FLANEL Ik Tombola zonder nieten, De Veiiy.iiiois-Ltpul.ii iisoieu: Voorloopige Aankondiging. J. W. E. FAN N°. 10994 Vrijdag 27 December. A0, 1896 feze {Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Derde Blad. tot Opruiming der overgebleven Artikelen Prachtige Prijzen en Hoofdprijzen. 9 iiiii, Koninkrijk der Nederlanden 1890. «J. JT. Pollmann, Katwijk a/Zee. HANDLEIDINGEN WKIJL A JVJD. Heschadigde Voor de Kerstdagen: jji 1] MM DAGBLAD. PBIJS DEZER COUP. AJTT: Voor Leidon per 3 maanden. Franco por post Afzonderlijke Nommers f 1.10. 1.40. 0.05. PRIJS DER ADVERTENTTËN': Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Leiden, 2'i December. Voor de akte B Fransche taal middel baar onderwas is toegelaten de heer J. J. Wissonburgh, van Leiden. Tot voorzitter van het bestuur der Be waarschool aan den Morsch, gemeente Oegst- geeat, is gekozen de heer E. Groen. De verkiezing van een lid van den ge meenteraad te Oegstgeest, ter vervulling der vacature, ontstaan door het overlijden van den heer H. D. TerWee, zal plaats hebben op Dinsdag 10 Maart 1896. De inschrijving voor de nationale militie in de gemeente Zegwaard, voor de jongelin gen, geboren in het jaar 1877, kan gedurende de geheele maand Januari a. s. gedaan wor den. Daartoe zal echter bepaaldelijk zitting worden gehouden op Woensdag 15 Januari a. s., des namiddags van 4 tot 6 uren. Met den generaal-majoor Bergansius, inspecteur van het wapen der artillerie, waren gisteren eenige hoofd-, verdere en gepension- neerde officieren van dat wapen op de alge- meene begraafplaats te 's-Gravenhage aan wezig, om de laatste eer te bewijzen aan het stoffelijk overschot van den gep. luit.- generaal J. H. Frankamp, oud-commandant der vesting-artillerie. De ter-aarde-bestelling geschiedde in den strengsten eenvoud, waarna een der familie leden de aanwezigen dankte voor de stille hulde, den ontslapene op diens laatste rust plaats gebracht. Aan de kamers van koophandel en fabrieken te Amsterdam, Rotterdam, 's-Graven hage, Dordrecht, Schiedam, Leiden, Delft, Middelburg, Ylissingen, Zaandam, Harlingen en Groningen en aan de Twentsche Vereeniging ter bevordering van nijverheid en handel, is door den minister van w., h. en n. en exemplaar toegezonden van de „Accounts relating to trade and navigation of the United Kingdom", nopens de maand Nov. Sts.-Ct Naar wordt medegedeeld, heeft de heer jhr. W. Hoeufft, te Rotterdam, sectie-ingenieur bij de Maatschappij tot exploitatie van Staats spoorwegen, tegen 1 Mei a. s. eervol ontslag aangevraagd. Bij net hoofdbestuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw is ingekomen eene beschikking van den minister van water staat, handel en nijverheid, ook namens de overige ministers, hoofden van departementen van algemeen bestuur, op het aan H. M. de Koningin Regentes ingediend verzoek om in de verschillende bestekken van aanbestedingen op te nemen de bepaling, dat geleverd moeten worden producten uit ons vaderland, voor zoover dio hier te lande worden voortgebracht, daarbij vermeldende dat met alles hi- raan niet kan worden voldaan, doch dat o. a. reeds cocr den minister van oorlog een soortgelijke maatregel is genomen voor de levering van spek en haver voor het leger. Naar aanleiding van het feit, dat een groot deel natuurboter, uit Nederland in Engeland ingevoerd, is verklaard vervalscht te zijn, heeft het hoofdbestuur besloten aan den minister van buitenlandsche zaken te ver zoeken, ook advies in deze aan het Neder- landsch Landbouw-Comitó te vragen. De commissie, benoemd