.rzxazisai O e in e n cl IS" i e u. w In 189 5 kwamen te Haarlem- merineor voor: 1 geval van mazelen; 5 ge vallen van typhus en typhoïdea; 1 geval van diphtheritis; 1 geval van cholera en 2 ge vallen van roodvonk. De Haarlemsche rechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak van den directeur der Noord- en Zuid Holland- sche Tramwegmaatschappy, beschuldigd van overtreding van de politieverordening te Hil- legom, die het plaatsen van tramwagens, on beheerd, op den openbaren weg aldaar verbiedt. De rechtbank ontsloeg den beklaagde van alle rechtsvervolging, omdat hy volgens haar niet was de aansprakelijke persoon. Of het provinciaal reglement op de tram wegen gaat boven de politieverordening, werd dus niet. uitgemaakt. Men scbryft uit Scheveningen aan de „N. R. Ct.": Hoewel oen groot gedeelte van de Sche- veningsche vloot voor dit jaar van bemanning is voorzien op de voorwaarden van vorige jaren, blyven nog vele visschers, vooral die bestemd zijn voor de bomschuiten, weigeren tot monsteren over te gaan, wanneer zy niet van den betrokken reeder een buitengewoon handgeld ontvangen. Het is een verschijnsel, dat te Scheveningen voorheen meermalen werd waargenomen, wanneer, zooals thans het geval is, do vloot eene zekere uitbreiding heeft gekregen. Enkele readers hebben uit vrees geen goede zeelieden te krijgen aan don eisch toegegeven. Vele visschers stellen daarenboven nog eene conditie, alvorens tot monsteren oyer te gaan. Zy willen zich nl. niet verbinden ter scbrob- netvisschery te gaan en wenschen godurende den tyd, die hen van de haringvisschery scheidt, te werken op de erven der reedors tegen een zc-ker weekgeld. Door de noodza- keiykheid gedwongen elders de vangst aan te brengon en niet te Scheveningen, meenen zy dat de schrobnetvisschery de moeite niet zal loonen. Iemand te Middelburg, die zich tot het bekomen van een betrekking gewend had tot do „Kamer van navraag en inlich ting" te Pretoria, hoeft dezer dagen van den secretaris dier vereeniging het volgende ant woord ontvangen „WelEdele Heer! In antwoord op uw schry von, dd. 31 October 1895, diene het volgende: Personen, dio een handwerk goed verstaan, kunnen in den tegenwoordigen tyd in de Zuid-Afrikaansche Republiek zeer goed terecht komen. Ook onderwijzers, voorzien van een diploma, hebben een goede kans van slagen, al is er voor hen ook weinig gelegenheid om rijk te worden. Zy echter, die buiten dezo twee categorieën vallen, on ik moen dat zulks mot u het geval is, kunnen misschien wel vooruit komen, maar waarschyniyker is het, dat zy lang-.-n tyd zullen rondloopen zonder iets te vjnden, wat hun past. Wannoor u besluit te emigreeren, moet u niet van oonigo middelen ontbloot zijn, om u hier den eersten tyd te kunnen onderhouden, en moet u wel bedenken, dat het een waag stuk is, dat een succes kan wezen, maar eventueel wellicht meer kans heeft een „failure" te biyken. Van hieruit is het niet piogelyk, u een betrekking te bezorgen. Misschien zou het mogeiyk zyn, dat u, op aar zoek by de directie der Nederlandsche Zuid-Afrikaanscho Spoorwegmaatschappy te Amsterdam, van die Maatscliappy de toezegging kreeg, hier gedurende eenigo maanden op proef In Gienst genomen to zullen worden. Laat my hier by voegen, dat het allerminste, waarop u hier kunt leven, is 10 pd st. ongeveer f 120 per maand." Uit de Maas voor Rotterdam is opgehaald het lyk van een tot nog toe onbe- F'^uill&ton. TE fólEUWSCJERIC. 