J. J. POLLMANN. ADVERTENTIE N. Nieuwe Rijn 1 aan de Vischbrug. wegens verbouwing' van den Winkel Nieuwe Rijn 1 aan de Vischbrug. TE KUUR, het been bezeerd had, en, ofschoon hy zich te St.-Petersburg bevond, achtte hy het niet ge raden om uit te komen. Hy vroeg en kreeg van het wedstrijd comité verlof, om, na afloop van de wedstrijden, de baan van 1500 meter op tijd te rijden, en de uitslag daarvan was, dat hij donzelfdon tijd ais de tweedo aankomende heer, G. Estlander, maakte (2 min. 44 1/5 sec). Seyler was gedurende een trainingsrit met een zijner schaatsen in een half bevroren gat gekomen, ten gevolge waarvan hy viel on zich den voet bezeerde. In zijn val kwam hy met zulk een vaart tegen een der baanpalen aaD, dat deze een eind werd weggeslingerd. De eigenlijke baan van de SL Petersburger IJsclub ligt in het midden van de stad in het Jussupoff-park. Zij is niet groot en van on- regelmatigen vorm, terwijl het ys er ver kregen wordt door oppomping van water. Het is dus natuur ijs in tegenstelling met het ijs op de Semënowski plaats, dat verkregen wordt door tijdens de vorst water in fijne straaltjes over den grond te sproeien, totdat de ver langde ysdikte verkregen is. De hardrijderijen werden gehouden op laatstgenoemde baan, en de wedstrijden in het kunstryden op die in het Jussupoff park. De hardrijdersbaan is een dubbele baan, precies 500 meter lang, met ronde hoeken, en dient in gewone omstandigheden voor het houden van wielerwedstrijden. Aardig toeval voorwaar: Jaap EJen, uitmuntend schaatsen rijder en wielrenner, hardrydende op schaatsen op een met ijs bedekte wielerbaan! Op beide plaatsen was het ijs goed, doch dat op de Semënowskiplaats was het hardst van de twee, waarschijnlijk omdat de baan aldaar meer open ligt dan die in het Jussupoff- park. Het weer was helder en koud, en er was weinig of geen wind. Het aantal toeschouwers was niet groot. Algemeen werd de^styl van Jaap Eden geroemd. Hij reed rustig met de handen op den rug, hetgeen een scherpe tegenstelling vormde met de Russische en Finlandsche rijders, die sterk met de armen zwaaion, vooral in de tochten. Jaap nam alle bochten meesterlijk en scheen onvermoeid, zelfs na afloop van den 10,000-metor wedstrijd. BUITENLAND. Fran krljk, Het conflict tusschen de Fransche regeering en den Senaat is nog scherper geworden dan het reeds was. De aanleiding is bekend. De instructie in de zaak der Zui Jerspoorweg- maatschappij werd gevoerd door don heer Rempler. Onverwachts werd dezen do instruc tie ontnomen en de heer Le Poitevin belast met het verder onderzoek. Vandaar een inter pellatie in den Senaat van den heer Monis, die bewijs gaf, met sommige zaken beter bekend te zijn dan de minister van justitie, de heer Ricard. De heer Monis beweerde dat de heer Rempler was vervangen, omdat bij Je instructie niet wilde leiden in een richting, welke de minister van justitie van hem vischte. De minister van justitie ontkende dit En nu blijkt, dat de heer Monis in het bezit is gekomen van de daarop betrekking hebbende documenten, door tusscbenkomst van den heer Tristram, schoonvader van den heer Rempler. Of deze handelwijze van den rechter, den heer Rempler, te recht vaardigen is, blijft een andere quaestie. De waarheid is, dat de heer