Te koop gevraagd, Benrs van Amsterdam. Te Gent hebben de socialisten een groote betooging gehouden om bun overwinning te vieren; er hadden geen ongeregeldheden plaats; maar te Aalst zijn revolverschoten gevallen, met het gevolg dat de bereden politie een charge uitvoerde, waardoor twinlig personen in litt water geworpen en een dertigtal ge wond werden. Intusschen zullen de Brusselsche brit-ren- bestellers blij zijn dat de verkiezingen zijn afgeloopen. Door de 160 bestellers toch zijn van 6 tot 16 November in de buitenwijken van Brussel anderhalf millioen circulaires aan de kiezers gebracht. Elke besteller heeft dus gemiddeld tien duizend besteld, of duizend per dag. In de Kamer deelde de minister van justitie gisteren he' aanstaande huwelijk mede van prinses Henriette van Vlaanderen met prins Emanuel van Orleans. Prins Emanuel van Orleans is een zoon van don hertog van Alenqon, zoon var. den hertog van Nemours, zoon van Louis-Philippe. Henrietta van Vlaanderen is 25 jaar oud. Emanuel is 23 jaar oud en officier bij de Oostenrijksche ruiterij. De verloofden hadden elkander herhaaldelijk ontmoet en dit moet nu eens een huwelijk uit liefde zijn. Waar schijnlijk zal het in het voorjaar worden vol trokken. Duitiohland* Do Pruisische regeering is volgens de „Voss. Ztg." voornemens gemeentelijke arbeidsbeurzen op te richten. Zy overweegt of de werkgevers door do wet gedwongen kunnen worden aan deze beurzen aangifte te doen van de open plaatsen. Bij de aanvnllingsverkiezing voor den Rijksdag te Stuttgart is de heer Augst van de Duitsche Volkspartij met groote meerder heid gekozen. Een vergadering van handwerkslieden (e Beriyn beeft zich verklaard voor het ont wei p der Duitsche regcering tot bestrijding van de deloyale concurrentie. De vergadering zou echter wenschen, dat daarin nog werden opgenomen bepalingen ter bestrijding van het misbruik, dat van filialen wordt gemaakt. Turkije. De „Times" heeft eindelijk over de slach ting in Erzerum een uitvoerige corresponden tie ontvangen. De daarin verhaalde feiten z\jn bevestigd door het getuigenis van vreemde consuls, hunne tolken en Amerikaansche zen delingen. Hunne verklaringen stemmen omtrent de volgende hoofdpunten volkomen overeen lo. Dat de goregelde Turksche troepen, goed gewapend en gehoorzamende aan de bevelen van hunne officieren, de vijandelijk heden begonnen en, door niemand gestuit, £ian het moorden geslagen zijn. 2o. Dat bovendien deze moorden gebeurd zijn onder de oogen van Sjakir pacha, den regeerings commissaris, naar Armenië gezon- don om de bevolking te bevredigen, en van den gouverneur Raoef-pacha, en dat deze regeeringsambtenaren bijtijds geen hand hebben uitgestoken om de bloedstorting te voorkomen, die onder hunne oogen heeft plaats gehad. Do correspondent van de „Times" seint: Volgens het tractaat van Parijs van 1856 mag de Sultan aan de mogendheden, die dit verdrag teekenden, verlof geven om twee lichte oorlogsschepen in plaats van één, door de Dardanellen te brengen, ten einde op de uitvoering van het Donau-tractaat toezicht te houden. Rusland, Oostenrijk en Italië hebben nu de Porte verzocht om een daarop betrek king hebbende iradé uit te vaardigen. Aan Griekenland is, als niet tot de contracteeronde mogendheden behoord hebbende, de vergun ning geweigerd. Maar deze stap van de drie mogendheden moet den Sultan te denken geven, te meer nu er zooveel groote oorlogs schepen even bulten de Dardanellen gereed liggen. Sultan Abdoel Hamid heeft weer ettelijke dreigbrieven op de tafels