CliapeaHXdeParis position EEN METSELAAR HH. Bakkers! FAILLISSEMENT. Een Technisch Bureau Timmerlieden gevraagd, Bears van Amsterdam. D. W. E. F. DE WAAL, firma N. K. SWEMER, A. V. D. OUWEELEN, GEBRs.BEINKE. HEDEN ONTVANGEN: Oude Vest 111. W. B. VAN iMDEL verscherpte geldnood den algemeenen toestand zeer bemoeileken, nog verder zullen doen gevoelen. Gisteren was de toeloop naar de Ottomaan- sche Bank om goud niet zoo groot als Dinsdag. Ter Beurze te Konstantinopel werden wegens het verleende uitstel tot het doen van beta lingen weinig zaken gedaan. Ten gevolge van de schaarschte aan Turk- sche ponden deelen de directies der voor naamste Banken mede, dat zy zich tot nader orde by het ontvangen van gelden en het doen van betalingen zullen bedienen van ponden sterling of 20-franks-stukken. De ministerraad heeft ten paleize eene bijeenkomst gehouden, ten einde over den finantiéelen toestand te beraadslagen. Sir Edgard Vincent, de directeur der Bank, be vond zich ook ten paleize. In een gisteren te Konstantinopel per soonlijk door de gezamenlijke gezanten der groote mogendheden tot de Porto gericht ge lijkluidend vertoog, wordt ernstig de aan dacht der Porte gevestigd op do toestanden in Anatolië, die de bezorgdheiJ der gezanten opwekken. Zy herinneren aan de interventie der mogendheden in Syrië naar aanleiding der gruwelen van 1860. De gezanten wen- schen te vernemen welke maatregelen de Porte denkt te nemen om de ordo te her stellen. De grootvizier Kiamil Pacha, die onlangs zyn ontslag heeft gevraagd, is afgetreden. 13 ui garije. In de Bulgaarsche Sobranje is gisteren het adres van antwoord op de troonrede in behan deling gekomen. De minister-president Stoïloff betoogde dat de beschuldigingen onjuist zyn, die tegen Oostenryk-Hongarye zyn ingebracht, naar aanleiding van de bekende quaestie over het handelstractaat, hetwelk voor Bulgarye van groot belang is. Verder deelde de minister president mede, dat de betrekkingen van Bul- garye met Turkye, Serv en Rumenië niets te wenschen laten. Alle partijen in het vorsten dom zeide de minister wenschen eene verzoening met Rusland. Vervolgens weerlegde de heer Stoïloff de bezwaren, welke zyn ingebracht tegen de binnenlandsche politiek, aio het ministerie volgt. De minister verledigde deae politiek en verklaarde dat de vryhtid by de vorige algemeene verkiezingen in geenerlei opzicht is beperkt. Turkije en Armenië. Da toestand in Tuiktfe lyft ernstig. Voor zoover de tegenstryuige berichten uit het binnenland toelaten, een algemeene slotsom te trekken, wordt, d-els door de schuld van de Armeniërs, deels door die van de Muzel mannen, in Klein Azië de strijd tusschen Christenen en Muzelmannen voortgezet. De aanhangers van den Islam geven lucht aan hunne verontw.-.araiging over de aan de Chris tenen toegestane hervormingen en laten zich meeslepen tot bloedige daden van geweld. De Armeniërs hebben, onder den indruk van de bloedbaden van Konstantinopel en Trebizonde, hunne veeljarige onierworpenheid afgeschud; zy grypen ook hunnerzyds naar de wapenen en oefenen bloedige weerwraak. Overal in oosteiyk Anatolië gist het onder de Armeniërs. En al zal ook het bekend worden van het hervorrnings-iradé medewerken om de gemoe deren kalmer te stemmen, men is van oudsher er aan gewoon, dat de zaken op sleeptouw gehouden worden. In de Armeniërs is een geest van vastberadenheid gevaren, die tot daden dringt. Zoo staan Christenen en Maho- meaanew verbitterd tegenover elkaar, en van welke zyde onder die omstandigheden het eerste schot valt, is enkel een zaak van