*al bevoegdheid verleenen om onderricht te geven aan wintercursussen in tuinbouwkunde, welke, op het voetspoor van de bestaande cursussen in landbouwkunde, zullen worden opgericht. In do tweede plaats wordt het nieuwe vak in het wetsontwerp opgenomen onder de vakken, waarvoor een akte voor huis- en schoolonderwijs is te verkrijgen. 3o. Gelijkstelling van sommige akten van b ek w aam hei d, in Nederl.- Indië verkregen met Nederland- echo akten. De Regeering geeft gevolg aan het ver zoek van den Gouverneur Generaal, om de akte van bekwaamheid als onderwijzer en die als hoofdonderwijzer, in Nederl. Indië afge geven, gelijk te stellen met de gelijksoortige akte in Nederland. Zy doet daartoe het voor stel medo in genoemd wetsontwerp, onder de uitdrukkelijke voorwaarde, dat de gelijk stelling ten aanzien van de genoemde akten alleen geschiedt voor zoover de examens ter lerkryging van die akten in Nederl.-Indië zijn a/genomen met gelijke eischen en nage noeg volgens dezelfde regelen als hier te lande. De lotgovallen van Juffrouw Trilbie. Het is misschien overbodig, maar toch willen wij het oog even aanstippen, dat deze Trilbie niets gemeen heeft met den bekenden roman. De titel bier heelt uitsluitend in de korte Trilby-periode als reclame dienst moeten doen. Het EngeJsche blijspel (klucht zou beter zijn) is er een vaa het gehalte van „De Tante van Charley" en „De nieuwe jongen" en is volkomen waard der Drilte im Bunde te zijn. Yeel zaaks is het niet, wat er in de laatste twee jaren' uit Engeland tot ons komt. „De lotgevallen van Trilbie" bevat evenals de beide andere producten niets anders dan onmogelijk heden en onzin. Haar, daarom niet getreurd; het is een soort kermisstuk, een lachstuk, dat volstrekt niet de pretensie maakt van met eene andere bedoeling in elkaar te zijn gewerkt dan om een goed-lachsch publiek eens te laten gieren van de pret. Geest zit er niet in, ook niet in détails of enkele woorden, hit is maar om wat zotheid, wat herrie, wat lawaai te doen. Eene juffrouw ontsnapt van de kostschool, om te kunnen trouwen, en volvoert dat voor nemen dan ook in ongelooflijk korten tijd. Ze wordt echter achterhaald en moet, ge trouwd en wel, naar school terug. Om haar nog eens te schaken, steekt nu de echtvriend zich in meisjeskleeren en wordt door tusscben- komst van een bevnonden majoor als diens nichtje Trilbie ook op die school geplaatst. Daar komt nu natuurlijk allerlei geks uit voort: de meisjes halen de nieuwelinge aan on dus wordt het vrouwtje jaloersch; Trilbie rookt sigaren, springt over stoelen, drinkt grog, knevelt den detective, die er op uit is om hem te arresteeren (want dat huwelijk was nog misdadig ook), vermoordt bijna den muziekleeraar en ontsnapt daarna. HU, of zU, valt nu evenwel den detective in handen, de zaak lost zich op, de justitie is tevreden (erg lief van de justitie!), de jeug dige echtgenoot wordt plotseling tot graaf verheven en schijnt als zoodanig alles maar te mogen doen, althans het huwelijk is in eens wettig en daarmede is de klucht uit. Boom 1 Het is erg dun, het is te dun! Wel heb ik ernstig en oprecht myn best gedaan om het aardig te vinden en flink te lachen, maar het ging niet van harte. Neen, het is te flauw, te afgezaagd, het is heelemaal niets. Sommigen speelden goed. Van don Heuvel als de muziekmeester was uitstekend (hy word by open echerm teruggeroepen en had dat ten volle verdiend)evenzoo Holkers als do politie dienaar en mej. Sasbach. Erfmann mist de noo iige losheid on buigzaamheid om de rol van Trilbie, vooral het meisjes-gedeelte, goed te spelen; van Poolman, die zoo aardig de Tante van Charloy