in zijn paleis gevonden, waarin hem de keus wordt gelaten tusschen afstand van den troon of een grondwet. De Sultan slaat geen acht op die brieven. Oproerige plakkaten bedekken weer de muren van de moskeeën. f"! uid-Afriko. De heer Reitz heeft zi i ambt als president van den Oranje-Vrijstaat neergelegd. Naar men zich zal herinneren, lijdt de heer Reitz reeds sedert geruimen tyd aan eene ernstige ziekte, zoodat reeds meermalen over zijn voornemen tot aftreding werd gesproken. De heer Reitz, de opvolger van president Brandt, werd in 1894 tot president der Republiek herkozen. Indien de toestand zijner gezondheid het had gedoogd, zou de heer Reitz nog tot 1899 het bewind hebben gevoerd, daar de president van den Oranje- Vrijstaat voor 5 jaren wordt gekozen. De Volksraad van den Oranje Vrijstaat is bijeengeroepen tegen 11 December, tot het verkiezen van een president in plaats van den heer Reitz. Uit Pretoria wordt gemeld dat de Ned.- Zuid-Afrikaansche Spoorwegmaatschappij 25 nieuwe locomotieven in Europa heeft besteld voor hare lijnen in de Transvaal en voor die op Portugeesch grondgebied. Dc toestand ln Kleln-Azlë. Uit Turksche bron wordt het volgende gemeld: Een achthonderdtal Armeniërs ging in het district Enderin (Armenië) tot den aanval over, staken het gouvernements gebouw, benevens eenige huizen, doorMuzel- j mannen bewoond, in brand en voerden vele Mahomedaansche gezinnen als gevangenen j mede. J Vorder werden nog door de Armeniërs te j Kurtlrach 10 huizen in brand gestoken. Voorts kwam hot ook te Hasnementour tot een ge- vecht, waarbij velen werden gedood en gewond. De dorpen Sousikudi, Kechkre, Moussali en Kerunli werden door de Armeniërs geplun derd en in brand gestoken. Dit geschiedde door de Armeniërs, die te Zeitoun bijeen zijn. Te Marsovan beschoten de Armeniërs de ka zerne en het gouvernements gobouw. Dien tengevolge kwamen daar ernstige ongeregeld- deden voor, waarbij van beide zijden personen werden gedood en gewond. De correspondent te Rome van de te "Weenen verschijnende „Politische Correspon- denz" meldt, dat men nog niet de redenen kent, waarom Rusland heeft geweigerd zich te vereenigen met het voorstel, hetwelk door de Oostenrijksche regeering is voorgesteld ten opzichte van hetgeen door de Europeesche regeeringen in zake den toestand in Turkije moet worden gedaan. Het is trouwens nog niet bekend, of de Russische regeering werkelijk eene dergelijke beslissing heeft genomen. Men blijft daarom gelooven, dat nog eene schikking van het geschil in der minne mogelijk zal wezen. Voorts biyft men ver trouwen, dat zelfs in het niet aannemelijk geval, dat een ernstig internationaal geschil mocht dreigen, Duitsckland het geheele gewicht van zijn invloed in de schaal zal werpen. Verder wordt nog gemeld, dat, nadat de Russische gezant ter kennis heeft gebracht van de Oostenrijksche regeering, dat de Rus sische regeering zich ni9t met haar voorstel kan vereonigen, onmiddellijk eene bijeenkomst van den Italiaanschen ministerraad is bijeen geroepen. Het eveneens te Weenen verschijnend „Fremdenblatt," het officieuze orgaan van het Oostenrijksche ministerie van buitenlandsche zaken, spreekt de mededetling tegen, dat Rusland heeft geweigerd zich aan te sluiten by het voorstel, door de Oostenrijksche regee ring betreffende Armenië ingediend. „Integendeel" zogt dit blad „hecht de Russische regeering er groot gewicht aan, dat de Europeescho mogendheden in het Oosten gemeenschappelijk zullen handelen. Alleen bestaat er tot dusver nog verschil van moening over de wyze, waarop de mogend heden tegen de Porto zullen optreden." Te Brighton voerde gisteravond lord Salisbury het woord in eene bijeenkomst der conser vatieve vereeniging aldaar. Lord Salisbury verklaarde dat by van den sultan eene officiëele meded'ëeling had ont vangen, naar aanleiding van de redevoering, door hem in Guildball to Londen geboud.