BLOK. fatsoenlijke Burgerdochter TE HUUR: Manufacturen, Hoeden. J. A.M. Bekkiug', Breestr.108. ADVERTENTIE N. Gevraagd V erloren Geldbelegging. 'iniin L'nmttif HUIS of BOVENHUIS, Te huur gevraagd: Kamers te huur! Zeevischkandel minister-president te verstaan, dat Kruger nooit eenigo macht had behooron te bezitten. Terwijl z\jn eigen minister van koloniën terecht verklaart, dat do toekomstige voor spoed van Zuid-Afrika afhangt van de harte lijke en eendrachtige samenwerking van Hol landers en Engelschen, onthaalt lore Salisbury z(jn gehoor op aardigheden over de vereeni- ging van harten in Transvaal. En, let wel, hij bezigt zijne kwaadspellende woorden tagen de Transvaalsche regeering op het oogeri- blik, dat zijn eigen minister van koloniën onderhandelingen van den meest kieschen en mo iljjken aard aanknoopt met diezelfde regeering, en terwijl hij moet weten, dat die onderhandelingen alleen zullen slagen, indien de Transvaalsche regesring overtuigd is, dat de Britsche regeering geheel oprecht en te goeder trouw is." Scherp was ook zijne afkeuring van hetgeen lord Salisbury ten opzichte van Armenië had gezegd. Lord Salisbury had Gladstone verweten, over Armenië ondoordachte en on bezonnen taal te hebben gesproken, maar zijn eigen woorden waren vernederend. In Nov. zeide lord Salisbury aan het feestmaal in de Guildhall, dat de Europeesche mogendheden niet langer den kreet van lijdon wilden hooren, die in hun ooren doordrong, en vast besloten waren gemeenschappelijk op te treden tegen Turkije; en wat hooren wij nu? Dat Engeland in een toestand van isolement vc-rkeert. Wat is er geworden van het „Europeesch concert", waarop zulke hoopvolle verwachtingen waren gebouwd? „Wat lord Salisbury Vrijdag ge zegd heeft over den staat der Armenische quaestie, is een diepe vernedering voor ieder Britsch burger." - Te Cowes werd gisteren het stoffelijk overschot aan wal gebracht van prins Hen drik van Battenberg. De lijkkist werd van de landingsplaats op een met ze3 paarden bespannen affuit over gebracht naar Wippingham, met de gebruike lijke militaire eerbewijzen. De lijkwagen werd gevolgd door eenige koetseD, waarin koningin Victoria, prinses Beatrice (de weduwe des prinsen) en twoe van de kindo ren van den overleden prins hadden plaats genomen. Alle prinsen, tot het Vorstelijk Huis behoorende, namen te voet deel aan den stoet, die uit ongeveer 200 personen bestond. Znld«Ajfr*iIccu De jongste Transvaalsche mail brengt niet veel nieuws omtrent de gebeurtenissen in de Republiek. Trouwens, er is reeds in de Euro peesche bladen zooveel over geschreven, dat het bezwaarlijk mogelijk is, nog wat nieuws er over te vertellen. Het schandelijke feit is geconstateerd, dal de Engelsche vrijbuiters ontplofbare kogels bij zich hadden, alsof z(j op krododillen gin gen schieten! Zie hier wat „De Volksstem" daarover schrijft: „Het feit dat op het slagveld nabij &ru- gersdorp patronen gevonden werden, die alle kenmerken dragen van ontplofbaar te wezen, is erg bedenkelijk. Immers de vorm dier patronen laat geen twijfel aangaande de strijdvoerendo partij, welke die patronen bij zich had en ook gebruikt heeft. „De menschlievende en lankmoedige be handeling onzer burgers ten opzichte der gevangen genomen vrijbuiters wordt nog ver hoogd door de omstandigheid dat bun aan vallers