IJsclub eene Verkooping Ittip ti Fraais HaiMn. DRUKKER Publieke Verkooping. Beurs van Amsterdam. L KLEINE ADVERTENTIEN. ARMENZORG. zoekt plaatsing. flinke Slagersknecht, Ke ukenmeid, Machinale Breierij. twee Gemeubileerde Maandkamers, Heerenhuis met Tuin te huur ad ƒ280.- Terstond te huur: Te Huur, Prijscourant van fijne Luxe-Zeepen. Per dozijn met 15 pCt korting, H. F1. Hoosemans, TABAK EN SIGAREN, Meubilair, Tapijtgoederen, rechtstreeks onder het centrale gezag, doch de hoofdwapens, infanterie, ruiterij en artillerie, worden door de besturen der kantons gekleed en uitgerust, al wordt de oefening door het Bondsbestuur geleid. Ook het oorlogsmate- riëel behoort deels aan den Bond, deels aan de kantons. Thans zal een tweede, meer be slissende stap volgen, waardoor het gansche legerbestuur (oefening, kleeding en uitrusting) aan de Bondsregeering zal overgaan, in wier handen ook het recht komen zal tot benoe ming van de officieren. Voor de samen stelling van de troepen-eenheden (bataljons en escadrons) zal men voortaan niet meer beperkt zijn tot de kantonnale grenzen, wat by kleine kantons, zooals byv. Uri met slechts 17,000 inwoners, eigenaardige, haast onoverkomelijke bezwaren moest meebrengen. Yoor den Bond is aan de centralisatie van het legerbestuur een meerdere uitgaaf verbonden van 6 mil- lioen franken ineens voor overneming van de kantonnale tuighuizen en munitie-maga zijnen, kazernen en oefeningsterreinen, en verder 1,250,000 fr. per jaar; de kantonnale besturen besparen door deze hervorming 2 millioen fr. per jaar. Krachtens art. 123 van de Bondsconstitutie is het niet voldoende, dat deze grondwetswij ziging bekrachtigd wordt door de meerderheid van de stemmende burgers, maar moet ook in de grootste heift van de kantons de meerder heid zich er voor verklaren. In het laatste zit het gevaar voor het tot stand komen van deze hervorming, want kleine kantons, waar men het meest gehecht is aan het behoud der souvereiniteit, leggen daardoor evenveel ge wicht in de schaal als groote; Uri met 17,000 inwoner» staat gel^k met Bern, dat 536,000 inwoners telt. Oostenrijlr-Honff.-Monarchle» De Oostenrijksche minister president graaf Badeni heeft na een lang onderhoud met den keizer den anti-semietischen leider, dr. Lueger, ontvangen. Men beweert dat de be krachtiging van den heer Lueger, als burge meester van Weenen, niet lang op zich zal laten wachten. De Oostenrijksche budget-commissie heeft met 19 tegen 5 stemmen het krediet voor de geheime fondsen aangenomen. De minister-president Badeni verklaarde dat het hier niet een votum van vertrouwen of wantrouwen tegen het ministerie gold; de geheime fondsen zyn bestemd om den Staat te verdedigen tegen de heftige aanvallen van dj rovolutionnaire volkspartij. De regeering handhaaft hare belofte om zeer 6poedig de kiesrechthervorming in te dienenten opzichte van het recht van vereeniging en vergadering is z\j bereid met het verleden te breken en zich niet al te gestreng te betoonen op dat punt. Turkije. De Turksche grootvizier, Kiamil Pacha, is voornemens af te treden. Volgens den corres pondent van de „Times" is onder de tegen woordige omstandigheden de post van groot vizier niet houdbaar voor een man van karakter, waardigheid en overtuiging, want b\j eiken stap wordt hy tegengewerkt, verdacht en belasterd. Kiamil Pacha heeft zich dapper daartegen verzet, maar is den str|jd nu moede; daarom heeft hij, nu het hem gelukt is de Armenische quaestie in een spoor to leiden, dat, indien het gevolgd wordt, tot de oplos sing zal voeren, den sultan verzocht hem te ontslaan van een post, die de krachten van een jonger man vereischt. De sultan ant woordde echter dat hy de diensten van den