-n, waarin hy de geringe verwachting uitsprak betreffende het ernstige streven der Porte om de toegestane hervormingen in Armenië werkeiyk ten uitvoer te brengen. Sultan Abdoel Hamid verzekerde in deze boodschap, dat lord Salisbury's verklaring hem zeer leed heeft gedaan, vooral met het oog op het feit, dut hyzelf de eerste was ge weest om deze concessie te verleenen, aange zien hy oprecht wenscht dat deze hervor mingen zoo spoedig mogeiyk ten uitvoer zullen worden gebracht. Verder voegde do Sultan er nog by*. „Geiyk ik reeds heb gezegd tot myne ministers, indien lord Salisbury aldus twyfel oppert over myno goede bodoeliDgen, dan moet dit bet gevolg wezen van intriges van zekere menschen in Turkye of in andere landen. D?ze meening berust op onjuiste voorstellingen van den werkelyken toestand. Ik herhaal, dat ik de hervormingen ten uit voer zal brengen. Ik zal zelf de stukkeD, welke daarover bandelen, ttr hand nemen en zelf toezien, dat elk artikel der vastgestelde overeenkomst worde uitgevoerd. „Dit is myn vast besluit, dat ik met myn eerewoord bekrachtig. Ik stel er prys op, dat lord Salisbury dit wete en ik verzoek hem, dat hy, vertrouwen stellende in deze verklaring, op zyne redevoering terugkome op grond van de vrieDdschappelyke gevoelens, welke hy voor my en myn land koestert. Den uitslag van dit verzoek zie ik met de grootste spanning te gemoet." Lord Salisbury eindigde zyne rede met een warme hulde aan Rustem-Pacha, die zich, vooral als gouverneur van den Libanon, zeer verdienstelijk maakte. De minister be treurde het dat dergelyke mannen zich niet in de omgeving des su'.ans bevinden. Nieuwe decreten zyn niet in staat om goede gouver neurs te vervangen. „De mogendheden" zeideloru Salisbury „zullen doen wat in hun vermogen is, maar het is natuuriyk onmogeiyk om eene kwaal, welke zoo diep is geworteld, met een toover- slag te genezen." TWEEDE KAVEH. Zitting van heden. Per Telegraaf.) De beraadslaging over art. 1 der Belasting op het Personeel wordt voortgezet. De heer Mutsacrs stelde aan de hand van het oordeel van een geneeskundige, in het licht de bekende hygiënische bezwaren, aan den grondslag haardsteden verbonden, welke grondslag ook door den heer Willinge werd bestreden, van oordeel dat verwarming in het huisgezin niet als weelde mag belast worden, terwyi hy aan de contróle een hateiyk karak ter voor de belastingschuldigen toekende. De heer Pyttersen bestreed het doen ver vallen van de haardsteden, omdat, waar geen aequivalent voor het te ontstane tekort wordt aangegeven, de belastingdruk i voor anderen zwaarder zal worden. De heer Rutgers van Rozenburg verdedigde het amendement om onder de grondslagen ook rijwielen op te nemen. Rywielen in maga- zynen wil het amendement niet belasten, maar alleen die ry wielen, welke over de straat rollen. Hy betoogde dat ry wielen een afzon derleken grondslag moeten vormen en niet onder eon der overigo grondslagen kunnen worden opgenomc-n, daar zulks tot komische resultaten zou kunnen leiden. Indien overigens de minister toezegging had gedaan om een belasting op rywielen by afzonderiyke wet te regelen, zou het amendement door de voor