Te Velp overleed de heer H. L. V. E. Salomon, oud-offieior der inf., die een tijdlang in het opvoedingsgesticht „De Kruisberg" directeur was. Do Koninklijke Militaire Academie heeft weder een muziekcorps, samengesteld uit cadetten onder leiding van den hoer P. A. Steoz en bijgestaan door een 4-tal stafmuzi kanten. Dit fanfarecorps moet zeer goed vol doen. Van bet Oost- en West-Indisch leger hebben in 1895 de hierna te vermelden opper hoofd- en subalterne officieren op de een of andere wijze den dienst verlaten, en wel: eervol ontslagen 2, gepensionneerd 70, over leden 16, ontslagen 1, gecasseerd 1 en overge plaatst by het leger in Nederland 1, De gemeenteraad van Den Haag was gisternamiddag ec-n half uur byeen zonder geheime vergadering. Do Raad vernam van B. en Ws. dat aan den gemeente-secretaris wegens ongesteldheid verlof is verleend zich ten hoogste 60 dag6n buiten de gemeente te begeven met 1 Febr. en dat gedurende diens afwezigheid het secre tariaat zal worden waargenomen door jhr. mr. Van Reenen, hoofdcommies tor secretarie. De door B. en Ws. gevraagde machtiging om met den minister van financiën te regelen, dat het strandgedeelte voor het Kurbaus te Scheveningen, de standplaatsen der badstoelen enz. kan georuikt worden tot opslag van materiaal voor den te bouwen strandmuur ten dienste der zeowering en dat aan het Kurhaus een meer noordwaarts gedeelte van hot strand voor zyn bedryf zou worden aangewezen, werd met 31 tegen 2 stemmen verleend. Tegen stemden do heeren Knooster en Krap. Vooraf vroog de heer Knoester voor de z. i. reeds stervende visschersvloot de zeker heid, dat de vaartuigen van het 600 meter verder golegen strandgedeelte, bestemd voor het Kurhausbedryf, niet weggestuurd zouden worden, omdat zy anders niet zouden weten waarheen zich te wenden. Do voorzitter kon hem dien waarborg niet geven, onder op merking, dat ook het bestaande strandvak alleen verhuurd is voor het plaatsen der windstoelon, enz. en hetzelfde zal gelden voor de tydeiyke verderop golegen plaats, alwaar de vloot niet kan komen. Buiten de punten der agenda werd nog besloten om in rechten de onteigening te vorJeren van do ter onteigening voor den aanlog der Laakhaven en de kanaalwerken aangewezen gronden, omtrent welker oigen- domsverkrijging door de gemeente geene minnelyko schikking is kunnen getroffen worden. By koninkiyk besluit van 24 Jan. jl., op genomen in de Staatscourant van 29 dezer, is op de voordracht van den minister van oorlog hot volgende bepaald: Krachtens artikel 125 der wet van 19 Aug. 1861 (Stsbl. 72) worden de miliciens-verlof gangers der lichting van 1893, die van de regimenten huzaren zyn overgeplaatst by do treincompagnieén der regimenten veld-artillerie, onder de wapenen geroepen om in den wapen handel te worden geoefend gedurende den tyd hierna vermeld: 1/3 der lichting van 2 Maart tot 21 Maart 1896; 1/3 der lichting van 23 Maart tot 14 April 1896; 1/3 der lichting van 16 April tot 6 Mei 1896. Het stoomschip „Conrad", van Batavia haar Amsterdam, is 27 Jan. Finlsterro ge passeerd; de „Ardjoeno", van Java naar Rotterdam, vertrok 28 Jan. van Perim; do '„Prins van Oranje", van Batavia naar Am sterdam, vertrok 29 Jan. van Padang; do '„Prinses Wilhelmina" van Amsterdam naar Batavia, passeerde 29 Jan. Ouessant. By koninkiyk besluit is aan dr. A. Von Eiselsberg, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend als hoogleeraar in de faculteit der ge neeskunde aan deRyks-universiteit te Utrecht, met ingang van 8 Februari a. s. Goedgekeurd dat H. Beckers, burgemeester van Nutb, is benoemd tot secretaris dier gemeente. Aan mej. A. W. H. Koerfer, geboren to Schwiontochlowitz, in Duitschland, vergun ning verleend tot het geven van middelbaar onderwys hier te lande, mits zy overigens aan de daartoe by de wet gestelde eischon voldoe. Mot ingaDg van 10 Febr. a. s. benoemd tot directeur van het post- en telegraafkan toor to Zetten H. W. Heyman Jr., thans commies der posteryen van do tweede klasse. Mot ingang van 10 Febr. a. s. benoemd tot commies der posteryen van de vierde klasse J. H. Van der Pant, thans surnume rair der posteryen. 