speelde, kan hy in dit opzicht nog alles leeren. Poolman zelf en anderen overdreven sterk, maar in een stuk als dit is dat niet misplaatst. Men moet door do dwaasheden heen rollen, zonder tyd te hebben tot nadenken. Wol misplaatst was dat „vlug afspelen", hier outaardde in afroffelen. Er werd te ruw, to nonchalant gespeeld. Als er maar leven en drukte was, scheen hot al voldoende te zyn. Daarom was de verschyning van den kalmen detective eene ware verademing. Van Warmelo in zyn zeer klein rolletje was weer typisch, als altyd. Het nastukje „Een kop thee" was niet onaardig on werd aangenaam gespeeld. Hier was Poolman weer goed op dreef; der- geiyko schuchtere, half verlegen rollen be- hooren vanouds tot zyne allerbeste. Het publiok, tameiyk bevredigend wat het aantal betroft, heeft bartel jjk gelachen en evenzoo toegejuicht. Als de „Lotgevallen van Juffrouw Trilbie" een kasstuk biykt te zyn voor het Tivoli- gezelschap, dan zal iedereen dat Poolman en zyne getrouwen graag gunnen, want dien steun kunnen zy best gebruikenmaar, wat ons botreft, als hy weer In Leiden komt, hopon wy dat het met eon goed biyspel moge wezen. v. B. Gemeenteraad van Leiderdorp. Zitting van gisteravond. De opening geschiedde te ruim halfacht door mr. Van Assendelft de Coningh, burge meester, in tegenwoordigheid van alle leden. Na lezing en onveranderde goedkeuring der notulen kwamen, behalve eenige missives van God. Staten, ter tafelhet proces-verbaal van kasopneming over het 4de kwartaal 1895, waarby bleek, dat de inkomsten f 17,501.64, de uitgaven f 15,944.86* bedroegen; voorts een brief van de Vereeniging tot het verleenen van hulp aan behoeftige oogiyders met de mededeeling, dat de toegezegde f 10 de laatste vyf jaren door haar niet is ontvangen; ver volgens een schryven van de kerkvoogden der Ned.-Herv. gemeente, verklarende, datzy niet overgaan tot aankoop van een stukje grond by de pastorie; en eindelyk eon ver zoek van diakenen der Ned.-Herv. gemeente, om hun weder de vrye beschikking te geven over een aschschuur by het weeshuis. In betrekking tot den brief van genoemde Vereeniging werd eon beslissing aangehouden, terwyi op het verzoek van de diakenen der Herv. gemeente gunstig werd beschikt. De Raad nam ten opzichte van dit verzoek in aanmerking, dat do gemeente by teruggave vyf gulden minder huur behoeft te betalen en de diaconie grond noodig heeft voor den bouw van woningen. Na verschillende af- en overscbryvingen, kwam aan de orde het kohier van den hoof- delyken omslag, waartoe de Raad in comité- generaal overging. Deze geheime zitting, te ongeveer negen uren aangevangen, duurde ruim anderhalf uur. Te ongeveer balfelf werd de vergadering heropend en kwam aan de orde het voorstel van B. en Ws. om aan de Tweede Kamer een adres te zenden, verzoekende, bet wets ontwerp van minister Van Houten tot wyziging der grenzen tusscben Leiden eenerzyds en Leiderdorp, Oegstgeest en 2?Sfeteiwoude ander- zyds niet goed te keuren, op grond, dat annexatie noch in het algemeen belang, noch in dat van Leiderdorp is. Niemand verlangde over dit adres het woord noch boofdelyke stemming, zoodat het voorstel van B. en Ws. kan worden geacht, met algemeen© stemmen te zyn aangenomen. By het doen der gebruikelyke rondvraag hadden enkele leden nog oen of meer op merkingen te doen, waarvan de Voorzitter nota nam. Plierna sloot do Voorzitter de vergadering, onder dankzegging aan de leden voor hun opkomst. Gemengd Nieuws. Tot bet doen heryken der ge wone gewichten, benovens der maten en strykers, wordt door den yker in het gebouw aan de Lammerenmarkt zitting gehouden voor de bewoners der perceelen