zich gewapend hadden, niet alleen met moordend Maxim geschut, maar met am munitie welke een beschaafd krijgsvolk tot schande strekt „We hopen dat deze affaire nader zal Dnderzocht worden. „Wij hebben in ons bezit een patroon ge- ronden op het slagveld nabij Krugersdorp. De patroon is van het nieuwste model, voor zien van een stalen punt en in het vernik kelde gedeelte gespleten ten einde het ont ploffen gemakkelijker te maken. „Deze patroon past precies op de geweren, welke de Jameson troepen gebruikten." De Transvaalsche regeering zal de aandacht der mogendheden vestigen op dit feit. Aan de verschillende consuls te Pretoria is een pakje ontplofbare kogels gezonden, afkomstig van de troepen der Charteren Company. Deze monsters zullen met een begeleidend schrijven aan de respectieve gouvernementen worden op gezonden. - „Gisteravond, zegt „Do Volksstom" van 11 .Tan ontving de consul generaal der Neder landen alhier een telegram van z|jn minister van buitenlandsche zaken, houdende verzoek om namens de Nederl. Regeering Z.H.Ed. President Kruger geluk te wenschen met het herstel der orde en den bevredigenden afloop der recente gebeurtenissen ia de Z.-A. R. „Hedenmorgen bracht de heer Domela Nieuwenhuis in den Uitvoerenden Raad de wenschen zijner Regeering aan de Transvaal sche Regeenng over en ontving deswege de dankbetuigingen van president Kruger." - Met innig leedwezen deelt „De Volks stem" mee, dat zich onder de gevangenen van Jamesons troep eenige Transvalers bevonden, zoo laag gezonken om de wapenen tegen eigen landgenooten op te nemen. Het blad noemt Jaap Struis, Van de Venter, Du Toit en Howcroft, welke laatste nog de vermetel heid had tot z\jn verraden landgenooten te zeggen„Julle moet me niet schiet, ik is ook een Transvaler." - Blijkens een telegram van de „Standard and Digger News" werd den lsten Februari te Johannesburg de jaarlijksche vergadering der Mjjnkamer gehouden. De heer James Hay werd tot president gekozen in plaats van Lionel Philips, die zich te Pretoria in hechtenis bevindt en die niet meer in aanmerking wilde komen. Als vice-president werd can«idaat gesteld Langer- mann, maar hij word niet gekozen. Eveneens bleven de heeren Albu, Wagner en Brochon, die optraden als candidaten voor het uit voerend comité, in de minderheid. Ook deze leden hadden do regeering b(J de jongste crisis gesteund. Ten gevolge van hun uit sluiting is het Duitsche en Fransche kapitaal in de Mijnkamer zoo goed als niet vertegen woordigd. EERSTE HAMER. Voortzetting der behandeling van de Staats begrooting voor 1896. Hoofdstuk Marine (VI) werd aangenomen na een kort debat van den heer Van Alphen en den Minister, waarbij eerstgenoemde in het algemeen de marine-politiek goedkeurde en verklaarde een plan van organisatie dor zeemacht met belangstelling af te wachten. Tegenover den hoer Van Alphen bleef de Minister volhouden dat een sterker licht aan den ingang van den Rotterdamschen Waterweg on- noodig is en een mistsignaal juist do roekeloos heid in de band zou werken voor het bevaren van den Waterweg by mist. Indien de Engelsche regeering de zaak b(j de Nederlandsche mocht ter sprake brengen, zou de Minister zich niet door pressie laten intimideeren. Het geldt hier geen internationaal belang, maar een nationaal belang. Zitting van heden. {Per -telegraaf Allereerst werd heden hèt-hoof'stuk Finan ciën (VII) der Staatsbegrooting behandeld. De heer Fokker vestigde de aandacht op de toeneming van het grondbezit in banden van vreemdelingen, vooal in Zeeland, die, alsook de rechtspersonen, wel profiteeren van de verlaging der mutatierechten en geen ver mogensbelasting betalen. Hy vroeg als equi valent voor die voord eelen een persoonlijke heffing ter zake van het grondbezit in han den van niet-ingezetenen en rechtspersonen. Voorts besprak h(j de schade, door de mossel- kreeken toegebracht aan de oevers der Zeeuwsche stroomen. De heer Van Tienhoven bracht in bet debat terug de ambtshalve verhooging der aangifte voor de vermogensbelasting zonder belang hebbenden te hooren, een scherp wapen, dat, naar de bedoeling van minister Pierson, slechts zelden behoort toegepast te worden. Daarom vroeg spr. dat in den regel geen aangiften zouden worden vorhoogd dan na inlichtingen by de belastingplichtigen te hebben ingewon nen, waarbij hij vooral het oog had op de eerlijken onder hen en degenen, die uit onbe- kendneid met de wet onwetend de schatkist te kort doen. Een te veelvuldig gebruik van het wapen zou de op een moreel beginsel berustende vermogensbelasting in diskrediet kunnen brengen. De heer Wertheim drong aan op verlaging van de onevenredig hooge tollen op de stoom tramwegen, dat nuttige gemeenschapsmiddel ten plattenlado, dat steeds meer voor het Rijk opbrengt. De heer Godin De Beaufort, erkennende de moeilijkheid voor de schatkist om de ver mogenstoestanden te kennen, kwam niettemin op tegen het streven van de belasting administratie om steeds uit te gaan van de veronderstelling, dat iemand altyd meer ver mogen moet bezitten dan hy aaügeeft, waaraan z. i. is toe te schrijven het groot aantal ambtshalve aanslagen, waartoe sommige in specteurs reeds bij minder volleJigo invulling der beschrijvingsbiljetten overgaan. Spr. drong aan op eene uniforme regeling in deze. De heer Sassen betwistte dat nagekomen wordt de belofte om de aangevers in de vermogensheffing voor de ambtshalve verhoo ging te hooren en de heer Van Gispen van Pannerdeyi verlangde dat de inspecteur zyn redenen van twijfel aan de juistheid van aan gifte aan den belastingplichtige opgaf en dat de geheimhouding beter werd gewaarborgd door andere inrichting der isolement-ver- trekken. De Minister van Financiën zal de belasting- wenken van don heer Fokker overwegen. Een onderzoek wordt ingesteld naar de schade, die de mosselbanken aan de vaarwaters toe brengen. Hangende dat onderzoek, kunnen de mosseltoelders niet broodeloos gemaakt worden. Vermindering der toltarieven zou 's Minis ters voornemen tot algeheele afschaffing der rijkstollen, waaraan hij de voorkeur geeft belemmeren. Wat de toepassing der ver mogensbelasting betreft, zal het streven zyn de eerlijken anders te behandelen dan de oneerlijken en de spitsvondigen, tot welke laatsten vaak de zondaars nit onbekendheid behooren (gelach); de klachten zullen dan zeker verminderen; voorts zal rekening ge houden worden met de ondervinding. Elk ander streven dan onderzoek naar de waarheid is af te keuren. De zucht tot ver meerdering van het aantal ambtshalve aan slagen verklaarde de minister in strijd met de wet. Terzijdestelling van aangiften wegens kleine gebreken is den minister