Beurs van Amsterdam. :ir-J2ssSs voorstellen indienen. De voornaamste zyn het Franseh Chineesch tractaat over handel en verkeer met Zuid China; aanstelling van consuls en vice-consuls in Zuid-China; reorga nisatie van den raad der orde van het Legioen van Eer; oprichting van een koloniaal leger; subsidie voor de tentoonstelling van 1900; legging van een telegraafkabel tusschen Frankrijk, de Antillen en Nieuw-York; eene leening van 100 millioen voor Indo-China; herziening der belasting op onroerende goe deren. Verder zullen verschillende suppletoire kredieten worden gevraagd, voor de expeditie van Madagascar en andere, die 20 millioen bedragen. Hiervan zyn 7 millioen besteed voor schadevergoeding wegens de doorbraak van den dam van Bouzey; 2 millioen voor het zenden van een eskader, dat tijdens den Chineesch-Japanschen oorlog naar de Oost- Aziatische wateren werd gezonden3 millioen voor de levensmiddelen van het legei", enz. De radicale oud-minister Goblet raadt zynen geestverwanten zich met de socialisten te vereenigen. Vereenigd zouden zy dan staan tegenover de opportunisten met de geral- liëerden. De nieuwe linkerpartij zou zeker sterk worden, zoo slechts de scrutin de liste werd ingevoerd en de Senaat werd georgani seerd. De „Débats" doet opmerken dat Goblet's Uvensch reeds ten deele vervuld is. Men lette •dechts op de vele afgevaardigden, die zich radicaal-socialist noemen, en op de radicale bladen, die in zake de werkstaking van Car- maux één lyn trekken met de „Petite Répu- blique". Maar de groote meerderheid der radicalen zal toch bljjven weigeren zich te scharen onder een vlag, „die de hare niet is en zelfs de nationale niet." Bovendien maken de socialisten zulk een samensmelting Diet gemakkelijk. Wat de „Dóbats" betreft, het blad zou de radicalen, die uitnemende diensten aan het socialisme hebben bewezen, door de kracht der regeering te verzwakken, hoe eer hoe liever zien verdwenen, maar het betwijfelt, of zy er zelve toe bereid zullen worden ge vonden. De boekerij van Engels, die deze nagelaten had aan de socialistische party in Duitsch- land, is bjj aankomst aan het douanekantoor te Berlijn aangehouden, omdat de kist, die de boeken bevatte, aan het bestuur der party was geadresseerd. Den volgenden dag werd zy echter afgegeven. Naar de „Vorwarts" mededeelt, is in de nalatenschap van Engels een brief gevonden, gericht tot Bebel en Singer, waarin de schry- ver verklaart dat hy de 6000 Mk., die hy de party wilde vermaken, heeft nagelaten aan Bebel en Singer voor verkiezingsdoeleinden, omdat dat de eenige wijze was, waarop hy kon bewerken dat zyn legaat in Duitschland wettig was. Italic. Uit Rome komt het bericht van bet over- lyden van den heer Ruggero Bonghi, den bo kenden Italiaanschen staatsman en schryver. Do heer Bonghi, den 20sten Maart 1828 te Napels geboren, wydde zich reeds op jeugdigen leeftyd aan de studie der pbilo sophie. Reeds toen hy 18 jaren oud was, gaf hy eene vertaling uit van een der werken van Plotinus, welke spoedig werd gevolgd door een critische bewerking van Plato's Philobus. In 1818, toen de revolutionnaire beweging in vollen gang was, richtte Bonghi te Flo rence het dagblad „II Nazionale" op. Spoedig echter keerde hy tot zyne studiën terug. In 1857 verscheen zyne bekende bewerking van Aristotelos' metaphysica en in het volgende jaar de volledige vertaling van Plato's wer ken. In 1859 werd Bonghi benoemd tot hoogleeraar te Milaan, van waar hy eerst naar Turijn en daarna naar Rome werd ver plaatst. In 1860 werd Bonghi gekozen tot lid der Kamer, waar hy, als een der leiders van de gematigd liberale party, door zyne welspre