Séance Bears van Amsterdam. Alles was lieden aanzienlijk lager. P ADVERTENTIËN. SOCIËTEIT „A91CITIA". Aardappelenbericht! H. v. d. BOON, Dul tsohlandl. Aan de „Voss. Ztg." wordt gemeld dat het provinciale sehoolcollege den Berlynschen onderwijzeressen van den Israëlietischen gods dienst het recht heeft ontnomen onderwas te geven in verschillende vakken, waaronder h6t Duitscb. De gewezen redacteur van de Socia listische Volks wacht", de heer Neukirch, is door de rechtbank te Breslau wegens majes teitsschennis tot twee jaren veroordeeld. De rechtbank te Dortmund heeft den afgevaardigde Lütgenau eveneens wegens majesteitsschennis tot v\jf maanden gevangenisstraf veroordeeld. Volgens een voorloopige telling door het statistische bureau te Berlijn bedroeg op 14 Jur.i 1895 de bevolking van Duitscbland 51,758,364, tegen 49,428,470 op 1 December 1890, (d. i. een vermeerdering van 10,14 pet.); Pruisen telde 31,491,209, (d. i. een vermeer dering van 10,99 pet.); Beieren 5,773,836, (6,93 pet.); Saksen 3,753,272, (15,21 pet.)en Wurtemberg 2,071,407, (3,74 pet.) inwoners. België, De „Patriote" bevestigt dat te Antwerpen zware verliezen zijn geleden wegens de daling in goudmijnaandeelen. Het bankiershuis Opdebeck te Mechelen staakte zijne betalingen. Het passief wordt geschat op 500,000 fr. De bankier Opdebeck is echter gisteravond te Antwerpen in hechtenis genomen. Hij wordt beschuldigd ton eigen bate gebruik te hebben gemaakt van de hem toevertrouwde gelden. Turkije. Aan ée „Times" wordt uit Konstantinopel gemeld, dat de toestand door het geheele corps diplomatique als onhoudbaar wordt beschouwd. Het eenige antwoord van den sultan op de vriendschappelijke, doch onaan gename raadgevingen van alle gezanten is een maatregel, waardoor alle waarde wordt ontnomen aan de hervormingsplannen voor Armenië: de benoeming van twee politie- crea turen in de commissie van toezicht. Er is geen vrees voor een fanatieke uitbarsting in Konstantinopel tegen de Christenen. Het gevaar ligt in een geheel andere richting. Bulgarije, Blijkens te Weenen uit Sofia ontvangen berichten is de Bulgaarsche regeering niet voor nemens weer eene deputatie naar St.-Peters- burg te zenden. Alleen wordt het mogelijk geacht, dat vorst Ferdinand een der ministers naar St.-Petersburg zal zenden, ten einde czaar Nicolaas te vragen, of deze genegen is, als peet op te treden bij de herdooping van den troonopvolger, prins Boris, tot lid maat der Grieksche Kerk. De anti-semieten te Weenon. De antisemieten te "Weenen zijn, volgens de latere berichten, nog zeer verbolgen over de weigering van keizer Frans Jozef, om de benoeming van hun leider, dr. Lueger, tot burgemeester te bekrachtigen. „De houdiDg hunner organen zegt de Weenor correspon dent van de „Kölnische Zeitung" wordt met den dag dreigender. Een dezer bladen noemt zelfs het besluit des keizers eene schennis van de majesteit des volks." Gisteren werd de zaak ook in het Huis van Afgevaardigden ter sprake gebracht. Door den heer Steinwerder werd namelijk eene interpellatie ingediend, ten einde van den minister president, graaf Badeni, inlichtingen te verkrijgen over de redenen, welke keizer Frans Jozef hebben bewogen, de benoeming van den heer Lueger tot burgemeester van Weenon niet te bekrachtigen. Graaf Badeni beantwoordde deze inter