Burgerlijke Stand. Bears van Amsterdam. huis te veel is opgehoogd, aan dat huis eene radicale verbetering aan te brengen, is de Raad eenparig van oordeel, dat de op hooging van den grond voor bedoeld huls veel moer dan noodzakelijk is geschied. Burge meester on Wethouders wordt opgedragen de ophooging te verlagen voor zooveel in bet belang van den weg en het huis bevorderlik zal zijn. De Raad besluit verder dat er goene termen aanwezig zijn om gunstig op het adres te beschikken. Ingekomen zijn 2 nota's van den gemeente opzichter, groot ƒ182.53 en f 28, wegens buitengewone werkzaamheden, met voordracht van Burgemeester en Wethouders de uitbe taling goed te keuren, waaromtrent na eenige bespreking wordt besloten ze tot eene volgende vergadering aan te houden. Op voorstel van den beer H. Bakker wordt eenparig besloten de instructie van den ge meente-opzichter te wijzigen en daarin de bepaling op te nemen, dat bij verplicht is allo de door het gemeentebestuur verlangde inlichtingen, verslagen, rapporten, beschry vingen, teekeningen, enz. te verstrekken, in verband met de gemeentewerken, gebouwen en inrichtingen en, behoudens vergoeding van behoorlijke verschotten, zonder verdere aan spraak op buitengewone belooning boven zijn jaarwedde. Met algemeen goedvinden wordt bepaald dat de discussiën in de vergaderingen voortaan geheel volgens het Reglement van Orde zullen geschieden. Daarna niets raeer te behandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten. HILLEGOM. Ondertrouwd: H. J. Voj» ïm 29 j. en J. C. Straathof jd. 21 j. Overleden: W. Schouten 1 j., D. van O J Schouten en C. M. Seip. NOORD WIJK. Geboren: Wilhelnnna Catha- rina, D. van W. Van Bobemen en B. Duijndam. Adrianus, Z. van P. Zuidhoek on J. De Ridder. Adriana, D. van J. Kloos en M. Ammeraal. -- Cornelia, Z. van C. Waasenaar on A. Parlovliet. Gehuwd: A. Van der Zwan Az. 22 j er» N Van Duin 22 j. NOORD WIJ KERHOUT. Geboren. Theodoras, Z. van II. Oostdam en M. J. Zeestraten. Theo doras, Z. van Th. v. d. Berg en C. A. Van Duijn. HAARLEMMERMEER. Bevallen: M M. Cardol geb. Stoffijn Z. J. Goosen geb Smit Z L Troost geb. Eveleins D A. J Brouwer geb. De Fockert Z. C. Hekman geb. v. Tilburg D J. Den Kooijer geb. Jonker D. A. Jansen geb. Tates Z. J. Dol geb. Luchtenburg D. Gehuwd: J. B. A. Rook er en E. Pieters. Overleden: Gijsberta Van Diemen IS j. Levenloozo D. v. M. O. Verkuijl en C. A. Bruijms. J. Roodenburg G3 j. M. De Jong 74 j. SASSENHE1M. Geboren: Mattheas, L van L. A, Van der Meij en G. Van don Berg. Overleden: J. F. De Jongb 68 j. Familie-Berichten uit verschillende bladen. BEVALLEN: C. J. H. Wijsman geb. Roelants D., Haarlem. E. Van Elk geb. Van Aken Z., Hendrik- ldo Ambacht. A. K. C. E. Veenhuijzeu geh Sutherland Z., Boeleleng. GEHUWD: M. v. d. Linde od C. M. Hooger brugge, Ouworschie. U. H. Dolk en P. M. H Meylink, Utrecht. OVERLEDEN: P. De Haan geb Kunsei Den Haag. H E. L. Zalme M. 36 idem. Wed W. Goldberg 77 j.. Rotterdam -- Wed J De Haan geb. Toorenvliet 62 j., Rotterdam A. J. Verstelt V. 71 j., idem. P. Molendijk geb Smits 28 j.. Dubbeldam. A Busschieter M. 22 j., N.-Amerika. C. Gz. TJfF M. 92 j.. Assendelft.