Beurs vau Amsterdam. 14 Februari 189G. Stzutsleanlngen. pOt Red., Cert Nat. W. Sobuld 2% dito dito dito8 dito dito dito .8% dito Obl. dito 1S8692 8% Hongarije, Goadl. 183193 4 Italië, In&chrijving 1862/Si 6 Oostenr., Obl. Pap. MoiNov. 6 dito Zilv. Jan.lJnli 5 Polen, Obl. Schatk. 18U 4 Porto gal, Obl. 18531884 met tickot 100 8 ld. T&bakEleening. 4% Roaland, Binncol. 1891. 4 dito 18SC1 bij Rolhscl.ildRb.625 4 dito Hope Co. 1889 90 GR. 62ö 4 ObL Lecning 1867,69 20 .4 in Goad Leen 1881 5 Spanje, Perp. Schuld Bnitenl. 4 Turkije, Douane Obl. 1888. 6 dito Geconv. Lccniog SerieO Egypte, Obl. Lecmng 1376 4 Mexico, lliiinenlaodscli6 Brazilië, Obl. 18894 Ind. on Fin. Ondernemingen. Koloniale Bank Aand. N.-I. Ilandbk. Aand. Ned. llandclm. Aand. opreso. 5 Spoorwegleeningen. Holl. IJzcren-Spw.-My. Aand. Obl. dito814 M. t. Erpl. St. Spw. Aand. Ned. Centr.-SpoorvT. Obl. f250 3 Italië, Z.-Ital. Spw. Obl. A-H 3 Polen, Wan.-Wceuen Aand.. dito Prior. Oblig. 4 Rnal., Balt Spw.-Aand.. 3 Fast. Spw.-Mij. Aand. 6 Iwang. Dombr. ObL ZR. 625 4% Weiohecl ZR. Aand5 Wladikawkas Obl. Rb 125 1 Amerika, Atcb.Gen.Morg.Bonda 4 dito ObL 2o Hyp. luit, A 3 Central Facifio Aand. Chic Eno lo Hyp. ObL 5 Denver Rio Grande c. v. A Louisv. Naaliv. Cert. v. Aand. Miss. Kans. Tcxaa C. v. A. Union Pac. 0, v. A. Canadian Taciflo C. v. A Oregon Short Lino6 Prcmielecnlngon. Nedoil., Stad Amstcid. f 100 3 Stad Rotterdam8 Geroocnte-Crediet .8 België, Ant. 15372)4 llong., Hypolhcokbank 4 Hong., Thoise 4 OoBtenr., Staatslooa. 1354 4 dito «lito 1850 5 Roaland. StantaL- ring 1Ï64 5 dito dito 1866 6 Torkija, Leening 1870 Madrid 1S63.8 Transvalia Expl. Atnd. Southstandard Cert Vor. koora. 93% 100% 100% lOOUtf 102% 79% &4% *■'4% 93% 26J1S 91% 63% 98% 98% 101% 101% 94% 22% 103% 44 70% 75% 140% 113 101% 96% 92% 62% 160% 99% 63% 77% 99% 74 97% 77 26% 1c 106% 10% 50% 13% 63% 28% 111% 109% 105% 104 101% 120% 120% 122% 182 165 27% 33% Koers heden 100% 100% ïoiya na uy, 20% 01% oa% 66 101*J 02 1W% 01% 97% 76% 25% 13% 107 13% 60% 13% 7% 58 28% 103% 120% 27% 83 18 -9% Prolongatie 2% Peruanen 38 3% South6tandard Cert., flauw. Telegrammen. SOFIA, 13 Februari. Majoor generaal graaf Golenitscheff Kutuzoff, de vertegenwoordiger van den czaar by den herdoop van prins Boris is heden met gevolg alhier aangekomen en werd aan het station met groote plech tigheid ontvangen door vorst Ferdinand, do ministers, afgevaardigden en een groote volks menigte, die den graaf luide toejuichte. De graaf begroette den vorst vriendschap pelijk, die zich eenigen tijd met hem onder hield. Beiden begaven zich daarna naar het paleis, vergezeld van een groote volksmenigte, waaruit hoezee's voor den Czaar opgingen. By het binnentreden van het paleis stelde de graaf den heer Tchargkoff, nieuw benoemd diplomatiek agent van Rusland, aan den vorst voor. De heer Tchargkoff heoft heden zijn geloofsbrieven aan den minister Stoïloff overhandigd. LONDEN, 13 Februari. Een telegram, ontvangen aan het Londensehe agentschap van de „Diggers News" meldt, dat de heer Karl Heckerman, solicitor general van Transvaal, zal zyn oen der heeren, die president Kruger op zijn bezoek aan Engeland zullen verge zellen. BERLIJN, 13 Februari. Volgens de „Nordd. Allg. Ztg." had de rijkskanselier hedenmid dag een lang onderhoud met den gezant van Oostenrijk-Hongarije, en ontving prins Hohen- lohe later den Italiaanschen gezant. CHRISTIANA, 13 Februari. Familieleden van den