kendheid weldra op den voorgrond trad. Van 1874 tot 1876 was hy minister van onder wys in het kabinet-Minghetti. Na den val van dit ministerie verdween Bonghi van hot politieke tooneel en besteedde zyn overige levensjaren geheel aan zyne philosophische en historische studiën. Dat deze arbeid niet vruchteloos was, getuigt de lange lyst der wetenschappeiyke geschriften, door hem in het licht gegeven. Uit Rome wordt gemeld dat de volgende maand een nieuw Italiaansch eskader voor het Oostelyk bekken der Middellandsche Zee gevormd zal worden. Het zal bestaan uit drie schepen van kleine afmetingen. Een divisie zal bovendien op de Roode Zee gaan kruisen. Generaal Baratieri zal onder meer voor stellen het hoofdkwartier van den militairen bevelhebber over te brengen naar Adoeat, dat in het midden der Italiaansche bezittingen ligt, dicht by Axum, den zetel der geestelyke overheid, die zich tegenover de Italianen zeer voorkomend heeft gedragen. De Italiaansche regeering heeft geen nadere berichten uit Afrika ontvangen, zoo dat niets bekend is over den toestand van Menelik. De „üiritto" schryft den terugtocht van Baratieri naar Makallé toe aan gebrek aan levensmiddelen; andere bladen zeggen echter dat de generaal de gezanten van Ras Magascia, die vredesvoorstellen komen doen, slechts te Makallé wil ontvangen. By de Kamer zyn reeds zeven aanvragen ingekomen om over de Afrikaansche zaken te interpelleeren. Oostenriik-rionjr.-JIonai'chie» In de gisteren te Buda-Pesth gehouden zitting der Hongaarscbe Kamer interpelleerde do heer Frans Kossuth de regeering over de ongeiegeldheden, onlangs te Agram voorge vallen, waarvoor by de regeering aansprakeiyk stelde. De heer Kossuth keurde zeer heftig het schryven af, dat door keizer Frans Jozef tot den ban us van Croatie is gericht en vroeg, waarom de regeering niet de genoegdoening, welke zy aan het volk schuldig is, had ge- eiscbt voor de beleediging, welke der Hon- gaarsche vlag is aangedaan. Hy beschuldigde de regeering van gebrek aan energie (gemompel by de rechterzyde) en verlangde, dat de Hongaarsche vlag zou worden geneschen op dezelfde plaats, waar zij be- leeóigd was, en dat de troepen en de autori teiten voor deze vlag zouden defileeren. In de eerstvolgende zitting moest deze zaak be handeld worden. De minister president, baron Banffy, ver dedigde de houding der regeering, die be reid is alle vragen te beantwoorden, welke haar zullen worden gedaan, zoodra deze onge regeldheden ter sprake zullen komen. Graaf AppoDyi vroeg den minister-presi dent, of hy gebruik had gemaakt van den invloed, dien de grondwet hem verleent, op den inhoud van de redevoeringen, door den keizer te Agram uitgesproken, en 's keizers schryven aan den banus van Croatië, waar voor de regeering verantwoordelyk moet worden gesteld. "VVy zullen zeide de oppositie-leider deze zaak regeleD, zoo mogelyk in overleg met den minister-president, maar zoo noodig zonder hem." Nadat de heer Josipovitch de leden tot gematigdheid had aangespoord, werd met 133 tegen 94 stemmen besloten in de volgende zitting het wetsontwerp betreffende het ge rechtshof te Buda-Pesth aan de orde te stellen. Het Oostenryksche Huis van Afgevaar digden hervatte gisteren den arbeid.' De minister president, graaf Badeni, hield ©9ne redevoering, waarin hij vooral de quaesti® der nationaliteiten behandelde. Graaf Badeni liet zich aldus uit: „De regeering zal allo vorderingen, welke op goede gronden berusten en door de wetten zyn gerechtvaardigd, met onpartydigheid onderzoeken. Daarbij zal de regeering reke ning houden met den toestand, die door de historische ontwikkeling van Oostenrijks politiek