13© Annexatie. In „Zomerzorg" had gisteravond de aan gekondigde vergadering plaats van personen, wonende in het (krygt minister Van Houten althans zyn zin) te annexoeren gedeelte van Zoeterwoude, die tegen oen annexatie zyn. De opkomst was blykbaar talryker dan aanvan- kelyk verwacht was; immers, het aantal zit plaatsen bleek weldra te klein te wezen, zoodat ter wille dor anti-annexatiegezinden menige stoel uit de koffiekamer moest ge annexeerd worden ter voorkoming van an nexation tusschen de vergaderden onderling, terwyi de presentielyst werd geteekend. Er waren ook nog anderon dan Zoeter- woudenaars present. Een verzoek, dat de voorzitter, de heer L. Vuyck, aanbot slot der byeenkomst richtte tot do vertegenwoordigers der pers, om niet in de puntjes in hunne bladen melding te maken van het gesprokene (met welk verzoek die voorzitter wel had mogen beginnen), zou, na beraadslaging met de verslaggevers, in zooverre worden ingewilligd, dat ze zich „in alle beschei denheid" van hunne taak zouden kwyten. Om die afspraak gestand te doen, dus slechts eenige korte mededeelingen om trent het gesprokene! In het concept-adres, dat de commissie gereed had gemaakt, werd o. m. als hoofd gronden tegen de annexatie aangevoerd: dat het thans Leiden niet zoozeer te doen is om annexatie van grond ter verkryging van uitbreiding van grondgebied, als wel van personen, van belastingbetalende personen; dat gemis a--n terrein ter bebouwing de reden niet kan zyn, daar men o. a. staande op den Maresingel uitgestrekte landeryen .oor zich ziet, welke het uitzicht geven tot op War mond, en waar byv., ook door den spoorweg, die ze doorsnydt, beste gelegenhoil is voor oprichting van een abattoir; dat annexatie onbiliyk is, even onbiliyk als dat byv. de eene buurman de bezitting van den anderen, na booge toestemming, zou in bezit nemen, omdat hy zo zoo go^d zou kunnen gebruiken; dat eene annexatie ook in 't nadeel zou wezen van de bevolking van hot overblyvende deel en zelfs voor Leiden zelf; dat de toepassing der Ryksweften zoo niet beter, dan toch even good geschiedt als te Leidendat de Z. brand weer goed schynt te zyn, de politio niets te wenschen overlaat; dat de Leidsche winkel stand er zeor tegen gekant is met het oog op concurrentie; dat de Ambachtsschool, ook door haar Rijkssubsidie, geen speciaal Leid sche instelling is en dat de Rykswerkinrich- ting voor Vrouwen al van zeer ouden datum buiten de gemeente ligt en dat daar nooit te voren aanmerking op is gemaakt. Wat de voordeelen der Hoogeschool aan gaat, die komen ten goede aan de stad, en, wonen eenige studenten en professoren buiten Leidon, alle curatoren op één na zyn metterwoon in Den Haag gevestigd. By verschillende ge meenten loopen de grenzen over als die van Leiden in andere gemeenten, o. a. dio van Alfen en Aarlanderveen. Men zou voorts, de redeneering van minister Van Houten vol gend, Leiden wel by Den Haag kunnen voogen, want tal van Leidenaars bezoeken de Haagsche opera en het strand te Sche veningen Ook wat de regeling op het gebied der scholen betreft, kan ge?n reden tot annoxatie