Noordpoolreiziger Frithjof Nansen hebben het „Norsk-telegraaf bureau" verzocht mede te deelen,. dat zij niet gelooven aan de juistheid van het bericht uit Irkcetsk. waarin wordt medegedeeld dat de heer Nansen den Noordpool heeft bereikt, land ontdekt heeft en zich nu op den terugkeer bevindt. Kerkelflke Berichten. LEIOE1V, 14 Februari. Thermometerstand: gisteravond om 8 nren 3.5° C. 38.3" Fahrenheithedenmorgen 8 uren 0° C. 32 F.; 'smiidags om 12 uren ö1 C. 4P F.; 'enamidiagai uren 4.5° C. 40.1° F. Naar wy vernemen, hoeft de inschrijving op de nieuwe Leidsche 3-pcts. leening, door tusschenkomst der Rijnlandsche Bankver- eeniging F. F. W. Heintz Co. c. s. met do gemeente aangegaan, een zeer gunstig resultaat gehad. Voor conversie is deelge- r.omen voor ƒ478,000, terwijl ongeveer f 600,000 aan nieuwe inschrijvingen werd ontvangen, zoodat de Jeening geheel en al volteekend is. Evenals te Oegstgeest, zyn door een ambtenaar ter secretarie van Leidon ook htt aantal inwoners der gemeenten Leiderdorp en Zoeterwoudo opgenomen, die by eene even- tueele grensverandering naar Leiden zouden overgaan. Dit aantal is te Oegstgeest ruim 1700 en te Zoöterwoude ruim 3200. Ds. C. -Spoelstra te Zoeterwoude heeft een beroep ontvangen naar Pretoria (Trai 8- vaal). De gemeenteraad van Aalsmeer heeft bosloten, met den heer J. Daams, teLoas :racht, in overleg to treden voor de herstelli g v n het torenuurwerk aldaar. Heden heeft de Koningin-Regentes aan Haar tafel genoodigd: den gep. genera. 1- majoor baron De Posson, kamerheer en adju dant van wfllen Koning Willem III, den gep. kdonel baron Bentinck, kamerheer i b. d. van de Koningin, en L. R. baron Taets van Amerongen, kamerheer i. b. d. van wyl n Z. M. H. M. de Koningin heeft beden dour den hofphotograaf Kanieki ten zijne huize aan de Javastraat Haar portret laten maken. Op de zoog on a a ui de „groote p:rs" van het Raaihuis alni r zijn thins op gehangen de tien van het buitengoed „Ende geest" afkomstige fraaie Gobelin behangsels, welke verschillende voorstellingen bevatten. Al is do „tand des tyds" er aan te her kennen, zoo verkeeren ze over 't algemeen toch nog in vrij goeden staat. Van uit Den Haag zijn ter beschik king van de politie alhier gesteld drie min- derjari knapen om aan do ouders weder \ts gev.. evenals etn ontslagen ma (l.ijdrige matroos, die van Amsterdam was aang bracht en verder op transport naar Bergen op Zoom werd gesteld. Op eeii ^.i ögram van de politie te Alkmaar zyn door de politie alhier 11 schapen in beslag genomen, die met meer anderen in een weiland onder Oegstgeest liepen en welke oieren te OuJüorp ontvreemd in reeds verkocht waren. Nadat de bestolene, dio daarvoor herwaarts was gekomen, de schapen als z(jn ontvreemd eigendom had horkend, zyn ze door den kooper aan den bestolene togen den koop prijs van f 16 per schaap plus do onkosten v..n transport enz. afgegeven, doch de politie stelde ingevolge de Wet die oieren in be warende hand. Uit goede bron vernemen w\1 dat binnen korten tyd de aanbesteding zal plaats hebben van de verbindmg van Leiden met het intercomrauniaal lelephoonnet en dientengevolge eindeiyk du langgekoesterde wensch der Kamer van Koophandel en Fabrie ken alhier en die der garanten zal worden vervuld. Door een horlogemaker alhier is by de politie gedeponeerd een valsch 25 cents- stuk, met de beeltenis van Hare Majesteit de Koningin, welk geldstuk tot omierzotk naar de Munt zal worden opgezoride i. ADVERTENTIËN. Bevallen van een Koon M. DE NIE, geb. Beulink. Leiden, 13 Februari 1896. 