene geldsommen tot een bedrag van f 6254, voor die Vennootschap ontvangen. Evenals in de instructie gaf de beklaagde, D. W. B., zeer vage antwoorden, waarop de president hem opmerkzaam maakte met aan maning om op pertinente vragen klaar en duidelyk to antwoordon. De verhooren van de drie eerste getuigen leverden niet veel meldenswaardigs op en dienden eenvoudig om verschillende bedragen te coDstateoren aan do Leidsche Katoenmaat schappy afgezonden en door beklaagde ont vangen. Daarna werd gehoord de heer C. D., een der directeuren der Maatschappy die verklaarde dat beklaagde in 1863 by do Katoenfabriek, destyds onder de firma De H., in dienst was getreden, de betrekking bekleedde van kassier- correspondent, door de firma D. als zoodanig was overgenomen en het volle vertrouwen genoot, zoodat als het waro geen controle op hem werd gehouden. Dat vertrouwen bleek evenwol zeer misplaatst, want behalve het bedrag hiervoren genoemd schijnen door beklaagde nog andere beduidende bedragen ver :uisterd te zyn globaal genomen/" 14,000. Toan de knoeieryen ontdekt werden, erkende beklaagde verkeerd boek te hebben gehouden. Trouwens, de boeken, in judicio aanwezig, toondtn dit duidelyk genoeg aan. Bekl. trachtte het niet verantwoorden van verschillendo posten te verklaren door de mededeeling dat het bost kou zyn dat het vermiste geld ontvangen, doch dadeiyk weer uitgegeven was; ook kon hot ontvangen zyn op dagen dat hy niet aanwezig was, allemaal uitvluchten, waarmede noch het O. M., noch de rechters natuurlijk genoegen namen. Be klaagde werd er dan ook attent op gemaakt dat een dergeiyke bookhouding geen boek houding was. Daarop gooide hy hot over een anderen boeg en beweerde dat de betalingsmandaten dikwyis in een ongesloten bus binnen ieders bereik gedaan werdengeen wonder dus dat er verschillendo bedragen vermist werden. Pertinent ontkende hy o. a. een be drag van f 1554 ontvangen te hebben. Getuige D. bevestigde de verklaring omtrent do berging der mandaten; doelde nog mode dat btkl. in 1894 toen hy ontslagen werd een honorarium genoot van 1950, zoomede dat na beklaagdes vertrek in zyn lessenaar nog gevonden werd een strook van een betaald mandaat, dat niet geboekt was. Hoe dat verraderiyke stukje papier er in gekomen was? Beklaagde wist het niet. Hy had het er niet in gedaan, want zoo dom zou by toch niet zyn om zulk een bewys tegen hem te laton slingeren wildo by zoggen, doch die volzin werd maar half vol tooid, toen beklaagde snapte dat hy zich ging verpraten. Op een vraag van den verdediger, mr. Modderman, of de heeren D. tovreden waren over den bekl. en of zy aanvankelyk niet meer dachten aan slordigheid dan aan mis dr(jf, antwoordde de heer D. bevestigend. Dat bekl. speculeerde, was hem niet bekend. Op een vraag van het O. M. of het den heer C. D. bekend was dat zyn broer F. D voor hooger bedragen gecrediteerd werd dan hy ontving, luidde het antwoord bevestigend. Of zyn broer wel eens gelden tydolyk onder zich hielJ zoodat niet dadelijk alle ontvan gen sommen aan beklaagde als kassier werden afgedragen kon de heer C. D. niet consta- teeron. (De heer F. D. was niet aanwezig en kon dus niet gehoord worden.) Het alsnu volgende gedeelte van het ver hoor omtrent de al of niet juistheid der boeking van sommige posten is eenvoudig niet begrypeiyk weer te geven, 't Wa6 in één woord een warboel, waaruit alleen valt te constatesren, dat er niet meer contanten in kas zyn gevonden dan de boeken fcitelyk aangaven, hoewel beklaagde beweerde dat dit wèl het geval moest zyn. (In de instructie had hy daarvan evenwel nooit gerept.) Hoe dit echter ook zy, duidelyk werd dit punt van het verhoor niet, hetzy dat de president misschien zyn vragen niet zoo in de vaktermen der boekhouding kon stellen, hetzy dat de heer D. hem niet begreep. Behalve kassier-correspondent by de Katoen maatschappy was beklaagde ook nog tot in 1893 belast met de administratie