— J. Sybrandi M. 75 j.f Ermeloo. Wed H Van Tinderen geb. Veenondaal 77 j., Den Haag L. W. Peereboom geb. Van Bloemen Waanders, f'adang a> ITENLAJN L>. Frankrijk, Aan het hof van Parijs verwacht men, dat Arton tegen den 17den Januari door Engelana zal uitgeleverd worden aan de Franscho regeering. Hij zou dan in de eerste helft van Februari terechtstaan voor het Hol van Assises der Seine. De Pari)8che justitie zet het onderzoek voort naar don oorsprong der lijst van 104 namen, door do „France" gepubliceerd. De heer Aubey, de hoofdredacteur van dit blad, verklaarde ze gekocht te hebben van den heer Paul Pascal. Toen Pascal werd verhoord, zeide deze ze verkregen te hebben van den heer Pierre Denis. In diens woning werd insgelijks huiszoeking gedaan en wer kelijk vond men daar eene lijst met 104 namen, dezelfde, die op do lijst der „France" voorkwamen. Pierre Denis had, naar zyn zeggen, de lyst gekocht van den heer Vitrac- Desroziers. Veel verder is men derhalve nog niet ge komen. Gladstone is Zondag met zijn vrouw en een paar vrienden te Biarritz aangekomen en heeft zijn intrek genomen in hetzelfde hotel, waar hy ook vroeger logeerde. De „grand old man", wiens gezondheid overigens gunstig is, zal waarschijnlijk het grootste gedeelte van den winter daar door brengen. Ter gelegenheid van zijn 86sten verjaardag hebben tal van politieke vereenigingen den ouden staatsman telegrammen gezonden. DulUKJlilancL De keizer heeft den Rijkskanselier mede gedeeld, dat hij besloten heeft op 18 Jan. te kwart voor elven het feest van de grond vesting van het nieuwe Duitsche Rijk te vieren in de Witte Zaal van het keizerlijk slot. De keizer zal een boodschap voorlezen; des avonds wordt een feestmaal gehouden. Uitgenoodigd worden de leden van den Bondsraad en den Rijksdag, zy, die nog leven van hen, die 25 jaren geleden tot een dezer beide lichamen belioordeD, en andere personen, die zich by de stichting van het Ryk verdiensteiyk ge- maakt hebben. Op bevel des keizers zullen vóór de plechtigheid godsdienstoefeningen in de Hofkapel en de Hedwigskirche worden gehouden. Jen aanzien van het bekende geschil tusschen Kotze en Schrader, ceremonie meesters van den keizer van Duitschland, deelt de „Kreuzztg." uit goede bron medé dat een nieuw onderzoek door een rechtb'hnk van eer zal worden ingesteld, zich ook uit strekkend over de houding, door Sebrader in de quaestie ingenomen. ZtnïïK Uit de Ttaliaansche kolonie Erythraea luiden de berichten niet byzonder gunstig. Koning Menelik begint weer te praten over het sluiten van den vrede. Te oordeelen naar vorige ervaringen, verwacht men daarom te Rome, dat Ras Makonnen spoedig tot den aanval tegen Adigrat zal overgaan. De Italiaansche generaal heeft echter zooveel tyd gehad om zich daarop voor te bereiden, dat hy den storm der Abessiniërs wel zal kunnen weerstaan. Volgens latere berichten wordt het beves tigd dat koning Menelik, van Abessynië, met Italië een verdrag zou willen sluiten op zeer voordeelige voorwaarden voor Italië, maar de koning verklaart dat hy tot het uiterste zal strijden om zijne onafhankelijkheid. Een nieuwe expeditie, 10,000 man sterk, wordt uitgerust. Koning