Over jb Ringvaart ry d* Fuikvaart za! wordeo afgebroken en op ditfc Saturn ook het pont- verkeer aldaar zal worden opg9hoven. Volgons den heer Blink Sterk is dit besluit 1q strgd met de artikelen 1 en 24 van het regiemenfc op do wegen in Noord-Holland, waarin wordt verboden eon weg af te sluitc-n of op andere wijze het vrije vorkeer er over te büemmeren, en is het besluit eveneens in «trijd wel het algemeen belang, daar een cedert 186) bestaande verkeersweg er door zou worden afgesneden, die onmisbaar is gebleken als men nagaat dat daarover jaarlijks «0,000 rgtuigen passeeren. De heer EJink Sterk beroept zich in zijn adres op 6en koninkiyk besluit van 20 Juni 1857, waarbij een raadsbesluit van Deventer, wat hetzelfde beoogde als dat, waartegen hier wordt opgekomen, werd vernietigd. Door don kerkeraad der Ned.-Herv. ge- meent») to Aarlanderveen zijn herbenoemd als ouderling de heer C. Lok en als diaken de U;er mr. O 'Van der Lee. In tegenwoordigheid van den oud minister De Savoinin Lohman, professor Asser uit Leiden, leden van de rechterlijke macht en fin de Balio, zoomede van erik le dames, had Saterdag namiddag in een9 plechtige openbare zitting ?an de arrond.-rechtbank, te 's Gra- "lenhage, d6 installatie plaats van de twee /iouwbenoemde rechters in dat college, mr. L. A. Van Rees en Jhr. mr. W. H. De Savor rJu Lohman. Voor oe inschrijving van de mannelijke .ingezetenen van Zoeterwoudo, geboron in 1877, di9 zich in Januari 1896 ter secretarie moeten aanmelden, is meer bepaald gelo/enheid op Maandag 6 Januari tueschen 9 en 2 uren. indien zij elders geboren zijn, moeten z$J 'oorzien zijn van eene geboorte akte. De Eerste Kamer is bijeengeroepen tegen •rydag 27 December, des namiddags te balftwee. De vice-president van den Raad van State, jhr. mr. J. M. A Van Panhuys heeft de reis naar het buitenland aangenomen, waar ti\j geruimen tijd zal verblijven. Bij oen gemeenteraad van Gouda is een ?oorst-l van B. en "Ws. ingokomen tot ophef fing dor burgeravondschool, on in de plaats caarvan op te richten eene avondschool voor ambachtslieden. B. en Ws. ontraden de oromc6ntelijke exploitatie eener telephoon peieiding. De jongste zuster van H. M. de Konin gin-Regentos, prinses Elisabeth van Waldeck cc Pyrmont, is Zaterdagavond om 6 uren per otaatsspoor in de residentie aangekomen. Aan het station werd de prinses hartelijk verwelkomd door Koningin Wilholmina en oe Koningin R-gentes, die met de dam- s en heeren, behooronde tot den hofdienst, tegen woordig waron. II. M. de Koningin-Rege tos woonde met Laar zustor, prinses Elisabeth, gisterochtend oo podsdk-nstoefening hij in de Duitsche kerk ic 's Gravenhage. Mile. Elisa Kutscherra, Hertogelijke Saksische K imerzangeres, zal onder directie van den Impresario F. Ötrakosch, eenige con verten ir. do grootsto sieden van Nederland geven. Uit Maastricht wordt aan „De Tjjd,' ge schreven: „Naar wij vernemen, is er voor do nieuwe ge weren fabriek, die in de Brnsselsche straat alhier zal worden opgericht en waarin de werkzaamheden vooral onder leiding van den beer Pascal Frère zullen plaats hebben, reeds eeno bestelling van 6000 geweren inge komen." Door den minister van waterstaat, handel sr nijverheid zijn, met ingang van 1 Jan. 1896 verplaatst: J. B. Groenen, opz. lsto kl., van 'c-Hortogenbosch naar MuidenJ. Bos, opz. 2de kl., van Vreeswijk naar Moerdijk; L. M. Brouwer, opz. 8de kl., van Moerdijk naar Aarle-RixtolJ. Venoma, opz. 3de kl., van Roermond naar 's-IIertogenboscb, en zijn de nieuwbenoemde opzichters 4do kl. T. Huitema