Wegens vertrek Postkantoor Leiden. Gevraagd raai W* Bp UITVOEKIWO TOÖKKIJWST. Ilaydn's „Schöpfung" is toch een heerlijke iJpping. Telkens als men in de gelegenheid jsEu wordt, haar te hooren al is dit hier 6t|dikwijls, wat trouwens begrijpelijk is puit men onder den machtigen indruk er inj De bezieling, die den toondichter heeft Buld, spreekt tot den hoorder, telkens meer ieer. je laatste maal, dat wij eene uitvooring dit werk bijwoonden, was in de vorige taaszaa), ongeveer twaalf jaren geleden, raar het toen eveneens gegeven werd door angvereer^jging der Leidsche afdeeling van [Maatschappij tot bevordering der Toon- unfit, met medewerking van het toen nog Baande Leidsch orkest, dat uit den aard er zaak moest achtorstaan bij dat van het jsterdamsche Concertgebouw, hetwelk nu ■era vond optrad. Van veel vroeger herinneren we ons nog jendien de uitvoering van hetzelfde toon- |k in de Hooglandsche kerk door Wetrens' irtyd door geheel het land beroemde jidsche Zangvereeniging," toen solisten Sn naam en orkestleden uit buiten en innenland, naar de Sleutelstad waren "eënga- gfrd, om met de Leidsche krachten samen ■werken. Wat was het dan, in dat trotsche aropelgebouw, met zijne hooge gewelven en Jann als wegstervende akkoorden, o^erwel igend schoon I Dan vereenigden zich daar llen uit den lande, met extra-treinen naar ier gekomen, wien vereering voor zülke lyziek het hart vervulde. Hoe jammer, dat gelijke uitvoeringen van zulke grootsche [eppingen daar niet meer plaats hebben, ir in ons veel beperkter concertgebouw [eten gehouden worden. 'och is men sedert de vorige kleinere dszaal belangrijk vooruitgegaan, nu deze [or een veel ruimere en hoogero is ver en geworden. In dit opzicht bestaat er [s reden tot tevredenheid, welke thans nog irdt vermeerderd na de wijze waarop de fchöpfung" andermaal is ten geboore gebracht, is in weinige woorden gezegd en eiken lof verheven. koren wareD flink, krachtig waar dit ioorde, maar elders ook weer zoo beschei den mogelijk. Hoe heerlijk klonk b. v. het ende: „Die Himmel erzahlen die Ebre Gottes" en hoe machtig was niet de stern- ontwikkeling in bet krachtige loflied, toen het ,werk van den zesden scheppingsdag was vol- [bi»cht en het daar klonk„Vollenoet ist das gro sse Werkl" met het voor de verschillende tijen zoo ingewikkeld „AllelujaI" En dan [het slotkoor: „Sing' de^» H-rren alle Stim- nl" met het heerlijke solisten-trio, zoodat 0er alles te zamen Gods eeuwigen roem irkondigde Met de keuze der solisten, allen uit Amster dam, is men oveneens gelukkig geweest. Niet om het „honneur aux dames", maar wegens \iare uitnemende gaven als zangeres noemen jve mevrouw A. Oldenboom het eerst Zy heeft een inderdaad fraai sopraan-geluid, waar mede zij gisteravond als 't ware wist te woekeren. Hzy verleende gevoel, gloed aan hetgeen èjj zong en elk harer voordrachten zou men een juweeltje kunnen noemen, waartoe o. a. slechts behoeft herinnerd to worden aan haar „Tkeurer Gattel" enz., waarmede zij op het schitterendst uitblonk. 