Op 21 December 11. heeft to Rio-de-Janeiro de onderteek ming plaats gobad van een nieuw verJr g tusschen Ned rland en Brazilië, tot wederzijdscho uitlevering van misdadigers. Men meldt uit Utrecht aan de „N. R.Ct.": De vergadering der studenten van de medische faculteit, die gisternamiddag zou plaats vinden ter bespreking van te nemen maatregelen om prof.'osor Vou Eiselsbergh te bewegen zyne benoeming naar Königsberg niet aan te nomen, is niet doorgegaan. De zekerheid was verkrtgen, dat prof. Eisels bergh niet van zyn voornemen om naar Duitschland terug te keeren zou af te brengen zyn en daarom achtte men het minder wen- schely k verdere pogingen in die richting te doen. De gewono audiëntie van den minister van oorlog zal op Donderdag den 26sten December e. k niet plaats hebben. Hot stoomschip „Ajax", van Amsterdam en Liverpool naar Java, arriveerde 22 Doe. te Port Said; de „Prins Alexander", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 22 Dec. te Padang; do „Voorwaarts", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 21 Dec. Malta; de „Burgemeester Den Tex", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 23 Dec. van Perimjde „Prinses Wilhelmina", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 23 Dec. van Genua. te herstellen voor schuren, stallen en berg plaatsen voor den landbouw. Andere leden konden zich met dit betoog niet vereenigen. Sommige leden konden zich niet vereenigen met de meening des Ministers, dat het schat- tingswork moet geschieden door speciaal voor dit doel ingestelde colleges. Wat de samenstelling dor colleges van schatting betreft, deze werd in zooverre toe gejuicht, dat zy meer waarborgen voor de ouafhankelykheid v«n het college biedt, dan de regeling der wet van 1873, waarby twee van de drie leden door den Mir ister van Financiën werden benoomd. Maar ook tegen de thans voorgestelde regeling rees beden king. Vooral keurden sommige leden het zeer af, dat dezelfde commission in de steden en op het platteland zullen schatten. Aanbevolen werd, afzonderiyke com missiën te benoemen voor de steden en voor het platteland, omdat de toestanden sterk uiteenloopen en het zeer moeilijk zal zyn personen te vinden, deskundig voor de steden en tevens ten volle bekend met het platteland. Enkele leden waren van oordeel, dat reeds thans het percentage van heffing der grond belasting van de gebouwde eigendommen behoorde te worden vastgesteld. Dit gevoelen werd door vele andere leden bestreden. naar Arnhem overgebracht, ten einde voor den krygsraad aldaar terecht te staan. Men seint uit Ostende, d.d. 23 Decembir: De Belgische mailboot „Flandre", die dienst doet tusschen Dover en Ostende, binnengekomen hedennacht om twee uren, heeft de sloep „Hélène" (bemand met zeven man, reeder Claems) in den grond gevaren. De sloep had geen lichten op. Zes man zyn verdronken; alleen een jongen is gered. Uit Amerika wordt bericht dat het beschilderen of beter verven van Chrysan themum-bloemen aan de orde van den dag is. Het zyn vooral de witte bloemen, die, naar den eisch der afnemers, hiervoor gebruikt worden. Deze worden zoo geverfd, dat de ééne helft wit en de andere helft blauw is; deze vooral maken furore. Men heeft ze ook, die half oranje en half zwart zyn. 