en L. M. Korevaar, resp. geplaatst te Vrees wijk en te Roermond. Van „Do Opiumvlook", het tijdschrift •an den „Anti Opiumbond", is thans de eerde aflevoring verschenon. Een groot deel er van is gewijd aan een beschouwing van den uitslag dor Britscbo Opium-eDquête. Do juistheid der In bet rapport door de commissie neerge legde conclusies, welke ten gunste van het opium-gobruik luiden, wordt in deze beschou wing bestreden, terwijl het rapport v... par tijdigheid wordt beschuldigd, welke voorna melijk te wijten zou zijn aan don invloed üüi Engelsche regeering, die belang heeft bij de voortduring van den opiumhandel. Voorts vindt men er oeu overzicht in van het go- beurde met de opiumregio op Lombok en vau het daarover in ons parlement gesprokene, var» ug voortzetting der regieproef, van den Invloso dor duitenplaag en een beschouwing over dn vraag „Is algeheel verbod van opium thans op Java mogelijk?" waarin vooral te vclao wordt getrokken tegen het pachtstelsel. Ten slotte zij vermeld dat naast een aantal mcdodeelingen over de opium quaestie in het buitenland en een beschrijving over verpakking van opium, het verslag over 1S94/95 van deo Bond is opgenomen. Het comité to Dordrecht, dat in de vorige week werd benoemd door do openbare ver gadering van de Dordtsche burgers tot bevor dering van de communicatie tussehen Dor drecht en de Hoeksche Waard, heeft aan den gemeenteraad alcaar oen adres verzonden, .waarin wordt verzocht, don voorzitter van 'het comité, den heer A. J. A. Do Bosson, ?en krediet te willen verleenen van 2500, •at door orkendo deskundigen plannen cn een volledige begrooting zullen kunnen worden openbaar gemaakt voor de constructie en de exploitatie van een stoomtramweg Dordrecht Numansdorp. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal op Donderdag 26 dezer niet plaats hebben. Het stoomschip „Soembing", van Java naar Rotterdam, is 21 Dec. Ponta da Guia gepasseerd; de „Prinses Amalia", van Am sterdam naar Batavia, is 22 Dec. Gibraltar gepasseerd; de „Admiral", van O.-Afrika naar Rotterdam en Hamburg, arriv. 21 Dec. te Lissabon; do „Prins Maurits", van Amster dam naar Paramaribo, is 21 Dec. Ouessant gepasseerd; de „Salak" vertrok 21 Dec. van Rotterdam naar Batavia; de „General", van Hamburg en Amsterdam naar O.-Afrika, is 20 Dec. Gibraltar gepasseerd; de „Kaiser", van Hamburg en Vlissingen naar O.-Afrika, is 20 Dec. van Lissabon vertrokken; de „Veendam" vertrok 21 Dec. van ISieuw-York naar Rotterdam; de „Zaandam" arriveerde van Amsterdam te Rotterdam. B\j koninklijk besluit is de heer H. G. Van der Poel, te Venëndaal, lid van de Provin ciale Staten te Utrecht, benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Benoemd tot ridder in de orde van Oranje- Nassau, de luitenant ter zee 2de kl. H. W. G. Van Bleyswijk Ris en de officier machinist 2de kl. J. T. Fauel. Jhr. J. W. May, consul-generaal te Londen, is herbenoemd als lid der commissie, belast met het afnemen der consulaire examens. Pensioen verleend aan: W. M. Boelhouwer 259, P. Bekker 822, R. Jonkers 252, P. L. Wasserval ƒ330, P. A. Mostert >02 's jaars. Met ingang van 16 Jan. 1896 benoema tot directeur van het post en telegraafkantoor te Monster, P. J. P. Hardenberg, thans tele grafist te Os. TW&UDË KinDK. Zitting van Zaterdag. De behandeling van het hoofdstuk Water staat wordt voortgezet. De heer Vayi Kerkwijk^ die klaagde over de geringe sympathie, welke stoomtramaanleg deze Regeering schijnt in te boezemen, niet tegenstaande deze verkeersmiddelen voor het platteland van groot