Humbert heeft een besluit ge- teekend, waarby de legercommandant op Sicilië ontheven wordt van het opperbestuur der politie. Daarmede wordt een ernstige grief der bevolking weggenomen. België. De Belgische regeering heeft de heeren Buis en Gerard weer benoemd tot burge meesters van Brussel en Luik. Waarschijnlijk zal do herbenoeming van den heer Jan Van Ryswyk tot burgemeester van Antwerpen spoedig volgen. Tot burgemeester van Gent is benoemd de heer Braun, liberaal. VeleD zien in deze benoeming het bewijs, dat de regeoring voor nemens is ten minste in de grooto steden met een raad van schepenen, tot een enkele party bohoorende, een burgemeester uit dezelfde party te benoemen. De toestand van den heer Frère-Orban blijft zeer ongunstig. De hoop, dat de hoog bejaarde staatsman nog zal herstellen, is uiterst gering. Da Belgische minister-president, de heer De Burlet, neemt steeds in beterschap toe en zal binnenkort naar het Zuiden vertrekken, om daar een maand te biyven. Spun jo. Volgens de telegrammen, te Madrid uit Havana ontvangen, blyven de Spaansche troe pen op het eiland Cuba voorspoedig bi) de vervolging van Maximo Gomez en zyn leger De Cubanen moest provincie Matanzas ontruimen en kwamen zeer ontredderden staat in het district Las Villas aan Jn elk geval is het derhalve gelukt de poging te verydelon der Spaansche generaals, die hun den terugtocht wilden afsnyden. Te Havana werd den 28sten December een vergadering gehouden, welke door eenige toon gevende politieke leiders was belegd. Maar schalk Martinez Campos woonde deze samen komst by en hield daar eene redevoering. De slotsom daarvan was, dat hy, tenzy de regee ring hem terugriep, z(jn post niet. vrijwillig zou verlaten, voordat de vyaud overwonnen was. Wil de maarschalk deze taak ten uitvoer brengen, dan zal de regeering hem nog meer troepen moeten zenden. Dit is volgens den correspondent der „Times" te Madrid ook daar de algemeene opinie. Groot- Hi'i t\m nlë. Koningin Victoria van Engeland zal na haar verbiyf in de Riviera, in de tweede helft van April door Duitschland huiswaarts keeren en eenigen tyd te Koburg en te Kron- berg vertoeven. Het stoffelijk overschot van den te Londen overleden Russischen schryvpr Stephan Stepniak is in den lykovcn te Wok eng ver brand. Eenige familieleden en vrienden be wezen d6n balling de laatste eer. Het Parle raentslid John Burns hield eene redevoering, waarin hy Stepniak een man noemde „grooter dan de Czaar of de Duitsche keizer." Prins Benórik van Battenberg is met Sir Francis Scott, den opperbevelhebber der Engelsche Ashantynsche expeditie, te Manso aangekomen. Ondanks de buitengewone hitte zal de marsch met groot-j snelheid worden voortgezet. Tot dusver gaat alles naar wensch. De scheepsbouwers te Glasgow ver spreiden een circulaire, waarin zy verklaren de vroeger door hen aangeboden loonsver hooging weder t9 willen toestaan. Lord Elgin, de onderkoning van Britsch- Indië, is ziek, maar hy was gisteren niet erger. Turky©, Te Konstantinopel zyn verscheiden Turken in hechtenis genomen, waaronder twee civiele beambten van het ministerie van oorlog, een beambte van binnenlandsche