Geroomde R/lelk. K St.-Nicolaas. g£ 25 pCt. Korting D. F. DOOSEIMS, Breestraat 103. DASSEN EN STRIKKEN, Ed. J. DE BRUYN, D. M. SPEIJER, Mare 43. De Graeieuse. Leidsche Spaarbank. Verloting ten bate van een nieuw Kerk gebouw to Kerkwcrve. Tabak en Sigaren. Gevraagd, Gevraagds Te huur gevraagd: F VAN DEB KLOOT, Aangekocht voor den St.-Nicolaas: een best Rund, wegende 1600 halve K.G. F* rij® courant al» volgt: 855740 De ondergeteekende bericht door dezen ONT VANGEN TE HEBBENeene groote sorteering Coiffeur. K0RT-RAPENBUR6. Leiden. Klein© Adyertentiën. Esdesavond in den Winkel te bezichtigen. BERICHT. buitenland. Frankrijk, Te Parija ia door eenige bladen het ge rucht verspreid, dat do heer Berthelot zou aftreden als minister van buitenlandache zaken. De Parysche correspondent van de „Indópendance Beige" verklaart echter, dat voor dit praatje niet de minste grond bestaat. De heer Berthelot zal dezer dagen zyne werk zaamheden hervatten, De markiezin De Plaumartin, dezer dagen te Parjjs overleden, heeft 50,000 fr. vermaakt aan het Parysche doofstommeninstituut en 4 millioen aan den gemeenteraad van Brussel, tot oprichting van een gesticht voor bejaarde lieden. De commissie uit den Franschen Senaat tot onderzoek der stukken van het proces Magnier heeft als hare meening te kennen ge geven, dat de senator van zyn ambt vervallen verklaard moet worden. BelfflR. De Belgische Staat en do Grand Central belge-Spoorwegmaatschappy zijn het eens geworden over het terugnemen van de lynen Antwerpen Rotterdam en die van de Belgische Oosterspoorwegmaatschappy tusschen Sambre en Maas. De voorwaarden voor dezo terug neming zyn nog onbekend; men meent dat zo voordeeliger zuilen zyn voor de Ooster spoorwegmaatschappy dan voor de ïy'n Ant werpen—Rotterdam. De overeenkomst moet worden goedgekeurd door Frankryk en Neder land, daar een deel dor lynen op het grond gebied van deze landen ligt. Oostenryk-Hong.-Monarohle. In het Hongaarsche Huis van Afgevaar digden antwoordde de minister-president, baron Banffy, op de aanmerkingen, welke de anti-lioerale oppositie-leider Ugron op de militaire organisatie heeft gemaakt. Tevens protesteerde de minister tegen Ugrons be wering, dat de minister van buitenlandsche zaken, graaf Gulochowsky, onwelwillende ge voelens ten opzichte van Turkije zou koesteren „Ik heb" zeide de minister „reeds de verklaring afgelegd, dat de belangen van Oostenryk-Hongarye eischen, dat ook de regeering van dezen staat al haar krachten aanwende tot het horstellen van de orde en de rust in het Oosten en tot handhaving van het statu quo". Baron Banfl'y eindigde zyne rede met de formeele verklaring, dat de minister van buitenlandsche zaken de belangen van Hon garye eveüzeer behartigt als die van Oosten ryk (Levendige toejuichingen). Armenic. Men seint uit Konstantinopel, dd. 3 Dec.: De Armeniërs gingen In het district Endermi tot den aanval ovor. Zy staken een dorp in de nabyheid van Piaz in brand en plunderden de huizen. Er zyn troepen uitgezonden, om de orde te heratellen. Ook te Sile, in hot Vilayet Sivas, werd door de Armeniörs op de Muze! mannen