TRUBÏ agentschap! Engcïsche Conversatieles Zwcedsdi. Spaansch. nu OER, Geconserveerde Groenten. i. L E. Beurs van Amsterdam. GEORGE Dü LAURIER, 4DVERTENTIËN. Hooigracht 104. Bericht van Inzet. den laatsten tyd in verband met deze quaestie genoemd, i6 huiszoeking gedaan. Duitsohlaud. Het vonnis van de rechtbank te Breslau, waarby Liebknecht wegons majesteitsbelee- diging veroordeeld wordt tot vier maanden gevangenisstraf, is geveld nadat het openbaar ministerie een jaar gevangenis en verlies van het lidmaatschap van den Ryksdag had geöischt. De rechtbank te Berlijn heeft den redacteur van het conservatieve spotblad „Deutscbor Michel'' tot 2 maanden vestingstraf veroor deeld, wegens beleediging van keizerin Frederik. In zijn requisitoir verzekerde het openbaar ministerie dat in den laatsten tyd de majósteitsbeleedigingen bepaald veront rustend toegenomen zijn in aantal en in on verbloemdheid. Cuba. In militaire kringen te Madrid wordt veel gesproken over de particuliere berichten, die uit Havana zijn ontvangen, volgens welke Maximo Gomez noordwaarts oprukt, deposities omtrekkende, welke maarschalk Martinez Campos in de provincie Santa-Clara heeft ingenomen. Het doel van Gomez is de provincie Ma- tanzas binnen te dringen, daar den suiker- pogst te vernielen, dan voort te rukken in ie richting van Havana en den opstand uit te breiden tot het westelijke gedeelte van Cuba. Men gelooft te Madrid echter niet, dat het den Cubanen zal gelukken, zich van eenige der belangrijkste steden meester te maken. Hun tactiok blijft het voeren van een guerilla- oorlog, het verspreiden van schrik in het geheele land en het vernielen der oog6ten, ten einde SpaDje ten gronde te richten. De regeering heeft besloten, het moge kosten wat het wil, zooveel mogelijk troepen naar Cuba te zenden, behalve de 35,000 sol daten, die reeds gereed staan. Verder wordt ook veel gesproken over eene redevoering, gehouden door generaal Barrero, die de geheele verantwoordelijkheid, voor den tegenwoordigen toestand wijt aan het stelsel van bezuiniging, hetwelk door het vorige kabinet-Sagasta is gevolgd. Abessin i Internationale zorgen en flnantiëele be zwaren hebben, zooals nu de Romeinsche officieuze bladen erkennen, den Italiaanschen aanval tegen Abessinië tot staan gebracht. De nieuwe groepeering der mogendheden in de aangelegenheden van Turkije in Oost-Azië ver vult de Italianen met de bezorgdheid, op het tijdstip eener ernstige crisis te worden gesteld voor de keuze tusschen liunne tegenwoordige bondgenooten. Italië heeft voor belangen op het vasteland on voor belangen in de Middel- landscho Zee op te komende eersten hoopt het te behartigen door zijn bondgenootschap met Duitschland en Oostenrfik-Hongarye, de laatsten door samen to gaan met EDgeland. Nu heeft in Oost-Azië Duit6cbland, in de Turksche quaestie Engeland zich aangesloten bi) Rusland en Frankrijk. Daardoor is in Italië de meening ontstaan, dat de oude bondge nootschappen in staat van ontbinding verkeeren en de Italiaansche politiek gevaar loopt, op een gegeven oogenblik tusschen Duitscbland en Engeland te moeten Liezen of zelfs geheel alleen te staan. De officieuze „Tribuna" heeft aan de beklemde stemming in Rome uiting gegeven, in een artikel, waarin gezegd wordt: „Voor de Middellandscbe-Zoe-staten, inzon derheid voor Italië, dat in de MIddellandscho Zee de grootste, zijn bestaan beheerschendo