tot het maken van een concept programma voor de tentoonstelling di9 in 1897 bij de viering van het vijftigjarig bestaan der Maatschappij te 's-Gravenhage zal worden gehoudtn, bracht dat concept ter tafel, dat na breedvoerige bespreking werd vastgesteld. Zoodra hot aangevraagd terrein beschikbaar zal worden gesteld, zal dat pro gramma worden gedrukt en verspreid. De volgende vergadering zal worden ge houden op Dinsdag 21 Januari 1896, te 's-Gravenhage. Bij koninklijk besluit is, met 1 Jan. a. s., benoemd tot directeur der gevangenissen te 's-Hertogenbosch, C. C. Van den Bosch, thans tgdeljjk als zoodanig in dienst. Met ingang van 1 Jan. a. s. aan E. Dumon, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester van Den Ham. Met ingang van 1 Jan. a. s.lo. de dir. officier van gez. 1ste kl. by de zeemacht dr. W. Schutte, op zijn verzoek, op pensioen gesteld en hem toegekend: a. een pensioen van ƒ1800 'sjaars, en b. eene verhooging van dat pensioen ten bedrage van 900 's jaars, ingevolge artikel 1, c, der wet van 1 April 1875 (Staatsblad No. 33)2o. bevorderd tot dir. officier van gez. 2de kl. bij de zeemacht, de officier van gez. 1ste kl. G. H. Klosser. Gemengd Nieuws. Als een zeldzaamheid mag wor den vermeld dat door een ingezetene der gemeente Lisse op 22 dezer in zijn tuin zijn geplukt enkele welriekende viooltjes en een tweetal pt-nsee's; bloempjes, die anders slechts in het voorjaar en in den zomer bloeien. Zondag-middag te halfdrie brandde te Haarlemmermeer aan den JJweg by den Vyfhuizerweg af de boerderij van den heer Brandjes, bewoond door C. A. Oppelaar, als mede 1 dorschmachine, 1 boerenwagen en 3000 kilo hooi. Ook ƒ200 aan geld wordt vermist. Alles was tegen brandschade ver zekerd. Oorzaak on hekend. Bekend is de eenigormate aanwe zige overeenkomst, wat teekening en grootte betreft, der ni uwe muntbiljetten van 10 en 50. Eene jammerlijke vergissing ten zijnen nadeele is den winkelier C. M. te Wonhrugge overkomeD, die er een van 50 voor eentje van 10 uitgaf. „Maandaghou den". Het familie drama, op den 18den November jl. in de Kuipstraat (op de Brouwor>graeht), te 's-Gra venhage, afgespeeld, ligt nog zoo versch in het geheugen, dat het wel niet noodig zal zyn alle bijzonderheden er van te herhalen. Een jonge man, die reeds 8 maanden ver keering had met de dochter van e>jn steen bikker, die gisteren op het bankje der be klaagden in de arrond.-rechtbank to 's-Gra venhage zat, kwam op Maandag 18 November, dronk' n, ten huize van zijn schoonvader en kreeg ruzie over bet middagmaal, dat hem niet beviel. Een scheldparty volgde; de oude man werd woedend, greep een klein puntig tafelmes en stak daarmede den bes honken jongen man in de linkerzijde. De gevolgen waren verschrikkelyker dan de oude man bedoeld en vermoed had, want, naar het ge meente-ziekenhuis overgebracht, overleed de jongeling aldaar twee dagen later aan buik- vliesontsteking. De verslagen e was een berucht dronkaard en had reeds meermalen met de justitie kennis gemaakt. De oude steenbikker, die den manslag beging, was nogal opvliegend van aard en door den dronkaard erg gesard en beleedigd. Zyn houding ter terechtzitting was die van een diepbedroefd man, die innig berouw had van zyne roekelooze daad. Vooral het hooren van de moeder en de dochter maakte een hoogst pynlyken indruk op het talryke publiek. Subts. off. van justitie mr. Pleyte, er op wyzende dat de beklaagde 62 jaren was geworden, zonder dat ooit iets ten zynen nadeele vernomen was, vorderde, verzachtende omstandigheden in aanmerking