Ontwerp-Gemeentebegrooting voorlSOG. Aan het sectie-verslag en de beantwoording van B. en Ws. is nog het volgende ontleend wat de inkomsten betrefc: Volgn. 46. Aandeel van de gemeente in de winst der Leidscho Duinwater-Maat- schappij. Gevraagd wcr 1 of het aandeel niet te laag is geraamd? Medegedeeld wordt dat Leiden machtiging heeft gekregen om de dipnen in erfpacht te bekomen tot het Wassenaarsche slag. Antw. van B. en TVs.: Als aandeel in de winst wordt steeds hetzelfde bedrag geraamd als in het laatst afgeloopen dienstjaar is ontvangon. Het contract voor den hier bedoelden afstand in erfpacht is opgemaakt, zoodat de Duinwater-maatschappij kan beschikken over het geheele terrein tot afstand in erfpacht waarvan de Regeering is gemachtigd by de Wet van 21 April 1S80 (Sts.bl. No. 48.) Volgn. 50. Aflossing op hypotheken en obligation. Men oordeelt dat de aflossing van het aan de gasfabriek verstrekte kapitaal op bedenkelijke wyze geregeld is. Een lid heeft vroeger steeds aangedrongen op meer afschryving. Eon vroeger wethouder heeft toen ook reeds getuigd, dat er lang niet genoeg afgeschreven is. Yoor dit jaar is het bedrag wel groot genoeg, doch bedoeld lid vreest, dat, als over 7 jaren de bepaaldo aflossings- termynen verstreken zyn, niet meer genoeg afgelost zal worden. Een voorstel om de aflossing eens voor- g03d te regelen wordt door hem in uitzicht gegeven. Tegenover de opmerking, dat van geld, bestoed voor don aankoop van terreinen, minder afgelost kan worden, voort hy aan dat de grond 7 jaar geleden te duur ge kocht is. Een lid zegt dat de gasfabriek 5 pet. be taalt en wenscht conversie van 5 pet. in 3 pet. Antw. van B. en Ws.: Zy kunnen zich met doze beschouwingen in geenen deelo veroenigen en zullen het hier bedoeld voorstel inwachten. Betreffende de uitgaven zy het volgende ïnodegedeeld: Volgn. 60. Jaarwedden van do bouwkundigen en van do opzichters der gebouwen, der wegen en dergelyken. De opmerking werd gemaakt, of het geen over weging zou verdienen de door Burgemeester en Wethouders voorgedragen verhoogingen dor jaarwedden van ambtenaren, by vertrouwelyko nota vóór do Sectie-vergaderingen ter kennis van de raadsleden te brengen, liever dan deze by de concept-bogruoting reeds te publiceeren. Zooals die verhoogingen thans worden voorgeJragon, wekken zy soms verwachtingen, die, by niet-aannemmg door den Raad, op dubbele teleurstelling uitloopun voor de bo doolde ambtenaren. Antw, van B. en Ws.In den regel worden, wanneer eon vorhooging van jaarweddon noodig wordt geacht, de daartoe strekkende voor- htellen by de bogrootlng Ingediend, terwyl somwylen een afzonderlijk voorstel wordt aangeboden in den loop van hot dienstjaar. In beide gevallen zal verwerping van het voorstel lot toleur3telling voor don belang hebbende aanleiding gevon. Verhoogingen worden door B. en Ws. alleen voorgedragen, wanneer zo werkolyk noodig worden geacht, zoodat de verantwoording daarvan komt ten laste van hun college, evenzeer als de Clemeontoraad de verantwoor ding draagt van de aanneming of de verwer ping van hot voorstel. B. en Ws. zien bovendion niet in op welko wyze aan dit bezwaar kan worden te gemoet gekomen, daar het toch niet aangaat den raads- ledon officieus te vragon of zy zich eventueel met het voorstel kunnon veroenigon. Volgn. 64. Jaarwedden van do kourders, wegers, meters, rooimeesters en dergelyken.