Beurs van Amsterdam. Den dag vóór den dood harer zuster had zy gezien, dat er poeder was in de kop thee, waaruit haar zuster dronk. Zy had er van ge proefd en was den volgenden dag zeer onge steld geworden. 1 Get. bad wol eens gezien, dat haar zuster neiging tot zelfmoord vejtoonde; eens hadzy laar met een mes een beweging zien maken als van iemand, die een wanhopige daad wil Verrichten. Zy had vaak over haar dood gesproken, maar get. had daaraan niet veel waarde ge hecht. De laatste dagen voor haar dood had Care zuster herhaaldelijk gebraakt, maar toch had get. de ziekte niet vóór zoo ernstig ge houden. (Deze getuige geeft nu en dan blijk van groote zenuwachtigheid en maakt een niet zeer gunstigen indruk.) Zy had, daar zij zag, dat baar zwager zijne vrouw slecht be- ïandoldo, hem wel eens gevraagd: Wil je soms, dat ik haar zal vergeven?" Pres.: „Hoe kwam u daar zoo toe?" „Jk zag, dat hy niet van haar hielddie oorJen ontvieleu my zoo opeens „Bracht u dat 6oms in verband met dat [^kopje thee?" „Neen, dat nietEr zyn wel eens meer woorden gebruikt, waartegen hy (de beklaagde) als eeriyk man had moeten opkomen. Maar dat deed by niet. Het scheen wel, dat hy zyn vrouw niet kon uitstaan." Nadat deze getuige nog een zeer scherp en langdurig verhoor had ondergaan, waarby zy den beklaagde in hooge mate bezwaarde, werd dezen gevraagd, wat hy op hare mededeelingen had aan te merken. B e k 1.a Van al wat zy heeft gezegd is hoog stens één derde waar. Zy heeft my willen trouwen." Pres.: „Waarom hebt gy op de vraag, u zoo pertinent gesteld, of gy wel eens arse- I nicum hebt laten halen, eerst beslist ontken nend geantwoord, en u, toen men u bewees, dat gy wel degelijk arsenicum badt gekocht, gered met het sophistische antwoord, dat gy het niet hadt loten halen, maar zelf hadt gehaald? Dat bewijst uwe grooto geslepenheid. Bekl.: „Ojid.it ik wel begreep, dat men my anders mrcut van vergiftiging zou hebben verd.ici.t. Ik hou; vol, dat ik onschuldig ben aan den Coo van inyne vrouw." (Bekl. slaat krachtig m t de \uist op de bank). Pres.: „Gvi heit hhr niet te poseeren als de vermoora onschuld, en ik duld uw hoogen toon niet. Waunc-r ge op deze wyze voort gaat, dan zal ik u teietten nog een mond open te doen. (Mr. Koning, bekl.'s advocaat, begeeft zich tot zyu cliënt en maant hem tot kalmte aan). Get. An iries Jansen, broeder van de over ledene, alsook diens vrouw, legden vervolgens 66D voor ubhwl. n.ogst ongunstige verklaring af. G. m- zou bekl. een tiental jaren geleden, nadat hy wegens oplichting gevangenisstraf had ondergaan, tot zya zwager hebbtn gezegd: „Dat is eens gt woest, maar nooit weerl Als je wat doet, doe 't dan zonder getuigen, dan mogen ze je niets maken." Ten slotte het was inmiddels zeven uren geworden werd de heer Leeflang, agent der „Conservatrix" en aannemer van begrafenissen, ondervraagd. Deze verhaalde, dat juffrouw Verbero*. een maand of acht vóór haar dood was verzekerd op het leven, op verzoek van beklaagde. Deze gaf voor, zelf by de „Kosmos" voor ƒ1000 verzekerd te zyn, doch omdat deze niet solide was, zyne vrouw by de „Couaervatrix" te willen assureeren. Den iuatsten tyd vóór den dood der ver zekerde was de premie niet coulant betaald. Door laatstgenoemde Maatschappy is aan bekl. in het geheel ƒ1050 uitbetaald (er was vroeger reeds een post ad 50 gesloten). Aan dezen getuige, die meermalen by bekl. aan huis was geweest, werden ook vaD de zyde van den verdediger vele vragen gesteld betreffende de terhouding van beklaagde tot zyn zwager Andries Jansen. Uit ae antwoorden, welke