78) O, ik wil er gaarne allo vooraeelen by derven, de woreldschD goederen, die hare to passing my heeft gegeven, als gy maar dien last van myno ?isl wilt afnemen. Neem de Gave terug, de zooveel leed over my bracht; neem do belofte terug, die alleen teleurstelling gaf; neem al de visioenon der toekomst terug en geef my alleen een lieflyk schynsel van hoop. Geest, engel, serafijn „Noem de Gavo terugl" Toen werd de diepe stilto van don nacht gebroken gebroken door zulke lieflyke akkoorden, als die ik hoorde toen ik eens my op oen gobied wilde wagen, dat niomand mag betreden. Engelenzang dood de lucht beven vau heerlyke melodieën, trillende als ster- geflonkor of het rimpelen der door de maan verlichte zoe, en te midden van die har monische tonen klonken met eene diepe stem, met het dreunend geluid van oen machtig orgel, de gezegende woorden: „De Gave is u ontnomen." Toen sprong ik verheugd op. Ik hief de armen ten hemel en juichte opgewonden: „Vryi vryl Pe last is van myne ziel ge nomen. Ik ben vry vry van de vreos voor alle verzoeking van myn lot haar lot, dat hot myne is haar dood, die de myne is, vooraf te willen weten. Vry om my weer als mensch onder de monschen te bewegen, kend man, te oordetltn naar do kloooing van beroep schippersknecht. Op hem werd bevonden een bedrag van 11.75. De jongeling uit Laren, die "Woensdag avond te Hilversum door do Gooische stoomtram overreden werd een gevolg van eigen onvoorzichtigheid is in de R.-Kath. Ziekenverpioging te Hilversum overleden. In de gemeente Werkendam zyn enkele typhus gevallen voorgekomen, waarvan als vermoedelijke oorzaak wordt opgegeven het drinken van ongekookt rivierwater. Sedert Vrydagjl. werd de land bouwer G. Nykerken, wonende to Losser, ver mist, en velo dorpelingen stelden alle pogin gen in het werk om hem op to zoeken, welke echter zonder gevolg bleven. Eeigistermiddag om 3 uren werd zyn lyk door een boer, die van zyn land terugkeerde, in de rivier den Dinkel dryvende gevonden. Zekere P. H. Reigersma, gepen- sionneerd militair, afkomstig uit Apeldoorn, werd Dinsdag-morgen by den slaapsteehouder G. A. Stroink, te Oldenzaal, dood op*z(jn bed gevonden. De justitie van Almeloo arriveerde gistermorgen te Oldenzaal, ten einde een on Jerzoek in te stellen naar de oorzaak van dit plotseling overiyden. De lotelingen uit Vechel, die de vorige week door eene foutieve kennisgeving van den secretaris dier gemeente niet ter keuring voor den militieraad waren verschenen, zullen allen voor den dienst worden aange wezen, daar voor hen geen nieuwe keuring zal plaats hebben, en wel op grond, dat geen persoonlijke oproeping noodig is, wyl afkon diging op de gewone wyze voldoende is en deze afkondiging is geschied. Eenigen tyd gelodon kochten eenige landbouwers uit Zwolle, Zwollerkorspol en elders op de veemarkt te Zwolle van een koopman eenige aandeelen in loten der stad Brussel van het jaar 1886, gel Jig voor de trokking, die op 15 Jan. 1896 moest plaats hebben, uitgegeven door de Amsterdamsche premiën-effectonbank, Amsterdam. De*erdagen vervoegden zich twee heoren per rytuig ten huize van een dier koopers, wonende in Zwol lerkerspel. Zy deelden mede dat op zyn lot een prys was gevallen van minstens 1000, maar dat zy eerst ƒ70 voor zegelkosten, enz. van hem moesten hebben en zy hom daarna den prys zouden zenden. De landbouwer was echter niet zoo dom als do heeren wel hadden gedacht en gaf hun geen cent. Zy bezochten daarna nog meer lotery-lievende landbouwers. Uit de officiëele trekkingsiyst is echter ge- blek n, dat op bedoeld nummer goen prys is