pellatie. De minister verklaarde dat de regeering niet verplicht is, rekenschap te geven van de beweegredenen, welke keizer Frans Jozef hebben genoopt, de verkiezing van den heer Lueger tot burgemeester niet te bekrachtigen. De keizer is daarvoor alleen verantwoorde lijk. De regeering achtte echter de bekrach tiging der benoeming onmogelijk, zonder dat tevens een waarborg wordt gegeven, dat het bestuur der hoofdstad onpartijdig zal worden gevoerd en niet onder den invloed zal komen van enkele drijvers. Derhalve verzocht de minister den afgevaardigden het voorstel, om deze quaestie aan de orde te stellen, to ver werpen. Het debat eindigde met de goedkeuring van de houding der regeering. Overeenkom stig den wensch van den minister-president werd met 108 tegen 64 stemmen besloten het voorstel, om de quaestie-Lueger te be spreken, niet in behandeling te nemen. Het voorstel, om de regeering te nopen de redenen mede te doelen, waarom de kei zer heeft geweigerd, Luegers benoeming te bekrachtigen, vond alleen steun bij de anti semieten, de Jong Czechen en de leden der Hohenwart-club. De Duitsch-liberale partij en de Polen schaarden zich aan de zijde van het ministerie. De anli-semieten waren voornemens eene manifestatie te houden voor het Ryksdag- gebouw. De politie had daarvoor reeds maat regelen genomen, maar er gebeurde niets. Men verwacht, dat geen betoogingen zullen worden gehouden vóór Donderdag, den dag, die voor de verkiezing van den burgemeester is vastgesteld. Met belangstelling ziet men natuurlijk den uitslag te gemoet dezer tweede verkiezing. Te oordeelen Daar den toon, dien Luegers organen aanslaan, zal de meerderheid in den gemeenteraad bij haar besluit blij ven en Lue ger weer tot burgemeester kiezen. Telegrammen. HAVANA, 8 November. Generaal Roloffs, een van de bevelhebbers der Cubanen, heeft oen manifest uitgevaardigd, waarin h\j ter openbare kennis brengt, dat hij alle boeren zal laten fusilleeren, die in de provincie Villas nog zullen medewerken bij het inhalen van den oogst. Maarschalk Martinez Campos heeft besloten zijne troepen samen te trekken, ten einde met meer kracht tegen de Cubanen te kunnen optreden. BUDA PESTH, 8 November. Het Hongaar- sche Huis van Afgevaardigden heeft in de zitting van heden het wetsontwerp aange nomen, waarbij den belijders van alle gezindten volkomen vrijheid van godsdienstoefening wordt toegestaan. De wijzigingen, welke in dit ontwerp door de Magnaten-Kamer z-ijn gebracht, werden goedgekeurd. Het wetsont werp zal den keizer ter bekrachtiging wor den voorgelegd. PARIJS, 8 November. AH.) Uit goede bron wordt ook hier vernomen dat tusschen de Europeescbe kabinetten onderhandelingen worden gevoerd, ten behoeve van eene tusschen- komst der groote mogendheden in Turkije. Rusland heeft zich bereid verklaard Armenië te bezetten, en wordt daarin door Frankrijk ondersteund. Engeland, van zijn kant, zou verschillende havens aan de Aziatische kust bezetten. Duitschland, Oostenrijk en Italië nemen tot dusver eene afwachtende houding aan. KONSTANTINOPEL, 8 November. Heden zijn hier tijdingen ontvangen, waardoor het wordt bevestigd dat een bataljon Turksche troepen te Zeitoun (in Armenië) door de Armeniërs werd omsingeld en ontzet werd door eene Turksche divisie, bestaande uit 10 bataljons, die 2800 geweren