L. S.-M. „De Volharding", Veemarkt te Gorkum, Beurs van Amsterdam. Burgerlijke Stand. ADVERTENTIE N. Van Leiden Maandagochtend te 5 uren. JTranlirijlï. De eerste aanval der gematigd-republikei nen in de Kamer tegen het radicale kabinet- Bourgeois is mislukt. De heer Dumae verlangde, dat de regeering de bekende anarchisten-wet zou afschaffen, bljjkbaar met het doei, om verdeeldheid te brengen tusschen het kabinet en de uiterste linkerzijde. De minister-president Bourgeois antwoordde, dat de pe.eeering geen grond nm tot een dergoiyt besluit over te gaan. J De tegenstanders van het ministerie had den verwacht, dat de radicalen en socialisten zich niet met eene dergelijke verklaring zou den vereenigen, maar te dezen opzichte werden zij teleurgesteld. Namens de radicalen werd door den heer Goblet en namens de socialisten door den heer Millerand verklaard, dat zij wel is waar dezo anarchistenwet afkeurden, maar deze, gelijk ao heer Goblot het uitdrukte, niet gevaarlyk achtten, nu een radicaal ministerie aan het bewind is. Toen do heer Dumas zag, dat de geheele linkerzijde den heer Bourgeois bleef steunen, trok hjj zijn voorstel in. Het debat eindigde toen, gelijk reeds is gtrneld, met het aan nemen van een votum van vertrouwen in het mini t rie. De meerderheid der gematigd- repubhkdnen nam geen deel aan de stem ming, blijkbaar omJ t zij zich niet wildo aansluiten 1 ij cezen thnkschon aanval tegen den heer Bourg ois. Deze eerste strijd tusschen het radicale kabinet en zjjn ttgenetanders werd derhalve ten gunste van den heer Bourgeois beslist. Drio Fransciie pantserschepen, de „For midable," do „Amiral Baudin" en de „Cour bet" zijn bij ce Hyères vastgeloopen. Dit Toulon weldon krachtige sleepbooten ontboden, en aan deze gelukte het do „Formidable" en do „Courbet" vlot ta brongen. Moeilijker gaat het met „Amiral Bauiin die in zes meter water ligt- De schepen zullen to Toulon ge dokt worden o;n de schade na te gaan. BelglA, De Belgische minister van handel en nijverheid heelt e n commissie benoemd tot onderzoek der qiiaeetis of en welke bijzondere maatregelen nuooU zijn op hot ankeren van schopen met uynatunt en het overladen der gevaarlijke s 01 m z ischepen in het door zeeechep.-n *e mikte ceel der Schelde. Het onderz tk ia noo ig geworden door den grooten omvang oer cynamiot-verzendingen over Aulwtrpe.i In den laatsten tjjd worden op de roede van Liefkenshoek maandelijks van 250,000 tot 400,000 KG. dynamiet over geladen, voor het uieer-ndeol bestemd voor de goudmijnen in do Transvaal. ó>l>smje. De wc-rkliedon, die aangenomen waren voor den aanlog van een Hjn van den Spaan- schen Centraal spoorweg naar Olot zjln ont slagen. Zy hebben get-n loon ontvangen en dreigden cientengevolge hot werk, dat reeds gedaan was, door van middel dynamiet te ver woesten. Griekenland. Terwyl de groote mogendheden hun best doen te beletten, dat de in Turkije heer- schende verwarring naar het overige Europa zal overslaan, werden aan den anderen kant de zwarigheden, waarmede de Turksche regee ring heeft te kampen, vermo rderd door de stemming, die op Creta heerscht, waar de geest des opstands krachtiger rondwaart dan sedert het laatste grooto oproer. Ook in Griekonland heeft zich een levendige beroe ring van de gemoederen meester gemaakt, en stijgt biykbaar de begeerte om uit den toestand voordeelen te trekken. De belofte van de Porto om de rechtmatige wenschen van de bewoners van