geschoten. Ook daar traden de autori teiten krachtig op. Dientengevolge werden de ontvreemde voorwerpen en het gestolen vee opgespoord en aan de eigenaars teruggegeven. Rusland. De berichten over den toestand van den troonopvolger luiden zeer treurig. De zieke moot voortdurend het bed houden en is goheol apathisch. In den voorbergt er sprake van overbrenging naar de R. doch do zioko wilde daarvan niet wetenny verlangde slechts naar ru6t. Thans zou het vervoer daarheen onmogelyk zyn. Het besluit van de jonge keizerin om haar dochtertje gedurende den gauschen winter, men zegt zelfs tot aan de kroningsplechtigheid, zelve te voeden, vindt by het Russische volk allerwegen instemming. Mtt het oog hierop zullen dezen winter de grooto hofbals in 't geheel niet plaats hebben en zullen slechts kleinere partyen en concerten aan het hoi gegeven worden. Bulg;arye, Te Sofia is Zondag ten gunste van do Macedonische boweging een meeting gehouden, waartoe de bevolking by aanplakbiljetten was opgeroepen. De opkomst was zeer t.ilryk. Een tot do oppositie behoorende afgevaar digde, Takiew genaamd, eonigo studenten en een ontslagen officier hielden redevoeringen. De meeting ontaardde in een kloppartytwee revolverschoten, waardoor echter niemand ge troffen werd, veroorzaakten een paniek. De politie en een eskadron cavalerie dreven de menigte uiteen. Vereenlgd# Staten* Maandag kwam te Washington het Ame- rikaaneche Congres woer byeen. Tot voorzitter van het Huis van Afge vaardigden werd gekozon de heer Rood, do candidaat der republikeinen. De hoor Reed verkreeg 234 stommen, terwyl de vorige president, de heer Crisp, de candidaat der democraten, 95 stemmen op zich vereenigdo. In den Senaat werd medegedeeld, dat de Boo ischap van den president Cleveland gisteren niet zou worden uitgevaardigd. Tot voorzitter van den Senaat werd herkozen de heer Stevenson, republikein. Na afloop der zitting hielden de republi- keinsche senatoren eone byoenkomst, ten einde er over te beraadslagen, of het wen- schelyk zou wezen, ook de andere n.publi- keinsche leden van het bureau to herkiezen. In het Huis van Afgevaardigden worden, na de verkiezing van don pVtsident, terstond alle leden van het bureau, die tot de repu- blikeinscho party bebooren, herkozen. LEIDEN, 4 December. By het agentschap van de Belgische Staats spoorwegen te Rozendaal is uit Brussel het volgend diensttelegram ontvangen: „De Invoer van vee in Belgiö is toegestaan langs Esschen op Maandag en Woensdag, doch niet, zooals de Nederlandsche Staatscou rant heeft vermeld, op Zondag en Woensdag," In de jongste „Haagsche Kroniek" van do „N. Gron. Crt." wordt, geiyk wy reeds meldden, betoogd, dat de komst van dr. A. Kuyper in de Tweede Kamer nog even vóór 1 December de schatkist ƒ500 kost, omdat „de geachte afgevaardigde, door sedert de openiog van de nieuwe zitting niet éénmaal ter vergadering te verschynen, zyn aanspraak op vergoeding, berekend tegen f 2000 per jaar (d. i. f 500 per kwartaal) zou hebben verbeurd, als hy niet juist nog vóór 1 Dec. eventjes was komen hospiteeren." Naar Mr. M. Polak te Groningen nu in