'Overheerlijk was zjj in den samenzang inet den bas, den heer Jos. M. Messcbaert, armede wel het glanspunt bereikt werd, löen het daar van beiden klonk„Doch ohne ch was ware mir der Morgenthau." De heer Messchaert is overigens ook een nger van het edelste gehalte. Yan hem eveneens zou hier op heel wat schoons te ■ijzen z|jn, indien de ruimte bet toeliet Hoe ep en mooi was zt)n „In langen Zügen iecht am Boden das Gewürm" of zijn „Den odem drückt der Lhiere last", waarmede de ïnuziek zoo geheel in overeenstemming was, fWant waarlyk men gevoelde mede den druk, elke er op de aarde werd uitgeoefend. En hoe fraai werkte hij tevens in de duo's of mede. Hy bleek nog steeds de oude, ekende, hoogst begaafde en beschaafde zan- er, èn als Rhaphaêl èn als Adam. De derde solist was de heer Phlippeau, die tenor meestal recitatieven van Uriel or zijne rekening had en nu weet men dat ■citatieven meestal een ondankbare taak leveren. Zoo ook heden. Toch moet erkend t deze solist al was hy „der Drltte im unde", verdienstelijk zong en het scheen lfs dat hij zijne stem in den beginne ge aard had om des te meer goed uit te komen het: „Mit "Würd' nnd Huheit angethan", hy met veel warmte zong, evenals latere gedeelten. Het orkest werkte, gelijk reeds ter loops fererd opgemerkt, uitstekend mede. Reeds in aanvang by de schildering van den chaos, aarin alles nog verkeerde vóór hemel en arde ontstonden, bleek zijne goede samen- ptelling, en ook by hetgeen later er van ge orderd werd, bleef het zyn naam handhaven. De krachtige leiding van den heer Dan. De ange, die allen en alles beheersebte, heeft dermaal een schoonen avond, welke niet cht uit de herinnering zal gewischt worden, stand gebracht Storm, onweer en lioog water. Uit verschillende plaatsen des lands komen berichten over ongelukken, veroorzaakt door pen storm, het onweer en het hooge water. Door den storm geraakte een diep geladen tweemast aak op het Brasemermeer aan lager wal en werd door de hooge golf aan den kant van Rynzaterwoude al vaster en vaster aan den grond gowerkt. Eerst had ze reeds op eene zandplaats in genoemd meer vast gezeten, en vermoedeiyk hadden de opvarenden verzuimd het anker gereed te houden by het vlotkomen. Naar men nader verneemt, heeft dit vaartuig pulp in, welke lading in de nabyheid van het strandingspunt moest worden uitgenomen. In Den Haag heeft de storm eenige schade aangericht. Hier en daar ligt een boom omgewaaid en is een lantaarn gebroken. De extra treinen der H. IJ. S. M. loopen met 2 machines en toch is er r.og vertraging. Gisteravond moest men zelfs een vóórtrein laten ryden om te veel oponthoud te voor komen. Op het rangeerterrein achter het Holl. Spoorstation, liepen een paar wagens, Hie op dood spoor stonden, door den wind voort bewogen, tegen een stilstaanden goederentrein op. Eenige waggons kwamen door den schok dwars over de rails te staan. Er was eenige materieele schade. De hevige wind heeft ook in den afgeloopen nacht een gedeelte der schutting vernield, opgericht voor het in aanbouw zynde pand der nieuwe Melkinrichting in de Zeestraat. De deelen dier omheining vlogen met kracht tegen de huizen van de overzijde, waardoor eenige ruiten werden verbrijzeld. Met den storm i5it het westen werd het zeewater te Scheveningen opgezweept tot aan d« n straatweg. Op vele plaatsen o. a. by het Kurbaus ging het talud van zand, dezen zomer met zooveel zorg aangebracht, geheel verloren. Ook al de grond, vanwege Delfland ter zydo van den nieuw gebouwden muur aange bracht, sloeg zuidwaarts geheel weg. Aan het strand stonden nog een vyftiental bomschuiten, wier inventaris gistervoormiddag voor zooveel mogelijk geborgen werd. Van enkele dezer schepen werden do borden inge drukt. Uit Rotterdam meldt men dato 6 Dec. Ofschoon het water hedenavond belangrijk lager is gebleven dan het vorige jaar (22 Dec.), was het verkeer weder eenige uren