van de Kraaierstraat op 19 Februari van 9 lO'/j uur; voor die van de Rynstraat van 10'/, il'/2 uur; voor die van deSpilsteegen Wielmakers steeg van ll'/i 12 uur; voor die van de Maarsmanssteeg van 1 2'/2 uur, en voorde bewoners van do Donkersteeg van 2'/a 4 uren. Voor hot front van het 4de bataljon 4do regiment infanterie alhior is door den commandant van dat bataljon, den majoor Koolemans Beynen, de bronzen medaille voor 12-jarigen trouwen dienst uitgereikt aan den sergeant-majoor Van Wageningen, van ge noemd bataljon. De op heden bepaalde conclusie van het Openbaar Ministerie by de Haagsche rechtbank in de zaak van den agent van het sociaaldemocratisch volksblad „De Baan breker", J. J. Van der Wallen, tegen den burgemeester van Leiden, betreffende door eischer ondervonden handelingen van de Leidscbe politie, is tot 3 Maart a. s. uitgesteld. Een zachte winter heeft ook zyn echaduwzyde. Dit ondervinden thans do bloem- kweekers. Do jonge stekjes toch, die in den winter worden geplant en in de kassen tot eenigen wasdom moeten komen, worden door schimmel aangetast; oorzaak hiervan is gebrek aan zonnewarmte. By eenige vorst met hel deren hemel tieren de plantjes beter; nu worden er honderden weggeworpen, hetgeen veel schade geeft. By den veehouder R. Knyff, aan den Ryndyk, onder Voorschoten, deed zich opnieuw een geval van miltvuur voor, thans by een varken. De verschillende voorschriften zyn weder toegepast betreffende verbranding van het lyk, ontsmetting van den stal, enz. Men schryft ons uit Lisse: Zooals reeds vroeger werd gemeld, is door eenige bloemisten het plan beraamd om eene bloemententoonstelling te houden, waarvan de opbrengst zal komen ten bate van het alhior bestaande Ziekenfonds. Thans is bepaald dat die tentoonstelling zal geopend worden op a. s. Vrydag, des namiddags te één uur, en behalve dien dag nog zal geopend blyven op de drie volgende dagen. Dat er voor liefhebbers van bloemen wat te zien zal zfjn, behoeft wel geen betoog. Immers, als men weet dat erkende broeiers uit de gemeonte, die meermalen op tentoon stellingen gouden of zilveren medailles be haalden, hunne medewerking hebben toege zegd, dan bestaat er meer dan éóne reden om eens een kykje te nemen op de zaal van het hotel „de Witte Zwaan", zoo welwillend door den eigenaar, den heer Van Ruiten, voor dat doel afgestaan. Waar blyven de sigarenpuntjes? Door den heer Van Zanten Jr., steenfabri- kant te Leiderdorp, worden sigarenpuntjes omgezet in rooktabak voor de verpleegden der Prins-Hendrik stichting. Omtrent de bewerking, die de puntjes onder gaan, deelt dr. Van der Hegge Zynen in het „Haagsch9 Dagblad" het volgende mede: Do puntjes worden eerst door kokend water gedesinfecteerd, van kleefstof ontdaan, in een schommeltoestel ontrold, met hydrau lische kracht uitgeperst, losgeplozen, gedroogd, in pakjes, inhoudende een ons, verpakt, en als zoodanig verzonden. De pakjes worden van gebruikte couranten gemaakt; op het deksel staat: „rook sma kelijk, vriend!" Op bet voorschild het portret van prins Hendrik in admiraalsuniform. Op de vlakke achterzijde: „let op de kleintjes, want vele kleintjes maken een groote"; „het is heerlijk na volbrachten arbeid en een behouden thuisreis een veilige haven te vinden"; „alle hands moeten eenmaal aan dek komen; dat ge dan vaardig zijt!" en op den bodem: „aan alles komt een einde." Ten einde puntjes te verkrijgen, heeft de heer Van Zanten een zak-guillotino vervaar digd, die later door de oudjes zeiven zal worden aangemaakt, waarop gestempeld: „Prins-Hendrik stichting, Egmond a/Z," en op de keerzyde: „geeft ons de puntjes", en die by