gevallen 1 De „Times" verneemt uit Tehe ran: Vrydag stierven te Dzjoelfa, by Ispahan, twee Perz.n op het kantojr van Hotz Zoon. Zy waren door kolengas gestikt. Zater dag werden hunno lyken gevonden, Dadelyk verspreidde hot gerucht zich door de stad, dat de Christenen hen vermoord hadden. Het gepeupel, tweo of drie duizend sterk, kwam in oproer en tradhtte de kantoren der firma Hotz Ze on binnen te dringen. Maandag bracht het volk de lyken naar Ispahan. Er heerscht verbittering tegen de Christenen. Het bedryf staat stil. Da autoriteiten doen hun best de bevolking to kalmooren. Do „XXiëmo Siöclo" van Brussel verzekert dat aan den minister van spoor wegen wodor voorstellen zyn gedaan omtrent don bouw van een tunnel voor Antwerpen onder do Schelde. Door de tunnel, stolsel- Greathead, zou een dubbel spoor worden go legd. De kosten bedragen eenige millioenen. Do werkplaatsen van de kanonnon- gietery Hotcbkiss, te Parys, een oppervlakte van 50 meter lengte en 60 meter breedte beslaande, zyn gisteren door brand verwoest. De schade wordt op een millioen franken ge raamd. Porsooniyke ongelukken zyn er, voor zoover men weet, niet by voorgekomen. De „Times" meldt dat sedert hot begin van dit jaar te Alexandriö nogen geval- om hun vreugde en leed te deelen, om moedig mijn lot tegemoet te gaan." En in de opgewondenheid van myne onstuimige vreugde durfde ik myne vryheid op de proef stellen en onbevreesd riep ik luide: „Zal zy loven om my lief te hebben?" Er kwam geen antwoord. Toen wist ik, dat ik inderdaad vry was, dat nimmer meer de onzalige wenscb, om in de toekomst door te dringen, zou vervuld worden, en dat ik zou leven als andere menschen, niet verder ziende dan het tegen woordige, alleen met menscheiyk vooruitzien begaafd, en beter dan alle gaven der profetie, met den grootsten zegen der stervelingen de Gave der Hoop. XXXI. Besluit. Myn gemoed was nu tot kalmte gebracht. Hoe vreemd het moge schynen, sedert die last van myn hart was afgenomen de schrik voor de Gave en de verzoeking om haar toe te passen op die vraag, die voor my van meer gewicht was dan alle wereld- sche zaken voelde ik my byna volkomen gelukkig. Ofschoon ik verscheidene brieven kreeg van Dr. Redmond en Mr. Rayner, en ofschoon ze geen van alle eenige verbetering in Ethels toestand behelsden, was ik niet meer neerslachtig, ternauwernood bezorgd. Ik had een soort van voorgevoel, een indruk, dien ik niet kon bescbryven, maar waaraan ik geen weerstand kon bieden, dat ik spoedig betere berichten zou vernemen en dat ten slotte 1-n van cholera zyn voorgekomen, waarvan zeven dooJelyk afliepen. De bekende Poolreiziger Astrup, deelnemer aan de Peary-expedities, is, naar uit Christiania wordt gemeld, dood gevonden nabij Lillelvedalen. Astrup had kort vóór Kerstmis Doore verlaten, om een tocht op sneeuwschoe- nen te ondernemen, en was sedeit vermist De brand in den schouwburg te Jekateriooslaf, in Zuid-Rusland, waarvan wy reeds korteiyk melding hebben gemaakt, ont stond gedurende een middagvoorstelling en veroorzaakte zoowel onder het publiek als onder de artisten een onbeschryflijke paniek, welke de gewone onheilen, vertreding en dooddringing, ten gevolge had. Omtrent het aantal dooden als 49 opgegeven - is nog geen nader bericht ontvangen. De ramp is de ergste van dien aard sedert den brand in den schouwburg van Oporto op 21 Maart 1888, waarby 20 personen omkwamenomstreeks een half jaar vroc-ger verloren 199 toeschouwers het leven in den schouwburg te Exeter en by den brand der „Opéra Comique" te Parys werden 54 men schen gedood. Uit een voorloopig geneeskundig onderzoek moet ook gebleken zyn, evenals na den brand in laatstgenoemden schouwburg, uat een aan tal der slachtoffers overleden is ten gevolge van een plotselingen stilstand van het hart, veroorzaakt door den hevigen angst, schrik en opwinding. Het gebouw scbynt van bout geweest te zyn. Als men van de lynchwet hoort spreken, denkt men gewooniyk aan Amerika. Dat intusschen in Rusland ook nog wel eens het straatrecht wordt uitgeoefend, biykt uit de volgende berichten. In een dorpje in het Kiewer gouvernement hebben do toeren een dorpsgenoot, dien zy op diefstal van een paard betrapten, fczeren hoefnagels in de voetzolen geslagen. Nog erger maakten de toeren het van een dorpje in het gouvernement Tscher- nigow, die een paardendief letterlijk scalpeer den. Zy sneden eerst de hoofdhuid van den dief los; daarna bogen zy een jongen berke boom ter aarde, bonden de haren van den delinquent aan de takken vast en lieten toen den boom opspringen, waardoor de geheele schedelhuid van den dief met één ruk hem van het hoofd werd getrokkon. Familie-Berichten uit verschillende bladen. Gehuwd: TI. W. De Blocq van Scliellinga en W. L. Do Beigli, Den Bosch. C. Scriba en L. M. Roelofa, Den llaag. G. J. Van Meeuwen en A. M. C. Van Dieren Bijvoet, Haarlem. D. Blitz en C Hans, Rotterdam. H. P. J. Willemau en J. E. M. Maas, idem 0. Beukers en L Jansen, Schiedam. B e v a 11 c n N. Van Sc-hilfgaarde De Vlaming, r. Den Haag. H. M. MonsBraakenbtirg, d. Haarlem. - U. J. Tas Van Krevelen, Rotterdam J. M. Van Wcezonbeok Harms, d. idem. C. Voorhoeve Serton, z. Vlissingen, Overleden: J. W. E.-W. Bruijns, v. 78 j., Den Haag.A. J. Beunis, m. 81 j ld.J. 1«'. Onsteok Henrici. 65 j Rotterdam. J. Van Duyvendijk Jr., m. 57 j., Lefcfeerkerk. A. J. Van dor'Bout Lopso Hocko, 56 j Biouwcrshaveu. F. KoeuigSchneider, 63 j. Erfutfc. BUÏTENLAN Frau 1 c rij Ie. De „Académie fran<;aiso" heeft gisteren tot opvolger van den h:-er Ferdinand De Lesseps den heer Anatole France gekozen, cn voor den zetel, opengevallen door het over lijden van den heer Camilla Doucet, den heer Costa de Beauregard. Zola had zyne candidatuur ingetrokken, maar zal zich candidaat stellen voor den zetel van Alexandre Dumas. De ministerraad beraadslaagde gisteren over don vorm, waarin aan do Kamer en de vreemde mogendheden het nieuwe tractaat met Madagascar zal worden medegedeeld, waarin het eiland tot een Fransche bezitting wordt verklaard. Do koningin en het inland- sche beheer zullen worden gehandhaafd. Het nieuwe stelsel van invoerrechten zal worden ingesteld eenvoudig by besluit zooals in Tonkin goschied is. alles terecht zou komen. Dat was de hoop, dat kostbare geschenk, dat my nu in byna bovenmenschelyke mate scheen verleend in ruil voor de gehate en prysgegeven Gave. En de hoop behoefde niet lang zich op verbeelding to gronden. Myne geliefde en myne vrienden waren niet velo weken afwezig ge weest, of er kwam inderdaad beter nieuws. Ethel had eindelyk eenige teekenen van her kenning gegeven; eerst had zy haar vader, toen den dokter, daarna de verpleegster her kend. De brieven, die er nu kwamen, gaven hoe langer hoe meer moed. Zy had enkele woorden gesproken, samenhangend, duidelyk hare bedoeling aangevende. Ze betroffen slechts eene kleinigheid, maar waren veelbelovend. Toen vernam ik, dat zy verscheidene voor werpen om zich heen opmerkte en nieuws gierig verwonderd was over de nieuwe tooneelen, die zy aanschouwde. Langzamer