get. Leeflang hierop gaf, bleek ten duidelykste, dat ge noemde zwager een diepen wrok tegen bekl. koesterde. Hy is het dan ook geweest, die op instigatie van, of althans in overleg met zyne zuster, die met den bekl. Da het over lyden van bekl.'s vrouw (eveneens een zuster van hem) met dezen had geleefd, eene klacht by de justitie tegen Verberne indiende - zoo deelde get. Leeflang mede en nog vóór de opgraving huis aan huis in de Tuinstraat had rondgebazuind: „Myn zwager heeft myn zuster vermoord." Andries Jansen spreekt dit tegen, maar get. Lei flang houdt dit laatste pertinent vol. Wegens het vergevorderde uur werd hierna de zitting geschorst tot morgen, Donderdag, om 10 uren 's morgens. Alsdan zal het ver hoor der getuigen - nog een twintigtal - worden voortgezet. T BUITENLAND. Dultaohland, De Rijksdag werd gisteren geopend. De door den rykskanselier by die gelegen heid voorgelezen troonrede herinnert aan deD grooten tyd, een kwart eeuw geleden, de stichting van het ryk. Zy noodigt den Ryksdag nit om in gemeenschap met de verbonden regeeringen op den voor 25 jaren gevestigden grondslag verder voort to bouwen tot be scherming en tot ontwikkeling van het natio nale reebt, tot bevordering van de welvaart van het Duitscho volk. De troonrede kondigt de indiening aan van een ontwerp voor het burgerlyke wetboek, en van ontwerpen tot voltooiing van derechteriyke organisatie on van de strafvordering. Verder een reeks van wetsvoordrachten betreffende de welvaart van de nyvore standen. Voor het handwerk, waarvan de bevordering de ver bonden regeeringen zeer na aan het hart gaat, is de oprichting van kamers van arbeid bestemd. Verder werden aangekondigd een beurswet, benevens een wetsvoordracht over het handels- depotwezen, en eene tot bestryding van de onedele concurrentie en over de botersurro- gaten. Eeno herziening der suikerbelasting wordt nog door de regeering overwogen. De troon rede wyst op de uitvoering der wet tot be vordering van Zondagsrust, zonder dat daar door rechtmatige belangen zyn benadeeld. Voorts wordt medegedeeld, dat de loopende begrooting waarschyniyk met een gunstig saldo zal sluiten. Toch in elk geval blyft de eerste taak van den wetgever om het Ryk en zyne deelen een grooter mate van onderlinge onafhankelykheid ten opzichte der financiën verzeker GD. De troonrede wyst verder op de goedo vriendschappelyke betrekkingen met alle mo gendheden, en op het resultaat der bemoeiin gen van Duitschland met Rusland en Frankryk ter voorkoming van verdere verwikkelingen in het Oosten van Azië. Melding makende van de gebeurtenissen in Turkye, wordt de overtuiging uitgesproken, dat dank zy den bondgenootschappen en den beproefden grondstellingen der Duitsche staat kunde, het Ryk ten allen tyde met de door hare belangen in de eersto plaats daartoe aangewezen mogendheden, zal kunnen samen werken om de zaak van den vrede te dienen. De eensgezindheid der mogendheden om de gesloten tractaten na te leven en de regee ring van den Sultan te ondersteunen by hare pogingen om de orde te herstellen, geeft ge gronde hoop op een gunstig resultaat. De Duitsche Ryksbegrooting sluit in uit gaven en ontvangsten met 1,259,221,983 Mk. tegen 1,239,250,881 Mark in het vorige jaar. De geregelde uitgaven bedragen 1,136,389,624 Mark, de gewone uitgaven voor eenmaal 93,481,438 Mark, de buitengewone uitgaven voor eenmaal 29,350,921 Mark. De enkele begrootingen stemmen overeen met de op gaven die daarover in de dagbladen zyn ver schenen. De Berlynsche correspondent der „Köl- nische Zeitung" deelt