bestaando Hoogere Burgerschool voor Jongens byv. wordt bezocht door jongelui uit allo oorden des lands. Voorts besteden alle om wonenden hun geld in Leiden, komen de gelden voor duinwater Leiden ten goedo en moet Leiden biyde zyn dat naby do Sleutelstad duinwater gedronken wordt met het oog op den gezondheidstoestand van Leiden. Leggen nu do belangstellende lezers het „Leidsch Dagblad" met het annexatie wets ontwerp en de memorie van toelichting van minister Van Houten naast dit bescheiden rapport van ons, dan kunnen zo opmerken op welko artikelen of punten deze gronden betrekking hebben. Na lezing van het concept adres (vooraf had de voorzitter uit het wetsvoorstel met de momorie van toelichting veel aangehaald, daaromtrent een en ander opgemerkt, o. a. dat van een „algemeen belang" by deze annexatie geen sprake kan zyn en dat hetgeen gezegd wordt van het „station" (I) van de stoomtram naar Den Haag vry belachlyk is, omdat die tram nooit vergunning heoft kunnen erlangen om in de stad te komen) en uit do Hande lingen omtrent de aanhangige annexatie van Nieuwer Amstel door Amsterdam, voor zoo verre deze is aangenomen als grondslag voor de Leidsche annexatie konden de verga derden hun oordeel kenbaar maken over het concept, hetgeen, na eene opmerking van den heer Donner, afgevaardigde voor het district Katwyk tor Tweede Kamer, eenige inlichtingen van den burgemeester van Zoeterwoude en een paar woorden van don heer Enatz, Zoeter - woudsch Raadslid (ook zyne mede-Raadsleden de heeren De Lange en Van Outeren waren tegenwoordig), tot adres werd verheven, om dezer dagen voorzien te worden van hand- teekomngen. Nog verdient vermelding dat de hoer Donner, die 15 Februari voor „Volksbelang" in zake de annexatie zal optreden, betuigde als Leide- naar van jaren her, Leiden te beminnen en juist hierom hot geen nadeel wil zien toe gebracht door annoxatie; hy is dus daarom tegen de annexatie. Afgescheiden van het belang dezer vergade ring merkte de hoer N. J. Stallinga nog op, dat een abattoir in Leiden geheel onnooaig is on dat geld, daarvoor besteed, een onnoo dige gelduitgave zou zyn. Na de opmerking van den voorzitter, dat men in „Zomerzorg" had vergaderd, om het verwyt te ontgaan, dat men in de buitenge meenten geen geschikt vergaderlokaal heeft, sloot hy, onder dankzegging voor de opkomst, de vergadering. Zeer zeker heeft de commissie haar best gedaan om het adres zoo kort mogelyk te doen zyn, maar ongemerkt is het toch nog vry lang geworden en het is te verwachten dat do afgevaardigden ter Tweede Kamer heelwat Rynlandsche annoxatie-lectuur zullen te doorworstelen krygen, want uit Oegstgeest en Leiderdorp schynt ook nog wat drukwerk in deze ophanden te zyn. Gremengd Nieuws. Tot het doen heryken der ge wone gewichten, benevens der maten en strykers, wordt door den ykor in het gebouw aan de Lamrnerenmarkt zitting gehouden voor de bewoners der perceelen van den Ouden R'fin op 30 Januari van 9 11 uren, voor die van de Heerengracht van 11-12 en van 1-2'/j uur, en voor de bewoners van de Oranjegracht van 2'/2 4 uren. Door een steenkolenwagen, welke door onvoorziene omstandigheden op eens een verkeerde en ook minder gewenschto richting nam, is in de Paardensteeg by den heer Horloos van een der beido winkelramen do groote spiegelruit stuk gereden. De opening is nu met planken dichtgespykord. Tusschen Don Haag on Leiden is gisteren naar een voorbyrydenden (rein met een 6cherp voorwerp geworpen. In eon waggon derde klasse werden dientengevolge twee ruiten schuins tegenover elkander verbryzeld. Gelukkig werd geen der passagiers gekwetst toen het