grootvizier nog niet kan ontberen. De correspondent meldt verder dat de zes leden van de commissie van contröle gekozen zyn, maar de president nog niet. Van de drie Turken, waaruit de commissie bestaat, zijn twee nullen en is de derde een intrigant; van de drie christenen is de een verstandig en flink, de ander verstandig en zwak, en van den derde weet de correspondent alleen te zeggen, dat het een uitstekend whist-speler is. Heel veel is er van deze commissie dus niet te verwachten, naar zyne meening. Verklaring van hetFranscke ministerie. Het miDisterie-Bourgeois is nu voltallig geworden met de benoeming van den heer Guieyesse tot minister van koloniën. De heer Guieyesse, oud ingenieur van den waterstaat, is afgevaardigde voor Morbihan en behoort tot de gematigde republikeinen. De nieuwe regeering trad gisteren voor het Parlement op met de mededeeling van haar program. De heer Bourgeois, de minister-presi dent, las de ministoriëele verklaring voor. Wy zullen, aldus begon deze verklaring, aan het votum der Kamer gehoorzamen door over de feiten, welke in de motie van 28 Oct. zyn bedoeld, een aanvullingsonderzoek te openen, en welk ook het resultaat moge zyn, wy zullen het dossier der gorechteiyke instructie in zyn geheel bekend maken, om het Parlement in de gelegenheid te stellen, zich daarover uit te spreken. Wy zullen een wetsontwerp indienen, waarby aan Parlementsleden ver boden wordt, deel uit te maken van de raden van beheer der maatschappyen die contracten hebben met den Staat; op verbeurte van ver vallenverklaring van hun mandaat, zullen zy zich hebben te onthouden van alle deelneming aan de emissie-syndicaten. Wy zullen het voorstel steunen dat ten doel heeft het contradictoir debat in te voeren by de correctioneele of crimineele instructie. De wetgevende arbeid heeft gedurende twee jaren stilgestaaner moet een stelselmatige en vast beraden poging gedaan worden, om te geraken uit dezen toestand, welke de voorstanders der politieke vryheid ^n v^n de parlementaire regeering te zeer verontrust. Afhandeling van de begrooting op den bepaalden tyd is de eerste van alle hervormingen. Wy zullen steunen het ontwerp tot invoe ring eener progressieve successie-belasting, dat op de agenda der Kjhner voorkomt. Wy zullen door wettelyke bepalingen gevolg geren aan het votum betreffende de belasting op het gedistilleerd, op den grondslag van totale ontheffing der hygiënische dranken. In de inkomstenbelasting hebben wy, naar het ons voorkomt, een geschikt middel in de hand om de ongelykheden der belastingen te verbete ren en den druk der belastingen meer naar billijkheid te verdoelen. Een ontwerp in dien zin zal binnenkort aan de Kamers worden voorgelegd. Verschillende voorstellen met betrekking tot de onderlinge verzekering en de voorzorgs kassen zyn in bewerking, en wy zullen de algemeene organisatie van een pensioenstelsel voor werklieden steunen. Wy zullen de leemte in onze wetgeving aanvullen door er de vry- heid van vereeniging in op te nemen. De be trekkingen tusschen Kerk en Staat zullen wy nader regelen; aan het economisch regime van onzen landbouw en onze nyverheid zullen wy niet raken, maar wy zullen maatregelen voorstellen om hen te beschermen tegen inter nationale speculation. Na aan de land- en zeemacht lof toege zwaaid te hebben, vervolgt de boodschapWij zullen maatregelen voorstellen om door een strenge controle te zorgen, dat het nuttigst gebruik wordt gemaakt van de hulpbronnen des vaderlands. Wat het koloniale leger betre.'t, wy zullen het desbetreffend voorstel doeg onderzoeken. Frankryk heeft zich bondgqf nootschappen verworven die het algemeen even wicht hebben hersteld; wy komen den alge- meenen wensch van het