Creta te vervullen, die in zekeren zin officieel bevestigd werd door den patriarch van Konslantinopel, gevoegd by do afwyzendo houaing, die de Gricksche regeering innam tegenover do eischen van de ontevredenen, heeft geruimen tyd de beweging tegengehouden. Iutusschen schynt thans de Potte de reeds half toege stane eischen te hebben afgewezen; men peurt daar de verzoeningspolitiek van den tegen woordigen gouverneur Karatheodori af en gaat woder met het plan om, zoo moge- lyk andermaal een Turk in zyne plaats aan te stellen. Dit heeft groote ontevredenheid op het eiland verwekt. Do verbittering is zoo groot, volgens berichten uit Athene, dat een enkele vonk het kruitvat tot ontploffing kan brengen, en de onafhankelykheidsverklaring kan uitlokken, en de toestand van Turkije is er niet naar, dat de Porte dan zich er rustig aan zou kunnen wjjden een opstand op het afgelegen eiland te dempen. In Griekonland brengen de onzekere verhou dingen in Turkye de openbare meening in steeds stygende beroering. Te Athene is verleden Dinsdag eene vergadering van stu denten gehouden, waar de Grieken uit het Turksche gebied sterk vertegenwoordigd waren; na een toespraak van een professor in de rechten werd een motie aangenomen waarin voor de rechten van het Hellenisme werd opgekomen, waarna de studenten zich in optocht begaven naar het paleis om den kroonprins te zien de koning is voor 't oogenblik afwezig, maar wordt spoedig terug verwacht en vervolgens naar de woning van den minister Delyannis. Ook is er een beweging in gang om uit vry willige bydragen de middelen byeen te brengen tot net aankoo- pen van geweron van een nieuw model voor het leger, waarvoor de schatkist geen geld kan beschikbaar stellen. Qroot-BrltnasilSi De werkstaking aan de scheepswerven te Glasgow en Belfast duurt nog onverminderd voort. Er werden onderhandelingen gevoerd tusschen de patroons en werklieden, en sir Donald Currie was naar Glasgow gegaan om te trachten een schikking tot stand te bren gen, maar alles wachtte op den uitslag van de vergadering, welke het uitvoerend comité van de Amalgamatid Society of Engineers (machinewerkers) Donderdag te Londen zou aoudw Deze vergadering heeft besloten, in do tot dusver aangenomen houding te vol harden, en de werkstakers te Glasgow alien mogelyken moreelen en finantiëelen stoun te verleenen, totdat het geschil is gebracht „tot een eervolle en bevredigende oplossing." De Engelsclie minister van handel, Ritchie, heeft aan een deputatie van trade unions ver klaard, dat do regeering binnenkort een wets ontwerp zal indienen op de immigratie van behoeftige vreemdelingen, maar dat hy aan het Parlement de verantwoordelijkheid voor het aannemen of verwerpen dezer voordracht zal laten. De koning is Donderdagmorgen te Athene teruggekeerd en door do bevolking met goest- drift ontvangen; er vielen echter geen inci denten voor. Do studenten hadden ter elfder ure afgezien van hun voornemen om den koning oen plechtige ontvangst te bereiden. Bulgarye, Het lyvige rapport, dat de Stambuloff-com- missie der Sobranje van Bulgarije heeft opge steld en aan de vertegenwoordiging overge legd, is een dik bookdoel van 600 quarto bladzyden. Dit de vele duizenden telegrammen, brieven, geheime beschikkingen en berichten blijkt echter slechts dit ééne feit, dat Stambu- loff dikwyls in den loop van een rechtsgeding ingreep, ja zelfs den rechters wel eens het vonnis hooft