mede, dat het gerucht, dat de Pruisische minister van binnenlandsche zaken, Yon Köller, zal aftreden, wordt be vestigd. Volgens dezen correspondent kan men de aftreding van dezen minister als zeker beschouwen. De minister woonde nog in zyn minister- kleeding de opening van den Ryksdag by Daaruit zegt de „Kölmsche Zeitung" - blykt alleen, dat de aftreding van dezen minister nog niet officiéél is afgekondigd. Het Keulsche blad handhaaft echter zyn bewering, dat Von Köllers ontslag zeker is. Als een der redenen, die daartoe aanleiding gaven, wordt genoemd, dat de minister do onlangs gemelde strenge maatregelen tegen de sociaal democraten heeft genomen zonder voorkennis van den rykskanselier. Italië. In de Kamer werden gisteren de debatten over do politiek der regoering voortgi-zet. De afgevaardig lo Forlis ontwikkelde eone motie, luidende dat de Kamer, akte nemende van de verklaringen der redering over bare algemeene g«< ragsiyn by de binnen- en buiten landsche poliii k, haar vertrouwen uitspreekt dat de regeering ook de noodzakelijkheid zal erkennen van economische hervormingen, die beantwoorden aan de behoeften aes lands en waarooor do rust zal worden verzekerd. Het slot der discussièn was, dat de motie van vertrouwen, door den heer Muratori voorgesteld, met een meerderheid vau meer dan 100 stemmen werd aangenomen. Trouwens, tot dusver voDd Crispi id de tegenwoordige Kamer, die in het voorjaar werd gekozen, reods eene krachtige meerder heid. En zoo heeft ook nu de minister-presi- tent by dezen stryd de overhand behouden, zeker ornaat men te Rome er algemeen van overtuigd is, dat het uiterst moeilyk zal vallen een staatsman te vinden, die Crispi zou kun nen vervangen. De zitting van eergisteren eindigde met een soort van schandaal. Toen de radicale afgevaardigde ColajaDni betoogd had, dat het ministerie Crispi toch eens moest vallen, riep iemand van de officiers tribune: „Leve de vryheidt Leve de republiek l" De voorzitter sloot onmiddellyk de vergadering. By onderzoek bleek, dat deze interruptie was veroorzaakt door een luitenant der infanterie, Chiari geheeten, wiens geestvermogen Diet in orde waren en die eerst oulangs uit het hospitaal was ont slagen Slechts met moeite kon men den officier, die als een razende te keer ging, meester worden en weer naar het ziekenhuis brengen. Het geval, waarover door de Italiaansche bladen veel beweging wordt gemaakt, heeft derhalve feitelyk niets te beduiden. TWEEDE HAMER. Zitting van heden. Per Telegraaf.) Vrydag a. s. te 10 uren zal het afdeelings onderzoek plaats hebben van het conversie- ontwerp. By de voortgezette beraadslaging over het Hoofdstuk Buitenlandsche Zaken der Staats begroting, dankte de heer E. Smidt de Regee ring voor haar beleid in zake den bekenden zeeroof op het Nederlandsche schip „Anna," gepleegd in do Marokkaansche wateren, ter- wyi ook do Marokkaansche Regeering erkente- ïykheid verdient voor hare loyale houding in deze. Hy drong voorts aan op preventieve maatregelen ter verzekering van de veiligheid in genoemde wateren. Een gemeenschappelijk repressief optreden op initiatief van Nederland, kwam hem alsnog ongewensebt voor. De heer Van Bylandt (Apeldoorn) gaf in overweging door een tariefswijziging eenige pressie op het buitenland uit te oefenen om don exporthandel meer dan tot dusver ge schiedt in de hand te werken en vestigde voorts de aandacht der Regeering op de door Duitschland voorgenomen verhooging der oxportpremie voor beetwortelsuiker, waarvan nadeel voor de suikerfabricage hier te lande is te wachten. Deze spreker