Fransche volk te gemoet, als wy het vragen, met ons op alle punten, waar het onze plicht is, onze belangen en onze rechten voort te zetten. Wy denken dat de tot dusver onzekero meerderheid der Kamer bereid is, zich krachtig aan te sluiten aan de regeering en aan den republikeinschen geest, die vast besloten is de wetten te verdedigen, welke men onwraakbaar heeft genoemd, de wetten toepasseiyk op den strijd tusschen kapitaal en arbeid en welke de individueele en de collectieve vryheid verzekeren die gewaarborgd zyn door de syndicatenwet. Wy trachten zonder versagen de orde en rust op straat te handhaven, maar zonder op te houden onze aandacht te schenken aan het lot der nederigen en van het volk. Laten wy vertrouwen stellen in de Republiek, die het in strument van moreelen vooruitgang is, een middel om de ongolykheid van levensomstan digheden te verminderen. De regeering doet ten slotte een beroep op het vertrouwen der Kamer, niet om te praten, maar om te handelen. Indien, aldus besluit de boodschap, ons program niet aan uwe wenschen beantwoordt, zullen wy een ander program zich tegenover het onze laten stellen, en het land zal dan uitspraak doen. De voorlezing dezer verklaring werd onder broken door levencjge toejuichingen van de radicalen, de socialisten en de rechterzyde. De leden van het Centrum (de gematigd republikeinen) bewaarden het stilzwijgen. Vooral de afgevaardigden der uiterste linker zijde gaven by elk gedeelte van het ministerieel program door toejuichingen hun instemming daarmede te kennen. De heer Jourde (de socialistische afgevaar digde uit Bordeaux) riep uit: „Bravo! Dat is eerst echte republikeinsche taal." De minister president Bourgeois verklaarde verder nog dat de regeering bereid is, de wet op de hervorming van de successierechten in behandeling te nemen; deze wet zou bovenaan op de agenda geplaatst kunnen worden. (Toestemming). De zitting werd daarna opgeheven. Door vele afgevaardigden werden de ministexs geluk gewenscht met hun optreden. De ministers werden zeer gecomplimenteerd. Het debuut van het ministerie-Bourgeois verliep dus gunstiger dan men verwacht had. By de zinsnede over de noodzakelijkheid van het privaat bezit sisten de socialisten heftig. Algemeenen by val vond de aankondiging van een wetsontwerp, waarby aan de Parlements leden verboden wordt, deel uit te maken van den raad van beheer van finantiëele syndi caten. De socialisten, die het kabinet-Bourgeois meenden te beheerscben, zyn grootelyks teleurgesteld, al juichten zy nu mede. In den Senaat werd de verklaring koel opgenomen. In de couloirs gelooft men, dat het kabinet-Bourgeois kans heeft op eenigen levensduur, indien het een krachtige houding aanneemt tegenover het socialisme. Telegrammen. BERLIJN, 4 November. (Ebl.) Ofschoon de berichten over hetgeen er in Turkye voorvalt tegenstrydig zyn, wordt in welingelichte kringen alhier de toestand als ernstig be schouwd. Men twyfelt echter niet, of het zal den Sultan gelukken de oproerige beweging te bedwingen, zoolang de mogendheden het eens zyn, de integriteit van Turkye onge schonden te laten. En een feitelyke aanleiding om aan deze eensgezindheid te twyfelen be staat er niet. KONSTANTINOPEL, 4 November. Volgens by het ministerie ingekomen berichten zyn ernstige incidenten voorgevallen te Zecion, in het arrondissement Masth, vilayet Diarbekir. De Armeniërs vielen de moskee aan; het garnizoen, 400 man sterk, had order gekregen geen gebruik te maken van de vuurwapenen, en gebruikte de ammunitie niet; 120 kisten met patronen werden toen weggenomen door de Armeniërs, die vervolgens de huizen der Turken plunderden en vrouwen en kinderen vermoordden. Aan de gezanten is door de Turksche regee ring kennis gegeven van deze gebeurtenissen. 