hand scheen hare rede terug te komen en tegeiyk verbeterde hare lichamelyke gezond heid, zoodat de dokter zeide gegronde hoop te hebben op haar volkomen herstel. Eindelyk kwam er een bericht, dat my met vreugde vervulde. Drie woorden waren my gemeld, door myne lieveling geuit; drie woorden, die my lieflijker in de ooren klonken dan de taal van alle dichters sedert de dagen van Homerus. Op een zonnigen namiddag, terwyl zy hand in hand met haar vader op eon heerlyk plekje op een der belommerde heuvels van Cannes zat, met het uitzicht op de blauwe Middel- landsche Zee, wendde Ethel zich plotseling tot Mr. Rayner en vroeg: „Hoe vaart Angus?" Gisteren werd in da Kamer het wetsont werp behandeld betreffende de lsming voor Tonkin. De heer Lebon, de gewezen minister, zette uiteen, waarom de regeering voorheen hoeft geweigerd het certificaat te teekenen betreffende de uitgaven, die worden vereischt voor den Langson spoorweg, welke niet in orde waren. De heer Lebon beval ten slotte de goedkeuring van dit regeerings-ontwerp aan. Het resultaat der discussiën was de aan neming van eene motie van vertrouwen met byna algemeene stemmen, waarmede de heer Douraerc, do minister van financiën, zich had vpreenigd. Daarin werd besloten, onmiddellijk over te gaan tot de behandeling van de artikelen van liet wetsontwerp, dat dringend werd verklaard. Dul tsohland. In den Ryksdag kwam gisteren de begroo ting der Rykskanselary ter sprake. De heer Barth (de liberale afgevaardigde van Bremen) vroeg, of de rykskanselier ook eenigo inlichtingen kon geven over het be ken ie plan tot het byeenroepen eener inter nationale muntconferentio, want de regeeringen der verschillende staten zyn verplicht mede te deelen, welk standpunt zy in dezequaestie willen innemen. Do rykskanselier, prins Hohenlohe, ant woordde dat hy thans nog niet in staat is de gevraagde inlichtingen te verstrekken. Evenwel, spoedig zou hy in de gelegenheid worden gesteld te verklaren, hoe de Bonds- regeeringen denken over het voorstel betref fende de munt-conferentie, door den Ryksdag aangenomen. De centrale vereeniging voor Arbeits- nacl.toeis (Arbeidsbeurs) te Berlyn heeft in liet vorig jaar van 25,573 personen, dio zich by haar hadden aangemeld, 17,098 werk kunnen bezorgen. Zeker een vry gunstige uitkomst. Wegens het zachte weder zijn de toevluchts oorden van dakloozen te Berlyn in de eerste weken van Januari dagcly'ks door gemiddeld 1000 personen minder bezocht dan in Januari 1S95. Ook de werkzaamheden voor de ten toonstellingsgebouwen hebben tot die ver mindering bygedragen. België. Volgons de „Soir" geeft de toestand der koningin aanleiding tot ongerustheid. Do koningin is zeer zwak en verlaat haar ver- trekk n niet. Over den toestand der 60 jarige koningin wordt uit Brussel aan het „Handelsblad van Antwerpen" gemeld van 23 Jan.: „Gisteren, den 26sten verjaardag van den dood van prins Leopold-Ferahiand, hertog van Brabant en zoon van onzen koning, was het goheelp Hof in rouw. De koning heeft, vergezeld van prinses Clémentine, eene kroon op het graf van den prins komen neerleggen, terwijl de koningin, dio sedert twee dagen weer zi:ker is, in de yzeren kapel van Laken bleef bidden". Gisteren, Donderdag, had eene dergelyke plechtigheid plaats ter herdenking van den sterfdag van prins Boudewyn, den oudsten zoon van den graaf van Vlaanderen. De graaf van Vlaanderen, 's konings broeder, woonde met zyne beide kinderen, prins Albert en prinses Henriëtte, eerst do mis in do Saint- Jacques-kerk