belangen heeft, begint een tijd, waarin de allergrootste waakzaamheid en zorgzaamheid niet overbodig is. Op het Berlijnsche congres zijn de veranderingen overeengekomen, die tot onze verrassing en ons leedwezen aan de Noordkust van Afrika voltrokken zijndestijds zijn wy op zyde geschoven, en wy hebben ons vergenoegd de politiek van de vrye hand voor te staan, die voor ons, maar niet voor de anderen heeft gediend. Door de onder vinding geleerd, zyn wy tot het drievoudig verbond toegetreden; maar ziet: ook de rots van het drievoudig verbond, die schynbaar vaster was dan erts, begint te wankelen in den geweldigen stryd van belangen, dien het weder ontstaan van de Oostersche quaestie met zich brengt. Mannen en staten hebben invloed voor zoover zy dien weten te doen gelden. Niets belet dat Italië hetzy de oude groe peeringen voortduren of nieuwe ontstaan zich bewust toont van zyne belangen en rech ten, en met beleid en kracht zich er tegen verzet, dat zy worden geschonden of in ge vaar gebracht." Zoo schreef de „Tribuna" den 9den Nov. Inmiddels heeft lord Salisbury zyne rede over den internationalen toestand gehouden, die ook in Italië geruststellend op de ge moederen heeft gewerkt. Maar toch is er nauweiyks aan te denken, dat de Afrikaansche veldtocht terstond weder zal worden hervat; generaal Baratieri zal zich nog eenigen tyd moeten bepalen tot afwachten en eventueel af weren. Officieus wordt verzekerd dat de verster kingen te Kassala in ieder geval in staat zyn zelfs een sterke overmacht van Mahdisten zoolang tegen te houden, totdat er ontzet komt en dat aan een eventueel voorwaarts gaan van den Negus paal en perk kan worden ge steld doordat de van Antalo en Makallé op Adegrat teruggaande strydkrachten van Bara tieri een woestyn achter zich laten, waarin het leger van Schoa zich geen voedsel kan verschaffen. Japan. Volgens berichten uit Tokio zyn de plan nen voor eene uitbreiding van het land leger thans in hoofdzaak uitgewerkt en de afdeeling' financiën van het ministerie van oorlog werkt thans met y ver aan de oplossing der vraag hoe de noodige middelen daartoe zullen kunnen worden gevonden. Het aantal divisies zal binnen vier jaren van 7 op 13 worden gebracht. De keizeriyke ïyfgarde te Tokio, die een der thans bestaande divisies uitmaakt, maar die in getalsterkte beneden de andere staat, zal zooveel worden versterkt, dat zy met de andere op gelyken voet zal komen te staan. Elke divisie, de oude en de nieuw op te richten, zal één rogiment vesting-artil lerie en een spoorweg-afdeeling meer tellen dan tegenwoordig. Do infanterie regimenten zullen meer manschappen bevatten, terwyl de divisie-cavalerie, thans een escadron, op een regiment zal gebracht worden. Ter verdedi ging van de zes of zeven gewichtigste punten aan de kust wordt voor elk punt één regiment artillerie bestemd. De artillerie-bataljons zullen voortaan in plaats Tan uit drie, uit vier compagnieën bestaan. De bevestiging der kleinere eilanden zal door forten, kustgeschut, enz. worden voltooid. De generale staf en tal van andere militaire inrichtingen worden uit gebreid. De jaarlykscho uitgaven zullen door dat alles vermoedeiyk met circa 13 millioen Yen worden verhoogd, terwijl de buitengewone uitgaven voor aanleg van forten en dergelyke op 70 millioen worden geschat. Over de byzonderheden der voorgenomen uitbreiding dor marine is nog niets