2SÜRICH, 4 November. De wijzigingen, die door de wetgevende macht in Zwitserland waren gebracht in de bondsconstitutie met het doel, eenheid te brengen in hot leger bestuur, zyn bij de volksstemming, die Zondag heeft plaats gehad, verworpen met een groote meerderheid, nl. 252,000 tegen 185,000 stem men. De uitslag der stemming, gerekend naar de kantons, is nog ongunstiger; de verhou ding is dan 17'/2 tegen en slechts 4'/2 voor. Slechts in de kantons Zurich, Bern, Bazel (stad), Aargau en Thurgau was do meerderheid er voor. BERLIJN, 5 November. De „Vorwhrts" meldt dat tegen Liebknecht een aanklacht is ingediend wegens de ui latingen in de ope ningsreöe van het congres te Breslau. De behandeling zal den 14den November voor het Landgericht te Breslau plaats hebben. 5 November 1895, Staatsleeningen. pCt. Ned., Cert. Nat. W. Schuld 2% dito dito dito3 dito dito dito3)4 dito Obl. dito 1886 92.3% Hongarije, Goudl. 183193 4 Italië, Inschrijving 1862/81 5 Oostcnr., Obl. Pap, MeiiNov. 5 dito Zilv. Jan.(Juli 5 Polen, Obl. Schatk. 1814 4 Portugal, Obl. 18531881 mot ticket 100 .3 id. Tabakslecning. 4)4 Rusland, Binnen]. 1894. 4 dito 1889bij Rothschild Rb. 025 4 di to IIopo Co. 1889.90 GR. G25 4 Obl. Lccning 1867,«9 20 .4 in Goud Leen, 1S84 6 Spanje, Perp. Schuld Buitcnl. 4 Turkije, Douano Obl, 1836. 5 dito Goconv. Lccning Sorie C Egypte, Obl. Lccning 1876 4 Mexico, Biuncnlandsch 5 Brazilië, Ob). 18394 Ind. en Fin. Ondernemingen. Koloniale Bank Aand. N.-I. Handbk. Aand Ned, Handclm. Aand. op rose- 5 Spoorweg leeningen. Holl. IJzorcn-Spw. Mij. Aand. Obl. dito3)4 M. t. Expl. v. St. Spw. Aand. Ned. Centr.-Spoorw. Obl. /"250 l Italië, Z.-Ital. Spw. Obl A II 3 Polen, Waru.-Wccnen Aand. dito Prior. Oblig. 4 Rusl., Balt. Spw -Aand.. 3 Fast. Spw.-Mij. Aand. 5 Iwang. Dombr. Obl. ZR. 625 4)4 Weichsol ZR. Aand5 Wladilcawkas Obl Rb. 123 4 Amerika, Atch.Gon.Morg.Doiids 4 dito ObL 2e Hyp. lutt. A 3 Central Pacific Aand. Chic Erio lo Ilyp. Obl. 5 Ponver Rio Grando C. v. A. Louisv. Nashv. Cert. v. Aand. Miss. Kans. Texas C- v. A. Union Pac. C. v. A Canadian Pacific C. v. A. Oregon Short Lino6 Premleleenlngon. Ncderl., Stad Amaterd. 100 3 Stad Rotterdam.3 Gemoento-Orediet .3 BelgiS, Ant. 1837 2)4 Hong., Uypotheokbauk 4 Hong., Theis9.4 Ooatenr., Staatsleen. 1854 4 dito dito 1860 5 Rusland, Staatelconing 1364 5 dito dito I860 5 Turkije, Leening 1870 Madrid 1868 3 TranBvalia Expl. Aand. Sonthstaadard Celt. Prolongatie 3. Peruanen 4C% -12- Arkansas 1185. Petroleumbronnen Vor. koera. 94-Sa 10 101 1012,0 101% *2% £3% 94% 25% 89% 63% 66 100% 104% 63 93% 24% 103% 41% 71% CS 75% 139 no% 101% 03% 103 97% 62% 79% 93% 74% 28 16% 109% 14% 65% 15% 11 58 32% 111% 108% 104% 103% 104 126% 127% 173 148 80% 39% 112 23% Koero Leden 94% 101% 101% ioi%s 101 82% «3% *3% 25% 89% 63-Ve 96% 9-4c 104% G3üó 23% 41% 76% 138% 110% 111% 63% 97% 62% 93% 973ft 77 27 16% 109 13% 53% 15% 9% 50% 31% no% 103 120 29 110 23 •4% 361. Amerikaansche fondsen waren zeer flauw. LEIDEN, 5 November. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 8.5° C. 47.3^ Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 8° C. 46.4 F.; 's middags om 12 uren 9^ C. 48.21 F.; 'snamiddags 4 uren 11° C. 51.8° F. De heer J. Van Hoboken, student in de rechten aan de Ryks-Universiteit te Leiden, vervulde, zooals bekend is, by de in den afgeloopen zomer gehouden maskerade de hoofdrol en stelde als zoodanig Prins Maurits voor by diejis intocht binnen Bargen- op Zoom. Na de vacantie in de gemeente teruggekeerd, overhandigde de heer v. H., naar aan de „Haarl. Ct." wordt gemeld, in verband met het bovenstaande, den burge meester do aanzienlyke gift van f 1000 ten