en 1200 revolvers in beslag namen. Verder wordt nog gemeld dat het ook te Bassorah tot een bloedig gevecht tusschen de Christenen en de Armeniërs is gekomen. LONDEN, 9 November. Aan de „Times" wordt uit Rome gemeld, dat Italië in volkomen overeenstemming is met Engeland. Do Ita- liaansche vloot is gereed om de Engelsche vloot te volgen, overal waar het belang van den vrede dat noodig maakt. INGEZONDEN. Het was Donderdag, 7 Nov., een aange name avond in het Wykgebouw van den Ned. Prot-Bond, Oranjegracht 70. Een zangkoor, gevormd uit fabrieksmeisjes, gaf daar een uitvoering, en als spreker tus schen de verschillende zangnummers trad ds. Van Bookeren op. De gezellige bovenzaal van dat gebouw was met smaakvol gerangschikte bloemen gesierd, en met bet oog op de vaderlandsche liederen, die zouden worden gezongen, was op een nette wjjze het Rood-Wit-Blauw aangebracht. Te halfnegen nam ds. Van Boekeren het woord en in aandachtige stilte zat men neder. De geachte spreker zeide dat het hem ver heugde den talrijken toehoorders een genoeg lijk uur te kunnen voorspellen, een uur, waarvan we voorzeker een goeden indruk zouden medenemen, maar dat we dit hoofd zakelijk aan het zangkoor zouden te danken hebben. Hijzelf zou maar (bywjjze van spre ken) de tusschengerechton toedienen. En de geachte spreker deed dit op een wijze, waarvoor zeker alle aanwezigen hem dankbaar zijn geweest. Hoe vaak plooide een gulle lach de lippen, en het ornstig woord, uit het hart tot het hart gesproken, deed zyn indruk gevoelen. En de zangl Deze overtrof verre myn verwachtingen. Toen ik daar zoo stil luisterend neerzaten de laatste tonen van het vierde nummer van 't programma, „Bede" van Jo De Vries, waren weggestorven, vroeg ik onwillekeurig mijzel- ven af: "Waren dit nu fabrieksmeisjes, die ik zooeven gehoord heb? Hoe schoon klonken de vier laatste regels van „O God van Kracht en Moed:" Bewaar de ziel Op 's levens baafi; Klein is de kiel En groot Uw Oceaan. Ja, de heer Rank had eer van z\jn werk, van z\jn zaDgkoor van fabrieksmeisjes, die de 8 nummers van het programma voortreffelijk ten gehoore brachten. Maar ook een warme hulde en dank aan de dames, die in dit Wykgebouw steeds met kloeken moed door allerlei middelen trachten het zedeljjk peil onzer fabrieksbevolking te verhoogen. Inderdaad, hun pogen verdient krachtigen steun I Z. Mijnheer de liedacteur! In uw blad van 11. Maandag is door Z. een stukje geplaatst aan het adres van den heer Van Deventer, te Leiderdorp, en wel naar aan leiding van zijn verzoek om als gemeente geneesheer voor 1896 benoemd te worden. Z. noemt deze handelwijze niet collegiaal, omdat dr. Van Rhyn deze functie nog altijd stipt uitvoert en niet ontslagen is. Niet ondienstig is het dus dat deze voor den heer van Deventer onaangename zaak wordt toegelicht, waardoor de lezer een beter oordeel zal kunnen vellen. Het zal ongeveer veertig jaren geleden zjjn dat Leiderdorp twee geneesheeren telde, W. Van Rhijn en Van der Kragt, die geregeld elke drie jaren elkander vervingen, totdat de heer Van der Kragt door óngesteldheid niet langer door den Raad kon benoemd worden. Aangezien na den dood van den heer v. d. Kragt g^en ander geneesheer zich by ons vestigde, bleef de armenpraktijk als vanzelf in handen van dr. Van Rbijn, wat nu ruim 23 jaren zal geleden