Monis meer wist dan de minister van justitie, die zich genood zaakt heeft gezien, te erkonnen dat hy om den tuin was geleid. En het gevolg van alles was, dat de Senaat het ministerie zijn ver trouwen heeft ontzegd en dat duidelijk heeft gemaakt door het aannemen van een paar moties. Het ministerie heeft de quaestie ter sprake gebracht in de Kamer, die partij beeft ge trokken voor de ministers tegen den Senaat. Maar daardoor heeft de Senaat zich niet laten afschrikken en hij wordt in zijn verzet ge stijfd door een aantal bladen. Enkele aanha lingen kunnen dat bewijzen. De „Soleil" zegt: De stemming van gisteren heeft het ministerie gedrongen op den weg der revolutionnaire politiek. De „Figaro": De stemming der Kamer is. een ongegronde en directe uitcjaging van den Senaat. De Kamer heeft daardoor baan ge maakt voor de conflicts-politiek. De „Gaulois": H6t valt niet te ontkennen, dat voortaan een kloof tusschen den Senaat en de Kamer bestaat. Tal van aanhalingen zouden nog kunnen bewijzen, dat een groot deel der pers de party kiest van den Senaat, ofschoon het natuurlijk ook niet aan voorvechters van het goede recht der Kamer ontbreekt. De kloof, waarvan de „Gaulois" schrijft, is nu sedert de discussie van Zaterdag in den Senaat nog grooter geworden, zoodat de regeering den president der Republiek heeft verzocht als scheidsrechter op te treden. Het zal evenwel de vraag zijn, of de president zich zal willen leenen tot stootkussen tusschen den Senaat en het tegenwoordige kabinet en eenige ver woede vijanden van den Senaat. De ministers hebben gisteren drie uren be raadslaagd, met dit gevolg, dat zy zy'n overeen gekomen de stemming in den Senaat op te vatten als de eenvoudige bevestiging van do vorige stemming, zoodat dus het laatste ele ment van den toestand is: het votum van vertrouwen der Kamer. - De afgezette minister president van Ma dagascar, tevens ex-gemaal der koningin, wordt 19 dezer te Tamatave ingescheept en naar Algerië gebracht, waar by wordt geïnterneerd. "Wegens ernstige mishandeling van onder geschikten is oen Pruisisch sergeant door den krygsraad te Stettin veroordeeld tot twee jaren vestingstraf eD degradatie. De Saksische Kamer heeft het ontwerp tot bespreking van de kieswet verwezen naar een commissie. In den loop van het debat heeft de minister Metzsch erkend, dat het ontwerp gericht was tegen de sociaal-demo craten. Dezen hebben do regeering en de meerderheid van den Landdag heftig aan gevallen. Spaiijo. Naar aanleiding van eene redevoering van den liberalen leider Sagasta zeide do minister president Canovas del Castillo, dat het zonder twijfel zeer wel mogelijk is op Cuba verkie zingen te houden. Verder merkte de eerste minister nog op: „Wanneer de heer Sagasta een beter middel weet om aan den oorlog op Cuba een einde te maken, moet. by het zeggen." Weinig werd in den laatsten tyd gehoord over de moeilijkheden, welko de Spaanscbo regeering te overwinnen had ten gevolge van de schandalen in don Madridschen gemeen teraad. Toch werden dc-ze moeilykhecien niet de geringste geacht, welke de regeering van Senor Canovas -del Castillo te overwinnen heelt. De „Standard" deelt daaromtrent de volgende bijzonderheden mede: De positie van den vorigvn alcalde, den Conde do