gewicht zyn, drong met den beer Van Deinse aan op de verbinding, door middel van een stoomtram, van het eiland Schouwen mot het vasteland. De Ministerverklarende dat integendeel van Regeeringswege veel belangst. Hing bestaat voor stoomtrams, maar dat 't haar onmogelijk is alle aanvragen tot aanleg in te willigen, deed uitkomen dat do Rogeering bereid is voor een deel in de kosten van aanleg van een stoomtram Schouwenvasteland bij te dragen, mits gemeente-, provincie- en polder besturen het andere gedeelte fourneeren. De heer Van Limburg Stirumdankbaar herinnerende dat nu reeds schorsing heeft plaats gehad van dynamiet-opslag en vervoer op het eiland Roz-nburg, drong echter aan op algehoele intrekking van do vergunning te dier zake en op betere wettelijke waar borgen tegen gevaar in de toekomst. Do Minister antwoordde dat de uitslag van het nog aanhangige onderzoek dient te wor don afgewacht. De heor De Beaufort (Wyk) bracht de slappe toepassing der Boterwet ter sprake en weet die aan het gebrek aan speciale ambte naren, belast mot de controle harer naleving. Do heer Bonman wees op do knoeierijen in den boterhanael, als gevolg van die slappe toepassing der wet. Premiön op bekeuringen zullen niet baten. Hy drong krachtig aari op spoedige indiening van de beloofde wijziging der Boterwet. De Minister betwistto, met een beroep o. a. op het aantal genomen monsters, die aan een onderzoek werden onderworpen, dat de toe passing der wet niet krachtig geschiedt. Een gewijzigde wet zal zoo spoedig mogelijk wor den ingediend. By de afdeeling Arbeid- en Fabriekswezen lichtte de heor Van Alphen zyn amendement toe, strekkende om te doen uitmaken dat geen hoofd inspecteur voor de Arbeidsw-t behoort te worden aangesteld, maar do inspectie in de verschillende districteu blyve opgedragen aan inspecteurs van onderling gelijke positie, ter wijl do heer Bahlmann toelichtte zijn amen dement, bedo9lende om niet meer dan drie nieuwo adjunct-inspecteurs voor den arbeid aan te stellen. Het amendement Bahlmann werd, als des tructief voor bet stelsel der Arbeidswet, be streden door den heer Tijdens. Tegen 's heeren Van Alphens bestrijding van de aanstelling van een hoofoinspecleur van den arbeid, voerden de hoeren Ldy, Ker- dijk en do Minister vooral aaD, dat do nieuwe titularis niet zal zijn chef der arbeids-inspec teurs, doch leider hunner gemoenschappelyke werkzaamheden. De toevoeging adjunct inspec teurs was volstrekt noodig. Het amendement-Bahlmann om 3 in plaats van 6 adjunct-inspecteurs aan te stollen, werd verworpen. Daarentegen werd het amendement-Van Alphon, om geen hoofdinspecteur aan te stel len, aangenomen met 40 tegen 26 stemmen. By de afdeeling postoryen bespraken de heeren SmeeyigePytterscn en 't Hooft ver schillende punten betreffende onvoldoende be zoldiging van het personeel en den gebrek- kigen postdienst ten platten lande. Do heer Van Gijn betuigde, namens vele medeleden, met genoegen, het inzage geven aan ambtenaren van de conduitestaten. Do heer Tudeman kwam oo tegen de lauw heid der Regeering, in zake de regeling der telephonie, zoo hoogst noodig by de bestaande grieven tegen het intercommunale verkeer onder de telephoonmaatschappy. Spreker acht een wetteiyke regeling urgent. De heer Harte bestreed de onredeiyke ei6chen voor de aansluiting van perceelen op 5 kilometer afstand van het centraalbureau. De Minister stelde de regeling van het intercommunaal verkeer voor 1897 in uit zicht, nu grooto steden de telephoon zelf exploiteoren. Het waterstaatsbudget werd daarna