tooval. Meermalen i3 geconstateerd, dat de aanval van de Armeniërs is uitgegaan. Ook is het niet te loochenen, dat de ophitsingen van de Arme nische revolutionnaire comités in het buiten land een belangrijk aandeel bebben in de schuld aan de tegenwoordige gebeurtenissen. De Porte neemt wel is waar groote militaire maatregelen om do rust te herstellen. De stekte van de troepenmacht, die uit het vierde corpsdistrict wordt gerecruteerd, wordt met 20,000 vermeerderd en daardoor nagenoeg verdubbeld. Maar de bezwaren, waarmede Turksche regeering heeft te worstelen, worden nog verzwaard door eene ernstige finantiëele crisis, die de regeering heeft genoopt voor vic-r maanden uitstel te vragen van betaling voor alle beurszaken. Het thans heerschende geldgebrek maakt het twyfelachtig of het gelukken zal een zoo aanzienlijke troepen macht in Klein-Azië op de been te houden, te meer, omdat niet alleen op Armenië, maar ook op Syrië, Arabië en Macedonië een wakend oog moet worden gericht en overal versterkingen noodig zyn. Ook in Konstantinopel zelf blyft de toe stand zorgwekkend. Een lid van het Engelecho Lagerhuis, majoor Rasch, die onlangs van een vry langdurig verblijf In Konstantinopel is teruggekeerd, heeft in de „Pall Mall Gazette" zyne indrukken medegedeeld. Naar zyne meening zyn de berichten over de ongeregeld heden, die hebben plaats gehad, zeer over dreven. De Armeniërs hadden 't zichzelven te wyten, dat eenigen hunner op straat zyn ge dood. Door hun hebzucht en hun woeker handel hebben zy zich in het gansche Oosten gehaat gemaakt en met het afvaardigen van eene gewapende deputatie hadden zij de ver bittering tegen hen ten toppunt gebracht. Maar de politie en de soldaten hadden een bewonderenswaardige lankmoedigheid aan den gelegd en de rust spoedig hersteld, zoo dat de angst der vreemdelingen was weg genomen, dat het tot eene algemeene christen vervolging zou kunnen komen. Niettemin beschouwt deze ooggetuige den toestand in Konstantinopel als uiterst critiek. De officieren zyn met het tegenwoordige régime zeer on tevreden. Waarom moeten trouwe Muzel mannen met belastingen bezwaard en verdrukt worden, terwyl aan de Armeniërs concession worden gedaan? Zoo denkt ieder. De ge- meene soldaten doen het ook, en wanneer dezen door hunne officieren voor den opstand gewonnen worden, dan zyu troon en leven van den sultan geen duit waard. Wat volgens den majoor Rasch voor de deur staat, dat is een opstand van het leger en daarvan zouden de gevolgen onafzienbaar zy'D. Een correspondent van de „Daily News" bericht dat de ontevredenheid in Konstanti nopel wordt gevoed door een revolutionnair Turksch comité. Hy heeft geen reden om er aan te twijfelen, dat zulk een comité wer kelijk bestaat en dat het bloedbad onder de Armeniërs dit zeer heeft versterkt. En hij acht het mogeiyk, dat een der overwegingen, waardoor Rusland is bewogen meer beslist de zyde der beide andere mogendheden te kiezen, ten einde omtrent de hervormingen in Armenië tot een besluit te komen, waarbij men zich voorloopig kan neerleggen, al zyn onderscheidene van de toegezegde hervor mingen besnoeid en al is de rechtstreeksche controle der Europeesche mogendheden op hunne uitvoering niet verkregen, het aangroeien der ontevredenheid onder de Mahomedaansche bevolking in de Turksche hoofdstad is geweest. Geen van de Europeesche mogendheden ver langt blykbaar het Turksche gouvernement ineen te zien vallen. Maar eenige dagen geleden scheen, volgens den correspoDdent, werkelyk zulk een gebeurtenis binnen een afzienbaar bereik te zyn. De opgewondenheid