Eerstdaags zullen by den gemeenteraad to Utrecht de plannen inkomen voor het bouwen van een slachthuis. Een voor dat doel geschikt terrein, in de onmiddelljjke Dabyheid der stad, is gevonden. By koninklijk besluit is met ingang van 8 Maart a. s.: lo. de kapitein ter zee H. Van den Pauvert en de kapitein luitenant ter zee S. K. Sybrandi eervol ontheven, onder scheidenlijk van het bevel over Hr. Ms. wachtschip te Hellovoetsluis en monitor Cerberus"; 2o. is het bevel over genoemd wachtschip opgedragen aan den kapitein-lui- tenai.t ter zee S. K. Sybrandi; 3o. het bevel over genoemden monitor opgedragen aan den kapitein-luitenant ter zee W. Allirol. De eerste luit. W. Witsen Elias, van het 2de reg. huzaren, op pensioen gesteld en het bedrag van het pensioen bepaald op f 1020 '8 jaars. Verleend: aan L. Assendorp eon pensioen van f 352, aan E. Burgers een pensioen van f 372, aan A. C. A, Scboonemeyer een pensi oen van 311 en aan P. Van Heems, gewe zen bewaarder 2de kl. in het huis van be waring te Arnhem, een pensioen van f 364 's jaars. Benoemd: met ingang van 16 dezer, tot- burgemeester van Ermeloo, mr. A. M. Van Oordt; met ingang van 24 dezer, tot id. van Ouwerkerk, B. G. Van der Have; met ingang van 26 dezer, tot id. van Berkhout, T. Slag- ter Pz.; met ingang van 27 dezer, tot id. van Zalt-Bommel, C. P. Lenshoek, en tot id. van Beegdon, M. Evers. Onbewoonbaar-verklaring van huizen in t de Slagers- eu Daniölspoorten. De heeren Drucker, Van Lidth deJeudeen Van Rbyo, in de gemeenteraadszitting van 21 November 1895 benoemd ten einde omtrent de perceelen in de Slagerspoort en Daniëls- poort het verslag uit te brengen, bedoeld in art. 7 der Verordening van 5 April 1894, betreffende het bewonen van gebouwen, welke, als schadelijk voor de openbare gezondheid, voor bewoning ongeschikt zyn, hebben thans hun rapport ingediend, waaraan o. a. het volgende is ontleend: I. Slagerspoort. In de Slagerspoort, waar twintig huisjes staan, bevinden zich slechts twee privaten. Aan het voorschrift, door Burg. en Weths. gegeven naar aanleiding van het verslag der Commissie van Geneeskundigen, Rooimeesters en Gemeente Architect, tot ver meerdering van dit aantal, is niet voldaan. Het komt der commissie voor, dat voor de talrijke bevolking van deze poort een aantal van v y f privaten wel als het minimum mag worden beschouwd, waarmede kan worden genoegen genomen. Voor zoover deeigenaais er niet in slagen, by onderling overleg te komen tot het verelschto aantal gemeen schappelijke privaten, zal dan iedere eigenaar, ten einde onbewoonbaarvorkl iring van zyne perceelen te voorkomen, er voor moeten zor gen, dat voor de bewoners van zyne huizen afzonderlijk voldoende In de behoefte wordt voorzien. Met betrekking tot de verschillende per ceelen ieder op zichzelf merkt de commissie het volgende op: Na een herhaald persoonlijk onderzoek en de eigenaars gehoord, acht zij voor bewoning ongeschikt en niet voor verbetering vatbaar do perceelen No. 9, eigenaar H. Dekker, 'l 10, w J. Ouwerkerk, 13, Vereeniging tot bevorde ring van den bouw van werkmanswoningen. Behalve verschillende gebreken, welke deze woningon gemeen hebben met andere in de poort, is bij deze perceelen, die in nauwe zijgangen zijn gelegen, het gebrek aan licht en lucht zoodanig, dat, terwijl sommige der andoro perceelen staan op de grens der on bewoonbaarheid, by deze die grens moet ge acht worden te zijn overschreden. De aard van het gebrek, waaraan deze perceelen in het bijzonder lijden, brengt mode, dat van verbetering goen sprake kan zijn. Ten aan zien van deze drie perceelen stelt de com missie dus voor: onbewoonbaarverklaring en ODtruiming. Ten aanzien van perceel