zijn. Nu r\jst de vraag, of, nu Dr. van Derenter zich sedert een paar jaren by ons vestigde, deze niet met volle recht aanspraak op eene benoaming mag vragen. Veronderstel eens dat in eene gemeente twee openbare hoofdonderwijzers waren, voor een zeker aantal 'lessen, beurtelings een drie tal jaren te geven, en dat daarvoor zeshonderd gulden wordt uitbetaald, maar dat men zich tijdelijk met ééne titularis behelpBn moat zou het dan niet billyk wezen wanneer een tweede onderwijzer W6er aanwezig is, ge noemde lessen gelijkelijk weder te verdeeien Hoeft de tweede titularis niet even good de belangen van zyn gezin in het oog te houden Het is te hopen dat met het oog op den byzonderen samenloop van omstandigheden de waardige dr. Van Rhyn zal worden herbe noemd, omdat wij willen vertrouwen dat men later evenzoo met den heer Van Deventer handelen zal; maar om hiervoor een grief in uw blad te komen maken, kan niet worden geprezen. Uw dienaar Leiderdorp, 9 Nov. 1896. X. IjIEIIBëN, November, Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 11.5° C. 52.7' Fahrenheithedenmorgen 8 uren 12.5° C. 54.5 F.; 's middags om 12 uren 12.5° C. 54.5",F.; 'snamiiciags 4 uren 10° C. 5(P F. Men schrijft ons uit Leiderdorp, d.d. 9 November: Gisteravond hield de afdeeling „Leiderdorp en omliggende gemeenten" der Nat. Chr. Geh. Onthouders-Vereeniging alhi.r wederom eene openbare vergadering. Niettegenstaande het zeer regenachtige weder was de opkomst bui tongewoon groot, zoo Jat het cateibisatielokaal, waarin ruim 160 personen van allerlei rang en stand, alsmede vele dames, pliatshadJen genomen, geheri gevuld was en velen zich met een staanplaat-je moesten tevreden stellen. Thans trad in deze samenkomst op Mej G., uit Leiden, die eene reéks van lichtbeelden vertoonde. De serie word geopend met de verschijning van HH. MM. onze geëerbie digde Koninginnen, ieder afzonderlyk. Vervol gens zag men de moedige dochter van den Engelschen vuurtorenwachter (een bekende schilderij), die alleen tegen de woeste baren der zee oproeide o.u de bemanning van een in nood verkeerend schip to redden, daarin slaagde, doch hare zelfverloochenende daad door de gevatte koude met den dood moest bekoo pen. De geachte spreekster merkte hierby op, dat dit jonge meisje, 'hoewel zoo jeugdig gestorven, niet voor niets had geleefd en geen verloren l9von achter zich had. Immers, zij mocht het middel zijn, om 7 menschenlevens van een anders gewissen dood te redden. De lichtbeelden daarna voorkomende in twee Londensche gebeurtenissen (levensgeschiede nissen), waarin de gevolgen van het drankge bruik niet uitbleven, waren alle evon natuurlyk als indrukwekkend. Het was dan ook niet te verwonderen, dat alles met de meest mogelyke aandacht werd gevolgd, verhoogd door de wjjze, waarop de spreekster haar gehoor wist te boeien. Eigenaardig was, dat men in deze samen komst geen gezangboek behoefde te gebruiken, aangezien de ter afwisseling te zingen verzen eveneens in groote letters op den muur ver schenen en daarvan werden afgezongen. Aan het einde der samenkomst bedankte de eere-voorzitter, de heer T. Doovendans, pre dikant te Hoogmade, de spreekster, sprak naar aanleiding van hetgeen gezien en ge hoord was nog enkele woorden tot de verga derden en sloot evenals by de opening de by- eenkomst met gebed. Van