Penal- ver, is door de intriges zyner collega's zóó onmogelijk gemaakt, dat hy op zyn ontslag heeft moeten aandringen. De regeering ondervond in het zoeken van een opvolger groote bezwaren, omdat er bijna niemand gevonden wordt, wion het onder het thans bestaande systeem mogelijk is, volgens zyn geweten den post van burge meester van Madrid te vervullen. Omkoope ryen en bedriegeryen zyn, zegt de „Standard", onder de raadsleden aan de orde van den dag, en een burgemeester, die zyn oogen niet kan toedrukken, wordt onmogelyk gemaakt. De benoeming van den Conde de Montargo, die veel invloed heeft en een aanzienlyke positie bekleedt, worüt beschouwd als eon waarborg voor eeriyke handelingen van den gemeenteraad. Die waarborg wordt versterkt door het benoemen van gezaghebbende per sonen ter vervulling van de vacatures, welke zyn ontstaan door het vervolgen van eenige vroegere raadsleden. Onder de nieuwbeüoem- den treft men de namen aan van de markiezen de Alcanices, Bogaraya en Miraflores, en de heeren Bayo en Zuniga, die allen te Madrid in hoog aanzien staan. Bulgarije, De correspondent te Rome van de „New- York Herald" verzekert dat vorstin Marie Louise van Bulgarye, gemalin van vorst Fer dinand, den Paus verlof heeft gevraagd, haar verder leven te mogen doorbrengen in bet klooster Sepoltó Vive to Napels. Zyne Hei ligheid heeft haar evenwel dezen stap afge raden. Verder wordt verzekerd, dat vorst Ferdi nand had beloofd, prins Boris in het geheim in den katholieken godsdienst te doen op voeden, doch dat de Paus dit voorstel met verontwaardiging van de hand heeft gewezen. De Paus moet den dag, waarop prins Boris werd gezalfd, hebben gebeden voor het ziele- heil van den jongen vorst. De keizer van Oostenryk, zegt een telegram uit Rome, noemde het gedrag van vorst Ferdinand 8cbandeiyk en onvergorilyk. Van do zyde van den hertog van Parma, schoonvader van den vorst, en andere bloedverwanten van Ferdinand, werd bericht ontvangen, dat zy met de „apostate" niets meer te maken willen hebben. De Sultan van Turkye heeft aan de mogend heden medegedeeld, dat prins Ferdinand offi ciéél erkend is als vorst van Bulgarye. De Italiaansche regeering heeft op de kennisgeving der Porte betreffende de erken ning van vorst Ferdinand geantwoord, dat zy de keuze van het Bulgaarsche volk van het oogenblik der benoeming van vorst Ferdinand, steeds als geldig had beschouwd en dat het haar verheugde, dat thans deze keuze de goeukeuring der mogendheden zou verv,'erven. T elogra m meo* LONDEN, 15 Februari. Reuter verneemt dat de Britsche vice-consul te Archangel aan bet Engelsche ministerie van buitenlandscbe zaken de bevestiging seinde van het bericht, dat dr. Nansen thans op de terugreis van do Noordpool is. ST. PETERSBURG, 15 Februari. Uit Irkoetsk wordt onder dagtoekening van 14 Februari getelegrapheerd Nadere berichten omtrent Nansen ont breken. Binnen e9n week wordt een brief ver wacht van Kondakow. Deze is geen politie beambte, maar lid van den bestuursraad van het district Jakoetsk, deelnemer aan een expe ditie uit Jakoetsk, een man van goede repu tatie. Nadere byzonderheden volgen. MASSOWAH, 15 Februari. De onderhande lingen tusschen generaal Baratieri en Menelik zyn mislukt. Na eenige demonstratiën is