No. 5 hebben Burg. en Weths. bevolen den steenen vloer te her stellen. Aan dat bevel ls niet voldaan. De commissie adviseert, dat de Raad alsnog die herstelling voorschr(jve, on by gebreke van voldoening aan dat voorschrift, ontruiming bevele. Met betrekking tot do perceelen Nos. 16 en 17 heeft de commissie zich zeor ernstig de vraag gost"ld, of hier onbewoonbaarverklaring moot worden uitgesproken. Vooral wegens de uiterst geringe opper vlakte van ieder dezer perceelen met inbe grip van het portaal is het éénige vertrek niet grooter dan 8 M2. zou zy, indien 2\j op oen geheel vry standpunt stond, stellig tot onbewoonbaar verklaring hebben geadvi seerd. Intusschen wordt zy daarvan weer houden door de volgende overwegingen. De Commissie van Geneeskundigen, Rooi meesters en Gemeonto Architect heeft ge meend, voor deze perceelen slechts oenige kleine verbeteringen te moeten verlangen. Deze zyn door Burg. en Weths. voorge schreven. De eigenaar bleef in gebreke, deze binnen den gestelden termijn aan te brongen, en daardoor kwam do zaak bij den Raad. Thans is echter de eigenaar, zonder verdere aanma ning, tot het aanbrengen der herstellingen overgegaan. Nu zou, naar het oordeel der com missie, de vertraging in het uitvoeren der ▼oorschriften van Burg. en Weths. te zwaar worden gestraft, indien tbans op andere gronden onbewoonbaarverklaring plaats had. II. Daniè'lspoort. In de Daniëlspoort, waarin dertien huizen staan, bevinden zich slechts twee privaten. Daaromtrent geldt hetzelfde, wat hierboven omtrent de Slagers- poort is gezegd, behoudens dat de commissie bier het minimum van het vereischte aantal op vier meent te moeten stellen. Omtrent de perceelen in deze poort heeft de Raadscommissie het volgende te rappor teeren Voor perceel No. 7, eigenaar F. J. Van Beukering, achtte de Commissie van Rooi meesters, enz. verschillende verbeteringen noodig. Deze zjjn door Burg. en Weths. voor geschreven, doch niet aangebracht. De eigenaar is op de oproeping der Raadscommissie niet verschenen. Blijkens een persooüiyk door haar ingesteld onderzoek is dit perceel, zonder geheele verbouwing, niet in bewoonbaren toestand te brengen. Haar advies luidt dus onbewoonbaarverklaring. Evenzoo luidt haar advies ten aanzien van perceel No. 8, toebehoorende aan de Vereeni ging tot bevordering van den bouw van werkmanswoningen. Dit buisje verkeert thans i'd nog veel meer verwaarloosden toestand dan toen het door de Commissie van Rooi meesters, enz. werd bezocht. Zonder geheele verbouwing is het ongeschikt te achten voor bewoning. Evenals No. 7 is het tbans onbe woond. Voor perceel No. 11 zullen alsnog de her stellingen moeten worden bevolen, welke door Burg. en Weths. zyn voorgeschreven, doch niet zyn verricht. Wat de overige perceelen in de poort aan gaat, zoo laten deze zeer voel te wenschen over. De oppervlakte der vertrekken is klein, de toevoer van licht en lucht gebrekkig, de toestand van onderhoud weinig gunstig. Naar de meening der Raadscommissie staan deze perceelen afgezien van de quaestie der privaten op de grens, waar bewoonbaarheid ophoudt en onbewoonbaarheid aanvangt. In dien twyfel meent de commissie te moeten adviseeren, vooralsnog, behoudens het omtrent de privaten gezegde, niet tot toe passing der verordening over te gaan. Gemeenteraad van Voorhout. In de op 12 dezer gehouden vergadering van den Raad der gemeente Voorhout werd, na het afdoen van enkele huishoudelijke zaken, overgegaan tot de benoeming van een derden ambtenaar van den Burgerlijken Stand, waartoe met volstrokte meerderheid van stemmen gekozen werd de heer L. Hoogduin, wethouder. Vervolgens kwam aan de orde het verzoek om ontslag van den