aan genomen. Gemengd Nieuws. In een der perceeltjes van het voorm. Caecilia-gastbuis ontstond hodenmorgen een begin van brand, dat, indien het niet spoedig ontdekt ware, ernstige gevolgen had kunnen hebben. De politie werd met het ge val in kennis gosteld, doch inmiddels aango komen personen hebben hdt vuur in zyn voortgang gestuit. De driemaand elyksche Diaconie- collecte aan de huizen voor de Hervormde gemeente te Zo termeer en Zegwaard heeft op gebracht: U Zegwaard f 208.85 en te Zoetor- nrner ƒ206.45. Do behandeling van de zaak- Zwaan betreffende den postzegeldiefstal by het Departement van Koloniën zal 2 Januar door de Haagsche rechtbank worden voort grzet. De ambtenaar by het Dep. van Marine, die de vorige week voor de Haagsche rechtbank terechtstond ter zake van verduistering van gel ien, is heden door die rechtbank wegens voortgezette verduistering veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf. Woensdag 15 Januari a. s. zullen voor het gerecritshof te 's-Gravenhage de pleidooien worden gehouden in de zaak van do Vereeni- ging „Eigen Hulp", appellante, tegen de Yer eeniging „Maatschappelijk Belang", geïnti meerde van Met vonnis der Haagsche rochtnank, waarby eerstgo. oemde Vere niging werd ver oordeeld tot overlegging harer ledenlyst. Gistermorgen werd uit de Haar lemmervaart het ïyk opgehaald van een vrouw van ongeveer 63 jaar. Naar de „Haarl.Ct." verneemt, is den burgemeester van Velzen een aanzieniyke som gelJs ter hand gesteld om te verue«Ten onder de bemanning der reddingsboot, oie de schipbreukelingen van den Noorschen schoe ner behouden aan wal gebracot heeft. Indertyd werd melding gemaakt van het verzoek der firma A J. Polak Zonen, te Rotterdam, om in den gevel van het door haar te bouwen paknuis, in de Wyde K-rkstraat aldaar, een geveltje te doen aanbrengen, wo-rgevonde den gevel van het huisje, waar Erasmus geboren is. Door «B. en Ws. van Rotterdam is thans op dit verzoek gunstig beschikt. Te ruim elf uren brak Zaterdag- avond in een dom vele gezinnen bewoond huis (2de Rozendwarsstraat) to Amsterdam een hovigo uitslaande brand uit, vermoedeiyk ten govolge van het omvallen van een petro leumlamp op de eerste verdieping, bewoond door do wed. Draaisma. De voorkamer en het porta 1 brandden ge heel uit, doch do onmiddellyk aangerukte brandweer wist de vlammen tot hier te be perken met behulp van vechtkranen. Minder gemakkeiyk evenwel was het redden der personen. In het huis bevonden zich toch een aantal kinderen, dio reeds ter ru^te waren en een drietal hoogbejaarde vrouwen. Daar de trap van de eerste naar de tweede verdieping vol rook was, ging deze redding z.03r bezwaarlijk. Als redders gaven zich een aantal personen op; de politie weet nog niet uit te maken, wie van hen inderdaad op dezen schoo- nen naam en op de in dio gevallen gestel Je belooning aanspraak kunnen makeD. Vooral van de oude wed. Minkema, die op de tweede verdieping woont en de kinderen van de fam. Veldhuysen ging de redding moeiiyk. Alleen juffrouw Draaisma, in wier woning de brand ontstond, bekwam letsel. ZJf heeft een pöniyke brandwond aan den arm, waarom zy zich na een voorloopig verband onder ge leide van een pohlie-agent naar het gasthuis begaf. Gelukkig is zy tegen brandschade verzekerd, evenals do onder haar wonende heer G. Nie sing, die veel waterschade hee t. Do bewoners der tweede verdieping, die eveneens veel schade lyden door het water, waren niet geassureerd. Do brand v/as binnen het uur geheel ge- bluscht. Nu weder de gebruikelyke kerst boompjes van