de gelegenheid tot toetreding tot de vereeniging werd na afloop nog gebruik ge maakt, zoodat de moeite en zorgen van het bestuur voor de organisatie van eene derge lijke vergadering werden bekroond en het in alle opzichten met voldoening op dezen welge- geslaagden avond kan terugzien en zeker menigeen een paar dergelijke genotvolle uren zal terugwenschen, In den ouderdom van ruim 80 jaren is te 's-Gravenhage overleden den heer H. G. Kiehl, wiens naam aan hot tooneel uit vroeger dagen onafscheidelijk is verbonden. Bij kunstgenooteu en kunstbroeders stond de overledene om zyn vriendenhart in groote achting en nadat hij de tooneelloopbaan op reeds gevorderden leeftijd had vaarwel gezegd, gaven die kunstminnaars en -beoefenaren den oud-acteur ondubbelzinnige blijken, dat zy hem niet vergeten haddon. Vooral openbaarde zich die achting by de viering van Kiebls 80sten verjaardag den 21sten Juli jl. Op het gebied der kunst leed onze gemeente heden door den dood wederom een verlies, namelyk van den heer Jan Van Gelder, op den leeftyd van 49 jaren. Algemeen geacht als mensch en niet minder als kunstenaar in zyn vak, getuige de vele door hem gefa briceerde orgels, zoowel voor binnen als buiten de stad, zal zyne nagedachtenis by heeren leden van kerkbesturen vooral in dankbare herinne ring blyven. Het „Utr. Dbl." spreekt het door som migen verspreide gerucht tegen dat de Com missaris der Koningin in de provincie Utrecht zou aftreden. CORRESPONDENTIE. - C. A., te N.1 Voor heden te laat ontvangen. Dus in het volgend nommer. Academie-nieuws» Leiden: Geslaagd is voor het candidaats- examen in de rechtswetenschap de heer Joh. Havelaar. Utrecht: Tot semi-arts bevorderd de heeren C. De Haan en J. M. Hooreman; tot arts de heer P. C. D. Schaap; tot tandmees ter de heer J. F. Van 't "Wout. Aanv.- ex. dier- en delfstofkunde de heeren D. J. Ger ritsen en C. H. Bekker. Kerkelyke öerioliten. "Woubrugge: Ned.-Herv. gem. Zondag- 's namiddags 2 uron ds. A. Keers, van Haz6rs- woude. 9 November 1S95. Staalsleeningen. pCt Ned., Cert. Nat. W. Schuld 2% dito dito dito3 dito dito dito3% dito Obl. dito 18S6R2 8% Hongarije, Goudl. 1S31.93 4 Italië, Inschrijving 1862/81 6 Oostcnr,, Obl. Pap. Mei-Nov. 5 dito Zilv. Jan.lJuli 5 Polen, Oltl. Schatk. 1314 4 Portugal, Obl, 38531834 met ticket 100 .8 id. Tabaksleeriïng. 4)4 Rusland, Rinnenl. 1891. 4 dito 188")Lij Rothschild Rb. 625 4 dito Hope Co. 1889 90 GR. 625 4 Obl. Lcciiing 1807,69 J' 20 4 in Goud Leen. 1881 5 Spanje, Pcrp. Schuld Buitoni. 4 Turkije, Douane Obl. 189G, 5 dito Geconv. LceningSerioC Egypte, Obl. Lconing 1876 4 Mexico, Binncnlanilsch 5 Brazilië, Obl. 18S94 Ind, on Fin. Ondernemingen. Koloniale Bank Aand. N I. Hamlblc. Aand Ncd. Haiulclin. Aand. op rose. 0 Spoorweglecningcn. Holl. IJzcron-Spw.-Mij. Aand, Obl. dito8)4 M. t. Expl. v. St, Spw. Aand. Ned. Ccntr.-Spoorw. Obl. 260 3 Italië, Z.-ltaL Spw. Obl A 11 3 Polen, Wars.-Weenen Aand.. dito Prior. O Mig. 4 Rusl,, Balt. Spw.-Aand.. 3 Fast Spw.-Mij. Aand. 5 Iwnng. Dombr. 01)1. ZR. 625 4 34 Weichscl Zft. Aand.. 5 Wladikawlcas Obl. Rh. 125 4 Ainerik'i, Atch.Gcn-Morg.Bomls 4 dito Obl. Co Hyp. lett A 3 Central Pacific Aand. Chic Erie lo Hyp. Obl. 6 Donvcr Itio Grande O. v. A. Lonisv. Nashv. Cert v. Aand. Miss. Kans. Texas C. v. A. Union Pac. C. v. A Canadian Pacific C. v. A. Oregon Short Lino5 Premieleeningon. Nedoil., Stad AmBtcid. 