voorgeschreven. Dat komt inzon derheid aan het licht in het geval van den metro poliet Clement, in wien Stambuloff den poli- tieken tegenstander en Russenvriend bestreed. Daarentegen kunnen de documenten geen enkel der overige tegen hem ingebrachte aanklachten o. a. dat op zyn bovel tal van menschon gemarteld of althans geslagen waren, dat by vele millioonen staatsgeld verduisterd had staven. Voor al deze aanklachten tegen den overleden Bulgaarsehen patriot bevatten deze documenten niets, wat als bewys zou kunnen dienen. Cuba. De belichten, dezer dagen te Madrid uit Cuba ontvangen, luiden niet gunstig voor de Spanjaarden. Maximo Gomez bedreigt de provincie Ma- tanzas, terwyl de gebroeders Maceo in Puerto Principe met 3000 man tegen de Spaanscho troepen ageeren. Maarschalk Martinez Campos bevindt zich nog steeds in de provincie Santa- Clara. Voorloopig blyft hot doel der Cubanen, de hulpmiddelen der Spanjaarden uit te putten door eon guerilla oorlog. Het doel zal zeker spoedig bereikt worden, want volgens do berekening van een der Spaanscho bladen komt do opstand de regeering te staan op een uitgave van 750,000 peseta's per dag. De toestand in Turkije, Uit Londen worden nog alleilei ongunstige berichten gemeld uit het Oosten, vooral wat Armenië betreft. Zoo o. a. wordt beweerd aat de Armeniërs voornemens zyn, in net aanstaande voorjaar een algemeenen opstand te beginnen. Het comité, waarvan dat plan uitgaat, meent tegen dien tyd 200,000 man onder do wape nen te kunnen brengen. Hoe zonderling door de Engelsche bladen met cyfers wordt omgesprongen, blykt o. a. uit het bericht, dat 10,000 bereden Drnson in Hauran tegen de Turken optrekken. Naar aanleiding van deze tyoing schryft baron Max Von Oppenheim aan de „Köloische Zei- tung": „Onlangs heb ik Hauran bezocht. Ik geloof niet, dat or in dit door do Drusen bewoonde bergland meer dan eerj paar honderd paarden to vinden zyn." Geen wonder derhalve, dat er eenige reden bestaat, om de berichten van de correspon denten der Engelsche bladen over Armenië voor overdreven te houden. Verder wordt uit Konstantinnpel, dd. 15 Nov. gesoind: Uit Turksche bron wordt gemeld, dat de Armeniërs, die te Sivas in opstand zyn gekomen, na eerst de koopwaren uit de winkels verwyderd te hebben, een aanval hebben gedaan op do Mahomedanen. Een Turksch soldaat werd gewond. Een der ruiten in het paleis van den gouverneur-generaal werd door een kogel getroffen. Verder plunderden de Armeniërs het dorp Mandjolik, waarbij oenige Mahomedanen het leven verloren. Voorts zyn door de autoriteiten te Arabkir dynamiet-bommen ontdekt, blyk- baar bestemd om de huizen in de lucht te doen vliegen. Te Diabekir hebben de Mahomedaansche inwoners de hulp der regeering ingeroepen. Daar zyn de noodige maatregelen g6nomen, om voor hun veiligheid te zorgen. De orde is in deze plaats hersteld. Ook zyn troepen gezonden naar Kesrik, waar de Armeniërs met de Mahomedanen slaags zyn geraakt. In den nacht van 26 op 27 October staken de Armeniërs te Arabkir een moskee, een weeshuis en een bazaar in brand, waardoor e;n hevige brand ontstond, die vele huizen vernielde. Verder werden de bewoDers der Mahomedaansche wyk teOulon Founar aangevallen. Ook by dezen aanval werden vele Mahomedanen gedood. Telogrum men. LONDEN, 15 November. De admiraliteit heeft een telegram ontvangen uit Chemulpo, gedagteekend 14 Nov., waardoor het bericht wordt bevestigd, dat eene sloep, behoorende tot het pantserschip „Edgar", is vergaan. BU deze ramp verloren 48 manschappen der marine-infanterie het leven. ST.