het- zolfde blad mededeelt, gelooft hy niet, dat dit juist is. In artikel 89 der grondwet wordt gezegd Alsschadeloosstelling wordt hun (d. i. den leden der Tweede Kamer) toegelegd eene som van f 2000 's jaars. Deze schadeloosstelling wordt niet genoten door do leden, die het ambt van minister be- kleeden, noch ook, voor den tyd der zitting, door hen, die gedurende de geheele zitting afwezig blevon." Alleen dus die leden, die gedurende de geheele zitting afwezig blijven, verliezen hun recht op de schadeloosstelling. De zitting duurt, in don regel althans, het geheele jaar door, van September tot September. Woont derhalve een lid der Kamer ook slechts één maal in het jaar eene vergadering by, dan behoudt hy zyne aanspraak op de volle 2000. De kroniekschry ver rekent, volgens mr. Polak, ten onrechte by kwartalen. De minister van financiën heeft by de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend, strekkende tot conversie van de 3'/2-pcts. Nat. Schuld in een 3 pets.-fonds. Do Minister zegt dat deze conversie mogelyk zal zyn zonder vermeerdering van het nominaal bedrag der Staatsschuld, omdat het feit, dat de 3-pcts. Nationale Schuld sinds lang voortdurend boven pari staat, de toetreding van de houders der 3'/a pets. tot een verwisseling h pari in 3 pets. rontegevende schuld zeer waarschynlyk maakt. De voorgenomen conversie zal op zeer een- voudigen voet kunnen plaats hebben. Zy, die tot de conversie willen toetreden, ontvangen in plaats van hunne inschryving in het 3y2-pcts. Grootboek een inschryving van geiyk nominaal bedrag, rentende 3 pet.; en in plaats van hunne schuldbekentenissen, rentende Sl/i pet., nieuwe stukken van gelyk nominaal be drag, welke een ronte van 3 pet. geven. Elke toegift of vergoeding is dus uitgesloten. Wie binnen don by kon. besluit te bepalen termyn aflossing vraagt, krygt zyne inschuld, op eveneens by kon. besluit vast te stellen tyd8tippen, voor haar nominaal bedrag uitbe taald; zoowel in het eene als in het andere geval wordt de rente van 31/, ten honderd slechts tot een vooraf te bepalen dag genoten. De maatregel zal in den loop van 1896 tot uitvoering komen. Gisteren kwam in den gemeenteraad van Schiedam het voorstel in behandeling van Burg. en Wetb., om eene oproeping te doen voor oen loeraar in het Fransch voor vier lesuren, tegen een jaarwedde van ƒ900. De heer J. Luyten, leeraar aan de H. B. School met 3-jarigen cursus te 's Gravenhage, had zich namelyk beschikbaar gesteld tegen een salaris van f 75 'smaands; Burg. on Wetb wilden den heer Luyten echter niet dadelyk benoemen, maar eerst eene oproeping tegen die jaarwedde doon. De commissie van toe zicht, wier meoning door den heer mr. Poort man werd verdedigd, wenschte nog in deze zitting tot de benoeming van don heer Luyten over te gaan; anderen daarentegen wier meening o. a. verdedigd werd door den wet houder G. Visser Bzn. wilden den heer Vermeulen, leoraar in het Fransch, die vier uren nog opdragen tegen eene jaarwedde van f 400, waartoe deze bereid bevondou was, ook al kreeg deze leeraar daardoor wat veel uren. Na lange discussie werd eindeiyk het voorstel van B. en Ws. in stemming gebracht. Tien leden waren er vóór en tien er tegen. Uitstel dus tot over veertien dagen. By lvoninklyk besluit van 2 dezer is bepaald, dat alsnog, ter zako van zyn gedrag by de bestorming van Tjakra-Negara (Lombok), op den 18den November 1894, do fuselier van bet leger in Nederlandsch-Indiê, G Zaayer, by afzonderlyke dagorders zoo in Indië als in Nederland, eorvol zal worden vermeld. Sts.