1157 4 Eenige en algemeent kennisgeving. Bevallen van eene Wochtcr Mevrouw G. DRIESSEN-v. Ditzhuyzen. poerworedjo. 1158 8 wonderen of er zyn nog meer voorbeelden te vin Jen. Verder blyft ni t alloen over de gemeente belasting, maar o jk de belasting op de honden en het vergimningsrochf, zoo Jat ik alles na gaande het gevoslwii van „wy hebben gezega" niet kan dec-len en niet geloof dat de Leidenaar door de annexatie finantiëol nadeel z »l lyden En nu moet my nog van het hart, om dan verder over de zaak te zwijgen, dat „wy heb ben gezegd" onzen by uitstek knappen prof. Buys nog laten poseeren als tegen deze annexatie gekant en daarom wil lk in her innering brengen wat dio Hooggeleerde heöft gezegd toen hy was voorzitter der commissie van financiën in Leiden (Raadszitting van 27 December 1872)„dat uitbreiding van de gren zen dringend noodig zal worden, wanneer eenmaal de gelegenheid om de Ruïne met woonhuizen te bebouwen, mocht komen te vervallen." By Raadsbesluit van 30 Juni 1873 werden alle rechten op het Ruïneplein kosteloos aan het Ryk afgestaan. Dankend, Leiden, Uw. Dw. Dienaar 14 Febr. 1896. W. Az. BUITENLAND. Frauki'ijli. De heer Ambroise Thomas, de stokoude componist, is overleden. In weerwil van zyn hoogen leeftyd, was Ambroise Thomas altyd overeind gebleven, en laatstelyk nog te Parys naar de concerten van de „Grooto Opera" ge gaan, waar fragmenten van zyn „Francois de Piimini" werden uitgevoerd. Z(jn populariteit heeft by verworven met „Mignon", dat dertig jaar geleden het eerst werd gespeeld, maar eerst langzamerhand ingang vond. Ambroise Thomas heeft tot voor dertig jaar in hoofdzaak de Italiaansche school ge huldigd. Met „Mignon" en daarna met „Hamlet volgde hy een eigen weg, en hy hebft zich over die verandering van richting in strengeren zin niet te beklagen gehad. Hy werd te Parys in de laatste jaren, evenals Verdi in Italië, beschouwd als een nationale celebriteit. Thomas als toondichter was het eerwaardig overblijfsel van een school, welko thans geen of weinig beoefenaren meer heeft. Op zyn uiteriyk was hy een zeer eenvoudig oud heer met witte haren en een witten baard, die, uitgenomen in de „Groote Opera", byna nimmer in het publiek kwam, en ook geen voorliefde had, om by ceremoniën te genieten van zyn populariteit, noch jacht te maken op ovation. Charles Louis Ambroise Thomas werd den 6den Augustus 1811 te Metz geboren. Z(jn vader, die muziekonderwyzer was, begon hem muzieklessen te geven op den zeer j ugdigen leoftyd van 4 jaar. Toen hy in 1828 op het Conservatoire te Parys werd toegelaten, was hy reeds een goed violist en een min of meer ontwikkeld musicus. Hoewel hy eigenlyk voor piano eon leerling was van Zimmermann, ontving hy toch ook eenige lessen van den nu als componist onbeduidenden, maar als pianist gevierden Kalkbrenner. Zyn overige meesters waren voor harmouie Dourlen, voor contrapunct Barbereau en voor compositie Lesuer. In 1829 behaalde hy voor piano den eersten pry?, in 1830 dien voor harmonie. Met de cantate „Hermann et Ketty" verwierf hy in 1832 den prix de Rome. Hy bleef drie jaar in Italië, begaf zich toen naar Weonen en keerde in 1836 te Parys terug. België, Volgens „Le Soir" blyft de gezondheids toestand van den minister-president De Burlet dezelfde. Het wordt waarscbyniyk geacht, dat de heer De Burlet er