— Er wordt gevraagd naar hot resultaat van do onderzoekingen omtrent do oprichting van een abattoir, en of er uitzicht bestaat, dat het tot stand zal komen. Een lid vorzookt inlichtingen omtrent het al of niet noodzakelyko van oen abattoir, met het oog op de bestaande vleeschkeuring. Antw. van B. en Ws.Het bezit van eon abattoir ware voorzeker in vele opzichten gowenscht, ook in verband mot de vleesch keuring; onder anderen zou in het abattoir eone geschikte gelegenheid kunnen worden aangebracht om het tubercukusu vleosch door koken onschadeiyk te maken voor het gebruik. Uitgewerkte plannen zyn daaromtrent even wel nog niet opgemaakt, zoodat niet bekend is in hoeverre de daaraan verbonden be- langryko uitgaven door de inkomsten zouden kunnen wordon gedekt, terwyl het beschikbaar stellen van oen voldoend torrein aan vele bezwaren onderhevig is. Inmiddels blyft deze aangelegenheid een punt van overweging uitmaken en is met het instellen van oen onderzoek dienaangaande bereids een aanvang gemaakt. Volgn. 65, Jaarwed don van de sluiswachters, brugwachters en dergelyken. Volgens mede- deeling van B. en Ws. is het niet bekend of de havengelden in het vervolg meer zullen opbrengen, terwyl B. en Ws. het niet wen- schelyk achten in het thans geheven wordend bedrag wyziging te brengen. Van 1 Januari tot. en met uit. September in dit jaar werd ontvangen 8932.44, waarvan f 3316 voor abonnementen. Do doorvarende schippers, die zulks ver langen, worden in de gelegenheid gesteld zonder betaling vau havengeld, alhier levens behoeften in te slaan. Tot dusverre is vau brugwachters geen klacht ingekomen, dat zy niet in de gelegen heid worden gesteld tor kerk t6 gaan. Die klacht zou trouwens, zeggen B. en Ws,, ongegrond zyn. Volgn. 66. Jaarwedde van den Archivaris. Een lid vindt verhooging van de jaarwedde den archivaris wenschelyk. Antwoord van B. en Ws.: By de vast stelling van de begrooting voor 1889 is deze jaarwedde van f 800 tot f 1600 verhoogd. B. en Ws. hebben het niet noodig geacht een voor stel tot verhooging in te dienen. Volgn. 74. Kosten voor het onderhouden en schoonhouden van het gebouw of vertrek, bestemd voor de vergadering van den Raad en van Burgemeester on Wethouders, mits gaders voor do Secretarie der gemeente. Een Jid oordeelt, dat de woning van den bediende van het Stadhuis (Bik) niet vol doende is. Anlwoorcl van B. en Ws.: De inrichting van de woning van den bediende eischt, ook huns inziens, verbetering; tot dusverre is echter daarin niet kunnen worden voorzien. Intusschen zal, wannoer het centraalbureau van de telephoon naar de Waag is overge bracht, vermoedelyk gelegenheid kunnen worden gevonden om de voor woning van don bediende bestemde localiteit te verbeteren. Een andbr Jid wenscht dat het gemeente bestuur zal laten werken in den slappen tyd, waarop B. en Ws. antwoorden dat er geen bezwaar bestaat om, wanneer een geregelde gang en de aard van de werkzaamheden zulks gedoogen, zooveel mogelyk werkzaam heden in den zoogenaamdon slappen tijd te doen verrichten, zooals tot dusverre dan ook gebruikelyk was. Da vraag: „Wat is het verschil tusschen gewone en buitengewone uitgaven? beant woorden B. en Ws. aldus: Sadert jaren is het gebruikelijk om onder de rubriek buiten gewone uitgaven die uitgaven te plaatsen, welke in den regel niet jaarlyks terugkeeren, zooals gewoon onderhoud als anderszins. In tusschen worden de kosten daarvan, zooals uit do bogrooting blykt, uit do gewone in komsten bestreden. Volgn. 86. Bezoldiging van den gemeente veearts. Welke zyn de werkzaamheden van den gemeente veearts? Antw. v. B. en TVs.De gemeente veearts is belast met het toezicht op de Beestenmarkt, ook in verband met het voorkomen van be- smetteiyke veeziekten, en hot geven, des- verlangd, van adviezen aan hot gemeente bestuur inzake do veemarkten als anderszins. Volgn. 