sigarenhandelaars verkrygbaar zal worden gesteld. Wanneer men dus do moeite wil nemen, sigarenpuntjes te bewaren, kan men ze voor liet goede doel opzenden aan den heer Van Zanten, te Leiderdorp, of aan er. Van der Hegge Zynen, in Den Haag. Naar men verneemt, is do heer Hendrik Veldhuizen van Zanten, van Hillegom, naar Londen gereisd om eene meeting van den Boud tot wering van den handel in afge sneden bloemen (afdeeling Londen) by te wonen. Is men goed ingelicht, dan heeft de reis ten doel, opheffing te verkrijgen van het positieve verbod „ban.el te drijven met ben, die bloemen afsnyden", als zijnde io stry i met hunne belangen. Uit het water aan de Schelpkade te '8-Gravenhage is het lyk opgehaald van een 28-jaiigen tuinman. Een beambte by de openbare reiniging aldaar, die de politie bystand verleende by de aanhouding van oen beschonken persoon, is daarby door een schipper met een mes zóó hevig verwond, dat hy naar het gemeente ziekenhuis moest worden overgebracht. Zondag avond zyn aldaar vela personen, die tydens de voorste'ling in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen opschudding verwekten, door de politie verwyderd. Do verhooging van het tarief scheen tot revanche aanleidi g gegeven te hebben onder de levenmakers, die men daardoor had willen weren. De zaak betreffende de schade actie wegens aanvaring van de „Crathie" en de „Elbe" is gisteren in hooger beroep by het gerechtshof to 's-Gravenhago aangebracht. Er is echter vier weken uitstel verleend voor het nemen van conclusies. Te Haarlemmermeer worden de postbeambten van rywielen voorzien, om alsdan door do geheele Haarlemmermeer twee maal daags bostellingen to doen. Dit plan wordt algemeen toegejuicht, doch men zag liever het personeel uitgebreid. Zonder uit breiding van personeel is men algemoen van gevoelen, dat het ondoenlyk is 2-maal daags denzelfden rit af te leggen. Elke rit dor post beambten, ongerekend het op- en afryden der werven, bedraagt 25 kilometers. In den win ter, by slechto, ongebaande en onverlichte wegen behoort zulks tot de onmogelykbeden. Door de Rotterdamsche politie wordt de aanhouding verzocht van een brief, die als vormist is aangegeven en inhield: twee bankbiljetten van f 40, ES No. 104 en E O No. 521, één bankbiljet van 25, I F No. 6758 en één muntbiljet van 10, D M 01004. In het Ziekenhuis te Rotterdam is gisteren de 53 jarige bootwerker J. G., die aan boord van het s.s. „Renania," lig gende in de Spoorbaven aldaar, in het ruim was gevallen en een schedelbreuk had be komen. In den nacht van Zondag op Maandag werd de politie in de Avenue Con cordia te Oud-Kralingen gewaarschuwd, dat men tweo personen een in aanbouw zynd huis had zien binnensluipen. De poütie-agenten drongen onmiddeliyk het pand binnen, echter met het treurig gevolg, dat een der politiedienaren, de agent Zuur land, tusscben eenige vloerbinten door viel en in eene kelderverdieping terecht kwam. Ernstig gekneusd werd hy opgenomen. De inbrekers waren intusschen verdweneD. Twee vechtende honden, die een brandende petroleumlamp omverwierpen, veroorzaakten gisteravond te Amsterdam een zwaren brand in de woning van den schoen- maker-parapluie-verkooper F. Knaap, Groen- burgerwal 37. Als altyi wanneer petroleum de oorzaak is, verspreidde het vuur zich met buitengewone snelheidook het door den heer A. S. Baruch bewoonde gedeelte van het huis boven werd aangetast. Door de spoedige hulp der brandweer bleef het overige van het perceel gespaard; zy wist denbrand te beperken tot de benedenwoning en de voorkamer daarboven. Met groote moeite konden de kinderen nog gered worden. Een der vechtende