stellers zyn ingetrokken. Maar thans houden zy aan het amendement vast, omdat het Ryk geen belasting op rywielen meer zou kunnen heffen, indien gemeente of provincie soortge- ïyke belasting invoeren. De heer Heemskerk trachtte aan te toonen dat het vervallen van den grondslag haard steden noch een gat zal slaan in de schat kist, noch dat de kleine man, wegens gemis aan een aequivalent, te zeer zou wordon gedrukt. De heer Farncombe Sandersden grondslag mobilair besprekende, oordeelde dezen meer thuis te behooren in de vermogensbelasting dan in de personeele belasting, omdat by het mobilair de kapitaahioaarde belast wordt. Overigens oordeelde by deze wet zóó inge wikkeld, dat een voorstel om de beraadslagin gen te schorsen en het ontwerp nog eens ci téle reposée to overwegen, by hem den meest mogelyken steun zou vinden. Do hoer Van der Kun hield vol dat het mobilair aanzienlyk meer zal opbreDgen dan berekend is. Telegra ïtx men* LISSABON, 19 November. Hoden is de uitslag bekend geworden van de Portugeesche Xamerverkiez ngen in de koloniën. Op de Azorische eilanden werden Mfdgrano Carvalho, Dias Feireira en eenige andere leden der oppOiitie gekozen. Daarentegen behaalden de regeeriugscandidaten de overwinning op het eiland Madeira, hoewel daar ook vele stemmen op de cóndidaten der oppositie werden uitge bracht. ROME, 19 November. Te Milazzo werd heden weer een aardschok gevoeld. Ernstige schade werd echter daardoor niet veroorzaakt. LONDEN, 20 November. De „Daily Ne vs" milJt dat als gevolg van do onderhandelingen met de gezanten der Ashantces te Londen, de Engelsche expeditie naar Coinasie-land niet zal plaats hebbeD. De gezanten hebben de verzekering gegeven, dat alle oischen der Brit- sche regeering door den koning zullen worden ingewilligd en dat deze de kosten der krygs- toerustingen zal betalen. Deze zullen echter worden voortgezet totdat een formeel verdrag zal zijn gesloten. LISSABON, 20 November. Het Portugeesche ministerie zal zich den 2den Januari in de Cortes voorstellen, zooals bet thans is samen gesteld. LONDEN, 20 November. Rustem-pacha, de Turksche gezant by het Engelsche hof, is hedennacht overleden. LEÏDE^, 20 November. In het aan den Raad ingediende voorstel van B. en Ws. alhier van 15 November jl. aangaande eene eventueele onbewoonbaarver klaring van perceelen in de Slagerspoort on in de Daniëlspoort werd abusiovelyk vermeld dat slechts ten aanzien van enkele perceelen in die poorten vermoed werd dat do bewoning daarvan nadeelig zoude zyn voor de openbare ge zondheid, als No. 6 en 16 in de Slagerspoort en Nos. 7, 8 en 11 in do Daniëlspoort, terwyi dat vermoeden bestond ten aanzien van alle perceelen in die poorten gelegen als 13 in de Daniëlspoort on 20 in de Slagerspoort. Het oorspronkelyk voorstel, zeggen B. en Ws., behoort alzoo in bovenstaanden zin te worden aangevuld, Onder overlegging van onderstaand rapport van Commissarissen der Bank-van- Leening geven B. en Ws. den gemeenteraad in overweging te besluiten om aan de Re geering te verzoeken de tarieven van de rente en het administratieloon wederom voor een termyn van drie jaren, aanvangende op 1 Januari 1896, te bestendigen. Bedoeld rapport luidt aldus: Met 31 December a. s. zal de termyn ver streken zyn, voor welken do Regeering laat- steiyk machtiging gaf om aan de Bank-van- Leening rente en administratieloon te heffen tot oen bedrag, in de artikelen 17 en 18 van ons Reglement bepaald. Commissarissen stellen den Raad voor, der Regeering te verzoeken de twee genoemde