87. Onderhoud van straten en pleinen. Kan de Breostraat voor een duel geasphal- teerd worden? byv. van do Vrouwesteeg tot de Koornbrugsteeg? Antw. v. B. en TVs.: Asphalteoring van de Breostraat van Vrouwesteeg tot Koornbrug steeg zal kosten ƒ29,388, gerekend tusschen do klinkerbestratingen onder do keien. In do keibestrating ligt de gasleiding, water- loiding en telegraafkabel. Met het oog op herstellingen dier leidingen is asphaltbestrating niet gewenscht, want hot breken in asphalt is kostbaar en do herstellingen geven een leeiyk aanzion. B. en Ws. meenen dat oen dergolyke uit- gavo niet wel zoude gerechtvaardigd zyn. Gemengd Nieuws. Tor zake van het overtredon der „boterwet" is door het kantongerecht alhier eeno boerin veroordoeld tot een boete van f 20, subsidiair 10 dagen hechtenis. De Haagsche rechtbank veroordeelde do vorig# week twee winkeliers aldaar, ook wegens ontduiking di:r wet, tot eone boete van f 10, subsidiair twee dagun hechtenis. Naar men ons mededeelt, bestaat by do directie der Noord-Zuid-Hollandsche Stoomtramweg Maatschappy (Leiden Haar lem) het plan om het land, gelegen vóór het Terweo-park, aan te koopen, ten einde aldaar oen station te laten bouwen. Mocht dit plan doorgaan, dan zou het zeker voor de reizigers een groot gerief zyn, dio nu in weer en wind op de aankomst van de tram moeten wachten. Ook zou dan het voornemen bestaan om de lyn, gelogen tusschen de Poelbrug en den overweg, te doen vervallen, zoodat de voet gangers en de rytuigen geen last moor zouden hebben dat de passage i* gestremd, ton ge- volgo van het laden en lossen der goederen. Een droovig ongeval meldt men ons uit Bodegrave. Een meisje, dat kort ge leden met goed gevolg een operatio had onder gaan, heeft zich door verdrinking van het leven beroofd. Bezorgdheid voor de toekomst is oorzaak van deze treurige daad. Nederlander Door de Haagsche rechtbank is uitspraak gedaan in de vroeger medegedeelde zaak omtrent reparaties to doen in oen per ceel aldaar en welk# de toenmalige huurder toen niet wildo dulden op grond dat, waar do verhuurder zoo lang getalmd had, de huurder thans niet verplicht was, nu hy op het punt stond te verhuizen, zoo maar de lasten der reparaties te ondervinden. De rechtbank stelde in deze quaestie den eischer in het ongelyk, zich vereenigende met de grieven door den huurder tegen de actie ingebracht en beslisto uitdrukkilyk dat de geïncrimineerde herstellingen niet te brengen waren onder die „dringende" reparaties (in casu het verven van den gevel) die geen uitstel kunnen ïyden. Een der Haagsche bladen meent te weten, dat het gemeentebestuur van Den Haag de opvoering van „Een blok aan het been" hoeft verboden. Uit het water aan de Koningin- Emma-kade te 's-Gravenhago is het lyk eener damo opgehaald. De doode is harkend. In een huis van verkoop met recht van wederinkoop te 's-Gravenhage is door de politie een koffer aangehouden, inhou dende circa 100 hoeden, welke verduisterd zyn ten nadeele van een magazyn to Utrecht. De verdachte is voortvluchtig. De Haagsche brievenbestellers hebben een nieuw model jassen gekregen. Een 12jarig meisje te Schiedam, dat een test met vuur droeg, is door de afvliegende vonken in brand geraakt. Hoewel eenigo toegeschoten personen spoedig de bran dende kleeren doofden, had het kind over het geheele lichaam brandwonden bekomen. Brand op de Marnixkade te Am sterdam. Mej. Mathard, die het eerste bovenhuis van een perceel aan de Marnixkade bewoont, had in de achterkamer het bedje van het jongste kind „afgehaald" en was toen met de kinderen naar de voorkamer gegaan. Toen zy een oogenblik later hot was gisterochtend t9gen halftien weder achter kwam, sloeg