zaken en een militaire adjudant. Deze maatregel most, zegt een telegram, in verband staan met een voorge nomen betooging tegen het tegenwoordige regeeringsstelsel, welke betooging Vrydag zou plaats hebben als de Sultan naar de moskee reed; er is echter niets byzonders gebeurd. Het gerucht houdt aan, dat de Armeniërs een groote betooging in Konstantinopel voor bereiden. Ook uit Armenië luiden de tydingen nog zeer ongunstig. Het is nu zeker, dat het den Turkschen generaal Mustapha Remsi Pacha nog niet gelukt is, zich van Zeitoen meester te maken. De groote hoeveelheid sneeuw, gedurende de laatste dagen aldaar gevallen, kwam den Armeniërs goed te pas, omdat deze den Turken belette hun operaties voort te zetten en do stad geheel in te sluiten. Toch beginnen de belegeraars vorderingen te maken, althans volgens dett correspondent van do „Frankfurter Zeitung" te Konstanti nopel, die van 29 Dec. seint: „Volgens de laatst© hier uit Armenië ontvangen berichten heeft Mustapha Remsi Pacha na een feilen stryd de citadel veroverd. Zeitoen zelve bevindt zich echter nog niet in de handen der Turken. De stryd duurt voort. Toen de vrouwen en kinderen voor den aanvaDg van het gevecht de stad wilden verlaten, werden zy door de Armeniërs met geweld van wapenen teruggehouden." Niettemin kan meD verwachten, dat de Turksche generaal zyn soldaten in bedwang zal kunnen houden, zoodra de stad door hen is veroverd. De gezanten der Europeesche mogendheden hebben den sultan herhaaldeiyk aangespoord, de Armeniërs, die te Zeitoen het Turksche garnizoen vermoordden, met zachtheid te behandelen en de Sultan ver zekert, dat hy Mustapha Remsi Pacha in dezen geest bevelen heeft gezonden. Mochten derhalve de Turken zich ook nu weer aan de met geweld teruggehouden vrouwen en kinderen vergrijpen, dan behoeft sultan Abdoel Hamid op geen toegevendheid meer van de zyde der Europeesche mogend heden te rekenen. Transvaal, Als vervolg op hetgeen in bet Tweede Blad reeds uitvoerig is gemeld, kan worden medegedeeld dat in de Zuid Afrikaansche Republiek, met name te Johannesburg, de beweging onder de „uitlanders" voortduurt. In deze belangrijke mynstad heerecht zelfs eene soort van paniek onder de ingezetenen, op grond van allerlei geruchten, die in omloop zyn over het voornemen der Engelsche „uit landers" want de Duitschers en Amerikanen doen niet mee om desnoods met geweld van wapenen te pogeD, president Kruger het toestaan hunner eischen af te dwingen. De „Times" wydt weer een hoofdartikel aan deze beweging. Het City blad komt nog eens terug op hetgeen reeds meermalen is gezegd, dat het adres door de „uitlanders" by den Volksraad in April jl. ingediend, werd onderteekend door S9,000 personen, der halve door tweemaal meer ingezetenen van Transvaal, dan deelnamen aan de vorige presi- dents-verkiezing. De slotsom, waartoe de „Times" komt, is natuurlyk weer, dat presi dent Kruger zal moeten toegeven, indien hy zich niet aan ernstige gevaren wil bloot stellen. „Oom Paul" biyft echter kalm. Bij zyn rondreis door de republiek verklaarde de president te Eronkhorstspruit: „lk heb ge hoord dat te Johannesburg een opstand t.egen de regeering