't Klinkt eigenlijk te dwaas om het te ge- looven, maar het wordt in allen ernst mede gedeeld. In den staat Iowa is de verkoop van spiritualiën verboden. Twee schelmen plaatsten zich nu onlangs op de markt van de hoofdplaats van Iowa met twee groote vaten, waaruit zy een geelachtig voch^tapten. „Putwater, menschen", riepen zy den omstan ders knipoogend toe, „putwater, veertig cents de flescb." Do deugnieten maakten goede zaken; uit dat knipoogen meende het publiek te moeten opmaken, dat er sterke drank in de vaten was en het kocht in een kleinen tyd de vaten leeg. De koopers waren er ingeloopen, want zy hebben werkeiyk putwater gekocht. tfurgerlyke Stand. HAARLEMMERMEER. Bevallen: M. A. Baars geb. De Groot D. M. Roodenbnrg geb. Kaot D. T. Vink geb. Griekspoor D. C. Schalk geb. Van Nieukoop Z. M. A. Duivenvoorden geb. Van Dongen Z. P. Verbeek geb. Van der Hengst Z. r Kemp geb. Van Tol Z. W. R. Van dor Zwet geb. Haver Z. J. Dixon geb. Koebein Z. G. v. Diggele geb. Struik D. J. Bouwman geb. Slingerland Z. J. Eicklioff geb. v. Telgen D. R. Middelkoop geb. Blom Z. Ondertrouwd: M. P. Meijer en li. Betjes. Ovorleden: G. Mans geb. llilgeraan,45j. A. C. Bcrjk 3 w. E. J. De Moorj 8 m. HiLLEGOM. Geboren: Cornelia Catbarina, D. van C. Rusman en M. Van Reisen. Jacobus, Z. van W. Van der Aar en A. J. M. Balkenende. NOORD WIJK. Geboren; Leentje, D. van J. Verloop en J. Plug. Anna, D. van G. Augus- tinus en A. Smit. Gehuwd: Dirk Van Beelen, 24 j., en Necltjo Van der Luyt, '25 j. NOURDV IJ KEU HO UT. G e b oren: Ilendrika, D. van J. Heemskerk en N. Broekhof. Theo- dorus, Z. van 'l'h. Van Haaster en A. E. Dijkgeirl. VOORSCHOTEN. Geboren: Herman Nikolaas, Z. van J. C. Bruggemnns en J. v. d. Bosch. Willem, Z. van G. W. v. Weerden eri A. J. Warners. Izalc Johannes, Z. van P. Do Best en M. Van Turennout. Godard Willem, Z. van W. A. F. Bannier en A. E. Vidtor.Abraham, Z. van J. Prins en P. Van Gorkum. Johanna Wilhelmina, D. van W. H. De Vos en J. H. v. Meijgaarden. Johannes Petrus, Z. vanJ. P. v. d. Peet en M. Opdam. ZEG VV AARD. Geboren: Cat bari na, D. van Scbastiauus Berk en Alida Wenaveen. Overleden: Cornelia Kluis 28 j. ZOETERMKER. Geboren: Johannes, Z. van Hendrik Johannes Bosmeier en Anthonia Jansen. Overleden: Gerardus Maria Ilendrikus De Groot 6 j. BUITENLAND. Frankrijk. Na zyn herkiezing tot voorzitter van de groep der radicaal-socialisten in de Fransehe Kamer zeide de heer Goblet: „Wy hebben van ons program niets opgeofferd, maar de parlementaire toestand is veranderd. Wy zyn vastbesloten voorstanders der regeering gewor- den, onze tegenstanders bespotten ons daarom, maar zy doen verkeerd. Waarom zullen wy tegenstanders der regeering blyven, wanneer onze politiek zegeviert? Veel beteeken ende veranderingen in het ambtenaarspersoneel overtuigen de bevolking, dat de beruchte nieuwe geest van den heer Spulier weder geweken is voor den ouden republikeinschen geest, die het kabinet-Bourgeois bezielt. Opnieuw wordt thans beproefd den ge vangene van Bornemouth, Cornelius Herz, in handen to krygen. De Fransehe regeering heelt aan het Kabinet van lord Salisbury doen vragen, of het niet mogeiyk was dat een speciale kleine wetswijziging werd voorgesteld met het doel om den rechter te vergunnen in zekere gevallen verdachten of getuigen, die niet voor hem kannen verschynen, in hun woonplaats zelf to gaan hooren. Volgens sommige Fransehe bladen heette het vorige ministerie hiertoe niet ongenegen. Of echter het conservatieve Kabinet van lord Salisbury er door aandrang van bulten af toe te brengen zal zyn een zuiver tendentieuze wyziging aan te brengen in een der eerbied- waardig-oude wetten van het koninkrijk, wordt betwyfeld. Op het kerkhof te Vincennes is een ge- denkteeken onthuld ter eere.van de nagedach tenis der gevallen inwoners van die plaats, by de verdediging van Parys in 1870/71. DuitschlauCL Aan de „Schles. Ztg." wordt uitFriedrichsruh uit particuliere bron gemeld, dat by het onder houd tusschen den keizer en prins Bismarck graaf Herberts intrede