gestremd. Alle straten langs de havens stonden blank. Dat c'e schade in de verschillende pakhuizen groot is, behoeft nauwelyks vermeld te wor den. Daarentegen verdienen weder een aantal personen een flink daggeld. Voor 5 cent kan men zich laten dragen van de eene naar de andere straat, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Een aardig geval deed zich in het Joden- straatje voor. Een laag gelegen tapperij stond onder water, een ladder was geplaatst voor het raam der eerste verdieping en nu kon men de klanten daartegen op zi n klimmen, om zoo door het raam een „wippertje" te pakken. Tegen den avond ging de wind echter wat liggen en werd de storm vervangen door ruk winden, zoodat do styging van het water wat minder snol toenam. Toch steeg het nog 24 cM. hooger dan heden ochtend en stonden Steiger, West Nieuwland, Blaak en de havens tot aan de troittoirs op enkele punt6n geheel bank. Het water steeg tot 8.14 M. boven R. J. Op de Hoogstraat by de Viaduct werd van morgen een belangryke verzakking waarge nomen, waardoor eene diepte van een met6i' met eenige meters omtrek ontstond. Wel werd deze kuil hedenmiddag met zand dichtgemaakt, doch hedenavond had weder een nieuwe ver zakking plaats. Een eigenaardige aanblik levert by hoog water altyd het huis van Oostmeyer aan de Korte Hoogstraat op. Aan den achterkant stroomt het water daar langs en de kelder verdieping staat al heel spoedig onder water. Ten gevolge echter van de waterdichte ramen komt het water niet naar binnen, doch kan men van buiten af do kleermakers half onder water rustig hun arbeid zien verrichten. Toch blyft dit altyd, met het oog op den kolossalen druk, welke die ruiten van het water te doorstaan hebben, eenigszïns gevaarlyk. De tramdienst was natuurlyk geheel in de war. Door den hoogon waterstand van heden ochtend zyn ook de kelders van de Jan- Kuitenbrug ondergeloopen. Van gemeei tewege was men hedenvoormiddag bezig deze leeg te pompen. Ook de St-Pietersgang ia de Boompjes liep door het van de zyde der Scheepmakershaven instroomendo water onder. Het biykt dat, de schade, by verschillende inwoners aangericht, vry groot is. Hier en daar is men bezig met het ruimen der onder geloopen kelderverdiepingen, terwyi anderen voorzorgsmaatregelen voor den avond nemen door het dichten van kelderopeningen, het maken van waterkeeringen enz. Ter voorkoming van overstrooming zyn hedenochtend van gemeentewege te Charlois oen aantal vloeiplanken geplaatst. In enkele woningen, binnendijks staande, is het water binnengedrongen, zonder echter veel schade te veroorzaken, daar de bewoners in tyds gewaarschuwd waren. In geval do wind uit het Noordwesten blijft stormen, maakt men zich daarover voor hedenavond, wanneer het omstreeks half acht hoog water zal zyn, ongerust. Van Hoek van Holland meldt men, dat daar, by blyvende weersgesteldheid, een waterstand verwacht wordt van 2.50 boven N. A. P. of meer. Te Schiedam stond het water 1.05 M. op den wal. Kistdam on voetplanken waren tydig gesteld. De val, die omstreeks 7 uur even intrad, werd weldra door een kleine sty ging gevolgd. Te halfnegen begon het water zeer langzaam "te dalen. Uit Dordrecht: Een buitengewoon hoog ty zette gisterenavond de geheele buitenstad onder water. Op onderscheidene punten ston den de straten blank; gedurende circa 3 uren was op verschillende plaatsen do passage ge stremd. Op den Zeevangsdyk, tusschen Warder en Edam, woei gisteren de noodvlag ten