niet meer aan kan denken de zware taak der leiding van het ministerie op zich te nemendeze zou overgaan op don minister van spoorwegen, posteryen en telegraphie, den heer Van den Peereboom. De heer De Burlet zou echter de portefeuille van buitenlandsche zaken behouden. Groot-Bri tannië. By de voortgezette discussie in het Lager huis over het adres van antwoord op de troonre le werd hot voorstel van den Ierschen afgevaardigde Dillon verworpen met 270 tegen 160 stommen. In dit amendement werd verklaard dat de regeering, door haar weigering om eenigen maatregel van zelfbestuur voor Ierland voor te stellen, ontevredenheid en wrok had ge wekt by de Ieren, en daardoor de verwikke lingen on moeilijkheden, voortspruitende uit haar buitenlandsche en koloniale politiek, had verergerd. De heer Labouchère stelde een amendement voor, dat ondersteund werd door den heer Arnold Forster, waarin wordt verklaard dat een onderzoek naar de jongste gebeurtenissen in Zuid-Afrika niet volledig zal zyn, wanneer dat onderzoek zich ook Diet uitstrekt tot de financieels en politieke actie der „Chartered Company." Uit den Duitschen Rijksdag. By de behandeling der begrooting van buitenlandsche zaken in den Ryksdag ver klaarde de heer Hammacher, dat de nationaal- liberalen de vermeerdering der vloot met vaderlandsliefde, maar toch kalm zouden onder zoeken. De Ryksdag is der regeering dank ver schuldigd voor haar optreden in de Trans vaalsche quaostie. Wy allen, aldus sprak i de heer Hammacher, zyn trotsch op de kennis geving des keizers aan den heer Kruger. (By val.) De staatssecretaris, de heer Von Marachall, legde daarna de betrekkingen uit, welke tus- schen Duilsehland en Transvaal bestaan en die berusten op den onbetwistbaren grondslag van het handelsverdrag. „Wy hebben, zei spreker, de rechten van den meest begunstigde en be hoeven voor geen enkelen staat, ook niet voor Engeland, terug te treden. Wy willen het status quo in stand houdon." Nooit zyn de verhoudingen tusschen Duitsch- land en Engeland, aldus verzekerde de spreker, anders dan vriendschapp-.lyk geweest. De legenden over den aanslag van Duitsche zyde tegen de onafhankelijkheid van Trans vaal, bekend gemaakt door de Engelsche pers, bewyzen alleen hoe deze onbekend is met Duitschen aard en Duitsche zeden. (By val). De ontevredenheid der natie zou een dergelyke politiek spoedig doen veruwynen. De heer Liober (Ctnlrum) betuigde den heer Yon Marschall het vertouwen zyner party. „Wy wen3chen, z.i do spreker, dat wy in goede verstandhouding biyven met Engeland, maar niet ten kosten van het recht on hot aanzien van Duitschlana". (Byval). Spr. gaf verder de verzekering, dat het Centrum thans niet op vermeerdering der vloot wenschte in te gaan. De heer Yon ManteufFel sprak namens de conservatieven er zyn tevredenheid over uit, dat de regeering geen haarbreedte van Duilsehland eer is afgeweken. (Byval). De heer KardorfF sloot zich hierby namens de Ryksparty aan. De heer Richter gaf zyn ingenomenheid er over te kennen, dat de eventualiteit eener landing van Duitsche marine-troepen zich niet had voorgedaan. Het telegram des keizers was een uitdrukking der sympathie, welke in de breede kringen van het Duitsche volk bestaat, doch spreker hoopt, dat dergelyke vorstelyke betoogingen geen gewoonte zouden worden. De groote gemeenschappelyke belangen in Europa, aldus vervolgdo de vryzinnige leider, zyn de beste waarborgen voor den