bekend Men ziet: Japan maakt zich gereed eiken vyand te ontvangen. Met zyne 40 millioen inwoners en zyne gunstige ligging, met zyne ryke hulpbronnen en zyne krachtige, sobere en vaderlandlievende bevolking, is het zeker in staat zyne positie onder de groote mogend heden te handhaven. Het kost geld, zal het wel zuchten, maar nog meer geld koat het, om zich te laten exploiteeren door anderen, gelyk tot nog toe. Telegrammen» BRUSSEL, 14 November. De regeering van den Congo-staat heeft aan de ÉngeSsche regeering 150,000 franken uitbetaald, als schadeloosstelling voor de terechtstelling van den Engelschen koopman Stokes, die, naar men weet, op bevel van kapitein Lothaire zonder eenigen vorm van proces werd opge hangen. TWEËDË HAMIHCK. Zittivg van heden. Per Telegraaf.) Personeele Belasting. Het algemeen debat wordt voortgezet. De heer Gerritsen oordeelde dat een recht vaardige en gelykmatig drukkende personeile belasting niet geregeld kan worden door het Ryk, doch uitsluitend door ,dc gemeenten. Tegen vrystelling van winkels in het ont werp heeft hy in hoofdzaak bezwaar, omdat den gemeenten drardoor belet wordt opcenten van de winkeliers te heffen. Daaraan zou zyn tegemoet te komen door de gemeenten opcenten te do:n heffen van de bedryfs- belasting. Overigens achtte hy winkelvry- stelling inconsequent, waar kantoren, loge menten, koffiehuizen, enz. in do belasting begrepen blyven. Ook deze spreker ontkent dat do nieuwe regeling van het personeel verlichting zal brengen. De heer Hintzen verdedigde het ontwerp. De raming omtrent het mogelyke verlies voor het Ryk van de nieuwe belasting achtte hy door den Minister juister opgemaakt dan door den heer Sanders. Tegenover de klacht van geringe ontlasting van den middenstand oordeelde hy 't rechtvaardig dat, waar de hoogere klassen meer betalen, de mindere klassen naar evenredigheid ook iets meer opbrengen. Spreker betoogde uitvoerig het nadeel der heffing van personeele belasting door de gemeenten. Spreker concludeert dat, in vervulling van 's Ministers wensch, de Kamer een gebrekkige regeling door een betere vervangen moge. De heer Rutgers van Rozenburg betoogde dat door de vastkoppeling door de Regeering van 1887 van de kieswet aan eene speciile regeling van het personeel by aanneming van het thans voorgestel ie nieuwe p rsoneel de grondslag van het bestaande kiesrecht zal moeten vervallen, waartegenover het dan noodig zal tiyken een noodwetje te maken, waarby aan ioderen aanslag in het personeel kiesrecht zou kunnen worden verbonden. Spreker kwam voorts op tegen gelyktyöige invoering van deze nieuwe regeling van het personeel met een regeling der gomeeDte- financiên. By afstand van 't personeel aan de gemeenten zouden dezen nirt wel varen J Waar spreker over 't algemeen niet gekant is tegen den grondslag haardsteden, is deze in dit ontwerp zoo slecht geregeld, dat hy waar scbynlyk zal medewerken om ze te doen vervallen. Spreker gaf als nieuwen grondslag ter bo- lasting aanrywielen, waarvan f 5 zou kunnen worden geheven. Spreker waarschuwde ten slotte tegen verwerping, omdat het oude personeel zyn gebrekkige werking te veel doet gevoelen. De heer Lokman sloot zich by den heer Rutgers aan wat betreft het verband met de kiesrechtregeling. Kerkelfike Berichten» middag halftien: de. J. W. H. Kalkman, pred. te Alfen. Voor de afd. Woubrugge van den Ned.