artikelen opnieuw voor een tydvak van drie jaren te bevestigen, en zyn van oordeel, dat eene verwyzing naar de zeer lage renten, welke de gemeente in de jaren 1892 en 1893 van het kapitaal genoten heeft, en naar het verlies, dat zy zich over het jaar 1894 heeft moeten getroosten, een alleszins vol doende reden is om dergeiyk verzoek vol komen te rechtvaardigen. De commissie, benoemd door de afdeeling Leiden van de Maatscbappy tot bevordering der Bouwkunst, heeft de patroons uitgenoo- digd tot het bijwonen eener vergadering op Yrydag 22 November a. s., des avonds te halfacht, in het Nutsgebouw, ter bespreking over de wenscheiykheid om onderling de werklieden te verzekeren tegen invaliditeit en ongelukken. Benoemd is tot onderwyzeres aan de christelyke school te Heteren^ by Renkum mej. Brinkman, te Rynsburg. Naar men verneemt, zal van de belang rijke voordracht over volksopvoeding en volksweerbaarheid, die kolonel I. Van Dam van Isselt, commandant van hot reservekader, indertijd in de vereeniging tot beoefening van Krijgswetenschap heeft gehouden, eerstdaags eene nieuwe uitgave het licht zien, waarbij de luit. generaal Booms eene voorrede zal schryven. Namens Hare Majesteit de Koningin- Regentes is den heer G. W. Belinfante, direc teur der „Haagsche Boekhandel- en Uitgevers- maatscbappy", dank betuigd vooi de aanbieding van den lsten jaargang van den „Nederland- schen Muziekkalender". De Oostenryksche gezant by ons Hof, de heer Ocolicsangi d'Okolicsna, is van een jachtparty in de provincie Limburg te 's-Gra- venbage teruggekeerd. Aan de Commissarissen der Koningin is door den Minister van Oorlog de volgende circulaire gericht, met betrekking tot de be hoeftige Oud-strijders uit het jaar 1830. „By het onderzoek der Staatsbegrooting van het departement van oorlog over het dienstjaar 1896 in de Tweede Kamer der Staten Gene raal werd, blykens het door my ontvangen voorloopige verslag ter zake, door sommige leden gevraagd, of ik niet een onderzoek zou willen instellen naar het aantal oud-stryders uit het jaar 1830, die onderstand noodig hebben. Voor dat onderzoek, waartoe ik wel bereid ben, zie ik geen anderen weg, welke tot een vertrouwbaar resultaat leiden kan, dan my te wenden tot UHEG., met beleefd verzoek, de burgemeesters der gemeenten onder U ressor teerende, te willen uitnoodigen, my na een ingesteld onderzoek kan het zyn eenigszins spoedig door hun tusschenkomst te willen berichten: 1. hoeveel oudstryders van bedoelden tyd zich in hunne gomeente bevinden, die ver sierd zyn öf met het Metalen Kruis, öf met de Citadelmedaille, öf wel met beide herinne- ringsteekens; en 2. hoeveel van die oudstryders geacht moe ten worden, niet uit eigen middelen voldoende in hun levensonderhoud te kunnen voorzien Ik heb dan ook de eer, tot dat doel by deze de welwillende medewerking van UHEG. An te roepen." Aan den minister van waterstaat is door de Ned. Bell Telephoon-maatschappy, de firma Ribbink, Van Bork Co., de Enschodeescbe, de Zutfensche en do Maastrichtsche telephoon maatschappijen en den concessionaris van het Algemeen Telephoonnet een adres gericht, waarin zy, met liet oog op de voor het pu bliek, inzonderheid voor handel en nyverheid gewenscbie uitbreiding van het telephoonver- keer en het wegnemen van alle belomme ringen, aan dat verkeer in den weg gelegd, de aandacht van den minister op verschil lende punten vestigen, die met dit belang in stryd zyn. Adressanten verzoeken den minister eene regeling te willen treffen, waardoor op veel minder