benevens de heeren Renneqiun en Meesters bespraken den veeuitvoer naar Duitschland en België; eerstgenoemde oor deelde desnoodig represaille-maatregelen ge- wenscht ter beveiliging der Nederlandsche belangen tegen eigenlyke protoctie-maatre- gelen. Do heer Cremer besprak onze diplomatieke vertegenwoordiging in China en Japan en vestigde ue aandacht op een goede keuze van personen by de voorgenomen reorganisatie, daar onze vertegenwoordiging in Japan in de laatste jaren veel te wenschen overliet. De heer Beelaerts van Blokland wenschte practische bevordering van de onderwerpen, ter sprake gebracht op de te 's-Gravenhage gehouden conferentie omtrent Internationaal Privaatrecht. De heer Harte deed uitkomen de achter stelling van ons land by de Tarieven-regeling van andero landen, zooals de beperking van koffie invoer in Canada, en invoer van kaas in Frankryk. De heer Roessingh critiseerde de beperkende bepaling van keuring der naar Duitschland uitgevoerd wordende paarden, waardoor het vrye verkeer belemmerd wordt. De heer De Boer verklaarde, als nog steeds voorstander van een vryzinnige handels politiek, steun te kunnen verleenen aan een krachtiger optreden tegen Duitschland in zake de beperking van invoer door dat land. De heer Bahlmann gaf in overweging de kosten voor diplomatiek en consulair per soneel niet uitsluitend op Nederland, maar ook voor een gedeelte op Nederlantisch-Indië te doen drukken, daar Ned.-Indië in menig opzicht van dit personeel profiteert. Hoe staat 't voorts met de wetgeving op de octrooien? Na verder debat werd ten slotte de be grooting voor Buitenlandsche Zaken aange nomen met 70 stemmen tegen 1, die van den heer Staalman. Kerkeiyke Beriolïten. "Woubrugge: Gereformeerden: Donder dag avond te halfzeven, do heer J. Holster, predikant te Leiden. Waddingsveen: Zondag a. s zal in de Geref. Kerk te Waddingsveen optreden de heer Boekenhoven, canoidaat. De Kindermoord te Rotterdam. Uit Rotteruam wordt aan bet „Utr. Dbl." gemeld: Justitie en politie schynen oog zoo spoedig niet van Van Berkel te kunnen scheiden, of schoon er Diets bezwarends tegen den man gevonden is, en hy integendeel veel heeft kunnen aanvoeren, dat voor zyne onschuld aan den gruwelmoord pleit. Evenwel moeten de verhooreo, die Van Borkel ondergaan heeft, wol eenig nut hebben gehad voor de instructie in deze treurige zaak. Er zou namelyk uit zyne verklaringen eenig vermoeden zyn gerezen, dat Hoogsteden, de vader van den vermoorden knaap, niet alles medegedeeld heeft wat hy weet, en wat mis schien de justitie op een beter spoor zou kunnen brengen. Van Berkel, die vooral door de verklarin gen van zyn zwager Hoogsteden onder ver denking schynt te zyn gekomen (zy hot dan ook, dat men hierby Diet bepaald aan opzet van de zyde van Hoogsteden heeft te den ken), heeft op zyne beurt zyne familie niet gespaard. En zoo moeten er dingen aan het licht zyn gekomen, die aan de moraliteit van Hoogsteden en vrouw doen twyfelen en, in verband daarmede, aan de go&de trouw van Hoogsteden by het verstrekken van inlich tingen aan de politie. Met aDdere woorden, er zou eenig vermoe den zyn gerezen, dat de vader van den knaap, uit vrees dat er te zyner» nadec-le zekere zaken (met den moord in geen rechtstreeksch verband staande) ontdekt zoude worden, namen verzwygt, die misschien by den moord van zeer naby betrokken zyn. in verband met deze vermoedens werden Hoogsteden en zyne vrouw opnieuw by den hoofd-commissaris ontboden, om nadere inlich tingen te geven. Vraagt men, waarom Van Berkel nog altyd gevangen gehouden