secretaris, den heer J. J. Roovers Jr., die benoemd is tot ambte naar ter gemeente secretarie van Amsterdam. Mot algemeene stemmen werd, op voorstel des Voorzitters, besloten, om hem met ingang van 1 Maart a. s. eervol ontslag uit zijne betrekking te vorleenen. De Voorzitter, de heer J. M. De Kempenaer, geloofde de tolk te zijn van den Raad, wanneer hi) zijn leed gevoel uitsprak over het spoedig vertrek van den titularis. Spreker drukte de hoop uit, dat het den heer Roovers ook in zijne nieuwe betrekking moge wélgaan, waaraaü hij niet twijfelde. De heer C. Westerbeek bracht mede in 't midden, dat het heengaan van den secretaris voor de gemeente te bejammeren is; in den betrekkelijk korten tyd dat de heer Roovers aldaar doorbracht, zoo vervolgde spreker heeft hij getoond de aan hem toevertrouwde belangen met ijver en trouw te behartigen en de sympathie der bevolking in alledeelen gewonnen. Hierna werd overgegaan tot de benoeming van een nieuwen secretaris. Op de door B. en Ws. opgemaakte aanbeveling kwamen voor de heeren A. A. Swolfs, ambtenaar ter secretarie te Waspik, en J. H. H. Snijders, ambtonaar ter secretarie te Weert. Met alge meene stemmen word eerstgenoemde gekozen. Nadat nog enkele minder belangrijke punten waren afgehandeld, sloot do Voorzitter de vergadering. Gemeenteraad van Llsse. Zitting van 12 Februari. Tegenwoordig al de loden, behalve de heeren Van Stockum en Van der Veld. Voorzitter: de Burgemeester. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter doet mededeeling ran de na volgende ingekomen stukken: Missive van Ged. Staten ter begeleiding van de goedgekeurde GemeentebegrootiDg voor 1896. Idem ter begeleiding van het goedgekeurd Suppletoir Kohier van den Hoofd. Omslag voor 1895. Idom ter begeleiding van een goedgekeurd Raadsbesluit tot af- en overschrijving op de begrooting voor 1895. Idem tot voldoen van gelden uit den post „Onvoorziene Uitgaven." Proces-verbaal der op den 14den Januari jl. plaats gehad hebbende opneming der boeken en kas van den gemeente ontvanger. Verslag van den toestand van het Lager Onderwijs over 1895. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Nog is ingekomen een verzoek van J. W. B. Zur Mühlen, om zijn aanslag in den hoofd, omslag te royeeren, op grond dat hy geen eigen middelen van bestaan heeft. Wordt Da eenige discussie besloten den aanslag van adressant te royeeren. Tot leden van het stembureel worden be noemd de heeren Riggel en Van der Veld, en de overige leden als plaatsvervangers. Tot leden der Schutterij-commissie worden benoemd de heeren Blokhuis en Wolff. Op voorstel van Burg. en Weths. wordt besloten om een eindje muur by C. Moolenaar weg te breken en daar een gedeelte te be straten, een en ander voor rekening der ge meente. Verder niets meer aan de orde zynde en geen der leden meer het woord verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. Burgerlijke Stand van Leiden, van 5 tot en met 12 Februari. BEVALLENS. Stikkelorum geb. Noe9t D. M. Riebeek geb. Broomans D. S. M Molenaar geb. Dool D.G. Kikkert geb. LigtvoetD.—C.A. De Vriend geb. v. Mil D C. v. Heuzeu geb. v. Putten D. E. Arnoldus geb. Neuteboom D. A. Pierlot v. ZoeD Z. H. C. Lens geb. v. d. Weyden Z. J. Bakker geb. Veenstra Z. G. W. West geb. Sommer 2 Z. J. v. Tongeren geb. Veldbuijzen Z J. De Water geb. De Hoog D. M M. De Koizer geb. Korenhof D. P. J. v. d. Water geb. Nieuwcnburg D. E. De Haas geb. Ammorlaan D. E. v. Dissel gob. v. d. Steen Z. H, C. M E. P. Mark geb. Timmors Z, GJËHUWDC. Van den Heuvel jm en M. C. Prins idL J. Van den Berg jm. en M. De Haas jd. H. J/Van Zuthemjm en E. Schouten jd. P. Nieuwenhuijsen jm. en G. J. Klinkhamer jd. H. S. Fles jm. en