is veroorzaakt en waarby vooral in aanmerking zal komen het overwicht, hetwelk tot dusver door de Duitschers is uitgeoefend." „De regeering zeide de minister stelt ook volkomen vertrouwen in de Czechen en heeft daarom harerzyds bewys gegeven van baar voornemen om tot eene schikking te komen. Nu reeds heeft het ministerie een blyk gegeven van welwillendheid, ten op zichte van Bolieuien, door het besluit tot opheffing van den staat van beleg, dat voor twee jaren voor Praag en de omstreken dezer stad was afgekondigd." Verder stelde de minister op den voorgrond, dat de Regeering haar onafhankeiykheid zal handhaven. Het ministerie zal leiden, maar zich r.iet laten leiden, en zoowel in theorie als in practgk duidelyk omschreven begin selen volgen. Tot bereiking van dat doel deed de minister een beroep op alle partyen, wier program op zedelijkon grondslag berust en die streven naar een ideaal, dat voor verwezenlyking vatbaar is. De regeering is niet voornomens, zich te bewegen op dwaalwegen, die zouden leiden tot vernietiging der menschelyke samenleving. Zonder reactionnair to zyn, zal zy waken voor de handhaving van de gods dienstige gevoelens en de godsdienstige en zedolyke opleiding des volks. In de eerste plaats zal do regeering haar aandacht wyden aan de verbetering van den economischen toestand, vooral in die landen, die zich in minder gunstige omstandigheden bevinden". „De Kamer" aldus ging do minister voort „zal zich moeten bezighouden met de begrooling, de hernieuwing van het com promis met Hongarye, het zeer vry'zinnige wetsontwerp, dat de regeering zal indienen tot hervorming van het kiesrecht, de maat regelen, die zullen worden voorgesteld tot verbetering van het lot der lagere standen en de voltooiing der belastinghervorming. Jegens geen der partyen zal de regeering het beginsel toepassen: verdeel en heersch, maar zij zal strikte rechtvaardigheid als haar hoogste plicht beschouwen. Do rede van graaf Badeni werd met luide toejuichingen ontvangen. Het debat over deze ministeriëele verklaring is op Donder dag bepaald. Na do opening van het Huis der Afgevaar digden hield graaf Badeni dezelfde redevoering in de Eerste Kamer. Alleen voegde de minister er by, dat de regeering rekent op den steun der Eerste Kamer, op welke hy met volle vertrouwen een beroep doet. De redevoering van den minister-president werd ook hier zeer toegejuicht. Turkije. Uit Konstantinopel verneemt men dat den Armeniscben patriarch door de vertegenwoor digers der drie mogendheden is geluk ge- wenscht met de door den sultan van Turkye toegestane hervormingen. Toen zyne meening over die hervormingen werd gevraagd, zeide hy, dat zy voldoende waren, mits zij werden uitgevoerd, en dit hing af van de controle der Europeesche mogendheden. De Engelsche gezant te Konstantinopel, Sir Philip Currie, zal Donderdag naar Londen vertrekken. Deze reis van den gezant is het beste bewy's, dat Lord Salisbury vooreerst geen moeilykheden over de Armenische quaes- tie verwacht. Trouwens, nu sultan Abdoel Hamid weer eene Iradó heeft uitgevaardigd, waarin by de hervormingen nader omschryft, welke hy ia Armenië wil invoereD, kunnen de drie Euro peesche mogendheden, die den sultan de duim schroeven hebben aangezet, niet anders doen dan afwachten, in hoever de Porto inderdaad bereid is haar beloften te vervullen. Tot zoo lang zal de Armenische quaestie wel op den achtergrond blyven. Telegrammeno ST.