honden kwam in de vlammen om. De schoonmaker was voor f 1000 verzekerd. Ook de schade van den heer Baruch is door assurantie gedekt. De Hooge Raad heeft een drietal personen, die door den kantonrechter te Zwolle tot geldboete waren veroordeeld wegens het op verboden tyd zich bevinden in een koffiehuis, te dier zake van alle rechtsver volging ontslagen, op grond, dat in de toege paste bepaling der gemeentelijke verordening aan den burgemeester de bevoegdheid wordt gegeven om eene wyziging in den sluitings- tyd voor koffiehuizen te brengen, eene be voegdheid, welke alleen aan den Raad toe komt, zoodat de hier bedoelde bepaling ver bindende kracht mist. De zaak van den sigarenmaker te Tiel, door den kantonrechter aldaar tot f 1 boete of 1 dag hechtenis veroordeeld wegens het zonder vergunning venten van het weekblad „Voorwaarts", is, omdat die veroordeeling op onwettig bewys was gegrond, naar de recht bank te Tiel verwezen. Zaterdag-avond ontstond brand in twee aangrenzende woningen, waarvan één onbewoond, in de buurt Kromwyk, ongeveer een half uur buiten Woerden. Beide perceelen waren spoedig uitgebrand. Er kon zeer weinig gered worden. De oorzaak was weer onbekend. Of alles verzekerd was, weten wij niet. Hot allerlaatste bedryf van de Amsterdamsche wereld-tentoonstelling wordt, naar het „Hol." mededeelt, op de volgende wyze afgespeeld. Allo pryzen, die in banden van het Uitvoerend Comité gebleven zyn, worden heden en volgende dagen publiek verkocht. Zooals bekend is, zyn er zeer veel loten onverkocht gebleveD, zoo Jat alle pryzen, die daarop vielen, eigendom zyn van het U. CM dat thans alles onier den hamer laat brengen. De catalogus van de verkooping bevat dan ook niet minder dan 3414 nummers, terwyl nog verscheidene voorwerpen in één „koop" vereenigd zyn. Als vermoedelijke dader van don moordaanslag op den heer Vlemingb, te Eist (Betuwe), is gearresteerd de 27-jarige G. Bekker, vroeger in dienst by genoemden land bouwer. Reeds terstond was hei algemeen gevoelen, dat niet deze of gene landlooper, doch iemand, geheel bekend met verschillende omstandig heden, het wanbedryf heeft, gepleegd. Deze vermoedens hebben dan ook geleid tot de in hechtenisneming van genoemden B., wiens postuur zeer veel overeenkomst heeft met de beschryving, door den hefcr V. van den mis dadiger gegeven. Zyn alibi op den avond van den aanslag kan by met hewyzen, by zyne confrontatie met zyn slachtoffer was hy zeer ontdaan. Volgens de laatste berichten beeft hy be kend den moordaanslag te hebben gepleegd. Door de gezameDiyke boeren van den grooten veenpolder van West-Stellingwerf is besloten, coöperatief eene zuivelfabriek op te richten. Do boerderij, bewoond door den landbouwer J. Kemper en gelegen te Omme- landerwyk, is afgeorand. Alles was verzekerd Door S. T. Zylstra, te Oostermeer (Fr.), zyn reeds nieuwe aardappelen van den kouden grond geoogst en gegeten. De „Indópendance beige" laat zich uit Berlyn melden dat de nieuwe snelva rende radereooten der maatschappy -Zeeland", „Koningin Wilbelmina", „Koningin Regentes" en „Prins Hendrik", biykens aankondigingen van Duitsche bladen, de reis van Vlissingen naar Engeland doen in 23/4 uur (bedoeld is 23/4 uur open zee), en schryft daarboven: „Avis a M. Yandenpeereboom", den verkeers minister. De bespoediging en verbetering, door onze wakkere maatschappy „Zeeland" aan het ver keer gebracht, blyven dus by onze zuideiyke naburen niet onopgemerkt. Zy zullen nu hun nerzyde wel weer trachten de maatschappy de loef af te steken. Of dit geschieden zal, is een andere vraag. Te Brisbane, in Australië, heeft op de rivier een verschrik kelyk