T. C. J. Stikkelmun jd. P. J. Frijhofif jm. en A. E. M. Bongenaar jd. OVERLEDEN: M. E. Broekhuizon D. 30 j. J. W. Broijer Z. 4 j. D. Vermey M. 52 j. H. Overmeer Z. 28 m. A. J Van DsD. 30 j. J. Hoppezak geb. Hannaart W. 70 j. S. J. De Roo W. 73 j. M. T. De Wildt W. 77 j. A. Sypestijn Dim. J. Gijsman Z. 7 m.H. Hop penbrouwer Z. 2 m. A. Boom Z. 9 m. J. C. M. Van Teylingen geb. Rouffaer W. 79 j. J.H. L. Gluijateen M. 75 j. W. G. F. Van Voorthuysen Z, (i m. H. S. Romanesko D. 9 j. G A. L. S. Van Boneval Faure geb Canter G'remers V. 64 j. M. Berkeveld W. 82 j. E. Van Putten geb. De Haay W. 68 j. W. H. De Koyzer Z. 40 j. G. Knoppert geb. Van der Voort V. 25 j P. M. Van der Struif D. 31 j J. J. Mark M 49j. D. Koedooder geb. Visser V. 47 j. Familie-Berichten uil verschillende bladen. Gehuwd: L. Mazel eD A. C W. Doorman, Den Haag. V. M. Wesly en H llelbiug, Kleef. Bevallen: L. Van NieukerkenKuiler D., Den Haag. J. E. HeldermanPigeaud D Siak. M. E. Van der Booh—Van't Haali'Z., Schiedam. A. H. WagnerBacker D., Zwolle. H Uiter dijk— Cath D.. Hoorn. M. S. H. Van Breda KalfTDe Vries Wyckama D., Medan. Overleden E Greve M 51 j.,Den Haag. J. C. De Groot M. 81 j., Dordrecht. - Wed. G. Kuiper—Jaspers 80, j., Bondowoso. H. J. Sjakes M. 67 j., Rotterdam. 11. Lengkeek M. 81 j., id. J. A. Zeegelaar M. 77 j., Oost-Souburg. Wed. C. M. FrijlinckBrunsveld Van Hulten 78j.,Lith. L. Van de Kastecle M. 83 j., Nijmegen. J. H. SpruytVan Schuppen, 04 j., Arnhem. A. C. Van Dam V. 17 j.,Utrecht- Gehuwd: A, W. Andnesse, wednr. van C. E. Sem, met C. C. R. Frans/.. Kediri. Bevallen: J. A. Jacobs—Hendriks Z.; A. P. Van SorgenDe Rooq Z.Van Hogezand Winter D., allen te Batavia. M. E. J. Keuclie- niusPecreboom Voller D., Cheribon. Dijkman Barkoy D., Rembang. S. RastTriobei D., Semarang R. E. MachtAubert D., Tjandi. Overleden: 11. L. F. De Jacquicr de Loinprot; wed. A. M. KostedeSmit, 05 j., beiden te Bata via. Dr. Sjoerd Til ma, SÏDgkawang. Gemengd Nieuws. De slager s-vereeniging „Nut en Vriendschap" vierde gisteravond in den foyer der Stadszaal haar achtste jaarfeest. Behalve door do talryk opgekomen leden met mannelijke en vrouwelijke buisgenooten of andere genoodigden, had de zaal tevens een feesteiyk aanzien door de groote planten- versiering ter rechterzyde van het tooneel, waar ook de Vereenigings-banier prykte. Het samenzyn werd geopend door den president, den heer J. Nyssen, met een korte toespraak, waarin hy allen hartelyk welkom heette en op dezen avond veel genoegeD wenschte, maar bovendien den donateurs warmen dank bracht voor hun belangstelling en steun, welke zoozeer werden gewaardeerd. In tegenstelling met andere vereenigingen, waar op de feesteiyke jaarvergaderingen tevens verslag omtrent den toestand van ziekenkas, enz. wordt uitgebracht, geschiedde dit hier niet, omdat het by de slagers gebruikeiyk is het „Nut" van die instelling op eene andere huishoudelyke byeenkomst met cyfers en verdere mededeelingen aan te toonen. Hunne foestvergaderingen zyn alleen aan de „Vriendschap" gewyd. En vriendschap, gezelligheid met wat dies meer zy, heerschten er gisteravond in ruime mate. Daartoe werkte, naast de vroolyke muziek- nommers en een scböonen solo voor piston, mede het optreden van het ook by vele andere vereenigingen bekende Rotterdamsche gezel schap van den heer H. D. Nieuwenhuizen, die aldus van de ruimschoots opgedane onder vinding gebruik maakt en er steeds meer den slag van heeft om eenige aangename uren te bezorgen, zoowel wat de losse voordrachten en duetten, als wat de blyspelen en gymnas tische toeren, enz. betreft, waarmede de heeren en dames van het gezelschap veel by val inoogstten, die in de eerste afdeeling, wegens