der diaconie van de Evangelisch-Luthr-rsche gemeente en ook in die qualiteit schynt. by onregelmatig heden to hebben gepleegd, waardoor een tekort was ontstaan van ongeveer ƒ3000. Eene vermissing o. a. van een stukje Illinois ad 100 dollars werd door beklaagde verant woord met de bewering dat hiermede eene vergissing had plaats gehad. Dat stukje had hy overgenomen voor eigen rekening en voor het geld was turf gekocht voor het Weeshuis maar niet verantwoord. Hoe zou beklaagde die ƒ73000 van de Diaconie onder zich had gehad en die op het grootboek had gestort zich nu een stukje van 200 toeöigenen. Neen dat was immers al te gek. Nadat het getuigenverhoor was afgoloopen, vroeg de president beklaagde nogmaals waarom verschillende bedragen door hem niet geboekt waren, By de voortzetting der zaak werd besloten haar te schorsen tot 12 Maart; alsdan zal worden opgeroepen de heer F. D. Een verzoek om ontslag uit de voorloopige hechtenis werd door de rechtbank geweigerd. LEIBEN, 20 Februari. Thermometerstand: gisteravond om 8 oren 2.5° C. 36.5° Fahrenheithedenmorgen 8 uren 3° C. 37.4 F.; 'smiddags om 12 uren 8° C. 46.4° F.; 'snamiddags i uren 9.5° C. 49.1° F. In de Woensdag-avond gehouden alge- meene ledenvergadering van de vereeniging „De Practische Ambachtsschool" werd de rekening over 1895 door den penningmeester voorgelezen en rapport uitgebracht door de commissie tot het nazien dier rekening, de heeren J. A. Yan Hamel, G. H. Kokxhoorn en N. De Zwart, den penningmeester daDk gezegd voor het gehouden beheer en de commissie voor haar nauwkeurig onderzoek. Benoemd werden tot leden om in 1896 de rekening na te zien de heeren G. H. Kokx hoorn, N. Stadhouder en J. Filippo Hzn. en tot plaatsvervangende leden de heeren J. A. Yan Hamel, N. De Zwart en P. F. C. Marks. De begrooting voor het loopende jaar werd door den penningmeester voorgelezen en door de vergadering goedgekeurd, waarna de ver gadering werd gesloten. By de Tweede Kamer zyn ingekomen drie adFessen, houdende bezwaren tegen het wetsontwerp tot verandering der grens tus schen de gemeente Leiden eenerzyds en de gemeenten Leiderdorp, Oegstgeest en Zoeter- woude aöderzyds, van: den kerkeraad en kerkvoogden van de Ned.-Hervormde gemeente te Zoeterwoude; J. H Slicber c. s. te Zoeterwoude; C. De Ruiter en andere bewoners van het door Leiden te annexeeren gedeelte van Zoeterwoude; een van J. Yan Leeuwen c. s. te Zoeter woude, houdende adbaesie aan bovengenoemd wetsontwerp, by welk adres is gevoegd eene verklaring door 46 personen onüerteekend, waarin zy verklaren hunne handteekening onder het adres van J. H. Slicher c. s. tegen het wetsontwerp gericht in te trekken. Heden hebben de afdeelingen der Tweede Kamer benoemd tot rapporteurs omtrent het wetsontwerp betreffende de grensverandering tusschen de gemeente Lei-en en de gemeenten Leiderdorp, Oegstgeost en Zoeterwoude, de heeren Drucker, Bool, Donner, Borret en Rutgers. H. M. de Koningin Regentes zal zich by de begrafenis van H. D. H. mevrouw de Prinses van Waldeck, geboren gravin Teleky van Szék, welke morgen te Rhoden, by Arol- 8en, zal plaats hebben, doen vertegenwoordi gen door J. Werner barou Yan Pallandt van Oud-Beyerland, opperjagermeester te Arnhem, die hedenochtend, van daar naar Arolsen is vertrokken. H. M. heelt don vertegenwoordiger tevens belast uit Haar naam een bloemkrans op de lykbaar van Hr. Ms. oud tante neer te leggen. H.-M. Koningin Wilhelmina heeft boden- voormiddag in den tuin van „Zorgvliet" paardgereden. Ook heden luidde het bericht van den heer Fransen van de Putte: „Nacht rustig. Toestand onveranderd." Het getal paarden, dat in de termen valt voor de keuring, welke in 1896 zal worden gehouden vanwege het Departement van Oorlog, bedraagt te Zoeterwoude 29 van de 180. Tot brandmeester aldaar aan spuit No. 6 aan den Hoogen Ryndyk is benoemd de heer C. Boekeo en tot adjunct-brandmeester de heer W. Verhoog. Het aantal landverhuizers in het afgeloopen jaar aldaar bedroeg vier. Drie er van zyn naar de Transvaal vertrokken en één naar Oo8t-Indiö. Marktberichten. Delft, 20 Februari. Granen worden heden met ruim aanbod, tot icte lagere prijzen aangeboden, do omzet was niet groot. Witte Tarwe /6.70 a 6.75. Roode 5.65 a 6.20. Rogge ƒ3.80 a ƒ4.15. Zomergr-rat 3.20 a ƒ3.50. Cbe?alie - f 1.20 a ƒ4.80. Haver 1.90 a frdBlauwe Erwten ƒ4.75 a ƒ6.75. Bruineboonen 0.75 a ƒ11.