100 3 Stad Rotterdam3 Gcmeenlo-Orediet .3 Bclgiü, An€T8S72)4 Hong., Jlypotheokbank 4 Hong., Thciss4 Oostenr., Staatsleon. 1S51 4 dito dito 1860 6 Rusland. Staatslcening HC4 6 dito dito 1806G Turkiie^ Xjeening 1870 Madrid 1SG88 Transvalia Expl. Aand. bouthstardord Ccit. Prolongatie 3)4 Peruanen 10)4 —46. Arkansas 1214. Vor. koora. 94 101)* 100% ioi)4 101J-iS 82)4 81)4 S354 93)4 895* 63% ?c% 96)4 100% 101% 61% 93% 22% 102 41)4 71% 67 75 133% 109 101% 94% 92 53% 153 97% 63% 70)* 74% i'ü% 78% 28 1? 109 13% 51% 14% 10% 57% 83% 111)4 107/% 304% 303% 101 119% 126% 127 172 119% 2S% 37% 103 22 Kooro fcedeD 93% 191)4 1c0% 10054 100% 100% 82% 82% 2454 S9 62% 96% 96 100 60% 21% 41% 137% 110 101% 91% 62% 76% 25% 15% 103% 12:% 13% 9 63 30% 85 19 Hedenmiddag verkeerde de beurs in koorts achtige spanning, daar in sommige waarden eene bedenkelyke daling plaats vond. Turk sche loten liepen tot 21 pet. terug, dus verloren ruim 7 percent. Canadian's ver loren ruim 6 percent. Natuurlyk is de oorzaak voor deze débacle niet ver te zoeken, daar zoowel voor de loten als voor Canadian's de Parysehe beurs de ongelukshoek is. Canadian's waren in den laatsten tyd een geliefkoosd speculatiefonds a la hausse voor do Beriyn- sche beurs, doch de „Krach" op de Parysehe markt slaat voor het oogenblik aan alles den bodem in, hoewel do vooruitzichten voor de Canadian niet onbevredigend zyn. Natuurlykerwyze verkeerde de geheele Beurs in eenigszins paniekachtige stemming. Het is te hopen dat ons publiek in deze dagen niet de kalmte zal verliezen en niet door angst-verkoopen eene crisis ook in Holland zal helpen in het leven roepen. R. B. Leiden. 9 November. Granen met moer aan biedingen; prijzen waren lager dan vorigo week en de handel niet zoo geanimeerd. Witte Tarwe in boste qualiteit niet aangoboden, middel-soorten komen meer voor en vonden goede aftrek. Rogge, meestal van minder goede qualiteit, werd te hoog in prijs geboudon. Haver prijshoudend. Kanariezaad flauwer. Overige artikelen onveranderd. Witte Tarwe ƒ5.60 a f 7.25. Roode 5.75 a ƒ6.60. Walla-Walla ƒ5.80 a ƒ6.Poolsoho ƒ6.20 a ƒ6.40 per 80 KG. Rogge 3.75 a ƒ4.10 per 74 KG. Zomergorst ƒ3.— a ƒ3.60, Wint-er- ƒ3.00 a f 4. Chevalier- 4 15 a ƒ4.90 per HL. Haver ƒ2.65 a ƒ3.10 per 50 KG. Blauwe Erwten ƒ4.60 a f 5.25 per HL. Paardenboonen 4.90 a ƒ5.15 per HL. Duivenboonen ƒ5.75 a ƒ6.por HL. Bruineboonon f 9.50 a ƒ10.50 per HL. Koolzaad ƒ6.a ƒ7.per HL. Kanariezaad ƒ6.a ƒ6.75 per HL. Hennepzaad ƒ7.— a ƒ8.per HL. Boter: Aanvoer 7580 kilogr.; 1st© qualit. por 1/^ vat f 54.a ƒ60.2de qualit. per 1/4 vat ƒ44.— 52.—; leto qualit. per kilogr. ƒ1.85 a ƒ1.50; 2de qualit. per kilogr. ƒ1.10 a ƒ1.30. Lange Zwarte Turf, 10,500 dubb. HL. 0.22 a f 0.24 ZOETERWOUDE. Geboron: Martinua, Z. van L. Zonderof en S. Scholten. Adriana Eliza beth Suzanna, D, van P. Fago en A. Huisman. Maria Johanna, D. van P. v. d. Geer en M. A. Van Diemen. Jacoba, D. van G. Dorrepaal en P. Yan Leeuwen. Overleden: K. J. Affourlit 53 j. C. M. Mooyman 5 m. Zoo de Pleere wil en z(j leven, hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders JACOB ZWAAN en GRIETJE VAN DIJK den 17den November a. s. in stilte den dag te herdenken, waarop zy vóór 45 jaren In den Echt verbonden zijn. Dat de Heere