voorwerp door den waggon heenvloog. Mon schryft ons uit Noordwy- kerhout: Gisteravond had in het café Heems kerk alhier een vergadering plaats van bloem- bollenkweokers, ten einde te bespreken de mogelykbeid om verbetering te brengen in de bloembollenveilingen alhier. De vergadering werd geleid door den heer F. Diemei. Deze, een blik achterwaarts werpende, meende dat vroegere veilingen, alhier gehouden, uit muntten door belangrijkheid en financiëel gunstigen uitslag voor principalen. Dat was in den laatsten tyd niet moer zoo, doch kon weer anders worden, als men do handen ineensloeg. Er waren ontevredenen en van dezen maakte spreker zich de tolk, als hy zeide dat wel is waar ook in slechte tyden, doch de hoofdoorzaak was gelegen in minder goede leiding der directeuren. Verandering hierin bracht hoogstwaarschyniyk verbetering. De aanwezigen waren het met den inleider ten volle eens en mtnig staaltje van verkeerde leiding werd te berde gebracht. Men be loot dat het in het belang der principalen was, directeuren te kiezen, die een uitgebrti Jen buitenlandschen handel dreven. Als zoodanig werden aanbevolen de heeren Van Zanten en Homan en met algemeene stemmen werd besloten by genoemde heeren stappen te doen, om de o. v. bloembollenveiling alhier, die zeer belangryk schynt te zullen worden, onder hun directie te zien. Nog werd bepaald, dat het maal by die veiling zou plaats hebben in het café Heemskerk. Men moldt ons uit Waddings veen dat in den vroegen morgen van Dinsdag jl. het lyk is opgebaald uit de Gouwe van den passagier, die in 't begin van December over boord van oen der nacbtbooton was gevallen. Het lyk is torsion J naar de algemeene be graafplaats gebracht en zou heden worden bograven. Het aantal kosteloos verrichte vaccinatiën in de gemëênto Lisse was in 1895 als volgt: van 1 3 jaar oud: 45, van 3 6 jaar: 35, en van 6 12 jaar: 19, to zamen alzoo 99. Naar aanleiding van hot rapport der commissie, indertijd benoemd om a3n de Roeders-vereeniging „Eendracht" te Scheve ningen advies uit to brengen over de oprichting eenor school tot het leeren van netten boeten, is thans besloten tot bedoelde oprichtiog over te gaan. Het onderwys zal worden gegeven door de oud-schippers P. Dykhuyzon en P. D3 Jong, en wel voor dit jaar gedurende de maand Februari en in het vervolg telkens van half December tot half Februari. Men schryft uit Haarlom aan de „N. R. C.": Omtrent de hier gedane belangryko aan haling van moutwyn, die voor az(jn doorging, valt nog het volgende mede te deelen. Reeds geruimen tyd had de administratie het vermoeden dat in de fabriek in do Beeksteeg fraude werd gepleegd, doch zy zag geen kans die op voldoende wyze to constateeren. Wel was het natuuriyk gemakkelyk genoeg op straat een vat aan te houden, doch dan was alleen bewezen dat gedistilleerd word vervoerd zonder geleibiljet, waarvoor de boete niet groot is. Er moest dus op een gelegenheid worden gewacht om hot bedrog in de fabriek zelve te constateeren en deze deed zich Woensdag avond op. Het was zeer mistig. Do kommiezen Van Dyk en Van der Myden stelden zich verdekt in de nabyheid der fabriek op on juist toen te 6 uren een knecht met een vat de fabriek wildo verlaten, kwamen zy te voorscbyn en deden de bekeuring. By hot daarop onder politietoezicht gedane onderzoek werd in de fabriek een vertrek ontdekt, dat door vaten aan het gezicht was onttrokken. Een groot vat maskeerde bv. de deur. Van het bestaan daarvan wisten de kommiezen niet af. In dat vertrek was alles aanwezig om den azyn aan den moutwyn te onttrokken. De aan de firma Do Haan gegeven vergun ning tot inslag