wordt voorbereid, maar ik kan het niet gelooven. Mocht het zoo ver komen, dan heb ik in myn lichaam nog wel een plaatsje over voor een kogel." Daarom behoeft men echter niet te gelooven, dat president Kruger het gevaar van den toestand gering acht. Trouwens, de regeering der Zuid-Afrikaansche Republiek irkent zelve de noodzakelijkheid eener uitbreiding van het kiesrecht, maar blyft by haar oorspronkelyke meening, dat een dergelyke hervorming slechts geleideiyk kan worden ingevoerd. In geen geval kan president Kruger de eischen der „National Union" inwilligen, vooral niet, nu de openbaarmaking daarvan terstond door dreigementen wordt gevolgd. Te Betiyn vindt president Kruger krach- tigen steun. De „National Zeitung" betoogt, dat nöch Duitschland noch Frankryk Engeinnds overheersching in Transvaal mogen dulden, te meer niet, nu een zoo heerscbzuchtig man als de heer Cecil Rhodes, de Kaapsche minister-president, in Zuid-Afrika den boveD toon voert. Dan niet alleen de nationaal-liberale „Na tional Zeitung", maar ook de andere Duitsche bladen van dezelfde meening zyn, blykt wel uit hetgeen de Beriynsche correspondent van de „Times" aan zyn blad seint: „De houding door de „uitlanders" tegen de Transvaalsche regeering aangenomen, heeft in de Duitsche pers weer aanlei;ing gegeven tot eon buiten gewoon heftige uitbarsting van anti-Engelsche gevoelens." De gebeurtenissen in Transvaal worden dan ook te Beriyn met groote aandacht gevolgd. Het staat vast dat Duitschland, in veruand met do verhouding, waarin het tot dusver met de Zuid-Afrikaansche Republ ek he ft gestaan, geen kronking van bare rech ten zal dulden. De staatssecretaris, dr. Leyds, die thans te Beriyn vertoeft, zal wel gele genheid hebben zich daarvan te overtuigen. Het „Journal des Débats" vindt dat Cecil Rhodes een uitnemend middel heeft geko'en voor zyn doel, door de uitlandsche elementen in Transvaal zelf aan het roeren te brengen. Maar als Engeland denkt dat het de Boeren bevolking als een onbeteekenende bykomstig- heid kan beschouwen, gaat het te ver, meent het Fransche blad. „"Wy Franscben hebben er een zeer groot belang by, de maebt der Boeren niet te laten breken, al ware het alleen omdat in zoo'n geval de Delagoa-baai Engelsch zou worden en daardoor ons prestige in die streken, waar pas Madagascar door ons verkregen is, een onherstelbaren knak zou krijgen." „Ons Land", van Kaapstad, wyst op het gevaar van de woelingen te Johannesburg. Het blad voorziet, dat dat zelfs op heriniysing van Transvaal by Engeland kon uitloopen, en roept den Afrikaander geest in geheel Zuid-Afrika wakker om do Transvaalsche burgers te steunen. Deze houding van het blad, dat in den laatsten tyd imperialistisch gezind was, trekt de aandacht. Telegrammen* LONDEN, 30 December. Het Nederlandsche stoomschip „Bellerophon", dat op de reis van Amsterdam en Liverpool naar Java wegens schade door aanvaring te Algiers binnenliep, is tydeiyk gerepareerd en heeft gisteren de reis voortgezet MADRID, 30 December. By het gerech- teiyk onderzoek, dat is ingesteld in zake de bekende beschuldiging van oneerlykheid tegen een aantal leden van den gemeenteraad, heeft