haar de rook in het gelaat. Zy had het bed te dicht by de kachel gelegd en dit was gaan branden. Spoedig breidden de vlammen zich uit en de brandweer moest gewaarschuwd. Deze was, eenmaal tor plaatse, met een Vechtslang het vuur spoedig meester, doch de geheele achter kamer brandde uit. De bewoonster was tegen brandschade ver zekerd; ook de bewoners van het benedenhuis, die eenigo waterschade kregen. AII.) De gebroeders Birigen, wier uit- levering door de Italiaansche regeering ge vraagd is, zullen, behalve door mr. Dutilh, voor de rechtbank te Rotterdam ook worden ter zyde gestaan door advocaat Eugöne Ta'oot, die thans te Rotterdam vertoeft. Men schryft uit Rotterdam: Een paar malen is reeds melding gemaakt van den jongen chimpansó in onze diergaarde, een merkwaardig exemplaar dezer diersoort om zyne groote makheid, en omdat men er in geslaagd was hem ia zooverre aan ons klimaat te gewennen, dat hy een korten tijd in de open lucht kon rondloopen op een gras veld, in gezelschap van een hond, met wel ken hy was groot gebracht en die zyn trouwe makker geworden was. Twee zomers lang is dat goed gegaan en ook nog in den herfst van het vorige jaar werd do chimpansó ilken dag by good weer buiten gelaten, zonder dan dit kwade gevol gen had. Het scheen, dat hy volkomen geac climatiseerd was. Dit najaar echter hoeft hem de kou bevangon, en Zaterdagochtend is hij aan eene longaandoening gestorven. Zyn dood is voor onze diergaarde een groot verlies, want Sam (zooals de kinderen hem gedoopt hadden) was het belangwekkendste dier van do geheele verzameling, niet alleen omdat een chimpan.'ó op si.hzelf eone zeld zaamheid is in ónze Europeescho dierenver zamelingen, maar vooral omdat dit oxemplaar zoo springlevend, zoo vroolyk en zoo goedig was. Tot een paar dagen vóór zyn dood heefü men hem nooit anders gekend dan vol levens lust. Hy voelde zich geheel thuis en scheen zyn warm vaderland volkomen vergoten te hebben; geen enkelen dag vond men hem in eon minder opgewekte stemming, of onder een zichtbaren indruk van onwel zyn. Do levenslustige chimpansó was ieders lieveling en vooral oen vriend van kinderen, door wie hij zich liet streelen en zelfs goedhartig liet plagen. Do eigenschappon van dezen aap leert men het best waardeeren, wanneer men een paar jonge orang oetans beschouwt, sedert een paar dagen in de diergaarde aangekomen. Deze dieren komen hunne krib niet uit, waar zy onder een wollen deken gewikkeld op stroo liggen, byna zonder eenig toeken te geven van leven. De telephoonlyn Rotterdam- Utrecht is- voor hot publiek verkeer geopend. Te Hilversum vroeg gisteren een der leerlingen van de vyfde klasse oener ge wone lagere school aan zyn onderwyzer een hal ven d.«.g verlof om.te gaan loten voor de nationale militie. Hy zou wel soldaat wil len worden, maar is te klein. Gisternacht brandde te Nieuw- Beerta de groote boerdery af van mevr. de wed. mr. D. De Ruiter Zylker, bewoond door den heer L. Rentema. Behalve de boerenbe- huizing ging het aanwezigo koren en stroo, hot boerenbeslag, het grootste deel van den inboedel verloren, terwyl modo een koe en drie varkens in de vlammen omkwamen. De oorzaak van den brand is onbekend. De groote beslissende meeting der Amsterdamsche diamantbewerkers had gisternamiddag te twee uren in het Paleis voor Volksvlyt plaats. De groote zaal was stampvol; or kon op het laatst geen meusch meer in. Een opgewekte geest heerschte onder de stakers; zy zongen het meorver- melde strydlied. Er word weer uitvoerig van gedachten ge wisseld. De uitslag van de stemming, gisteravond gehouden, is als volgt: Er waren 4881 stemmen door de diamant