-PETERSBURG, 22 October. Een bericht uit Wladiwostock aan de „Nowoje Wremja" meldt dat binnenkort de openstelling voor den internationalen handel zal plaats hebben van de volgende Japansche havens: Simor.oseki, Yrokkaitsji, Tokio, Sendai, Aomori, Otarunai. BELGRADO, 22 October. De dezer dagen in Servië in omloop gebrachte geruchten be treffende het mislukken van het leenings-ont- werp en de aftreding van den minister van financiën zyn onjuist. KONSTANTINOPEL, 22 October. In de dorpen Ansaven en Geivic, gel-jgen in het Armenische district Ismidt, is hot weer tot ongeregeldheden gekomen. Honderd Armeniërs werden daar door Circassiërs vermoord. De soldaten waren niet by machte de orde te herstellen. [Deze tyding van eene nieuwe uitbarsting van Mahomedaansch fanatisme komt dus reeds dadelijk nadat de sultan van Turkye de hervormingen had aangekondigd, die de christenen voor vervolging moeten behoeden.] BRUSSEL, 23 October, (A. H.) De „Soir" meldt dat de Luxemburgsche minister van staat, de heer Eyschen, in de openbare Kamer zitting het bericht over het niet-ontvangen der Luxemburgsche deputatie door keizer Wilhelm zal ontkennen en op de hartelyke betrekkingen tusschen Duitschland en Luxemburg zal wijzen. BERLIJN, 23 October. De internationale vereeniging voor de suiker statistiek deelt het resultaat mede van de rondvraag, tus schen 10 en 21 October gehouden, betref fende de vermoedelyke suikerproductie in 1895/96. Die opgave is voor Duitschland 1,431,000 ton, tegen 1,831,624 ton in het vorige jaar; voor Oostenryk-Hongarye 716,100 ton, tegen 1,044,516 ton in het vorige jaar; voor Frankryk 618,520 ton, tegen 745,073 ton in het vorige jaar; België en Nederland 311,400 ton, tegen 321,400 ton in het vorige jaar; Rusland 603,000 ton, tegen 591,391 ton in bet vorige jaar. PARIJS, 23 October. Heden werd de zitting der Kamer weer geopend. De afgevaardigden waren in grooten getale aanwezig. De voorzitter, de heer Brisson, opende de vergadering met de mededeoling, dat reeds vele interpellaties zyn ingediend. Tevens bracht de heer Brisson hulde aan de houding der troepen, die de expeditie in Madagascar tot een goed einde brachten. Verder werd besloten de behandeling van de interpellatie over de werkstaking te Car- maux vast te stellen op Donderdag a. s. Na dit besluit werd de vergadering gesloten. De zitting van den Senaat word geopend door den vice president Challemel. Ook deze wfidde in de eerste plaats een woord van waardeoring aan de voortreflelyke wijze, waarop de Fransche troepen in Madagascar zich van hun taak hebben gekweten. TWEEIÏE EiAflBER. Zitting van lieden. Per Telegraaf.) Aan de orde was de interpellatie van den heer Van Limburg Slirum omtrent den dyna- mietopslag op het eiland Rozenburg. De interpellant, die vooral klaagde over niet- naleving der by koninklyk besluit voileende vergunningsvoorwaarden voor dynamiet'oer- ging, vroeg of kolossaal groote hoeveelheden dynamiet van Rozenburg naar VJaarJiogen worden verscheept; of het waar is dat de voorwaarden niet in allo deelen worden nage leefd; of de bevoegde autoriteit in deze is opgetreden en de resultaten daarvan niet moeten leiden tot intrekking der vergunning. De Minister van Waterstaat verklaarde de overlading van dynamiet uit rivier- in zee schepen niet te kunnen verbieden en meende dat de bestaande regeling zooveel mogelyk strekt tot voorkoming van gevaar. Een onder zoek is ingesteld naar de beweerde afwyking der voorwaarden en zoo noodig zullen nieuwe voorwaarden worden opgelegd. Voor intrekking der vergunning bestonden nog geen termen. De heer Mees, die de vergunning tot opslag to Rozenburg betreurde wegens het gevaar voor de omliggende plaatsen, wees op tal van bedenkingen in de bestaande regeling, op wyziging waarvan hy aandrong, tevens eischende dat by niet-naloving der voorwaar den de vergunning onverbiddeiyk