-Ct ADVERTENTIËN. Heden overleed mijne geliefde Echtgenoote HENRIÈTTE NANETTE BOLLINGER, Inden ouderdom van 35 jaar. F. VAN WIJK. Amsterdam, 4 December 1895. 8559 5 De zitting voor inbreng en terugbeta ling zal DONDERDAG-AVOND 5 DECEM BER NIET worden gehouden. 8550 6 De pryzen, die gevallen zyn op de in Leiden geplaatste Loten: Nos. 280, 281, 286, 287, 294, 295, 299, 501, 508, 515, 520, 522, 526, 528, 548, 553, 565, 566, 572,573, 588, 590, 593, 594, 595, 596,1645,1652,1663, 2080, 2084, 2088 en 2089, kunnen Vrijdag a. s., tegen inwisseling van het Lot, worden afgehaald: L. Mare No. 24. 8554 12 Plaatsing in bovengenoemd vak wordt ge zocht voor een Jongmensch, eenigszins met het vak bekend. Salaris geen vereischte. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 8549. V Wordt gevraagd, voor tijdelijk: Zich te vervoegen aan de Fabriek TIELE- MAN DROS. 8558 5 tegen Februari a. s„ te Leideneene fatsoen- ïyke, sterke, omstreeks 25 jarige R -K. Dienst bode, die een burgerpot koken kan on ge negen is eenig huiswerk te verrichten. Franco brieven onder de letters H D aan I. N. GEIJER, Boekh., Leiden. 8555 8 togen Januari: goedkoope EASIER® met pension (vuur, licht) met of zonder huiselyk verkeer. Brieven aan het Bureel van dit onder No. 8548. 6 een flink, licht Lokaal of Woonhuis, tot het uitvoeren eener flinke zaak. Brieven onder No. 8532 aan het Bureel dezer Courant. 5 Ce Revolver ne fonctionne qui dans les mains de son proprlélalrc. Representant p/la Hollande: Mr. VAN DKR WAAR, Leide, Hooigracht 33. 8556 8 Systöme perfect'onné absolument sur. j a 3 Cents per Lfllcr, te bekomen by 8526 10 Lange Dlefstceg IO-12. B|j do veiling, 3 Decemher 1895, ten over staan van den te Warmond gevestigden Notaris FRIJLINCK gehouden, is in bod gebracht: 8547 16 Het HUIS en ERF, ingericht tot Vlcesch- houwcrij, op het dorp te Warmond, opf 2000.- Yerhoogd met500.— Later verhoogd met 200. Samen T~f 2700.- Yerhoogingen worden aangonomen ten kan tore van genoemden Notaris, tegen genot van één v|jfde der verhooging. Do afslag bluft bepaald op Dinsdag 10 December a. s., des namiddags te 7 uren in het lokaal „do Zon", te Warmond. Wegens de steeds dalende marktprijzen, is het mij mogelijk het Rundvleesch tegen meest concurreerende prijzen te leveren. AAN BE BANK VERKKIJfiBAAR. Vetf 0.25 Scbenkelvleescht 0.27$ Gehakt, Poulet o.30 Lappen0.32$ ALLES PER HALF K.G* Rollade en Ribbenf 0.40 Staartstuk, Rosboeuf0.40 Ossenhaas eu Biefstuk0.55 Tong, per stuk2.