bezwarende voorwaarden de telephoon- genieenschap van posten buiten den kring met de locale netten mogelyk zal worden. Zy vragen buitendien eene billyke en onverwijlde regeling, ook in het belang van handel en nyverheid. Aan tal van opper-, hoofd- en verdere officieren is weer, te rekenen van 6 December a. 8., machtiging verleend om het cijfer in het vroeger aan hen uitgereikte ondorschei- dingsteeken voor langdurigen Nederl. dienst als officier te doen verwisselen, als o. a. dat van 35- in 40-jarigen dienst aan den luitenant- generaal W. K. L. Van Helden, inspecteur dor cavaleiia, en aan den generaal-majoor C. L. Doorman, eommandant der bereden artillerie. Voorts heeft de minister van oorlog met ingang van 6 Dec. a. s. het onderscheidings- teeken van 15 jarigen Nedorlandschen dienst als olficier toegekend o. a. by het 4de reg. inf. aan de 1ste luitenants F. A. T. Sommer, P. Giel (adjudant) en H. G. Van Meurs. Naar het „Utr. Dbl." verneemt, beeft het Utrechtsch Studentencorps, als onmiddeliyk gevolg van de in den groontyd plaats gehad hebbende gebeurtenis, op voorstel van den Senatus Veteranorum, in de corpsvergadering van 18 Nov. jl. een reeks van wyzigingen in de corpswet aangebracht, die ten doel hebben: lo. elke lichamelyke aantasting van den novitius te voorkomen. De corpswet bedreigt nu straf tegen ieder die op den novitius anderen dan moreclen dwang uitoefent). 2o. Om het maximum der bedreigde straffen te verhoogen. (De corpswet geeft nu het recht aan den Senaat om het schuldig corpslid voor goed te schrappen). 3o. Om hot in werking treden der vonnissen zooveel mogeiyk te bespoedigen. Hot stoomschip „Kanzier" vertrok 17 Nov. van Zanzibar naar Durban via Mozam bique; de „Koningin-Regentes", van Amster dam naar Batavia, vertrok 20 Nov. van Suez; de „Prins Alexander", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 20 Nov. Ouessant; de „Prinses Amalia", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 20 Nov. Ouessant; de „Soembing" vertrok 20 Nov. van Batavia naar Rotterdam. Leiden: Geslaagd is voor het doctoraal examen in de godgeleerdheid de heer A. W. Ippius Fockens. Utrecht: Door den rector-magnificus zyn tot op 19 November 583 studenten ingeschre ven, waaronder 146 voor de eerste maal. Onder laatstgenoemd cyfer zyn enkelen begre pen, die vroejjer reeds eene andere universi teit bezocht heoben. Officiëele ïten?ii«are-vin^reia. Burgemeester on Wc-tlioudere van Leiden; Gezien art. 8, late alinea, der wet van den 2don Juni 1875 (Staatsblad No. ,95), tot regeliug vao het toezicht bij hot oprichten van inrichtingen, welke gevaar, eeliado of hinder kunnen veroorzaken; Biengen bij deze ter algemeeno kennis dat door hen op heden vergunning is verleend aan A. IJ. J. "WIJ TEN BUIIG en A. VAN DEN OU «YEELEN en rechtverkrijgenden respectievelijk tot het plant^c-n van ten gasmotor van lty2 pairdekrsclit io het perceel Uiterstegracht No. 1 cn tot het oprichten van een koper- en blikslagerij in het percoil Koppcnhnk- steog No. 9. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Lc-ideD, F. WAS, Bnrgemeester. 18 Nov. 1895. E. KIST, Secretaris. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leidon brengen ter algemeeno kennis. in aansluiting aan hunne kennisgeving van 18 No7cmber jl., dat de pa'eage door do Maarsmansstocg, vegers her stelling van het daarin liggend r ooi nog eecigo dagen voor rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. Burgemeester en Wethouders van Leiden, LeideD, F. WAS, BurgomoeBtor. 