teeken, dat de Zuiderzee zeer hoog tegen den dyk stond. Een dykwacht werd ingesteld. Hoe hevig de wind gisternamiddag was, bleek te Haarlem, waar een met kasten, tafels en ander huisraad beladen groote handwa gen omwaaide. Alle meubelen werden over de straat geslingerd, een tafel zelfs dertig meter ver. Uit Kampen wordt gemold, dat de IJsel daar thans zeer hoog is ten gevolge van den hevigen N. W. wind. Tal van landerijen staan onder water. Ook het Kampereiland staat er geheel onder. Door het overloopen der Dron- therbedyking staat het zeie^ater byna voor de stadspoorten, waarvoor kistdammen ge plaatst zyn. Do stoomboot „Burgemeester van Marle", van Kampen naar Amsterdam vertrokken, is wegens het stormachtige weder uit zee naar Kampen teruggekeerd. Door den aanhoudenden W. en N. W. storm is het water by Zwolle van gistermiddag 12 uren af, toen het ann de keersluis 1.91 M. H- N. A. P. toekende, steeis onrust barend wassende. Van gemeentewege zyn al de dammen reeds geplaatst, tal van straten staan reeds tot in de huizi n onder water. M9n is yverig in de weer met het plaatsen van dammen on damplanken; iret zorg ziet men den naderenden nacht to gemoet. Door den hevigen storm is te Zwartsluis hot water boven peil, zoodat niet kan worden geschut. Door den opstuwenden wind staan om Meppel thans alle oeverlanden weer onder. Het is onbogrypelyk, waar de massa water zoo snel vandaan komt; zeker is het echter, dat de waterleidingen uit Drente naar het voreenigingspunt te Meppel volmaakt zyn. Door den hevigen storm is Donderdag de trein, die te 4.52 van Nykerk naar Amers foort vertrekt, naby laatstgenoemde plaits in aanraking gekomen met de telegraafdraden dor lyn Amersioort-Apeldoorn, waardoor een paal afbrak en de draden in den trein ver ward geraakten. Niet alleen werd de telegra phische gemeenschap hierdoor geheel verbro ken, doch bovengenoemde trom en die, welke 5.40 van Amersfoort naar Zwolle moest ver trekkon. onnervonden daardoor circa een uur vertraging. Aan de overzyde van het IJ, onder Nieu- wendam, gir.g een onlangs niouw opgebouwde watermolen geheel tegen don grond. Ten gevolge van hooge zee worden Don derdag in de Noordzee twee matrozen aan boord van de dagmailboot „Nederland" der Maatschappy „Zeeland" by het hyschen van de toplantaarn ernstig aan de beenen gekwetst. Zy werden dientengevolge ter v« rpleging op genomen ia het hospitaal to Chattam. Donderdagmiddag zyn tusschen Ilpendam en Watergang eet ige tehphoonpalen omgewaaid, waardoor do telephonische verbincing tusschen Purmerend en Landsmeer eenigen tyd is verbro ken geweest. Te Utrecht stortten ten gevolge van de hevige rukwinden een viertal in aanbouw zynde woningen in de Klaverstraat, van den bouw ondernemer v. L., in elkaar. Gelukkig hadden geen persoonlyke ongelukken pl ats. Van een woning in de Wigstraat kwam een deel van den schoorsteen naar beneden. Uit Monnikendam schryft men dat 6 Dec.: De bliksem sloeg hedenmiddag te 2 uren in den watermolen, naby Volondam, gemeente Kat- woude. In een oogwenk stond de molen in lichter laaie en was in een uur tyds geheel in de asch gelegd. Korten tyd daaana ontstond er ook brand in do slechts op korten afstand gelegen boerenplaats van de familie Korhof. Vermoedeiyk trof dezelfde bliksemstraal molen en boerenhofstede. Aan blusschen valt niet te denken en men mag tevreden zyn, wanneer do brand niet naar andere woningen overslaat. Ook boven Arnhem woedde gistermorgen gedurende