van godistilleerd is ingetrokken, wat zoo goed als gelijkstaat met sluiting der fabriek. De firma heoft als raadsman gekozen mr. Kappeyne van de Coppollo, dio haar reeds eenmaal met succes verdedigde toen zy be schuldigd werd Catz elixer te hebben nage maakt. Bakers-avontuur. InhetMuider- kwartier te Amsterdam woont, vertelt het „Centrum", een baker. Juffrouw X., een weduwe, heeft het druk en komt soms van de eene week in de andere niet op haar woning. Eergisteravond echter moest ze even thuis wezen en ziet, terwyi ze haar deur opent, vindt ze een man in haar keuken rustig een kommetje koffie zitten drinken. Deze heer was een door zyne vrouw verlaten man, die besloten had op doze manier een goedkoop commensalen leven te gaan leiden. Met de buren van de baker had hy het op een akkoordje weton to gooien. Groot kwaa l had hy niet gedaan. Hy gebruikte alleen het her- bergzamo dak en het keukengereedschap van do afwezige baker. Aan vankei yk zag hy niet in, waarom een onbewoond verblyf niet door een vreemdeling in gebruik zou mogen wor den genomen; maar ten slotte zwichtte hij toch voor de ouderwetsche argumenten van de baker en toen pakte de menschelyko koekoek zyn biozen. Hedenmorgen tegen halftien ontstond een uitslaande brand ia een kelder woning aan de Korte Houtstraat, te Amsterdam, bewoond door den schilder Zilverberg en zyn gezin, tevens dienende tot winkeüjo voor verfwaren. De man moest in de buurt een boodschap doen, terwyl do vrouw bezig was met wrijf- was te koken. Opeens sloeg de vlam in den pot en spoedig stond alles in lichterlaaie. „Wy hebben dat al zeven jaren lang zoo gedaan", zeide de vrouw tot den brandmeester, „en nooit is er een ongeluk door gebeurd". „Juist", sprak de brandmeester, „zulke ge- vaarlyke kokeryen gaan dikwijls lang goed, maar per slot van rekening komen er toch ongelukken van". De brandweer was spoedig ter plaatse ge weest en wist met één slang op do waterleiding den brand tot de kelderwoning te beperken, dio geheel uitbrandde. Alles liep, zegt het „Hbl.", zonder onge lukken af; huis en inboedel waren tegen brandschade verzekerd. Gisteren stond voor de recht bank to Amsterdam terecht de 18 jarige sigarenmaker F. Bouquet, beschuldigd in den avond van don 15Jen December, na zich met een valschen sleutel toegang te hebben ver schaft tot de woning van den heer C. Krag- ting, winkelier in de Tichelstraat, verschillende kostbaarheden to hebben weggenomen. Do beklaagde, dio reeds vroeger wegens poging tot diefstal gevangenisstraf heeft onder gaan, was op den avond der inbraak verge zeld van een onbekend gebleven mansper soon, die wist te ontsnappen. Hy ontkende, ondanks de verpletterende verklaringen der getuigen twee stiefzoons van den bestolene hebben hem op heeterdaad betrapt en on danks hevig verzet gevat iets kwaads In den zin te hebben gehad, en houdt vol op den bewusxen avond niemand by zich te hebben gehad. Het O. M. vorderde voor den beklaagde, die zeer ongunstig bekend staat, vyf jaren gevangenisstraf. H. N. Van der Haas, straatmaker, en P. G. Schuuimans, los werkman, tegen wie het Openb. M nisterlo onderscheidenlijk 3'/2 en 3 jaren gevangenisstraf eïschte ter zake van diefstal met inbraak in het huis van den winkelier J. Lamed, in de Zandstraat, zyn veroordeeld resp tot 2'/a en 3 jaar. Een kwartjoshouder. Een inge zeteno van Loosdrecht heeft te Utrecht op aardige wyze gebruik gemaakt van do jongste ontdekking, dat als concurrenten van de kwartjes vind eis beginnen op te treden do kwartjeshouders. Ry was nl., komende van een effectenkantoor en terwyl hy bezig was oen span paarden te beschouwen, aangehouden