moest wor den ingetrokken. Hy adviseerde het vervoer te doen plaats hebben onder militair toezicht en vroeg ook een regeling van het vervoer voor zeeschepen, geiyk reeds in België is geschied, alwaar de beperkende bepalingen ten gevolge hadden dat het dynamietvervoer van Antwerpen naar ons land is verlegd, een verlegging van handel waarop spr. niet erg gesteld was. De Minister beloofde strenge naleving der voorwaarden en een overleg omtrent militair toezicht. Tevens achtte hy herziezing der regeling van 1885 noodig. De heer Van Stirum meende dat de minister het gevaar te veel achterstelde by het handels belang by een druk dynamietfransitovervoer, beschouwde het niet maken van een door gang by de overlading als een reden tot intrekking der vergunning en drong aan op een verbod van dynamietvervoer gedurende de wintermaanden. Da Minister had daartegen bezwaar wegens het verschil van gevoelen over het al of niet grootere gevaar voor ontploffing in den winter. Scherpere voorwaarden zijn in onderzoek. De interpellatie liep hiermede af. Daarna werd het debat over de Indische begrooting hervat. De Minister van Koloniën achtte den tyd nog niet gekomen voor décentralisatie en voor herziening van het Regeeringsreglement en ontwikkelde breedvoerig de noodzakelyk- heid van versterking der koloniale geldmid delen door verbooging van het tarief van invoerrechten en zulks hoofdzakelyk met hef oog op de wisselvallige opbrengst der koffiecultuur. De minister betoogde verder de nood- zakslykheïd tot tarief verhooging, die niet drukkend is voor de inlandscho bevolking noch voor de Nederlandsche industrie. Hy moest in het belang van een goed finantiëel beheer het voorstel tot tariefverhooging hand haven. Het algemeen debat is geëindigd. Gemceatferaad van LelmnidcQ. Zitting van heden. De burgemeester opent te tien uren de vergadering in tegenwoordigheid van 5 der 7 leden; afwezig zyn de heeren Roest en Bokhoven. Na lezing en onveranderde vaststelling der notulen worden de ingekomen stukken ter tafel gebracht, waarvan allereerst een schryven van het kerkbestuur der Ned.-Herv. gemeente, houdende mededeeling, dat het onwillig is, aan het verzo.k van B. en Ws. te voldoen, aangezien de bedoelde persoon buiten de ge meente woont en de godsdienstoefeningen in de Herv. kerk te Leimuiden nooit by woont. Naar aanleiding van deze missive hebben B. en Ws. herinnerd aan de besluiten, door gemeld kerkbestuur in 1893/94 genomen ten opzichte van Har.tog, wien toen vrye woning werd verstrekt, hoewel hy ook toen reeds een vyand der kerk werd geacht en de kerkekas bedoolde uitgavG nauwelijks toeliet. Op dit laatste schryven is nog geen antwoord inge komen. Vervolgens wordt de Raad in kennis gesteld met eon viertal missives van Ged. Staten, houdende goedkeuring van genomen Raadsbe sluiten en vaststelling van het aandeel der gemeente in de bogrooting der rustende schuttery. Op voorstel van B. en Ws. wordt besloten, aan mej. Schummelketel tegen 1 Nov. a. s eenvol ontslag te verlec-nen als onderwijzeres aan de openbare school en wordt dat college gemachtigd, de noodige stappen te doen, ooi de vacature ten spoedigste, vervuld tekrygen op dezelfde voorwaarden als waarop moj, S. 5" aangesteld. Ter voorkoming van klachten, als geuit is door den pachter van het Pontjewol, dat de grenzen hiervan te zynen nadeele zyn gewy- zigd door den gemeente-veldwachter van Aalsmeer en ter tegemoetkoming aan den wensch van het bestuur van hatstgemelde gemeente, wordt besloten, ter bepaling van de grens, een greppel ter breedte van V2 M. te laten graven. Biykens het proces verbaal van kasopname by den gemeente-ontvanger, was