korten tyd een hevig onwoder, vergezeld van hagelbuien. Te Leeuwarden werden op de Kelders door don hevigen wind drie meisjes in het water geworpen. Zy werden door een zoon van den heer Schuurmans aldaar gered. Van de wyzerplaat van den Westertoren te Amsterdam, die gekeerd is naar de zyde van de Leliegracht, is de groote wyzer afgewaaid. Te Utrecht begon op 4 Dec. ongeveer 7 uren namiddag de wind uit het WZW. op te steken en nam voortdurend in kracht toe. Het sterkste was de kracht Donderdag van 4 uren 's m. tot 7 uren 's av. met een ge middelde drukking van 30 Kg. op de vierk. meter waarin stooten van 40 65 Kg. voor kwamen. De sterkste stoot 75 werd opge- teekend te 12V4 uur Donderdagmiddag. Hoewel de windkracht Donderdagavond van 7 uren af verminderde, bleef het toch vry krachtig waaien, gepaard met regen en hagelbuien; ook werd Vrydagmorgen te 6!/4 uur een onweer boven deze stad waargenomen. Ook in Belgiö heeft de storm in den nacht van Donderdag op Vrydag hevig gewoed; de „Indépendance" spreekt zelfs van een orkaan en geeft een geheele lyst van ongelukken, hoewel geen ernstige, die te Brussel gebeurd zyn. Overal in de stad zyn schoorsteenen en dakpannen afgewaaid en ruiten verbryzeld; in liet Park en op de boulevards was de grond bezaaid met takken. Een telegram uit Ostende van Vrijdag middag 3 uren meldde, dat de storm nog met onverzwakte kracht voortduurde, gepaard met hagel en regen., De maildienst op Dover ondervond veel vertraging. IJ m u i d e n, 7 Dec. Op den Noorder Steenendam is hot visschersvaartuig O 162 gestrand. Het vaartuig zit niet gevaarlyk en het volk bevindt zich nog aan boord. Tevens is by de Zuiderpier gestrand het barkschip „Familiens Minde" uit Risoer en tot dusverre zyn de pogingen van de reddings boot om de bemanning te redden vruchteloos gebleven. Voorts is het schip „Tantioy", na gestooten te hebben, naar binnen gedreven en ligt het thans met gebroken kluiverboom gemeerd. Bij de Noorderpier is een wrak op strand gedreven, waarvan de nadere byzonderheden nog ontbreken. Terschelling, 7 Dec. Het Noordsche barkschip „Agatba", kapt. Olsen, van Rofsü met hout naar Louden, is alhier gestrand en verbrijzeld. Volk gered. Maassluis, 6 December. Do sleepboot „Wodan" deed gisteren en beden buitengaats loodsdienst en keerde hedenavond alhier uit zee terug met stukgeslagen boot en kajuits- kap, ontzette machinekap en meer andere schade. Alles wat los aan dek was, is over boord geslagen. Nieuwodiep, 7 Dec. By Calantsoog is hedennacht gestrand en stuk goslagen de Duitscbo bark „Libertas", kapt, Pieplow, met duigen van Kotka naar Rochester bestemd. Van de equipage zyn slechts 2 man gered, terwyl reeds 4 lyken aan strand zyn gespoeld. Londen, 7 Dec. De Nederlandsche tjalk „Martenshoek", schipper Buisman, met kolen van Alloa naar Stuer, is by Lemvig gestrand. Schip en lading zyn totaal verloren. Scheveningsche berichten van heden. De wind, die gisteren den ganschen dag uit het westen had geblazen, sloeg legen den nacht over in een storm, gepaard met hagel en sneeuwbuien. Toch waren in den avond velen uit de residentie naar Scheveningen gegaan om den aanblik te aanschouwen, dien de ziedende zee opleverde. De zee, een schuimende, kokende massa, s'ond tot aan den voet van duin en strand- muur. De bommen, welke nog aan het strand stonden en waarvan de inventaris was opge borgen, ligen met kabels vastgemeerd en hoe wel ze daardoor voor afdry ven werden behoed, kon