wordt, dan schyüt het antwoord geen ander te kunnen zyn dan dit: men hoopt nog altyd iets uit hem te zullen krygen, dat op het spoor kan brengen. Maar meD zal wel moeten eindigen met hem los te laten. Vermeld is reeds dat Van Berkel getrouwd is met eene zuster van Hoogsteden. Hy is dus geen familie van Hoogsteden's tweede vrouw, zooals eerst gedacht werd. Pe goede verstandhouding tusschen de beide zwagers schjjnt door heel andere oorzaken verstoord te zyn geworden dan door eene geldquaestie. Van Berkel verklaart pertinent, dat hy zyn zwager niet ƒ700 te leen gevraagd heeft, zooals deze beweerde. De zaak wordt steeds meer ingewikkeld en geheimzinniger. Justitie eu politie tasten in het duister rond, en het is zeer de vraag, of zy den draad wol ooit zullen vinden. Intusschen gaat men met lofwaardigen yver voort met allerlei personen in verhoor te nemen, die om de nietigste redenen onder verdenking zijn gekomen, maar spoedig weer heengezonden moeton wórden, omdat het blykt dat zy met de zaak hoegenaamd niets to maken hebben. En het pnbliek, dat nog maar altyd mot verklaarbaar verlangen uitziet naar de tyding, dat de wezenlijke moordenaar gevonden is Telegrammcu. WASHINGTON, 3 December. De boodschap van president Cleveland tot het Congres der Ver. Staten heeft hoofdzakolyk betrekking op den finantiëelen toestand, die een spoedig handelen noodig maakt. Het eeüige afdoende geneesmiddel is het intrekken en vernietigen van de greenbacks en de schatkistnoten en het uitgeven van bonds op langen termyn tegen lagen interest. Verder wordt de vrye aanmunting van zilver onder het voorwendsel van bimetallisme veroordeeld. Van de betrekkingen met Groot-Britannië gewagende, herhaalt Cleveland den inhoud *^aer nota van 11. Juli. Daarin wordt verklaard dat de politiek der Vereenigde Staten beSlist gekant is tegen een gewelddadige uitbreiding van het grondgebied eener Europeesche mogendheid op het Amerikaansche vasteland. Amerika moet er tegen protesteeren dat Britsch-Guyana wordt uitgebreid in strijd met het recht en den wil van Venezuela; hot stelt voor, de getjgele quaestie door een scheidsrechter]ykö beslissing uit te maken. Groot-Britannië heeft op deze nota nog niet geantwoord. Ten opzichte van Cuba zegt Cleveland, dat de Vereenigde Staten verplicht zyn, de onzijdig heid in acht te nemen en te doen eerbiedigen Met betrekking tot de Armenische quaestie wordt in do boodschap de hoop uitgedrukt, dat oen snel en afjoend optreden van de mo gendheden niet zal worden uitgesteld. MASSOWAH, 3 December. Ras Makon- nen, een van de voornaamste opporhoofden der Abessiniërs, heeft den Italiaanschen bevel hebber, generaal Baratieri, om een onder houd verzocht, ten einde te onderbandelen over het sluiten van den vrede. Generaal Baratieri hoeft dit verzoek toegestaan. Burgerlijke Stand van Leiden, van 28 Nov. tot en mot 4 Dec. BEVALLEN; P. Vijlbrief geb. v. Helden D. - E. W. v. Ark geb. v. Koperen Z. H. L. C. Verhoeven geb. Me[jers Z. M. Sleijser gob. Koppier D. J. M. C. De Koning gob. v. Beek D. M. v. Leeawen geb. Duikers Z. F. Prins geb. De Bolster D. J. v. d. Broek geb Blom I). J. Do Jong geb. V. Hooidonk Z. M. C. Kikkert geb- Diemcl D. J Hoppenbrouwer geb. v. Zoen Z- C. De l'Ecluse geb. v. Duuren D. M. E. J. Hooien geb. v. Houten U. VV. C. Beurs© geb. Heemskerk D. S. J. Benuing geb. v. d. Nat D. L. Voorzaat geb. Erades D. S. C. M. Uuttmann geb. v d. Stok D. M. P. Cornelisson geb. v. Wissen D. C. Visso geb. Tibboel D. L. Hansen geb Drus Z. J. v. d. Zeeuw geb. Leemans Z. J. M. IJzerman geb. Vinkestüijn