het herhaalde terugroepen, zooveel hadden toegegeven, dat na de pauze, met het oog op het gevorderde uur, daarmede moest worden geëindigd en men zich alleen tot het programma moeet bepalen. Het was dan ook reeds by tweeën toen dit was afgewerkt en, na opruiming der zaal, met het bal een aanvang kon worden gemaakt, dat, naar wy heden vernamen, ook heel opgewekt moet geweest zyn. Zoo hebben de slagers, niettegenstaande, om zoo te zeggen, de „ruwheid" aan hun vak verbonden, getoond toch ook degelyke harten te bezitten en dat zy eveneens in goede harmonie weten feest te vieren. Hedenmorgen reed een met man den glaswerk beladen wagen van den heer Van der Stok, uit de Donkersteeg, van de steile heillng der Vischbrug afkomende, in de groote spiegelruit van het tapytenmagazyn van den heer H. Pander, aan den Nieuwen Ryn aldaar. De geassureerde ruit was geheel stuk en van een der manden was het glas werk ook gebroken. De Haagsche Rechtbank veroor deelde heden den slachter uit Leiden, die vleesch ten verkoop in voorraad had van een aan parelziekte ïydend beest zonder duidelijke aanwyzing, tot f 10 boete; den gewezen vrachtryder uit Noordwyk, die zich f 6.50 toeëigende, hem ter betaling van een kleer maker te Leiden ter hand gesteld, tot 1 maand, en de twee slagersknechts uit LMden, die alhier valsche quitantiën maakten en zich het geld, voor hun patroon bestemd, toe eigenden, den een tot 1 jaar, den ander tot 6 maanden gevangenisstraf. Men schryft uit "Wassenaar dat aldaar de gewone voorjaarsvergadering ge houden is voor de a. s. bloem bollen veiling. In de eerste plaats werd bekend gemaakt dat er dit jaar een droge bollen-veiling zal worden gehouden, waarvoor reeds een com missie benoemd is. Toen werd er gezien of er deelneming genoeg was om ook een groene veiling te houden. Het bleek dat er dit jaar maar één veiling zal zyn, ten minste in de kom van 't dorp. Wellicht zal er nog een plaats hebben aan den Haagweg. Er werd besloten tot directeuren te be noemen den heer H. Homan en de heeren Alkemade, De veiling zal plaats hebben den 28sten April. Na nog het een en ander voor de regeling der veiling besproken te hebben, werd de vergadering gesloten. De beide architecten, die door de justitie te 's-Gravenhage belast zyn met een onderzoek ter plaatse naar de oorzaiken van de bekende muurinstorting, hebben ander maal eene opneming van het terrein gedaan tot vaststelling van hun gevoelen. Het verslag van hunne bevinding zal aan den rechter commissaris voor strafzaken worden gezonden. Wat men van deze zaak uit vertrouwbare bron verneemt, laat een ongunstigen indruk achter. Voor deskundigen zou bet vaststaan, dat de bouw van het geheele huis onvepant- woordelyk slecht is en bevestigd wordt, wat reeds dadeiyk na het ongeval werd gemeld, dat er steen van allerslechtste soort (beter gezegd klei) gebruikt is, waaruit wordt afge leid, dat, waren deze ondeugdelyke grond stoffen niet gebezigd, er wellicht ook geen menschenleven mede zoude zyn verloren gegaan. De rechter zal ten slotte, in verband met het hem uit te brengen rapport der deskun digen, hebben te beslissen of in deze rechts ingang moet worden verleend en tegen wien den leverancier van den steen of den bouw ondernemer, onder wiens leiding de opbouw van het perceel plaats had, of tegen degenen, op wie in deze de verantwoordelijkheid ge legd wordt. In het gebouw der Haagsche rechtbank werd Maandagnamiddag gedurende de zitting in de getuigenkamer een sterke gaslucht waargenomen. Na onderzoek bleek dat in de looden gasbuis, welke zich in een der hoeken van het lokaal bevindt, met een scherp werktuig een groote opening was gemaakt. De justitie heeft een onderzoek