behoeve van de algemeene armen der ge meente Leiden. De nieuwe burgemeester van Wassenaar, mr. R. baron Van Zuylen van Nyovelt, zal morgen, Woensdag, aldaar zyn feestelyken intocht houden. Als hy en zyn gezin aan het Hollandscho station te 's-Gravenhage om 10 u. 38 m. aankomen, zal aldaar een rytuig gereed staan om hem naar het dorp Wassenaar te brengen. Aan de grens der gemeente, naby het „Roomhuis" in het Haagsche Bosch, waar een sierlyke eerepoort is geplaatst, zal een eerewacht te paard gereed staan om den burgemeester op zyn tocht te begeleiden. De commandant der eerewacht, de heer C. Hiddingh, zal den burgemeester binnen de met eerepoorten en op andere wyze ver sierde gemeente welkom heeten, waar verdere toespraken zullen gehouden worden en feeste- ïykheden zyn georganiseerd. Des avonds is er bovendien feesteiyke verlichting. De toespraken zullen worden gehouden door den heer M. graaf Van Limburg Stirum, voor zitter der feestcommissie, en den heer C. J. Van der Oudermeulen, wethouder, de eerste aan den eereboog in het dorp en de tweede in de Raadszaal, waar tevens een aantal ge- noodigden zullen byeen zyn. De leerlingen der in de gemeente aan wezige scholen zullen welkomstliederen zingen en daarna worden onthaald. Des namiddags van halfdrie tot halfvyf is er muziekuitvoering in de muziektent op het dorpsplein door de kapel van het 4de reg. inf., uit Leiden, en des avonds van 8 tot 10 nren wederom concert. Do gerechtelyke instructie in de zaak van den postzegeldiefstal aan het departe ment van koloniën duurde gisteravond tot ongeveer 6 uren. Gehoord werden 2 ambte naren, de concierge van het departement en een werkvrouw. De verklaringen van den verdachte waren van dien aard, dat de betrouwbaarheid in zyne beweringen aanmerkelyk is gedaald en er termen zijn gevonden om hem in voorloopige hechtenis te houden. In hoofdzaak biyft de verdachte by zyne verklaring de zegels ten verkoop van een ander ontvangen te hebben, wiens naam hy weigert op te geven. Tydens zyn verblijf te Batavia is aldaar overleden de he=r C. W. Groskamp, directeur van de Soerabaiasche Bank- en Handelsver- eeniging. Hr. Ms. Hofmaarschalk jhr. Clifford vertrok hedenochtend van Den Haag naar het Loo. De ministers van marine en van finan ciën, de heeren jhr. Van der Wyck en mr. Sprenger van Eyk, hebbeu zich gisteren op audiëntie bij H. M. de Regentes naar het Loo begeven. Deze Advertentiën niet meer dan 3O xvoordc:i bevattende worden slechts bij vooruitbetaling van 40 Conts geplaatst. Duiten Leiden wonenden kunnen postzegels voor de betaling zenden. iDVERTEJJTIËN. Getrouwd H. P. WAGNER, Contr. 2de kl. B. B., EN BETSIE PRIVÉ. Laboean Dei?i, 4 November 1895. Eenige kennisgeving. 7738 7 Geboren WILLEM, Zoon van: W. VAN ZEIJST en J. VAN ZEIJST Sijpesteijn. Leiden, 4 November 1895. 7741 6 DANKBETUIGING. Voor do vele hartelijke bewyzen van deel neming, ondervonden by de ziekte en het overlyden van onzen innig geliefden Echtgenoot, Broeder en Behuwdbroeder JOZEF NIEUWEN BURG, betuigen wy onzen hartelyken dank, in 't byzonder aan de Patroons en het Personeel der Stoombroodfabriek „De Vereeniging" en aan do Bakkersvereeniging „De Vriendschap." Wed. J. NIEUWENBURG-De Vos. M. NIEÜWENBURG Flaman. M. DE MEIJ Nieuwenburg. C. PAAUW Nieuwenburg. G. NIEUWENBURG. 7239 16 Leiden, 22 Oct. 1895. (Levendaal 69.) Voor de vele bewyzen van deelneming, ondervonden by het overlyden van onze ge liefde Moeder en Behuwdmoeder Mevrouw de Wed. Dr. A. J. BOON, geb. Frankamp, be tuigen wy onzen hartelyken dank. 7726 7 Leiden, Uit aller naam, 5 November 1895. B. BOON. Ter Drukkery van TACOWIS, Stille Ryn No. 9, kan direct een geplaatst worden, bekend met eene trap- snelpers. 