by en begaf zich daarna naar Laeken, waar zy een krans neerlegden op hot graf van den prins. Prins Emanuel van Orleans, de verloofde van prinses Henriëtte, worat in deze week te Brussel verwacht. Men gelooft, dat het huweiyk in het begin van Februari zal wor den voltrokken. ltaU& Majoor Galliano bevindt zich nog met zyne troepen te Makallé. Volgens een telegram, gisteren to Rome uit Massowah ontvangen, Dit waren de woorden; en gy kunt wel beseffen, hoe zy myn hart verheugden. Maar er waren er moer, veel meer, die my in ver rukking brachten. Zy sprak over my' met teedere liefde, met leedwezen over myne afwezigheid, met het verlangen my spoedig weder te zien. O! deed ik er niet wèl aan op hoop te leven? En de berichten bleven goed, er was geon sprake van achteruitgang of weder instorten, zoodat ik den dokter vroeg, of ik niet myne vrienden zou kunnen gaan opzoeken. Maar Dr. Redmond raadde my sterk aan, myn be zoek nog oene poos uit te stellen, vreezende dat de vreugde van het weerzien zyne patiënt kwaad zou doen. G.lukkig duurde het uitstel niet lang. Weinige weken daarna gaf de dokter een zóó gunstig rapport over Ethels toestand, en zeide dat zy zóó ernstig verlangde my te zien, dat hy dacht dat myne afwezigheid even nadeelig op b3ar geest zou kunnen werken als myne plotselinge komst eenigen tyd ge leden zou hebben gedaan. Ik draalde niet met de toebereidselen voor myn vertrek. Het moge ongerymd schynen, maar ik snelde terstond naar het spoorweg station, want het trof juist, dat ik een uur na de ontvangst van het bericht van den dokter de mailboot kon bereiken. Ik gund9 my niet eens den tyd, om een valies te pakken. Ik ging met de kleeren, die ik droeg, en met geene andere bagage dan myn chèque- boek. Het moge overdreven schijnen, maar ik deed het niettemin. Misschien zouden de lezers gaarne een ver is het den Italianen gelukt een bron op te sporen binnen den kring der ve schansingen. zoodat althans het gevaar is geweken, dat zy door gebrek aan water tot overgave kunnen worden gedwongen. Niettemin blyft de toestand zeer hachelijk, De Romeinsche correspondent der „Frankfurter Zeitung" althans seint van 22 Jan.„Uit goede bron wordt gemeld, dat de artillerie te Makallé niet meer dan 60 patronen over heeft ge houden, terwyl voor eiken infanterist niet meer dan 125 patronen ter beschikking zyn." Het is derhalve dringend noodig, dat spoedig iets gedaan worde tot ontzet van het dappere garnizoen. Men gelooft te Rome, dat generaal Baratiori nu spoedig zal oprukken, daar weer vier bataljons Italiaansche troepen te Adigrat zyn aangekomen. Intusschen is te Rome groote beweging veroorzaakt door het bericht, dat de Abessi- niërs, die voor Makalló sneuvelden, in het bezit waren van Fransche Lebel geweren. De „Italië" en andere bladen verlangen uit- drukkeiyk, dat do regeering verkliart, in hoever er grond daarvoor bestaat, want door de Italiaansche bladen is ree is meermalen het vermoeden uitgesproken, dat de Abes- siniërs door Fransche kcoplicdon van wapenen zyn voorzien. Oosteijrjjk-IIonjj.