vrede. Spreker verklaarde zich daarna tegen de uitbreiding der vloot. De heer Bebel verklaard*, dat de Duit sche regeering in de Transvaalsche quaestie correct had gehandeld (beweging), doch het telegram des keizers was een indirecte uit daging van Engeland geweest, wat men zeker niet tegenover Frankryk en Rusland zou bebbon gewaagd (groote onrust; tegen spraak). Duitschlands houding in Oost-Azië na den Japanschen oorlog was tevens te wyten aan de koele verstandhouding tot Engeland. wy bevinden ons thans, vervolgdo de socia listische leider, min of meer op sleeptonw van Rusland en moesten ons veeleer aanslui ten by Engeland. Wy moeten onze politiek inrichten op vriendschap, welke iets vermag uit te voeren Oostenryk en Italië zyn niet in staat iets te doen, Engeland daarentegen wèl. Duitscbland en Engeland, samen vereend, zyn onoverwinneiyk. De heer Hausmann (vryzinnige volksparty) constateerde dat alle partyen de houding der regeering in de Transvaalsche quaestie goed keuren. Ook hy verdedigde de vriendschap met Engeland. De he9r Liebermann (anti semiet) verze kerde, „dat wy allen het telegram van den keizer met geestdrift hebben gelezen. Dat telegram was de uiting van het gevoel van het gansche volk." De discussie werd hiermede gesloten. Het artikel omtrent de bezoldiging van den staatssecretaris werd goedgekeurd. Heden wordt de discussie over de begrooting van buitenlandsche zaken voortgezet en zoo moge- lyk begonnen met do oorlogsbegrooting Uit de Fransche Kamer. By de opening der Kamerzitting waren gisteren de tribunes stampvol. De radicaal Pams interpelleerde over de politiek der regeering en de jongste incidenten uit de instructie nopens de Zuiderspoorweg- maatschappy. De minister president verlangde de onmid dellyke behandeling dezer interpellatie. Pams voer heftig uit tegen den Senaat; terwyl de rechterzyde protesteerde, deed de linkerzyde een oorverdoovend applaus hooren. De minister van justitie Ricard antwoordde als volgt: Ik ben aan de Kamer en aan het land een verklaring schuldig. De Kamer heoft ons een mandaat gegeven om ieders ver antwoordelijkheid vast te stellen; wy van onze kant hebben ons verbonden, alle ge rechtelyke instructiën openbaar te maken. De minister van justitie heeft een volledig licht gewild over alle zaken; de Senaat heeft het tegendeel beweerd. Ik wil de volle verant- woordeiykheid voor myn daden dragen. De opdracht, aan den rechter van instructie Le Poittevin gegeven, is op de gewone wyze geschied; men moet de natie niet doen ge looven dat de justitie niet geiyk is voor allen. Yervolgens bewees Ricard de valschheld van de in den Senaaat geuite beweringen en speciaal toonde hy aan, dat de rechter van instructie, toen hy vervangen werd, niet op het punt was een bevelschrift uit te vaar digen. De republikein Dulau zeide dat de bedoelde rechter Rempler vervangen was, omdat hy weigerde de reeds gesloten inctructie te her openen. Spreker is van oordeel dat die ver vanging niet in den haak wasRempler werd getroffen omdat hy niet het werktuig van politieke wraakneming wilde zijn. Tegen deze beweringen protesteerde Ricard met verontwaardiging. De voorzitter Brisson leest de motiën voor, die zyn ingediend door Sarrien, Chapuis en Hubbard. Bourgeois protesteert tegen de beschuldiging, Melke in een andere vergadering is uitge sproken, en betreurt het dat de rechterlyke ambtenaren vertrouwelingen hebben gevonden onder de