men toch duidelyk de groote drukking van den storm bemerken, want by iedere wind vlaag wer;on de schuiten verzet. Voor zoover was waar te nemen, toen tus schen 1 en 3 uur het water was terugge- loopen, was er weinig of geen schade berok kend aan waterkeeringen en schuiten. Hier en daar lag een rol of roer en ook spoelde de zee eenige stoenen en ryshout aan. Op den Scheveningschen weg, die met groote en kleine takken bier en daar bezaaid lag, zyn een paar boomen ontworteld. Ook hedenochtend waren honderden Hage naars naar Scheveningen getogen om de uitwerking van den storm van den afge loopen nacht waar te nemen. De wind, die nog steeds krachtig uit bet West-Noord- Westen langs het strand woei, joeg den belangstellenden de oogen vol zand en zee schuim. Golyk reeds gemeld, bekwam de vloot geen of luttele schade, hetgeen is toe te schryven aan de omstandigheid dat slechts een 17-tal bommen aan het strand gemeerd lag en op vry grooten afstand van elkaar. Des te meer schade heeft de zee echter weder berokkend aan den straatweg, die over een lengte van circa 100 Meter tusschen Seinpost en Kurliaus weder ernstig is afge brokkeld. Vooral tusschen Seinpost en het Paviljoen, het bekende eigendom van Prins Von Wied, was de weg te 11 uren heden ochtend over een breedte van ruim 3 meters weggeslngen. Ernstig werd gevreesd dat het hedenavond te 6 uren te verwachten boogty het ver- woestingswerk aan dien straatweg beduidend zal voortzetten. Naby het Kurhaus is de weg onbeduidend aangetast. Van gemeentewege werden hedenochtend de losgewerkte straat klinkers in groote getale weggevoerd. Voorts heoft de zee een gedeelte van het aanvullingszand onder den baraltmuur weg geslagen, doch aan den muur zeiven is geen de minste waarneembare schade berokkend. De eigenaar van eon biertentje aan den straatweg hoeft die ylings afgebroken, maar kon niet verhoeden, dat e9n gedeelte van de op zee uitziende veranda stuk geslagen werd. De bekende put, bestemd tot het ontvan gen van voor de binnenbaden bestemd zee water, is geheel gescheurd en scheefgetrokken, terwyl naar het Oranje hotel, het duin over een klein gedeelte is weggeslagen. Op het oogenblik moeten een 13 tal bom men en 2 loggers ter vischvangst zyn. Groe pen visschers beweerden hedenochtend dat zich aan den horizont een schip bewoog, maar het ongeoefend oog van een leek kon daar van niets bespeuren. ■Sele^rammom* MADRID, 6 December. Officiëele tele grammen uit Havana bevestigen de tijding, dat de benden der Cubanen, die onder be vel stonden van Maximo Gomez en Maceo, door de Spaansche divisies van de generaals Valders en Navarro zyn geslagen. De Spaansche troepen maakten zich mees ter van het legerkamp der Cubanen, die ernstige verliezen leden en op do vlucht gingon. Marktberichten* Woubrugge: Zondagavond, te 7 uren, zal voor de afdeeling Woubrugge van den Ned. Protestantenbond optreden Ds. Olderdan, van Gouda. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 5° C. 41w Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 2.5° C. 36.5 F., 's middags om 12 uren 4.5° C. =40.1° F. '«namiddags 4 uren 2.5® C. 36.5° F. Leiden, 7 December. Granen werden heden ruimer aangeboden, on meestal 'prijshoudend verkocht. Witte Tarwe iu alle soorten ge.raagd en tot ruim vorigo prijzen verdocht. Rogge met meer aanbod, prtjzea ieta achteruitgaande, oeret in de voarsoorten goed te plaatsen. Haver pnj:houdend, overige artikelen nagei.oog onveranderd. Witte Tarwe ƒ5.90 a f 7.30. Boode ƒ5.00 a 6.30. Walla-Walla ƒ5.90 a ƒ6.10. Toolscho G.20 a ƒ6.30 per 80 KG. Rogge 3.75 a ƒ4.10 per 74 KG. Zomorgeret ƒ3.20 a ƒ3.60, Winter- ƒ3.60 a 4.10 Chevalier- ƒ4 15 a ƒ5.per HL. Haver 2.75 a ƒ3.10 per 50 KG. Blauwe Erwten ƒ5.