-PETERSBÜRG, 15 November. Heden avond om negen uren is de keizerin voorspoedig van een dochter bevallen. WASHINGTON, 15 November. EenAmeri- sasnetjir rrfrader zat zich naar de Levant be geven, maar Konstantinopel niet aandOBa>het zal zich in de nabyheid der Engelsche en Fransche eskaders ophouden. ST.-PETERSBDRG, 15 November. De jong geboren grootvorstin (de eersteling van 't keizer paar) ontving by het heilige gebed den naam Olga. Biykens het bulletin, dat is uitgegeven, is de toestand van de keizerin en van de jong geborene zeer bevredigend. LEIDEN, 16 November. Den gemeenteraad is door B. en Ws. overgelegd een schrijven van den Voorzitter van den Militieraad iu het 3de district dezer provincie, waaruit blykt dat het tegenwoordig keuringslokaal in het Raadhuis, door de aan den Militieraad toegevoegde geneeskundigen, voor de keuring van militieplichtigen ongeschikt wordt geacht. De Voorzitter verzoekt op dien grond, dat voor dat doel een anoer meer geschikt lokaal moge worden beschikbaar gesteld. Op het Raadhuis is zoodanig lokaal niet beschikbaar. Intusschon bepaalt art. 85 der Militiewet dat vanwege de gemeente, waar de Militie raad vergadert, zorg wordt gedragen voor oen daartoe geschikt vertrek enz., alsmede dat er in een afzonderlyk vertrek gelegen heid zy tot het geneeskundig onderzoek van de manschappen. B. en Ws. hebben zich derhalve gewend tot don Raad Tan Administratie van het Invaliden huis, ten einde te trachten daar de noodige localiteit te verkrygen. Uit de gevoerde cor respondentie blykt dat daar gelegenheid toe bestaat, behoudens eenige aan te brengen veranderingen en afscheidingen en het plaatsen van een paar kachels, waarvan de kosten, blykens ingesteld onderzoek door den gemeente- architect, op ƒ300 moeten worden geraaml. Die lokalen zouden dan tevens kunnen dienen by de inlyving van miliciens in do maand Maart, waarvoor do tot dusver daartoe gebezigde lokalen in het Invalidenhuis voort aan niot meer kunnen worden afgestaan. B. en Ws. verzoeken den gemeenteraad hun College tot het doen uitvoeren van bedoeld werk en do daarmede gepaard gaande uit gaven te machtigen, in welk geval later een voorstel tot dekking dier kosten of het vindon der noodige gelden zal worden aan geboden. Thans heeft ook hier te lande het licht gezien een werk, dat in den laatsten tyd in hot buitenland heelwat pennen in beweging bracht. Het is getiteld „Trilby" door George Du Manrler, en is uit het Engelsch vertaald door onzen bekenden letterkundige Johan Gram. Het is een prachtig boek en geschreven door don vermaarden teekenaar van het alom bekende Engelsche blad „Punch" en niet min der knap gtï lustreerd door denzelfden kunste naar, die pen en potlood even meestorlyk hanteert. Du Maurier geeft hier blykbaar een stuk van zyn eigen loven, en daar hy alles wat hy bescbryft zelf meegeleefd en meegevoeld heeft, deelt zich dat innig gevoel aan den lezer mee, en pinkt ge nu eens otn traan weg, om een oogonblik later het uit to schatereh van lachen. Het mooie, aando?nlyke boek maakte in Amerika en Engeland een ontzaglyken opgang. Trilby is de heldin, een eenvoudig schil- dersmo lel, maar toch in haar doen en laten zulk een byzonder wezen, dat men, ondanks hare lichtzinnigheid en luchthartigheid, dade lyk van haar houdt en haar hoe langor hoe meer op de