chocolade, behangen met suiker werk en versierd met mos, aller wege te koop zfin, meent zegt het „H.blad" een onzer lezers te moeten waarschuwen tegen het gevaar, dat het mos voor de gezondheid kan opleveren. Een paar jaren geleden, zoo schryft hy ons, is een zevenjarig meisje, dat de chocolade van een kerstboompje had op gepeuzeld, ernstig ongesteld geworden, met verschgnselen, die er op wezen dat de oorzaak gelegen was in het mos, waarvan ook een deel was opgegeten. Het is dus raadzaam nauwkeurig toe te zien dat de kinderen zulk mos niet als lekkerny gebruiken. De correspondent te Utrecht van de 0Tel." schryft: Te Utrecht zyn in omloop namaak-bankbil- jetten, groot 100, waartegen reeds in de bladen is gewaarschuwd. Heden kwam ik toevallig in het bezit van een dier napieren schrikaanjagers. doch 't moet gezegd worden: de kans, dat men er mee bedrogen zal worden, is uiterst gering. Zonder voor den dranksiyter, die ze deed vervaardigen, reclame te willen maken waarom ik diens naam verzwyg zy hier meegedeeld, dat het biljet op zv^ar Hollandsch papier gedrukt is en de achterzyde geheel in beslag wordt genomen door eene prysopgave, wat direct opvalt. Do voorzyde heeft iets weg van de gewone biljetten: links bovenaan staat „Utrecht," rechts G. B. 1895, in het midden „handel in wü'nen en gedistilleerd en gros et détail", daaronder het adres. Links onueraan „aan bevelend", waaronder eene handteekening, en rechts onderaan weer het adres. Het geheel beeft veel overeenkomst met de biljetten, indertyd in omloop, met het opschrift „goed voor honderd sigaren", co h is heel gemakkeiyk van de echte te onder scheiden. Voor wie gewend is niet nauwkeurig toe te zien zelfs, leveren deze biljetten bijna geen gevaar op, omdat de dikte van liet papier, ue opgesneden randen en vooral de bedrukte achterzijde onmiddellyk opvallen. Toch, hoe gering het gevaar voor schade moge lyken, moest een dergelyke namaak verboden zyn. Men meldt uit Groningen, dato 21 dezer: Hedenmiddag ongeveer kwart over tweeën, is het lyk van den sedert 14 dagen vermisten politie agent Van Vliet uit h-t kanaal tussehen de mondingen van WiniChoter- en Schuittndiep opgevischt. Op dat tydstip kwam een arbeider met een modderpraam het "Winschoterdiep uitvaren. By het voortboomen stiet zyn boom op het lyk, dat hy daarna met behulp van een anderen arbeider ophaalde en in de praam legde. Onmiddellyk werd de politie gewaarschuwd, die op hare beurt een brancard liet halen, waarmede het lyk naar het Academisch Zie kenhuis werd overgebracht. Op het lyk wi-rd Van Vliet's sabel nog in de scheecie gevonden, terwyl de handen nog in de handschoenen war-n gestoken. By de voorloopige uitwendige schouwing van het lyk in h t ziekenhuis werd aan liet hoofd lichamelyk letsel geconstateerd, wat het vermoe ien wettigt, dat Van Vliet in een worsteling gemoeid is geweest, vóór hy te water geraakte. De rechterkant van het voorhoofd vertoont o. a. een bloedstorting, waarschunlyk gevolg van een vuistslag, waarvoor te meer- reden bestaat, omdat by het vinden van het lyk de rechrerarm gevonden werd in een houding, als ware hy opgeheven, om een slag van het noofd af to weren. Ook de neus oraagt sporen van een ruwe aanraking, een slug of stoot. Van Vliet's horlogo was op 5 uren 19 minuten blyvon stilstaan. Aan zyn overjas bevinden zich nog de beide haken, zoodat de aan het Winschoterdiep gevonden jashaak met de zaak biyk >aar in geen verband staat, althans niet van Van Vliet's ja3 afkomstig is. Een beursjo werd niet op het lyk gevonden. Nader