door een Mynheer", dio na een inleidend praatje te kennen gaf gaarne zuivere natuur boter te willen koopen. Boer in zyn hart als X. is, wilde hy de gelegenheid om niouwe handelsrelatiën aan te knoopen, niet voorby laten gaan. „Mynheer" verzocht hera mede te gaan naar een kroegje in de buurt, ten einde de zaken nader onder een glaasje cognac te bespreken. Dit geschiedde. Slechts oven nadat zy gezeten waren, kwa men een paar andere heeren met een spel kaarten aan het tafeltje zitten en noodigden X. uit ook zyn geluk eens te beproeven. Het slot was, dat X. met deze woorden af scheid nam: „Ik heb wel eens van kwartjesvinders ge hoord, cat ben jullie; jy hebt misschien wel van een kwartjeshouder gelezen, dat ben ik. Dank je voor je borrel. Gegroet samen." De „heeren" waren woedend I Een hevige brand, die bjjna aan eenige menschen het leven had gekost, heeft gisteravond in do Schipperstraat te Amsterdam gewoed. In perceel No. 3 is een tappery gevestigd, welko het eigendom is van Jella Visser in do Blankenstraat, maar gedreven wordt door vrouw A. Aars. De zetvrouw was omstreeks kwart voor tienen een paar minuten de deur uitgeweest, en toen zy terugkwam, stond alles in lichterlaaie. Volgens haar is de vermoedelyke oorzaak te zoeken in een kachelpyp, die door een bodstede liep en het houtwerk zou aangestoken hebbendeze lezing verklaart echter niet, hoe het mogelyk is, dat de brand in een oogwenk zulk een ge weldigen omvang aannam. In den kelder beneden de tappery woont een gepensionneerd brandwacht. Deze liet zich natuuriyk door het ongeval niet van zyn stuk brengen, maar, geholpen door zyn zoon, een artillerist, bracht hij eerst zyn beide eigen kinderen, die aan een voet en hand lichte brandwonden bekwamen, in veiligheid en snelde toen de trap van het brandende perceel op, om een drietal oude menschen, die op de bovenverdiepingen woondeD, te helpen. De oudjes waren echter zóó ontdaan van schrik, dat zij niet mee wilden, en de oud brandwacht moest zich reppen om weer beneden te komen. Op dit hadiriyk oogonblik arriveer Je de spuit van Do-Ruyter-kade met den sectio- brandmeester Proost. Het eerste werk was, te zorgen dat de trap hot zoo lang mogelyk uithield tegen de vlammen, en tegelyk snelde do beer Proost mot ten paar mannen door den rook naar boven, naar de drie oude menschen, die hun redders om den hals vielen en het aan hen te danken hadden, dat zy nog levend de straat bereikten. Zij hebben echter hunne eerste weigering duur moeten boeten. Met ernstige brand wonden aan hoofd en armen naar beneden gedragen zyndo en vervolgens aan de over zijde in de woning van M. Dierdorp voorloopig door de brandweer verbonden, werden zy per branc..1, naar het gasthuis vervo9ri. Met een drietal Veehtslralen werd het vuur spoadig gebluscht. De tappery cn do eerste verdieping zijn geheel uitgebrand, en ook de tweede verci ping kreeg nogal schade. Naar men verneemt, waren do inventaris van de tap pery en de inboedel der bovenbewoners ver zekerd. (Hbl.) De kindermoord te Rotterdam. Do officier van justitie te Rotterdam heeft de stukken in de ziak tegen W. Van Berkel en C. W. Van Hoogsteden ty de rechtbank ingediend, nadat do si'uiting der instructie aan beiden was betotkend. Is de „N. R. C." wél ingelicht, dan kan ook spoadig de invryheidstelling van eerstge noemde worden te gemoet gezien. Een duur overhemd. Een irige- zetene van Amsterdam, die 440 loten van de tentoonstelling had aangekocht, won één overhemd. Aan de broodfabriek van de firma Verkade en Compte Zaandam, ontstond verleden week twist, geboren uit kleino plage rijen, die allengs