nemende, de veroordeeling van beklaagde tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Mr. J. P. De Maak riep de clementie van de rechters voor zyn cliënt in en betwistte dat bewezen is dat de wonde de oorzaak is geweest van uitstorting van den darminhoud in de buikholte en de daarop gevolgde buik- vliesontsteking. Uitspraak over 8 dagen. Het bericht, dat het lyk van het sedert eei.ige dagen te 's-Hrrtogenbosch ver miste meisje zou opgehaald zyn, is onjuist. Men weet nog altyd niet wat haar is weder varen. De wisselwachter J. De Jager werd Zaterdag-avond door-»den Hollandschen sneltrein, die om 9 uren te Almeloo aankomt, overreden. Zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. Zyn toestand is hopeloos. Te Njjmegen is door het bestuur der vereeniging „Volksbelang" aanbesteed het stichten van 55 flinke arbeiderswoningen. Omtrent Prins Heinrich van Duitschland wordt de volgende kleine geschie denis verhaald Toen de prins commandant "der „Irene" was, had hy drie taksen aan boord, van wie hy zeer veel hield. Op zekeren dag, toen het eskader by Gibraltar voor anker lag, werden de honden aan land gebracht om eens goed te wandelen. Danrby ontsnapte een der tak sen aan den stuurmansmaat, die hen bege leidde. De prins trok zich het verlies zeer aan; by stelde alles in het werk, om het dier terug te bekomen. Men had het echter nog niet weergevonden, toen de „Irene" de ankers moest lichten en naar Sp zia ko rs zette. Pi ins Heinrich verzocht derhalve den Duitschen consul te Gibraltar, om hem den taks, als hy gevonden werd, met een der volgende schepen van het eskader na te zen den. Terwyi de prins in Spezia vertoefde, kwam de hond daar ook werk-lijk met het vlaggeschip „Kaiser" aan. De Duitsche consul \ervols der Advertenticn. 25 Cis. per Lot, 8684 16 van den ST.-NICOLAAS. ©e Prjjicn zijn voor leder te be zichtigen en worden direct gelrokken. Thans is verschenen: Met machtiging van de Regeering uit officïéèle opgaven samengesteld. 8983 18 Een ciee', ruim 700 blz. In linnen band. Fr-ijs f4.—. Prospect u9 met Inhoud wordt op aanvraag vei zonden* Echte H. Kerckhoff's Cocoszeep. Revalenta Arabica. Van Lipp's Siaalwijn. Borstsiroop. Haarverf. Poetspoeder. Insectenpoeder. Tandzeep. Eau des Carmes. Diverse Toilet-artikelen. Enz., enz., enz. ZIJN THANS VERKRIJGBAAR BIJ NIEUWE KIJK. 7286 20 Op algemeen verzoek zal, behoudens open water, eerstdaags een TWEEDE DIENST Leiderdorp Zoc?crwoude via Lelden en Omstreken Amsterdam worden aan gevangen. Verm, vertrek van Lei'Jen Woens dag-avond. De bestaande dienst Zaterdag middag blyft bestaan. Ver;r-k van Amst- rdam Dinsd-g n.un. 4 uren, by gesloten water Dinsdag een waggon Staatss; oor. Aanbevelend, Uw Dw. Di-naar, 8946 14 Schipper OJJT£i€JT. De Restauratie van het Hotel „Du Rbin" blyft dezen Winter geopend. Er zyn 4 Kamers tot Winterve: blijf ingericht. 8771 6 Aanbevelend, hl. VAV LEEUWEN. Uitgaven van A. W. SIJTHOFF, te Leiden. voor Vrouwelijke Handwerken, DOOR de Redactie van „De Gracieuse." Breien met 120 afb., (3de druk)f 0.50. Haken met 190 afb., (3do druk)0.80. Knoopwerk met 10 afb., (- dó druk) „0.50. Wcitascbknoopvserk en Frivolitéwerk (Macramé) met 70 afb., (2de druk)0.50. Tapisserie-, Hoibein-, Fantaisie- en Point-Russe-Bord uur werk met 225 afb., (2de druk)B o.60. Linnennaaien, knippen van Hemden en Stop- of Weefsteek, mot 70 afb„0.25. Opennaaien, Puntotirato, Wit-Bordu- ren, Venetiaansch en Guipure-Bor duurwerk met 100 afb.,0.40. Point-Lacó, Genaaide Guipure en Tulle Doorstoppen met 120 afb0.40. Kant maken, Kant steken, Plooien van Lint, Weven met de hand met 30 afb.. „0.40. Borduren met Zijden en Gouddraad, Point-Filigrane en Priamatine metSOafb. 