handen draagt. Trdby is in een zeker opzicht een tweede „Daineaux Oamélias" doch met dit onderscheid, dat zy nooit om eenig stoffeiyk gewin zichzelve gegeven heeft. Rondom dit byzondere, zeldzame wezen dit mengsel van kuiechheid en onbewuste ver dorvenheid, groepeert zich een trio vsnjjngo Engelsche schilders, die naar P„rjjs zyn ge komen, om In het moderne brandpunt van kunst en beschaving terdege het penseel te leeren voeren. Al de avonturen van deze drie musketiers van het penseel, gelyk Du Maurier hen be titelt, zinspelende op do „Trois mousquetaires" van den ouden Dumas, te verteilen, zon het genot der lozers, die aan dezo humoristische schepping smullen zullen, afbreuk doen. De scherpzinnige lezer begrypt reeds dat er menig tragisch tooneel al die vroolykheid en dartel heid zal afwisselen. Men zou echter ai eene ergo menschen- eh romanhater moeten zyn als men geen uren van uitspanning en waar genot in dit met zulk een liefde en humor geschreven boek vond. Voor hen, die minder gemakkelyk Engelsch lezen, is nu by den heer A. W. Sythoff, uit gever to Leiden, van dit boek de vertaling met al de. illustratiên, zooais die ook in het oorspronkelyke werk voorkomen, verschenen. Ter vervanging van den geneesheer dr. Van der Sluys is door den burgemeester van Den Haag benoemd tot geneeskundig© by de politie te Scheveningen de heer A. De Niet Nzn., arts aldaar. De adjunct-directeur der gemeentewerken van Rotterdam, de heer H. A. Van IJsselstein, bevindt zich met den heer G. Huitink, hoofd opzichter by de gemeentewerken aldaar, in Engeland, ten einde eenige machinefabriekon te bezoeken met het oog op da aanschaffing van meer stoommachines voor het in be weging brengen der dynamo's van de electrische installatie. De heer D. Stigter heeft eervol ontslag aangevraagd als leeraar in de staatsweten schappen aan de hoogere burgerschool te Goes. De heer H. Meyll, leeraar aan het gymnasium „Willeiii 1II"| t« Rotterdam, is gisteren plotseling aldaar overleden. Te Steenwyk zal een tweejarige win- ter-landbouw cursus worden opgelicht. De oprichting gaat uit van de Geldersch-Over- yselsche Maatschappy van Landbouw, doch ook niet-leden dier Maatschappy kunnen er aan deelnemen, tegen betaling van f 1. Ingevolge koninklyke machtiging is de heer Karl Auer erkend en toegelaten als con sulair agent der Vereenigde Staten van Ame rika te Makassar. Dr. M. Treub, directeur van 's lands plan tentuin te Buitenzorg, is te 's-Gravenhage aangekomen en afgestapt in „De Twee Steden". De heer G. C. Lembke, by kon. besluit benoemd tot consul to Managua, is in die hoedanigheid door de regeering der republiek Nicaragua erkend. Uit eene nadere medeoeeling van den raad van bestuur der Nederlandsche Opera blykt, dat de inschryving ten bate van de opera verlengd is tot 30 November a. s. noodig wordt geacht eene som van ƒ35,000, waarvan tot den 15den dezer voor 10,000 was ingeschreven. Het stoomschip „Koningin-Regentes", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 16 Nov. Kaap del Armi; de „Laertes", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 15 Nov. te Suez; de „Prins Alexander" vertrok 16 Nov. van Amsterdam naar Batavia; de „Prinses Marie", van Batavia naar Amsterdam, ver trok 16 Nov. van Fadang; de „Titan", van Amsterdam via Liverpool naar Java, airiveerde 16 Nov. te Fort Said. By koninkiyk besluit is verplaatst de adjunct-controleur der directe belastingen en van het kadaster H. P. Cramer van Zwolle naar Zutfen. ▲eademie-nieii in. Leiden: Geslaagd is voor het doctoraal examen in de recht wetenschap de heer F. C. van Geer. Utrecht: Bevorderd zijn tot semi-arts de heeren H. J. Dijkstra en C. G. H. Starktot arts de heeren W. J. Van Gulik en L. J. Vriesman. Marktberichten. 