in het Pruisische minis terie is besproken. Naar de „Freisinnige Ztg." bericht, is de president der Beriynsche rechtbank Brause- wetter, bekend door de krasse manier, waarop hy by politieke- en pers-processen de zaken aanpakte, ongesteld, en heeft hy zich in het gesticht voor zenuwlyders te Pankow by Beriyn willen onder behandeling stellen. Toen hy in het gesticht aankwam, zou hy echter plot seling van besluit veranderd zyn. Van andere zydo evenwel wordt bericht dat Brausewetter „op aandringen van zyn collega's wegens verregaande zenuwachtigheid" voorloopig va- cantie neemt om een kuur te ondergaan. In Elzas-Lotharingon mag het „Petit Journal" niet gelezen worden. Zoo wil het de regeering. Een vrouw uit Luxemburg, die oen bezoek bracht aan Metz, werd echter in 't bezit van een exemplaar gevonden en voor deze euveldaad is zy Vrydag veroordeeld tot eene geldboete van veertig mark, subsidiair vier dagen hechtenis. De Rijkskanselier gaat de feestdagen by zyn oudsten zoon, op het kasteel Podebrad in Bohemen, doorbrengen. Tot in de eerste dagen van Januari mag men dus verwachten dat van de geruchten over een minïsteriëele crisis, die in de laatste dagen weer de ronde decien, niets vernomen zal worden. Het lyk van kardinaal Melchers is gister middag uit Rome te Keulen aangekomen en door het Domkapittel onder het luiden der Domklokken naar de krypta der Gereonskerk vervoerd. Daar houden honderd ordebroeders de wacht by het lyk. Vrydag geschiedt de by zetting in de Dom kerk, en deze plechtigheid zal door de meeste bisschoppen van Pruisen worden bygewoond. Zweden en Noorwegen. De Zwcedscb-Noorsche unie-commissie, die 5 dezer hare zittingen begonnen heeft te Stofc- holm, is thans uiteengegaan en zal eerst in Augustus weder byeenkomen, in een nog nader aan te wyzen stad van Noorwegen. De beraadslagingen worden geheim gehouden. Heb onderwerp daarvan is, zooals men weet, het consulaatwezen, dat voor beide landen ge meenschappelijk is, maar waarin do Noren een scheiding wenscben; verder wordt beoogd een andere regeling van de leiding der bui tenlandsche aangelegenheden van beide ryken, di9 thans berust by den minister van buiten- landsche zaken van Zweden. Servië. Koningin Nathalie, wier komst in Belgrado de vorige week werd bericht, heeft, volgens de „Temps", het voornemen in Servië te blyven totdat haar zoon, koning Alexander, een getrouwd man zal zyn. Er schynt weer sprake van te zyn, een vrouw voor hem te zoeken. De Servische Sobranja. heeft den afge vaardigde Tschoeschazoff wegens mishandeling van een der quaestoren voor vyf dagen van de zittingen uitgesloten. To Belgrado i3 dezer dagen een post koets met aangeteekende brieven op weg van het station naar het postkantoor beroofd. Als daders werden in hechtenis genomen de con ducteur en do koetsier. Er ontbreekt een bedrag van 200,000 franken. Rusland. Het Xlldo internationale medische congres zal in Moskou van 19 tot 26 Augustus 1897 (nieuwe styl) plaats vinden, onder eere voorzitterschap van grootvorst Serge Alexac- drowitch. In den Kaukasus hebben de overstroo mingen zich herhaald, ten gevolge van de groote massa's sneeuw, die gevallen zyn. De herstellingen, in de vorige week aan de spoordyken aangebracht, z(jn weer vernield; het verkeer is op vele plaatsen gestremd. Vereeuigde Staten. Dat men ook in de Ver. Staten het gevaar niet gering schat, dat een oorlog met Enge land zou kunnen hebben, blykt wel uit het geen de Amerikaansche admiraal Braine, aan een der redacteurs van de „New-York Herald," mededeelde. „Een oorlog met Engeland", zeïde de admi raal, „zou een zoo ernstig feit wezen, dat ik daarvoor niet gaarne