- Prot Bond, hoopt Zondag-avond te zeven uren op te treden: ds. Kutsch Lojenga, van Leiden. Benthuizen: De. Klercq, van Koude kerk, zal Zondag-voormiddag te halftien in de vacature alhier optreden. KOLONIËN. BATAVIA, 11-15 October. By beschikking van don Raad van Justitie te Soerabaia is de preventieve hechtenis van don heer Th. G. Schrok naar aanleiding van den dood zyner echtgenoote, wederom met een maand verlengd. Tevens is volgens de „Soer. Ct." bepaald, dat niemand tot hem zal worden toegelaten. Omtrent dezelfde zaak verneemt de Bode" uit Soerabaia, dat er veel kans bestaat, dat de onschuld van den heer S. weldra zal blijken. De justitie, die aanvankelyk wc-inig of geen inlichtingen by de vele familieleden van den verdachte had ingewonnen, moet thans o. a. van die zyde vernomen hebben, dat de verslagene op den dag dat zy vermoord is, geheel onverwacht en buiten weten van haar afwezigen echtgenoot van Malang naar Pola- man is gegaan, zooiat van een door den laatste voor die gelegenheid vooraf beraamd plan geen sprake kan geweost zijn. De „Soer. Ct." deelt mede dat overste Hofman te Padang spoedig niet buitenlandsch verlof zal gaan. De heer P. F. Hondius van Herwerden, laatst secretaris by het Marine-departement, thans op non actief, heeft zich voor de be trekking van algemeen ontvanger te Batavia candidaat gesteld. Door dem heer F. P. C. Roskott is het verzoek gedaan, om benoemd te worden tot adjunct inspecteur by het inlandsch ondsrwys. Door den gouverneur-generaal van Ned.-fndië zijn de volgende beschikkingen genomen: Civiel Departement. Bepaald Dat het aan den commies '2do kl. bij den Post- en Telegraafdienst Th. H. Eman, verleeud eervol ontslag uit 's lands dienst, wordt beschouwd als te zijn verleend wegens ziekte eervol uit zijn betrekking. Benoemd: Tot vice-president van liet Hoog gerechtshof de raadsheer mi'. J. 1*'. Kramer; tot ass. res. van Soekapoera Kollot, (Pre uger) de ambt. op non-act. M Stoll, laatst ass.-rcs. vau Malang (Pasoeroean). Toegevoegd: Tijdelijk aan den hoofdinspec teur voor de opiumnangelegenheden, ten einde in do door hem aan to wijzen gewesten onder do bevelen der betrokken residenten werkzaam lo zijn in hot belang van de over do roskleiitiün Besoekie, Proboliuggo en Pasoeroean uit te breiden proef met de exploitatie van het opiunimiddcl in eigen beheer, dë coutr. 1ste kl. hij het B. li. op Java en Madoera D. De Ufcer, met bepaling, dut li ij bij zijn kader wordt gevoerd ii la suite Benoemd: Tot contr. 1ste kl. bij liet B. B. op Java en Madoera, do contr. 2de kl. A. P. Stoorvegcl. In het gonv. Celebes 'en Onderliborïglieden. Verplaatst: Van de hoofdplaats Makasser naar de afd. Noordcrdistiiclcn. icr beschikking van den ass.-rcs. aldaar, dc adspirant-confcr. Th. C. Kappard. Doparicmerit van Marine. Ontslagen: Wegens ziekte eervol uit zrjn betrekking de lste stuurman bij de gouv.-marine C. Kikkert. O v e r g o p 1 a a t s t Van M. raderschip lste kl. „Merapi" naar LI. M. pantseischip .Prins Hendrik der Nederlanden" op to io van luit. ter zee lste kl. do luit Ier zee 2de kl. G. Vau de Pol. Bij do Gouvernement3 Marine: Benoemd: Tot leerling machinist A. Bacbet, particulier en geplaatst a. b. van do „Gier"; met ingang van het tijdstip van do indienst- stelling van Tiet stoomschip „GJatiek"; tot lsten luit. P. G. 11. PheftVrkorn, thans tijd. belast met do waarneming dei betrekking van 2de machinist; tot 3den