7725 6 LEIDERDORP—ZOETERWOUDE. De ingezetenen van Leiderdorp en Zoeter- woude, die nog geen Lid zijn van bovenge noemde IJsclub en als zoodanig wenschen toe te treden, hebben vrij introductie in de Ver gadering van 7 November 1895, des avonds te xevcn uren, bij P. J. RAMAKER. Namens het Bestuur, P. H. HOOS, Vice-President. 7743 14 G. P. v. OUTEREN, Secretaris. De Dames van de Vereeniging „Armen zorg" z(jn voornemens op Woensdag 13 en Donderdag IA Nov. e. k., beide dagen van 1 tot 5 uren, in de kleine Zaal van liet NVTSGEBOVW 7733 20 te houden van de genaaide en gebreide Goederen, die zy weder ruimschoots in voorraad hebben, als: allerleiKleedingstukken, Schortjes, Huishoudgoed enz., terwijl ook Stalen aanwezig z(jn om volgens bestelling te lateE werken. Zy vestigen de aandacht hierop vooral met het oog op het aanstaande St.-Nicolaas leest en bevelen deze Verkooping dringend aan in de belangstelling harer Stadgenooten Een geroutineerd Hellner, bekend mit vreemde talen, Brieven aan hot Bureel van dit Blad onder No. 7742. Gevraagd, by P. M. VAN GELDEREN, Koorateeg 19: een goed met het vak bekend. 7731 5 Opleiding iu deze vakken zoowul voor examen als voor de praktijk. 7732 9 Spreekuur: Woensdag en Donderdag, van 12 2 uren, Rapenburg 52. By verkiezing ook Prlvaafle9 aan liuls. E. 0. M. AEWEIiD'M. Mevrouw CR031RELUV, Vischmarkt 16, vraagt, wegens huwelyk der tegenwoordige, met Febr.: eene bekwame P. G. en van goede get. voorzien. 7737 6 Om direct in dienst te treden, worden 1 a 2 goede Breisters gevraagd, tegen hoog loon en vast werk. Ondergoederen zoowel als Kousen zelfstandig te breien is vereischt. Br. fr. adres: L. FI8CHER, Bodegrave. 7740 7 EEN HEER VERLANGT TE HUREN: in de stad. Brieven met opgave van stand en prys, onder letters L S, by J. VAN WELZEN Jzn., Papierhandel, Koorsteeg. 7736 6 Door vertrek is het HUIS, Hooge Ryndjjk, thans bewoond door Prof. De Vreese, tegen Februari of eerder te huur. Hut bevat 5 Kamers, Keuken, Serre, Dionst- bodekamer en vele gemakken, voorzien van Waterleiding. 7729 10 Inlichtingen verstrekken de bewoner en G. DE VINK, Steenhouwer, Morschsingel 279, Leiden. een flink WIMKELIHJI§, Ingericht tot Bakkerij met Bakkersoven, nieuwste vinding, gelegen op een der drukste standen te Leiden. 7730 9 Te bevragen b(| de Ueeren: W. F, v. d. UEIJIiEV, Architect, en H. T. CAROK, Stationsweg, Lelden. tegen 1 Februari a. s.een Heerenhuls met Tuin en Rfocsgrond, bevattende beneden 2 Kamers met Warande, boven 1 gr. en 2 kleinere Kamers, alle behangen en van Stookplaatson voorzien, benevens Zolder en Dienstbodenkamertje, staande op den Zoeterwoudschen Singel, Nummer 73, tegen over „Musis", naast den WelEd. Zeergel. Heer BARTOLOTTI RIJNDERS. Te bovragen: Hooigracht 102. 7735 12 Concurrentie-Zcep per stuk 5 Cts. Zephyr 99 99 99 n 99 Rozen 99 99 99 ÏO 99 Dulcinea 99 99 99 1© 99 Universal 99 99 99 ÏO 99 Eau de Cologne 99 99 99 ÏO 99 Favorite 99 99 99 ÏO 99 Oranje 99 99 99 15 99 aai Tlolcttcs 99 99 99 15 99 Lelie 99 99 99 15 99 Ulelk 99 99 99 25 99 Deze Zcepen zijn alle zeer zacht, fijn geparfumeerd en zonder eenige schadelijke bcstanddeclen. verkrijgbaar by 7728 25 X03 Breestraat. Op Donderdag 7 November 1895 zal in het Notarishuis aan Den Burg te Leiden, des roormi Jdags te ÏO uren, worden publiek verkocht DE INVENTARIS VAN EENE ZAAK IN waarby: Kerfbank on Snymacbine, groote Toonbank, Trommels, Bussen, Kistjes, Snuif potten, eenige Tabak, circa 10,000 Sigaren, alsmede eenig als: Chiffonnière, Secretaire, Tafels, Stoelen, eenig Beddegoed, enz. Voorts: een restant alsGonje, Tapestry en Axminster-Karpetten, Loopers, Matten, enz. 7739 23 Daags te voren van 10 3 uren te zien

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3