onder die klasse van Turken, die de openbare meening in Turkye vormt, was groot. De verontwaar diging gold niet de Armeniërs alleen, maar de regeering zelve, en werd zoo ondubbelzinnig geuit, dat de Europeanen, die er getuigen van waren, tot het inzicht kwamen, dat er weinig meer behoefde by te komen, om naast de Armenische een Turksche quaestie te doen ontstaan. Daar het oütstaan van zulk een quaestie revolutie zou beteekenen, waarvan niemand de uitkomsten zou kunnen voorzien, hebben de mogendheden gedaan wat in hun vermogen was om althans tydelyk de Arme nische quaestie tot een eind te brengen, ten einde te voorkomen, dat het geheele gebouw van het Tuiksche gouvernement aan het gevaar weri blootgesteld om in duigen te vallen. Aldus oordeelt deze correspondent van de „Daily News". Telegrammen» NIEUW-YORK, 6 November, By de gisteren in de Vereenigde Staten gehouden verkiezingen behaalden de republikeinen verscheiden aan zienlijke meerderheden, met name in Maryland, Nieuw York (den staat), Massachusetts, Ohio en Iowa. De gozamenlyke candidaten van Pamma- ny-Hall zyn in de stad Nieuw York gekozen met een meerderheid van twintigduizend stemmen. De republikein Bushnell is met een meer-^ derheid van 19000 stemmen gekozen tot gouverneur van Ohio. GLASGOW, 6 November. Ten gevolge van het ontslaan van arbeiders door de eigenaars van scheepstimmerwerven hebben heden byna alle scheepsbouwers aan de Clyde den arbeid gestaakt. PARIJS, 6 November. Volgens de „Temps" zal de minister van financiën Doumer het ontwerp van zyn voorganger overnemen, waarby de beuAbelasting met 3/t wordt ver minderd, enkel voor affaires in Fransche schuld. LONDEN, 6 November. Da Duitsche schoa- ner „Otto", van Methil naar Bremen, is naby North Berwick gestrand en totaal verloren. Van de equipage is een man verdronken. LONDEN, 7 November. De „Times" meldt dat Duitsche bankiers er in toegestemd heb ben een leening van tien millioen p. nt. te sluiten met de Russisch,e regeering, gedeelte- lyk voor de conversie. XJit de Rechtzaal. Dat kleine oorzaken dikwyis groote ge volgen hebben, bleek heden voor de zooveelste maal in de zitting der Haagsche Rechtbank. K. T., landbouwer te Oagstgeest, wiens land gelegen is naast dat van zyn zwager H. v. d. M., was in den namiddag van den 2den Augustus bezig om overhangend hout af te snydea. Hierover ontstond een woorden wisseling en het slot van de geschiedenis was, dat v. d. M. een bloedende wonde kreeg onder den linkerschouder, cie hem ruim drie weken zou belet hebben te arbeiden. Die wonde zou hem zyn toegebracht door K. T. met een mes, hetgeen deze evenwel bepaald ontkende, bewerende dat v. d. M. die wonde by het loopen door het hout had gekregen. Door den gehoorden deskundige werd de mogelijkheid daarvan echter beslist ontkend. De wonde moet met een scherp werktuig, hetz(j mes of schoffel, zijn toegebracht. Uit het getuigenverhoor bleek als bet meest waarscbyniyko, dat v. d-. M. een messteek had gekregen, te meer, daar T. nog had ge zegd: „Ik heb het mes expres gekocht om jou het hart.enz. Ook hadden getuigen v. d. M. duidelyk hooren roepen: „Je moet niet met een mes steken 1" Oogenblikkelyk daarna kwam v. d. M. zwaar bloedend van het erf van T. Aan een anderen getuige had T. 's avonds 2 Aug. ook gezegd„Ik heb H. v. d. M. een stomp gegeven met den verkeerden kant van het mes!" Van al die bezwarende getuigenissen trachtte de beklaagde zich af te maken door alle ge tuigen voor leugenaars uit te makeD. „'t Was alles bekonkeld werk." Één der getuigen, eene jongedochter, werk ster bij H. v. d. M. Senior, speelde een hoogst gevaarlyk spelletje. Hoewel zij aan verschil lende personenverklaard Lal dat zy K. T. de woorden had hooren zeggen, hiervoren medegedeeld, verklaarde zy heden „niets" gehoord te hebben. Wat daarvoor de dryf- veer was? 