16 November 1S95. Staatslceningen. pCt. Ned., Cert. Nat. W. SchuW 2% dito dito dito3 dito dito dito3% dito Obl. dito 1SSG 92.8% Hongarije, Goudl. 1681 A3 4 Italic, Inschrijving 1852/81 6 Oo6tcni\, Obl. Pap. Mci/Nov. 5 dito Zilv. Jan.lJuli 5 Polen, Obl. Scbatk. 1814 4 Portugal, Obl. 18531884 met tickot 100 .8 id. Tabakslecning. 4% Rusland, Binnen1 1801. 4 dito 1839 by Rotbscbild Rb. 625 4 dito llopo Co. 1889,00GR, G25 4 Obl. Leening 1867,69 20 4 in Gond Leen- 1884 5 Spanje, Perp. Schuld Bui toni, -1 Turkije, Douano Obl. 1836. 5 dito Gcconv. Leaning Sorie C Egypte, Obl. Lccning 1876 4 Mexico, Biiinonlandsch5 Brazilië, Obl. 18894 Ind. on Fin. Ondernemingen. Koloniale Bank Aand. N.-I. Handbk. Aand.. Ned. nnndclm. Aand. op roso, 5 Spoorwegleenlngon. Holl. IJzcron-Spw.-Mij. Aand. Obl. dito8% M. t. Expl. v. St. Spw. Aand. Ncd. Ccntr.-Spoorw. Obl. ƒ250 3 Italic, Z.-Ital. Spw. Obl. A—H 3 Polen, Ware.-Weenen Aand. dito Prior. Oblig. 4 Ruf-L, Balt. Spw. AaniL. 3 Past. Spw.-MiJ. Aand. 5 Iwang. Dombr. Obl. ZR. 625 4% Wcicbscl ZR. Aand5 Wladikawkas Obl. Rb. 125 4 AincrikatAtch.Gcn.Morg.Bonds 4 dito Obl. 2o llyp, lott. A 3 Central Pacific A3nd. Chic Erio lc Hyp. Obl. 6 Donvcr Rio Grando C. v, A. Loui9V. Nasliv. Gert. v- Aand. Miss. Kans. Texas G. v. A. Union Pac. C. v. A. Canadian Pacific C. v. A. Oregon Short Line5 Prcmlelcenlngcn. Nedoil., Stad Ametord. 100 3 Stad Rotterdam3 Gcni«ento-Orer.iot .3 Bclgii1, Ant. 16572% Ilonp., Uypotlicokbank 4 Hong., Thoiss4 Oostcnr., Staatslcon. 1854 4 dito dito i860 6 llusland, Staatslccuing 13G4 5 dito dito 16665 Turlciiu, Leoning 1870 Madrid 1S688 Transvalia Expl. Aand. Soutliatandard Gert. Prolongaties. Peruanen Vor. koers. 93% 101% 100% 100% 100% 81 63% 83 91% 20% 89% 63% SC% 9C% 100% 101 61% 92 21% 102% 44 71 67 74% 137% 110 101% 93% 91% 63 163 97% 62% 79% -98% 74% 90% 78 27% 16% 108% 14% 16 10% 57% 31% 108 108% 106 103% 103% 119 123 121 168 148 27 38 89 20% -in-, Kooro boden 93% 101 100% ICOji 1005S S3J4 25 90 wa 97 9715 100)4 2135 10135 44 71K5 76 Ml* 99 X 02% ■Hó 77% 20% 10% 109 14% 64% 14% 10 31 27% 91 19% -47. Petroleumbronnen 393. Arkansas 1135. Officiëele Hennisffev«i<ii;éiii. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, lsto alinea, dor wet van den 2den Juni 1875 (Staatsblad No. 95J, tot regeling van hot toezicht bij het oprichten van inrichtingen, welke gevaar, echado of hinder kunnen veroorzaken; Brengen bjj dezo ter algomecne kennis dat door hen op heden vergunning is verleend aan D. A. J. HOOGEN8TBAATEN en rechtverkrijgenden, tot het oprichten van oeno slachterij op een erf, deel uitmakende van het perceel in do Barbaraeteeg, kadastraal bekend Sectio D No. 1456. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leidon, F. WAS, Burgemeester. 14 Nov. 1895. E. EIST, Secretaris. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 10' C. 50ü Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 13.5° C. 50.3 F.; 'e middags om 12 uren 15.5° C. 59.9° F.; 'b namiddags 4 uren 15° C. 59° F. Leiden* 16 November. Granen in slappe stomming met weinig handel. Witte Tarwe met kleine aan bieding, voor de mindere soorten was meer vraag. Bogge op de bestaande prijzen moeilijk te verkoopon. Gerat on Haver pryakoudend. Kanariezaad lager, Eoolzwl weinig getoond. Witte Tarwe ƒ5.GO a f 7.20. Boode 5.60 a ƒ6.50. WaUa-Walla ƒ5.80 a ƒ0.