niet bekend maar hy beloofde de gesignaleerde ergerlyke feiten van verkeerde fiscale wetstoepassing voortaan te zullen voorkomen. De heer Van Tienhoven bleef krachtig be strijden een verhooging van den aanslag zonder het hooren der belastingschuldigen, als zijnde in strijd met de bedoeling der wet. H(j verlangde aanschrijvingen in dien geest. De Minister herhaalde dat het z(jn streven en dat zijner ambtenaren zal zyn om onder scheid te maken tusschen eerlijke en oneer lijke belastingschuldigen. Het Hoofdstuk Financiën werd daarna aan genomen, evenals Hoofdstuk XI (Onvoorziene Uitgaven). „Jacob Oats." De toon eel vereeniging „Jacob Cats" hield gisteravond in den foyer der Stadszaal eene bijeenkomst, welke zich door veel gezelligheid kenmerkte, wat dan ook volgens hot pro gramma het dool was, hetwelk aldus is be reikt, dank zij het optreden van den heer J. C. Van der Grijp, uit Den Haag, die een tiental dramatische en humoristische voor drachten ten boste gaf. Het is zc.ker geen gemakkelijke taak, maar zelfs een groote kunst, om een publiek alléén gedurende ruim een paar uren met declameeren bezig te houden, zonder dat het zich gaat vervelen, want het wordt op het laatst zoo eentonig. De heer Van der Grijp, op verschillende wedstrijden reeds bekroond, wist het gevaar te ontzeilen, dat de bolangsteling gaandeweg zou verminderen. Integendeel, door de keuze der voordrachten niet alleen, maar vooral ook door de wijze, waai up h\j ze voordroeg, bleef hy boeien, van het begin tot het eind. Ernst en luim wisselden elkaar af en vonden in hem een uitstekenden vertolker. De kunst van goed verzen zeggen, gepaard mtt een duidelijk orgaan, verstaat h(j in hooge mate. De aanwezige dames en heeren waren dan ook één en al gehoor en lieten niet na her haaldelijk hunne ingenomenheid te betoonen door den spreker, die de voordrachten spoedig op elkaar deed volgen, onder luid applaus meer dan eens tsrug te roepen. De door den waarnemenden voorzitter in het begin van don avond, by zyn welkomst groet, uitgesproken wensch dat dezesoirée welke thans zóó gekozen was om verscheiden heid in de bijeenkomsten to brengen den leden zou blijken aangenaam te zyn, is dU9 bewaarheid geworden. Hy herinnerde er tevens aan dat do heer Van der Grijp bovendien reeds geen onbekende bfi de veretniging was, want by enkele repetities waren zijn wenken zeer ter h*rte genomen. Die bekendheid is nu van nog meer aangenamen aard geworden. Is het op uitvoeringen gebruikelijk dat een woord van opwekking gesproken wordt om tot liet lidmaatschap toe te treden, niet alzoo geschiedde dit hier. De waarn. voorzitter had daarentegen een geheel andere mededeeling. Het ledental is in den laatsten tijd zoodanig gestegen, dat voorloopig geen nieuwe leden meer kunnen worden aangenomen! Reeds nu toch kost het moeite by uitvoeringen in den Schouwburg den leden met hot getal dames, waartoe zy recht van introductie hebben, allen een plaats te verzekeren. Zy, die dus lid wenschen te worden, zullen thans op een canaidatenlflst worden geplaatst, ten einde in volgorde de vacaturen, welke door bedanken of anderszins mochten ontstaan, aan te vullen. Zoo'n toestand pleit zeker wel het meest voor de sympathie, waarin de Vereeniging, die er steeds voor zorgt haren welverdienden naam hoog te houden, zich mag verheugen. Het