machinist, de leerling machinist A. Sauer en overgeplaatst van de „Gier" op de „Zwaan"; T ij d e 1 ij k belast: Met. do waarn der betr. van 2den stuurman, de ambt. op wachtgeld J. W. Crans, laatst lste stuurman bij vermelden dienst en geplaatst aan boord van de „Glatik" Overgeplaatst: Van do „Zwaan" op de „Reiger" de 3de inachiuist A F. G. De Pineda; van de „Reigei op dc „Glatik" bij indienst- steLling de 2de machinist F. Buijs; van de „ZwaHn" op de „Glatik" bij indienst- stolling do 3de stuurman J. G. C. lloogwinkel. Katwyk aan den Rijn: Geref. Kerk Zondag-voormiddag te halftien en namiddag te 6 uren, de heer J. Vrolyk, van Scheve- ningen. "Woubrugge: Ned.-Herv. Zondag-voor „Ario it.55 Wy zouden over een nog uit te vindon pen moeten beschikken, wilden wy kunnen beschryven het glorieuze succes, dat de liedertafel „Arion" gisteravond in de Stads- zaal met hire vierde „huishoudelyko uit voering" behaald heeft. Of neen, die zou ook niet in staat zyn hun, die niet aanwezig waren, een denkbeeld te gevtn van het enthusiasms, dat ten slotto stormenderhand toenam, zóódanig, dat het in de zaal, byna nog voordat een nommer was afgeloopen, reeds begon to daveren. In dien kolossalen byval mochten vooral de jeugdige dames-solisten K. B. en P. uit Leiden, en H. uit Voorschoten, allen sopranen, alsmede de pianiste mej. De W., uit Leiden, aie gezamenlyk hunne welwillende medewerking verleenden, het leeuwenaandeel verwerven. Trouwens, dit was niet te verwonderen, want de dames hadden voor hunne voor drachten zulke lieve liederen gekozen, dat deze in den smaak moesten vallen en dat de zangeressen zeiven, omdat de nummers, over 't algemeen, niet boven hunne krachten gingen, er door konden schitteren. En dat deden ze, vooral ook door de ver- dienstelyke, ongekunstelde, gevoelvolle voor dracht, op het voetspoor van die dames, welke hun met menig nommer als bepaalde concert-zangeres hier reeds waren vóórgegaan. Zelfs Rode'8 moeilyke „Variationen" werden voor een dilettante heel aardig gezongen. Het gevolg er van bleef niet uit; ieder der dames, zoowel zangeres als pianiste, werd gedwongen nog iets extra's „ten beste te geven", waardoor het reeds zoo uitgebreide programma nog belangryk in omvang toenam. Het vermeldde elf nommers (enkele zelfs twee- of drieledig), waarvan er niet minder dan zeven voor rekening der dames kwamen en slechts de overige vier bestemd waren voor het mannenkoor, dat zich eveneens uitstekend van zyne taak kweet, en telkens een schoon goheel vormde, waarby o. a. in „Ossian" een fraai tenor-geluid uitblonk. De heer Henri Yöllmar en de leden van zyn koor mogen met voldoening op deze uitvoerig terugzien, welke wij echter, door het karakter, dat zy had aangenomen, liever een concert zouden willen noemen; want als men bovendien daar aan de eene zyde der zaal het koor der zangers of de solisten zag en daartegenover de zoo goed als stampvolle zaal en gaandery, dan viel hot zeker niet gemakkeiyk tot eene oplossing te komen omtrent de beteekenis van het „huishoudelyke" als hoedanig deze uitvoering op het programma stond vermeld. Die verhouding was minstens toch wel wat in omgekeerde evenredigheid en zou tot eigenaardige gevolgtrekkingen kunnen voeren. Intusschen, het was een mooie avond en als nu de uitslag van de geboden gelegenheid om kunstlievend of ander lid van de lieder- tafel te worden, in dezelfde verhouding van de opkomst en den bttoonden byval is, dan gaat „Arion" ongetwyfcld een bloeiend tyd- perk te geinoet. 