het Shoaansche leger in de richting van Adoea teruggetrokken. WEENEN, 16 Februari. Het gerucht is in omloop, dat de Oostenryksche troonopvolger, aartshertog Frans Ferdinand, te Assoean (Egypte) zwaar ziek ligt. Er wordt evenwel verzekerd, dat het gerucht ongegrond is. SUEZ, 16 Februari. In brieven uit Massowah wordt verzekerd, dat do Italiaansche generaal Baratieri ontmoedigd en zeer verstoord is op do r-geering. Men gelooft niet, dat een ontmoeting met den v(jand spoedig te verwachten is. MONTEVIDEO, )6 Februari. H t Congres van Uruguay is gisteren geop nd. In de bood schap van den pre-.ident wordt medegedeeld, dat de invoer en do uitvoer sterk toenemen, tn verklaard, dat do regeerJng zal voorzien in den gerogelden dienst van de schuld. RIO DE JANEIRO, 16 Februari. De bevel hebber en 6 matrozen van een It .liaanschen kruiser zyn overleden. Er zyn 30 zieken aan boorJ. NIEUW-YORK, 16 Februari. De uitvoer van specie in do afgeloopen week bedroeg: aan goud 500,000 dollars naar Buenos Ayres, aan zilver 977,885 dollars naar Londen. De invoer van koopmansgoederen in de afg' loop9n week i tegen woordigt eeno waarde van 7,762,06S dollars. AARAU, 16 Februari. In een byeenkomst van 10,000 werklieden aan de Zwitsersche spoorwegen is in beginsel aangenomen, dat na 29 Febr. een algemeene werkt taking zal worden georganiseer*!, wanneer vóór dien tyd geen vriendschappelijke oplossing der loon- geschillen is gekregen. LONDEN, 17 Februari. Aan de „Times" wordt uit Kaapst .d geseind, dat verschillende Engelsche cavalerie olfieieron Pietermaritzburg ve; laten hebben en naar Rhodesia vertrokken zyn, naar men g< looft om daar liet bevel over de politie-troepen der „Chartered Com pany" op zich te nemen op last der Engelscho regaering. LONDEN, 17 Februari. Uit Kobe wordt van Vrydag aan de „Times" gemeld, dat in den avond van Maandag 10 Februari 200 man Russische marine-troepen te Chemulpo (Gorea) aan land zyn gebracht, en naar Seoul marcheerden. De ko ling had in het geheim het paleis verlaten en was naar ce Russische legatie gevlucht; daar vaardigde liy een pro clamatie uit, waarin de Coreaansche ministers schuldig verklaard werden aan verraadde dsrj ministers werden terecht gesteld; [de overigen zyn gevlucht. De Tai-Wen-Kun is een gevangene in de legatie. Een .anti-Japansch ministerie is ingesteld. In Japan heerscht een verbitterde stemming. De zitling van den Japanschen Ryksdag is voor tien dagen geschorst. De ministerraad hield een vergadering, w&arbty cie militaire bevelhebbers tegenwoordig waren. De Russi sche gezant verklaarde dat de beschermi: g slechts verleend werd op verzoek van den koning; maar men geloofd algemeen dat een Rus-isch protectoraat over Corea een gevolg er van zal zyn. LËI9E1V, 17 Februari. Door burgemeester en wethouders van Leiden werd hedenmiddag te 12 uren aan besteed 1°. Het bouwen van een krankzinnigen gesticht op het landgoed „Endegeest", ge meente Oegstgeest by Leiden. Hiervoor waren ingekomen do volgende 19 inschryvingsbiljett n, van de heeren: B. W. De Blecourt te Nymegen voor 289,979, J. H. De Vos te Utrecht voor 266,195, J. M. Van Ditmars te Middelburg voor/"273,556, H. Van Driel en H. De Graaff te Koudekerk voor 280,000, P. H. Versteynen te Oister- wyk voor f 