— a 5.25 per HL. Puardenboocen ƒ4.90 a ƒ5.15 per HL. Duivonboonen ƒ5.60 a ƒ5.90 por HL. Brufheboonen f 9.50 a 10.7 5 por HL. Koolzaad f 6.a ƒ7.40 per HL. Kanariezaad ƒ6.— a ƒ6.75 per HL. Hennepzaad ƒ6.50 a ƒ8.— por HL. Boter. Aanvoer 6640 kilogr.; lsto qualit. per l/4 vat f52.— a ƒ58.2de qualit. per '/t vat 42.a 50. 1ste qualit. per kilogr. ƒ1.30 a ƒ1.45; 2do qualit. per kilogr. ƒ1.05 a ƒ1.25. Lange Zwarto Turf. 4500 dnbb. HL. ƒ0.21 a ƒ0.2 4 Hoofddorp,(Hj-vrlemmormeerj. 5 December. Witte Tarwe ƒ5.50 a 6.25. 11-ggo ƒ3.75 ƒ4.Haver 5.25 ƒ5.50, Wimerg rst a Duiven- booaen 5.50 a 5 80. Pdardenboonen 4.50 a 4.90. Bruineboonen ƒ9 50 a ƒ10. Groene Erwten ƒ4. a 4.50, Kaoariezaad ƒ6.— a ƒ6.60, Karweizaad ƒ14.a ƒ14.40, inclusief. Schiedam, 6 Do.:. Notooring van de Make laars. Moutwijn ƒ9.—, Jenever ƒ13.idem Anist. proef /14.5'J per Ned. vat ou zonder fust, zonder de bolaötiug. Spoeling-commissie hedeD 1.70 per ketel. Noteering van den Brauderebond. Moutwijn 8 a per Leot. ct., zonder fust on zonder belasting. Tor algemeene kennis wordt gebracht dat van heden af het S&fjks-Dcpöt voor den verkoop van Postzegels, enz., ten huize van den Heer I. C VAN 'T HOOFT, Breestraat 106, wordt opgeheven en verplaatst naar de Botermarkt Mo. 14 by de Firma SCHREUOEfl A v. BAAK (den He^r J. J EGGERS), Boek Muziek en Kunst handelaar. Tevens wordt er aan herinnerd, dat in de Ryks-Dépöts uifsltififcnd Rijks-Briefkaarten mogen worden verkocht. De Directeurj A. L. NAGEL. i.riden, 7 December 1895. iDVERTENTIËN. Heden overleed, na eene korte ongesteld heid, in den ouderdom van ruim 66 jaren, onze hartelijk geliefde Moeder en Behuwd- moeder ABRAHAMINA CLASINA NAJÈR, Weduwe van di-n Hi er BERTRAM CORTS. S. H. SCBRTEKECobts, j O. SCHRIEKE. Lnsc,iedee Abr. CORTS, Leiden. Dr. C. W. CORTS, 1 A. C. C. CORTS - S Waddingsveen. Van Roojen, G. J. Bz. CORTS, Wassenaar. CORNELIA W. CORTS, Leiden. Leiden, 4 December 1895. (Heerengracht 58). 8577 16 Bezoeken kannen met worden afgewacht. Heden overleed, na eene korte ongesteldheid, myn Behuwdzoon THEOüORIS JUFFER MANS, na voorzien te zyn van de HH. Sacra menten der Stervenden, in den ouderdom van ruim 58 jaren. Uit aller naam, Wed. K. JUFFERMANS, geb. Beebke. H. C. JUFFERMANS. Oegstgeest, 4 December 1895. 8608 10 Tot diepe droefheid zyn er betrekkingen overleed, te Kampen, na eene hevige onge steldheid, H. M. VaN dorp, barteiyk ge liefde Echtgenoot van 8602 5 a. j. van dorp beekhuis. Volstrekt eenige kennisgeving. De Heer en Mevrouw BRUNTING Evers betuigen hun hartolyken dank voor de vele bewyzen van belangstelling, by de geboorte van hun Zoon ondervonden. Leiden, 7 December 1895 Bezoeken worden bij voorkeur afgewacht Woensdag en Donderdag a. s. 8628 7 Myn hartelijker» d nk a n llen, voor de hulp en belangstelling, my be vezen by den brand op 5 Decerntor jl. J H. BENSCHOP. JLeiden, 7 December 1895. 8606 5 een WOUNIIDI8 voor een gezin zonder kinderen. Huurprys maximum f 350. Brie ven aan het Bureel vau dit Blad onder No. 8625. 6 naar Indië wordt te koop aangeboden eene Vulkachel, nieuw, slechts enkele malen gebruikt. Te bezichtigen by JOHs. DEE Jzn., Hooigracht 12—14. 8620 8

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3