-Mouarchio. Het geheim van de kiesrechthervorming, die het ministerie-Badeni voor Oostenrijk heeft ontworpen, is, zooals wel te verwachten was, niet bewaard tot het tydstip, waarop de ryks- raad weder byeenkomen zal. Da vergadering zal alleen de piïmeur hebben van het volledig ontwerp, dat,., zooal3 de minister-president in December verzekerde, reeds toen kanLt en klaar en in druk gereed was; maar wat omtrent den inhoud van het ontwerp is uitgelekt, geeft althans in groote trekken weer hoe deze kies rechtregeling er uit zal zien. Het hoofddoel van de nieuwe regeling is, aan de bestaande kiezersgroepen, die van het groote grondbezit, de kamers van koophandel, de steden en het platteland, welke gezamen- yk 353 afgevaardigden kiezen, een vijde groep toe te voegen, die van het algemeen stemrecht. Deze zal 72 afgevaardigden kiezen, zoadat voortaan het Huis van Afgevaardigden uit 425 leden zal bestaan. Het denkbeeld, d n wensch van de tot dusver van het kiesrecht uitgesloten bevolkingskringen, om rechtstreeks invloed uit te o.fenen op het landsbestuur, door vorming van een vyfie groep te bevredigen, is uit do door het coalitie-ministerie ontwor pen grondslagen overgenomen en was ook, ofschoon verminkt, opgenomen in het ontwerp, dat door eene commissie van den Ryksraad naar aanleiding daarvan was uitgewerkt Voor do vyfde groep van het qntwerp-Badeni zul len echter niet alleen diegenen het kiesrecht bezitten, üio tot dusver niet kiesgerechtigd waren; doch met geringe uitzonderingen zal ieder mannelijk ingezet3ne, in 't bezit van zijne burgerschapsrechten, daarvoor kiezer zyn, onverschillig of hy al dan niet direct! belasting betaalt. Degenen, die in de oude groepen reeds het kiesrecht bezitten, zyn dus ook in de nieuwe gro.p kiesgerechtigd. Zy zullen dus een dubbel kiesrecht verkrygen, in hunne oude en in de nieuwe, vyfde groep. Daarin en in het grooter aantal van de aan de nieuwe groep toegewezen mandaten bostaat het groote verschil tusscben de kiesrechtrege ling, die door dit ministerie, en die, welke door zyn voorganger ontworpen is. Wat de ver deeling van do nieuwe groep afgevaardigden over de verschillende kroonlanden betreft, schynt het nieuwe ontwerp niet alleen met het absolute bevolkiDgscyfer, maar ook met de omstandigheid rekening te houden, of de industrie-He bevolking in het eene of andere land grootor of minder groot is. De het best bedachte landen zyn Bohomen met 18, Galicië met 15, Neder Oostenryk met 9, Moravië met 7, Stiermarken met 4 afgevaardigden van de nieuwe groep. De overige landen krijgen één, twee of drie afgevaardigden. haal van myne reis willen hebben. Zoo ja, dan vrees ik bon te moeten teleurstellen! Zy, die ooit over het vasteland naar Cannes gereisd hebben, mogen zich hunne eigen ervaringen herinneren en die voor my op schaven. Genoeg, dat ik aankwam. Ik had myne komst getelegrapheerd, en daar daar aan het station wachtten allen my op: Mr. Rayner, Dr. Redmond, zuster Martha, en Ethel. Er werd geen samenspraak tusscben ons gehouden, het was eon duet: „Myn lieveling!" Dit waren de woorden, die wy beiden tegelyk spraken, alsof wy zo van buiten ge leerd hadden, toen wy in elkanders armen snelden. Eene kleine menigte was er getuige van, maar wy stoorden ons niet aan den schyn; ik kon echter zien dat de omstanders den toestand zeer welwillend opnamen en meer geneigd waren om sympathie te betoonen dan te spotlachen- Doch wat kon het my schelen, hoe zy het opnamen! Ik had myne Ethel weer, dicht aan myn hart dat was my genoeg. Maar eindelyk werd zy een weinig verlegen over deze demonstratie van genegenheid ten aanschouwo van het publiek en onttrok zich san mijne omhelzing, blozende o, hoe lieflykl En t09n hield ik haar by de handen op arms-- lengte van my af en keek haar aan blikte in hare lieve, ernstige, groote gryze oogen die nu al de vroegere toedore uitdrukking herkregen hadden. Slot volgt.)

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2