wordt gemeld: Uit de sectie van het lyk, door de dokters R-yenga en Jonkers, is geniekon, dat Van Vliet levend te water is geraakt. Het vermoeden, dat hij vooraf is mishandeld geworden, is daardoor versterkt. Het visum repertum is nog niet gereed. Falbs weervoorspellingen van 25 tot 31 December. Het weer slaat plptse ling om, het wordt warm, vooral in het Noorden van Midden-Europa. De regen neemt allengs toe, tot aan het einde dezer maand, en wordt zeer aanhoudend. De temperatuur bereikt in deze laatste dagen een voor het jaargety ongewone hoogte. Slechts hier en daar heeft men last van sneeuwbuien. In overleg met den officier van justitie te Alkmaar en den kantonre3hter in het kanton Schagen zyn de volgende premiën in zake den dubbelen moord te Schagen toe gekend. Gemeente-politie 50, Rykspolitie 100, rechercheurs 20. Aan Deutekom, don vinder van het kettinkje, door Boes op het Noord weggeworpen, om daardoor anderen verdacht te maken, 40; Antje Keizer, die Boes daar ter plaatse had gezien, 8. Deze gelden werden verkregen uit de som, groot 750, door de Scbager buigery als premie uitgeloofd aan hem of hen, die den moorde naar kon aanwyzen. Daar niemand daarvoor rechtstreeks in aan merking kwam, besloot men een deel dier som als boven te besteden. Te Huisseu (Geld.) is de hofstede van J. Bouwmeester afgebrand. Do bewoners waren allen in diep9 rust, toen de man ont waakte en door oeno opening in de zoldering liebt ontdekte. Hy wekte zyue vrouw en ging naar bet achterhuis, waar hooi en stroo ge orgen waren, en zag met ontzetting, dat alles in volle vlam stond en de toestand zeer gevaarlyk was. Vervolgens ging hy zyne kinderen uit het bed halen en bekwam daarby nog brandwonden aan zyne voeten, doch slaagde er in ze allen oDgedeerd buiten te krijgen. Het pand is geheel uitgebrand; van den inboedel is niets gered. De rechtbank te Leeuwarden heefc K. v. d. P., oud 18 jaren, bakkersknecht te Hyum, wegen3 brandstichting en poging tot brandstichting, driemalen gepleegd, veroor deeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. De geruchtmakende zaak van de vereeniging „Nut en Vermaak" te Eist by Arnhem, waar'oy in eene byeenkomst door den voorzitter A. D. Lipman de toegang werd geweigerd aan den heer Van der Feltz (burgemeester,) die circa 10 maanden geleden als lid dier vereeniging is geballoteerd en aangenomen, is in eene Woensdag-avond ge houden druk bezochte vergadering behandeld. Door alle leden werd het optreden van den voorzitter afgekeurd en het bestuur opge dragen, den heer Van der Feltz schrifteiyk verontschuldigingen aan te bieden. Door het op hol gaan van het paard, gespannen voor een bierwagen, ge raakte de geleider, de bierbrouwersknecht J. W., oud 30 jaren, te Weart onder den wagen en bleef op de plaats dood. Omtrent de sloep „Charlotte Louisa," schipper A. Poldervaart, van de reedery „Oranje" te Vlaardingon, verkeert men in grooto ongerustheid. De sloep is reeds meer dan drie weken uit, wat voor een scholvischvaarder te lang is. Daarbij is hot ook bekend dat hst schip juist vóór de stormen gezien is, afkomende van de visschery, dus tehuis zeilende. Men vermoedt, dat do sloop met man en muis is vergaan. De )3 opvarenden wonen allen te Zwartewaal. Sedert eenigen tyd wordt te Utrecht een werkman vermist. Diens vrouw heeft zich 't geval dermate aangetrokken, dat zy in staat van volslagen krankzinnigheid in het geneeskundig gcsti.ht is opgenomen. Het Hoog Militair Gerechtshof desd in zy'ne zitting van Vrydag jl. o. m. uitspraak in de appèlzaak tegon den 