15 November 1895. Staatsleoningcn. Vor. Koero pCt. koers. heden Ncd., Cort. Kat. W. Schuld 2% 93% 93% dito dito dito3 101$ 101 dito dito dito 3% 300^ 100% dito OW. dito 18SC92 3% -100^ 100% ITon^rijc, Qoudl. 133103 4 100 100% ItalaP, Inschrijving l&:2,.8l 6 SI Ooatcur., ObL Pup. Mri N'ov. 5 &3% dito Zilv. Jan.SJsli 5 13 Polen, Obl. Schatk. 18 U .4 91% Portugal, Obl. 18531831 met ticket 100 .3 25}* 21% id. Tabalcfdc-ciring. 4% 89% 69% Pnsland, ninnor.l. 18UI. 4 03 63% dito 18SIlig nofliseliilcl Rb. 025 4 96% ditolIopc&Co.l8Stl»0GR 035 1 8C% Oil. Leen ing 1807 GO i' 20 4 100% in Gend Leen. 1334 5 104 Spanje, Pcrp. Sclml l Uuitcnl. 4 C,1\4 - Turlcgc, Douane Obl. 1830, 5 91K 01% dito Gcronv. Lccr.in;; S^rie-C 21% Egypte. Obl. I .coring 1376 4 102^ Mexico, Binnenlnn.Im.1i 5 41 43% Brazilië, Obl. 18S9. 4 71 Ind. en Fin. Ondernemingen. Koloniale Bank Annd. 67 i s N.-I. llamlhk. Annd 74 0 75 Ncd. Handelen. Annd. op rose, t» 131% 137% Spoorwcglecninscn. Holl. IJzcrcn-Spw.-Mij. Aand. 110% 109% Obl. dito8% 101 101% M. t. Expl. v. St. Spw. Aand. 93% 93% Nc-d. Coiitr.-SpnorvT. Obl. ƒ250 3 91% Italië, Z.-ltsil, Spw. Obl. A 11 3 52% Polen. Wars.-W-concn Aand. 153 r dito Tiior. OLlig. 4 96 93% Rusl.. iBalt. Spw.-Annd.. .3 62% 02% I-ast. Spw -Mij Aind. 5 78 79% Iwanp. Dumbr. 'Obl. ZR. 625 98% Weichael Zit. Annd 74 74% Wladikawkaa Obl Rb. 125 4 -6% Ameriki, Atcb-Gcn.Morg.Bonds 4 781ü •78 dito Obl. -rc llyp- hdt. 3 2S% 27% Central Pacific Aandi 16% 16% Obic Erio lo llyp. ObL 5 108% 103% Denver Rio Grando C. v. A. 14% 11% Louitv. Naabv. Ccrt. v. Aand. 61% Ö4% Mias. Kans. Texas C. v. A. 35 11% Union Puc. C. v. A. 10% H% Canadian Pacific C. v. A. 57 67 31% 31 Premielecningcn. Nodcil., Stad Auistord. f 100 3 111% 108% Gonii-onte-Orcriiet .8 3C6 België, Ant, 1887 2% 303% Uonp., llypotlieokbauk 4 102% 103% Hang., Tbciss 4 118% H9% Oostcnr., Staatsleen. 1854 4 123 dito dito 1860 6 121 Rusland. Staatslocning 1364 5 163 dito dito 18G65 "0% 148 Torkiie, Loening 1870 26% 26% Madrid 18G88 37% 93 Tran&valia Expl. Aand. 89 touthatandaxd Ccrt. 20 1 20% Prolongatie 3. Peruanen 4% 11% —46% Petroleumbroanen 387. Arkansas 1135. De markt was heden pryshoudend. Mftrktberlchten. Hiermede betuigen wy onzen dank voor de biyken van belangstelling by de geboorte van onzen Zoon. 7981 6 H. DE KEIJZER. G. M. DE KEIJZER. (Stationsweg No. 15). De ondergeteekende, J. VAN ULDEN, bericht dat hy zijne ZAAK in Melk, Boter en Eieren heeft overgedaan aan •I. 8CÏKERLAN», beveelt zijn opvolger met de meeste gunst ain en bedankt zyne geachte Begunstigers voor het vertrouwen, hem zooveel jaren geschonken. Leiden, 15 Nov. 1895. J. VAN ULDËN. Levendaal 1X3. 7987 10 Da ondergeteekende bericht dat hy de ZAAK in Welk, Boter en Eieren van J. VAN ULDEN heeft overgenomen, be lovende eene prompte en civiele bediening. Aanbevelend, UEd. Dw. Dr., J. SUV It EU LAND. Leiden, 15 November 1895. Levendaal 1X3. 7988 9 Bij A.. W. SIJTHOFFte Leiden, is versche nen en bij alle Boekhandelaren verkrijgbaar: vertaald door Met 1O Illustration. Prijs (/eb. 2.90, ing. f 2.60. Twee llccrcn wenscben 7995 6 Leiden, 15 No?. Tor markt werden heden aan gevoerd.: 8fcieron 43 stuks f 43 a ƒ210. Kalf- en Melk koeien 219 etaks f 105 a f 223. Varc-toeien 275 stake f 67 a ƒ200. Vette Oeseo on Koeien 3G2 sinks ƒ115 a f 215. Graskaiveren 320 stuks 14. a f G2. Kalveren (vettej 47 stu s ƒ33 u ƒ76. Kalveren (magere) 2 stuks ƒ6.a ƒ15.