ongeluk plaats gehad, waarby niet minier dan 40 menschen- levens te betreuren zyn. Toen zy trachtte tusschen de stoomschepen „Normandy" en „Lucinda", welke in de rivier op stroom lagen, door te varen, had de passagiersstoomboot „Pearl" het ongeluk tegen de eerste aan te varen. Do rivier was gezwollen door de regens van den laatsten tyd en de „Pearl" werd door den stroom tegen den ankerketting van de „Lucinda" geworpen mot zulk een hevigen schok, dat de „Pearl" byna door midden brak en binnen 10 secon den zonk. Het ongeluk geschiedde onder de oogen van een groote menigte toeschouwers, die zich op beide oevers der rivier hadden verzameld, en toen het nieuws zich als een loopend vuurtje door de stad verspreidde, stroomden duizen den menschen naar de plaats des onheils. Vele slachtoffers werden door den ontsnappenden stoom zoo gebrand, dat zy aan de gevolgen stierven. Vreeselyk waren de tooneelen aan den oever, toen de lichamen daar worden aange bracht. Mannen en vrouwen jammorden door elkaar, ieder zocht betrekkingen en vrienden, die hy miste, en het weeklagen en schreien waron vreeselyk om aan te hooren. Om negen uren in den avond telde men 21 lyken. Een vreeseiyke brand, die aan acht menschen het leven kostte, brak Zondag morgen om drie uren uit te Londen in de Churchstreet, Soho, in een ouderwetsch huis, dat door verscheidene gezinnen werd bewoond. De brand ontstond op do eerste verdieping, waarschynlyk door vonken van het haard vuur, en tastte het eerst een houten beschot by de trap aan. De bewoners van de benedenverdiepingen konden zich nog op straat redden, maar lieten ongelukkig de voordeur open. De daardoor ver oorzaakte tocht dreef de vlammen langs de houten trap naar boven, zoodat aan de boven bewoners de uitweg was afgesneden. De brandweer vond by hare komst het huis van onder tot boven in vlammenvoor een venster van de tweede verdieping stond een man, die met vertwijfelde gebaren om hulp smeekte, maar voordat men iets kon doen om hem te redden, sprong hy naar beneden en kwam rp de scherpe punten van een yzeren hek terecht. Met afgryselijke wonden werd hy naar een gasthuis gebracht. De brandweer wist ni tof er zich nog meer personen in het huis bevon den en had trouwens niets tot hun redding kunnen doen. Toen het vuur gebluscbt was, vond men op de tweede verdieping de ver koolde lyken van een vrouw en drie kinderen; en op de vliering de lyken van een gezin, uit vier personen bestaande. Twee politie agenten, die zich verdienstelijk maakten by het redden der benedenbewoners, bekwamen ernstige brandwonden. Kerkelijke Berichten. Woubrugge: Voor de Ned.-Hervormde gemeente van Woubrugge zal op Woensdag 19 Febr., 's avonds te halfzeven, optreden: ds N. De Jongr, van Utrecht. Gereformeerden: Woensdagavond te half zeven ds. J. J. Langhout, pred. te Groningen. Ma rktberïchteiL Kotterdam. 17 Februari. Fr was heden woder oen meer ei an vddoende toevoer; de koopera toonden zich daar weinig door geaRme.-rd en de markt had mitsdien een llaow verloop. Witte Tarwe was nu iu extra pniko qualiteit nie.' voorhanden. Do prijzen ondergingen dooréén een» verlaging van 20 cents, waartoe echter niet alles waf op te ruimen. Canada weinig aangevoerd. INLANDSCHE GRANEN. Vlaam. en Zeeuw., de beste 6.20, 0.50 tot ƒ6.65 dito dito uiHdelb. 5.50, 5.60 5.80 Flakk. en Ovorm., do beate 6.10, C.25 6.40 dito dito middelb. 5.30, 5.40 5.50 Mindere en geringe soorten 4.00, 5.5.10 Omada5.—5.20 ,5.40 Voorts werd verkocht per 100 Kilo. Goodo qualiteit Witteƒ8.tot ƒ8.20 Middel dito7.GO „7.85 Mindere dito 7.20 7.50 Roodo Tarwe uit omliggende Polders tot ƒ170 a 175. Rogge ondervond weinig vraag; wat verkocht werd is 20 cents lager. Zeeuwsche en VL, naar qual., 3.70, 3.90 tot ƒ4.10 Ovcrm. en N.