2den luit. bij het 2de reg. huzaren J. J. N., die door den krygsraad te 's Hertogenbosch tot honderd gulden boete was veroor-iTeld, wegens het beleedigen van politie-beambten en mis handeling van eeno vrouw, een en ander te Venloo gepleegd. Het hof achtto de ten laste gelegde feiten wettig en overtuigend bewezen, en veroor deelde genoemden officier met wijziging der door den krijgsraad aan de tepleegde belee- diging gegeven qualificatie, volgons den door den advocaat fiskaal genomen eisch tot ééno maand gevangenisstraf, alsmede in de kost'n van het hooger beroep In Zurich is oene jonge fa brie k- arbeidster op vreeselyke w\.ze gescalpeerd geworcen. Zy was werkzaam in de groote zijdewevery van de gebr. Stüsser aldaar, en wil Je na afloop der dagtaak enne repetitie van eene zangvereeniging, waar zy lid van was, bezoeken. Daartoe wilde zy haar haar eerst nog een weinig opmaken en had nu het ongeluk om, zonder het te bespeuren, achterwaarts te dicht by do as te komen, waarm&no de machines der werkplaats werden gedrevon. Eerst greep deze enkele losse haren, die haar om het hoofd woeien, daar zy haar haar geheel losgemaakt had, en daarop al haar hoofobaar te zamen. De as wikkelde dat om zich en rukte het in een oogwenk met de gebeele sch-deihuid af. Niettegenstaande do vreeselyke pyn, was de ongelukkige toch nog in staat om naar het hoofdgebouw terug to koeren, va waarzy.na ontz .glyk bl09dverlies, naar t ziekenhuis werd vervoerd. Zelfs daar zal zoo een vc-rschrikke- lykeV* verwonding niet dikwijls zyn gezien. De gehoele schedel bleek te zyn blootgelegd. Er is weinig hoop, de ongelukkige in het leven te behouden. De Kindermoord te Rotterdam. Men seint ons liedennan i 'da^ uit Rotterdam Hedenmorgen heeft hier een man uit Schoonhoven bekend den moord bedreven te hebben. BUITENLA.-N O. Italië. De Senaat behandelde Zater ..ig .i voor stel der regeering tot het verleenen van een krediet van 20,000,000 lire ten behoeve van de kolo .ie Erythraea (reeds door de Kamer goedgekeurd). Do minister president Crispi verdedigde hot voorstel der regeering, dat, na zyne rede, werd aangenomen. Naar men weet, is de Belgische minister president, de heer De Burlet, t-v*- r minister van buitenlandsche z >k n door eroerte getroffen. Volgens de laatste berichten uit Brussel is do toestand van den minister zeer ernstig. Vooiloopig is de minister van oorlog, gene raal Brassine, met het beheer van het depar tement van buitenlan sche z.iken belast. De heer De Burlet volgde in het vorige jaar den heer Beernaert als mini ter-president op. Aanvankelijk was hij minister van bin- nenlandsche zaken, maar, toen graaf De Méroje, na de intrekking van het wetsont werp tot inlijving van den Congo-Staat by België, zyn ontslag nam, aanvaardde hij de portefeuille van buitenlandsche zaken. Da Leuvensche afgevaardigde, de heer Schoflaert, ontwerper der bekende schoolwet, trad toen als minister van binnenlandsche zaken op. Volgens do laatsta berichten is de toe stand van den minister president Da Burlet, die Zaterdag-nacht tot ernstige ongerustheid aanleiding gaf, gisteren eenigszins verbeterd. De drie geneesheeren, die den minister be handelen, hebben de hoop, dat hun patiënt zal herstellen. Spanje. Te Tarragona, in de provincie Saragossa, is het tot ongeregeldheden gekomen by het heffen der belastingen. De gendarmen dreven de menigte uiteen, waarby zy gebruik maak ten van hun vuurwapenen. Verscheidene per sonen werden gewond. De orde is weer hersteld»

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2