't Bleef in het duister en de subst.-off. van justitie, mr. Pleyte, achtte zich dan ook ver plicht tegen deze getuige, J. v. d. M., eene vervolging te requireeren wegens meineed, met onmiddellyke inhechtenisneming. Terwyl de rechtbank in Raadkamer ging, werd het meisj9 onder bewaking van een veldwachter naar de getuigenkamer geleid en reeds spoedig kwam zjj daar tot inkeer en verklaarde aan den rechter dat zy T. had hooren zeggen: „dat meisje heb ik voor jou gekocht om je het hart af te steken; ik moet je bloed eens zien." Natuurlyk kreeg het meisje van den pre sident een geducht standje. Wat haar zoo ver gedreven had? Zy wist geen ander ant woord (e geven, dan dat zy bang was geweest. De officier vau justitie nam daarop zyn requisitoir terug met eene ernstige bestraffing, die getuige „goed hoopte te onthouden". (De president deelde haar mede dat, wan neer zy had volhard, de rechtbank hare inhechtenisneming zou hebben bevolen.) Het O. M. achtte hot wettig en overtuigend bewezen dat K. T., en niemand anders, H. v. d. M. den steek met een mes of ander scherp werktuig heeft tosgebracht en vorderde zyne veroordeeling tot 4 maanden gevange nisstraf. Uitspraak over acht dagen. LEIREtf, 7 November. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 12° C. 53.6° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 12° C. 53.6 F.; 's middags om 12 uren 11.5° C. 52.75 F.; 'snamiddags 4 uren 11.5° C. 52.7° F. In de gisteravond gehouden algomeene vergadering der „Leidsche IJsclub" werd do rekening en het gehouden beheer goedge keurd. Tot bestuursleden werden herbenoemd de heeren Bader en Sijthoff on in do plaats van den heer Alma, die zich niet herkiesbaar had gesteld, de heer J. J. rJ|pr Laag Czn., alhier. Besloten werd tot het uitgeven van wan- delkaarten ad één gulden voor hen, die geen gebruik van de ysbaan maken. Tot het nazien der rekening voor het vol gende jaar verklaarden de heeren E. Th. Witte en H. Pottum zich bereid. Men meldt aan het „Utr. Dbl." dat do geachte ingezetene der gemeente Utrecht, die oen jaar geleden aan het bestuur der Vereeniging tot Instandhouding van het Oud- Studentenfonds een bedrag van duizend gulden toezond ter uitreiking aan den hoogleeraar dr. A. Von Eiselsberg, opnieuw deze aan- zieniyko som met dezelfde bestemming den penningmeester van gemeld bestuur heeft ter hand gesteld ter uitbreiding van de leermid delen by het chirurgisch onderwys aan de universiteit aldaar. Men meldt uit de residentie aan de „Tel.": „Naar een alhier loopend gerucht wil, zou de heer W. Voormolen, hoofdcommissaris van politie te Rotterdam, de benoeming in gelyke functie te Amsterdam hebben aangenomen. „H. M. de Koningin-Regentes zou den heer Voormolen daartoe by een hoogst vereerend schrijven hebben uitgonoodigd, hetgeen den doorslag zou hebben gegeven tot het aannemen der benoeming." De Tweede Kamer, die Dinsdag hare werkzaamheden hervat, zal dien dag op den gewonen aanvangsiyd, 11 uren voormiddag, byeenkomen. fgg Do Staten van Overysel hebben lieden gekozen tot lid dor Eerste Kamer den heer G. J. v. Heek, fabrikant te Enschedee. Het stoomschip „Willem III" vertrok 7 Nov. van Amsterdam naar Suriname; de „Burgemeester Den Tex" arriveerde 7 Nov. van Batavia te Amsterdam; de „Conrad", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 7 Nov. van Suez. M arktberïchten. Delft, 7 November. Granen vrerdon tot lagere prijzen verkoebt dau vorige week, cie aanb.edingen waren wat grooter. Witte Tarwe ƒ5.50 a f 7.25 Roodo f 5.60 a ƒ6.50, Rogge 3.75 r. ƒ4.35. Zomergeret ƒ3.