parhmentsleöen. De regeering is niet in staat, de justitie te doen buigen voor de politiek. „Indien gy, vervolgde spre ker, gelooft dat de regeering getrouw hare opdracht vervult om de zakelyke verantwoor- deiykhoden vast te stellen, zult gy ons uw vertrouwen biyven schenken; de rechterlyke macht zal hare taak geheel onafhankelyk voortzetten, en de regeering zal zich haasten, haar horvormingsprogram uit te voeren." Vervolgens keerde de minister-president zich tegen de politici, die het kabinet willen doen vallen over een kleine nietigheid. „Dat de regeering in de Kamer aaneensluiting heeft bewerkt tusschen de republikeinen en pro gressisten, is omdat wy ons program willen toepasseD. Men tracht ons omver te wer pen, maar wy willen goon dubbelzinnigen toestand: wy willen gesteund worden door de gebeele democratie". Ten slotte ver klaarde hy dat de regeering geen genoegen zou nemen mot de eenvoudige orde van den dag, maar deze als een votum van wan trouwen zou beschouwen. De motie om over te gaan tot do orde van den cag, zonder meer, werd verworpen met 341 tegen 222 stemmen. De ministers werden harteiyk gelukge- wenscht; de linkerzyde bief een langdurig gejuich aan en riep: „Leve de republiek I Leve Bourgeois! Op tegen den Senaat!" De motie van Sarrien, luidende: „De Ka mer, vertrouwende op do vastberadenheid dor regeering om volledig licht to verspreiden over de zaak der Zuiderspoorwegmaatschappy, de verantwoerdfelykhoii vast te stellen en de beloofde hervormingen tot stand te brengeD, gaat over tot de orde van den dag", werd aan genomen met 326 regen 243 stemmen. Deze uitslag werd begroet met dekreten: „Bravo 1 Leve h.t ministerie!" Daarna werd de zitting opgeheven. Na afloop der Kamerzitting, gaf de heer Ricard, minister van justitie, den heer Bour geois te kennen, dat by wilde aftreden omdat hy oordeelde niet voldoende autoriteit te be zitten, om heden in den Senaat de herziening der Code Penal te verdedigen. De heer Bourgeois trachtte hem van zyn voornomen af te brengen, doch de heer Ricard bleef volharden by zyn vtrzoek. Men gelooft echter niet, dat zyn beslissing defini tief is. In een later bericht wordt ontkent dat do heer Ricard voornemens is, zyn ontslag te nemen. De Fransche regeering heoft dus het door haar van de Kamer, tegenover den Senaat, verlangde votum van vertrouwen verkregen. Uit de tot dusver ontvangen berichten laat zich niet beoordeelen of nu de stryd tegen het hoogerhuis zal worden aangebonden. De minister van justitie, tegen wien hot afkeurende votum van den Senaat was gericht, schynt wel geneigd te zfin zich op te offeren, en daarom zou de Senaat in het wezen der zaak geiyk krygen. Maar andere invloeden ver zetten zich tegen zyn aftreden. De toestand in Transvaal. Met het oog op de duurte der levensmid delen heeft het Uitvoerend Bewind besloten, de byzondere rechten op vleesch in bussen, hammen, boter, koren, meel, ryst, suiker en vee op te heffen. De genoemde artikelen biyven alleen onderworpen aan het algemeene recht van 7l/3 procent van de waarde vol gens den factuurprys, verhoogd met 20 procent. De Transvaalsche „Staatscourant" bevatte gisternamiddag een schryven aan den heer Jacobus De Wet, Engelsch agent, gericht door den heer Van Boeschoten, die de functie van staatssecretaris waarneemt. Na kennis te hebben gegeveD van de ont vangst van een resumé van het telegram, dat de heer Chamberlain aan den heer Robinson heeft gericht, betuigt