de verantwooraeiyk- heid op my zou willen nemen. Ik geloof niet, dat onze marine tegen die der Engel- schen zou zyn opgewassen, maar toch ben ik er van overtuigd, dat ook onze zeelieden in het uiterste geval ten volste hun plicht zouden vervullen." Hierover kan dan ook geen twijfel bestaan. Groot Britanniê is nog steeds de eerstë zee mogendheid, maar dit neemt niet weg, dat overal dezelfde ontevredenheid bestaat over het aanmatigend optreden der Engelschen, vooral tegen de kleine staten. Zoodra Enge land in een erstigen oorlog wordt gewikkeld, kan men aannemen, dat alle staten met welko zy geschillen hebben, niet zullen nalaten daar van gebruik te maken. Lord Salisbury dient daarmede rekening te houden on zal derhalve wel genegen zyn den weg der verzoening in. te slaan, vooral daar hetzelfde streven zich ook aan de overzyde van den Oceaan vertoont. De Zuid-Amerikaansche republieken zyn natuuriyk in de wolken. De Brazilianen ge- looven reeds, dat zy nu het onbewoonde eiland Trinidad znllen behouden en president Crespo vertrouwt, dat Venezuela nu het grond gebied zal verkrygen, waarop de Engelschen aaüspraak maken. Deze conclusie is echter ODjuist. President Cleveland eischte Diet, dat het bekende grensgeschil ten gunste van Venezuela zal worden beslist, maar hy ver langde uitsluitend een onderzoek en het be noemen van een sbheidsrechter. Dat werd echter geweigerd door Lord Salisbury, die het natuuriyk gemakkeiyker vindt om, ge bruik makende van Engelands overmacht, allo dergelyke geschillen door het zenden van een ultimatum uit te maken. Evenwel, geiyk de „Daily News" terecht Z3gt, de politeke quaestie is nn weer op den achtergrond gedrongen door de finan- tiëele zydo van het vraagstuk, welke door president Cleveland in zyne tweede Bood schap is behandeld. Hierover is tot dusver nog geen beslissing genomen. Armeaic. E.n telegram uit Konstantinopel meldt dat sedert Woensdagmorgen aanhoudend en heftig gevochten wordt in en om ZeitdSn. De Armeniërs tellen ongeveer 15,000 man, de Turksche genoraal Mustafa Remzi Paclia be schikt over 10,000 man en 24 kanonnen. Aan weerszijden zyn reeds vele dooden en gewon den gevallen. Volgens particuliere berichten uit Marash is Zeitoen een byna onneembare vesting en zullen de Armeniërs gemakkeiyk een beleg gedurende den winter kunnen uithouden. Inmiddels blyven de Europoesche gezanten in de weer, ten einde te doen wat in hun vermogen is, om de rust in Klein-Azië te herstellen. Tot dat doel z^jn, naar men weet, den Sultan door hen weer nieuwe voorstellen gedaan. Natuuriyk zal het opnieuw geruimen tyd moeten duren, voordat Abdoel Hamid daarover tot een besluit zal kunnen komen. Uit Konstantinopel verneemt de „Times", dat de politie prefect alle Armeniërs, die pre ventief in hechtenis werden gehouden, heeft losgelaten. Dit is geschied op herhaald aan dringen van de gezanten. Cuba. Op Cuba schynt een voor de Spanjaarden zeer ongunstige keer in den toestand gekomen te zjjn. Tienduizend opstandelingen zyn onder Gomez, Maceo, Lacret, Suarez, Periquito en Perez in do provincie Matanzas, welke aan de provincie Havanna grenst, binnengedrongen. Hoe planloos de vele kleine gevechten van de opstandelingen tegen de regeerings- troepen schenen te zijn, viel er toch sedert eenigen. tijd een leidende gedachte, een soort strategie in hunne bewegingen niet te mis kennen. Reeds in 't begin van December waren enkele scharen opstandelingen in Ma tanzas opgedoken on waren begonnen met het werk van vreesaanjaging der planters. De cabecilla Roquo verscheen in de plantage Santa Catalina. by Corral Falso en verbood de voort zetting der werkzaamheden