— a 3.50^ Cbevalier- 3.90 ;i 4.80. Baver f 2.10 a ƒ3.Blauwe ErwtGD ƒ4.90 a ƒ0.75. Bruiouboonen 9. a ƒ10.75. Paardenhoonen ƒ4.00 a f5.2 Duivcnboonen /5.65 a 5.85. Koolzaad /6.10 a ƒ7.Zomer-Kool zaad a Kanariezaad ƒ6.50 a f 7.75 Hennepzaad ƒ7.25 a ƒ8.—, alles per HL. Scllieilaiu, 6 Noy. Noteonng van de Makc- laare. Moutwgn ƒ10—, Jenever ƒ14.Idem Amst. proef ƒ15.50 per Ned. vat cn zonder fnst, zonder de bolaeting. Spoeling-commissie heden ƒ1.20 per ketel. Noteering van den Rranderebond. Moutwijn 9% a p0r heet. ct.( zonder fnet cn zonder belasting. De loopers binnen de gemeente en de Agen ten van het Leidseh Dagblad buiten Leiden bezorgen op verzoek het Dagblad alléén des Zaterdag-avonds ad 2'/, Cent per nummer. De Burgemeester der gemeente Leiden' brengt bjj deze ter kennis van belanghebbenden dat bij hem een sobrijven van den heer Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland is ingekomen waarbij wordt medegedeeld dat de Fransche grenzen wederom voor den invoer van Noderlar dsoh vee zijn open gesteld, onder bepaling dat de runderen, echapcD, geiten en varkens, bestemd om in Frankrijk inge voerd of door dat land doorgevoerd te worden be- hooren vergezeld te zijn van een door de overheid op de plaats van herkomst afgegeven certificaat, houdende dat het vee gezond is, en, dat op het tijdstip dor verzending, alsmede zes weken te voren, geen besmettelijke ziekte tor plaatse is voorgekomen onder vee van dezelfde soort. Tevens wordt bij dat schrijven medegedeeld dat de Italiaansche regeering den vee-invoer uit Nederland weder heeft toegestaan. Leiden, Do Burgemeester voornoemd, 7 Nov. 1895. F. WAS. 7 November 1895. Staatslceningen. pCt. Ned., Cert Nat. W. Schuld 2% dito dito dito8 dito dito dito3% dito Obl. dito 18S892 3 Hongarije, Goudl. 1831 93 4 Italië, Inschrijving 1862/81 5 Oostcnr., Obl. Pap. MetNov. 5 dito ZIlv. Jan.lJuli 5 Polen, ObL Schatk. 1814 4 Portugal, Obl. 18581881 met ticket l 100 .8 kL Tabakslecning. 4)4 Rusland, Binncnl. 1894. 4 dito 1839bij Rothschild Rb. 625 4 dito Hope Co. 1889 '50 GR. G25 4 Obl. Leuning 1867,09 20 .4 in Goud Leen. 1S34 6 Spanje, Perp. Schuld Buitcnl. 4 Turkije, Douane Obl. 183C. 6 dito Geconv. Lccning Sorio C Egypte, Obl. Lecning 1876 4 Mexico, Binncnlandsch 5 Brazilië, Obl. 18S94 Ind. en Fin. Ondernemingen. Koloniale Bank Aand- N.-L ÏÏandbk. Aand.. Ned. Handolm. Aand. op rose. 5 Spoorwegleeningen. Holl. IJzeren-Spw.-ilij. Aand. Obl. dito3% M. t. Expl. v, St. Spw. Aand. Ncd. Ccntr.-Spoorw. Obl. 250 3 Italië, Z.-Ital. Spw.Obl, A—II 3 Polen, Wara.-Wccncn Aand. dito Prior. Oblig. 4 Rusl., Balt Spw.-Aand.. 3 Fast Spw.-Mij. Aand. 5 Iwang. Dornbr. ObL ZR. 625 4% Wcicbsel ZR. Aand5 Wlaüïkawkaa Obl. Rb. 125 4 Amerika, Atch.Gc».Morg.Bonda 4 dito Obl. 2o Hyp. lctt. A 3 Central Pacific Aand. Chic Erio lo Hyp. Obl. 5 Donvcr Rio Grando C. v. A. Louisv. Nashv. Ccrt. v. Aand. Mi6B. Kans. Toxas C. v. A. Union Pac. C. v. A Canadian Pacific C. v. A. Oregon Short Lino5 Premieleeningcn. Nedcil., Stad Amstcrd. ƒ100 3 Stad Rotterdam 3 Gcmeento-Crcdiot .3 België, Ant. 1337 2% Honp., Hypotheekbank 4 Hong-, Thcias4 Vor. koera. 