genoeglijk samenzijn werd met een zeer opgewekt bal besloten. Telegrammou. KAAPSTAD, 5 Februari. In goed ingelichte kringen wordt hier verteld, dat het bezoek, hetwelk de Transvaalsche staats secretaris Leyds te Berlijn bracht, in verband staat met deD aankoop van gronden op Afrika's Oostkust by de Delagoa baai door de Duitsche regeeriug. WASHINGTON, 5 Februari. De inschrijving voor de leening betreffende de uitgifte van bonds is heden gesloten. Het gebeele bedrag, waarvoor werd inge schreven, is 558,266,850 dollars. De minister van financiën, Carlisle, ver wacht dat de laagste prijs, die zal worden aangenomen, iets lager zal z\jn dan 111 pet. KONSTANTINOPEL, 5 Februari. De be richten der bladen over den veldslag, die den 31sten Januari by Zeitoun zou zyn geleverd, waarbij de Turksche troepen de nederlaag leden, zyn volkomen ongegrond. WASHINGTON, 5 Februari. Carbo, de gezant van Ecuador by de Vereenigde Staten, heeft eene circulaire onderteekend, door den minister van buitenlandsche zaken van Ecuador ge richt aan de diplomatieke vertegenwoordigers der republieken in Centraal- en Zuid Amerika en den secretaris generaal (minister van buitenlandsche zaken) Olney, waarin bepleit wordt het houden van een internationaal congres tot bepaling van de juiste beteekonis der Monroe-leer, en tot het verkrijgen van nauwere handels- en staatkundige betrek kingen. WASHINGTON, 5 Februari. De Senaats commissie voor buitenlandsche aangelegen heden heeft de aanneming aanbevolen van de bekende resolutie, waarin wordt verklaard, dat de regeering der Vereenigde Staten bereid is den Cnbaanschen insurgenten alle rechten toe t9 staan, waarop een oorlogvoerende party aanspraak heeft, ofschoon z\) zelve eene strikte onzijdigheid zal handhaven. LEIDEN, 6 Febrnarl. Tbermometerstana. gisteravond om 8 uren 4° C. 39.2V Fahrenheithedenmorgen 8 uren 5° C. 11 F.; 's middag3 cm 12 uren 6.5° C. =43.7° F.; 'snamiddags 4 uren 6.5° C. 43.7° F. In de gisteravond gehouden vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken to Katwijk werden de heeren A. v. Rh(jn en W. Taat herkozen tot voorzitter en tweeden voorzitter der Kamer. De rekening over 1895 werd vastgesteld met een batig saldo van f 36 60'/2 O. m. werd besloten zich in hoofd zaak te vereenigen mot de door de Kamer te 's-Gravenhage ontwikkelde denkbeelden omtrent eene reorganisatie van de Kamers van Koophandel en Fabrieken. Omtrent den toestand van den oud- minister Fransen van de Putte luidde het bericht hedenochtend: „De nacht was minder rustig. De patiënt is pijnlijk en vermoeid." In de maandelyksche vergadering, die de Maatschappij der Nederlandsche Letter kunde te Leiden a. s. Vrijdag zal houden, zal behandeld worden een voorstel van het bestuur, om aan de jaarlijksche vergadering voor te stellen een som van f 100 te schen ken aan het „Taalfonds. De Coöperatieve Vleeschhouwery van „Eigen Hulp", to 's Gravenhage, zal over 1895 waarschijnlijk tien percent kunnen uit keeren van het verbruik. Gr emeng^d Nieuws, De Haagscbe rechtbank veroor deelde in hare heden gehouden strafzitting: H, B., uit Leiden, die zich te Hazerswoude schuldig maakte aan diefstal, tot zes maanden J. V., te Ter-Aar, wegens verduistering, tot twee maanden (van den ten laste gelegden eendendiefstal werd beklaagde vrijgesproken); J. v. D., te