van den oogstdaar er geen regeeringstroepen in de nabyheid waren, was er geen andere keus dan te gehoor zamen. Eern'ge plantagos, welker eigenaars, ondanks het verbod der leiders van den op stand, met oogsten waren voortgegaan, werden meedoogenloos afgebrand. Nu do opstandelingen in zoo groot aantal verschenen zyn, ia liet noodwendig gevolg daarvan dat het werk, aan den suikeroogst verbondon, goheel ge staakt is. Daardoor zyn eenige duizenden werklieden broodeloos geworden, van wie een groot deel zich weder bij do opstandelingen zullen aansluiten. Do geruchten, dat maarschalk Martinez Cimpos weldra als opperbevelhebber zal af treden, houden aan. Üaarait blykt in ieder geval dat de den maarschalk vijandige party in M-idrid, tot welker hoofdvertegenwoordi gers de vorige minister van justitie, Romero Robeldo, behoort, ook na diens aftreden haar oadermynenden arbeid onverdroten voortzet en meent haar doel nader te komen. Martinez Campos heeft, toen hy naar Cuba vertrok, uitdrukkeiyk verklaard, dat hy minstens een jaar noodig zou hebben om den opstand mees ter te worden. Yan dezen termyn is nog niet het twee derde gedeelte verstreken, maar met eiken dag groeit het ongeduld aan over het uitbiyven van elk succes van beteekenis op do opstandelingen en over het reusachtig aan groeien van de beweging, die reeds het grootste gedeelte van het eiland heeft aangegrepen en beheersctit. Daarby komt de ontevredenheid der conservatieven, die niets geleerd en niets vergeten hebben, over den nadruk waarmede de maarschalk de invoering dor hervormingen op Cuba voorstaat. Hy schynt innig overtuigd te zijn, dat zonder concession in den zin van grooter zelfstandigheid van hot eiland het uiterst moeilyk zal gaan aan den opstand een bevredigend einde te maken. Dat blykt ook uit.zyne handelingen. Zoo is zyne zachtzinnig heid jegens gevangengenomen opstandelingen en overloopers, die hem veelvuldig tot verwyt gemaakt wordt, blykbaar een uitvloeisel van de meening, dat hy nu reeds, door te trachten de verbittering tusschen de partyen te doen bedaren, er toe kan bydragen voor do later aan te knoopen onderhandelingen het terrein te effenen, ten einde eene verzoening moge- lyk te maken. Naar men verder weet, zjjn de Spanjaarden zeer ontevreden over den steun, dien de Cubanen uit do Yereenigde Staten hebben ontvangen. Vandaar dat eeniga bladen te Madrid hot denkbeeld opperen, dat Spanje een verbond zaL sluiten met Engeland, voor het geval het tot een oorlog tusschen de Engelschen en de Amerikanen mocht komen. Dit aanbod, hoe goed ook bedoeld, zal den Engelschen zeker niet veel baten, want Spanje heeft zooveel te stellen met do op roerige Cubanen, dat het noch geld noch strydkrachten over heeft voor andere doel einden. If 111» Omtrent de overeenkomst, door de Italiaan- sche regeering en de kadastrale commissie getroffen, meldt de Temps" het volgende: De commissie heeft de ministers Crispï, Sonnino en Boselli gehoord. By deze bespre king heeft het kabinet goedgevonden, dat de achttien provinciën, die een voorschot voor de kosten van samenstelling van het kadaster hebben gegeven, onmiddeliyk ontlast zullen worden van twee een-en twintigste deelen harer bydragen in de koston der staathuis houding. In deze provinciën zal de arbeid voor het opmaken van een kadaster worden voortgezet. TWEEDE k A 1 E K. Blykens het afdeelingsverslag der Tweede Kamer omtrent het wetsontwerp tot her ziening van de belastbare opbrengst der ge bouwde eigendommen, verklaarden enkele leden zicli in beginsel tegen eene dergelyke berzi' ning, daar huns inziens, na de invoe ring der vermogensbelasting, die fgeiykeiyk bet