20 Nov. 1895. E. KIST, Secretaris. Thsrmom9terstand: gisteravond om 8 uren 2.5° C. 36.5' Fahrenheit; hedenmorgen S uren 1° C. 33.8 F.; 's middags om 1^ uren ö"5 C. 41° F.; 'snamiddags 4 ureD 5° C. 41° F. 20 November 1895. Staatslccningen. pCt. Ned., Cert. Nat. W. Schuld 2% dito dito dito8 dito dito dito3% dito Obl. dito 1888-92 8% Ilongnrije, Qondl. 1831-93 4 Italic, Inschrijving 1882/81 6 Oosteur., Obl. Pap. McL-Nov. 5 dito Zilv. Jan.iJuli 5 PoleD, Obl. Schatk. 1814 4 Portugal, Obl. 18531884 mot ticket 100 .3 id. Tabaksleening. 4% Rusland, Binncnl. 1894. 4 ditol8S)bij Rothschild Rb.G2ö 4 dito llopo Co. 1889 90 GR. 625 4 Obl. Lecning 18G7,C9 Jf 20 .4 in Goud Leen. 1884 5 Spanjo, Porp. Schuld Buitcnl. 4 Turkijo, Douano Obl. ÏSS*». 6 dito Goconv. Lccning SorioC Egypte, Obl. Lecning IS76 4 Mexico, Biiinenlandsch.5 Brazilië, Obl. 1889. 4 Ind. on Fin. Ondernemingen. Koloniale Bank Annd. N.-I. Handbk. Aand Ntd. Handolm. Aand. op rose. 5 Spoorwegleeningen. Holl. IJzeron-Spw.-My. Aand. Obl. dito3% M. t. Expl. v. St. Spw. Aand. Ned. Centr.-Spoorw. Obl. /"250 3 Italic, Z.-Itftl. Spw. ObL A-U 3 Polen, Wars.-Weenen Aand. dito Piior. Oblig. 4 Rusl., Balt. Spw.-Aand.. 8 Past, Spw.-Mij. Aand. 5 Iwang. Dombr. Obl. ZR, 625 -1% Weichecl ZR. Aand Wladikawkaa Obl Rb. 125 4 Amerika, Atch.Gcn.Morg.Bonds 4 dito Obl. 2o Uyp. lett. A 3 Central Pacifio Aand. Chic Erio lo Hyp. Obl. 6 Denver Rio Grande C. v. A. Louisv. Naehv. Ccrt. v. Annd. Miea. Kans. Texas C. V. A. Union Pao. C. v. A. Canadian Pacific C. v. A. Oregon Short Lino5 Premielecnlngen. Nederl., Stad Amstenl. f 100 3 Stad Rotterdam .3 Gomeente-Credibt .3 Bolgië, Ant. 18872% Hong., Hypotheekbank 4 Hong., Thuiss4 Oosionr., Staatsleon. 1854 4 dito dito 1860 5 Rnsland, Staatsloening 1364 5 dito dito 1866 6 Turkije. Leening 1870 Madrid 1SC88 Transvalia Expl. Aand. Sonlhstacdard Cert. Prolongatie 3. Peruanen 4% ll'f. Petroleumbronnon 875. Arkansas 1116. Italië, Inschrijving 1862/81, lUuw. advertentie n. Voor de vele biyken van doelnoming, ont vangen by het overiyden van onze Zuster en Behuwdzuster MARIA HAKKER, beluigen wy onzen harteiyken dank. 8115 7 A. HAKKER. A. W. HAKKER Dietrich. Katwijk a/Zee, 19 November 1S95. 595. Yor. Koern koers. beden 93-^ loiAfó 101% 100% 100% 100% 100% 100% 100% 80% 79 82% 82% 82% 82% 92% 24% 24% 89% 63% 63% 96JJ£ 96% 96% 96% 100% 10-4% 103% 02% 93% 92 21% 20% 102% 102% 41% 42% 70% - f«% 66 7f» 74 133 137% 111 110% 101 100% 93% 93% 91% E2% ó2% 150 - 97% 62 7s% i-8% 77% Sc 23% 16 Iw» 103% iïy 13 1.3% *'-VJ 13 V\ ;a.% 108A£ 107% h4% 103% 103 U8% 123 121 164 HS 25% j 102 113% 24% Specialiteit Uiciikhaitdea. Spreekuren voor Breuklyders, dagelyks tusschen 1 3 uren en 's avonds 8 9 uren, uitgezonderd 's Zondags. 8122 10 0. L. VOSVELD, Hofleve-ancier, Korte Poten 42, DJiX UiAS. te Leiden, lief6t gelegen aan de Veemarkt: ccn Muls met Vergunning, geschikt een gedeelte daarvan voor Bottelary in te richten. Br. fr. aan W. F. VAN LING, Bierbottelaar, Bilderdykstraat 106a en 110, Den Haag. 8118 7 Woensdag 27 November a. s., des voor middags te elf uren, ten overstaan van Notaris KERSTENS, te Leiden, afslag van de perceelen onder Zoeterwoude, in bod gebracht, als volgt: 8135 16 1. HUIS en TUIN, in de Zuidbuurt, opf 1270. Verhoogd met70.— 2. HUIS en TUIN, alsvoren, op 1300.— Verhoogd met60. 3. HUIZEN, TUIN en ERF in de Weipoort, op1875.— 4. WEILAND en WATER, op 230.— Verhoogd met70. Verhoogingen worden aangenomen tegen genot van één vijfde der vorhoogsom.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3