de rechter van instructie in-beschuldiging- stelling gevraagd van negen raadsleden en drie oud-raadsleden. CADIX, 30 December. Hier zyn heden 2000 soldaten ingescheept met bestemming naar Cuba. WASHINGTON, 30 December. Naar men zegt, zal eene overeenkomst worden gesloten tusschen de regeering der Vereenigde Staten en het bankibrssyndicaat Morgan tot het uit geven van obligatiën, waarschyniyk tot een bedrag van 100,000,000 dollars. Deze uitgifte zal op voor de regeering voordeeliger voor waarden geschieden dan de vorige uitgifte. De heer Brewer, rechter in het hoogste gerechtshof der Vereenigde Staten, is benoemd tot lid der commissie, aan welke zal worden opgedragen een onderzoek in te stellen in zake de Venezuelaansche grensquaostie. Do Amerikaansche Senaat heeft met 30 tegen 28 stemmen een voorstel aangenomen, waarby de wenscheiykheid wordt uitgespro ken van de reorganisatie der Senaatscom missies. Het resultaat van dit besluit zal zyn, dat de republikeinen een overwegenden invloed kunnen oefenen op de besluiten van den Senaat. JOHANNESBURG, 29 December. De poli tieke spanning biyft aanhouden; de uittocht van vrouwen en kinderen neemt toe. De trei nen zpn met hen gevuld. Hooge prijzen wor- den gevraagd voor granen en meel. In een groot aantal bijeenkomsten van de verschil lende klassen der bevolking wordt de toestand besproken. Men verwacht morgen de sluiting van ver schillende der voornaamste mynen. Het is nog niet duideiyk wat de „National Union" zal doen, doch verschillende oorlogzuchtige geruchten worden verbreid. De regeoring heeft den Burgers last gegeven zich gereed te houden, ingeval van nood. In een byeenkomst der Handelsvereeniglng, die heden werd gehouden, heeft de vereeni- ging zich geconstitueerd als een gewapend corps ten einde op alle gebeurlijkheden voor bereid te zynde openbare orde t.e handha ven, leven eri goederen in de stad te bescher men, en medo te werken tot het verkrijgen van een grondwet, waarin de grondslagen voorkomen, die tot het programma der ver- eeniging behooren. Do vereeniging zal geen deel nemen aan onlusten of opstand van welken aard ook. In de vergadering ls besloten de regeering uit te noooigen de vereenigmg van wapens te voorzien. In een bijeenkomst van driehonderd Duit schers is een comité gekozen om een plan voor een politieken selotocht op te stellen. OlUeiëele Kennisgevingen, Directe Belastingen. De Bnrgemeebter van Leiden brongt ter algemeene kennis, dat aan den Outvanger der Direote Belas tingen is ter hand p'-nteld bet l.ohier No. 8 der Bedrijfsbelasting, dienet 1895/96, executoir verklaard den 30eten dezer, en herionirt voorie den belang hebbenden aan hunne verplichting om deu aanslag op don bij de Wet bepaalden voet to voldoeD. LeideD, De Burgemeester voornoemd, 31 Dcc. 1895. F. WAS. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leidon brengen ter algemeeio Kennis dat het Buroau tid don Burgerlijken Stand op Woens dag a. s. (Nieuwjaarsdag) ucof. end zal zijn van 'smiddaps 12 tot 'e na middags 2 uren uitsluitend voor de aangiften van don Burgerlijken Stand, ter wijl de attosiaiiéu de vita verkrijgbaar zijn van af 2 Januari 1896. Burgemeester on Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 31 Dec. 1895. E. KI8T, Seoretaris. WEERBERICHT. Kon. Ned. Meteor. Instituut. Dinsdag 31 December, vm. 9 aren. Baro Wind Temp. m«ier- Toestand ntand a w CU 2- van u mM 700 D 7» Ér de lucht. D- 56.2 wnw. 1 mist. 36 56.1 nw. 2 n 38 57.4 wnw. 1 betrokk. 