bewerkers uitgebracht. Hiervan waren 3896 stemmen vóór het contract, dat tusschen werkgevers, molen- verhuurders en werklieden was opgemaakt, en slechts 421 waren er tegen. Er waren 123 stemmen blanco uitgebracht en 441 waren van onwaarde. Met groote meerderheid is dus het voorstel, waardoor de staking geëindigd wordt, aan genomen. Het contract, dat de bazen zullen sluiten, zal nu nog op vergaderingen van bazen en verstellers worden behandeld. Gisteravond word in „Concordia" te Amsterdam een vergadering van exposanten en exploitanten tor wereld-tentoonstelling ge houden. Heoren van verschillendo nationali teiten werden aan de bestuurstafel verkozen, om de vergadering te leiden. De zaak, waar over de quaestie liep, was, dat de transport kosten der goederen, die by hot sluiten van de tentoonstelling van het terrein zouden afgevoerd worden, te hoog waren. Er zou van elko 1000 K. G. f 8 betaald moeten worden met een maximum-grootte van telkens 3 kub. Meter. Tevens werd het recht van het Comité betwist, dat men de goederen door het personeel van het Comité moest laten verwyderen. Als men eigen werklieden nam, dan hadden dezen een kwartje entróe te betalen. Nadat de heer Cohen de ver schillende grieven duidelijk had uiteengezet, werden verscheidene voorstellen gedaan om daarin vorandering te brengen. Lange dis cussion hadden plaats, allerlei middelen werden aangeprezen: commissies, adressen, advocaten, zelfs gawwld. Advocaat HazelholT, die tegenwoordig was, werd zelfs verzocht, gratis iets deskundigs in het midden te brengen. Deze kon slechts oen voorloopigen indruk mede Jeelen; voor een rechtsgeleerd consult moest hy eerst inzage der stukken hebben. Eindelijk, na eenige moties en tientallen van meeningen, werd het voorstel aangenomen om 4 commissieleden naar den burgemeester te sturen om te vragon of deze als eerelid van het Comité niets aan de zaak kon doen en by ongunstig antwoord een rechtsgeleerde in den arm te nemen. Deze rechtsgeleerde is de heer Hazelhoff. De commissieleden zyn de heeren Kröner, v. Lier, Basson en Sifico. Voor de rechtbank te Amsterdam stond gisteren terecht Hendrik Nicolaas "Walraven, oud 32 jaren, laatstelyk 1ste hofmeester aan boord van de West-Indische mailboot „Oranje-Nassau", beschuldigd van in volle zee opzettelyk gepoogd te hebben het schip in de lucht te doen vliegen. Do poging mislukte en boklaagde werd bytyds onschadelyk gemaakt. 18 getuigen werden geboord. Als verdediger trad op mr. Lamberts IJurrelbrinck. Na het hooren van een aantal getuigen werd de zaak tot 5 Nov. uitgesteld. Te Heeronveen is door de win kelbedienden eene boweging op touw gezet tot sluiting der winkels 's avonds om 9 uren. Eon kind van den landbouwer G. Kte Moyel, is by ongeluk in een ketel kokend vet gevallen en kort daarop aan do bekomen brandwonden bezweken. Een paartje in de Friese he ge meente Achtkarspelen, dat ten gemeentehuize aangifte had gedaan van zyn voorgonomen huwelyk, kreeg op de terugreis proces-verbaal wogens openbar© dronkenschap. To Aderno, in Italië, is eene vrouw aangehouden, wegens vergiftiging van kinderen. Do volgende byzonderheden over dio vreeselijke geschiedenis zyn bekend ge worden Hot echtpaar Stimoli leefde te Aderno, op Sicilië, aan den voet van den Etn3, in 63ii gelukkig huwelyk, en had twee kinderen, dio echter by eene heerschende ziekte op denzelfden dag stierven. De dood der beide kleinen maakte zulk een indruk op de moeder, dat van dat oogenblik af het geluk van andere moeders in haar een onbeschryflyken haat en oene byna öierlyke woede wakker riep. Met de koelbloedigheid eener krankzinnige nam zy het besluit, alle andere