278,373, R. Ouwehand en L. Vooys te Katwyk aan Zee voor 276,600, W. Dam mers te Helder voor 272,200, F. Ranymakers te Nieuwer-Amstel voor 278,000, H. R. Hendriks te Nieuwer-Amstel voor ƒ270,900, H. J. Nederhorst te Gouda voor 269,740, G. Key, te Rotterdam voor 258,700, H. Timmer te Meppel voor 252,740, A. F. Sleeswyk te Amsterdam voor 281,746, C P. W. Tessink te Gouda voor ƒ325,000, Neder- landsche Aanneming-Maatschappy te Gouda voor ƒ271,000, F. Hilar jus Wz. en M. Oost dyk te Haarlem en Heen vliet voor 253,937, D. Kamstra te Leeuwarden voor 264,260, K. Bleeker te 's Hage voor 266,800 en C. Bastiaanse te Amsterdam voor ƒ274,400. De hoogste inschryving bedraagt dus ƒ325,000 en de laagste 252,740. Daarna had de aanbesteding plaats van: 2°. Het verrichten van werkzaamheden aan het kasteel „Endegeost" en het inrichten der stelling en het koetshuis van dit kasteel tot werkplaatsen. Hiervoor waren ingeleverd 4 biljetten en was ingeschreven door de volgende heeren: J. H. De V03 te Utrecht voor ƒ3475, H. Van Driel en H. De Graaff te Koudekerk 4200, J. Van Iterson teRynsburg 4450, J.Kortekaas te Oegstgeest ƒ4995. De gunning van beide perceelen kan overeen komstig de algemecne aanbestedings bepalingen van Waterstaat, 30 dagen worden aangehouden, doch waarschyniyk zal ze, naar de burge meester mededeelde, reeds veel vroeger plaats hebben. De belangstelling in deze aanbesteding was zóó groot, dat alle aanwezigen niet in de zaal van B. en Ws., waar de opening en voor lezing der biljetten geschiedde, konden worden toegelaten. Onder de inscbryvers komt geen enkele Leidenaar voor. By de heden gehouden openbare ver- kooping van cokes, in partyen van 1000, 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de pryzen 380, 42, ƒ21.50, 4 50 en 2.25. Hedennamiddag ontvingen wy de Bata- viasche bladen van 15 en 16 Jan., alsmede de „Deli-Crt." van 15 en 18 Januari. De lo telingen uit Rynsburg van de lich ting 1896 zulten zich 9 Maart a. s., 's morgens om 9 uren, dienen aan to malden aan het Invalidenhuis te Leiden. De ryksbydrage in de kosten van het lager onderwys voor de gemeente Zoeter woudé over 1894 bedraagt ƒ1150. De Koningin Regentes en prinses Elisa beth van Waldeck en Pyrmont woonden gisteren te "s-Gravenhago de godsdienstoefe ning by in de Duitsche kerk. H. D. H. prinses Elisabeth van Waldeck heeft hedenochtend, na een verbiyf van ruim twee maanden in Dan Haag, per Staatsspoor- trein van 9 u. 46 min. de residentie verlaten, zich begevende naar Rheino. H, M. de Koningin en H. M. de Koningin- Regentes vergc-zelden Haar gast naar het station en namen aan den trein een hartelijk afscheid van Haar familielid. Behalve het ge volg der Koninginnen, bevonden zich tot het doen van uitgeleide van II. H. in de koninklijke wachtkamer de burgemeester, de luit. generaal Van HeJden, gouverneur der residentie, benevens graaf Von den Brincken. gezant van Duitschland te 's-Gravenhage. Prinses Elisabeth van Waldeck heeft zich naar Hare familie te Bentheim terugbegeven. Gemengd Nieuws. Een jongmensch uitLeiden in uiterlyk meer op een kantoor-meneer dan op een sl tgersknecht geiykende, stond heden voor de rechtbank in Den Haag terecht wegens valschbeid in geschriften. Do beklaagde, P. d. R., was sedert 1894 in dienst