ingesteld onder de personen, die zich dien dag in de getuigenkamer bevonden, om den dader van deze hoogst gevaariyke handeling op te sporen. Op dit oogenblik vertoeft in Amsterdam eene commissie uit Metz, die, in opdracht van het stadsbestuur aldaar, zich op de hoogte wil stellen van het Liernur- stelsel, dat men daar denkt in te voeren en waarvan mon de inrichting ook te Amster dam wil bezien. De schry ver der „brieven uit de hofstad" in de „Arnh. Ct." verhaalt het volgende staaltje van belastingontduiking,'dat hy dezer dagen vernam van „een deftig en geacht Hagenaar", door hem in persoon en openhartig in een spoorwegcoupé aan hem geheel vreemde medereizigers opgebiecht. Deze achtenswaardige heer vertelde name- lyk, dat by eene zeer eenvoudige manier toepaste om van de Vermogensbelasting zoo veel mogelyk af te komen. Hy had van zyne effecten zooveel pakjes gemaakt als hy klein kinderen bezit, en op elk daarvan den naam gezet: hier die van Pietje, daar die van Jantje, verder van Koosje, Heintje of hoe verder de afstammelingen van dezen waardi- gen grootvader heeten mogen; en nu waren 't zyne effecten niet meer en behoefde hy er dus geen belasting van te betalen, hoewel hy er waarschynlyk wel en deugdeiyk de coupons van knipt en de renten beurt tot eigen profijt. Het leelykst9 van 't geval is, dat deze slimmerd, niet tevreden met dit eigen be drog, hen, die na hem komen, nog tot verdere fraude jegens de schatkist dwingt; want het ligt voor de hand, dat na het verscheiden van dezen edele de successiebelasting betrek kelijk deze pakjes evengoed onbetaald zal blyven, quasi om de eer van den overledene te redden, of wel om van gehaspel met de ambtenaren der registratie af te komen, maar eigeniyk omdat de lieden van het be drog profiteeren, zoodat de zuinigheid niet alleen de wysheid, maar in dit geval de eerlykheid bedriegt, met het voorbehoudge steld al dat de eerlykheid by zulke slimme lieden huist. Toen dezer dagen eene te Raams- donk woonachtige weduwe, moeder van een talryk gezin, by een buiten die gemeente woonachtigen landeigenaar de pachtpenningen zou gaan betalen van het afgeloopen jaar, verleende de milde grondbezitter niet alleen kwytschelding der verschuldigde pachtsom, maar schonk der behoeftige weduwe ook nog eene aanzieniyko som voor het aankoopen van een werkpaard, enz. Naar door hot bestuur der „Ver- eemging tot bestrydïng van knoeieryen in den boterhandel" wordt medegedeeld, kwamen door den yver van één door dat bestuur aangesteld persoon (onbezoldigd ryksveld- wachter) wegens overtreding der boterwet m openbare terechtzitting voor de kantonge rechten vanAmsterdam 6, van Delft en van Haarlem ieder 1. Een stout stuk is in het Duitsche grensplaatsje Isselborg by Dinxperloo bedreven. Door de Duitsche grensbeambten was eene koe uit Holland naar Duitscbland gesmok keld in beslag genomen. De grensbeamb ten zetten nu de koe in deri stal van den caféhouder Huïnk, om haar lat-.r, zooals met iD beslag gqnomen koeien altyd geschiedt, te kunnen verkoopen. Zondag-avond wilden de beambten eens naar de koe zien, doch wie schetst hun verbazing, toen zy ontdekten dat de koegestolen was 1 In het Bergumermeer is het lyk gevonden van een jong manspersoon. By onderzoek bleek het 't lyk te zyn van den jongeling A. H., te Ureterp, die in November jl. op dat meer overboord was geslagen. Het lyk is naar z\jne woonplaats overgebracht en daar begraven. H. keerde van een grondwerk uit Duitschland terug. Op zyn lyk werd ƒ50 gevonden, die hy daar oververdiend had. Hy was de zoon eener weduwo. Door eon landlooper is een revol verschot gelost op den landbouwer Ylemingh, te Eist, nadat dez9 geweigerd had hem f200 