— Paardenboonen ƒ4.70 a ƒ4.90. Dmvenbooccn ƒ5.50 a ƒ5.75. Koolzaad f7.a ƒ7.50. Zomor-Koolzaad a Kanariezaad 6.25 a ƒ7..Hennep zaad ƒ6.— a ƒ7.25, alles per HL. In gemeenten, waar geen Agentschap van het Leidsch Dagblad is gevestigd, wordt het Dagblad gedurende 13 weken alléén des Zaterdag-avonds toegezonden, tegen toezending van 40 Gents. Vouponnoleetfng volgens opgave ran dc Coupon-Makelaar Oostonrijk, Paplor 21.97dito Zilver 2l.97££ Frauöcho 47.60 Diverse rtyksioark 53.93 Bassen Goud Roebels /1.91 dito in Zilveren Koebeis ƒ1.26 Amerlkuuscho Goud Dollars/ 2.47, BeleeDing pCt. A.D VERTENT X N. Zoo do Heere wil, herpen onze ge liefde Ouders WILLEM CHRISTIAANSE en CORNELIA STEENWIJK den 5deD Maart hunne 5ft-jarlge ifcfr- Echtvereenlglng te herdenken. g*- Namens KinderenBehuwden fff Kleinkinderen, J. P. CHRISTIAANSE. Leiden, 20 Februari 1896. (Smidsteeg 53.) 1308 14 Ondertrouwd W. VAN ROSSUM DU CHATTEL en ANTOINETTE M. VINK. 1316 6 Leiden, Oegstgeest, Villa Antoinette, 20 Febr. '96. Getrouwd G. C. J. VERKERK, Dir. v/h. Rijks Telegraafhimcaur te Leiden en B. E. VAN HOUTEN. Groningen, 19 Februari 1896. De Heer en Mevrouw VERKERKVan Houten betuigen, mede namens de weder- zydsche familie, hartelyken dank voor de vele bewyzen van belangstelling, by gelegenheid van hun huwelyk ondervonden. 1321 12 Voorspoedig bevallen van eene Doehfer J. M. PERQU1N. geb. Ksijnenburg. Leiden, 19 Februari 1S96. 1312 4 Eenige en algemeene kennisgeving. Door Gois goedheid voorspoedig bevallen van eene welgeschapen Bocht er W. VER MEULEN, geliefde Echtgenooto van J. W. H. ROTTEVEEL. Leiden, 20 Februari 1896. 1313 5 Voor de vele bewyzen van deelneming, ondervonden tydens de ziekte en na het overlyden van myne geliefoe Zuster AGATHA JACOBA, betuig ik by dezen myn oprochten dank. ANNA J. L. VAN US. Leiden, 20 Februari 1896. 1307 6 De ondt rgeteekende betuigt, ook namens hire Kinderen en Bebuwdkirs r n, baren i r- telyken dank voor de v lo11 ,ken van be langstelling, ondervonden by het overlyden van haren geliefden Echtgenoot den Heer J. VOGELEZANG. Uit aller naam, Wed. J.VOGELEZANG—v. Ciiarldorp. Leiden, 20 Februari 1896. 1323 9' DANKBETUIGING voor de vele bewyzen van deelneming, ontvangen na het overlyden onzer lieve Zuster Movrouw A. I. C. VEENENBOS —De Jongh van Arkel, te Hoorn. 1325 6 C. Th. DE JONGH VAN ARKEL. Leiden, Februari 1896. Mevrouw Mr. C. A. ELIAS SCHUIJT VAN CASTRICUM, te Monster (in 't West- land), verlangt tegen Mei aanstaande of vroe ger: eeüe llinke Loon naar bekwaamheid. Brieven aan het Bureel van dit Biad ooder No. 1331. 8 De ondergeteekende bericht aan zyne geachte Stadgenoolen, dat hy eene GEOPE\D BEEFT. Hopende door eene nette en degelijke be diening an billijke pryzen zich het vertrouwen van zyne Begunstigers waardig te maken. Huogachtond, 1330 16 Uw Dw. Dnr., H. A. VISSER. Het BILJART-COXCOURg, aange kondigd tegen 21 Februeri, is tot nader te bepalen datum UITGESTELD. 1328 7HET BESTUUR. Nog voorhandenpuike qualiteit Buln- aardappelcn, 20, 24 en 28 C'ts. per D L. Versch ontvangenpuikbeste Zeeuwsche Paar&en en Paarspcites, 10, 18 en 20 Cts. per D.L, Per H.L. tegen concuireerende pryzen. J. DE \IE UK. 1326 10 Klok8teeg 8, b/h. Rapenburg. TE HUUR GEVRAAGD, voor de zomer maanden: een lIUISJfF, bevatt.2 Kamers, Keuken en Dienstbodenkamertje. Brieven mot opgave van prijs onder letter Z. No. 818 aan KOOIJKER's Ceritr.-Advert.- Bureau, Leidea» 1330 8

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3