by den slachter H. J. v. Bte Lei ion en, volgens verklaring van zyn baas, uitstekend voor zyn werk, maar werd, helaas, ook al weer door meer uit te geven dan hy verdiende, oneerlijk. Onder de klanten van den slager behoorde ook eene dame, die altijd prompt per maand betaalde, maar dit plotseling staakte. Do patroon hierover natuurlijk verbaasd, schreef mevrouw 09n brief, dien beklaagde moest bezorgen, maar natuurlijk niet bezorgde om de eenvoudige reden dat hy verschillende rekeningen voor voldaan had geteekond cn het geld ongeveer 140 had opgestoken. Vermelding verdient nog dat d. R. als jongen van 17 jaar reeds tot 3 maanden werd ver oordeeld wegens verduistering in dienst by de firma K. te Leiden. Mr. Pleyte vorderde veroordeeling van bekl. tot 1 jaar en 6 maan den. Uitspraak over 8 dagen. Het gerechtshof te 's-Graven hage heelt heden uitspraak gedaan in de bekende zaak van „Maatschappelyk Belang" tegen „Eigen Hulp," betreffende den eisch tot afgifte van een lyst der namen en woon plaatsen van de leden van de coöperatieve winkelvereeni°ing van „Eigen Hulp" aldaar. Het Hof heeft de grieven van „Eigen Hulp" tegen het haar veroordeelend vonnis van de rechtbank allen ongegrond verklaard en dat vonnis volkomen bevestigd met veroordeeling van „Eigen Hulp" in de kosten. In het arrest wordt o. a. beslist dat de eisch van „Maatschappelyk Belang" volkomen op de wet is gegrond; dat de wet volmaakt toelaat als uittreksel te beschouwen een op gaaf van bepaalde gegevens (namen en woon plaatsen der leden) die het register bevat ten moet. De bewering dat het register die opgaaf niet bevat, wordt in stryd met de wet te schouwd, daar het wel als een eerste eitch voor het register is te beschouwen, dat dit laat biyken wie op een gegeven oogenblitc leden zyn. Dat er in het vonnis der rechtbank geen termyn is bepaald, tot welken de opgaaf moet loopen, achtte het Hof mede eene ongegronde bewering, daar de veroordeeling om binnen 30 dagen de lyst in te leveren, insluit dat de termfin, tot welken de opgaaf moet loopen, is het tydatip waarop, binnen die 30 dagen, de lyst wordt overgelegd. By '8 Hofs arrest is bepaald dat die 30 dagen nu zullen beginnen te loopen na be- teekening van het arrest. Een der onderwijzers der Cbr. Gereformeerde School te Rynsburg heeft by de schoolkinderen en eenige andere personen eene collecte gehouden voor de nagelaten betrekkingen der verongelukte visscbers te Zwarte waal, welke opgebracht heeft 12.05. De collecte van gemeentewege beliep 6. Gisteravond omstreeks halftien ontstond by den heer F. Kranenburg, te Alfen, brand door het omvallen van een petroleum lamp. De brandspuit, welke spoedig aanwezig was, behoefde slechts een halfuur dienst te doen. Alleen de bovenkamer is uitgebrand. Hedennacht ontstond te Utrecht brand in het perceel bewoond door de familie J. "W. Van Borkelo aan do Oude Gracht, terwyl de bewoners te bed lagen. De vrouw ontwaakte om halfvyf toen er een dikke rook in het slaapvertrek stond. Het bleek dat de voorkamer op de eerste verdieping in lichterlaaie stond. Spoedig was op het alarm de brandweer aanwezig, die het vuur spoedig meester was. Boven is de brand schade groot, beneden de waterschade minder. De oorzaak is vermoedelyk in den schoor steen te zoeken. De heer Van Borkelo, die reeds geruimen tyd onder dokters handen was, is erg geschrikt. Marktberichten. Alfen, 17 Februari. Aangovoerd 9 wagens Laai partgen, te zamen 318 stuks. Prgu: Goudeih© kaas late qui. /2>.