-Brab-, „3.10, „3.60 „3.80 Geringere soorten 3.20 3.30 Gersr-. Wmler zonder keepers. Zomer-onveranderd. Cliovalior- traag. Vlnam. on Zeeuwsclio Winter- van ƒ4.10 tot 4.50 Uveruiaasche c- 11 aki;. „3.90 „4.40 Afw. en mindere soorltn 2.80 3.60 Vb. Zeeuw, eu Flakk. Zomer- 8.40 3.80 Mindere qualiteit 2.85 3.10 Chevalier8.50 4.80 Beste Zomer- werd óók tot C. per 100 Kilo verkocht. Haver was meer dan noodig aan do markt, zoodat een deel daarvan 10 cents lager moest afgegeven Wurden. blanke en wichtige qualiteit. van ƒ3.tot ƒ8.25 Zeeuwsche en andereiul. Voera.. „2.50 „2.00 Lichtere dito dito 2.29 2.40 Geringere soorten1.75 2.— Voorts werd gedaan per 100 Kilo. Goe ie qualiteitƒ5.80 tot ƒ5.90 Voer- 5.40 6.7(1 Cowouo 5.5.80 Spelt 2. - tot ƒ2.60. Paardenboooen. Zeeuwsche 10 a 15 cents lagor; miodero eoortCD bleven over. Vlaamsche en Zeeuwsche 4.70 tot ƒ5. Ovormaasche4.60 4.90 Gcriugero eoorten4.25 m 4.50 Duivonboonen 5.75 tot ƒ6. Schapenboonen niet verkocht. Bru riebooDon gingen maar langzaam van de hand; niet alles kon verkocht worden. Walchersclievan ƒ10.50 tot 11. Do beate Vlaam. en Zeeuw. 10.10.50 Ordinaire dito dito 9.25 9.75 Geringere„8.t 8.75 Witteboonen waren er nu wat meer. Walcherachevan ƒ12,50 tot 12.75 Vlaam. en Zeeuw., de beste. 12.12.5H dito dito ordina re „1150 „11.75 Mindere en geringe soorten9.75 10.75 Blauwe Erwten onveranderd, maar langzaam af« gaande. Waicherschevan f 8.25 tot ƒ8.75 D beste Zoenw. en Vlaam. 7.25 8. Middelb. ql. dito en Fiakk. 6.25 7. Geringere4.80 5.25 Scnokkera niet verhandeld. Koolzaad te note ren van f 6.75 tot ƒ8. Hennepzaad ƒ6.25 tot ƒ7 50. Kanariezaad weder 25 Ccuta lager. Het b.ste ƒ6.75 tot ƒ7.25, middcl-qualiteit ƒ5.60 lot ƒ6.25 en geringere soorten 4.25 tot ƒ5.25. Per 100 Kilo werd verkocht van ^.75 tot ƒ8.25» BUITENLANDSCHE GRANEN. Tarwe zonder handel, wegens gebrek aan voorraadt Van P»nsland waren eenige offertes, maar pryzen voor hier vrij wat te hoog. Rogge prijzen onveranderd; voorraad dagelyks af nemende. Helena121 tot ƒ125. Bes8arabi8che„H7„ „118 Novorosiak 108 110.; Taganrog«114 „116 Sc-Petexeburger. 110 112 Odessa, stoomende„112 „113 Gerst vast on mot kleinen voorraad. Nicolajefƒ108 tot ƒ109 OdesBa107 108 DoDau 108 110 Haver vaster. St.-Peter8burgertot 6.50 Reval 6.25 Libau- n „5.65 Boekweit flauwer. Stateƒ122 a ƒ124 dito stoomende122 Boekweitgrutten nog even stil. Grove St.-Peters'ourgerƒ212 a ƒ214 Middel dito 196 200 Voer-Erwten vatf 4.75 tot ƒ5. Maïs flauwer. Bonte Amerik&ansche88 tot 90 dito dito uit stoomboot85 86 dito dito stoomende 85 Foxanian wn 102 Cinquaotine130 Rotterdam» 17 Febr. Op de veemarkt waren; heden aangevoerd; paarden, veulens 347J randeren. 62 vette kalveren, nuchter kalf, 65 schapen, 731 varkeus, biggen, bok. De prijzen van liet vee waren als volgt: rnnderea l8te quaL 65 a - c., 2de qnal. 60 a c.,Sde quaL 50 a c. ossen lste qnal. a o., 2do quaL R c., 3de qual. a c.; stieren lste qnal/ 68 a c-, 2de qual. 56 a c.. 8do qnal. a c.; kalveren lste qualiteit 110 a c., 2da qual. 100 a c., 3do qual. 90 a c.: scbvpeit lste qual. 65 a c,, 2de qual. 45 a o.» alles per KG.; varkens lste qual. 86 a c., 2dt qual. 35 a c., Sde qual, 84 a - o., Londeiy ache - a c., al cb por KG. Handel redelijk vlug- Louden, 17 Febr. Ter veemarkt zijn aangevoerd; runderen 1300, schapen en lammeren 9000, kalvers^ 5, varkens 50. Prijzen; beste rundoren 2/4 a 4/(* schapen en lammeren 3/4 a 6/8, Kalveren a varkens 2/- a 3 4. Frie8cho Boter nominaal.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2