Leiden, wegens mishandeling, tot twee maandenA. v. d. W. en J. F. v. W., te Leiden, wegens diefstal, tot drie maanden W. B. en C. C., te Leiden, wegens diefstal met braak, resp. tot vier en twee maanden; W. O. en Q. O., te Leiden, wegens opzettelijke vernieling, tot f 10 boete of tien dagen; M. P., te Leiden, wegens beleediging van een politis-beambte, tot drie dagen; J. v. R., koopman te Leiden, wegens beleediging van een veldwachter, tot drie dagen; M. J. V, te Leiden, wegens mishancoling, tot f 10 boete of tien dagen, en C. v. O. en K. G., te Katwijk aan den Rijn, wegens beleediging van een ambtenaar, resp. tot tien en twaalf dagen. Vrijgesproken werd de landbouwer P. v. L., te Ter Aar, beklaagd eenden gekocht te hebben wetende dat die van diefstal afkomstig waren. Gevorderd werd heden: voor J. v. d. V., arbeider te Noordwykerhout, die zich ƒ6.50 tO:eigende, hem ter-hand-gesteld in zyn «jua- liteit van vrachtrijder, om den winkelier B. te Leiden een broek en vest te betalen, een maand. Voor C. H. v. B., en IT. S. De C., vleesch- houwersknoebts to Leiden, die op verschil lende tyJstippen aldaar valsclm quitantiën opmaakten, onderteekend met den naam van hun patroon K. firma K. en v. B. daarop by onderscheidene ingezetenen geld ontvingen, tot een bedrag van ruim f 500, en zich dit toeëigenden, voor den eersten bekl een jaar en zes maanden en voor den tweeden negen maanden. Op 28 Januari jl. is door de firma Van Kempen te Voorschoten verzonden oen pakket, geadresseerd aan] M. J. A. te Leeuwar den. De verzending geschiedde per Holl. IJzeren-Spoor. Dit pakket is niet te Leeuwarden aan gekomen en bevatte1 zilveren lepeldoosje P. 174; 2 zilveren sorvetbanden R. 99; 3 idem, idem R. 441, 442, 443; 1 zilveren lepeltje met paielrand; 1 monsterdpotje C. 41 1 kristal plaatje (pattipan) gemonteerd met zilveren randje en staande op 3 zilveren balletjes. De burgemeester van Voorschoten verzoekt opsporing en bericht. Marktberichten. Delft, 6 Februari. Granen in vaate stemming, prijzen bleven nagc-Doeg onveranderd. Witte Tarwe 5.75 a 6.75. Roodo f 5.65 a f G.SO. Rogge ƒ3.80 a ƒ4.10. Zomergcrat f 3.40 a f 3.60. Chevalier- ƒ4.30 a ƒ5.—Haver 2.a ƒ3.10 Blauwe Erwten ƒ4.76 a 6.75. Brnintboo. c-n 10.—a 11.25. PaardoDbooncn ƒ4.80 a ƒ5.Dnivenboooen 5.50 a 5.76. Koolzaad ƒ7.a ƒ7.50. Zomer-Koolzaad a Kanariozaad ƒ6.50 a ƒ7.50. Hennep zaad 6.— a 7.75. alles per HL. Schiedam, 5 Febr. Notcoring van de Mabo- laars. Moutwijn ƒ8.Jenever f 12.—, idem Amsfe. proef ƒ13.50 per Ned. vat cn zonder lost, zond ar de belasting. Spoeling-commissie heden ƒ1.10 per ketel. Notoering van den Branderabond. Moutwijn ƒ7 a 7l/g per heet. ct., zonder fust en zonder belasting. Vouponnoleering volgens opgave van dc Coupon-Makelaar Oosteurtpr, Papier f 20.95 dito Zilver 20.95 Framche 47.60 Dlvorso Rijksmark ƒ58.93 Roaaen Goud Roebela ƒ1.91 dito lu Zilvoren ltoebela ƒ1.26 AmerikoaDscbo Goud Dollars 2.46^ Beleeninz pCL Heden overleed, na eene langdurige ziekte, na voorzien te zyn van de HH. Sacramenten, onze innig geliefde Moeder, Behuw i en Groot moeder, Mej. de Wed. HOPPEZAK, geb. Han- naart, in den ouderdom van 70 jaren. Mede nameDs de Familie, A. G. HOPPEZAK/ Leiden, 5 Februari 1896. (Oude Vest 67.) 