roerend en het onroerend vermogen treft, voor eene grondbelasting in ons belasting stelsel geen plaats meer is. Zy zouden zich althans verzetten tegon iedere regeling, waar door het tegenwoordig bedrag der heffing zou worien verhoogd. Vt-len andoren leden kwam het vry nutteloos voor terug te treden in de beschouwingen omtrent het karakter der grondbelasting en hire plaats in ons belastingstelsel. Enkele leden doelden de bedenking, dat de nieuwe belastbare opbrengst wederom voor twintig jaren zal gelden en gaven eene bepa ling in overweging, waardoor het aan den eigenaar zoowel als aan den fiscus vry zou staan, byaldien do huurwaarde eene wyziging van byvoorbeold 20 pet. of meer onderging, herziening dor belastbare opbrengst te vragen. Sommige lodon tetreurden dat de Minister het wetsontwerp z|jns ambtsvoorgangers be- treffeinde de grondbelasting niet wederom heeft ingediend, waartegenover vele leden ver klaarden aan het onderhavig ontwerp de vourkeur te geven. Dat do taxatiën ter bepaling der belastbare opbrengst van do gebouwde eigendommen voor de grondbelasting door andere personen cn volgens andere regelen zullen geschi9don dan dio van de huurwaarden der gebouwen voor de personeele belasting, achtte men irra tioneel. Waar vele leden zich met de door de Regee ring voorgestcldo wyzo van bepaling der be lastbare opbrengst konden vereenigen, hadden andi.ro daartegen bezwaar. Enkelo leden achtten de huurwaarde geen gcoden maatstaf voor de belasting, aangezien de huurwaarde huns inziens niet te bepalen is. Door veio leden werd dit gevoelen niet gedeeld. Door de leden, naar wier oordeel de huur waarde als basis voor do belasting geen vol doend vast karakter boett, word op soortge- ïyko overwegingen bezwaar gemaakt tegen do bepaling van de belastbare opbrengst op een vast percentage der verkoopwaarde. Dat ge voel werd evenwel door vele leden niet ge deeld. Door sommige leden werd hot percentage 6 te hoog geacht. Togen de regeling ten aanzien van gebouwde eigendommen, tot hoeven behoorend, werd van verschillendu zUden bezwaar gemaakt. In do eerste plaats waren er leden, naar wier oordoJ iedere poging, om do gebouwen, tot hooven behoorende, te schatten zonder den grond, waarby zy gebruikt wordon, nood wendig moet falen. Andere leden deelden dit gevoelen niet. Intusschen, ook velo leden, die afzonderlyk'j schatting der gebouwen, tot boeven behoorend.wenschelyk achtten, kwamen op togen de voorgestelde regelin^. Ook werd gevreesd, dat in de practyk do regeling der waardevermindering onbiliyk zal werker voor gebouwen, dio ten tyde der schatting nieuw zyn. Op grond van een en ander werd de waardebepaling, gelyk dio in art. 2 is geregeld, door zeer vele leden ernstig bestreden. Verschillende legen-voorstellen wer den ontwikkeld. Tegen het donkbeeld, om de waarde ook van gebouwen, tot boeven behoorende, te bepalen op de verkoopwaarde, werd aange voerd, dat in sommige streken des lands do gewoonte niet bestaat om hoeven in perceolen te veilen. Door zeer vele leden werd do vaststelling der belastbare opbrengst op 3'/a percent van de 8tichtingskoston veel te hoog geacht. Werd hot ontwerp, in dit opzicht ongowyzigd, wet, dan zou de druk voor het platteland te zwaar zyn. Er waren leden, die thans reeds te kennen gaven, dat, mocht de belastbare opbrengst van deze categorje van gebouwde eigendommen niet aanzieniyk lagor worden gesteld dan in het ontwerp, zy daaraan in geen geval hunne stem zouden kunnon geven. Van verschillende zydon werd de wenscho- lykheid bepleit om den vry dom van belasting De Kindermoord te Rotterdam. Iu verband met het in ons vorig nummer medegedeelde