Z. li. Boon geb. Bekooy D. VV. C. J. Corba geb. Diemei D. J. v. d. Berg geb. Bodrij D. H. M. Koet geb. Ket.tonis Z. J. M. A. v. Berge Henegouwen geb. Nollen D. GEHUWD: II. J. Mulder jm. en J. Wolters jd. I. Selier jm en J. C. Goddijn jd. J. Fuchs w. en S. Robijn jd. H. J. La Lau jm. eu K. Van Zwieten. OVERLEDEN: S. E. Oleff geb. Verbagen v. 67 j. C. P. M. Driesson geb. Hcrckenrath Z. levenl. J. Van Rijn Z. 6 w. G. Boezaard m, 55 j. M. T. Wijtenburgr geb. Baaten v. 58 j A. P. Laken D. 16 m. M. Van den Berg D. 14 d. S. C. Van der Hoeven D. 20 m. J. M. Aertssen D. 14 m. H. J. Heimnus Z. 3 j. C. Timmer geb. Bouman D. levenl. M. J. Van Dijk Z. 3 m. S. E. Schenk geb. Alberts w. 77 j. J. C. Jongbloed geb. Wiekhart w. 79 j. H. Gorree D. 5 m. LiEIiPElV, 4L December. De firma G. Zirkzee, Hooigracht hoek Nieuwe Ryn, is onder No. 197 aange sloten aan het telephoonnet alhier. Een schipper, die bezig was een vaartuig voort to bo omen in T Gangetje, werd tegen zyn boom aangevaren door een schuit, met een petreleummotor voortbewogen, waar door de schipper in het water viel. Spoedig zwom hy echter naar den wal, waar hy verder reddende handen vond. In de heden gehouden openbare verga dering van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, was o. a. ingeko men een koninklyk besluit, waarby wordt verklaard dat L. H. Murray, te ^Klaaswaal, ni^t-ontvankeiyk was in zyn ey Ged. Staten van Zuid-Holland ingediend bezwaar omtrent handelingen van het stembureel van den Numanspolder. H. M. de Koningin-Regentes begaf zich heden - begrafenisdag van Z. M. Koning Willem III vergezeld van eene hofdame in een gesloten rytuig naar Delft, tot het bezoeken van den Koninklyken grafkelder. Hare Majesteit nam een krans en een bloemstuk mede, om op de laatste rustplaat* van Haar Gemaal neder to leggen. Hedenochtend is te 's-Gravenhage over leden jhr. W. L. Van Spengler, gepensioneerd generaal-majoor der infanterie, adjudant vaD wyien Z. M. den Koning en adjudant in buitengewonen dienst van H M. de Koningin. Do overledene heeft een groot deel van zyne militaire dienstjaren in den kapiteins rang doorgebracht by het regiment grenadiers en jagers. Aan den Raad der gemeente 's Graven- hage is een adres gericht door hot Hoofd bestuur van de Vereeniging ter bevordering van de Nederlandsche Visschery, gevestigd te Katwijk aan den Ryn. Uitgangspunt van dit verzoek is het feit, dat door de stormen, die in het najaar van 1894 langs de Nederlandsche kust hebben gewoed, het Scheveningsche strand op oie wyze is geteisterd, dat het onmogeiyk is geworden by den tegenwoordigen toestand de te Scheveningen thuisbeboorende visschers- vloot da&r te doen stranden en hare visch aanbrengenhetgeen adressant betreurt, wyl de visschery do grondslag was van de opkomst van Scheveningen. Het Hoofdbestuur voornoemd nu komt voor de belangen van reeders en visschers ten deze op, als z'ynde het bovengenoemde op den duur nadeelig voor de Nederlandsche visschery en in alle opzichten schadelyk voor hare belangen. Voorts wordt er op gewezen, dat het voor de visschery in het algemeen nadeelig is dit bidryf op slechts enkele plaatsen te ver- eenigen. Waar zich nu eeno commissie heeft ge vormd, op uitnooöiging van de Vereeniging voor Handel, Ny verheid en Gemeentebelangen te 's-Gravenhage, die onlangs by het bestuur der gemeente plannen heeft overgelegd om te Scheveningen eene haven te maken en daarvoor zyne medewerking beeft ingeroepen, daar acht het Hoofdbestuur het in het belang der visschery en ook van de gemeente 's-Gra- ven hage, dergeiyk streven op