0.40. Kantwerken met 80 afbo.CO. Kantpatronen voor meergevorderden met 50 afb- „0.60. Haakpatronen voor meergevorderden „0.60. Deze deeltjes worden franco per post geleverd, na ontvangst van remise met verhooging van 6 Cts. per deel voor fraükatuur. Mede verkrijgbaar lij alle Boekhandelaars. had hem zoolang verzorgd, tot de „Kaiser" in zee stak. Dat was evenwel aanleiding, dat de prins den wedergevondene toch voorgoed zou ver liezen. De dochter van den consul, een meisje van 18 jaren, had het dier lief gekregen en ook dat had zich tydens de veertien dagen, die het by den consul verbleef, zeer aan haar gehecht. Zy liet den prins daaum vragen, haar den taks te willen afstaan. Aan dat verzoek gaf de prins, hoewel hy den hond niet gaarne wilde missen, gevolg, zoodra de „Irene" weder in de haven van Gibraltar bin nenliep. Sedert dien bevindt zich de taks by de familie van den consul en is ook daar zeer tevreden. Volgens de laatste berichten van Japan zyn naar Europa uitgevoerd onge veer 73,000 ton ryst, waarvan in Nederland rechtstreeks werden aangevoerd ongeveer 28,000 ton, ruim 26 pet. van den uitvoer. Uit Cape Coast Castle wordt gemeld dat twee vertegenwoordigers van een Engelsch huis te Coomassi, de eenige Euro peanen, die in deze stad vertoeven, op bevel van koning Prempeh der Ashanti's in de gevangenis zyn geworpen. Tot regeling van het gebruik van perronkaartjes zyn in België by koninklyk besluit bepalingen ingevoerd, en op over tredingen straffen gesteld. Gemeenteraad van Woubrugge. Met uitzondering van den heer A. Visser, die met kennisgeving afwezig was, waren alle leden present. Voorzitter: de heer A. L. Wichers, burge meester. Door den Voorzitter wordt medegedeeld: lo. dat de collecte, aan de huizen van de ingezetenen gehouden ten behoeve van de vereeniging „Trouw aan Koning en Vader land", heeft opgebracht 13.26; 2o. dat deze vergadering was belegd naar aanleiding van een ingekomen schriftelyk ver zoek van vier Raadsleden. De heer Van Dam, als eerst-onderteekenaar van bedoeld verzoek, het woord verkregen hebbende, vestigt in de eerste plaats de aan dacht op den z. i. onhoudbaren toestand, waarin de gemeente verkeert ten opzichte v.in geneeskundige hulp, daar dr. Moesman van Wouorugge naar Oudshoorn is vertrokken. Spr. meent dat hierin zoo spoedig mogelyk dient te worden voorzi- n, en wenscht dat de Raad zal medewerken tot het verkrygen van een gen- eskundige, die dan natuurlyk in de gemeente zou moeten wonen. Ten einde hierin gemakkelyker te slagen, stelt spr. voor, om het huisvroeger bewoond door dr. Moesmanvoor rekening der gemeente aan te koopen. Door den Voorzitter worden alsnu de voor waarden medegedeeld, waarop dr. Moesman bereid is zyn eigendom te verkoopen. De heer Van Griethuizen, het beter ach tende, deze aangolegenheid niet in het open baar te behandelen, wenscht een vergadering met gesloten deuren, waartoe wordt besloten. Na heropening van de openbare vergadering, stelt de heer Van Wieringen voor, niet over te gaan tot het koopen van het bedoelde pand van dr. M., welk voorstel zonder stemming werd aangenomen. Verder kwam nog ter tafel een voorstel van B. en Ws. om af en overschryving van een bedrag, groot ongeveer] 4, 'tjwelk meda unaniem werd goedgekeurd. Na de gebruikelyke rondvraag aan de leden werd de vergadering door den Voorzitter ge sloten. Marktberichten* Rotterdam, 23 December. De markt waa zeer onvolledig. Er was maar een zeer kleine aanvoer en ook de meeste koopore waren afwezig. Er kon dua maar weinig omgaaD. INLANDSCHE GRANEN, Witte Tarwe. Vlaam. en Zeeuw., de beBte ƒ6.60, 6.70 tot ƒ6.80 dito dito middelb. 