telegram omtrent den te Rotter dam gepleegden moord op den joDgen Hoog steden, verdient nog vermelding dat hot „Rotterd. Nieuwsblad" gisteravond een bulletin verspreidde, bevattende het volgende bericht uit Schoonhoven: Zaterdagmiddag heeft eon half beschonken persoon to Schoonhoven verdachte uitdrukkin gen gebezigd in verband met den moord. Hy was zeer brutaal en ia door de polilie aange houden. Zondag heeft de burgemeester den geheelen dag het onderzoek voortgezet. Sig nalement en schrift zyn verdacht. De persoon is 36 jaar oud, rondventer van beroep, uit Gouda afkomstig en W. M. genaamd. Als vervolg hierop bevat ue „N. R. C." van hedenmorgen het bericht, dat bedoelde persoon in dronkenschap zich had uitgelaten, dat hy den moord gepleegd had. Nadat zyn roes voorby was, heeft by echter verklaard zich niets van deze uitlating te herinneren en aan den moord geheel onschuldig te zyn Geconfronteerd met de schoolkinderen, die den jongen Hoogsteden kort vóór diens ver- dwynen met den persoon van den vermoede- lykc-n moordenaar gezien hebben, verklaarden dezen in hem dien persoon niet te hcrkenneD. Ook ons werd heden uit Rotterdam ge seind dat de waarheid der bekentenis van den SchooDhovenaar door do justitie wordt in twyfel getrokken. Gisteren is do woning van Van Berkel ontruimd en de inboedel naar vrouw Van Berkel te 's-Gravenhago overgebracht. De justitie heeft dus blykbaar daar niets meer te doen gevonden en de in-beslag-neming op geheven. Naar de „Tel." verder verneemt, zal Van Berkel eerstdaags wegens gebrek aan bewy3 op vryo voeten worden gesteld. Gemengd Nieuws. Heden is het veertig jaar gele den, dat do kanonneerboot der Kweekschool voor Zeevaart te Lriden kwam. Do klappen der brnggen aan de Oude Vest moesten toen tot het doorvaren afgenomen worden, zoomede de rusten van het schip. De Krygsraad to 's-Gravenhage heeft uitspraak gedaan in de zaak van het verzet odz. tegen de politie op 10 Nov. jl. aldaar. De korporaal J. S. van het 31e reg. huzaren word veroordeeld wegens opruiing tot 3 maan den gevangenisstraf en degradatie. De huzaar P. wegens mishandeling van een ambtenaar in functie met gebruikmaking van een middel hem door zijn ambt geschonken (sabel) tot 4 maanden gevangenisstraf. De huzaar v. G. wegens opruiing tot 14 dagen gevangenisstraf en de veld artillerist H. wogens wederspannigheiJ by zyne arrestatie tot 7 aagon gevangenisstraf. De veroordeelden hebben in hun vonnis berust. Ook werd veroordeeld de stukryder T. wegens diefstal uit een onderoff.- kamer en de cbambree tot 1 jaar militaire gevangenis straf met ontzegging voor den ty d van 5 jaren. Ook deze berustte in zyn vonnis. Gisteren trachtte eon beschon ken persoon op den Ryswykschen weg by Den Haag eenigo keeren achtereen zich op de rails van de stoomtram te werpen even vóór aankomst van de tram. Ten slotte namen eenige politie-agenten den man in arrest. Do inbrekers te Amersfoort heb ben hun werk voortgezet. Thans werd de fabriek en yzsrbuigery van de firma Wolter aan de Korte Beekstraat bezocht, doch niet met hot geweuschte resultaat. Hun doel werd Diet bereikt: do inbrekers vonden geen geld en zfin, na alles onderzocht te hebben, afge trokken. Te Zuidbroek is gisteren de boer- dery van H. Tuin met byna den geheelen inboedel en het graan in vlammen opgegaan. De brand is hoogstwaarscbijnlyk toe te scbryven aan een ongeluk met een lantaarn van den knecht. De k ap i t e i n - k w a r t i e r m e e s t e r van het 1ste regiment vesting-artillerie, v. A., beschuldigd van onregelmatigheden in zyne militaire administratie, is van Utrecht

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2