—. Foolscho $.20 a ƒ6.40 per 80 KG. Bogge f3.75 a ƒ4.10 per 74 KG. Zomergorst ƒ3.a ƒ3.60, Winter- ƒ3.60 a 4. Chevalier- ƒ4.15 a ƒ4.90 per HL. Haver ƒ2.65 a ƒ3.10 per 50 K 5. Blauwo Erwten ƒ4.60 a 5.25 per HL. Paardenboonen f 4.90 a ƒ5.16 per HL. Duivonboonen ƒ5.75 a ƒ6.per HL. Bruiuoboonen 9.50 a ƒ10.50 p<>r HL. Koolzaad ƒ6.a ƒ7.per HL. Kanariezaad fG.a ƒ6.75 per HL. Honnepzaad ƒ7.— a ƒ8.— por HL. Schiedam, 15 Nov. Noteering van de Makc- Jaare. Moutwijn ƒ10Jenever ƒ14.idem Amst. proef ƒ15.50 per Ned. vat en zonder fust, zonder do boosting. Spoeling-commissie beden ƒ1.30 per ketel. Noteering van den Brandcrsbond. Moutwijn 93/.i a 97/^ por heet. ct.. zonder fust en zonder belasting. Londen, 15 Nov. Friesche Boter 94 a 98 sh. KATWIJK. Ge hu wd: Teunis Van Drjkjm. en Neeltje Ouwehand jd. Geboren: Jacob. Z. van Arend Hoek en Cor nelia Van der Bent. Willielmina, D. van Cor nells Den Duik en Mijntje Haasnoot. Cornells, Z. van Dirk Van der Pias en Neeltje Van Beelen. Overleden: Cornells Varkevisser, 7 j Z. van Jacob Varlcevisser en Agada Van der Plas. ZOETERWOUDE. Ondertrouwd: P.€.Gans 24 j. met J. M. Van der Haas 19 j. Overleden: C. Paardekooper, wdnr. van J. v. d. Poel, 82 j. J. G. M, De Jongh 2 m. Ondertrouwd C. G. LUZAC EN D. C. H. C. HUNGER. Londen, I 10 NoT0mber 1895. 8020 6 Lelden, j Bevallen van een Zoon, C. M. BERNSEN - Hooijmans. Leiden, 15 November 1395. 8020 3 Heden overload, in den ouderdom van 08 jaar, onze geliefde Echtgenoot, Vader en Behuwdvader DIRK NOOTHOVEN VAN GOOR. Uit aller naam, Wed. D. NOOTHOVEN VAN GOOR— Hartman. Amsterdam, 14 November 1895. 8009 7 Heden overleed myn geliefde Vader, DIRK NOOTHOVEN VAN GOOR, in den ouderdom van 68 jaar. 8008 5 G. J. C. NOOTHOVEN VAN GOOR. Hoedekenskerke, 14 November 1895. Voor de vele bewyzen van deelneming, ondervonden na bet ovorlyden van onze innig geliefde Moeder BERBER CATH, laatst weduwe van den Heer J. JAPIKSE, betuigen wy onzen oprechten dank. 8017 8 D. AMENT. Leiden, N. JAPIKSE. 16 Nov. 1895. G. JAPIKSE. Heden overleed, na een langdurig ïyden, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer JOHANNES JACOBUS VAN DER BLIJ, in den ouderdom van ruim 69 jaren. J. J. VAN DER BLIJ. E. VAN DER BLIJ BRAKEL. W. VAN DER BLIJ. A. W. VAN DER BLIJ-Trodw. D. VAN DER BLIJ. J. J. PEVERELLI-Van dek Blij. J. A. PEVERELLI. Leiden, 16 Novombcr 1895. (Haarlemmerstraat 11.) 8041 14 Voor de vele bewyzen van deelneming, ondervonden by bet ovorlyden van onzo ge liefde Moeder, Behuwd en Grootmoeder, be tuigen wy onzen barteiyken dank. J. C. DE KONING Ulduik. L. J. DE KONING. W. F. v. d BURCH. Leiden, 16 November 1895. 8039 8 Voor do vele bewyzen van deelneming, ontvangen by bet overlyden van onzen Vader en Behuwdvader, den Heer J. ROOZENDAAL, betuigen wy onzjn barteiyken dank. J. P. ROOZENDAAL. 8015 7 H. J. A. G. ROOZENDAAL Unteriiorst. Arnhem, 16 November 1895. Voor de vele en barteiyke bewu'zen van deelneming, ontvangen by de ziekte en na het ovorlyden van onze onvc-rgetelyke jongste Dochter MAAIKE, betuigen wy, ook namens onze kinderen, onzen innigen dank. H. BREMER. 8016 8 S. H. BREMER De Brüijn. Zoeterwoude, 16 Norember 1895. 8045 8 19 NOVEMBER.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3