op 1 Oct. in kas een batig slot van f 567,01. De ont vangsten bedroegen tot dien datum ƒ6221.385. Vastgesteld wordt het suppletoir kohier van den hoofdelyken omslag tot een bedrag van f 18.40. Besloten wordt f 25.005 af te schrijven van den post onvoorz. uitgavenen over te schrij ven op den post dyk- en polderlasten. Tegen het laten drukken van een zeker aantil exemplaren van het reglement op het openbaar onderwys en van het reglement van ordo voor uen Raad, om belanghebbenden in de gelegenheid te stellen van beide stukken kennis te nemen, oppert de Raad geen bezwaar. Ten slotte stellen B. en Ws. voor, de veror dening op de regeling der jaarwedde van den gemeente-geneesheer te herzien en te bepalen, dat die jaarwedde f 350 zal bedragen, dat zy eiude 1897 opnieuw moet worden gerogeld en deze nieuwe regeling 1 Jan. 1896 in wer king treedt. Aldus wordt besloten. De agenda afgehandeld zynde en geen der leden moer het woord verlangende, wordt de openbare vergadering gesloten. Marktberichten. Amsterdam, 23 October. Do heden te Batavia gehouden veiling van ciroa 13,000 picols Billiton-tin ie afgeloopen tot den dooróÓDprge van ƒ45l/3 led. Cour. per picol. Schiedam, 22 Oct. Noteering van do Mako- laare. Moutwijn' ƒ8.25, Jonever 12,25, idem Amet. proef ƒ13.75 per Ned. vat en zonder fust, zonder de belasting. Spoeling-commissie heden ƒ0.90 per ketel. Noteering van den Brandorebond. Moutwijn 71/9 a ƒ75^ per heet. ct., zonder fuat en zonder belasting. Rotterdam, 22 Oct. Vee. Op de markt waren aangevoerd: 96 paarden, 600 vette runderen, 1454 magere dito, 392 vette en graskalveren, 63 nuchtere dito, schapen of lammeren en 358 biggen. Koeien lste qual. 66 c., 2de qual. 60 c., 3de qual. 56 c.; ossen late qual. 66 c., 2de qual. 60 c., 3de qaal. 54 c.stieren late qual. 58 c., 2do qual. 52 o.; kal veren late qual. 88 o., 2de qual. 76 c., 3de qual. 68 c. Melkkoeien ƒ170 a ƒ230, kalfkoeion ƒ170 a ƒ260, stieren ƒ150 a 200, graakalvoren ƒ30 a f 70, vaarzen 70 a ƒ150, alles mager vee; paarden f 30 a ƒ100. Handel in vette Kalveren iets flauwer; in vette Runderen door kleinen aanvoer in beate qualiteiten iets vlugger. Boter. Aangovocvd 94/8 en 94/16 ton, cn 654 stukken van 1/s KG.; prija late qnal. 58, 2de qual. 54. 3de qual, 50, per 1/j KG. 55 a 65 c. Academie-men tva. Leiden: Heden is alhier bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de heer L. G. Castens, geboren to Banjoemaas, na verdedi ging van „Stellingen." Bevorderd tot idem de heer A. J. Van den Broek, geb. te Zostermeer, na verdediging van „Stellingen." CORRESPONDENTIE. - C., te O.Is reeds vroeger geplaatst. Voor de tweede maal dus onnoodig. Bfirccie Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeeDO kennis, dat aan den OntvaDger der Directe Belas tingen ia ter band gesteld het kohier der Bedrijfs belasting No. 2, dienst 1895/96, cxecu!o:r verklaard den 22sten October 1895, en herinnert voorts den belanghebbenden aan hunne verplichting om den aanslag op den by de Wet bepaalden voet to voldoen. LeideD, Do Burgemeester voornoemd, 23 Oct, 1895. F. WAS. UEBBEIV, 23 October. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 7° C. - 44.6J Fahrenheit; hedenmorgen 8' uren 4.5° C. 40,1 F.; 's middags om 12 uren 8"* C. 46.4^ F.; 'snamiddags 4 ureü 7.5° C. 45.5° F. De ambtenaren by 's Rijks belastingen W. Van Vliet, F. A. Veerman, F. Vlietstra en J. Robroch worden met ingang van 1 November verplaatst van Hellevoetsluis, Vlaar- dingen, Katvvyk en Oud-Beierland naar Rot terdam, J. Zwaanstra, van Delft naar's-Graven- hage en L. Stougie, van Brielle naar Leiden De heer Farncombe Sanders, lid v. n de Tweede Kamer, heeft, na eene langdurige ongesteldheid, heden de vergadering der Kamer bezocht. Door het breken van een as en het daardoor ter zyde kantelen van een groo ten verhuiswagen op de rails der Katwyksche stoomtram aan den Stationsweg alhier was aldaar de weg dier tram eenigen tyd vorsperd. Uit Zeist schryft men aan het „Utr Dbl."Naar aanleiding der weer in verschillende bladen de ronde doende be richten aangaande het vindon van het lijk van den vermisten soldaat Langenberg (moet zyn Langenveld) wordt ons medegedeeld, dat na officiéél onderzoek alle berichten, hoe geloofwaardig ook ingekleed, tot nog toe «als uit tie lucht gegrepen moeten worden be schouwd Voor eenige dagen is dcor den kolonel regimentscommandant by do autoriteiten dor omliggende gemoenten aanvrage gedaan, of hun buiten couranten-berichten ook iets aangaande hal vinden van gezegd lyk bekend was Hieruit volgt dat ook deze met de vondst nog onbekend was. Volgens de „Tel luidt de uitslag van het onderzoek, van hooger hand gelast omtrent het vermissen van den milicien by do manoeu vres to Zeist, en gobaseerd op de rapporten en de telegraphische berichteD, ingekomen van de omliggende gemeentebesturen en van de militaire autoriteiten, die de betreffende terreinen lieten onderzoeken, dat do vermiste milicien is gedeserteerd, en wel onder ver zwarende omstandigheden, wegens medene ming 7,yner bewapening en uitrustingstukken. 23 October 1895. Staatsleanfngan. pCt Ned., Cert. Nnt. W. Scbuld 2J* dito dito dito8 dito dito dito .834 dito Ol»l. dilo 1888/92. 3J* H«ngarye, Gondl. 1881/93 4 Italië, Inschrijving 1862/81 5 Oostcnr., O Ijl Pap. Mei/Nov- 6 dito Zilv. Jan.lJoll ft Polen, Obl. Schalk. 1814 4 Portugal, Obl. 18-531834 met ticket 100 .8 irl. Tabaksleening. 434 Rusland, Binncnl. 1894. 4 dilol839hy Rothschild Rb. 625 4 dito IIopc k Co. 18S9 90 GR. 625 4 Obl. Doening 1867/09 20 .4 in Goud Leen. 1834 Spanje, Perp. Schuld RuitenL 4 Turkije, Douane Obl. 1836. 5 dito Geconv. Lccning SorieO Egypte, Obl. Lccning 1876 6 Mexico, Binncnlandsch ft Brazilië, Obl. 1S39. 4 Ind. cn Fin. OndernomlnflMl, Koloniale Bank Aand. N.-I. ITandbk, Aaud. Nud. Handel m. Aand, op reso. 4 Spoorwegleoningon. Holl. IJzcrcn-Spw.-My. Aand. Obl. dito8*£ M. t. ErpL v, St. Spw. Aand. Ncd. Centr.-Spoorw. Obl. ƒ250 3 Italië, Z.-Ital. Spw. Obl. A—H 8 Polen, Wars. Weencn Aand.. dito Prior. Obllg. 4 Rusl., Balt Spw. Aand.. 8 Fast. Spw.-My. Aand, ft Iwang. Dorubr. Obl. ZR. 62S 4*6 Weicliaol ZR. Aand5 Wladikawlcas Obl. Rb. 125 4 Ainerika,Atch.Gcn.Morg.Bonda4 dito Obl. 2o Hyp. lott. A 8 Central Pacifio Aand. Chic S: Erio lc Hyp, Obk ft Don ver Rio Grande C. v. A. Louis v. Naahv, Cert. y. A&ad. Miss. Kano, Texas C. v. A. Union Pac, O. v. A. Canadian Pacific C. v. A. 0 Oregon Short Li rioft Premielecnlngon. Nedorl., Stad Amotord. ƒ106 8 Stad RotterdamS Gcmecntc-Crodiot .9 België, Ant. 1887 9% Hong,, Hypotheekbank 4 Hong., Theias 4 Oootenrn Staataleon. 1854 4 dito dito 1860 .ft Runlaxid, Staatalooning 1364 ft dito dito 1836ft Turkije, Leening 1870 Madrid 1868 ft Tranovalia Expl. Aand. SouthaUndard Gort. Vor. koare. 91% 101?? 101% 301% 101 £3% 83% 84 34 94}* 2634 00% 63% 9('.9£ 96% 1C0% 104 63% 94 25 103 44% nx 68* 7S 133% 309j* 101J* 92 fJ-U 543* 35Gj* 98** 99J4 'm «v. 80 32 ll/JJJ co H 17 13}i sa y. Ï4 112 108 X I0C^ 303 105 328 174** 349 33% 41 322 Kocra ïicdeu 913* Ml X 301 y. lOlJi 83J4 S3% eiStf 9» 29 so a raj|S 9035 9oJi 100 JX Z'X 1WX '8-X 76% 138% 110 101 93 98 JX 03JX 80 V. 70JX 3i 18 309JX 16% 60% 16% 13% 6S% 31 110% 305 JX 103% 12176 33% 107 Prolongatie jx Arkansas 1270. Vtrieaud.i 42.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3