-. flaraels (vette) otuks f a fHamels (magere) stnkö a Schapen (vette) 788 stuks ƒ10. a J 31. Schapen (weide) 42 stuks ƒ13.—a ƒ20.—. Lammeren (magere) stuks Ja Varkens (magere; 142 stuks ƒ13.a 22. Varkens (vette) stuks a Varkens (biggen) 238 stuks 3.a 12.Paarden stuks a fVculors stuks a Ter markt aaDgevoeTd: 1219 runderen, 49 kalveren, 830 schapen, lammeren, 142 varkens, 238 biggen, paarden en veulens. Ter wokolrjksche Kaasmarkt aangevoerd 76 partjen. Besteed werd voor Goudsche Kaae van 10.tot 26.50; Derby-kaas vau tot Leidscho Kaas do 150 KG. tot Edammer Kaas (2de qnal.) ftot Aan do Stadswaag gowogon 58 partijen, 2457 etuke kaas, wegende 1U93 KG. Hartelyk dank aan allen, die blyken gaven van belangstelling bij onze Yyftigjarige Echt- vereeniging. J. BEKOOIJ en Echtgenoote. Leiden, 16 November 1895. (Waardgracht No. 19). 7989 6 Voor de vele bewyzen van belangstelling, zoowel by de ziekte als na het overlyden van onzen geliefden Behuwdvader, Groot- en Overgrootvader GERRET MEIJER ontvangen, betuigen wy door dezen onzen hartelyken dank. Mede namens Behuwddochter, Klein en Achterkleinkinderen, Leiden, Uit aller naam, 7971 9 16 Nov. 1895. G. MEIJER. te nemen. Brieven met opgave van conditiën onder motto Bngelsch aan KOOYKER's Centr.-Advertentie-Bureau, Nieuwe ltpn 16. Maatschappy, lste r ng, vraag* ©ENE» It AAL-*<-EN LN in elke provinci vcor nietsive combinatie van verzekeringen mot LiTLOTIfcL, op het leven, zitkten, onge lukken. Zeer voordeehge voorwaaraan. Positie met groote toeko DSt. 7632 10 Schryven, 32 Rue Omaegaiick, An vers, aan den Lirecteur. Iemand wenscht Les oenen in boven genoemde talen. Brieven aan het Burei-1 van dit Blad onder No. 7997. 6 13ames-K leedermaakster, is verliuisti van Oude Vest naar de 7990 6 Ondergeteekende maakt by dezen beke id dat by haar tegen concurreerenden prys wider verkrygbaar zyn: gezouten en geconser veerde groenten, per blik en uit het blik gewogen; alsmede geblancheerde groen» ten, die slechts even behoeven te koken. Aanbevelend, O. v. d. ZEEUWj 7986 11 Varkenmarkt No. 16. By de veiling op den 15den November jl. gehouden, ten overstaan van den Notaris W. F. KAISER, te Leiden, zyn de perceelen slechts in bod gesteld als volgt: Onder de gemeente ©egstgccst. No. 1. Het perceel "WEILAND aan den Broekweg, groot 1.17.20 Heet., op. f 800.— No. 2. Eet perceel WEILAND, achter No. 1 gelegen, groot L40.20 Heet., op925.— Terstond verhoogd met 25.— No. 3. Het perceel WEILAND aan den Broekweg, groot 1.37.70 Heet., op725.— Terstond verhoogd met 25.— Onder dc gemeente Warmond. No. 4. Het perceel WEILAND, groot 1.20.90 H.A., opf 950- No. 5. Het perceel WEILAND, groot 1.15.30 H.A., op875.— Terstond verhoogd met 25.— No. 6. Het perceel WEILAND, groot 1.63.40 H.A., op1000.- Terstond verhoogd met 300.— No. 7. Het perceel WEILAND, groot 2.08.00 H.A., op. 1600.— De afslag biyft bepaald op Vrydag 22 No vember a. s., dos voormiddags te elf uren in het Notarishuis aan den Burg te Leiden, terwyl inmiddels tot en met Donderdag 21 November a. s. op iederen werkdag ten kan tore van genoemden Notaris KAISER, Bree- straat No. 157, verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van één Tyfde der ver boogsom. 7993 39

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3