9i 101% ioi}4 101% 101) a 82% *3*8 90j-s 60 90% 100% 101% CÏJi 03% 23% 103^ 11% 71 67Ji 76j; ISS^S 110 101 Si 92 53% 153 97% 62 79% &7j3£ 77% 28 16% 109 14% 63% 15% *0% 07% 32% 110% 108% 304% 303% 104% 320 326% 127 172% 148 29% 37% 105 2'2% Koera heden 94 101% 101 101 101 32% 33% 33% H>% 90 03% oo% £»X 100% 62»i 23'% 102 "'4 101% 03% 02% 79% 97 76% 26% 10% 108% 13% 54 10% 67% 32 Ul% 104 143% 28% Oostcnr., Staatslcen. 1S51 4 dito dito 1860 5 Rusland. Staatslccning 13C4 5 dito dito 1866 5 Turkije. Leening 1870 Madrid 1S688 Tranevalia Expl. Aand. 105 103 Soulhstar.dard Cert, 22% 22 Prolongatie 2% Peruanen 46% —4% 11% Arkansas 1268. Petroleumbronnen 378. ADVERT ENTIEN. Ondertrouwd Mr. J. ACQUOY EN E. A. A. NAIRAC. Lo™' I 7 N0V6Dlber 1S95- 7774 6 Gehuwd BAREND BOS en CHRISTINA E. SCHNEIDER, die, ook namens wederzydsche Familie, har telijk dank betuigen voor de vele blyken van belangstelling, dezer dagen ondervonden. L™AK' I G N0V6mber 1895' 7.772 9 Vorr de velo bewezen van deelneming, ontvangen na het overladen van onze innig geliefde Moeder, A. S. VAN DER DOLL, Weduwe van den Heer F. L. 4VITTENROOD, betuigen w|) onzen oprechten dank. B. H. O. WITTENROOD, Laïs (BenJcoelen.) A. C. WITTENROOD, F. L. WITTENROOD, Luiden, 7 November 1895. 7775 9 Leiden. DANKBETUIGING. De ondergeteekende brengt hiermede zijn welgemeenden dank in do eerste plaats aan den H.Edelgestr. Heer DE GOEJE en verder aan H.H. Officieren, Opperschipper on Man schappen der Kweekschool voor Zeevaart voor de eerste krachtdadige hulp bij den brand op 5 November. 7778 9 \V. WEERS. Bij vonnis der Arronaissemsnts-Rechtbank te 's Gravenhage, is P. HPS, Broodbakker, wonende te Aarlandervecn, tevens lid der firma P. HPS A Co., gevestigd te Haarlem en te Amsterdam, verklaard ia staat van faillissement. De eerste Verificatie-Vergadering zal plaats hebben op Woensdag 27 November a. s., des voormiddags te 10'/, uren, in het gebouw der Rechtbank te 'e Gravenhage, waartoe alle schuldeischers worden opgeroepen, wierr tevens wordt verzocht hunno schuldvorde ringen met bewijzen binnen 8 dagen aan den ondergeteekende toe te zenden. De Curator, Mr. J. H. GOUDSMIT, 7786 20 Oude Rijn 6, Leiden. Die iets te vorderen heb ben van, of verschuldigd zijn aan den boedel van Wijlen A. nODENBCBC en zijne mede overledene Echtgenooten, gewoond hebbende aan den Hoogen Rijndijk, onder Zoeterwoude, nabjj de Kippenbrug, worden verzocht daar van opgave of betalieg te doen ton kan tore van Mr. L. M. J. H. KERSTENS, Notaris te Leiden, Hooigracht 77, vóór 12 November 1895. 7785 11 DE Mmo MATHA al'honneur de prévenir les Dames de Leyde, qu'elle sera, du 7 au 8 courant, a recevoir a l'Hótel „De Lion d'Or", Breestraat No. 24, avec un joli choix de Chapeaux tie Paris. 7771 20 vraagt voor LEIDEN en Omstreken: een actieI' Persoon, om ais Vertegenwoor diger op te treden. Zij, die kennis van het Machinevak bezit ten, genieten de voorkeur. Brieven onder letters I» L 392 aan HAASENSTEIN VOGLER, Rotterdam. 7766 9 Werk Hoogcwoerd, hoek llraaler» straat fto. 1E5. Zich te vervoegen aldaar. 7784 5 TERSTOND GEVRAAGD: bij A. OOSTEKLiEE, Valkenburg. 7777 5 Citroen-Olie, f 1.per ons. Chocolade-Vernis. Bladgoud. Gemalep Nagelen. Ammonium: Potasch. Suikerkleur, etc., etc. TE VERKRIJGEN BIJ 7780 15 l£rogist, Mare 56, Lelden. Koperslagerij. De ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor 't maken van Koperen, Blikken, Zinken en Tinnen Voorwerpen. 7770 8 Hooigracht 106. 5989 29 Zecuwschc Groene Erwten. Kaapgclic Kroonerwtcn. Splitcrwten. Capucijner Erwten. Zeeuwschc Brulneboonen. JVoord-lColI. Erwteboonen. 7783 18 Ronde Witteboonen. Hrombek Fijne qualiteit, pnlke kook gegarandeerd. Billijke pryzen, extra voor winterbedeeling!

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3