- a f22.—zwaardere/"—.— a f—-—, 2de qual. 16 a ƒ19.—. Edammerkaas fa Handel traag. Den lsten Maart hopen onze ge ge liefde Ouders JAN WILLEM SMIT -S JOHANNA CLASINA WETRELAAR i ->•;+' vg hunne 25-jarige Fchtvcreenfglng te herdenken. 1223 12 Hunne dankbare Kinderen. fc Leiden, 17 Februari 1896. (4de Binnenvestgracbt 23.) Bevallen van eene welgeschapen Dochter C. J. STAFLEU - Arnoldus. Den Haag, 16 Februari 1896. (Watoringsche Straat No. 6). 1224 4 Bevallen van een Zooa, M. C. KLEIJN - Oudshoorn. Leiden, 17 Februari 1896. 1230 3 Heden overleed, zac'ut en kalm, in den ouderdom van S5 jaren, onzo waarde Moeder, Behuwd-, Groot en Overgrootmoeder, ANNA SOPHIA MAGDALENA GERLINGS, Wed. van C. DE BRUUN. 1231 8 Leiden, Uit aller naam, 15 Febr. J896. D. DE BRUIJN. Eenige en algemecne kennisgeving. Heden overleed in het gesticht Meerenberg, te Bloemendaal, de Heer J. A. DE GRAAFF, in tien ouderdom van 73 jaar. Namens do Familie, H DE GRAAFF. Lisse, 35 Februari 1896 1284 6 Hoden overleed, 11 Bloemendaal, in den ouderdom van jaren, onze ze^r bemin Je Scboonzustoi Mi vrouw C. E VAN WALSEM Van dkk Linm n A G. VAN WAl SEM. J J. VAN WALSEM E. 11 G. VAN W.'L ;EM, Van Ever ding en. Du. A. J. VAN W ALSEM. Eenige kennisgeving. 1222 10 Noordwi/jk aan Z< >-, 'Rynsburg, 15 Febru. il 1896 Uitverkoop tot nooit gehoorde prijr.en van alle Galanterieën, iSaagfla unpen, enz. 1221 20 De Winkel is geopend van 's morgens 9 uren tot 's avonds 9 uren. 's middags van A tot 2 uren gesloten. Op een kantoor wordt een 5 jongste Klerk gevraagd. Eigenhandig geschreven brieven onder No. 1239 aan het Bureel van dit Blad. met 1 Meieen net ingericht BOVENIBUI8, voorzien van Gas en Duinwater, staande Stationsweg, tegenover het Station. lste étage: flinke Woonkamer, Salon, Spreekkamer en Keuken. 2de étage: twee Slaapkamers en Dienst bodenkamer. Te zien: Maandag, Woensdag en Vrydag, van 2 4 uren. 1240 13 Te bevragen: T. DE HAAN, „Zomerlust." Zaterdag 22 Februari a. s., des avonds te zeven uren, aan den Burcht te Leiden, ten overstaan van Mr. C. H. P. KLAVERWIJDEN, Notaris te Leiden, afslag van de navolgende perceelen, in bod gebracht als volgt: No. 1. Het ruime WINKELHUIS en ERF, aan den Nieuwen Ryn, No. 61, te Leiden, groot 1 are, 90 centiaren, op 7000.— No. 2. Het ruime PAKHUIS, te Leiden, aan de Nieuwstraat, No. 57, achter voornoemd perceel, groot 72 centiaren, op2600.— Verhoogd met500.— No. 3. Het PAKHUIS, teLeiieD, aan do Hartesteog, No. 6, groot 76 centiaren, op 950.— Terstond verhoogd met 50.— Nog verhoogd met 50. No. 4. Het PAKHUIS, te Leiden, aan de Nieuwstraat, Nos. 41 en 39, groot 14 centiaren, op 160.— Verhoogd met40.— Nog verhoogd met 50. - No. 5. Het PAKHUIS, naast het vorige, waarla Sl&chtsta), groot 51 centiaren, op710-, Verhoogd met v 40. - Nog verhoogd met 50. - Nader verhoogd met100. Tot en met Zaterdag a. s., van 10-3 uren kunnen ten kantore van genoemden Notaris verhoogingen worden gedaan, tegen genot van 1/5 der verhoogsom. 1237 33

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3