de staatssecretaris zyn leedwezen over de vroegtydige bekendmaking dier depechu. In afwachting, dat deze depeche door de Transvaalsche regeering zal zyn ontvangen, acht deze zich verplicht te doen opmerken, dat zy geen enkele inmenging zal dulden in de 'oinnenlandsche aangelegenheden, waarvan in dat telegram van den heer Chamberlain sprake is, en tevens ziet zy zich genoodzaakt, dit antwoord in de Staatscourant openbaar te maken. De pogingen der regeering, om een over eenkomst met Engeland te regelen door ge matigde, vredelievende middelen, zullen nu, volgens het oordeel der regeering, moeilyker worden gemaakt, tot groot gevaar voor den vrede en de rust, niet alleen van de Repu bliek, doch voor geheel Zuid-Afrika, indien men de bewoners nu nog meer opwindt Academ to-nieu wt Leiden: Heden is alhier bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de heer A. Tak Van Poortvliet, geboren to 's-Gravenhage, na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld: „Het recht van koopvaardyschepen tot het voeren der Nederlandsche vlag." Bevorderd zyn tot arts de heeren W. G. A. Bruinier en H. N. Th. J. H. Freerichs. Leiderdorp: Vriendelyli gehoor gevend aan eene uitnoodiging der Chr. Jongelings- vereeniging „Abilene" zal dr. J. R. De Visser, predikant te Amsterdam, op Donderdag 20 Februari a. s., 's avonds te 7 uren, in het Nederl.-Herv. Kerkgebouw eene lezing over „Jeruzalem" houden. Benthuizen: Ds. C. Spoelstra, van Zoeter woude, zal Zondag-voormiddag te halftien in de vacature optreden. Marktberiohten. Leiden, 14 Februari. Ter markt werden heden aan- geroord: Stieren 22 stake f 72 a f 208. Kalf- en Melk koeien 85 atnko f 100 a ƒ240. Varekooieu 170 stuks f 87 a ƒ195. Vette Oneen en Koöien 73 eluke ƒ118 a ƒ258. Qraekalveren stuke a Kalveren (vette) 32 8tu:.e f 48 a f 115. KalvoreD (magere) 90 etuke ƒ6.a 18. Hamels (vette) stuks a Hamels (magere) stuks a Schapen (vetio) 310 etuks J16. a ƒ32.—. Schapen (weide) 40 stuks ƒ13.a ƒ21.—. Lammeren (magere) stuks Ja Varkens (mager ej 84 stuks ƒ15.a 30. Varkens (vette) etuke Varkens (biggen) 194 etuke ƒ3.a 13.—. Paarden stuks a Veulens stuks a Ter markt aangevoerd: 350runderen, 122 kalveren, 350 schapen, lammeren, 84 varkens, 194 biggen, paarden veulens. Ter wekelgksche Kaasmarkt aangeroerd 25 partijeD. Besteed werd voor Goudsche Kaas van 16.tot 24.50; Derby-kaas van tot Leidsche Kaas de 150 KG. tot Edammer Kaas (2de qual.) tot Aan de Stadswaag gewogen 25 partijen, 1007 stuks kaas, wegende 5083 KG» Heden overleed, na eene kortstondige on gesteldheid, in den ouderdom van ruim 37 jaren, myn harteiyk geliefde Echtgenoot, MARTINUS KOOY Mede namens de Familie, Wed. M kooy berkeljon. Leiden, 12 Februari 1896. (Bree§traat 121) Algemeent kennisgeving Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet wor den afgewacht. 1119 11 Mevr. de Wed. D. S. WESTERMAN HOL- STIJN Hofstede en Famiüo b.tuigen hun harteiyken dank voor de zoo vele en zoo har telijke bewyzen van deelneming, ondervonden by het overlyden van hunne geliefde Zuster Mej. HOFSTEDE. Leiden, 14 Februari 1896. 1152 7 DANKBETUIGING. By dezen betuigen wy onzen hartelyken dank aan allen, in het byzonder aan onzen geachten PatrooD, den Heer W. v. ROSSUM DU CHATTEL, voor de ondervonden blyken van belungstelling, by ons 25-jarig jubilë betoond. 1142 9 Leiden, A. M KUYTERS. 14 Fabr. 1896. P. BRUINENBERG.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3