ernstiger werden, tot de beide partyen in hartstocht toenamen, zoodat de een den ander een plank naar het hoofd wierp, waarop de laatste oen doegrol opvatte en daarmede zyn tegenparty een slag toe diende op het hoofd achter het oor, met het noodlottig gevolg, dat deze Zaterdag avond is overleden. To droeviger is dit feit, omdat het broeders zyn en lo_-leg tot doodslag in het geheel niet bestond. De verslagone is onge huwd. De bedryver is gehuwd en vader van twee kinderen. Hy is zinneloos van smart en moet voortdurend bewaakt worden. To Maastricht zyn gevankelijk binnengebracht de beido gebroeders T., t6 Meerssen, verdacht van oplichting (fle3scben- trekkery). Beklaagden zouden zich van den naam eener toevallig gelykluidende firma als door hen was aangenomen, hebben bsdiend, om zich by verschillende handelshuizen krediet te verschaffen, wat hun dan ook maar al te zeer is gelukt. Zekere K., uit Gemert, die Zon dag-avond te Helmond een tooneelvoorstelling had bygowoond, werd gistermorgen by sluis 7 der Zuid-Willemsvaart levenloos uit het water g6haald. Men vermoedt dat de onge lukkige op zyn terugtocht naar Gemert, door de duisternis misleid, te water is geraakt. Een tragische gebeurtenis hoeft volgens de „Alkm. Ct." te Krommenie heel wat opschudding verwekt. E?n 32-jarig werk man, gehuwd, die in zyne betrekking nogal eens met de meening zyner mede-werklieden in botsing kwam en deswege in een zeker blad „ter verantwoording" werd geroepen, terwyl zyn toestand zeer benard geraakte, aangezien zyne medè-ar'oeiders droigden het werk te staken, indien hy in zyne houoing tegenover zyne superieuren bleef volharden, geraakte daardoor zoo in wanhoop, dat hy geen andere uitkomst wist dan zich van kant te maken. De ongelukkige nam een hoe- veelhtid sublimaat iD, dat hy als liefhebber- photograaf in huis had, en hoewel de hulp van den dokter spoedig ingeroepen werd, was het vergif reeds te ver doorgedrongen en stierf hy na do hevigste pynen. In zyne laatste dagen bleek nog de ge negenheid zyner patroons, die niets onbeproefd lieteu om die, aan het arme slachtoffer van vinnig geschryf en angst voor gedaan krygen van arbeid, te toonen. De garnalenvisscher A. Verhagen, die van Brielle uit zyn bedryf uitoefent, heeft verleden week, te gelyk met garnalen, een hem onbekend zeedier gevangen, dat door den directeur der H. B. S. aldaar als een inktvisch werd gedetermineerd. Men acht deze vangst in zooverre van groot belang, omdat men er een nieuw en krachtig bewys in ziet voor het zout worden van het water der Brielscbe Maas. In de Friesche gemeente Oost- Stellingwerf stierf voor eenige dagen een byenhouder. Op last van de familie werden dadelyk alle korven in den bijenstal omge zet omdat anders de b(jen in korten ty<i zouden sterven, meende men. Deze meening is nog vry algemeen ver breid. Soms ook tikt men by het overlyden van den byker eenige malen op eiken korf, ten einde den nyveren diertjes het treurig nieuws mede te deelen. Pastoor Kn e i p p t e "W Oris h o fe n houdt niet van menschen, die zich op rang of geboorte iets laten voorstaan. Dezer dagen gaf hy daarvan nog een bewys. Na afloop van eene openbare bespreking van zyne ge neesmethode, welke gewoonlyk door hon derden wordt bygewoond, spoedde hy zich huiswaarts, toen eene Duitsche barones hem haastig achterop liep met het doel hem nog iets te vragen. Met een handgebaar wees hy haar echter af. „Ik ben een barones I" riep zy, om hem tot staan te krygen. Maar leukweg antwoordde de heer Kneipp: „Dat is toch geen ziekte," en by vervolgde zyn weg.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2