40 57.0 n 1 mistig. 40 58 0 stil 41 58.2 w. 4 betrokk. 43 59.0 wzw. 2 46 ►tJ f »-3 Ui Delfzyl Groningen Helder Amsterdam Utrecht. Ylissingen.. Maastricht.. IJ mui den, 31 Dec. Laagwater 76. Wind NW. Flauwe koelte. Mist. In de Sted. Werklnr. zyn opgeoonea: DATUM. DAOKB. VcJw. pert Kinde ren. Totaal 22 Deo. Zondag 53 14 67 23 Maandag. 88 19 107 24 Dinsdag 88 19 107 25 Woonadag. 74 18 92 26 Donderdag 68 18 86 27 Vrydag 91 22 113 28 Zaterdag. 85 18 103 31 December 1395. tUatsl.onlngen, pCt. H«d, Cert. Nat. W. Sohnld 2% dito dito dito8 dito dito dito8A dito Obl. dito 18S61>2 8X Hongarije, Goudl. 1881.93 4 Italië, Inschrijving 1882/81 5 Ooetenr., Obl. Pap. MeLNov. 5 dito Zilv. Jan.lJnli 5 PoIod, Obl. Schatk, 1814 4 Portugal, Obl. 1863 1884 met ticket l 100 .8 id. Tabakolecning. 4)4 Roeland, Binnenl. 1894. 4 dito 1839 bij Rothschild Rb. 625 4 dito Hope k Co. 1889 90 GR. 625 4 Obl. Lconing 1867/69 20 .4 in Gcud Leen. 1881 6 Spanje, Perp. Schold Duitenl. 4 a -irkijc, Douano Obl. 1886. 6 dito Gccodv. Leening Serie O Egypte, Obl. Leening 1876 4 Mexico, Binnonlandach5 Brazilië, Obl. 18894 Ind. en Fin. Ondernemingen. Koloniale Bank Aand. N.-I. Handbk. Aand Ned. llandelm. Aand. opreao. 5 Spoorwegleenlngen. Holl. IJzeron-Spw.-My. Aand. Obl. dito M. t. Expl. v. 9t. Spw. Aand. Ned. Ccntr.-Spoorw. Obl. /"250 3 Italië, Z.-Ital. Spw. ObL A—H 3 Polen, Ware.-Weenon Aand.. dito Prior. Oblig. 4 Rati., Balt Spw.-Aand.. 3 Fast. Spw.-Mij. Aand. 6 Iwang. Dornbr. ObL ZR. 625 IA Weicbsel ZR. Aand5 Wladikawkae Obl. Bh. 125 4 Amerika, Atch.Gen.Morg.Eonde 4 dito Obl. ?o Hyp. lott. A S Central Pacific Aand. Chic k Erio lo Hyp. ObL 6 Denver Rio Grande O, v. A. Louiev. Nashv. CorL v. Aand. Mies. Kane. Texas O. v. A. Onion Pac, C. v. A. Canadian Pacific C. v. A. Oregon Short Lino. 6 Premleleenlngen. Nederl., Stad Amaterd. /"100 8 Stad Rotterdam ,3 Gemoente-Credlet .3 Bclgic, Ant. 1887 Hong., Hypotheekbank 4 Hong., Theiss 4 Oostonr„ Staataleen. 1854 4 dito dito I860 .6 Ruoland, Staataleening 1364 6 dito dito 1866 6 Tnrkiie, Leoning 1870 Madrid 1868 .8 Tranevalia Expl. Aand. Sonthstar.dard Oert Prolongatie 4. Peruanen 39»^ Transvalia Expt. Aand., flauw. VOT. koer». 93«bg 100 100^ 100^ ioi3»; 79Ji 62% 62^ 92 Wt 68 Ji 62% 96% 99% 103Ji 68 87 19% 102 62 70 198% 198% M0% 91% 91% 61% 149 98 81 "%S 74 22% 16% 196^ 12% 41% 11% 4% 62% 23% 112 107% 192% 192% 103% 117 124 122 180 150 22« 34 Koir h« 9S% 100% 100% 100% 190% 79 82% 25% «3 6»HS 95%, 95% 99% 103% 69 19% 43 53% 71 1SS% 94% 92 62% 99% T' 98% WA 21A 12J4 11 4K OOK 23* 112 103 117^ 22 06 -3K Marktberichten. Al feu, 30 December. Aangevoerd 16 wagens kaas partijen, te zaaien 671 stuks. Prijs: Goudsohe kaas 1ste qual. f 22.— a f 24.