— BIJ 8558 26 in de nieuwste modellen en kleuren. Deze Advertentien niet meer dan 30 woorden bevattende worden slechts bij vooruitbetaling van -40 Cents geplaatst. Buiten Deiden wonend en lcunnen postzegels voor de betaling zenden. De adressen van Kleine Advertenties, die U be vragen zyn aan ons Bureel, zullen in de vestibule daarvan op een bord worden bekend gemaakt Café Reuser, Hoogowoord 168. -- Zatordagavond to 8 uren: PRIJSBILJAKTEN mot hindernissen, wat voor volon amu sant is. Door onvoorzlono omstandigheden vraagt Mo vrouw STRIENING reeds tegen Fobr.: oeno Meid-Alleen. Zich aan te dienen 's morgens vóór 12 uren: Zonnovoldstoog 3a. Dienstbode. Govraagd: oono DIENSTBODE,- in oon kloin gezin, van don P. G. Zonder goodo getuigen onnoodlg zich aan to molden. Haarlemmerstraat 153. Poedel. To koop: oon prachtig zwarto POEDEL, zuiver ras, zoor waulcsch en vertrouwd by klndoron,l)4 Jaar oud. Adres: Zfllsingol No. 1. Bovenhuis gevraagd, voor 2 dames, liefst aan of dicht bij do tram, niot hoogor dan ƒ225 Er biedt zich aan, mot 1 Januari of oordor: eouo R.-R. Dienstbode, van goodo gotuigon voorzien. Br. fr. lott. H. M., by don Bookh. J. C. KAT, lo Hillogom. Meubelen te koop. Eono losso Mah. donkere Linnen* kast, pr. 26.Een mns-siof gobogon Notenb. Bufiot met spiogelopzot, 27.—Eono gobogon No ton b. Penant- kast, pr. i5. AdrosHooreogracht No. 120. Iemand, oeno flinke zaak dry- vonde, vraagt ƒ500 ter leen, tor uitbroiding zynor zaak, togen hoogo ronte en borgstelling. Brievon Bur. v. d. BI. No. 9 27. To koop: 4 jonge Fox-Terriers, (reuon) met moeder, ook genogon eon to ruilen, tagon con gecoupeerd of tjjgerhondje (klein soort). Adros: Nieuwe Boestonmarkt 11 a. Een klein Notitieboekje verloren, voor don vinder van geen waarde. Terug te bozorgon aan hot Burool van dit Blad. Jongmensch gevraagd, tor opleiding; leeftüd 14 15 jaar, oeno netto hand schrljvondo Adres: KOOIJKER'a Filiaal, Hoo gowoord 20. Te koop: oeno nieuwe Jachtwagen mot zak kende ramen, eono Dogcart, eon Vraclitbrik on eon Vigilante waar onder een best stol mot Collins- A.sson, by C. VEKWEIJ, te Wou- brugge. Bureau. Te koop: oen notonh. BUREAU met onderkasten, Bonheui du Jour, on gebruikte Canapé. Haverzaklaan No. 1, byn do Stationsweg. Dienstbode. Voor dadelijk eeno flinke DAG MEID gevraagd. Haarl.straat 6 7. ZMorgen- (Dondordag-)avond en Za tordagavond a. s.: Prijsbiljarten om Komjnon on Eendvogels,in Holol „Toolast." H. BORGERDING. Een Jongmonsch zoekt togen 1 Januari: oono gemeubileerde Kamer mot kost on inwoning, vuur on licht. Brievon, met prllsopgavo, Bur. v. d. BI. No. 913. Waarschuwing! Eon ledor, die do advortontio go- lozon hooft van don 11 oor v. d. STOK, Oudo Singel, moot bokonnon, dat hot niot slim is, dat do woonplaats vergoten Is. Bedoeld molsje woont in do Vestestraat. Zuivere Citroenpunch, ad 1.20 por Flosch. Ftfno LIKEU REN uit eon onzor voornaamste lfkourstokoryen. Verkoop por 3 Flos- schon, doch behooven niot van óón soort to zUn, J. P. RIEDEL, Boommarkt. GEVRAAGD: een flinke Jongen, om in hot bohangorsvak opgeleid to worden. Adros- H. J. GEENJAAR, Volniolongracht No. 10. GEVRAAGD: eon flinke Loopknecht, door do Firma J. C. RATING. Zich to vervoogon tusschon 9 on 12uron 's ochtends. Een Boerenknecht, goed kunnende molkon en met allo boeren work