alle mogelyke wyzen te steunen. Naar adressants meening toch is Scheve ningen door ontwikkeling van de visschery aangewezen geworden voor den aanleg eener haven en zal Scheveningen als badplaats door dien haven-aanleg zeer zeker worden gebaat, als men nagaat welk een vertier eene zee haven zal geven en daardoor den vreemdeling nog meer tot zich zal trekken. Nadat in het adres wordt betoogd dat èn de visschery èn de badplaats eene haven be hoeven, verzoekt het hoofdbestuur van de Vereeniging voornoemd den Raad met den meesten aandrang than3 ae noolige gelden beschikbaar te willen stellen voor den aanlig van eene zeehaven te Scheveningen. In verband met den aanmaak der nieuwe geweren te Steyr zyn de 1ste luitenant G. F. Van Dam en de 2ie luitenant H. A. De Koning benevens zes wapen controleurs gis teren derwaarts vertrokken. Mr. L. Leclerq, te Venloo, heeft wegens hoogen leeftijd ontslag aangevraagd als kan tonrechter. Het stoomschip „Kanzier" arriveerde 2 Dec. van Hamburg en Amsterdam te Durb n de „Prins Alexander," van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 3 Dec. te Port Said; de „Prinses Marie," van Batavia naar Amster dam, arriveerde 3 Dec. te Suez; de „Stentor" arriveerde 2 Dec. van Amsterdam en Liver pool te Batavia. 4 December 1895. Staatsleningen. Vor. Koer. pCt koers. bedeo Ned., Cert. Net. W. Schuld 2)4 92 y. 100 92}i 100% 1003£ 100% dito Obl. dito 1880928)4 100)4 100% Hongarije, Goudl, 183193 4 101 Italië, Inschrijving 1862/81 6 80 X Oostonr., Obl. Pap. McLNov. 6 83% 88%: dito Zilv. Jan.(Juli 6 83)4 83%, Polen, ObL Schatk. 1814 .4 63 Portugal, Obl. 18531884 met ticket 100 .8 2-1% 24% id. Tabakfileening. 4)4 mi 89% Rusland, Binncnl. 1891. 4 63X 03% dito 1839bij Rothschild Rb. 025 4 96% 96% dito Uopc8:Co. 188990GR. 625 4 90)4 96% Obl. Leoning 1867/69 J? 20 .4 ïoox 100% in Goud Leon. 1884 5 104 Spanje, Perp. Sclmld Buitoni. 4 02 01% Turlcjjo, Douano Obl. 1886, 5 91 91% dito Gcconv. Lccning Serio C -0?4 20% Egypte, Obl. Leening 1876 4 103)4 Mexico, Binncnlandsch 6 43% 43% Brazilië, Obl. 18S94 70)4 7U% Ind. on Fin. Ondernemingen. Koloniale Bank Aand. 66 N.-I, Haiidbk. Aand 71 NctL Handolm. Aand. op rose. 5 138X 138% Spoorwoglecningen. IIolL IJzoren-Spw.-Mij, Aand. 109)4 109% Obl. dito3)4 100)4 M. t. Expl. v. St, Spw. Aand. 95)4 95% Ned, Contr.-Spoorw. ObL f 250 3 Italië, Z.-lt&L Spw. ObL A—11 3 68% 53%; Polen, WaiB.-Wccnon Aand. 150% 160 dito Prior. Oblig. 4 97% 93% RusL, Balt. Spw.-Aand.. 3 62% 03% F ast. Spw.-Mij. Aand. 6 78 79% Iwang. Dombr. ObL ZR. 625 99% Weichsol ZR. Aand5 Wladikawkaa Obl. Rb. 125 -i 96% Amerika, Atch.Gcn.Morg.Bonds 4 77 77% dito ObL 2e Hyp. lott. A 3 27* 27% Central Pacific Aand. 1C« Chic Eric lo llyp. ObL 6 lObJi 10>% Denver IUo Grande C. v. A. m y. Louisv. Nashv. Ccrt. v. Aand. 63K Miss. Kana. Tuxas C. v. A. 1SSJ 8% Canadian Pacific G. v. A. 56% Oregon Short Line. 5 29 28% Premielcenlngen. NedeiL, Stad Amstcrd. /"100 3 112 X 108« Gemeento-Credict .8 70S K België, Ant. 1837 2)4 70S H Hong., Hypotheekbank 4 103J4 103% 12i 119 Oosten!., Staataleon. 185-4 4 dito dito 1860 5 Rusland, Staatalooning 1364 5 177}* dito dito 18666 162 153 Turkije, Leoning 1870 21 26% 96 85% Transvalia Expl. Aand. 90 98 Soutbetaudard Cert. Prolongatie 3% Peruanen3% 10%. Arkansas 1132. Pctroloumbronnen 378. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 4.5° C. 40.1^ Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 6° C. 42.8 F.; 's middags om 12 uren 8' C. 46.4^ F. 'snamiddagc 4 uren 7° C. 44.6° F.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3