5.75, 5.90 6.— Flakk. en Overm., de beste a 6.40, 6.50 H 6.60 dito dito middelb. a 5.60, „5.70 5.80 Mindere en geringe soorten 5.20 5.40 Rogge. Zeeuwsche en VL, naarquah, ƒ4.4.20 tot 4.40 Overm. en N.-Brab., 8.70, 8.90 4. Geringere soorten m Gerat. Vlaam. en Zeeuwsche Winter- van 4.— tot ƒ4.30 Overmaasche e-i Flakk. 3.G0 4. Afw. en mindere eoorten 2.75 3.30 VJ., Zeeuw, en Flakk. Zomer- 3.60 3.90 Mindere qualiteit 8.3.30 Chevalier3.80 5.10 Haver. Blanke en wichtige qualiteit. van ƒ2.90 tot ƒ3.20 Zeeuwsohe en andere inl.Voora.. „2.40 „2.60 Lichtere dito dito m 2.— 2.25 Ceringere eoorten Bruineboonen. Walcherechevan ƒ11.tot ƒ11.25 De beste Vlaam. on Zeeuw. 10.50 10.75 Ordinaire dito dito B 9.75 10.20 Geringere8.50 9.25 Blanwe Erwten. Waicberscbevan 8.75 tot ƒ9. Do beate Zeeuw, en Vlaam. n 8.8.75 Middelb. ql. dito en Fiakii. C.6.75 Geriuuere en niet kookeude 4.50 5.25 Koolzaad van f 6.75 tot ƒ8. Hennepzaad 6.50 tot ƒ8. Eanariezaad. Het beate 8.tot ƒ8.50, middel-qualiteit f 6.50 tot 7.25 on geringere soorten 6.50 tot ƒ6.25. BUITENLANDSCHE GRANEN. Tarwe in vaste stemming. Rusaisohe offertes schaaraoh en ƒ2.honger dan 11. Zaterdag. Rogge werd ferm op prys gehouden. Ntcolajefƒ107 tot ƒ109 dito stoomende 105 „107 Ode-sa108 110 Novorosisk106 107 dito stoomendeli>4 106 L bauHO 112 Helena112 116 Bulgaarscho stoomende„110 „113 G-.rst stiller. Odessaƒ105 tot ƒ107 Marianopel101 103 Douan106 108 dito uit stoomboot100 105 Nicolajef 100 101 Zwarte Zee uit stoomboot 100 Haver onveranderd. Revaltot ƒ6.— Boekweit lagor. Stateƒ123 tot ƒ121 i oelcwoitgrutton zonder handel. Voei-Erwten van 4.70 tot ƒ6. Maïs. Bonte Amerikaansohotot ƒ100 dito dito uit stoomboot94 dito dito stoomende 90 93 Foxanian„101„„ lt>3 Cirquantino1 3 134 Tc huur gevraa&d, met 1 Februari: een stuk Weiland, diebt by Leiden, omstreeks 2 II.A groot, minstens 80 M. breed, voor Gicket en Footballspel. Adres den Heer J. DE GROOT, Witte Singel 71. 8974 7 Eene aanzienlijke party zeer mooie Sachte Flanel, 70 cM. breed, dat slechts aan den zelfkant een weinig b:sebadigd is, in 't gebruik er echter ven goed om, wordt tbans tegen den oespott-lijk lagen prijs van slechts fH.HO per »tub|e a 3« ellen, direct aan particulieren verkucht. Op verlangen wordt ook Staal toegezonden. Op plaatsen, waar Van Gend Loos een Kantoor heeft, kunnen de Pakketten e.-rst geopend worden, alvorens te be talen, terwijl stukken, welke niet mocliten voldoen, worden terug genomen. 8806 27 MengeJ^o (O.) By bestellingen per postwissel Vlee-chwarcn en Comestibles. VRAAG PRIJSCOURANT. Wed. H. «E t.K V1F, Hooigracht 7. 8982 5 VERKADE's ''Honing-Ontbijtkook 80 cents. J' Prima Sukadekoek 45 Prima Gemberkoek 45 In nette kartonnen verpakking. 4861 9 l''d *3 1 Opwtkkoud, voisterkend, koortsverdrijvend, do meest krachtige en versterkende KINA- WIJN. Aanbevolen door tal van öenees- heeren. Bekroond met cerc-diptoRia en Gou den medailles. MET STAAL, zeer aan te bevelen bij bloedarmoede, bleekzucht, enz. Prijs per Jlacon f 1.90, >/s flacoi1.—. KBAEPELIEN HOLM, Hof lev eba nci eks, ZEIST. Depots: bij de Heeren Apothekers te Leiden fiarrer en Djjkefra; 's Hage, J. Vies r& Zoon, Spuistr.Alfen, L Varossi au Zn. Bodegrave, K. Douwes Dekker, en verder in de oCkendo Depots. 8718 19

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 9