bokond, wordt zoo spoo- dlg mogöltlk govraagd b(i JAC. KNIJNENBURG, „Deijeroord",Was senaar. EENE zindelijke Werkvrouw gevraagd. Adros: Stoonstraat 10. Dagmeid of Werkster wordt gevraagd, om dadelyk in dionst to troden. LaDgo Mare 3 6. Terstond govraagd: 2 aankomondo Metselaarsjongens, met hot vak bokond. Adres: Bur. y. d. BI. No. 9 20. Winter-Limonade, per kogol flosch ƒ0.10. SODAWATER in oivormige flessuhon ƒ0.08 por 1L J. P. RIEDEL, Boommarkt. Gevraagd: eene zindelijke Dienstbode, dio goed kan koken. Adres: Oude Vost 23. Gevraagd: eon net, fatsooniyk Dagmeisje, niet boven de 16 jaar. Stille Rynl2 Let wel! Te koop: een goed onderhoudon JONGENS-RIJWIEL, voor den spot prijs van ƒ18.— Te bezichtigen: MaredUk No. 16, hoek Piet-Heinstraat. 100 Liters Melk per dag to koop, voor drie maandoni DecM Jan. en Febr., bil J. VAN DER PUITEN, Oogstgeo3t. Uitknippeu Vool geld voor gedragon Hoeren- en Dameskloodoron, Moubolon, enz., geoft Jufl'r. RIBBEEK, Clarenstoeg8, waar geen onzuivero goederen go- kocht of \orkocht worden. Men lotte op naam on nummort Eon Jongmonsch vraagtoon vrjjo Zit- en Slaapkamer, benevens volledig Pension. Briovon met duideiyko opgavo van conditiën on adros, Bur. v. d. BI. No. 9 09. Visschers I To koop aangeboden eono zoo goed als nieuwe ROEIBOOT, mot Bun on Vischwanten, zooals oen Zegon, groot 140 voot, onz. Te bo- vragen: Korto Langostraat 22. Terstond govraagd: oon Bakkersleerling, diegone dio eonigszins met bot vak bokend ls geniet de voorkour. Adros: Nieuwo Beestenmarkt No. 6. Govraagd: een net Meisje, tusschon do 14 on 16 jaar, van 's morgens 8 tot 4 uur, zondor goodo gotuigon onuoodig zich aan te melden. Te sprekon 's avonds na 7 uur. Kaisoratraat 38 Brood- en Banketbakker. Eon R.-K. Jongmensch, goruimon tyd In bovengenoemd vak work- zanm, zag zich gaarne goplaatst. Er zal moer golot wordon opgooJo bohandolin;* dan op hoog salaris: Brieven Bur. v. d. BI. No. 9 39. Gevraagd in een not kloin gezin tegon 1-Febr.: eene nette R.-K. Dienstbode, bovon 25 jaar, zolfstandig kunnonde kokon on werkon on huishoudeiykt bezigheden verrichten, schrifielyko getuigon voreischte. Loon ƒ80.— waschgeld ƒ20. Briovon Bur. f. <L BI. No. 929. Hoeren Bookers! Vraag stoods do morken: Hot Wapori van Noordwyk, Piot-Hein, Barlosco, 2-Cents-Sigaar. Troef, ia klein model, in doosjos van 10 st. a 2Cts, Alleen bij L. v. d. PLAS, Noordwyk Binnon. Ook verkrygbaar: onvervalachte Booronboter, en 1ste soort Zoute- visch. Voor oono Juffrouw, Yraagt mon: Zit- en Slaapkamer gomeubilleord,. netton stand ge- heolon degoiyken kost, vuur, Hebt. bowassching en bediening togen ƒ8,— ƒ9.—of ƒ10.— per week. Briovon Bur. v. d. BI. No. 9 4 0. In een gezellig bnrgerbui9gezin kunnen nette Commensalen goplaatst wordon togen ƒ4.50, dege- iyk oton, zindelijk beddogoed, netUï bebandoling van wasch- en strijk goed on heelbouden. Adres: Bur. v. d. BI. No. 9 4 L Woensdag- en Zater dag avond zijn exemplaren van het Dagblad, waarin deze Ad- vertentiên voorkomenvan af halfzeven verkrijgbaar ad 2 Cents, mits aan het Bureel afgehaald.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 4