—, zwaardore f a f2de qual. f 17.a ƒ21.Edammerkaas fa fHaiidol redelijk. Ltat-terüain, 30 Dec. Op de veemarkt waren heden aangovoord: paarden, veulone, 370 runderen, 86 vette kalveren, nuchter kalf, 1562 aohapen, 650 varkens, biggen, bok. De prijzen van het vee waren als volgt: runderen late qual. 68 a c., 2de qual. 64 a c., 3de qual. 56 a —o. ossen late qnal. 68 a c., 2de qual. 64 a c., 3do qual. 56 a c.; stieren 1ste qual. 62 a c., 2de qual. 58 a c., 3de qual. 60 a c.; kalveren lute qualiteit a c., 2de qnal. 85 a c., 3de qual. 75 a c.; echapen lsto qual. 571/j a c" 2de qual. 621/j a c. allen per KG.; varkens lBte qual. 36 a c., 2de qual. 34 a c„ 3de qual 32 a 0., Londen- scho a 32 c., al os per KG. Handel vlug voor varkens, redelik voor overig veo. Graooc. Door stremming der schoepvaart was de aanvoer van weinig tötaekenis. De haDd>-l bepaalde zich »ot enkele zolder-partijtjca en een cn aoder uit Overmaas a*Dgevoord, wat tot vorige \s eekspryzen aan benoodigdou plaatsing vond. Schiedam, 30 Dei<. Notconng van de Make laars. Moutwijn f 9.50, Jenever f 13.60, idem Amst. proef f 15.— per Ned. vat en zonder fust, zonder do bolasting. Spoeling-commissie heden ƒ1.60 por ketel. Noteering van den Brandorebond. Moutwijn f 8&/a a 87, per heet. ct., zonder fnst en zonder belasting. Londen, 30 Doo. Ter veemarkt zijn aangevoerd: runderen 1300, sohapen en lammeren 8000. Prijzen boste runderen 2/6 a 4/8, schapen en lammeren 3/8 a 5/9. Londen, 30 Dec. Friesche Boter 98 a 102 sh. LElüKN, 31 December. TkermometerBtand: gisteravond om 8 wan C. 44.6^ Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 5.5° C. - 41.9 F.'b middags om 12 uren 6° C. 42.81 F.; 'a namiddags uren 4.5° C. 40.1° F Aanstaandon Zaterdag 4 Januari, des namiddags te 3 uren, zal het nieuwe raads lid in den Hoogen Ra.id, inr. A. Teldere, worden gunntalleerd. Da vergadering daartoe zal by ontstentenis van mr. Kist, door mr. Coninck Liefsting worden gepresideerd. De voorzitter van het uitvoerend comité der in de ufgeloopen zomer te Amsterdam gehouden tentoonstelling voor het Hotel- on Reiswezen heeft bekend gemaakt dat noch in België, noch elders eenig handelshuis ge machtigd is tot uitreiking aan de inzenders tegen een zekere vergoeding van de door de jury van deze tentoonstelling toegekende be kroningen. Het comité voornoemd zal de medailles zelf en kosteloos binn-nkort aan de recht hebbenden coen toekomen. In eene buitengewone vergadering van aandeelhouders der naamlooz© vennootschap „Het Dagblad van Zuid Holland en 's Graven- hage" is ter vervanging van wyien Jhr. C. Hartsen tot commissaris gekozen de heer W. J. Van Sandick en tot voorzitter van commissarissen baron Yan Pallandt Neerrynen. Het eerste groote Casino-bal in het hotel „Den Ouden Doelen" te 's-Gravenhag9 is bepaald op Woensdag 29 Januari 1896. By den aanvang dor gisteren gehouden Raadszitting deelde de loco-voorzitter, mr. Van Hall (de burgemeester was door onge steldheid verhinderd), mede, dat ingekomen was een adres van den heer T. Sanders, civiel- ingenieur, verzoekende de consessie voor den aanleg en de exploitatie eener ceintuur trambaan met zytakken in en om Amsterdam. Deze aanvraag werd in handen van B. en Ws. gesteld tot praedvies. van

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3