te geven,, die hy hem vro9g. Het schot trof Ylemingh ia het achterhoofd, maar de wond is niet dooöelyk. De dader is in hechtenis. Aangaande den onlangs gepleeg- den belangrijken diefstal van katoenen manu facturen bff de firma M. Yan Delden Co., te Gronau (Westlalen), meldt men dat de hoofdscuuloige, die onder een valschen naam aldaar eenige jaren werkzaam was geweest, te Dortmund in hechtenis is genomen. Een der manschappen van de marechaussee te Zevenbergen werd Maandag ongesteld. De man was uit 's-Hertogenbosch naar Zevenbergen overgekomen. De genees heer, die onmiddeliyk by den zieke werd ge roepen, constateerde pokziekte, doch niet in hevigen graad. De zieke is onmiideliyk over gebracht naar een der ziekenhuizen te Breda. By den brand te Ure terp (Fr.) kwamen 50 runderen in de vlammen om. De agont der betrokken brandverzekering-maat schappij verkocht het verkoolde vleesch, zon der dat de veearts het gekeurd had, voor 10. De kooper vervoarde het vleesch. De veearts Eggink constateerde daarna, dat het vleesch niet geschikt was voor de consumptie, waarop tegen den vervoerder en kooper pro ces-verbaal werd opgemaakt. Omtrent de oorzaak van den brand is nog niets naders gebleken. De arbeider W. De Yries, die verdacht wordt uit wraak den brand gesticht te hebben, moest Dinsdag voor den rechter van instructie verschynen, om gehoord te worden. De rechter-commissaris gaf daarna bevel tot inhechtenisneming van De Vries, die daarop naar de gevangenis werd overgebracht. Maandag-avond werd onder po- litiegeleide gevankelyk te Maassluis binnen gebracht S. R., tot jl. Donderdag in functie als klerk ten kantore van den ryksontvanger. In den avond van dien dag verliet hy de ge meente Maassluis met achterlating van vele schulden en een tekort in de kas van zyn chef, vermoedelijk 240 groot. Dinsdag isR. naar Rotterdam gevoerd, om ter beschikking van de justitie gesteld te worden. Een gruweiyke daad. Men schryft uit Wyhe. aan de „Zw. Ct.": Dezer dagen over leed alhier een kind van acht maanden. Uit de door den gemeente-dokter gehouden lyk- schouw bleek, dat het kind ls overleden aan een „gewelddadigen dood." Dientengevolge ie gisteren op last van de rechtbank te Zutfen door onzen gemeente-dokter en een genees heer uit Zutfen een lykschouwing gehouden. Maandag-avond woeddo een felle brand te Oldekerk (Gr.), waardoor de boeren- behuizing van den heer E. Rozema totaal in asch werd gelegd. Al de koeien en paarden werden gered. Slechts een geit kwam om. De oorzaak van den brand scbynt onbekend. Alles is tegen brandschade verzekerd. Aan de stations van den Stads spoorweg, die door Berlyn loopt, vindt men automaten, waaruit men door het inwerpen van zekere geldstukken een spoorwegkaartj9 krygon kan. Daar velen van deze gelegenheid geen gebruik maken wegens het gemis van klein geld, zullen er nu automaten naast geplaatst worden, die, als men er een Mark stuk. inwerpt, een rolletje met tien stukken van 10 pf. te voorschyn brengen. Men kan bloemen betrekkeljjk lang bewaren, - zegt het „Mbl. tegen ver- valschingen," wanneer men ze dadelyk na het plukken in water dompelt, waarin gom is opgelost. Na ze 2 of 3 minuten te hebben laten drogen, zet men ze in een vaas. De gom hecht zich aan de stelen en bloembladen. De bloemen behouden aldus vorm en kleur, lang nadat ze reeds verdroogd zyn. Te Weenen vervoegde zich dezer dagen aan een der bureelen van politie een groote, sterke man, met een wyden broek aan en een ruimen mantel om den schouder geslagen. Hy stelde zich voor als de eigenaal eener menagerie en verzocht verlof om eenige voorstellingen te mogen geven. Toen meiv

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2