kinderen in Aderno insgeiyks to doen sterven. Zy ver zamelde groote hoeveelheden van eene plant, die in den volksmond carramuni heet, en die, als ze nog groen is, een melkwit, dik vloei baar vocht oplevert, dat zeer vergiftig is. In dit sap mengde zy eene kleine hoeveelheid phosphorus en nu voerde zy hare plannen van vergiftiging uit. Elk kind, dat zy ont moette, riep zo tot zich, noodigde het uit by haar binnen te komen, gaf het allerlei lekkers en liet het daarop uit een glas drinken, waarin zy het vergif had gedaan. De arme kleinen verlieten daarop het huis en stierven weinige uren later. Met de grootst mogelyke onver schilligheid zette de vrouw hare pogingen tot vergiftiging voort en was reeds tot haar drie en twintigsten moord gekomen. Een dor vergiftigde kinderen stierf niet, maar werd zoer ziek; een geneesheer werd geroepen en deze ontdekte terstond alle kenteekenen van vergiftiging, en nu dacht men er aan, dat in den laatsten tyd zooveel andere kinderen onder dezelfde verschynselen gestorven waren. Een nauwkeurig onderzoek leidde weldra tot do ontdekking van de schuldige, die terstond gevangengenomen werd. Tevens nam men haar man In hechtenis. Daar de zeer ver bitterde bevolking van Aderno grooten lust scheen te hebben om de giftraengster tedooden, werd zy onder sterke begeleiding naar Catania gevoerd. Hier trachtte zy in de gevangenis zich de polsaders door te snijden met een stuk vensterglas, maar deze poging mislukte. Hot laatste harer slachtoffers was het eenige kind barer zuster. Een gruwelijk staaltje vande toepassing der lynchwot wordt uit Memphis (Tennessee) gemeld. Een neger, die onder verdenking stond een blank meisje mishan deld te hebben, werd op weg naar de gevangenis aangegrepen door een woedende menigte. Spoedig was een vuurtje aangelegd. Enkelen kwamen echter tegen het verbranden van den neger op en men kwam overeen hem op te hangen. Vooraf werd de man echter nog verminkt. Eén uit den hoop riep: „Snijdt hem de duimen af," een ander: „Geef my een vinger." Werkeiyk trad een man op den ongelukkige toe en snesd hem de ooren, de teenen en de vingers af, waarna de neger aan een telegraafpaal gebonden en geworgd werd. De hertog van Marlborough, op het oogenblik in de Veresnigde Stat srf waar hy, zooals men weet, eene ryke Amc-ri- kaansche zou huwen, is Vrydag in het „Central Park" te Nieuw-York in hechtenis genomen, omdat hij weigerde op te houden met fietsen, toen een politie agent hem gelastte zulks te doen. Toen hij gearresteerd werd, maakte hy zichzelven bekend en vroeg de reden zijner inhechtenisneming. De politie agent verklaarde hem toen, dat fietsen in het Pa k tegen de reglementen was en bracht den hertog naar het bureau. Hier werd hy evenwel spoedig weder in vryheid gesteld. Een veerboot met zestig per sonen is te Cairo, terwyl zy don Nijl overstak, met een voor anker liggende stoomboot in aanvaring gekomen en gezonken. De boot sloeg om en van de opvarenden, waarvan do meesten werklieden waren, verdronken vyftig man. By het verbouwen van 6ene boerenwoning in het Tyroolsche dorp Fel- thurns is het manuscript gevonden van Andreas Hofer's laatste legerorder. Het stak is van 30 November 1809 gedagteekend en gelast aan Pefcr Mayr, den waard aan de Mabr, om zyne manschappen met die van don commandant van het Pasterdal togen de Fransche te vereenigen. Burgerlijke Stand. ALKEMADE. Geboren: Johannes Josophus, Z. van Wilhelmus Zoet en Maria Turk. Overleden: Catharina Neijman, D. van Pieter Neijman en Matje Van der Zwet. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: T. Cuperus en IC. Geluk. Getrouwd: C. Bakker wedr. en M. C. Ver meulen wed. P. Lanser en A. C. J. Van der Ylugt. 