935 10 Algemeene kennisgeving. Heden overleed, plotseling, mijn oudste Zoon FRITS, in den ouderdom van 47 jaren Mede uit naam mijner Kinderen, C. G. KLAMER. Eenige en algemeene Kennisgeving en ver zoeke beleefd van rouwbeklag verschoond ie blijven. 948 7 Hedenmorgen overleed, in het Höpifal Wallon, na een smartelijk lyden, onze ge liefde Zuster AGATHA JACOBA, in den ouderdom van 30 jaren. J. J. L. VAN US ('s Gravenhage). W. F. VAN US (Chicago). Leiden, 6 Februari 1896. 939 7 Heden overleed ons jongste kindje ANGE- NIES, ons ruim vier weken geschonken. J. SIJPESTKYN. M. W. SIJPESTEYN - v. Hattem. Leiden, 6 Februari 1896. 943 5 De 2de Vergadering tot verificatie van schuld vorde ringen in het Faillissement van ROELOF HENDRIK PEN, Brood bakker te Leiden, zal plaatshebben Woens dag 19 Februari a. s., des voorn idilags te 103/4 uren, in het Gebouw der Itechtoank te 's-Gravenhage. De Curator, 945 10 Mr. M. P. SIPKES. een Qmk DAUJMEI8JE, niet beneden 15 jaar, zindelijk kunnende werken. Adres: Mei WA GEM A NS, Morschsingel 285a. 930 5 Er biedt zich aan, tegen Meieene 1 31 7 van buiten, als Meld-alleen, in een net ge zin, goed kunnende koken en werken en van goede getuigen voorzien. Brieven franco onder letter B Prinses-Marie-straat 26, Den Haag. een HUISSLEUTEL zonder baard, 4 Febr. 's avonds; tegeD belooning terug te bezorgen aan het Bureel van dit Blad. 944 5 Tc koop: ongeveer 5J/a heet. best WEI LAND, a/d. Amstel, vaste h. vv. f 540.— lasten f 34 's .jaars. Koopprys elf mille. Om inl. zende men brieven onder No. 933 aan het. Bureel van dit Blad. 7 De DIRECTIE van het ALGEMEEN KANTOOR VAN ADMINISTRATIE te Amsterdam bericht, dat van de Certifi caten van iJlJihuuu JL UUUWUJUlj A dm STA UNITSKI VAN HEUKELOM c.s., de Coupons, vervallen 1 Januari 1896, van heden af zullen worden betaald ten Kantore der ONTVANG en BETAALKAS, als van: 6 pCt. Iaschr in Assignatiën, groot Rs. 30. met 10 95. G „Zilver, groot Z.R. 15. met ƒ19.15. Amsterdam, 6 Februari 1S96 947 17 Te huur gevraagd, met 1 Mei: een bevattende minstens 4 Kamers, Keuken en Zolder, op een aangenamen stand. Aanbiedin gen met opgave van huurprijs. Adres. Plantsoen 49. 936 7 eenige perceelen Wel- ol' Hooiland, ter gezamenlijke grootte van 9.48.50 Heet., ook by gedeelten, gelegen in de gemeente Oigst- geest. Te bevragen met franco brieven of in persoon by den Heer J v. d. BERG, op 946 8 „Endegeest.' eene Kit- en Slaapkamer, in of bij Leiden. Brieven met. opgaaf van prijs per maand aan de Firma E J BRILL, Oude Rjjn 33a. 941 5 Met. April I of 2 gemeubileerde 7. - t, en S -k. n. s. r. uitzicht, 1. g. Student, n 1.1. met brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 932. 6 Eene sedert jaren gevestigde za^ik in boven genoemde en aanverwantu artikelen, zooals: Garen, Band, enz., wordt tegen Maart ter overneming aangebodes. Het HUIS, op een der beste standen van Leiden, is Ie buur. Inlichtingen worden gaarne verstrek'. Brie ven franco motto Manufacturen u/;j. Alg. Adv.-Bur. G. LOS, Hoogewoerd, Leiden. 940 10 Dagelijks voorradig: Verschc Zalm, levende Zeeviscli, Garnalen, Ubok- king, Zee- en Klvlcrkrecften, Lan- gousf, Zeeuwsche v Abonnementen voorw-k ljKo ci-clie Visch tegen zeer billijke conditiën. 928 11 Te koop gevraagd: een hard esschcn Blok, 1 Meter boog en 60 a 70 cM. breed. C. COLPA, Hooigracht 56. te Leiden. 929 6'

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3