hen nog lang spare is ons aller wensch. Uit aller naam, 7860 13 J. VERMEER. G. VERMEER ZWAAN. Valkenburg by Leiden, 11 Nov. 1895. Zoo de Heere wil en zy leven, hopen onze geliefde Ouders: 7838 12 i JACOBUS MONTAGNE en ELIZABETH MOENNE, den 22sten November a. s. hunne 40 jarige Ecïitvereenigtng te her- j i denken. Hunne dankbare Kinderen, j Behuwd en Kleinkinderen Leiden, 10 November 1895. Den' 24sten November hopen onze geliefde Ouders: LEENDERT OOSTEROM en NEELTJE BENNINGSHOF hunne 25-JarIge Echtvereenlging te her denken. Hunne dankbare Kinderen. Leiderdorp. 7858 9 Heden ontsliep, onverwachts, na een smarte lijk ïyden van eenige dagen, myn geliefde Echtgenoot en van myn ec-nigst kind de zorg dragende Vader, de Heer JAN VAN GELDER, in den ouderdom van 49 jaren, in leven Orgelfabrikant. Do hoop op een zalig wederzien lenigt onze diepe smart. 7859 11 Mede namens Familieleden, Wed. J. VAN GELDER, Leiden, geb. M. J. Hagemans. 8 November 1895. H. VAN GELDER. Heden overleed, zeer zacht en kalm, na eene ongesteldücil van eenige dagen en na voorzien te zyi van de H.H. Sacramenten dei Stervenden, onze geliefde Stiefmoeder Mej. CATIIARINA ANTHONIA HEEREN, Wed. van den Heer Willem Van Leeuwen, inden ouderdom van 90 jaren. 7843 10 Uit aller naam, G. J. VAN LEEUWEN. Katwijk a/d. Rijn, 8 Nov. 1895. Heden overleed alhier, in den ouderdom van ruim 67 jaren, onze hartelyk geliefde Moeder en Behuwd-moeder Mevrouw de Wed. Dr. J. W. REPELIUS-Arentz. Uit aller naam, C. J. G. REPELIUS. Utrecht, 8 November 1895, 7830 7 Heden overleed, te Utrecht, onzegtliefceZus ter en Behuwdzuster PETRONELLA ARENTZ, Wed. van den Weled.Zeergel. Heer Dr. J. W. REPELIUS, in den oudordom van ruim 67 jaren. S. J. SASSE-Arentz. H. SASSE. Wed. C. ARENTZ-Repelius. Oegstgeert, 8 November 1S95. (Marendyk). 7847 9 Heden overleed, na eene korte org beid, tot onzer aller diepe droefheid, onze inDig geliefde Zoon, Brooder, behuwd broeder en Neef PIETER MAURITS SPILLE, in den ouderdom van 37 jaren. Namens de Familie, Mevr. Wed. F. L. SPILLE, Leiden, 9 November 1895. Geeraas. (Rapenburg 58.) 7851 9 De Heer en Mevrouw DE JONG v. Ton- deren betuigen hun hartelyken dank voor de vele blyken van belangstelling, na de geboorte van hunne Dochter ondervonden. Kraamvisites worden hij voorkeur argeioachl op Maandag en Dinsdag 11 en 12 November. 7842 6 Voor de vele blyken van deelneming, ons betoond by het smartolyk verlies van onzen onvergetelyken Echtgenoot en Vader, betui gen wy onzen hartelyken dank. Leiden, Mede namens de Kin leren, 9 Nov. 1895. Wed. P. HAKKENBERGGans. (Doezastraat 24.) 7835 10 De zaak zal door mijne Zo«ns op denzelfden voet worden vooitgezet. Aan rnyne Ouders, Zusters, Broeders, Familie, Vrienden en Btkendon eon hartelyk vaarwel en tot wederzien. Rotterdam, H. KLEYN Jr., 9 November 1895. Sergeart Inl°. O.-I. L. Aan boord S.-S. „Ardjoer.o." 7826 6 der twee beroemde BiljartKampioenen E. WOLFF en II. WILDEV, Profasseurs de Billard, op maandag 11 November a. e., des avonds te halfnegen. 7811 10HET BESTIJ IJK. Heden ontvangenpuike, puike Zeenw- sche Jammen, Blauwen, Drielingen en ook Duinaardappelen. Deze soorten zyn onovertrefbaar van qualiteit. Tegen con- curreerende pryzen te verkrygen by 7849 10 Hoefslraaf b() de vm. Koepoort.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3