11. J. Betjes en G. Van Ecbdom. Bevallen: J. Mesman geb. Vervloed D. G. Roodzant geb. Van dor Pol Z. M. Van Wie- ringen geb. Hulsbos Z. M. Meijer geb. Maar schalk Z. J. Korsuize geb. Stolp D. E. Krook geb. Huizinga D. Overleden: J. Van Dam 3 m. N. Vlaar 14 m. A. Van der Putte 4 w. II. Makkenzo 73 j. W. Pruissen 7 w. A. Lankhaar 59 j. VOORSCHOTEN. Geboren: Adrians, D. van J. Rodenburg en H. Rodenborg. ZEGWAARD. Geboren: Bcelia IClazina, D. van Jan Van den Hoek en Adriana Jobr.naa Dogterom. Overleden: Anna Borst 71 i. ZOETERMEER. Gehuwd: Willem Smink 22 j. en Grietje Vis 22 j. Geboren: Antonia Maria, D. van Arend Do Winter en Adriana Boon. Jacobus Cornelis, Z. van Petrus Groenewegen en Ap«-lonia Van LeeuweD. Familie-Berichten uit verschillende bladen. Gehuwd: J. Porte en M. Sloovcs, Winkel (N.-H.) A. Brouwer on R. A. Van Deursen, Frcderiksoord. E. Van Zuiden en B. Jacobs, Zwolle. R. De Kat en M. Van Nngtrr -.: Zwijn- drecht. G. II. A. W. Gehrung c-n i.. M. C. Uilenhage do Mist, Kampen. Bevallen: J. JessurumVan Eek D.. Niouw- Orleans. Mevr. Van GeunsKips D., Zierikseo. D. Van Herwaarden—Grandia ZAsperen. A. J. C. Dingemans Wierts—ReedeZ., Oscb. C. A Van HoekRan, Nijmegen. Overleden: W. Van Eden M. 62 j., Amers foort. Wed. J. F. Pickë—Rios, 81 j., Soerabaia. G. M. G. J. ScbmeinckICeijzer, 41 j,, Rotterdam. C. Van Valkenburg M,, Winschoten. J. H. Dijkman Bzn. M. 59 j., Dordrecht.L. Schram Aaldijk, 54 jHoek van Holland. H. G. W. Kogenscbot M. 54 j., Breda. H. W. Oldonbavo M. 71 j., Oosterbeek. W. Jenezon M. 71 j., Den Haag. Wed. F. GaljaardVan Rijswijk, id D. L. Post, van den Burg M. 41 j.,Gbeel(Bolgiii). C. Biert M. 83 j., Hillegersberg. J. D. Brussen M. 45 j., Schoonhoven. 11. TiclemanVarekamp, 35 j. Melissant. L. Ballintrjn Z. 18 j., Breda. G. WitsmeerOver, 77 i., Winkel. C C. J. J. Pfenninger >1. 45 j., Utrecht. A. P. Brouwer Mesdag, 65 j., Zwolle. C. M. Breijl V. 49 j., Amersfoort. A. KuijkBakker, 62 j., Zaandam. INGEZONDEN, Mijnheer de Redacteur l Gelieve onderstaande regelen in Uw veel gelezen blad te willen opnemon. In Uw verslag „Uit de Rechtzaal" van 21 Oct. 11. heb ik o. a. een fout gelezen, dio voor de belanghebbende minder aangenaam moet klinken. Het is nl. daar, waar Uw verslaggever schryft in zake meineed van Hylkema: „Ver melding verdient nog, dat de vrouw vtn v. d. B. ook groot gevaar liep haar echtvriend naar het Huis van Bewaring te volgen." Ten eerste is v. d. B. niet naar het H. van B. getransporteerd, dus kan er van „hem volgen naar die plaats" al geen sprake zyn, maar ten tweede is het by den Subst.-Off. van Justitie niet opgekomen om zoo iets te requireeren. "Wel werd haar toen het bleek dat ze zoo wat van niets afwist, door den President op het gewicht van don eed gewezen, doch daarin ligt toch nog niet opgesloten dat zo op het punt stond in hechtenis te worden ge nomen wegens meineed? Zy was dan ook volstrekt niet de eenige, wie op het gewicht van don eed werd gewezen. Als men direct maar, wanneer men wat confuus is, zooals deze boerenvrouw was, in hechtenis zou worden genomen wegens meineed, was het Huis van Bewaring spoedig to klein. By voorbaat myn dank voor de verleende plaatsruimte I Uw. Dw. Dn. N. BUITENLAND. Frankrijk. Heden komen in Frankryk de Kamers weder byeen. Daar de begrootingscommissie nog met haren arbeid niet gereed is, moet de Kamer zich met andere zaken bezig houden. En daaraan is geen gebrek. Vooreerst moeten drie dozyn interpellatiën worden afgedaan en tegelijkertij i zal de regeering een heele reeks

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2